Scheidsrechters dreigen met staking Feyenoord loopt koppositie mis Rieneke Chrispijn zeker van deelname aan Masters Sport Van der Gugten simpel door naar hoofdtoernooi Leidsch Dagblad Tennis Circuit ■Qg Dextro //////cnfPGv SHARP WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1996 17 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -5356463 Goud voor zwemmer en kogelstoter atlanta» Alwin Houtsma heeft gisteren tijdens de Paralympics in Atlanta goud veroverd op de 100 meter vrije slag. De zwem mer uit Ruurlo deed dat in de nieuwe wereldrecordtijd van 56,40 seconden. Willem Noorduin won het goud in het onderdeel ko gelstoten. In zijn laatste poging passeerde de Schiedammer de Belgische wereldrecordhouder Alex Hermans met welgeteld één centimeter 13,74 tegen 13,73 meter. Als enige van de Neder landse wheelers drong Dennis van der Schouw uit Roosendaal tot de finale door. Hij deed dat op de 400 meter in de derde tijd van de voorronde. Dwight Blackson blijft bij ARC alphen aan en run. Dwight Blackson blijft bij ARC. De nieuwe aanwinst van de zaterdaghoofdklasser uit Alphen aan den Rijn was vorige week op proef bij de Portugese tweede-divisionist Vi- zalda. Hij kon in Portugal een contract tekenen, maar hij vond de aanbieding niet aantrekkelijk genoeg. Politie houdt Feyenoord-fans aan kerkrade De politie heeft gistermiddag voor aanvang van de wedstrijd Roda IC-Feyenoord 23 supporters van de club uit Rot terdam aangehouden in het centrum van Valkenburg. De groep had een inventaris van een café en een hotel vernield en op straat een aantal passanten gemolesteerd. De schade in het café bedraagt zo'n 25.000 gulden. Piket moet vijf man naast zich dulden Amsterdam De Nederlandse koplopers bij de Donner Memorial hebben in de vierde ronde gezelschap gekregen van vier buiten landse schakers. Loek van Wely en Jeroen Piket verloren gisteren en zagen de Oekraïner Ivantsjoek, de Brit Hodgson en de Ameri kanen De Firmian en Kamsky langszij komen. Het leidende zestal heeft 2 1/2 punt. Piket probeerde tegen de Peruviaan Granda Zuniga zijn leidende positie te versterken. Rond de der tigste zet ging de Leiderdorper de mist in. Pierre van Hooydonk mist strafschop Glasgow Celtic heeft zich moeizaam geplaatst voor de eerste ronde van de strijd om de UEFA Cup. De Schotse ploeg versloeg gisteren voor eigen publiek FC Kosice met 1-0. De Portugees Ca- dete besliste de tweestrijd twee minuten voor het einde. Het eer ste duel was twee weken geleden in 0-0 geëindigd. Het doelpunt van Cadete viel twee minuten nadat de scheidsrechter de Slo waakse ploeg tot tien man had teruggebracht. Prazenica werd van het veld gestuurd, na zijn tweede gele kaart. Celtic kreeg in de 81ste minuut een strafschop, omdat Di Canio een duw kreeg. Pierre van Hooydonk miste het buitenkansje. Ronaldo met Brazilië in Arena Rio de janeiro» Ronaldo keert terug op het Nederlandse veld. Bondscoach Mario Zagalo heeft de spits, die afgelopen zomer PSV verruilde voor Barcelona, opgenomen voor de korte Eu ropese trip die het Braziliaanse elftal aan het einde van de maand door Europa maakt. Brazilië speelt op 28 augustus in Moskou tegen Rusland en op 31 augustus in Amsterdam tegen Nederland. Brenda Schultz als dertiende getipt new york Brenda Schultz neemt bij de Open Amerikaanse ten niskampioenschappen, die maandag in