50% korting uren zijn 'landingsbaan' Hoogvliet zat veel meer ouders klagen over SKL' «eiderdorpse huisartsen kiezen igen' opvolger voor Van 't Woud Leiden Regio 'Ik kan pas gaan vissen als mijn opvolging geregeld is' Sprankje hoop na drie jaar wachten op bouwvergunning Wethouder wil praten met bestuur sola iM'im'L'H:! <E3> «HEnazmiH nsmmnmni Babbeltruc loopt in de papieren NSDAG 11 SEPTEMBER 1996 >il zo eksii jezo fjRp.JUPVNIHOF jndtekeningenactie van en van huisarts Van 't heeft de overige negen iorpse huisartsen niet op gedachten gebracht. Tij gen vergadering hebben >n unaniem besloten om van Van 't Woud te naar Leyhof. Ook len ze dat P. Nijhof zijn jwordt. 't Woud zelf woonde de ?ring niet bij. Dat weiger- „Ik heb verleden week e keer een vergadering 'a^jond, maar ik merk dat i respons krijg voor de e ik voel voor mijn pa- Daarom ben ik maar •er gegaan", aldus Van 't wiens patiënten mo- 1 fel actie voeren omdat m de verplaatsing zijn. .willen ze dat de 52-jarige in Schie hun dokter op- ëekei vo ktijk v latsen Hi E1 'Pfg CHEF «HANS JACOBS. C 4, PLV -CHEF RUDOLF KLEUN. 071-5356429 volgt. Die 'patiëntenopstand' was voor de Leiderdorpse huis artsengroep, die beslist over de opvolging, aanleiding om zich nogmaals te beraden. Volgens J. Lely, die woordvoerder is van de huisartsen, hebben* de artsen tijdens de vergadering uitge breid gesproken over het verzet van de patiënten tegen de plan nen. Dit leidde echter niet tot een andere beslissing. De emo ties die nu loskomen, zijn vol gens Lely heel begrijpelijk. „Maar het gaat om de feitelijke situatie. En die situatie is zo dat er in Leyhof straks dringend een dokter nodig is." De verplaatsing van de prak tijk van Van 't Woud betekent volgens Lely niet dat diens pa tiënten straks zonder dokter ko men te zitten. Zij kunnen bij artsen in het oude dorp terecht. „Het oude dorp is niet versto ken van zorg. Er zijn drie andere huisartsen die nog mensen kunnen opnemen." Ook kun nen de patiënten 'meegaan' met de opvolger van Van 't Woud. Volgens Lely hoeft dat niet bezwaarlijk te zijn. „Er is nu ook al een hoop spreiding. Van 't Woud heeft bijvoorbeeld ook veel patiënten in het nieuwe deel van Leiderdorp, die uit het oude dorp zijn vertrokken." De verplaatsing van de praktijk van Van 't Woud komt volgens Lely niet 'zomaar uit de lucht vallen'. „Het is ook de wens van de Lei derdorpse politiek dat er in Leyhof, dat een grote wijk is, een dokter komt." De patiënten van Van 't Woud krijgen ook in een ander opzicht hun zin niet. De opvol ger wordt niet degene die zij in gedachten hadden. Veel patiën ten wilden de 52-jarige arts Van Schie omdat ze hem al goed kennen. Hij viel de afgelopen tijd vaak in voor Van 't Woud. Tijdens de laatste vergadering kozen de Leiderdorpse artsen toch weer voor P. Nijhof. Deze werd nu zelfs unaniem naar vo ren geschoven. Volgens Lely van de vestigingscommissie is het een goede zaak dat er nu een stemmigheid is over de opvol ger. Hij vreesde dat de arts an ders in de Leiderdorpse huisart senkring 'in een wespennest' te recht zou zijn gekomen. „De beslissing is nu volstrekt una niem en voor de gezondheids zorg is dat het beste. Vijandig heid in een groep huisartsen is een ramp." Lely is niet bang dat de nieuwe arts niet wordt geac cepteerd door de patiënten. „Hij krijgt misschien een wat ongemakkelijke start. Maar het is gewoon een goede dokter." Hoe de verplaatsing naar Leyhof precies in zijn werk gaat, is nog niet bekend. Een moge lijkheid is dat de nieuwe arts in het oude dorp begint en na eni ge tijd 'over' gaat. loekzuyderduin Huisarts Van 't Woud (65) stelt pensionering uit LEIDERDORP JUDY NIHOF De Leiderdorpse huisarts Piet van 't Woud (65) zou over en kele dagen met pensioen gaan, maar daar wil hij op dit mo ment niks van weten. Vanwege de perikelen rond zijn opvol ging blijft hij werken. «Anders worden mijn patiënten de du pe. Ik ga net zo lang door tot dat er een bevredigende oplos sing is gevonden voor alle par tijen: de collega's, mijn opvol ger, de patiënten en wij zelf. Misschien ben ik te optimis tisch, maar