katwijk loopt in de val p 1W if wr m as 1 lijnsburgse Boys kan het niet waarmaken Opluchting bij Lisse na magere zege Quick Boys is na rust de kluts kwijt Sport ARC krijgt deksel op neus bij Scheveningen Nietig Veere wast Noordwijk de oren e dagen nadat het Haar- uit het toernooi om de stel Cup had geknik- d, liep Katwijk tegen eerste competitiene- ag (0-1 tegen Hoek) Toeval of niet? Katwijk- ner Bob Kootwijk hield op toeval. „Want ook :k speelde woensdag bekerwedstrijd tegen Aan de andere kant onze speelwijze meer rgie dan die van Hoek. ischien kwamen we Ku rdoor op het beslissen- a moment wat kracht te- si t." "i WK CHRIS HARTMAN co de Ridder, na rust de ge- lijkste aanvaller van Kat- was van mening dat zijn verloren had van een ster- egenstander. De Ridder: „Ik Hoek hoog in. Vooral in ounter is het levensgevaar- De ploeg maakte op mij >ge haib, chef willem spierdijk. 071-5356464. plv.-chef rob onderwater. 071-5356463 eerlijk gezegd een betere indruk dan Haarlem, dat eveneens de fensief speelde, maar de bal al leen een beetje rondtikte. Hoek behoort in mijn ogen tot de top vijf van onze klasse. Het straalt wat uit. Tegen ons begonnen die jongens bijvoorbeeld heel brutaal. Alleen als ze op achter stand gezet worden zijn ze kwetsbaar. Dan moeten ze ko men, en dat ligt ze niet." De ploegen die Hoek dit sei zoen als tegenstander krijgen, kunnen hun borst nat maken. De Zeeuwse equipe namelijk heeft het counteren zo ongeveer tot kunst verheven. Niet zo vreemd overigens want Hoek ligt enkele kilometers van Bel gië, een land waar nog nimmer een club met drie spitsen is ge signaleerd. Hoek begon het duel met Katwijk ook met drie Bel gen en een in België wonende Nederlander in de basis. De laatste, spits Angelo Nijskens, speelde onder andere enkele ja ren als prof voor Lokeren. Te gen Katwijk liet de aalgladde import-Belg zien dat hij nog steeds ambitieus en slim is. Datzelfde gold voor de andere spelers van Hoek, dat Katwijk in eerste instantie overblufte met vlot lopende combinaties. De eerste mogelijkheden waren ook voor de Zeeuwen. Doelman Hugo van Duijn moest eraan te pas komen om een vroege ach terstand te voorkomen. Pas hal verwege de eerste helft ont stond er énige opwinding nabij het Hoekse doel. Dit omdat Ge offrey Tetro een afzwaaier pro duceerde, waarop doelman An dre de Letter niet gerekend had. De goalie van Hoek zou volgens enkele Katwijkers het speeltuig achter de doellijn gekeerd heb ben. Arbiter Breugem oordeelde echter anders. Stelden de aanvalsacties van Katwijk in de eerste 43 minuten mede doordat Hans Zwaan in de lucht goed in bedwang werd gehouden door Leo Kayser weinig voor, in de 44ste mi- nut legde de ploeg een aanval op de mat die kon worden inge lijst. Razendsnel ging de bal van voet tot voet en werd Jan Lijst in scoringspositie gemanoeu vreerd. De Letter evenwel keer de de inzet van de centrale mid denvelder. Na rust drong Kat wijk zijn tegenstander geheel terug op eigen helft. Nadat Lijst zijn tweede mogelijkheid ver prutst had en Marco de Ridder de hal