New York beginnen, de dertiende plaats in op de plaatsingslijst. Steffi Graf is als eerste gerangschikt. De Duitse, kampend met een rugblessure, wordt gevolgd door de Amerikaanse Monica Seles. Tammer nog twee duels bij Eagles Deventer Erik Tammer heeft van Go Ahead Eagles toestemming gekregen over te stappen naar het Spaanse Osasuna. De club, vorig seizoen gedegradeerd naar de eerste divisie, had begrip voor de positie-verbetering van de aanvaller. Voorwaarde is wel dat Tammer de eerste twee competitie-duels nog meespeelt. Trustfull tekent voor drie jaar Sheffield Orlando Trustfull heeft gisteren een contract voor drie jaar getekend bij Sheffield Wednesday. Feyenoord had vorige week al overeenstemming bereikt met de Engelse club over de afkoopsom van de middenvelder. leiden peter klein Barbara van der Gugten heeft zich gisteren gekwalificeerd voor het hoofdschema van het A*" toernooi bij Zuid West. De wijze waarop de Rijnsburgse zich tussen de zestien uitverko renen plaatste, moet haar spor tief weinig bevrediging hebben gegeven. Tegenstander en Uni cum-clubgenote uit een hoger team, Marjet Groenleer, raakte in haar B-single tegen Daphne Brouwer zo geblesseerd, dat zij zich uit het A- en B-toemooi te rugtrok. Qua punten en poen mag Van der Gugten niet ontevreden zijn. Zuid West heeft met drie sterren de op één na hoogste kwalificatie voor een A-toer nooi. De Rijnsburgse kan op een behoorlijke stijging op de nationale ranglijst en een dito bijdrage uit de prijzenpot van 6000 gulden rekenen. Met Van der Gugten plaatste ook Inge Commissaris zich voor het hoofdschema. De voormalig na- tionaal jeugdkampioene uit Montfoort rekende na drie lan ge sets af met de van Malta af komstige Lisa Camenzula. Bij de mannen, die 10.000 gulden hebben te verdelen, zorgde Tom Bulters voor een gedeelte lijk Leids tintje. De voormalig B- Master (in 1990) en oud-speler van Hillegom kwalificeerde zich simpel voor de eerste ronde. De lijstaanvoerders bij het Buiteman A*** evenement van Zuid West, Sander Hommel en Eva Haslinghuis, speelden tot vorige week woensdag nog mee SCOREBORD den haag gpd De scheidsrechters in het betaalde voet bal gaan staken als de KNVB niet tege moet komt aan hun eisen. De arbiters, verenigd in de BSBV, hebben de voetbal bond in een brief 'een laatste kans' ge boden de impasse over de vergoedingen te doorbreken. Gebeurt dat niet, dan blijven zij een nader aan te wijzen week einde in de maand september collectief thuis. De BSBV wil meer geld voor haar le den, maar penningmeester Gerard Bou wer van het sectiebestuur betaald voet bal noemde de eisen van de arbiters af gelopen zondag tijdens een speciale bij eenkomst 'onaanvaardbaar hoog.' Top- scheidsrechters kregen afgelopen sei zoen duizend gulden per wedstrijd. De BSBV wil met onmiddellijke ingang een verdubbeling van dit bedrag voor arbi ters uit de zogenoemde elitegroep. De KNVB is wel bereid het honorari um te verhogen, maar wil dit trapsge wijs, gedurende drie jaar doen: eerst 1750, dan 1850 en uiteindelik tweedui zend gulden. BSBV-voorzitter Arie Tref fers spreekt van een 'jammerlijk conflict' dat volgens hem niet anders kan worden opgelost dan met een staking. „Het is geen populaire maatregel, maar we willen nu een heel duidelijk sig naal geven. We vragen om een verstan dig en stevig onderhoud. Dat is er