Het codewoord is ervaring bij Alecto Eerste puntverlies voor LOHC tegen Zwart Wit: 4-4 Forescate kan zijn draai niet vinden Saturnus kansloos Sport 1 Rijnsoever onderuit tegen De Korenbeurs \^an der Tang mist dubbelslag dansprekende resultaten jeugd LZ 1886 De Zilveren Sleutels voor AZPC RVV en Orion uitgebekerd MAANDAG 23 SEPTEMBER 1996 hockey karim idrissi ,We hebben eigenlijk helemaal niet slecht gehockeyd." Dat waren de woorden van coach Sandra Le Poole na af loop van het duel Alecto - MOP in de hoofdklasse vrou wen. Haar speelsters hadden zojuist de eerste wedstrijd tan het seizoen afgesloten met een 0-2 nederlaag, maar waren geenszins weggespeeld door de dames van Maakt Onderling Plezier uit Vught. nen binnen de selectie echter gebrand op een goede start van de competitie. Teammanager Ron Engel hoopt dat zijn team beter presteert dan verleden jaar en zal eindigen in het linker rijtje. De trainster van Alecto heeft een heel ander doel voor ogen. „Handhaven is het hoofd doel. Aan een hogere klassering dan vorig jaar denk ik nog lang niet, daar zijn de speelsters nog niet aan toé', aldus Le Poole. Het codewoord is dus erva ring, daar draaide het allemaal om bij de opening van het sei zoen '96-'97. MOP acteert al enige jaren op het hoogste hoc- keyniveau, terwijl de dames van Alecto pas één jaartje met zich meetorsen. Dat gebrek aan rou tine deed zich in het treffen met ,MOP heeft alleen veel meer er varing op hoofdklasseniveau', aldus de trainster. En daarmee zij het manco van Alecto op dit moment keurig bloot. Bij de Leiderdorpse club zit die na melijk op de bank met Le Poole en Helen Lejeune-van der Ben als trainersduo, samen goed im 250 interlands. Vorig jaar debuteerde Alecto de hoofdklasse en wist het vege lijf pas op de voorlaatste ig te redden. Dat eerste jaar op het hoogste platform diende als leerjaar waarin hand haven centraal staat, zoals dat voor promovendi gebruikelijk Dit jaar waren alle betrokke- de Vughtse dames goed voelen. De geelbruinen gaven de bezoe kers in de eerste helft goed par tij en slaagden er zelfs in de no dige kansjes te creëren. Keer op keer echter strandden de doel- rijpe mogelijkheden op de ge ringe slagvaardigheid en oner varenheid van de spitsen. Dit in tegenstelling tot de trefzeker heid van MOP-aanvoerster Irvy Scheepstra die aan één kans voldoende had om het net ach ter Keepster Anna-Marije van den Berkhof te vinden. Het ge brek aan routine brak de thuis ploeg ook op in het tweede be drijf toen de goedbedoelde aan vallen van de Alecto-dames aan kracht verloren. Dominique Kuylaars, die speelde ondanks een opgelopen hersenschud ding, en Jong-oranje speelster Sylvia Karres vochten voor wat ze waard waren, doch liepen zich keer op keer stuk op de on verzettelijke Brabantse defensie. Bovendien waren het diezelfde MOP-voorwaartsen die nog maals toesloegen, door een goal van Cecile Vinke. Alecto-aanvalster Sylvia Karres probeert gevaar te stichten voor het doel van MOP. Onder het toeziend oog van Anne van der Vleuten (uiterst rechts) gaat haar inzet echter over de achterlijn. Op de achtergrond meldt ook Dominique Kuylaars zich aan het front. foto holvast/ marklamers Toch hoeft Alecto niet te treu ren om het gebrek aan routine binnen het team. Het duo Le Poole/Van der Ben vertegen woordigt een schat aan (internationale) klasse en moet in staat zijn dat buiten het veld op de speelsters over te bren gen. Of binnen het veld, want Helen Lejeune zal tijdens het duel ongetwijfeld enige malen teruggedacht hebben aan vorig seizoen toen zij veelvuldig in de hoofdmacht inviel om bij bles sures uitkomst te bieden. Wel licht dat een eventuele blessu- regolf Sandra le Poole niet eens zo slecht zou uitkomen. Alecto - MOP 0-2 (0-1). 