uit een omhaal net naast had geknald, maakte Hoek de enige goal van de wedstrijd. Nijskens kreeg de bal in de diepte aangespeeld en kon door doelman Van Duijn slechts via een overtreding gestopt wor den. De penalty die volgde be nutte Jacky Lambert onberispe lijk. Katwijk deed vervolgens het enige wat de ploeg kon doen: aanvallen. Hans Zwaan kopte de bal over het doel en een mooi schot van John van der Meer werd door de voortreffelijk keepende De Letter onschade lijk gemaakt. Toen Zwaan en De Ridder ook nog eens in een drachtige samenwerking de bal naast het doel werkten en Rob Teeuwisse het leer vanaf drie meter in handen van De Letter kopte, was het gedaan met Kat wijk. Het team had alles gegeven, maar was niet beloond voor zijn inspanningen. Kootwijk: „De uitslag bevalt me niet, maar voor het overige ben ik niet on- Marco de Ridder, foto archief tevreden. Ik moet de ploeg een compliment maken voor de in zet die getoond is. De gelukkig ste van de twee heeft gewon nen, houd het daar maar op." Over de speelwijze van Hoek was de trainer minder compli menteus: „Mijn spelletje is het niet. Ik vind het een beetje laf, zeker gezien het spelersmateri aal waarover Hoek beschikt." Katwijk: Van Duijn; Teeuwisse, Van der Meer, Van Zeist, Kwestro (Rob bers); l'Ami, Lijst, Van der Plas (Vooijs); Tetro (De Haas), Zwaan, De Ridder. mf jF irg« willem spierdijk burgse Boys krijgt de bal er niet in. een ploeg die met dat euvel kampt, het meestal niet goed. Rijnsburgse staat dus - gedeeld met Kloetinge raan de ranglijst van de hoofdklasse de teleurstellende nederlaag tegen I jansdam. Die club, die tot zaterdag ;rj puntloos was, had aan een goede ™van spits Martin Beuk voldoende 3j.de 0-1 overwinning. t was de bedoeling dat Rijnsburgse hekkensluiter Heerjansdam zater- van het veld zou blazen' (citaat Arie er). Want de trainer had echt geen m met de 'Boys' dit seizoen degra- e„ voetbal te spelen. Meestal hebben oort teksten een betere uitwerking e tegenpartij dan op de eigen ploeg. jansdam wilde dan ook geen mede- 'ing verlenen aan de plannen van 1 f er en hield de verdediging met man acht, en met een portie geluk geslo- pi;, als vorige week tegen Katwijk liet 1 'lurgse Boys een handvol kansen onbenut. Het was verdiend geweest als het balletje ook een of twee keer over de' doellijn van Heerjansdam was gerold. Maar aan de andere kant overtuigde het spel van Rijnsburgse Boys zelden. De Rijnsburgers hebben het moeilijk tegen ploegen die voornamelijk willen verde digen. In de aanval zit te weinig creativi teit, zeker als Erwin Hermes, zoals afge lopen zaterdag,'niet in vorm is. Voor ge vaar vanaf het middenveld moet Martin den Haan zorgen, maar die moest voor het duel tegen Heerjansdam geblesseerd afhaken. De plaats in de punt van de aanval was voor Steven Faber, maar die werd vorig seizoen in de tweede klasse door toenmalig trainer John Eelman nog te licht bevonden voor de spitspositie. In de voorbereiding speelde Peter van Duijn in de spits, maar na de verloren wedstrijd tegen ASWH kreeg hij zijn