PSV is het scoren verleerd Feyenoord jaagt het publiek weg' Sport Ëmmen onderuit Met FC Groningen gaat het écht slecht Roda wil er nog voor gaan (AANDAG 23 SEPTEMBER 1996 chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef rob onoerwater. 071-5356463 fi£jren Cate neemt Van Stee op de korrel itterdam Tussen de voetbaltrainers Henk ten Cate (Sparta) en Doelpuntloos gelijkspel in eigen liuis tegen matig Vitesse [enk van Stee (VW) komt het waarschijnlijk nooit meer goed. 'st-st Beiden werkten vorig seizoen nog met veel succes samen op het ïcht; Kasteel. Maar nu kunnen ze elkaar niet meer luchten of zien. s,ï Van Stee haalde vorige week in Voetbal International fel uit naar zijn voormalige baas bij Sparta. Volgens de Schiedammer had Ten Cate totaal geen respect voor hem en was hij jaloers op zijn IITSl populariteit bij bestuur en spelers. Ten Cate reageerde zaterdag- Tm 3Voncl na nec*erlaag ^gen Feyenoord (0-1) scherp op de uit- latingen van zijn voormalige assistent. „Mensen met weinig in- (elligentie zeggen wel vaker domme dingen", sprak hij cynisch. ,Van Stee is in zijn eigen leugens gaan geloven." Vreemdeling' bij Feyenoord itterdam Bij koploper Feyenoord kijken ze er al lang niet i meer van op. Hen nieuwe, onbekende speler op de training. 5>ar eind vorige week wisten de Feyenoorders toch even niet entry hoe ze het hadden. Tijdens de warming up liep een jongeman 7Ljzmee' geheel in het vaste trainingstenue. Assistent-trainer Geert 13 Meijer liet hem maar begaan, in de veronderstelling dat zijn sbr. baas Haan weer iets had opgeduikeld. Haan daarentegen dacht Haï ^at ziin co^e8a hem een of andere stagiair in de maag had ge- splitst. Pas na een vijftal minuten kwam de technische staf er- jchter dat het een 'normale' supporter betrof. „Hij wilde ge- ivoon even met ons meedoen", grinnikte Meijer. „We hebben nel even moeten lachen." Rijsbergen vindt spelers dom ij1"' ireda Het arrest-Bosman, de uitspraak van het Europese Hof :eng [lie tot de afschaffing van het transfersysteem in het profvoetbal leidde, blijft onderwerp van gesprek. Wim Rijsbergen gaf zater dagavond na de wedstrijd tegen Roda JC (0-1) zijn aparte visie. ,De spelers zijn door de zaak Bosman drie keer zo veel gaan ver dienen maar ze zijn daarbij absoluut niet drie keer slimmer ge worden." Rijsbergen vond dat zijn spelers tegen Roda IC dom hadden gespeeld. brassende winst ADO Den Haag hfflin haag» iim? nmen is in de eerste divisie de U- ippositie en de ongeslagen 3 'J itus kwijt. De ploeg van trai- i Aziiig Griever ging gisteren Eindhoven onderuit: 2-0. sJnmen verloor ook nog aanval- Drent. Hij moest in de slotfa- naar de kant wegens het uit- den van een elleboogstoot. Vroomans opende in de 23ste staoiiinuut uit een strafschop de ore voor Eindhoven, dat aan n opvallend goed seizoen be is. Na een uur verdubbelde obbelen de marge. Behalve i wegzenden van Drent trok jy^ biter Van Beek zes keer de ge kaart om het pittige duel in hand te houden. Hij verdeel de boekingen keurig over 1, s? ide partijen. Go Ahead Eagles liep tegen zware nederlaag op bij ADO LIFK En Haag: 3-0. Met twee doel- [i inten was Groenteman de ge- o is irde man in het Zuiderpark. Lanj j miste ook nog een straf