dat hoeft heus zo lang niet te duren." Van 't Woud ligt al langere tijd overhoop met het meren deel van zijn Leiderdorpse col lega's over de plannen om zijn praktijk van het oude dorp naar de nieuwè wijk Leyhof te verplaatsen. Ook over zijn op volger verschilde hij van me ning met zijn collega's. „Ze kij ken in Leiderdorp bijna alle maal naar het aantal mensen en hoe die verdeeld moeten worden over plaatsen op de kaart. Maar de patiënten willen ook gehoord worden. Het is een grote club mensen. Die kun je niet laten zwemmen." De huisarts typeert de ruzie met zijn collega's als 'een soort generatieconflict'. „Veruit de meesten zijn veel jonger en hebben andere ideeën." De behoefte aan een huisarts in Leyhof is volgens Van 't Woud voorlopig niet groot. „Veel mensen in Leyhof ko men uit Leiden en zullen lange tijd hun eigen huisarts aan houden." Volgesn hem wordt vergeten dat er ook in het oude dorp wordt gebouwd en er mensen bijkomen. „Op het terrein van Vegmo-plant ko men straks ook heel wat hui zen." De handtekeningactie van zijn patiënten loopt volgens Van 't Woud 'als een trein'. De patiënten willen met de lijsten onder meer naar de zieken fondsen toestappen. „Het lijkt me sterk als daar niets mee wordt gedaan. Want wat hier gebeurt, kan echt niet. Een col lega zei laatst tegen mij: maak je geen zorgen, op 1 oktober trek je de deur achter je dicht en zijn wij verantwoordelijk. Jij kunt lekker gaan vissen. Maar ik kan pas vissen als de zaak rond mijn opvolging goed is ale parkeerplaats achter supermarkt in Voorschoten indingsbaan. Zo noemen enkele omwonenden de reden parkeerplaats achter de Hoogvliet-super- in Voorschoten. „Van elke auto die het asfalt op- [endert het geluid door. De weerkaatsende muren jeren dat nog een keer. Dat gaat zo de hele dag Je kunt niet in je tuin zitten", zo verklaart mevrouw [Sv eVlugt uit de Papelaan de bijnaam van de parkeer- mei MOTEN DIMITRI WALBEEK iktcri (Clll zorg dse rliet z juli schreef de gemeente :hoten de Hoogvliet-di- een brief waarin onder ^werd aangegeven dat de 45 meter van de 125 me- |e nieuwe asfaltlaag ach- winkel niet als parkeer- mag worden gebruikt, „liet moet dat deel de volgens de gemeente af- voor de auto's van per en bezoekers, volgens de buurt trekt zich daar weinig van Er worden hobbels op het aangelegd om wegrol- auto's tegen te houden, p dat achterste gedeelte, ineente laat Hoogvliet ge- zijn gang gaan. Dat vind slappe opstelling," zegt Vlugt. Maanbewoner Bree is ook spreken over de houding gemeente. „De ambte en wethouders zijn bang [oogvliet. Ze lijken niet in lm tegenstand te bieden", 02) I 023 02 Gemeentewoordvoerder G. Zeelt zegt geen behoefte te heb ben op de beschuldigingen te reageren. „Wij hebben met Hoogvliet een aantal zaken af gesproken. Die gaan over de parkeerplaats, maar ook over de verlichting en de poort en ande re problemen. Wij werken die lijst af." Op 25 september is er een bijeenkomst met de bewo ners en Hoogvliet. Wethouder A. Draijer (CDA/r- uimtelijke ordening) beaamde gisteravond in de commissie vergadering dat op 25 septem ber de bespreking met Hoog vliet wordt voortgezet. Raadslid S. Harlaar (Groen Links) vroeg de wethouder of de gemeente ambtenaren de zaak in de gaten hielden. „Hoogvliet staat erom bekend de regels niet zo nauw te nemen", zo zei hij. Buurtbewoners brachten het balletje begin juli aan het rollen. Op een inderhaast georgani seerde bijeenkomst gaf direc teur L. Hoogvliet toe dat het parkeerterrein inderdaad te groot is. Na deze bijeenkomst De spierwitte pijl op het omstreden, gloednieuwe parkeerterrein achter supermarkt Hoogvliet in Voorschoten wijst op het gedeelte van 45 meter dat niet als parkeerplaats mag dienen. foto loek zuyderduin stuurde de gemeente een brief drukt dat er geen sprake is ge- teerd", zegt zij. Ook de hobbels aan Hoogvliet met het verzoek weest van opzet. Na het afbre- op het parkeerterrein, nodig om zich aan het bestemmingsplan ken van bouwvallige be- veiligheidsredenen, moeten als te houden. Een deadline werd drijfspandjes op het terrein is tijdelijk