eiderdorps college in hoger beroep Bolleboos 1. =t 6.a WARENHUIS OP STELTEN Ouderen Unie 55+ maakt zich op voor verkiezingen Leiden Regio is al heel wat, als je klanten kan behouden r iwoners Wassenaar iezen zelf kunstobject Scouting Oegstgeest mag subsidie houden 95 ^intratuin Aanleg ontsluitingsweg kan beginnen Gratis Turkse sauna voor zwembadbezoekers Sportduikschool maakt Klinkerbergerplas schoon Fietsverbinding vruetud verbeterd u> NDERDAG 29 AUGUSTUS 1996 15 35l ngens mishandeld pRSCHOTENEen groep tieners heeft gisteren in Voorschoten ee jongens mishandeld. De jongens werden in de wijk Noord ifland geschopt en geslagen. Een 12-jarige jongen uit Leiden ►d op het fietspad nabij de spoorlaan in de wijk met een end naar huis. Ze kwamen van zwembad Het Wedde, toen zij ji groep van tien vijftien jongens en meisjes een andere jon- p zagen schoppen en slaan. Hij kon wegkomen. Vervolgens ird de 12-jarige Leidenaar zonder verdere aanleiding aange- kt. Twee leden van de groep trapten en sloegen de jongen. Hij ild er een bebloede lip aan over. Lam. dimitri walbeek iners van de wijk Wete- :k UW 1 in Wassenaar r :n inspraak in de keuze van [bronzen beeld van de kun- mar lan de Graaf in hun L Vanaf maandag mogen zij e weken lang hun mening rn over twee werken van de jdhouwer uit Rotterdam, 'ene is dan op ware grootte s tewonderen in het gemeen- intoor aan de Johan de Witt- at, het andere beeld op fo- et kunststuk met de meeste jimen zal als 'mening van de fvonenden' meetellen in de juidelijke beslissing. De nzen sculptuur wordt aan de (ndwal in Wassenaar ge- Itst. Eerder was de gemeente plan de beelden in model- n te tonen aan de wijkbe- lers. De afgelopen jaren ltste de gemeente Wasse- r al beelden in de wijken ieringpark UW 2, De Kieviet, de Wassenaarse slag en in de Paauwvijver. De gemeente zorgt voor de beelden omdat zij vindt dat 'kunst de omgeving kleurt en verrijkt'. Beeldhouwer Jan de Graaf vindt de inspraak van bewoners prima, maar er kleeft volgens hem een nadeel aan: „Als je honderden mensen een keuze laat maken wordt de uiteindelij ke keuze moeilijk. Iedereen heeft een andere smaak." De beelden hebben volgens de kunstenaar samen een 'straat waarde' van 37.500 gulden. De gemeente moet voor de aan schaf nog een subsidie aanvra gen. Het bronzen beeld dat ko mende weken te bezichtigen is, meet ruim een meter. Het beeld is 'figuratief en gestilleerd/strak en stelt een dame voor die op de rug en ellebogen steunt ter wijl ze ligt te 'rugfietsen'. Het andere beeld is tachtig bij tach tig centimeter en is een baadster die in een bikini broekje op haar buik ligt. - - -• - --'..-V •- voorschoten De bouw van de nieuwe ont sluitingsweg naar de Voorschotense wijk Starrenburg kan beginnen. De laatste beton platen waarop de supermarkt Hoogvliet tot voor kort haar noodgebouw had staan, zijn woensdag weggehaald. Naast garage Baak aan de Veurseweg ligt het terrein nu volledig braak, maar na de aanleg rijden hier vele au to's richting een ook nog aan te leggen vier- armig kruispunt met stoplichten ter hoogte van de Karei Doormanlaan. Omwonenden klagen al over het kruispunt omdat de drukte op de Veurseweg (nu zo'n 20.000 voertuigen per dag) met het kruispunt alleen maar toe neemt. foto loek zuyderduin t Leiderdorpse college van B en W gaat loger beroep tegen de uitspraak van de htbank, die onlangs heeft bepaald dat ex-ambtenaar grondzaken niets hoeft jietalen voor een stuk grond naast zijn ning aan de Bernhard Haitinkstraat. ithouder C. Kerner (personeel/CDA) |idt vol dat de man het stuk grond op [t-correcte wijze' heeft verkregen. 