schop. Veendam nam de eerste plaats van Emmen over. Het team van trainer Jan Schulting won zaterdag met minieme cij fers van Haarlem. Oudgediende Hennie Meijer maakte in de 75ste minuut het doelpunt. Het was alweer de derde keer dit seizoen dat de bonkige aanval ler zich als matchwinner ont popte. Haarlem speelde bijna vijf kwartier met tien man. Sal- den kreeg de rode kaart wegens het neerhalen van een doorge broken speler. MW verspeelde de kans op de koppositie. De Limburgers bleven bij SC Heracles steken op 0-0. Ook Top Oss verzaakte. De Brabantse ploeg kwam op eigen veld niet langs Dordrecht'90:1-1. Rook opende voor de bezoekers de score. Tai- huttu herstelde vlak voor de rust het evenwicht. Arbiter Luy- ten deelde zeven gele kaarten uit, waarvan vier voor de Dordtenaren. René Eijkelkamp is door gaans geen doemdenker, maar hij gruwelde al bij het idee. Stel, zo keek hij alvast vooruit naar de Europa- Cupreturn tegen Dinamo Batumi van donderdag, dat PSV tegen een counter op loopt. „Dan moet je maar hopen dat je dat nog kunt rechtzetten." Want scoren lijkt ineens een probleem geworden. Het ogenschijn lijk onmogelijke scenario, met verstrekkende gevol gen, houdt de gemoederen in Eindhoven danig bezig. eindhoven gpd De doelpuntenmachine hapert. Na de vlotte competitiestart, met twintig treffers in vijf duels, lijkt de bal niet meer verliefd op PSV. De productie is praktisch tot stilstand gekomen. Waren Nilis in Batumi en Marcelo in Doetinchem nog trefzeker, za terdag tegen Vitesse bleef PSV ondanks een heuse stormloop in gebreke: 0-0. Op 24 maart was de bekerhouder tegen FC Groningen (1-0) voor het laatst op nul blijven staan in een offi ciële wedstrijd. Dick Advocaat heeft liever gisteren dan vandaag de be schikking over een trefzekere spits. De komst van een killer van allure heeft de hoogste prioriteit. De nood is hoog, zo leerde de wedstrijd tegen het povere Vitesse. PSV creëerde kans op kans, maar miste een type met het instinct van Ronal- do. In Eindhoven circuleert na drukkelijk de naam van Kubilay Türkyilmaz. Hoewel hij de hoop op een tussentijdse overgang van de Zwitserse spits van Grasshoppers naar PSV niet heeft opgegeven, blijft Advocaat realistisch. „Zwaait er een Eu ropese topclub met de buidel, dan kunnen wij domweg niet mee. Maar we moeten ons ver sterken, dat is duidelijk." PSV liep vergeefs storm op het doel van Vitesse, dat met kunst en vliegwerk overeind bleef. Tot het strafschopgebied hield PSV de Arnhemmers in PSV-er Vampeta slalomt door de Vitesse-defensie. een verstikkende wurggreep, vlak voor het domein van doel man Sander Westerveld moes ten de Eindhovenaren het ant woord schuldig blijven. Wim Jonk, Marcelo en de voortreffe lijke Vampeta, die concurrent Chris van der Weerden defini tief uit de basis lijkt te hebben verdrongen, lieten juweeltjes van kansen onbenut of zagen hun inzetten op de doellijn ge keerd door Raymond Atteveld en Louis Laros. „Dit heb ik niet vaak meegemaakt", klonk het vol ongeloof uit de mond van Phillip Cocu. Leo Beenhakker was vol lof over het optreden van PSV. De technische baas in Arnhem, die binnenkort in Zeist opnieuw de schoolbanken opzoekt, erkende enigszins 'gelukkig' een remise uit het vuur