Droomdebuut voor Kees van Wonderen Schalke legt Roda op de pijnbank Ajax moet de gifbeker maar helemaal leegdrinken' Sport Koeman: 'Feyenoord degelijker dan vorig jaar' WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1996 chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv -chef rob onderwater, 071 -5356463 Havelange ontevreden over Spelen jjADRiDJoao Havelange, voorzitter van de wereldvoetbalbond pIFA, is ontevreden over de plaats die het voetbal inneemt op de Olympische Spelen. Volgens de Braziliaan is de sport belangrij ker dan de status die het de afgelopen twee Spelen heeft gekre gen. ,,De Spelen zijn in één stad gehouden, terwijl de voetbalsta dions op minimaal vierhonderd kilometer liggen, dan klopt er iets niet", aldus Havelange dinsdag in een interview met de Spaanse krant Marca. Bovendien dient volgens de Zuid-Ameri- 1 kaan de winst die het IOC maakt met voetbal terug te vloeien in de kas van de wereldvoetbalbond. Ivan Gabrich door PSV afgetest [auxerreIvan Gabrich, de nieuwe spits van Ajax, blijkt drie maanden geleden door PSV te zijn afgetest. In Eindhoven was Imen niet onder de indruk van de Argentijn, die eind vorige Imaand in Amsterdam een 5-jarig contract tekende en de opvol- o :r moet worden van Patrick Kluivert. Gabrich was PSV per vi- Ideoband aangeboden door de bekende Argentijnse makelaar Aloisio, een ex-speler van Argentina Juniors die ook de manager lis van Maradona, Cannigia en Battistuta. De getoonde beelden [konden PSV evenwel niet overtuigen. De 24-jarige aanvaller van JNewell's Old Boys, een moderne versie van Nico Jansen, was jniet het type dat PSV zocht. Een aantal jaren geleden zag men [het in Eindhoven evenmin zitten in Jari hitmanen. Vooronderzoek naar gedrag Cantona ivFRPOQLEric Cantona was het al bijna vergeten. Maar het 'ranse „enfant terrible" moet zich volgende week in Liverpool lelden voor een gerechtelijk vooronderzoek. De voetballer van Manchester United moet zich verantwoorden voor een vecht- rartij in een hotel in Chester, in februari 1994. De 38-jarige ver- egenwoordiger Tom Doyle zegt tweeëneenhalf jaar geleden joor Cantona te zijn aangevallen. Dat gebeurde op de dag dat le Franse ster met wat collega's in het hotel een feestje vierde. Het onderzoek moet uitwijzen of er daadwerkelijk gerechtelijke stappen tegen Cantona, die vandaag met United voor de Cham- jions League bij Juventus speelt, volgen. Leipzig' vreest gevolgen proces Graf jipzioSteffi Ciraf staat nog bovenaan de deelnemerslijst voor het vrouwentoernooi van Leipzig, dat op 30 september begint. Maar de organisatie durft al niet meer op de komst van de pu bliekstrekker te hopen. Met het proces tegen vader Peter aan de gang verwacht toer nooidirecteur Radosevic snel een afzegging van Steffi Graf. „Ik ben er bang voor dat de belastingzaak voor de rechtbank in i Mannheim ook een schaduw over Leipzig zal werpen", aldus de organisator. De winnares van de US Open zegde maandag al af voor het toernooi van Tokyo, van 16 tot en met 22 september. Ze geeft de voorkeur aan een korte vakantie in Florida. Iraham aangesteld bij Leeds [leeds George Graham is gisteren aangesteld als nieuwe trainer Leeds. Hij volgt de maandag ontslagen Howard Wilkinson De 51-jarige Graham kreeg negentien maanden geleden zijn ontslag bij Arsenal. Hij had verdiend aan twee transfers, hetgeen hem ook op een schorsing van een jaar door de Engelse voetbal bond kwam te staan. Graham leidde Arsenal negen jaar. Daarin bezorgde hij de Londense club zes prijzen. Vorige maand legde hij een aanbod van het naar de eerste divisie gedegradeerde Manchester City naast zich neer. Wilkinson moest weg na de matige competitiestart van Leeds. Zaterdag verloor de ploeg met 1-0 