plek als laatste man terug. Dan beschikt Rijnsburgse Boys nog over Jeffrey van Driel, maar de voormalig speler van Sparta is erg veel geblesseerd. In de afge lopen transferperiode is nog wel gepro beerd de aanval te versterken, maar de tijd dat Rijnsburgse Boys bepaalde wie er voor Rijnsburgse Boys speelt, is voor bij. „Het bleek gewoon niet haalbaar om sommige spelers naar Rijnsburg te ha len", stelt secretaris Gerard van Zuijlen. Van problemen in de aanval was het eerste kwartier tegen Heerjansdam - met kansen voor Faber en De Louw - nog weinig te merken. Daarna viel de thuis ploeg ver terug. Heerjansdam bleef ge makkelijk overeind en kwam alleen tien minuten voor rust in gevaar, toen Men- no Vaartjes doelman Harold Verberk- moes passeerde, maar half struikelend de bal niet in het lege doel kon tikken. Na rust had Martin de Louw de wed strijd een andere wending kunnen ge ven. Hij schoot - na een afzwaaier van Peter van Duijn - tegen invaller-doel man Arie Morais op. Een minuut later was het raak aan de andere kant. Martin Beuk schudde aan de zijlijn in een be weging Michel Roest van zich af, slalom de door de Rijnsburgse defensie en tikte de bal beheerst langs Marcel van Delft. Daarna zette de thuisploeg alles op al les om de gelijkmaker te forceren. Links back Chiel Hovingh werd in de punt van de aanval geposteerd om met zijn hoofd voor gevaar te zorgen. Die tactiek lever de een paar prachtige kansen op, maar wonderbaarlijk genoeg geen goals, mede omdat Martin Beuk de bal van de doel lijn haalde na een kopbal van Vaartjes en verdediger Heusen hetzelfde deed toen Chiel Hovingh de doelman al was Met wat meer accuratesse bij het af maken van de kansen had Rijnsburgse Boys nu niet onderaan, maar in de top van het klassement gestaan. Laatste man Peter van Duijn gelooft dan ook niet dat zijn ploeg dit jaar voor degrada tie in aanmerking komt. „Daarvoor heb ben we gewoon te veel kwaliteit in het elftal. We hebben de pech gehad, dat de bal er niet in ging. We hebben het moei lijk tegen verdedigend spelende ploegen, maar voetballend kunnen we mee in de ze klasse." Rijnsburgse Boys: Van Delft; Roest, Van Mei zen. Peter van Duijn, Hovingh; Vaartjes, De Kort (Slingerland), Buis (Kamperveen), Hermes; De Louw, Faber. rob onderwater niet hoe, maar FC Lisse le eerste overwinning van jd, eizoen te pakken. Kloetinge op sportpark Ter Specke 1-0 verslagen. Magere cij- een magere wedstrijd, aatste interesseert FC Lisse en niet. Het gaat om de n. Die waren na de belab- start broodnodig. Een uit is voor een kampioenskan- nu eenmaal een dramati- ij 0 'aul ludde lie: ach it TV1 start. men ziet licht in de tun- fgelopen week voerde trai- Bahlmann gesprekjes verantwoordelijke man- in Lisse een. Hij organi- een met 2-0 gewonnen 'eI iwedstrijdje tegen Quick en arde progressie. Bahl- voelde 'geen enkele maar hij weet als geen dat de boel in beweging als prestaties achterblij- ij de verwachtingen, "met evenwicht in het elftal te brengen, voerde de Al- phense oefenmeester een aan- tal wijzigingen