te hebben gesleept. „De afwerking heeft PSV in de steek gelaten. Dat is vervelend voor Dick en een prettige bij komstigheid voor mij. We heb ben het punt in dank aan vaard." De opmerking van Don Leo ontlokte een zuur lachje bij Ad vocaat. „We hebben Vitesse met agressief voetbal en loopvermo gen continu onder druk gehou den en geen kans weggegeven. Maar alles vertaalt zich naar re sultaat en dat is ronduit teleur stellend. Het zal tegen Batumi anders moeten." De absentie van de Belgen Mare Degryse en, voornamelijk, Luc Nilis deed zich ernstig voe len. De topscorer van PSV gaf zich zaterdagavond in de war- ming-up gewonnen aan een vi rus, dat hem en enkele familie leden eerder die dag had ver rast. Voor hem werd, tot verras sing van Vitesse, te elfder ure Marcelo opgetrommeld. Degry se (ribblessure) kampte met een terugslag na de trainingsarbeid van vrijdag. Het tweetal is vol gens Advocaat donderdag tegen Dinamo Batumi inzetbaar. Met Marcelo en Petrovic als vervangers ontbeerde PSV raffi nement om de Arnhemse muur te slopen. Marcelo lag aan de ketting bij Atteveld en Eijkel kamp kwam zelden los van Vierklau. Het was tekenend dat juist verdediger Vampeta met enkele rushes aan de rechter kant voor het meeste gevaar zorgde. Dat Vitesse de aanvalsgolven van PSV schadevrij doorstond, was evenwel een mirakeltje. Het stond continu met de rug tegen de muur, snakte naar adem, maar bleef wonderwel overeind. De Arnhemmers trachten de kloofal dan niet met de Duit- mrtanen hekelen speelwijze na nederlaag tegen Rotterdammers iïerdam marcel van der kraan verslaggever leuzen van de Sparta-aan- k Jig ('anti-voetbal, anti-voet- J H') lieten de spelers van Feye- 'ord koud. Ook Henrik Lars- V de matchwinnaar en nieu- T 'topscorer van de Rotterdam- trs, kon zich er niet druk om iken. -De mensen gillen maar een ld weg," haalde de Zweed de in houders op na de 0-1 zege illei i zijn ploeg tegen Sparta. '°°i voetbal spelen we in de 5p. in uitwedstrijden willen alleen de punten hebben. dat lukt, zoals nu tegen •rta, zijn wij tevreden." oinfiarsson kreeg met zijn win- nil "de goal in de tweede helft mei beloning voor de bergen n pa ik die hij in het elftal van de lidel 'loper in de eredivisie verzet. ii n was niet te beroerd om in de je ni 'by tot ver op zijn eigen helft schi te te verdedigen, slidings en je kies te maken waar het nodig 1 s en vervolgens weer in de uit °rste linie de strijd aan te to met Gerard de Nooijer. Dat hij dit seizoen weer in een blakende vorm verkeert was al eerder vastgesteld. Maar dat hij ook zijn produktie weer om hoog aan het schroeven is, naast de vele assists die hij le vert, is een tweede meevaller voor de Scandinaviër. Toch is het scoren voor hem geen obsessie. „Ik blijf een jon gen," sprak de man, die zichzelf een-aardig verjaardagskadootje schonk, „die de prestatie van het hele team het allerbelang rijkste vind. Feyenoord staat bo venaan en dat vind ik mooier dan alle andere prestaties van mijzelf. Natuurlijk ben ik sterker geworden en heb ik in de afge lopen jaren meer ervaring opge daan. Ik ben ook heel gelukkig met deze ontwikkeling. Ik heb hel weer helemaal naar mijn zin bij de club." Larsson bevestigde zaterdag avond na afloop dat