van landskampioen Manchester United. Zevende plaats Delemarre r I leiden De Leidse schaakmeester Job Delemarre heeft in het longaarse Siofok een gedeelde zevende plaats bereikt bij het Europees kampioenschap voor junioren tot en met 21 jaar. Na een aarzelende start van 2 uit 5 kwam hij middels een tussen- sprint van 3 uit 3 en een serie van drie remises op een punten totaal van 6.5 uit 11. Vooral zijn verliespartij tegen de deelnemer met de hoogste rating, de twaalfjarige Rus Ponomariov, galmde w na in het hoofd van de talentvolle Leidenaar. Nadat hij een irachtige aanval had opgebouwd wilde hij met een stukoffer de >artij definitief beslissen. Hij offerde het stuk echter op de ver eerde plaats en zijn aanval kwam tot stilstand. Job raakte toen ook de weg naar de remise nog kwijt en verloor. Winnaar werd le Rus Shariyazdanov met 9 uit 11De Roemeen Nisipeanu werd tweede met 8.5 punten gevolgd door de Rus Dyachkov met 8 uit 11 op een derde plaats. )port7 op verkeerde adres Kees van Wonderen vond het maar niks. Moskou was grauw en grijs. De allereer ste Europa Cup-reis in zijn loopbaan als profvoetballer viel hem eigenlijk bitter te gen. Hij had zich er meer van voorgesteld. Tot dat 'Keessie' gisteravond in de slotfase met een verwoes tend schot voor Feyenoord de deur naar de tweede ronde van het UEFA Cup toernooi wagenwijd open zette. moskou marcel van der kraan gpd-verslaggever Opeens was Moskou voor de debutant op Europees niveau de mooiste plaats op aarde. „Voor Feyenoord zo'n belang rijke goal scoren tegen een ploeg als CSKA, dat is voor mij nu al één van de hoogtepunten in mijn carrière. Prachtig zo'n Europa Cup-avontuur. Ik ben ook meteen een beetje trots, want vijf jaar geleden liep ik tenslotte nog bij de amateurs te voetballen," kraaide 'Wonder boy' na afloop. Feyenoord-supporters die de nodige ontberingen hadden doorstaan en zestig uur onder weg waren geweest om de Rot terdammers in Rusland aan het werk te zien, bombardeerden hem meteen tot hun nieuwe held. „Kees, mag ik alsjeblieft je sokken hebben," vroeg een man uit Delft. Een tweede, die zich langs de Russische solda ten had gevochten om op de sintelbaan langs het veld te ko men smeekte hem om zijn shirt. Van Wonderen: „Dat kan ik je niet meer geven, jongen. Dat heb ik al gemild met zo'n Rus." Het eerste exemplaar van naar hij hoopt een hele serie mooie shirts dit seizoen. Want de van NAC overgenomen mid- Kees van Wonderen loopt juichend weg na zijn eerste Europa-Cupdoelpunt voor Feyenoord. spelers opeens een stuk rijper." zijn heel groot voor ons mid- Kees van Wonderen, die dit denveld. Als ik alleen al kijk seizoen ook het eerste competi- naar de kwaliteiten van Giovan- tiedoelpunt voor Feyenoord scoorde tegen Roda JC, maakt zelf deel uit van misschien wel de meest talentvolle linie bij Feyenoord. Samen met Giovan ni van Bronckhorst en Jean- Paul van Gastel is hij hard op weg om de Rotterdamse ploeg een nieuw gezicht te geven. „Europees zijn we echt nog heel onervaren. Maar de mogelijkhe den, dat moet iedereen zien, denvelder heeft hoge verwach tingen van het huidige Feye noord. „We moeten niet opeens van de daken schreeuwen dat we zo goed zijn," bleef Van Wonderen met beide benen op de grond. „We zijn een jonge ploeg aan het opbouwen en we weten dat we nog lang niet daar zijn waar we willen komen. Maar zo'n resultaat als tegen CSKA Moskou is wel een heel belangrijke ruggesteun in het hele proces. Dit soort wedstrij den maakt jonge, onervaren ni, die heeft zoveel talent en is nog zo jong. Daar moet Feye noord toch echt van gaan profi teren." Zenuwen had de man, die als senior bij de amateurs van Ben- nekom nog in het derde elftal speelde, niet gekend bij zijn in ternationale