1rdorp»judynihof college van B en W blijft er ook bij dat dat de in 1994 terecht is ontslagen. De vraag is hoe college dit kan volhouden nu de man inmid- ;al twee rechtszaken hij werd eerder vrijge sproken van valsheid in geschrifte heeft ge wonnen. Wethouder Kerner heeft echter 'geen behoefte om uitgebreid op de kwestie in te gaan'. Wel benadrukt ze dat de gemeente in elke geval niets met de eerste rechtszaak te maken heeft. Deze zaak werd aan het rollen gebracht door de Leiderdorpse actievoerster Riet Dekkers. Volgens Dekkers had de ambtenaar gerommeld met aktes om aan het stuk grond te komen. Ze deed hier van aangifte. „Ik vind het jammer dat de indruk is gewekt alsof de gemeente al eerder een rechts zaak tegen de ambtenaar grondzaken heeft verlo ren. De gemeente heeft ook nooit gesproken over valsheid in geschrifte. Het zijn anderen, waaron der het Openbaar Minsterie, die dat hebben ge daan." De gemeente heeft volgens Kerner andere ar gumenten gehad om de man te ontslaan. Ze wei gert om inhoudelijk op die argumenten in te gaan, maar verwijst naar de commissie beroep en bezwaarschriften. Deze uit onafhankelijke ju risten bestaande commissie bepaalde dat de ge meente de ambtenaar grondzaken terecht heeft ontslagen. „In die zin is deze zaak dus anders dan bij de ambtenaren burgerzaken." (In die zaak oordeelden de juristen dat de gemeente de vier medewerkers van de afdeling burgerzaken onte recht had gestraft, red.) De beslissing om in hoger beroep te gaan is volgens de wethouder genomen na overleg met juristen en een afvaardiging van leden van de ge meenteraad. Volgens haar heeft de voltallige ge meenteraad de argumenten van het college om de ambtenaar te ontslaan ook altijd gesteund. anager beleeft eerste zomer in matig bezocht zwembad )rp«judynihof 211 I5|e, het is niet van hoezee." co Pielstroom (31). de kers manager van zwembad Des in Leiderdorp, kijkt te- lop een matige zomer. „Het 5143) rustig in het zwembad. Het |r was niet zo best, dus het 3j logisch geweest als het hier 9: drukker was geweest. Dat 351 peuterbad niet goed is be- verstht, is wel goed te verklaren. ^bad is buiten." jnds 1 juli is Pielstroom iger van zowel zwembad Wedde in Voorschoten als ïbad de De Does in Leider- Hij zwaaide eerder de ter in Zaltbommel en Hou- Veel mensen kennen Piel- im als waterpolo'er. In '84 ['92 nam hij deel aan de knpische Spelen, joewel hij niet staat te jui- n over de afgelopen zomer, Pielstroom er de man niet ir om bij de pakken neer te in. Hij wil de komende tijd lig gaan met de bezoekers' van De Does, zoals hij dat uit drukt. Zo loopt hij rond met ideeën voor speciale activiteiten voor kinderen. Flippo-duiken bijvoorbeeld. Ook overweegt hij om iets te organiseren met de clown Ronald McDonald. En verder wil hij 'vaker de boer op'. Niet afwachten tot de mensen naar het zwembad komen, maar zelf naar bejaardenhuizen en verloskundigen toe. Alleen een folder neerleggen bij de ver loskundige werkt volgens Piel stroom niet. „Ik denk dat je ver loskundigen zover moet krijgen dat ze zwangere vrouwen ver tellen hoe lekker zwemmen