de hele se lectie van Feyenoord was ge brand op een sportieve revan- •che. Voor sommige spelers wa ren de uitspraken van trainer Henk ten Cate een extra prikkel geweest. Larsson: „Ach, wat Ten Cate van Feyenoord vindt inte resseerde mij niet. Voor mij tel de vooral het rechtzetten van een paar zwakke wedstrijden te gen Sparta in het afgelopen sei zoen." Het grootste gevaar, zo had den Larsson en de zijnen vooraf in de kleedkamer besproken, zou schuilen in de gretigheid om Sparta 'op te willen weten'. Arie Haan was ervan overtuigd dat Feyenoord Sparta echter in het zadel zou helpen als het aanvallend voor de dag zou ko men. Larsson: „We wilden de zaak rustig afmaken, vooral de wed strijd controleren. Alleen kwam het elftal in de tweede helft een beetje vast te zitten. Dat was jammer." 'Schijterige tactiek' In het kamp van Sparta vond men dat nog zacht uitgedrukt. De spelers ergerden zich meer aan de 'schijterige tactiek' van Feyenoord dan aan de fout van hun eigen doelman Edward Metgod. De Noordhollandse keeper kreeg binnen een half uur al rood van Mario van der Ende nadat hij een lob van Gas ton Taument buiten het straf schopgebied met de handen had gekeerd. „Ik wilde Dave van der Meer helpen, maar achteraf had ik er beter niet kunnen uitkomen," baalde Metgod. Beschuldigende vingers bleven uit in de kleed kamer van Sparta. Leiderdorper Alfons Groenendijk: „We maken allemaal wel eens een fout. De spelers verdienen een compli ment dat ze daarna nog zo hard hebben geknokt om het Feye noord moeilijk te maken. Maar het was heel frustrerend om te gen dit Feyenoord te voetballen. Het was zo defensief, zo nega tief dat ik er niet goed van werd." Arjan van der Laan had het idee dat hij tegen, een muur moest opboksen. „Voor het pu bliek was het niets. Aan de an dere kant moet ik toegeven dat Feyenoord in vergelijking met vorig jaar een heel degelijke ploeg heeft. Op het moment dat Larsson scoorde wisten wij al dat de zaak op slot zou gaan en dat het bijna onmogelijk zou zijn om nog een doelpunt te maken. Feyenoord staat niet voor niets bovenaan." „Maar laten we het verslaan van Sparta nou geen wereld prestatie noemen. Ik vind het voetbal van Feyenoord echt niet om aan te zien. Misschien rea geer ik teleurgesteld omdat de ze nederlaag moeilijk te ver kroppen is. Maar als wij thuis dezelfde tactiek hanteren als Feyenoord, worden we uitgeflo ten door onze eigen suppor ters." „Het is bovendien schandalig dat Feyenoord geen rekening houdt met het publiek. Je praat over een derby, waarop bijna 15.000 toeschouwers afkomen. Zo jaag je die weer gauw weg." Sparta: Metgod; Smith, Gerard de Nooijer, Van der Hoeven en Van der Meer; Krijgsman (82. Rehfurm), Altlen, Van der Laan en Groenendijk; Dennis de Nooijer en Fortes (27. Van der Geest). (77. Claeys); Van Wonderen, Van Gas tel, Sancnez (46. Vos) en Van Bronck- horst; Taument en Larsson. Ook FC Utrecht glijdt verder af groningen «anp FC Groningens oogst van dit seizoen blijft beperkt tot drie scha mele gelijke spelen. Gisteren ging het op eigen veld mis tegen RKC. De Waalwijkers speelden verzorgder en wonnen met 2-1. Groningen blijft laatste. RKC-er Van Arum kopte na een half uur in, uit een voorzet van Van Diemen. Na