tot nu toe nog steeds niet van gekomen. We willen nu ook de clubs inschakelen om vaart te zetten achter de onderhandelin gen", zei Treffers gisteravond na de bij eenkomst van de scheidsrechters in Zeist. Welk weekeinde wordt uitgekozen om de eisen van de arbiters kracht bij te zet ten, is nog niet bekend. „We zullen in elk geval tijdig, vijf dagen van tevoren, mei- Strafschop brengt Roda JC in slotfase langszij De spelers van Feyenoord draven de rest van de week elke dag op voor de trai ning. Arie Haan piekert er niet over om de Rotter dammers nog een dag vrij te geven. „Dat kan niet, ze ker niet als je gelijkspeelt tegen Roda JC." Het was niet helemaal serieus be doeld, maar toch gaat de coach vandaag en morgen nog stevig de confrontatie aan met zijn elftal. kerkrade marcel van der kraan gpd-verslaggever De wijze waarop Feyenoord gis teravond in de allerlaatste mi nuut de winst uit handen gaf, zat de technische staf niet lek ker. Met nog een minuutje op de klok waanden Haan en Meij er zich op de eerste speeldag van de PTT-Telecompetitie trots koploper. Maar een buite ling van Richard Roelofsen in het strafschopgebied na een klein handgemeen met Henk Fraser beroofde Haan en zijn assistent van die illusie. Roelof sen velde zelf vanaf de straf schopstip het vonnis en bracht Roda JC op gelijke hoogte: 1-1. Haan, die na de roerige dagen in de Kuip een stuntje goed had kunnen gebruiken, had er de smoor over in dat zijn ploeg in de slotfase de professionaliteit miste om de boel onder contro le te houden. „Ze hadden slim mer moeten zijn. Er gebeurde precies waarvoor ik zo bang was. Als je op Kaalheide aan de leiding gaat, weet je dat je aan het eind van de wedstrijd een hoop duw- en trekwerk voor het doel kan verwachten. Er was er één die zich vergat." Fraser wist dat die woorden voor hem waren bestemd. Triest voor de man die in het af gelopen jaar door diepe dalen is gegaan, bijna alle ellende rond blessures heeft meegemaakt en zich weer als een jonge hinde heeft gemeld. Op Frasers optre den was buiten dat ene mo ment nauwelijks iets aan te merken geweest. Hij heerste in de lucht, corrigeerde met zijn snelheid de kleine foutjes in de Rotterdamse verdediging en liep rond alsof hij al die tijd niet was weggeweest uit de basis. Misschien dat zijn lange af wezigheid hem in de cruciale fase toch parten speelde. Luttele minuten voor de gelijkmaker van Roda JC lag hij met kramp in de benen gestrekt op het veld. Een bekend verschijnsel bij een topsporter die terug komt van een zware blessure. Haan: „Fraser zat er kennelijk toch doorheen. Want als hij fit is kopt hij fluitend die hoge bal weg en heeft Roelofsen geen kans. Die jongen kan zó hoog springen. Niemand heeft bij hem een kans in de lucht. Nu liet hij het aankomen op een stoeipartijtje." De verdediger kreeg, alsof scheidsrechter Uilenberg hem vooraf al had uitgekozen, de eerste gele kaart van het nieuwe seizoen voor een minuscule overtreding. Ook daarom had hij er na afloop de pest in. „Er zijn scheidsrechters die kiezen wie ze bestraffen. Ik had werke lijk niets misdaan." Vervolgens werd hij nog een keer het slachtoffer van Uilenbergs gel dingsdrang. Fraser: „Je hoort mij niet roe pen dat Uilenberg fout zat. Als je het helemaal volgens de re geltjes bekijkt, was het een strafschop. Maar in het betaalde voetbal