worden gezien. Op 25 daarin niet gesteld. het hele stuk geasfalteerd. „Dat september zal Hoogvliet bekend Woordvoerster M. Hoogvliet, was een tijdelijke oplossing. Zo maken wat zij met de ruimte van de supermarktketen bena- hebben we dat ook gepresen- gaat doen. „De gemeente heeft niet gezegd dat wij moeten af sluiten. Zij beroept zich alleen op het bestemmingsplan. Wij zijn geneigd ons aan te passen aan de wensen van de bewo ners. Wij willen goede buren van de omwonenden zijn." VOORSCHOTEN DIMITRI WALBEEK De wanhoop stond haar gister avond op het gezicht geschre ven. Mevrouw Gijben, wonend aan de Leidseweg in Voorscho ten, vraagt al sinds 1993 een vergunning voor uitbreiding van haar woning aan bij de ge1 meente. Gisteravond sprak zij als wijze van laatste strohalm de raadscommissie ruimtelijke or dening toe. „Ik heb drie jaar lang rustig gewacht. Telkens kreeg ik bij wethouders nul op het rekest. Maar de verbouwing hebben we nu echt dringend nodig", ver klaarde ze in een brief aan de commisie. Alle keukenappara- tuur in haar woning is kapot of aan vervanging toe. Het toilet is te klein en de riolering moet verbeterd. De gemeente kan de bouw vergunning niet verlenen omdat daarvoor het bestemmingsplan moet worden aangepast. Eerder is qen werkplaats achter in de tuin gebouwd. Daardoor mag nog maar één meter aan het huis worden toegevoegd. En dat is twintig centimeter te weinig om het huis naar wens aan te passen. Wethouder A. Draijer (CDA/Ruimtelijke ordening) concludeerde uit de reacties in de commissie dat de raadsleden de vergunning alsnog willen verlenen. Maar hij zit in een las tig parket. „Wij zitten bijna ge vangen in onze eigen regelge ving. In Voorschoten bestaan twintig van dit soort aanvragen. Daar kunnen we niet allemaal de daarvoor noodzakelijke arti kel 19 procedure bij de provin cie voor beginnen. De wens van Gijben om uit te breiden is he laas niet urgent genoeg", zei hij gisteravond. Draijer zei wel toe dat een versoepeling van het bestem mingsplan op het programma staat. Maar daar gaat minstens een half jaar overheen voor die in werking treedt. De wethou der zegde toe het, alleen voor deze aanvraag, nog een keer met de provincie op te nemen. Meer kon hij niet toezeggen. De familie Gijben schiet daar weinig mee op. Voor hen gaat het maar om één vraag: „Wan neer kunnen we nu eindelijk beginnen?" Het antwoord op die vraag is er ook na gister avond niet. )ORP« JUDY NIHOF tote groep ouders met 'tigini en in de buitenschoolse chrijw g hggft klachten over het Dneren van directeur A. rink van de Stichting Kin- rang Leiderdorp (SKL) en SSET^ L-bestuur. Dat bleek deze iida ijdens een druk bezochte ivattir en bijeenkomst, die was ischD niseerd door de SKL. De Voa eisten daar dat de direc- innenkort met een voor- mt om de communicatie houtfcfrbeteren. Ook willen ze in gesprek met het voltal- (L-bestuur, en niet alleen lorzitter M. Holierhoek. de bijeenkomst een be- karakter had, was tegen van de ongeveer dertig ouders. „Er valt toch te verbergen? Het komt PlV£ [fezig tóch wel in de krant wat hier wordt besproken", zei één van hen voordat de deuren defini tief dicht gingen. De sfeèr was toen al geladen. Een ouder be klaagde zich diréct al over het feit dat ze niet was uitgenodigd voor de bijeenkomst. Weer een ander hekelde de uitlatingen van voorzitter Holierhoek, die onlangs beweerde dat het maar één ouder is die stennis maakt over de gang van zaken bij de SKL. „Het gaat om veel meer ouders", reageerde iemand fel. De problemen bij de SKL spit sen zich vooral toe op de opstel ling van de directeur. Ouders, maar ook personeelsleden, vin den dat zij slecht communiceert en klachten niet goed afhandelt. Voorzitter Holierhoek wordt verweten dat ze de directeur steeds de hand boven het hoofd houdt. Verder beklagen de ou ders zich over het grote verloop onder de leidsters in de buiten schoolse opvang. M. Lucieer van de oudercom missie buitenschoolse opvang was blij dat de ouders zich tij dens de bijeenkomst achter haar schaarden. Tot haar vreug de meldden zich na afloop vier ouders aan voor de oudercom missie. Maar verder heeft ze weinig vertrouwen in verbete ring van de situatie. „Wat zo op valt is dat zowel Westerink als Holierhoek geen greintje begrip toonden voor onze grieven. Ze schoten alleen maar in de ver dediging." Het bestuur van de SKL is niet bereid commentaar te geven op de klachten. Kom naar de Sola-Voordeel-Driedaagse in Leiden. 