door. Ralph Pol man werd de vrije man in de defensie, Fred van Rooyen werd teruggehaald als rechtsback. Verder moest Leon van der Zwet op het middenveld voor balveroveringen en rust zorgen. Overigens was Harry Wiebenga wegens de naweeën van een zware enkelblessure niet be schikbaar. De uitkomst op het keurig ge schoren veld was dat FC Lisse zaterdag tot de tanden gemoti veerd was om een goed resul taat neer te zetten. Maar dat wil niet altijd zeggen dat er beter gevoetbald wordt. FC Lisse wil de te' graag tegen Kloetinge, dat tot zaterdag net zo veel punten in bezit had als de tegenstander. De bedoelingen waren goed, al leen de zuiverheid ontbrak. Het doelpunt van Richard Groeneweg na een klein kwar- tier kwam dan ook als een ge schenk uit de hemel. De Leide- naar legde aan van twintig me ter en zag Kloetinge-goalie Pij nenburg geen hand uitsteken naar het droge, maar zeker niet harde schot: 1-0. Dat deed Lisse goed. De 'haast' verdween, overleg en ge doseerd spel kwam ervoor te rug. Een kwartier lang kreeg het duizendkoppige publiek het ware gezicht van het vernieuw de Lisse te zien. Soms oogstre lend (acties van de vleugelspit sen Linger en Pitti), soms nuttig (de balveroveringen van Leon van der Zwet) en soms degelijk (verdedigende arbeid van Van Duyvenbode en Polman). Maar soms was het ook brandhout. De ploeg stortte in na de gemiste strafschop van Richard Groeneweg (Linger was neergehaald). Angst werd de raadgever en tot het rustsignaal van leidsman Van Haaften kwam de thuisclub niet meer tot aanvaardbaar aanvalsspel. Positief was wel dat de tegen stander geen enkele kans werd gegund. Kloetinge is absoluut geen verkeerde ploeg, maar de Zeelanders slaagden er zaterdag niet in om ook maar een goede kans te creëren. Bahlmann: „En dat is toch ook een verdienste." In de slotfase had FC Lisse de strijd definitief kunnen beslis sen. Rene Ras, Jerrel Linger, Rocky Pitti en de voor Jimmy Si mons ingevallen Marco Kleijn kregen de mooiste kansen, maar de benen blokkeerden. Naderhand telde dat allemaal niet meer. De punten waren binnen en daar was het FC Lisse allemaal om te doen. Paul Bahl mann kan weer rustig slapen, want de oefenmeester had de laatste tijd liggen woelen tussen de lakens. „Ik stap niet zo lekker mijn bed in met een punt uit twee wedstrijden." En zijn voet ballers hebben zaterdag beter schap beloofd ovef de kwaliteit van het spel. Dat kan nog een mooi sei zoen worden bij FC Lisse. Lisse: Mokveld; Van Rooyen, Van Duyvenbode, Polman, Strijks; Ras, Van der Zwet, Groeneweg; Linger, Simons (Kleijn), Pitti. werkendam mark bakker medewerker Rust. Voor sommige spelers is het niet meer dan een kopje thee en het strekken van de ver moeide ledematen. Quick Boys vond het zaterdagmiddag een hinderlijke onderbreking van het offensief tegen de thuis ploeg. Voor Kozakken Boys was het theekwartiertje de gelegen heid om orde op zaken te stel len en de nooit meer verwachte winst te grijpen: 1-0. Kleedkamergeheimen zijn ge heimen die nooit ontsluierd worden. Ze kunnen vaak ook niet