debuut. In het veld ging het er niet al te heftig aan toe. „Die Braziliaan Leonidas was een verschrikkelijk irritant mannetje. Maar verder bleven gekke dingen achterwege." Doordat Feyenoord achterin de zaken vooral na rust goed voor elkaar had, groeide Van Wonde ren steeds meer in de wedstrijd en durfde hij vaker de diepte te zoeken. Zeven minuten voor het ein de zag hij de vrije ruimte op de rechterflank. Gaston Taument trok naar binnen, Henryk Lars- son bediende Van Wonderen op maat, waarna hij het karwei heel fraai afmaakte. Hij verdien de er een groot applaus van de Feyenoordbank mee. Dat Henryk Larsson de beslis sende pass gaf bij het winnende doelpunt was geen toeval. De Zweed was met voorsprong de beste man van het veld. Hoewel ook Ed de Goey en Ronald Koe man een dikke acht verdienden, speelde Larsson alsof hij bezig was met de finale in plaats van de eerste ronde van het UEFA Cup-toemooi. De rasta-man uit Scandinavië vormde een belangrijk aan speelpunt in de aanval van Feyenoord, zocht voortdurend de strijd op en schuwde ook het verdedigende werk niet. De Russen kregen het op hun ze nuwen van de Zweedse terriër, die in de eerste helft al de kroon op zijn werk had kunnen zetten als hij bij een harde voorzet van Patricio Graff niet had misge- trapt. De enige smet op zijn optre den was de gele kaart die hij al vroeg opliep. Maar wat dat be treft was Larsson in goed gezel schap. Ook Jean-Paul van Gas tel, Geoffrey Claeys en Henk Fraser staan voor de rest van het UEFA Cup-toemooi op scherp. Arie Haan werd zelfs ge dwongen Claeys naar de kant te halen. Het risico dat de Belg, die zijn handen vol had aan CSKA's beste man, de boomlange spits Jankauskas, nog een keer tegen geel zou oplopen was te groot. George Boateng mocht Claeys kort na rust vervangen, waar door de als rechtsback moei zaam opererende Fraser naar het centrum verhuisde. Daar voelde hij zich veel beter thuis. Hij zorgde ervoor dat Jankaus kas aan de ketting kwam te lig gen en Feyenoords verdiende voorsprong niet meer in gevaar kwam. CSKA Moskou: Tiapoeshkin; Minko, Bocsj- manov en Ivanov; Sjoetov, Semak, Masjkarin en Samaroni; Leonidas (63. Pervoetsjine), Feyenoord: De Goey; Fraser, Koeman, Claeys (56. Boatene) en Graff; Van Wonderen, Van Gastel, Sanchez (78. Vos) en Van Bronckhorst; e perschef van Ajax schrikt lotseling op, tijdens de och- ndtraining van de Nederlands impioen in het zonovergoten adionnetje van Joigny, dertig lometer buiten Auxerre. Z'p iktelefoon rinkelt. Tot hem ireekt een razende reporter an het even razende sportka- aal Sport7. „Meneer Endt, goe- emorgen, wij hadden van u egrepen dat Ajax hedenmor- in om half elf zou trainen. We jn hier, keurig op tijd, maar ie of wat wij ook zien, geen poor van Ajax. Is de training ims uitgesteld?". Endt: Nee, meneer, we zijn al egonnen. Razende reporter: „Begon- en, zegt u. We zien niks". i Endt: Het spijt me, maar Ajax taint op dit moment wel dege- ijk en ik ben daar persoonlijk ige van. Ik zie Louis van I, ik zie Frank de Boer, ik zie itmanen, kortom, ik zie ze alle maal en het is nog prachtig weer ook. Razende reporter Sport7: „Wij staan met onze ploeg toch echt netjes op het trainingsveld te wachten, u zegt dat u ook op het trainingsveld staat, ik sta u verdomme te bellen met m'n mobile en ik zie u niet. Verklaartuit kon kiezen om toe te slaan. gelsenkirchen gpd Vijf competitiewedstrijden lang kon Roda JC de gebreken rede lijk camoufleren. Gisteravond kwamen ze pijnlijk aan het licht. Schalke'04 hoefde er niet eens goed voor te voetballen. Mouwen opstropen en gedisci plineerd te werk gaan, dat bleek voldoende om simpel met 3-0 te winnen en Roda JC kansloos te maken nog voor het Kerk- raadse bestuur de