is." Als het aan hem ligt, krijgt de buitenkant van het zwembad een face-lift. „Binnen ziet het er al goed uit. Nu moet de buiten boel nog worden geverfd. En ik hoop dat we elektrische deuren krijgen, zodat invaliden hier ook makkelijk naar binnen kunnen. Je entree is toch je visitekaart je." Ondanks al zijn voornemens is Pielstroom nuchter genoeg om te beseffen dat ook hij niet kan zorgen voor een flinke stij ging van het aantal zwemmers. „Het is al heel wat als je de klanten die je nu hebt, kan be houden." Vooral in de zomer blijft het in de ogen van Pielstroom moeilijk om de concurrentie van gratis toegankelijke recrea tiepiassen het hoofd te bieden. Assistent-manager J. Timmer mans mengt zich in het ge sprek. Hij gaat ervan uit dat het tij voor De Does keert, als de bezoekers van recreatiepiassen entreegeld moeten gaan beta len. „Er zijn ook zo veel van die recreatiepiassen, we kunnen er niet tegenop. Maar er komt een tijd dat de provincie een hek zet om al die plassen en toegang gaat heffen. Let maar op, dat gebeurt. En het gaat beginnen met betaald parkeren. Die plas sen moeten onderhouden wor den en dat kost een hoop geld. Maar tegen die tijd is het kwaad misschien al geschied en zijn de meeste zwembaden gesloopt." leiderdorp Binnenkort heeft zwembad De Does in Leider dorp er een Turkse sauna bij. Hier kunnen de bezoekers van het zwembad gratis gebruik van maken. De kunststof stoomcabine is afkomstig uit de vroegere sauna van sportschool Van Houdt, die ook in sportcomplex De Does zat. Na het vertrek van Van Houdt nam Felter Sport Healthe Centre alleen de sportschool over, niet de sauna. Bij het Turkse stoombad is het niet de bedoe ling om uit de kleren te gaan. Met badkleding aan, is het er goed toeven. Manager Remco Piel stroom wil pal naast de sauna vier eenpersoons bubbelbaden aanleggen. CHEF HANS JACOBS. 071-5356414. PLV CHEF RUDOLF KLEUN. 071 5356429 voorschoten/oegstgeest dimitri walbeek Sportduikschool Tibia' uit Voorschoten maakt op 22 sep tember de Klinkerbergerplas in Oegstgeest schoon. Leden van de school ontdoen op die zon dag de oevers en de bodem van de plas van zwerfvuil. De schoonmaak maakt deel uit van een wereldwijde opruimactie. De over de hele wereld opere rende sportduikorganisatie PA- DI organiseert deze schoon- maakdag voor de tweede keer. Onder de titel A.WAR.E. is het doel van het project om sport- duikscholen op driehonderd lo caties over de hele wereld bij kusten en in en rondom plassen vuil te laten verwijderen, 'ten einde het welzijn en het in stand houden van het voor ons allen zo belangrijke eco-sys- teem te bevorderen'. Circa dertig personen nemen de Kfinkerbergerplas onder handen. Voor de afvoer van het geborgen vuil is een overeen komst afgesloten met de Ge meentelijke Reinigingsdienst van Oegstgeest. De provincie Zuid-Holland heeft al toestem ming voor de schoonmaakactie gegeven. De Klinkerbergerplas is uitge kozen voor deze actie omdat het een aanvulling levert op het in oktober 1995 begonnen pro ject T.O.K. (Tibianen Onderzoe ken de Klinkerbergerplas). De T.O.K. laat duikers van verschil lende ervaringsniveaus geza menlijk kennis opdoen met de aspecten van het duiken en het onderwaterleefmilieu in hun di recte omgeving. oegstgeest monica wesseung Scouting Oegstgeest hoeft niet direct de straat op om geld in te zamelen. De gemeente