30. Scheepst 0-1, 50. Vinke 0-2. Strafcomers: Alec Alecto: Van den Berkhof, Kuylaars, Kiki Tesselaar, Corporaal, jockey stefan faas hockeyclub LOHC hebben gis- ermiddag het eerste puntverlies geleden. Op ei- veld kwamen de Oegstgeestenaars niet ver- dan een 4-4 gelijkspel tegen Zwart Wit. Tegen bezoeker Were Di behaalde Forescate lijn eerste zege van dit seizoen: 2-0. De Voor- ichotense equipe dicteerde de eerste rondgang kwam via Derk Jaap Engelen, die de bal ont- g van Gertjan Egberink, op 1-0. Egberink zelf verzorgde de 2-0 met een hoge inzet tijdens een itrafcorner. Olivier Kist, die zijn rentree maakte, vervolgens de 3-0 op zijn stick, maar schoot ikelings naast. Eersteklasser LOHC deelde de punten met Zwart Wit: 4-4. De Bredanaars dirigeerden het eerste part en kwamen na vijf minuten met 1-0 voor. Taeke Taekema neutraliseerde dat met een verzilverde strafbal, maar Zwart Wit pakte nog voor de rust opnieuw een voorsprong. Na de thee had LOHC het heft in handen en kwam het op nieuw via Taekema langszij. Nadat Zwart Wit de 2-3 onder doelman Niels Eegdeman had doorge schoten, brachten Bert Bonsing en Tom Bruggink LOHC aan de leiding. Die vreugde werd echter in de laatste minuut teniet gedaan door een vrij staande Bredase spits: 4-4. Aan de Van Vollenhovenkade leed Roomburg een nipte nederlaag tegen Amstelveen: 4-5. De Leidenaars kwamen aanvankelijk met 1-0 voor door Rutger van Schaik, maar keken vervolgens al snel tegen een 2-1 achterstand aan. Van Schaik herstelde dat met de gelijkmaker, maar met de rust was Amstelveen opnieuw aan de leiding: 3-2. Na de thee was Roomburg oppermachtig met combinaties en kwam het door twee goals van Van Schaik zelfs op een 4-3 voorsprong. Die vreugde was echter van korte duur, want de gas ten gingen er door twee goals in de slotfase als nog met de overwinning vandoor. In Hoofddorp won Alecto met 1-3 van Reigers. Niels van der Kaaij rondde al na zeven minuten een actie van Allaard de Vries af met de 0-1 voor Alecto. Steven Hustinx volgde twee minuten later met de 0-2 op aangeven van Mare Posthuma. De Leiderdorpers gingen daarna slordiger spelen, wat Reigers afstrafte met de tegentreffer. Na de doelwisseling had Alecto het spel weer onder controle en stelde Winand Hacker de zege veilig met een derde Leiderdorpse treffer. Tweedeklasser Leidse Studenten deelde op ei gen veld de punten met Strawberries: 3-3. De stu denten kwamen aanvankelijk met 1-0 achter, maar bouwden daarna een 3-1 voorsprong op door Reinaard Scholten, Ivo Blois en David Du- parc. Na de rust had Strawberries het betere van het spel en maakte gelijk. Ondanks goed spel verloor Alphen met 2-0 bij Rood Wit. De Alphenaars stonden al snel op een 2-0 achterstand, kregen vervolgens een overmaat aan kansen om daar iets aan te doen, maar faal den in de afwerking. Aan de Spekkelaan verloor Hisalis met 3-1 van Bodegraven. De Lissenaars waren in de eerste helft veel sterker, maar kwamen niet verder dan één. doelpunt van Eldert Michels. Na de rust maakte