defintieve da tum van de return vastgesteld heeft. „Schalke heeft honderd pro cent geprofiteerd van onze fou ten," stelde coach Huub Ste vens vast. „We hadden afspra ken gemaakt en die zijn niet na gekomen. In het eerste kwartier al verlorén wij de wedstrijd." Schalke'04 kwam te vroeg voor Roda JC. De Kerkraadse forma tie bleek absoluut niet rijp voor een internationale opdracht, omdat de problemen in eigen gelederen nog levensgroot zijn. Geen automatisme, geen zelf vertrouwen, iemand die het voortouw neemt. Te veel gebre ken, waar tegenstander Schalke Ruud Hesp komt te laat. Mare Wilmots kopt de 1 -0 voor Schalke binnen. u dat eens? Hoe kan dat? Waar bent u dan?". Endt: Ik sta hier in Stade de la Madeleine in Joigny, Bourgog ne, Frankrijk. Razende reporter Sport7, grommend en stampend: „Waar? Hoe? Zit Ajax al in Frankrijk?". Endt: Ja, natuurlijk. Al sinds het bestaan van de Europa Cup toernooien, sinds het einde van de jaren vijftig, reist Ajax op maandag af. Maar tussen twee haakjes, waar bevindt u zich dan op dit moment? Razende reporter, ontgoo cheld en onmiskenbaar een toontje lager zingend: „Wij staan in Amsterdam. In de Are- nA". De ploeg van Jörg Berger is ze ker geen elftal om lyrisch van te worden, maar wel een eenheid, waarin iedereen zijn taak kent en vooral ook uitvoert. „Ik hoop dat dit de juiste opsteker voor het verdere verloop in de Bun- desliga is. Jammer dat ik er al na twintig minuten uit moest, want het was hartstikke leuk," vond Youri Mulder. Richard Roelof- sen had de ex-Twentespeler al in de eerste minuut al behoor lijk aangetikt. Het naderend on heil werd er niet door afgewend. Roda JC begon met een gevoel met een gewone uitwedstrijd bezig te zijn. Na FC Utrecht voor de competitie duurt de busrit immers al een stuk langer dan naar het Parkstadion van Gelsenkirchen. Binnen een kwartier waren de Kerkradena ren geconfronteerd met de har de Europese werkelijkheid. Twee treffers van -Schalke'04 maakten duidelijk wat de be doeling in het Parkstadion was. Terwijl er in de Kerkraadse gelederen nog gesoebat werd over wat te doen met bijvoor beeld de steeds vlak achter de punt van de aanval opduikende Mare Wilmots, hield de thuis club zich slechts met een zaak bezig: snelle doelpunten maken om zich aldus in Gelsenkirchen reeds te verzekeren van het overleven op Europees niveau. Dat lukte de ploeg van Jörg Ber ger. Mare Wilmots kopte de voorzet van Radoslav Latal bij de eerste paal binnen, terwijl Ruud Hesp nog in afwachting was van een verre voorzet. De tweede keer dat Wilmots met zijn hoofd bij de bal kwam, was Ruud Hesp weer kansloos. Hij tikte de bal voor de voeten van Youri Mulder en die had er ver volgens geen moeite mee raak te schieten. „Er was duidelijk af gesproken hoe Van der Heijden en Trost zouden omgaan met de opkomende Latal. Ook heb ben we de hoekschoppen uitge breid doorgenomen. In beide kwesties zijn er fouten gemaakt waar treffers uit vielen. En dat al na een kwartier. Zoiets is in het verdere verloop van een wed strijd niet meer recht te zetten. Zeker niet voor zo'n Schalke coulisse en zeker niet als de te genstander verderop nog een lucky-goal produceert," vatte Huub Stevens samen. De an derhalve kans die Roda zich voor de pauze schiep bracht niet de onverwachte hulp waar om de ploeg zo verlegen zat. Stefan van der Heijden, op het laatste moment speelgerech tigd, tikte een inzet van Marco van Hoogdalem over. Van Hoogdalem had net daarvoor een kopbal van Richard Roelof- sen op een haar na gemist. Het definitieve einde aan de Eu ropese aspiraties kwam een kwartier voor het laatste fluitsig naal. Stefan van der Heijden kopte een ingooi voor de voeten van Anderbrügge. Diens uiüiaal ketste via de hak van