pakken verdedigers en aanvallers elkaar altijd even met een handje vast. Daarom fluiten negen van de tien scheidsrech ters niet voor zo'n incidentje." De klap kwam ook bij de rest van de Feyenoorders hard aan. Na de chaotische voorberei ding, het conflict tussen Ronald Koeman en Haan en de kritiek op het uitblijven van grote aan kopen, was de nummer drie van het afgelopen seizoen ai afge schreven voor de landstitel op het moment dat in Kerkrade het seizoen 1996/97 begon. „Want zo voelden wij het wel", zei Pe ter Bosz. „Feyenoord is zo ver schrikkelijk negatief in het nieuws geweest - deels terecht misschien - dat ons al geen en kele kans meer was toegedicht." De verrassende voorsprong op Kaalheide, in de 83ste mi nuut gerealiseerd door nieuw komer Kees van Wonderen, was voor Bosz en de zijnen een mooie revanche op alle criticas ters. Van Wonderen schoot feil loos raak toen George Boateng vanaf de linkerflank na een fraaie Rotterdamse aanval de bal teruglegde. De wraakgevoe lens van de spelers uitten zich in de nationale eredivisiecom petitie. De Zandvoort-speler en de speelster van Thor RW ko men daardoor in ieder geval be slagen ten ijs. Naast een stevig aantal onbekende grootheden kan ook de warmte een geduch te tegenstander worden op het kurkdroge zand en kunstgras op het park van Leidens jongste tennisclub. Wedstrijdleider Jas per van Marwijk verwacht daar geen problemen mee. „Dankzij onze hoofdsponsor beschikken wij over de techniek om met warmte iets, of beter gezegd, te gen warmte iets te doen." Hom mel wordt in de plaatsingslijst gevolgd door Roger Warmenho- ven en Eric Reuijl op de plaat sen twee en drie. Voor Haagse Haslinghuis wordt op papier een eindstrijd tegen de Iim- burgse Janou Savelkoul tege moet gezien. Van de Leidse ver tegenwoordigers zijn Mark Fleischeuer, als nummer acht bij de mannen, en Jolanda Mens, vierde bij de vrouwen, van een beschermde plaats voorzien. Het buitenlandse contingent bij TeHaDo is uitgeschakeld. Joost Weerheim had aan twee korte sets voldoende om de pas 14-jarige Duitser Kolb uit de B- single te werken. Weerheim, die het tennisspel bij de organise rende club leerde, stuit nu op de als eerste geplaatste Jeroen Vink. Een andere ex-TeHaDo- speler, Jerry Huinder, speelde zich op toch vertrouwde grond een ronde verder ten koste van Unicummer Robbert-Paul Hart- wijk. Kandidaat-Master Rieneke Chrispijn FOTO HOLVAST/MARK LAMERS CIRCUIT IN CIJFERS Buiteman AOOO toernooi Zuid West HEA kwalifikatie tweede ronde: J van Hel mond - B. Westerveld 6-3 6-0; J. Husak - S. van Heust 3-6 7-5 6-3; T. Bulters - J Smit 6-1 6-4; D. Islambegovic - R. Ham ming 6-3 6-2 DEA kwalifikatie tweede ronde: I Commis saris - L. Camenzuli 7-6 5-7 6-3; B. v.d. Gugten - M. Groenleer w.o. wegens blessu re HEB1: M. Kallenberg - W van Tongeren 6- 3 6-2; R. Hamming - P. Kleian 6-3 6-0. DEB; H. Boers - M Gnekspoor 6-2 6-2; D. Brouwer - M. Groenleer 6-2 3-0 opgave we- 8ens blessure. HEB2: W. van Schie - R. aumann 6-1 6 4. PLAATSING HEA: 1. S Hommel. 2 R Warmenhoven. 3 E Reuijl. 4. J. Wijnhoud, 5 M van Trigt. 6 M Schrembrie (Malta). 7. T. Groen. 8. M. Fleischeuer DEA: 1 E Haslinghuis. 2. J. Savelkoul. 3. I Ruitenberg. 