Oegst geest ziet af van het terugvorde ren van 6500 gulden subsidie. De gemeente had dit enkele maanden geëist. Scouting ge bruikt niet het volledige jaarlijk se subsidiebedrag van ruim 20.000 gulden en dus kan het ook wel wat minder. In februari van dit jaar, toen de definitieve subsidie over 1993 en 1994 moest worden vastgesteld, keurde de gemeen te de begroting en de financiële verslagen echter af. De stukken zouden te warrig zijn en boven dien vond de gemeente het niet juist dat de vereniging een deel van het geld oppotte. Scouting heeft tegen dit be sluit met succes bezwaar aange tekend. De commissie bezwaar - In 1993 en 1994 is in totaal en beroepsschriften vindt dat Ook D66 zou dat hebben gedaan. De wethouder betreurt de uitlatingen van D66-fractievoorzitter E. Grootaarts dan ook, die vindt dat Kerner 'haar consequenties' moet trekken, omdat ze tegen be ter weten in rechtszaken tegen ambtenaren zou hebben doorgezet. „Ik vind het jammer dat Grootaarts meent om het op de persoon te moe ten spelen." Verder meent de D66'er dat Kerner een kans heeft gemist om het imago van de gemeente op te vijzelen. De wethouder vindt dat dit een ty pisch geval van 'de pot verwijt de ketel'. „Het imago van de gemeente hangt ook samen met hoe bestuurders met elkaar omgaan. Grootaarts moet zich eens gaan afvragen of hij de gemeente niet beschadigt met de manier waarop hij meent met elkaar te moeten omgaan." 6500 gulden opzij gezet. Niets nieuws volgens voorzitter W. Streng van Scouting. „We doen dat al jaren. Je moet immers geld apart zetten wil je ooit een tent of boot kunnen vernieuwen of fatsoenlijk opknappen. Jaren achtereen is de gemeente hier mee akkoord gegaan." de gemeente te onverwacht op een ander subsidiebeleid is overgeschakeld. Streng is opgelucht. „Korten op de subsidie betekent dat we steeds meer tijd moeten beste den aan geld inzamelen. En dat is natuurlijk niet waarvoor de scouting-groepen bedoeld zijn. Bolchrysant, mooi van kleur voor zowel binnen als buiten. Doorsnede 50 cm. Staat bol van de bloemknoppen. Volop keuze uit diverse kleuren. Van 11,98 voor voorschoten Leidseweg 518, tel. 071-5322203. HET GROENE WARENHUIS Remco Pielstroom manager van zwembad De Does wil de boer op met speciale activiteiten voor kinderen, maar ook voor zwangere vrouwen. foto loek zuyderduin De fietsverbinding tussen de woonwijk De Morsebel en de twee basisscholen in Haaswijk in Oegstgeest wordt verbeterd. Het pad aan de oostkant wordt verbreed zodat fietsers in twee richtingen het pad kunnen ge bruiken. Verbetering van deze is nodig omdat de fietsverbinding vanuit De Morsebel nu ook klaar is. Tegelijkertijd met de verbreding van het oostelijke fietspad, wordt ook een fiets- /wandelpad van de Haaswijk- laan naar de Jan Wolkerslaan gemaakt. De kosten bedragen bijna 50.000 gulden. 8 partn ur err 669 je schitterende- •r F.C. Franck in 0 gestichte - ;se j gpialige boerderij tt langs de oo uuStkanaalweg in te fotograaf Wim doorkruist ijks een groot van de streek om iuws voor de in beeld vast te Tijdens die komt hij langs 'beeldige' die niet direct vormen, het zeker waard heelkjom te en hdenteren. end v Nieuwe partij in Leiderdorp 7.00 d leiderdorp» judy nihof Het is A. Roeberding (59) gelukt om in Leiderdorp een afdeling van de politieke partij Ouderen Unie 55+ van de grond te tillen. De afdeling