Faculteit woedend over reorganisatie I Ondernemen kan nu overal. PI 109,- 239,- 1.199,- Randstad Politie Rijnmond grijpt ontvoerder en vindt banden met kinderporno Man overlijdt week na steekpartij Bestelauto uitgebram Bankgiroloterij krijgt jackpot van 12 miljoen MAANDAG 23 SEPTEMBER 1996 Voorbij is de tijd dat de ondernemer zat vastgeklonken aan één werk plek: zaken doen kan voortaan op elke denkbare plaats. Dankzij de telecommunicatieoplossingen van PTT Telecom. Op kantoor, thuis of onderweg: de zaak is waar u bent. Op kantoor heeft u een telefoon centrale, onderweg een mobiele telefoon. Met de laatste kunt u, gekoppeld aan een laptop, ook faxen, data verzenden of E-mailen. Thuis heeft u b.v. de Vox Nuance Plus1®, een kleine centrale waarmee u telefoontjes en de kosten voor privé- of zakelijk gebruik gemakkelijk kunt scheiden. En met een ISDN-aansluiting en het Pakket Internet kunt u thuis werken op de computer op de zaak. Wilt u meer weten? Kom dan eens langs bij een van de Business Centers van PTT Telecom. Of bel gratis 06-0403. Pocketline Jazz® GSM zaktelefoon zeer gebruiksvriendelijk kan tekstberichten ontvangen en verzenden (SMS) mogelijkheid voor data- en faxverzending gewicht 260 gram leverbaar in antraciet, donkergroen en bordeauxrood ISDIM Pakket Internet via 1 ISDN-aansluiting de beschikking over 2 netlijnen tot 5 maal sneller Internetten huidige apparatuur blijft bruikbaar versturen/ontvangen van computerbestanden (file transfer) versturen/ontvangen van faxen via PC Vox Nuance Plus® telefooncentrale voor 2 netlijnen en 6 toestellen uit te breiden tot 4 netlijnen en 12 toestellen faxen en antwoordapparaat aansluitbaar aankoop nu gratis randapparatuur t.w. 15% van de aankoopprijs De gratis carkit-aanbieding is uitsluitend geldig in combinatie met een SuperSpace abonnement op het Mobiele Netwerk en duurt tot 30 september 1996. Bij gelijktijdig afsluiten van een 3-jarig abonnement op Het Mobiele Netwerk. T/m 31 december 1996, bij aanvraag van een ISDN-abonnement en inlevering van minimaal 1 analoge netlijn. Aanbod geldig t/m 31 december 1996. telecom DE ZAAK VOOR ONDERNEMERS Bel voor meer informatie gratis 06-0403.- Sociale wetenschappen: universiteitsbestuur schendt afspraken De dienstcommissie van de faculteit der sociale weten schappen is woedend over het besluit van het College van Bestuur van de Leidse universiteit om groen licht te geven voor de reorganisatie van de faculteit. Volgens voorzitter H. Tromp van de dienstcommissie overschrijdt het universiteitsbestuur daarmee grenzen die het zelf had getrokken. De reorganisatie van de faculteit, aange kondigd in het plan 'Met het oog op de toekomst', kost bijna zestig banen. van advies in, een geschillen commissie, die het reorganisa tieplan moest beoordelen. Vol gens dat plan moeten binnen de faculteit vaste aanstellingen het veld ruimen voor tijdelijke contracten en zullen er ge dwongen ontslagen vallen. De leiden annet van aarsen Het faculteitsbestuur en de dienstcommissie van de facul teit lagen enige tijd geleden al overhoop over de reorganisatie plannen. Het universiteitsbe stuur stelde toen een college geschillencommissie oordeelde echter dat gedwongen ontslag zoveel mogelijk moet worden voorkomen. Zo staat dat ten slotte in het sociaal statuut van de universiteit en in het rapport 'Koersen op kwaliteit' van het universiteitsbestuur. Maar het College van Bestuur legde vori ge week het advies van de ge schillencommissie terzijde. ,,Het college is klaarblijkelijk een instantie die zich niet zo bekommert om de belangen van het personeel bij sociale wetenschappen', zegt voorzitter Tromp van de dienstcommissie, die vandaag een protestbrief stuurt naar het universiteitsbe stuur. „We zijn ontzettend boos. Boos omdat het college van bestuur zijn eigen beleids kaders met de voeten treedt." De dienstcommissie had hei universiteitsbestuur gevraagd om ontslagbescherming voot tenminste twee jaar. „Daarvoor is geld beschikbaar", aldus Tromp. Maar het college van bestuur garandeert nu dat er „van dwongen ontslagen voortvloei end uit de reorganisatie van de faculteit sociale wetenschappen in elk geval tot 1 januari slechts bij hoge uitzondering sprake zal zijn." Tromp: „Dat komt neer op ontslagbescher ming voor slechts een j aar. den haag Rijkswaterstaat is tevreden over het werk aan de A12, de snelweg tussen Den Haag en Gouda. De verkeerscentrale van de politie in Driebergen eveneens. Gedurende de afsluiting, van vrijdagavond acht tot vanoch tend zes uur, zijn er ondanks het omleiden van grote verkeersstromen geen files geteld. Het werk dat Rijkswaterstaat van plan was, was zondag aan het begin van de avond al bijna klaar. „We hebben zelfs extra lussen kunnen slijpen", aldus een woordvoerder. Het grotendeels afsluiten van de snelweg was nodig voor het voorbereidende werk aan een nieuwe verkeerssignalering. Ook de drie komende weekeinden gaat de A12 groten deels