4. J. Mens TeHaDo Hazerswoude-Dorp HEB: voorronde J Weerheim D. Kolb 6-1 6-4; R de Wolf - A Stadt 6-3 6-3. Ie ron de. J Huinder - R.P. Hartwijk 6-1 6-4 HEC: le ronde: J.J. Overgaauw - A. Stadt 6-1 6-0; T. de Rooij - R. Koster 6-1 7-6; E. Crama E Papenhove 5-7 6-4 6-3 DEC: le ronde: C. de Lange - M Boelé 6-4 6-1 leiden gertjan van geen De halve-finaleplaats van Fem ke de Boer in B op de Leidse Hout gaat haar wellicht ook een Masters-ticket verschaffen. Ze staat door de verworven punten op een gedeelde achtste plaats in de wetenschap dat Margot van Overloop en Ingrid van der Plas verstek laten gaan door res pectievelijk vakantie en studie. Willem Visser staat op kwalifi catie in B na de verdiende twee punten op De Leidse Hout. Deelname aan ZTC is echter geen overbodige luxe. Bij de \TOuwen in C verzekerde Riene ke Chrispijn zich door winst op De Leidse Hout van een plaatsje in het eindtoemooi. Zij staat nu zesde met een gat van zes pun ten naar de eerstvolgende, om dat Nicole Visser als gevolg van een opgelopen enkelblessure dc Masters aan zich voorbij moet laten gaan. Bij de mannen in C werden op drie verschillende toernooien veel punten ge scoord door de top acht, zodat de strijd in die categorie het spannendst is. Eric Maassen is voorlopig achtste, maar de ver schillen zijn klein. Rutger de Wolf zit door zijn finaleplaats in Leiden op het vinkentouw. Hij is gedeeld tiende en kan na de ze week de top acht binnen marcheren. Stand HEB: 1. Jeroen Boogmans (Zee en Duin). Jasper de Regt (Dekker) 24. 3. Jeroen Vink (Hillegom) 19. 4. Sander Geerlings (Zee en Duin). Marco Visser (Unicum) 16. 5. lan-Willem Lugihart (Zee en Duin) 15. 6. Martijn Zandvliet (Zee en Duin) 12, 7. Marco Marzolla (Wateringen) 11.8. Willem Visser (Hil legom), lan-Hleter Roeloffs (Meren wijk), Menno Seriier (Merenwijk) 9. DEB: 1. Marieke Bethlehem (Dekker) 24, 2. Heddy Boers (Unicum) 17. 3. In grid van der Plas (Zee en Duin) 16, 4. Barbara van der Gugten (Unicum) 14, 5. Margot van Overloop (Merenwijk), Bionda Zonderop (Merenwijk) 12. 7 Nelleke Weyermans (Leidse Hout) 11, 8. Femke de Boer (ZTC). Marjet Groen leer (Unicum) 7. HEG 1. Oswald Mat- theussens (Unicum) 31, 2. Remco van Oosten (Hillegom) 24. 3. Torben van der Voorn (Dekker) 23, 4. Tim de Rooy (Nieuw Vennep), Andre Natzijl (STv) 19. 6. Eric Warmerdam (HiUegom). Sander Warmerdam (KLTV) 17, 8. Eric Maassen (Unicum) 14. 9. Gerard Bak ker (Dekker) 13, 10. Ric Zandvliet (Nieuwe Sloot). Rutger de Wolf (Uni cum) 12. 12. Niels van Geer (TEAN), Pieter Frans Stroo (Nieuwkoop), Tim Rusman (Hillegom). Loek Verhees (Zee en Duin) 8. DEC: 1 Monique van Ark (Unicum) 25, 2. Esther Kulk (Nieuw Vennen) 21, 3. Carola Veerkamp (Uni cum). Lizzy van Ruiten (Alkemade) 13, 5. Maaike Spoor (Hillegom) 12. 6. Rie neke Chrispijn (Unicum) 11,7. Sylv Sieval (Merenwijk) 9. 8. Nicole Viss (Leidse Hout) 8. 9. krista Wilbrink (STV), Ingrid Bavelaar (Munnik) 5. HED: 1. Nick van der Kaav (Botesa) 27. 2. Norbert van Oosterh'out (Nieuwe Sloot) 26. 3. Patrick Pracht (Munnik) 19. 4. Thijs Fleuren (OLTC) 18, 5. Mark Voskuijl (OLTC) 15. 6. Chris van Ros- sum (TEAN) 14. 7 Herman van Mar wijk (Zuid West). Patrick Scheurwater (Huis ter Duin). Donald van Veen (Zuid West) 13, 10. Martijn van Tol (Hillegom) 12, 11. Ralpn SchefTer (Hillegom), Niels Hamming (TEAN) 11. DED: I Mariëltc van den Berg (Hille gom) 27, 2. Laura Zirkzee (Zuid West) 17, 3. Terrv Noorlander (OLTC) 16, 4. Leonie Mekel (Forescate) 15, 5. loanna Nabarro (Thor/Kieviten) 14. 