Bodegraven gelijk en liep door naar een 3-1 overwinning. Catwijck overtuigde met een 8-0 zege bij Reeuwijk. Wouter de Mol (4x), Daryon van Duijn, Ronald Sieval en Martijn Houwaard tekenden voor de doelpunten. Reserves Oegstgeest stellen teleur afeltennis ron hoogendam i Pecos/Oegstgeest hebben dit ïeekeinde teleurstellend verloren van Integer- Groep: 7-3. Ook de mannen van Rijnsoever ver hun partij tegen De Korenbeurs, 6-4. Het laggenschip van Oegstgeest, dat een .vrij week- inde had, bereidt zich voor op de confrontatie siet Trias. Met de 5-2 winst op Cosmos is Irene sard op weg richting play-offs van de eredivisie. Omdat de reserves van Pecos het presteerden t invaller Robert Thijssen (ex De Treffers) treden tegen Integer Groep waren de üegstgeestenaren bij voorbaat kansloos. Temeer laar de ploeg uit Krommenie ook al geen kind i de nog steeds 'blanco' staarlde Roald van ier Landen. Slechts Friso Reitsma kon met twee rinnende enkelspelen oppositie bieden. Dat ging Oegstgeest ook aardig af in de dubbel. Wel dient tweede keus er ernstig rekening mee te hou- n dat de resterende acht duels scherper ge- aeld moet worden wil het degradatiespook niet neen al te vroeg stadium in zicht komen. Dat geldt uiteraard ook voor de mannen van üijnsoever. De Katwijkers verloren met 6-4 bij de korenbeurs en staan er ook niet al te rooskleurig voor. Johan van Meurs (2x), Marco Cecchi en Edwin Vente, beiden eenmaal, kenden in vooral 'Schiedammer' Smajic een sterke tegenstander. Ook de tweede wedstrijd bleek voor Scylla een peulenschil. Nu walsten de Leidenaars in no-time tweede-divisionist HBC plat: 9-1. In Heemstede noteerden Gerard Bakker en Martin van Rijn een drie en mocht Bader L'Fatmi een knappe twee achter zijn naam schrijven. In de vierde divisie was het weer niet dende rend bij Avanti. Uit bij Twenty one-up (met een 'alleskunner' Trip in de gelederen) werd er welis waar met 6-4 gewonnen, maar dat is te weinig voor de kampioenskansen. In de eerste divisie konden de vrouwen van Rijnsoever tegen Olympia maar twee keer tegen spartelen. Jose Hoek en Anouk Remmelzaal be perkten in Enkhuizen de schade tot 8-2. Dat deed Manon Nijssen voor Docos in het verre Limburg bij Westa. De drie overwinningen van Nijssen stonden echter in schril contrast met het kgnsloze optreden van Bunnig en Slagter Met de vrouwen van Pecos gaat het goed. Na de 10-0 tegen Qutility/MZ werd zaterdag US uit Amsterdam met 8-2 aan de zegekar gebonden. Van der Heiden (3x), Sjaardema en Karsdorp, bei den tweemaal staan hiermee fier aan kop in de derde divisie. loorhouter boekt tweede en vierde plaats jlelrennen marc v «dewerker lonald van der Tang heeft met I sn vierde en een tweede plaats I ipnieuw laten zien dat hij dit iar de sterkste amateur-renner regio is. De succesvolle loorhouter, lid van Swift/Casba «laar rijdend voor de Van Vliet- 'Weba-ploeg, verscheen afgelo- n weekeinde tweemaal aan start. Hij reed beide keren irk, maar kon niet zijn elfde -•4 iverwinning van het seizoen bijschrijven. De 29-jarige kwam tijdens de Wielerronde van Berkel en Ro- fenrijs (zaterdag) net tekort >or een podiumplaats. Het fersterke vluchtersduo Tom- ly Post en Remco Boonstoppel erdeelde na 100 kilometer loers respectievelijk de eerste tweede stek. In de achtervol gde groep van vier toonde 'eter Pieters zich de rapste, 'oor Van der Tang (vierde) was daarmee