ruim een uur scoorde Alfred Schreuder op weergaloze wijze het tweede doelpunt voor Van Kootens forma tie. Hij lanceerde, van zo'n twee meter op de eigen helft, een boogbal die over Hilbers in het net viel. De treffer viel de onerva ren doelman, die de wegens droeve familie-omstandigheden ontbrekende Lodewijks verving, nauwelijks aan te rekenen. Pas in de slotminuut maakte Voorhouter Rob van Dijk aan de ande re kant zijn enige foutje. Hij reageerde te nonchalant op een te rugspeelbal van Brands, waardoor Rosèn nog iets kon terugdoen voor de thuisclub. AZ - FC Utrecht Eerste-divisiekampioen AZ toonde gisteren uit een paar dode spelmomenten dat FC Utrecht nog steeds grote problemen heeft. Héle grote: 3-1. De na het bekerdebacle geladen Utrech ters hadden in de beginfase onmiddellijk succes. Een snelle combinatie met Van Loen bracht Mols vrij voor doel: 0-1. Zeven minuten later was het al gelijk. Verdediger Hesp kopte een vrije trap van Krüzen in. Uit een vrijwel identieke situatie, ditmaal een hoekschop van Inia, kwam AZ 2-1 voor. Weer kopte de op gekomen Wijkerin. Invaller Kooijman bepaalde de eindstand op 3-1. De gelukkige trainer Vonk zei: „We verwachtten harde strijd. Het was mijn ploeg die de strijd wist op te brengen." NAC - Roda JC Roda JC heeft de ongeslagen status in de eredivisie zaterdag met succes verdedigd tijdens een 'Avondje NAC'. De Limburgse club pakte zelfs de volle winst, 0-1. Vurens krulde in de 23ste minuut een vrije trap langs de muur. Het ambitieuze NAC bleef achter tegen een elftal met twee speelwijzen: de eerste helft oogstrelende combinaties, de tweede helft catenaccio met terugspeelballen en trappen in het wilde weg. De thuisclub speelde voor de rust te angstig, erna te oppor tunistisch. Na afloop was Wim Rijsbergen bepaald niet blij. „We zijn afgetroefd op agressie. Onze tegenstander liet zien hoe je kort op de bal moet spelen. Bij ons ontstond paniek als er een mannetje aankwam. Willem II - FC Twente FC Twente had zaterdagavond niet al te veel moeite in Tilburg tegen een chaotisch Willem II de vierde overwinning van deze competitie binnen te halen: 1-2. Twente consolideerde zijn fraaie derde plaats op de ranglijst, voor Willem II stapelen de zorgen zich op. Een geblokkeerd schot van Bosman, diep in de tweede helft, rolde tot Ten Caat, die Petrov van dichtbij in staat stelde te sco ren (0-1). Twee minuten voor tijd maakte Bruggink er met een kopbal na goed werk van de voor Bosman ingevallen Ter Avest en een voorzet van McKinnon volkomen verdiend 0-2 van. Pal voor het slotsignaal redde Van Hintum de eer voor Willem II. Fortuna Sittard - Volendam Fortuna Sittard gaf zaterdagavond knullig de winst uit handen. De Limbiugers waren een groot deel van het duel beter en kwa men in de 65ste minuut op een verdiende voorsprong via Roest. De boomlange invaller Aschwin de Bruijn, redde opnieuw een punt voor Volendam. Hij pikte in de 81ste minuut een zachte te rugspeelbal op, spurtte langs keeper van Zwam en schoof de ge lijkmaker binnen. EREDIVISIE Willem ll-FC Twente 1-2 (0-0). 56 Petrov 0-1, 88 Bruggink 0-2, 90. Van Hintum 1- 2. Scheidsrechter: Blankenstein Toe schouwers: 8730 PSV-Vitesse 0-0. Scheidsrechter: Tem mink. Toeschouwers: 27 700 Gele kaart: Petrovic. Vampeta, Numan (PSV), Goos- sen, Bos, Westerveld (Vitesse). Fortuna Sittard-Volendam 1-1 (0-0). 