verklapt worden omdat geen buitenstaander ze zal be grijpen. Met de goede resulta ten tegen ARC en Scheveningen op zak domineerden de Katwij kers in de eerste helft tegen Ko zakken Boys opnieuw. De ploeg van Henk Wisman drukte met drie spitsen en een doorschui vende centrumverdediger de rood-witten uit Werkendam vast op eigen helft en het over wicht leverde maar liefst zeven knappe kansen op. De thuisfor- matie was slechts dreigend na een foute terugspeelbal van Ro nald van Dijk en een oprisping van Frenk van de Kleij op de paal. Oefenmeester Wisman had de eerste helft genoten maar vond de tweede helft 'on voorstelbaar'. Onvoorstelbaar slecht welteverstaan. In het eerste bedrijf was Wal ter de Kievit nog zo'n sterk aan speelpunt geweest maar na de hervatting kwam geen kaats meer in Katwijkse voeten te recht. De aangeslagen Mimoun Tiberkanine en Hicham Rbii za ten op de vleugels vast en mid denvelders en verdedigers leken op oude mannen in een rust huis. Quick Boys was in een kwartier veranderd in een kari katuur van de frisse formatie van voor de thee. Na afloop kreeg Danny Molendijk alle cre dits op zijn bord. De nieuwe oe fenmeester in Werkendam had zijn team zonder verse krachten of een tactische ommezwaai tij dens de pauze aangeslagen uit de hoek gehesen en als herbo ren het veld weer ingestuurd. scheveningen nick verwoerd medewerker ARC toonde zaterdag tegen Scheveningen twee gezichten. De vorig seizoen nog met 6-0 op Sportpark Houtrust afge droogde Alphenaren hadden nu het duel heel aardig onder con trole, maar hielpen door twee blunders in de defensie de thuisploeg toch in het zadel. In de laatste fase bracht Ruud Bos de spanning terug en deed de Racing heuse pogingen de landskampioen weer uit het za del te lichten. Het lukte niet. In tegendeel, in blessuretijd kreeg roodzwart het deksel op de neus: 3-1. Het ambitieuze ARC bivak keert nu met drie uit drie in de onderste regionen. De equipe van Frans Koenen hoeft echter niet te wanhopen. Het voetbal lend vermogen van de ploeg is in vergelijking met vorig seizoen aanzienlijk toegenomen, net als de breedte van de selectie. Koe nen, die nog niet kan beschik ken over de geblesseerden Mar co Parinussa en Mare Meyerink, kent luxe problemen. Op Hout- rust liet hij Marco Dijkhuizen en de vorige week tegen Heer jansdam sterk ingevallen Dwight Blackson buiten de ba sis. Danny Kuppen, tegen Heer jansdam al na twintig minuten gewisseld, kreeg een herkansing en Marcel de Jong was de ver vanger van Dijkhuizen. Het enigszins aan de oppo nent aangepaste elftal kwam in de eerste minuten een paar keer goed weg - De Jager en Hans Tellier waren dichtbij een goal - en kreeg daarna grip op het wedstrijdverloop. De Alphena ren lieten de bal lang rondgaan en haalden het tempo uit het spel. De diepte ontbrak evenwel in de roodzwarte patronen. Omdat dat ook bij de gastheren veelal het geval was, gebeurde Wat-ie nou precies had kon Molendijk niet zomaar zeg gen. vIk heb ze heel duidelijk gemaakt dat ze niet zomaar het kaas van het brood moesten la