beschikt inmiddels over vijf kandidaten voor het bestuur en zo'n twintig leden. Donderdag 12 september vindt de oprichtingsvergadering plaats. De Unie 55+ streeft ernaar om mee te doen aan de komen de gemeenteraadsverkiezingen. Of het zover komt, hangt af van het aantal mensen dat zich ver der bij de partij aansluit. „Als je eraan begint, moet je wel een man of tien op de kandidaten lijst kunnen zetten", vindt Roe berding. De komende tijd staat volgens de Leiderdorper dan ook in het teken van de leden werving. Roeberding verspreidt momenteel folders onder de 'doelgroepen' van de Unie 55+. Volgens hem zijn dat 'ouderen, gehandicapten, werklozen, ar beidsongeschikten en vroeg ge pensioneerden'. Roeberding zelf is in elk geval klaar om de politiek in te gaan. En zo zijn er volgens hem nog een aantal. „Er zitten heel be kwame mensen bij, onder wie een ingenieur." De oprichter van de Leiderdorpse afdeling hoopt dat zich bij de partij meer mensen aanmelden die de poli tiek in willen. Het verkiezingsprogramma van de Unie 55+ wil Roeberding presenteren tijdens de oprich tingsvergadering. In de folder, die de partij verspreidt, staan wel een aantal speerpunten ver meld zoals 'extra aandacht voor de oudere en ouder wordende mens, versterking van de thuis zorg, en een hardere aanpak van de criminaliteit'. Ook vindt de partij dat er meer aangepaste of aanpasbare huizen voor ou deren moeten worden ge bouwd. De punten in de folder zijn overgenomen uit het pro gramma van de landelijke Ou deren Unie 55+. De oprichtingsvergadering op 12 september in de Muzenhof begint om 13.30 uur en bestaat uit twee gedeeltes. Het ene is een voorlichtings- en discussie gedeelte waaraan fractiemede werkers van de Ouderen Unie 55+ deelnemen. Na de pauze wordt de Unie 55+ officieel op gericht. ALPHEN AAN DEN RUN Vleermuizen. De vereniging voor natuur- en milieu-educatie IVN gaat op vrijdag 30 augustus met publiek op zoek naar vleer muizen in het Zegerplasgebied. De wandeling begint om 22 uur op de parkeerplaats bij de kin derboerderij. Deelname is gratis. Informatie: 0172-426990. Madonna. Het jongerencentrum Madonna aan de Olympiaweg houdt op zaterdag 31 augustus vanaf 22 uur een feest dat zeven uur lang moet duren. De toe gang kost 15 gulden. De deur sluit om 1.30 uur, maar het feest gaat tot het ochtendkrieken door. HA2ERSWOUDE-DORP Jaarmarkt. Tijdens de jaarmarkt op vrijdag 30 en zaterdag 31 au gustus worden in de Avantihal aan de Sportparklaan twee dansavonden gehouden. Op vrijdag verzorgt de Veronica Dri- ve-in show de muziek. Op zater dag treedt The Bob Color op. De deuren gaan open om 21.30 uur. Op vrijdag kost de entree 10 gul den, op zaterdag 12,50 gulden. LEIDEN Bonsai De Bonsai-vereniging laat in het weekeinde van zater dag 31 augustus en donderdag 1 september in de Oranjerie van de Hortus Botanicus haar boompjes en alle geheimen over de kweek en de verzorging ervan zien. ZOETERWOUDE-RUNDUK Papier. De drumfanfare de Rijn- tamboers houden op zaterdag 31 augustus de maandelijks op haalactie voor oud papier en vodden. Vanaf 9.30 uur gaan de leden van de fanfare langs de deuren om het papier op te ha len. Mensen die de ophaalploeg hebben gemist, kunnen tot 13 uur terecht bij de Eendenkooi en het papier daar afgeven bij een speciale container.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 15