dicht in beide richtingen. De lussen zijn ingeslepen in het wegdek en dienen als impuls van de nieuw aan te bren gen verkeerssignalering. Verder is heiwerk verricht voor enkele damwanden, is de funde ring gelegd voor de palen die de portalen bo ven de weg dragen. Ook zijn grote delen vangrail vervangen. In de loop van volgend jaar neemt Rijkswa terstaat soortgelijke maatregelen voor het de finitief monteren van de portalen. FOTO ANP Vrachtwagen chauffeur mept automobilist Me. vlaardingen gpd De politie van de regio Rijnmond is mogelijk een kinderpornozaak op het spoor. Zaterdag werd een 58-jarige Schiedammer gearresteerd die en kele uren eerder een twaalfjarig meisje had ont voerd. De man en het slachtoffertje werden aan getroffen in de woning van een vriend van de da der in Vlaardingen. Zondag heeft de politie uit deze woning en het huis van de Schiedammer enkele honderden videobanden en een camera De politie zegt nog niets over de inhoud van de banden te kunnen meedelen. Zij beperkt zich vooralsnog tot informatie over de wederrechtelij ke vrijheidsberoving van zaterdag. Een getuige waarschuwde zaterdag de politie dat in een winkelstraat in Vlaardingen een meisje was gedwongen in een auto te stappen. Een daar op ingestelde zoekactie leidde enige tijd later naar een 500 meter verder gelegen straat. Buurt genoten wezen de politie vervolgens naar een flatwoning waarin de ontvoerder en het meisje aanwezig bleken. De huurder van de Vlaardingse flat heeft de politie nog niet kunnen horen omdat deze op dit moment met vakantie is. Zijn aangehouden Schiedamse vriend is vol gens buurtbewoners de laatste tijd regelmatig in de Vlaardingse woning gesignaleerd. Ook zou hij zich veel hebben opgehouden in de buurt van plekken waar vaak kinderen aanwezig zijn, zoals een schoolplein, een kinderspeelplaats en een jeugdhuis. Buren zeggen ook gezien te hebben dat jonge kinderen bezoeken aflegden in woning waar het ontvoerde meisje is aangetroffen. Het meisje is inmiddels weer bij haar ouders thuis. Irritatie over eikaars w< is gistermiddag aanleiding ge weest voor een handgemeen tussen een 21-jarige Rotterdam mer en een onbekend gebleven vrachtwagenchauffeur. Toen even na vieren beide wegge bruikers op het Lammen schansplein in Leiden stilston den, stapte de vrachtwagen chauffeur uit zijn voertuig trapte tegen de auto van de Rot terdammer. Vervolgens opende hij het portier en sloeg de man in het gezicht. amsterdam anp Een 26-jarige man uit Spijke- nisse is zaterdag in het zieken huis aan zijn verwondingen door messteken overleden. De steekpartij gebeurde vorige week zondag in de vroege och tend in Amsterdam. De Spijkenisser was met zijn 22-jarige broer op bezoek in de hoofdstad. Drie jongens, later bijgestaan door nog eens twee jongens, kregen ruzie met de twee bezoekers om meisjes. Eén van hen, een 17-jarige Amsterdammer, heeft bekend daarbij de Spijkenisser in de borst te hebben gestoken. De politie organiseerde een klopjacht en wist de vijf in de loop van de nacht aan te hou den. De verdachten, tussen de 17 en 19 jaar oud, zitten nog vast. He 'X Een bestelauto van een handel is in de nacht van vri dag op zaterdag rond tien half twee uitgebrand. De stond geparkeerd voor de handel aan de Lammenset weg in Leiden. Het vuur over naar het bedrijfspa Daardoor werden behalve rotterdam gpd De BankGiroLoterij probeert de concurren tie een slag toe te brengen met een jackpot die kan oplopen tot 12 miljoen gulden. Dat is volgens de organisatie, de Sufa in Rotter dam, de hoogste prijs die ooit in een Neder landse loterij werd uitgekeerd. De 'Geluks- Vogeljackpot' wordt op zijn vroegst over een half jaar uitgekeerd, omdat de pot eerst moet worden gevuld. De jackpot begint met een bedrag van twee miljoen gulden: elke maand dat de prijs niet wordt getrokken. komt er twee miljoen bij. De kans op de megaprijs is één op 26 mil joen, omdat er zoveel speciale 'GeluksVogelNummers' beschikbaar ko men. Voorlopig zijn zoveel nummers niet nodig, omdat de BankGiroLoterij 'slechts' 1,6 miljoen deelnemers heeft. De kans dat de prijs wordt getrokken is daardoor één op zestien. Als de stand van 12 miljoen na een half jaar is bereikt, gaat de prijs er echter in ieder geval uit. Elke maand wordt wel een nieuwe hoofdprijs van 500.000 Sufa-voorzitter mr. V. N. M. Korte-van Hemel zei vanmorgen tijdens een perspre sentatie dat de invoering van de jackpot een kwestie van overleven is voor haar loterij De concurrentie is moordend en uit onder zoek blijkt dat de Nederlander „liever eet kleine kans heeft op een grote prijs, dan eet grotere kans op een kleine prijs." Om deze reden verdwijnt bij de BankGiroLoterij hei 'eigengeldje', de prijs van tien gulden. All' prijzen op één en twee eindcijfers vervallen De laagste prijs wordt nu 50 „Kleinere prijzen ervaren de mensen niei als een prijs," aldus een woordvoerder. Diali

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 10