ten eten." De Werkendamse ploeg was in de tweede helft inderdaad veel feller. Omdat het jonge Quick Boys daarvan danig on der de indruk was, konden de 'Kozakken' veelvuldig voor Pe ter Kromhout opduiken. De ta lentvolle keeper was in het per soonlijke duel sterker dan Van de Kleij en Jacco van Oord, ran selde in twaalf minuten ontel bare kopballen en schoten uit zijn hok maar was in de 57ste minuut kansloos óp een knappe boogbal van de vrijgelaten Jaco Verbaan. Na de achterstand doolden de Katwijkers verder over het veld - Wisman ging steeds vaker staan - maar de vrije val van Quick Boys was niet meer te stuiten. De thuisploeg bleef levensge vaarlijk, met name het aanval lende trio gaf de Katwijkse de fensie geen kans om te herstel len. Frenk van de Kleij is een oude bekende van Nieuw-Zuid, zijn collega-spits John Verbaan is balvaardig en verschrikkelijk vervelend en kort achter het spitsenduo opereert Paul Mal- herbe, dé amateurvoetballer van het vorige voetbaljaar. De overwinning op Quick Boys deed Van de Kleij meer dan een andere overwinning want de 32-jarige spits is nog steeds woedend op Arie Guyt en Arie de Vreugd - door Van de Kleij spottend 'de technische direc tie' genoemd. „Ik heb zes jaar voor Quick Boys gespeeld, twee jaar geleden wilde ik weer terug maar ze wilden me niet meer. Ik was te oud vonden ze. Mis schien denken ze daar na deze wedstrijd anders over." In de slotfase kregen de Kat wijkers een uitstekende kans op de gelijkmaker. Maar Hicham Rbii knalde een strafschop, een cadeautje van scheidsrechter Tempelaar, hoog over. Quick Boys: Kromhout, Schaap. Van Dijk, Van Duijn, Van der Plas, Sloot weg, Steenvoorden, Van Hooy, Tiber kanine (Vooys), De Kievit, Rbii. HOOFDKLASSEA Rijnsburgse Boys-Heerjansdam 0-1 (0- 0). 67. Martin Beuk 0-1 Scheidsrech ter: Van der Beek. Toeschouwers 1200 Gele kaarten: Alfons de Kort (Rijnsburg se Boys), Derek Goedhoop. Björn Kalden (Heerjansdam). Katwijk-Hoek 0-1 (0-0). 56. Jacky Lam bert 0-1 (strafschop). Scheidsrechter-. Breugem. Toeschouwers: 1200. Gele kaarten: Hugo van Duyn, Geoffrey Tetro (Katwijk), Frank van Damme, Franky Standaert (Hoek). ASWH-Achilles Veen 2-0 (0-0). 46. Paul Koster 1-0, 88. Ron van der Neut 2-0. Scheidsrechter: Vroegop. Toe schouwers: 1000. Gele kaarten: Ruud Dorst, Bert Duynhouwer (ASWH), Hans Jonker (Achilles Veen). Veere-Noordwijk 3-1 (3-0). 5. Marcel Lourens 1-0, 17. Mike But 2-0, 42. Wim de Jong 3-0 (eigen doel) 57. Fred Bloem 3-1, Scheidsrechter Vermeulen Toeschouwers: 300. Gele kaarten: Adrie Belfroid (Veere), Edmund Claus (Noord- wijk). FC Lisse-Kloetinge 1-0 (0-0). 14. Ri chard Groeneweg 1-0. Scheidsrechter: Van Haaften. Toeschouwers: 1000. By- zonderheden: Richard Groeneweg miste een strafschop. Kozakken Boys-Quick Boys 1-0 (0-0). 57 Jaco Verbaan 1-0. Scheidsrechter: Tempelaar Toeschouwers: 2200 Gele kaarten: Dennis van der Ley, John Ver baan (Kozakken Boys), Peter Vooys (Quick Boys) Byzonderheden: Hicham Rbii miste een strafschop. Scheveningen-ARC 3-1 (1-0). 