6. Froana HofF (Unicum), Margreet van der Plas (Hillegom) 12. 8 Marleen van der Voort (Artesia) 9, 9. Miranda Berbee (Zee en Duin), Jackie Tromp (Hille gom), Isabel Calor (Thor/Kieviten), Co- lette Veldt (Kikkers) 8. HDC1 35+: i. Ian lohnson (Forescate) 15, 2. Jan Mens (Forescate), Gert-Jan Onvlee (Rijnkanters) 14, 4. Rob van der Zeeuw (Roomburg) 10, 5. Ronald Rijs- dorp (Unicum) 9, 6. John Manuputty (STV), Hans van Tongeren (Room burg), Djien-Gie Qué (Artesia), Valen- tijn Weber (Artesia), Arie Wesseling (TEAN/Anesia) 8 DDC1 35+: 1. loke Smith (Artesia). Hannie Boskamp (Oosthout). Siny Evers (Oosthout) 13, 4. Riet Akerboom (Alkemade) 10, 5. Ni- colette Hemminga (Lisse) 9. 6. Janny den Hollander (KLTV) 8. 7. Tiny Huis man (Lisse). Annette Bos (Langeraar), Hennie Joling (Waddinxveen) 7 HDC2 35+: 1. Niek van Kesteren (SW). Nico Hulsbos (ZTC). Kees van Velzen (ZTC) 9, 4. Hans Paasman (Alkemade), Her man van Ruiten (Alkemade). Wim Dusoswa (Munnik), Woy Kor (Hille gom), Guus Osters (STV), Ben Eikens (STV), Mart van der Vlugt (SW) 5. DDC2 35+: I. Miep Buining (Dekker) 7, 2. Mei Vogel (Dekker), Ria Jansen- Anderson (Dekker), Marianne Kante- been (Dekker), l^aila Dricssen (Leidse Hout). Karin lel|eur (Artesia). Anita Vermeulen (Artesia). Corrie Bank (Hoogmade). An de Bok (Hoogmade) 5. HDD1 35+: 1 Cock van Zeist (ZTC) 29. 2. Aad Kaandorp (SW) 21.3 Mar tin Vroegh (SW) 19. 4. Bram Bijl (Van Nispen). Willem Pompe (Van Nispen) 14. 6. Jan van der Voet (ZTC) 12. 7. Hans Lens (VTV/Merenwijk). Peter Tibboel (STV), Gerard Biezeman (Hillegom) 10. 10. Rob de Bruine (Hillegom). Gert-Jan Kraay (Nieuwe Sloot) 8. DDD1 35+: 1 loke Holten (KLTV) 11, 2. Marion de Groot (Zuid West) 10, 3. Carolien Bokhorst (Hille gom), Adrie van den Haak (Noorden), T Kreft (KLTV), A. Zonneveld Bollen- park), Thea Nederpelt (Hillegom). Ans de Rooy (Hillegom) 7. Rabobank Sergio Tacchini L.J. SPORT ALL IN SPORTSTORE Sassenhcim Warmond Zoetermeer ^kwestie Va/} Kwaliteit Kamsteeg PRIJSVRAGEN den wanneer we staken. Dan kan ieder een er rekening mee houden en wat an ders gaan doen", zegt Treffers. Behalve een hogere vergoeding willen de scheidsrechters met de KNVB onder handelen over portretrecht, pensioen fondsen en kledingcontracten. „Het is de hoogste tijd dat de KNVB ons serieus neemt", aldus Treffers. .Arbiter in het betaalde voetbal is een echte baan ge worden. Om je werk goed te doen, moe ten de scheidsrechters vrije tijd kopen bij hun werkgever. Daar moet een reële vergoeding tegenover staan. Lucky Ten Trekking dinsdag 20 augustus: 1-6-11-14-18-20-24-27-28-29-34-35- 39-43-45-47-51-58-69-71 (onder voorbehoud) VOETBAL EREDIVISIE Roda JC - Feyenoord 1-1 (0-0) 83. Van Wonderen 0-1, 89 Roelofsen 1-1 (straf schop). Scheidsrechter. Uilenberg Toe schouwers: 10.000 Gele kaart: Ooyer (Roda JC), Fraser, Boateng (Feyenoord). EERSTE DIVISIE Veendam - FC Den Bosch 1-0 (1-0). 