65. Roest 1-0, 81. De Bruijn 1-1. Scheids rechter: Wegereef. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Van der Weert (Fortuna), Valk (Volendam). NAC-Roda JC 0-1 (0-1). 23. Vurens 0-1. Scheidsrechter: Schaap Toeschouwers: 12.121. Gele kaart: McDonald, Jalink (NAC). Roelofsen, Van de Luer, Van Hoog- dalem, Martens (Roda JC). Sparta-Feyenoord 0-1 (0-0). 47. Larsson 0-1. Scheidsrechter: Van der Ende Toe schouwers: 13.500. Rode kaart: 26. Met god (Sparta). Gele kaart: Graff (Feyenoord). Ajax-De Graafschap 1-1 (0-0). 57. Litma- nen 1-0, 82. Redeker 1-1. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 48.523. FC Groningen-RKC 1-2 (0-1). 30. Van Arum 0-1, 66. Alfred Schreuder 0-2, 90, Rosèn 1-2. Scheidsrechter: Meerkerk. Toe schouwers: 10.603. Gele kaart: Huizingh. Liefden (FC Groningen). AZ-FC Utrecht 3-1 (1-1). 5 Mols 0-1, 12. Hesp 1 -156 Wijker 2-188. Kooijman 3- I. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 7103 Topscorers:l Nilis (PSV). Wouden (Heerenveen) 6, 3 Van Arum (RKC) 5, 4. Marcelo (PSV), Gorré (FC Groningen). Lars son (Feyenoord) 4, 7. Eijkelkamp (PSV), Godee (De Graafschap), Taument (Feye noord), Roelofsen (Roda JC), Mols (FC Utrecht). Ibrahim (Graafschap), Van Loen (FC Utrecht), De Bruijn (Volendam) 3 Programma donderdag 26/09: RKC-Viies- se; zaterdag 28/09: De Graafschap-Willem II, Roda JC-Fortuna S zondag 29/09: FC Groningen-AZ, RKC-NAC, Sparta-NEC, FC Twente-Ajax, Vitesse-Feyenoord, Volen- dam-Heerenveen, FC Utrecht-PSV. Feyenoord FC Utrecht Sparta Volendam Willem II Groningen 7 6 1 0 19 14- 3 7 5 1 1 16 21- 5 7 4 2 1 14 9-5 7 3 4 0 13 9-3 7 3 2 2 11 14-9 7 3 2 2 11 12-8 7 3 2 2 11 5-5 7 3 1 3 10 4-8 6 2 3 1 9 6-4 7 2 3 2 9 9-12 7 2 2 3 8 6-10 6 2 1 3 7 9-13 7 2 1 4 7 5-7 7 13 3 7 12 4 7 12 4 7 115 7 0 3 4 6 8-10 5 5-9 5 6-14 4 6-13 3 6-16 se veteraan Bernd Schuster met de vaderlandse top 3 met offensieve bedoelingen te slech ten Vitesse kon zijn aspiraties in het volgepakte Philips Stadion geen moment waarmaken. Ster ker nog, tijdrekken werd tot kunst verheven. Beenhakker, een beetje boos: „Niemand moet ons verwijten dat we laf hebben gespeeld. Het sterke spel van PSV heeft ons in die positie gedwongen." Het was een schrale troost voor Advo caat. PSV: Waterreus; Vampeta. Valckx. Stam en Numan; Vink (71. Zenden). Petrovic, Jonk en Cocu, Marcelo en Eij kelkamp. Vitesse: Westerveld; Vierklau, Bos en Atteveld; Sturing (46. Van de Looi), Jo- chemsen. Van den Brom, Laros en Goossen; Mahlas (68. Bacak) en Ma- EERSTE DIVISIE Heracles - MW 0-0. Scheidsrechter: Zui- dema. Toeschouwers: 2150. Gele kaart: Van de Mije (Heracles), Gentile (MW). Helmond Sport - Cambuur Leeuwarden 1-4 (0-2). 1 Dijkhuizen 0-1, 37. Jörns 0-2, 52. Vincent 1 2 (strafschop), 62. Van der Laan 1-3, 65. Dijkhuizen 1-4. Scheids rechter: Van Egmond. Toeschouwers: 1250. Gele kaart: Van der Steen, Störmer (Helmond Sport), Van den Berg (Cambuur). TOP Oss - Dordrecht'90 1-1 (1-1). I 3 Rook 0-1, 42. Taihuttu 1-1. Scheidsrech ter: Luyten. Toeschouwers: 2785. Gele kaart: Dave Smits, De Wijs, Dijkstra (TOP), Baven, Van der Merwe, Summerville, Rook (Dordrecht'90). ADO Den Haag GA Eagles 3-0 (2-0). 