22. Frans Danen 1-0 (strafschop), 54. Hans Tel lier 2-0, 76 Ruud Bos 2-1, 93. Kevin Braber3-1. Scheidsrechter: Stolze. Toeschouwers: 1000. Gele kaarten: John Blok (Scheveningen), Johan Boer, Marcel de Jong, Remco Tuinenburg (ARC) PROGRAMMA: Hoek - Rijnsburgse Boys, Achilles Veen - Katwijk, Noordwijk - ASWH, Kloetinge - Veere, Quick Boys - FC Lisse, ARC - Kozakken Boys, Heer jansdam - Scheveningen Topscorers: 1) Fred Bloem (Noordwijk), Frans Danen (Scheveningen), Ad Glad- dines (Veere), Ron de Jager (Schevenin gen), Paul Koster (ASWH), Jacky Lam bert (Hoek), Marcel Lourens (Veere), Paul Malherbe (Kozakken Boys), Paul Schipper (Kloetinge), Mimoun Tiberka- nine (Quick Boys) 2 doelpunten 11) 32 spelers met 1 doelpunt. Kozak Boys 3 2 1 0 7 4-1 Achil Veen 3 2 0 1 6 5-3 ASWH 3 2 0 1 6 4-2 Hoek 3 2 0 1 6 5-4 Veere 3 2 0 1 6 6-6 Scheveningen 3 1 2 0 5 6-4 Katwijk 3 111 4 4-2 Quick Boys 3 1114 4-3 FC Lisse 3 1114 4-4 ARC 3 1 0 2 3 3-5 Heerjansdam 3 1 0 2 3 1-5 Noordwijk 3 0 2 1 2 3-5 Rijnsb Boys 3 0 12 1 1-3 Kloetinge 3 0 12 1 2-5 HOOFDKLASSE B Excelsior M-SH0 1-4, Capelle-Volen- dam 4-0, Barendrecht-Bennekom 1-1, DOVO-Huizen 0-5, DTS'35-GWV 2-1 I Jsselmeervogels-Zwart Wit'28 0-0, Marken-Rozenburg 1-1 Huizen 3-9 Capelle 3-3 SHO 3-7 Rozenburg 3-3 ZwartWit 3-5 D0V0 3-3 Barendrecht 3-5 DTS'35 3-3 Bennekom 3-4 Volendam 3-3 GWV 3-4 IJss'vogels 3-2 Excelsior M 3-4 Marken 3-1 er weinig voor de doelen. Tot dat halverwege de eerste helft Remco Tuinenburg in de fout ging en binnen de beruchte lij nen volkomen overbodig de zich in een kansloze positie be vindende Tellier aantikte. De groenzwarte opportunist ging graag naar de grond en arbiter Stolze kende geen twijfel: straf schop. Frans Danen zei namens Scheveningen dankjewel: 1-0. De ex-prof miste een kwartier later de volgende scoringskans. Na voorbereidend werk van John Blok en De Jager strandde hij vrij voor doel op Tuinen burg. Meer wist de Jol-brigade voor rust aanvallend niet te brengen. ARC kwam slechts tot een paar afstandsschoten. Zij misten doel. Tellier deed dat na rust niet. Hij profiteerde al vrij vlot in de tweede helft van een mislukte terugspeelbal van Ed mund Vriesde op Tuinenburg: 2-0. Nadat de door Danen wegge stuurde De Jager vlak daarna verzuimd had de door veel overtredingen ontsierde strijd te beslissen, gaf de komst van aan valler Blackson voor verdediger Maurice Balkhoven het duel een andere wending. ARC ging aanvallen. En scoren. Kuppen schermde de bal goed af en speelde de inkomende Van Meggelen aan, wiens voorzet door Ruud Bos werd verzilverd. De Alphenaren roken hun kan sen en zetten de amateurkam pioen onder zware druk. Black son kreeg een goede kans na een voorzet van Steve Kuils. Hij schoot over. In blessuretijd schoot Kevin Braber aan de an dere kant raak, nadat Henk Langemaat de bal aan De Jager, die zijn naam eer aandeed, had verspeeld. ARC: Tuinenburg; De Jong, Balkhoven (Blackson), Langemaat, Vriesde; Van Meggelen, BraafT Boer, Kuils; Kuppen, HOOFDKLASSE C SC Genemuiden-SDC Putten 4-1, ACV- DOS Kampen 0-0, WOG-Spakenburg 2-2, Urk-HZW 1-1, Drachtster