de kans op een dub belslag verkeken. De A-amateur kwam immers gisteren in actie in Lisse. Daar demonstreerde hij ook achter de derny-motor tot een goede prestatie te kunnen komen. Tij dens de Ronde van de Poelpol der werden twee voorwedstrij den van twintig minuten verre den. Van der Tang won de tweede en plaatste zich daar mee direct voor de eindstrijd. Hij liet met zijn tweede stek in de finale zien, dat de uitnodi ging van het organiserende RTV De Bollenstreek terecht was. Ook Alphenaar Robert Karre- mans dwong een optreden in de finale af. Hij kwam daarin als negende over de meet. Volgens goed gebruik stond in Lisse tevens een wedstrijd voor cyclosportieven en vetera nen op het programma. Piet de Ridder uit Noordwijk (derde) veroverde als enige regio-ge noot een podiumplek. HiÏÏe- gommer Hans van Eijk moest met de zesde plaats genoegen nemen. Vlak achter hem pas seerden Ton van Duivenbode (Noordwijk), Cees Vernooij (Lei- muiden) en Nico Altorf (Hille- gom) respectievelijk als zeven de, achtste en negende de finis hlijn. Thuisrijder Ben van Steijn (elfde) en Noordwijker Dirk-Jan van Reek (14de) konden zich geen plaats bij de eerste tien verschaffen. Angela van Smoorenburg reed evenals Van der Tang twee keer. De Langeraarse uit de Ter Aarse Hartol-ploeg werd giste ren verrassend tweede in Wes terbeek (12de Grote Herfstprijs over 75 kilometer). Daags tevo ren reed ze al naar de zesde plaats in Berkel en Rodenrijs. De jeugdige talenten Johnny Brouwer van het Alphense Avanti (negende), Arie van Oij- en en Gerben van de Reep (bei den uit Hillegom, respectievelijk derde en vierde) kwamen daar sterk voor de dag. sja Klein haalde drie seconden wissel werd zij eerste in 3.05.8 i haar persoonlijk record af en op de 100 vrije slag tweede in 1.18.8. Bij de jongens kwam Louis van Schaarenburg goed voor de dag. Hij won de 400 meter wisselslag in 5.32.9. Mi chael van Schaik finishte als tweede. (5.36.0). leiden Dewaterpolovereniging AZPC uit Amersfoort heeft zater dag beslag gelegd op De Zilveren Sleutels. De titelkandidaat met aanwinsten Harry van der Meer en Eelco Uri in de gelederen, was in de officieuze opening van het waterpoloseizoen oppermachtig. AZPC won alle wedstrijden. Gastheer LZ 1886 kon het succes van vorig jaar niet prolongeren. LZ won tweemaal, van stadge noot De Zijl en KAZC Antwerpen en belandde daarmee op de der de plaats. De competitie begint voor LZ 1886 speler Martijn Lau- rense (foto) en zijn teamgenoten op 5 oktober. Gisteren kwamen i LZ 1886 in actie, lam de Galgewaterbo- r huis door alle wedstrij- innen. LZ werd vierde. o holvast/mark lamers hockey stefan f, medewerker De hockeysters van Forescate hebben na drie wedstrijden hun draai nog niet gevonden. De formatie van Maurits Eikenhout liet gistermiddag een riante voorsprong glippen en verloor met 6-3 van Craeyenhout. Aan de Hofbrouckerlaan pak te LOHC twee punten tegen promovendus Overbos: 1-0. De Oegstgeester formatie zette van meet af aan veel druk, wat al na zes minuten resulteerde in de eerste strafcorner. Jorien Hen- ning benutte die om het gepa reerde schot van Anne-Kathy Exalto alsnog in te schieten voor 1-0. De Beverwijkse gasten rea geerden daarop door zich totaal terug te trekken, waardoor er voor de ploeg van Wilbert Wit kamp geen doorkomen meer Op eigen veld stevende Fo rescate af op een forse overwin ning op