6,9 en 12 persoons cassettes: nü tot méér dan LEIDERDORP JUDY NIHOF Was het bestuur van de Stich ting Kinderopvang Leiderdorp (SKL) compleet op het moment dat A. Westerink tot directeur werd benoemd? Dat is één van de vragen waarop het Leider dorpse gemeentebestuur 'op korte termijn' een antwoord wil. Kort voor de benoeming telde het bestuur in elk geval niet ge noeg mensen om een besluit te kunnen nemen. Daar zijn mini maal vijf bestuursleden voor nodig. Verder heeft wethouder C. Kerner (CDA/welzijn) van de SKL nooit een officiële medede ling ontvangen over een aanvul ling van het bestuur tot vijf per sonen. De SKL is hiertoe vol gens de subsidieverordening wel verplicht. „Ik wil echt niet op alle slakken zout leggen, ndje van eeeuw- lingmet naan- 30 u in de Wit- enstraat dijkman n groot inde om het svoor de in beeld L ^en- i die ritten 'ij langs siuit^die niet lot news i.maar 00r ker waard te pre- 15-1' en. maar ik wil wel op korte termijn weten hoe het bestuur nu ei genlijk is samengesteld", aldus Kerner, die gisteravond tijdens een commissievergadering meedeelde dat het gemeentebe stuur nogmaals in een brief heeft aangedrongen op een ge sprek met het voltallige bestuur Van de SKL. Kerner zegt zich niet te willen bemoeien met de interne aan gelegenheden van de SKL. „Maar er is zoveel commotie. Daar maken we ons zorgen over, omdat het van invloed kan zijn op de kwaliteit van de kin deropvang. Er gaat bovendien drie ton subsidiegeld naar de SKL: daarvoor mogen we best op de hoogte gesteld worden van het beleid", aldus de wet houder, die voor haar opvattin gen steun kreeg van alle raads fracties. Kerner vroeg eind augustus al om een gesprek met het voltalli ge bestuur. Ook drong ze er bij het SKL-bestuur op aan om nog geen besluit te nemen over de benoeming van de directeur. De wethouder kreeg een brief terug van voorzitter M. Holierhoek dat het besluit al was genomen, en dat er geen reden was voor een gesprek. Volgens Holier hoek spraken burgemeester en wethouders zichzelf bovendien tegen, omdat zij de benoeming begin augustus al hadden goed gekeurd. Volgens Kerner klopt dat. „We hebben ook helemaal niet gezegd: we trekken de goedkeuring in. We wilden al leen nog eens uitgebreid van gedachten wisselen. Sola levert rechtstreeks van fabrikant aan consument. De grootste collectie met de mooiste bestekken, pannensets, porselein, kristal en huishoudelijke artikelen koopt u rechtstreeks bij Sola in Zeist. En... voor ongekend lage prijzen! Kunt u niet naar Zeist komen? Geen nood. Sola komt naar u toe. Profiteer van kortingen tot méér dan 50%. Wacht niet, want de Sola-Voordeel-Driedaagse meer keus, meer korting. is zo weer voorbij. Complete 4-delige pannenset nü vanaf Zilverwit edelstaal 6 persoons, 40-delig adviesprijs 520r nü vanaf 9 persoons, 60-delig 5 persoons, 22-delig adviesprijs 440,10 nü vanaf^PCZ [ScjTÉTïrnjL geheeld model Haagsch Lof je Zwaar verzilverd 6 persoons, 40-delig adviesprijs 2398<- Sola-Voordeel-Driedaagse Donderdag 12 september 12.00 - 21.00 u Vrijdag 13 september 12.00 -17.00 u Zaterdag 14 september 10.00 - 16.00 li "3 DAGEN MIIMtRKOOP jr p. ..Kipkcnd lage prijzen!^ Motel Het Haagsche Schouw Haagse Schouwweg 14, Leiden VOORSCHOTEN Een babbeltruc heeft een 71-jarige bewoonster van het Ruysdaelhof gisteren honderd gulden, een gouden halsketting en een kistje met papie ren gekost. Ze kreeg bezoek van twee mannen die zich uitgaven voor medewerkers van het gasbe drijf. De heren verzochten de vrouw bij de kachel te blijven staan, terwijl zij zelf elders in het huis 'ergens' aan werkten. Toen de mannen waren vertrokken, ontdekte de vrouw dat ze bestolen was.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 15