25. Groenteman 1-0, 34 Rutten 2-0, 70. Groenteman 3-0. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 2.839 Gele kaart: Groente man, Faerber (ADO Den Haag). Marbus, Michels, Hofstede (GA Eagles) Bijzonder heid: Groenteman mist in 73e minuut strafschop. WV - FC Zwolle 1-1 (0-0). 63. De Wolf 1- 0,81 Bruin 1-1 Scheidsrechter: Buiting Toeschouwers: 3.052. Gele kaart: Wijn- ands, Sinkgraven (FC Zwolle). RBC - Telstar 1-0 (0-0). 90. Magielse 1-0. Scheidsrechter: De Graaf Toeschouwers: 1450 Rode kaart: 79. Van Roon (Telstar). Gele kaart: Van Roon Louhenapessy, Koor des (Telstar). Bijzonderheid: Magielse mist strafschop in 69e minuut. Veendam - Haarlem 1-0 (0-0). 75. Meijer 1-0 Scheidsrechter: Inia Toeschouwers: 4.053. Rode kaart: 16. Salden (Haarlem), neerhalen doorgebroken speler. Gele kaart: Lens, Gijzen (Haarlem). Excelsior - FC Den Bosch 0-1 (0-0). 47. Van Nistelrooy 0-1 Scheidsrechter: Braamhaar Toeschouwers: 730. Gele kaart: Meeuwsse (Excelsior), Janssen (FC Den Bosch). Eindhoven - Emmen 2-0 (1-0). 23. Vroomans 1-0 (strafschop), 60. Hobbelen 2-0. Scheidsrechter: Van Beek Toeschou wers: 2750. Rode kaart: 69. Drent (Em men) wegens elleboogstoot. Gele kaart: Deckers, Martens, Thysbaert (Eindhoven), Leurink. Arts, Migchelsen (Emmen). Topscorers: 1 Van Oostrum (Emmen) 7. 2 Koswal (MW), Van Roon (Telstar), Taihuttu (TOP/Oss) 4. 5. Platvoet (MW), Gerver (Den Bosch). Meijerman (Emmen), Rutten (ADO Den Haag), Rook (Dordrecht'90), Mei|er (Veendam) 3 Programma vrijdag 27/09: FC Zwolle-Ex- celsior; zaterdag 28/09: Cambuur L -Hera cles, FC Den Bosch-Eindhoven, Dordrecht'90-Helmond Sp., Emmen-ADO Den Haag, GA Eagles-TOP Oss, MW-Haar- lem, RBC-WV, Telstar-Veendam ,6 4 2 0 14 6-1 6 4 1 1 13 15- 7 6 3 3 0 12 11- 5 6 3 3 0 12 10- 6 6 3 3 0 12 6-2 6 4 0 2 12 8-6 6 3 2 1 11 7-4 6 2 3 1 9 6-5 MW TOP Eindhoven GA Eagles ADODenHaag Dordr, '90 Cambuur L. Heracles FC Zwolle Den Bosch VW RBC Helm.Sport Telstar Haarlem 6 2 2 2 6 2 2 2 6 2 2 2 6 2 13 6 13 2 6 2 0 4 6 114 6 10 5 5- 7 5-10 6-13 8-16 Een goed resultaat tegen Schal- ke '04. „We gaan ervoor", zei Roda JC's trainer Huub Stevens zaterdag in Breda na de winst met 1-0 op NAC. „We hebben morele verplichtingen tegen over ons publiek en tegenover het Nederlandse voetbal. Als we een overwinning behalen telt dat mee in de UEFA-ranglijst." Roda JC moet morgenmiddag vanaf 14.00 uur in Kerkrade in de return van de eerste ronde van het UEFA-Cuptoemooi een achterstand van 0-3 goedma ken. In Europees verband een schier onmogelijke opgave. Ste vens beseft dat en geeft het ook toe. „Toch moeten we niet op geven voor de wedstrijd ge speeld is. Onze fans hebben er recht op." Schalke '04 is enigszins ge handicapt door een blessure van Youri Mulder. Ook de Belg Mare Wilmots, in Gelsenkirchen de grote plaaggeest van de Lim burgers, is geblesseerd. Stevens: „Ik ga er vanuit dat Wilmots speelt. Is hij er niet bij, dan zien we wel weer." «ard Metgod (links) verlaat het veld terwijl de spelers van Sparta en Feyenoord op de achtergrond doorgaan met discussiëren over de rode kaart voor de doelman. FOTO GPD

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 19