Craeyenhout, maar dolf uiteindelijk met 3-6 het onder spit. De Voorschotense hockey sters speelden een voortreffelijk eerste part, waarin ze binnen een kwartier met 3-0 voor ston den. Marja Sprey opende uit een strafcorner de score, waar na Dominique Lingeman twee treffers voor haar rekening nam. Even later scoorde Craeyenhout tegen, maar ook toen leek er voor Forescate nog geen man over boord. Keerpunt in de wedstrijd was een door Craeyenhout verzilverde straf bal, die resulteerde in 2-3. Fo rescate was daarna het spoor bijster, waardoor Craeyenhout doorliep ning. Thuisploeg Roomburg won met 2-1 van Spandersbosch. De Leidse vrouwen kwamen moei zaam op gang, maar kwamen na een kwartier door Muriël van Iperen op voorsprong. Span dersbosch verdiende even daar na met een strafbal een uitgele zen kans op de gelijkmaker, maar Sigrid Cleefkeerde die. Na de thee echter trof Spanders bosch wel doel (1-1), maar be zorgde Femke Hohman de ploeg van Bep Botman alsnog de volle winst met een verzilver de strafbal. Leidse Studenten heeft voor alsnog weinig te zoeken in de tweede klasse. Tegen bezoeker Cartouche leed de Leidse for matie de derde grote nederlaag op rij: 0-8. Bezoeker Noordwijk behaal de een zwaarbevochten 1-0 ze ge op Kikkers. Angela Pasma werd op slag van rust match winnaar uit het vervolg van een strafcorner. Alphen kwam thuis niet ver der dan een 1-1 gelijkspel tegen Woerden. Het eerste deel ging redelijk gelijk op, maar Woerden stond desondanks met 1-0 voor bij rust. Na de thee had alleen Kim de Wolf het vi zier op scherp bij de overmaat aan Alphense kansen. Vierdeklasser Catwijck zege vierde met 0-4 bij Schoonho ven. Esther Moues (2x), Mariya- tie van Duijn en Sandra van Dijk troffen doel. Thuisploeg Hisalis won met 2-0 van Bodegraven, dat niet één keer gevaarlijk werd. Tama ra Kruijsheer opende na twintig minuten de score, waarna Laura Daly de zege in het tweede deel veilig stelde met de 0-2. volleybal chris medewerker De volleyballers van RW en Orion kwamen zaterdag in actie in het kader van het landelijk bekertoernooi. Beide teams overleefden de voorronde van RW ging in eigen hal met 2-3 ten onder tegen WS '92 uit Vlis- singen. De Rijnsburgers maak ten in de eerste set tal van pass- fouten. WS '92, dat dit seizoen uitkomt in de tweede divisie, profiteerde daar dankbaar van en won de set met 15-8. De tweede en derde reeks gingen naar RW, dat in deze fase van de strijd meer servicedruk ont wikkelde en ook de passing ver beterde (15-7 en 15-9). In het vierde bedrijf nam bij RW Ron de Mooij de spelverdeling over van Ronald Verhey. De thuis club werkte een 2-13 achter stand bijna weg, maar ging als nog met 12-15 onderuit. In de vijfde en beslissende set bleef tot 15-15 de balans in evenwicht. Vanwege een op merking tegen de scheidsrech ter kreeg Ronald Verhey bij deze stand de rode kaart gepresen teerd, hetgeen een strafpunt voor RW (15-16) betekende. Omdat de arbiter bij de volgen de actie van WS een voetfout onbestraft liet, kon de equipe uit Vlissingen de set winnend met 17-15 afsluiten. Bij RW liet coach Piet van Rijn alle leden van de selectie spelen. Omdat de Italiaan Carlo Viberti nog niet speelgerechtigd is, maakt trainer Martin Broere voorlopig weer deel uit van het eerste team. Promotieklasser Orion mocht uitkomen in het toernooi omdat het vorig seizoen de districtsbe ker heeft gewonnen. In