Boys-Flevo Boys 1-3, Elburger SC-Be Quick'28 1-1, Blauw Wit'34-0lympia'28 2-2. W0G 3-7 SDCP 3-4 Urk 3-7 HZW 3-4 Be Quick'28 3-5 Flevo Boys Elburger SC 3-4 EERSTE KLASSEB AJAX-Sportlust '46 2-2, NSW-Zwaluwen VI 2-0, Montfoort-Ter Leede 2-2, Excelsior P-D0T0 3-0, WOR-Strijen 0-0, Vitesse D- DEVJOO-l. Zwaluwen V 4-9 Montfoort 3-4 Ter Leede 3-7 VV0R 3-4 Strijen 3-7 Excelsior P 3-3 DEVJO 3-6 Vitesse D 3-1 NSW 3-6 DOTO 3-1 AJAX 3-4 Sportlust 4-1 TWEEDEKLASSEC Xerxes-DSVP 5-0, 's-Gravenzande-RCL 2- 5. HBSS-Naaldwijk 4-0, KMD-Lyra 3-1, HVO-KRV 1-1Delta Sport-Monster 1-1. KMD 3-7 Delta Sport 3-4 RCL 3-7 Monster 3-4 Xerxes 3-6 Gravenzande 3-3 HV0 3-5 HBBS 3-3 KRV 3-4 DSVP 3-3 Lyra 3-4 Naaldwijk 3-0 DERDE KLASSE A Alphia-Voorschoten 0-2, UVS-SEV 1-1, Hazersw Boys-Sleutels 0-4, LFC-Kagia 1- 3, Leiden-Valken '68 1-1, Oegstgeest- TAW 1-1. Sleutels 3-9 Oegstgeest 3-3 SEV 3-7 UVS 3-3 Voorschoten 3-7 Hazersw B 3-3 Kagia 3-4 TA VV 3-2 Leiden 3-4 Alphia 3-1 Valken'68 3-3 LFC 3-0 VIERDE KLASSE A LSW-Woubrugge 2-2, MVKV-Aarlander- veen 2-3, Zwammerdam-Moerkapelle 0-2, Abbenes-Berkel 2-3, Blauw Zwart-Koude kerk 3-3, Linschoten-Lugdunum 0-4. Moerkapelle 3-9 BlauwZwart 3-2 Aarl'veen 3-9 MVKV 3-2 Lugdunum 3-7 Koudekerk 3-2 Berkel 3-7 Woubrugge 3-2 LSVV 3-3 Zwammerdam 3-1 Linschoten 3-3 Abbenes 3-0 VIJFDE KLASSE A Roodenburg-KSD 0-1, BSC '68-SV0W 1-0 (gestaakt), DWO-Docos 3-3, GWS-Forehol- te 0-1, HVZ-SVLV 1-5, Zoetermeer-Wasse- naar 1-1, SVLV 3-7 Wassenaar 3-4 Roodenburg 3-6 Foreholte 2-3 KSD 3-6 GWS 3-2 Docos 3-5 DW0 3-1 Zoetermeer 3-5 BSC'68 2-0 SV0W 2-4 HVZ 2-0 veere Wim de Jong zijn eigen doelman passeerde met een lob van dertig meter. Even daarvoor had Fred Bloem een mooie kans op 2-1 gemist. Na de rust kwam Veere welgeteld een keer over de middenlijn. Noordwijk viel aan en Veere ver dedigde. Soms met hand en tand. De 3-1 van Fred Bloem gaf de burger moed, maar daarbij bleef het. Scheidsrechter Vermeulen weigerde de Noordwijkers de helpende hand toe te steken na twee duidelijke strafschopgevallen. Bröring was begrijpelijk teleurgesteld over het resultaat: „In de tweede helft spelen we goed, we krijgen kan sen, maar de ballen vallen gewoon niet goed." foto archief Noordwijk kreeg zaterdag van het nietige Veere een 3-1 nederlaag te verwerken. Voor Ruud Brö ring was dat een bittere ervaring, want Veere staat nu eenmaal niet te boek als de sterkste ploeg van IA. Vorig seizoen eindigde de ploeg als vijfde in de (toenmalige) tweede klasse en wurm de zich via de periodestrijd omhoog. De bliksemstart van Veere werd Noordwijk fa taal. Na drie minuten moest Edmond Claus reeds de. gang naar het net maken na een treffer van Lourens. Toen daarop in de 19de minuut de 2-0 van But volgde, besefte Bröring dat zijn ploeg een zeer moeilijke middag tegemoet zou gaan op het piepkleine veld. Helemaal toen op slag van rust Noordwijk; Claus; Van Kins, De Jong, Reinders, Pel; Smii (De Ridder), Van der Gronde (Harskamp), Smits; Scheurwa ter, Van Dam, Bloem

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 21