Wilmots voorbij Ruud Hesp. Schalke '04 Lehmann; Latal (82. Held), Thon (75. Dooley), Eigenrauch en Büsgens; Muller, Nemec, Mulder (34. Linke) en Anderbrügge, Max en Wilmots Roda JC: Hesp; Senden, Roelofsen, Ooijer en Trost; Van de Luer (85. Schops), Doomemik, Heijden (78. Op- sterke vorm van Feyenoord ook te maken met de gedaantewis seling die Henryk Larsson heeft ondergaan. De Zweed maakt met zijn vele acties indruk op Koeman en de rest van het elf tal. „Hij speelt twee klassen be ter dan vorig jaar. Het lijkt erop dat hij nu helemaal zijn draai heeft gevonden. Voor de ploeg is dat belangrijk, want hij houdt de bal goed vast voorin." Na de hectische start van het seizoen, waarbij Koeman zelf de knuppel in hoenderhok gooide, is de rust duidelijk weergekeerd in het Rotterdamse kamp. „Dat heeft met de resultaten te ma ken, maar ook met de sfeer. Die is echt heel goed. Iedereen wil op dit moment heel graag iets moois neerzetten. Het vertrou wen is groot en dat uit zich op het moment dat spelers aan de bal zijn. Er zit rust in ons spel." Voor Arie Haan was de con frontatie met CSKA Moskou de eerste echte test van zijn jonge elftal. De coach, die in het afge lopen half jaar een rigoureuze schoonmaak heeft uitgevoerd in de Kuip, straalde na afloop van geluk. Hij weet dat hij opnieuw een stap verder is. „Het was de eerste Europa Cup-wedstrijd met deze jongens. Als je dan wint en ook nog een debutant de winnende goal ziet scoren, mag je tevreden zijn." Haan vond het jammer dat Feyenoord in de slotfase ver zuimde de genadeklap uit te de len aan de Russen. Giovanni van Bronckhorst kreeg twee prachtige kansen, maar zag bei de keren de keeper redding brengen. MOSKOU GPD Ronald Koeman waakt ervoor dat het optimisme niet de over hand krijgt bij Feyenoord. De aanvoerder van de Rotterdam mers vindt dat pas over een paar maanden conclusies ge trokken kunnen worden en wil ook na de fraaie overwinning van Feyenoord op CSKA Mos kou (0-1) van enige euforie niet weten. „We hebben echt nog geen elftal dat een tegenstander de wil kan opleggen." Maar de libero, die drie sei zoenen geleden met Barcelona in de Champions League ook aantrad tegen CSKA Moskou, is wel van mening dat Feyenoord op de goede weg is. „Het elftal van nu is degelijker dan de ploeg van vorig jaar. Dat komt deels door het middenveld dat we nu hebben. Van Bronck horst, Van Gastel en Van Won deren zijn nog jong, maar ze gaan internationaal heel snel vooruit," zegt Koeman. Overwinningen in de Europa Cup, zoals gisteravond in Mos kou, helpen bij de snelle ont wikkeling van Feyenoords meest talentvolle voetballers. „We staan er goed voor en mo gen tevreden zijn. Internatio naal gezien telt zo'n resultaat mee. Maar we moeten niet den ken dat we er al zijn. Met Bar celona heb ik ook tegen CSKA gespeeld en ik herinner me nog dat de Russen uit gevaarlijker waren dan thuis. Ze kunnen ra zendsnel counteren en zullen dat in Rotterdam over twee we ken laten zien." Volgens Koeman heeft de Van Hoof n); Vurens (53. Van Houdt) en Sibor uxerre ype minkema pd-verslaggever gen maar uit." Vanavond mag hij - tegen Auxerre als vervanger van Arnold Scholten - zijn grote debuut maken. Het liefst zonder fratsen. Louis van Gaal, zijn directeur betaald voetbal, kwam hem voor de ochtendtraining al even opzoeken. Terwijl de twee hun onderonsje hadden, liep Arnold Scholten rondjes om het veld, samen met fysiotherapeut Pim van Dord. Ajax maakte zich ern stig zorgen om Arnold Scholten, zo' erg is het al met de kam pioen gesteld. In het plaatsje Joigny, waar Ajax is neergestre ken voor de eerste Champions League-wedstrijd tegen Auxerre, probeert Van Gaal uit alle macht een 'elftal, een te'am, op de been te krijgen. Voor het eerst