Hazers- woude verloor Orion met 1-3 van Gavok uit Oud Gastel. Setstanden: 7-15, 13-15, 16-14 en 13-15. Orion kon niet be schikken over Dinant de Jong, Macco Korteweg Maris en Mar cel Hoogeveen. Gavok, vorig seizoen gepromoveerd naar de derde divisie, was niet veel be ter dan Orion. Een slechte start werd de Hazerswoudse equipe fataal, want vanaf de tweede reeks waren de krachtsverschil len miniem. Bij Orion debuteer den Hans Gerling en Chris van der Hoven in het team. RW en Orion zijn door deze nederlagen uitgeschakeld voor verdere deelname. Komende zaterdag komt in de eerste ron de van het toernooi wel de vrouwenploeg van Orion in ac tie tegen Alacazar/Erasmus. Ook de vrouwen van Orion ver overden vorig seizoen de dis trictsbeker. De vrouwen van Leython bekeren dezelfde dag tegen Morres/Hulst. De man nen van NOVO hebben zich nu reeds geplaatst voor de tweede ronde van het bekertoernooi. Ze deden dat zonder een bal te slaan. Tegenstander Knap/Kro- vo namelijk trok zich terug uit het toernooi. In de regionale tweede klasse kwamen alleen de mannen van Satumus in actie. Het werd we derom een nederlaag. Het Vlaardingse WIK liet niets aan het toeval over en verscheen in Leiden met het vrijwel volledige eerste zaalteam dat uitkomt in de eerste divisie. Dat was voor Saturnus wat te veel van het goede al boden de nieuwko mers in de regionale tweede klasse hardnekkig tegenstand. Maar tegen dit WIK was niets te beginnen: 20-29, rust 12-14. HW '70 kwam niet in actie omdat de tegenstandsters, Sa turnus '72 uit Ridderkerk, in een kettingbotsing terecht kwamen waardoor twee auto's met Sa- turnus-speelsters gekreukeld lapgs de weg bleven staan. Ge lukkig bleef de licahmelijke schade beperkt tot wat schaaf wonden en gekneusde ledema ten. De helft van het team arri veerde wel in Voorschoten maar was uiteraard zodanig gehandi capt dat er niet kon worden ge speeld. De ruststand bij Saturnus- WIK geeft al aan dat het verweer van de Leidse debutanten er mocht wezen. Volhouden was het parool maar op de acties van vooral de linkshandige rechteropbouwwer van WIK kon met inzet van alle defensie ve krachten geen afdoend ant woord worden gevonden. Die scoorde met een gemak dat illu streert dat hij ook in de eerste divisie van aparte klasse is. Weliswaar speelde ook bij Sa turnus een man van kaliber mee, Paul Timmermans, maar een eenling kon het getij niet keren. Bij Saturnus was routi nier Ab Dieben wel weer van de partij maar Giovanni Voskuil lijkt een vaste man van de eer ste garde te worden. Hij diende met de mannen van het eerste zaalteam op te cjraven in een oefenwedstrijd. Verder ontbra ken bij Saturnus nog Marcel Nieuwenhuys en Sierk Rosema. In de afdelings eerste klasse wonnen de mannen van Rijn streek na een moeizaam begin afgetekend van HEC, 14-9, rust 8-7. De man bij de Alphenaren was Stefan Lagendijk die zowel in de goed sluitende 5-1 defen sie als in de aanval met zijn doordachte acties de aandacht op zich vestigde. Ook de vrouwen van Oase gingen niet flitsend uit de start blokken tegen Dios. De 5-1 de fensie bleef gaten vertonen aan de cirkel en daar maakten de lange schutters van de ploeg uit Den Hoorn dankbaar gebruik van. Na een 0-4 achterstand schakelde Oase over op een 6-0 defensie en dat werkte. Het werd via een ruststand van 6-5 een 13-8 winst.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 27