sinds jaren was de nagalm van zijn dwingende stem niet te horen op het trainingsveld. „Ik vond dat het best goed ging", zei hij later. Dat was niet zo, maar deze ploeg, de verliezende winnaar, heeft schouderklopjes nodig. Daarom stopte hij het partijtje direct na de aardige trainingsgoal van Jari Litmanen. Daarom maakte Van Gaal zelfs geen geheim van zijn opstelling. Met de teruggekeerde Bogar- de op zijn oude plek als links back, Santos aan de andere kant, Juan en Musampa op het middenveld en Ronald de Boer in de spits heeft Ajax - op papier - niet eens zo'n slecht elftal. „Nee, dat is zo", zei Van Gaal. Weer een complimentje. Maar of het zal helpen? „De proble men zijn nu toch wel e'rg groot", gaf Ronald de Boer toe. Zelfs een fax van Frank Rijkaard of een speech van de dokter, zoals voor de halve finale tegen Panathinaikos, ^ou de wonden waarschijnlijk niet kunnen he len. „De gifbeker moet gewoon -maar helemaal leeg", vond Piet Bon, de dokter. En dat kan nog wel even duren. Zelfs de twijfels over de fit heid van de dertiende man, de trouwe dienaar Arnold Schol ten, beklemden de ploeg. Het was we'e'r een tegenvaller. Scholten kreeg in het duel tegen NEC (2-0 verlies) last van zijn hamstrings. Van Gaal liet er na de training van gisteren geen twijfel over bestaan: Scholten haakt af.' Zijn vervanger, Mario Mel- chiot, is niet helemaal nieuw in het vak. Hij somt zelf de vier kennismakingen met topvoet bal op: PSV om de supercup, AC Milan, NAC en AZ. Vier inval beurten. En bijna nog een plaats op de bank bij de Cham pions League-finale van vorig jaar. Het scheelae niets. „Ik zou op de bank komen als Frank de Boer geblesseerd zou afhaken", zegt hij. De Boer bleek - althans, aanvankelijk - fitter dan ieder een dacht. Melchiot zag de fina le vanaf de tribune. Louis van Gaal klopte gister middag op de kamerdeur van Mario Melchiot. Hij deed open. En keek zijn trainer recht in de ogen. Meer was niet nodig. Ja, een vast rugnummer, want dat moet tegenwoordig in de Champions League. Mario Mel chiot debuteert vanavond waar schijnlijk onder nummer dertig. Wie zei er dus dat Ajax te weinig •spelers had? En er moest nog razendsnel een pasfotootje wor den gemaakt. Dat komt van avond op tv naast zijn naam te staan. Zes supporters dagen onderweg uit Rotterdam vloog vorige week al naar Estland. Daar be gon hij aan een treinreis van 20 uur. Tegen het weekeinde hoopt hij weer thuis te zijn. Twee fans uit Delft vertrokken zaterdagavond per trein en kwamen gisteren net voor de wedstrijd aan. Ze hadden er ze ventig uur over gedaan. „Maar het was dik de moeite waard," kraaiden ze na afloop. Feyenoord werd in Moskou ge steund door een legioen dat be stond uit welgeteld zes suppor ters. Voor andere aanhangers van de Stadionclub was het on mogelijk gebleken om tijdig een visum te krijgen. De fans die er wel in slaagden Moskou te be reiken waren dagen onderweg geweest. Meindert Termijn (37) Kilometer te kort voor Maase ruim een baanronde te gaan nam Van Tongeren het heft in handen. Een stevig eindschot bezorgde hem de winst in 2.21,9, bijna een seconde sneller dan zijn persoonlijke toptijd die hem vorig jaar de derde plaats op de nationale ranglijst be zorgde. Ook Maase was in 2.23,9 nog sneller dan ooit. La Lau eindigde in 2.25,1, kort ach ter Remko Kortenoeven van Hellas Utrecht. Dennis van Tongeren trok gis teravond in Leiden aan het langste eind in een direct duel met Kamiel Maase, die in het zelfde nationaal kampioen schap eind juni gekroond werd tot snelste Nederlander op de 5000 meter. Maakte Joost la Lau de eerste helft van de wedstrijd nog het tempo voor zijn clubge noot van Leiden Atletiek, met

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 21