9 Meiier 1-0 Scheidsrechter Vink. Toe schouwers: 3472 Gele kaart: Oosting. Eb- binge (Veendam) Oefenwedstrijd Hoogezand (le klasse zondag) - Cambuur 0-4 (0-3) Doelpunten Van der Laan 3, Arts UEFA beker, voorronde, tweede wedstrijd: Celtic (Sch) - Kosice (Slw) 1-0 (0-0). Haka (poel I (Cyp) - Heraklis Thessaloniki (Gri) 2-1 (1- 0), Spartak Moskou (Rus) Zagreb (Kro) 2 0 (1-3), National Boekarest (Roe) - Parti- zan Belgrado (Joel 1-0 (0-0). Molde (Noo) Dynamo Tbilisi (Geo) 0-0 (1-2), Mura (Slv) - Lyngby (Den) 0-2 (0-0). Vardar Skopje (Mac) - Halmstad (Zwe) 0-1 (0-0), FC Jazz (Fin) - Dynamo Moskou (Rus) 1-3 (1-1), Aberdeen (Sch) Zalgiris Vilnius (Lit) 1-3 (4-1), Barry Town (Wal) - Vasutas Boedapest (Hon) 3-1 n.v. (1-3), Barry Town wns, Dinamo '93 Minsk (WRu) - Hel sinborg (Zwe) 0-3 (1-1). Torpedo Moskou (Rus) - Hajduk Split (Kro) 2-0 (0-1). Lanta- na (Est) - Aarau (Zwt) 2-0 (0-4).Besiktas JK (Tur) - Dynamo Minsk (WRu) 2-0 (1-2), Tsjernomorets Odessa (Oek) - HJK Helsinki (Fin) 2-0 (2-2). Vojvodina Novi Sad (Joe) Sturm Graz (Oos) 1-5 (0-2), Neuchètel (Zwi) - Anorthosis (Cyp) 4-0 (1-2), Hutnik Krakow (Pol) - Sigma Olomouc (Tsj) 3-1 (0- 1), CSKA Moskou (Rus) - Akranes (IJsl) 4- 1 (2-0).Tirol Innsbruck (Oos) - Slavia Sotia (Bul) 4-1 (1-1), Trabzonspor (Tur) - Slovan Bratislava (Slw) 4-1 (1-2), Malmö (Zwe) - Skonto (Let) 1-1 (3-0). Bodo (Noo) - Beitar Jeruzalem (Isr) 2-1 (5-1) Tussen uitslag eerste wedstri|d Geplaatst voor hoofdtoernooi: CSKA Mos kou, Torpedo Moskou, Nationaal Boeka rest, Lyngby, Hutnik Krakow. Aarau, Tsjer nomorets Odessa, Trabzonspor, Sturm Graz. Rapid Boekarest, Dynamo Moskou. Legia Warschau. Dinamo Tbilisi. Bodo. Helsinborg, Halmstad. Apoel Nicosia, Be siktas. Malmö, Tirol Innsbruck. Spartak Moskou. NeuchAtel. Aberdeen, Odense. Celtic. Barry Town Intertoto Cup. finales, tweede wedstrijd: Karlsruher SC (Dui) - Standard Luik (Bel) 3-1 (1-0), Gumgamp (Fra) - Rotor Volgo grad (Rus) 1-0 (1-2), Silkeborg (Den) - Se 'esta Sisak (Kro) 0-1 (2-11 Geplaatst voor 'dtoemooi UEFA Cup: Karlsruher SC. gesti hoofi in een massale bestorming van de hekken achter het doel, waar enkele duizenden meegereisde supporters spontaan een feestje bouwden. Bosz, nog altijd Feyenoords aanvoerder: „De voorsprong was vediend. Met een beetje ge luk hadden we Roda. dat ons in 90 minuten slechts één keer in de problemen bracht, helemaal op de knieën gekregen. Maar Van Gastel schoot op de keeper. Na die gelijkmaker zat iedereen stuk. Dit was heel bitter na zo'n mooi begin." Roda JC: Hesp; Senden, Ooyer, Roelof sen en Mores (77. Luiipers); Martens (56. Sibon), Van lloogdalem. Doomer- nik, Van der Heijden; Vurens en Van Houdt Feyenoord: De Goey; Fraser. Claeys. Bosz en Boateng; Zwijnenberg (71. Schuiteman). Van Wonderen. Van Gastel en Van Bronckhorst; Larsson en Taument (80. Obiku) DUITSLAND: Bielefeld St. Paul. 1-2, HSV - Freiburg 5-1, Schalke'04 - M'glad- bach 0-0, Bremen - Rostock 1-1 Barcelona. Trofee Joan Gamper: Inter (Ita) - Anderlecht (Bel) 1-0 (0-0) 85 Djorkaetl 1-0: Barcelona (Spa) - San Lorenzo (Arg) 2-0(1-0)29. Giovanni 1-0,65. Pizzi 2-0 PAARDENSPORT Hilversum. Draverijen Eerste koers, 2000 m: 1 Ironie B (Kooy- man jr) 2.36.2 - 1 18.1, 2 Joan Baldwin. 3. Jhonny Star W Niet gestart Ilse F, Royal Elegance, Koert Buitenzorg. Toto winnend 1,30 plaats 1,30 1.40 koppel 5,00 trio 34,20 Tweede koers. 2000 m: 1 Harald Haven (Vergay) 2 34.5 - 1 19.3 2. Helium Dijkhoeve, 3 Las Lagunas Niet gestart: Jevlin Oostland. Toto winnend 1.80 plaats 1,10 3,30 1.60 koppel 42,80 trio 431,20 dubbel winnend 2.60 Derde koers, 2000 m: 1 Joris S (Imming) 2.33,9 - 1.17,0, 2 Jan, 3. Imay Thirteen. Niet ge start: Inox Z. Toto: winnend 2,30 plaats 1,00 1,20 koppel 3,20 trio 12,20. Vierde koers, 2000 m: 1 Jolenetranss (Redder) 2.37,6 - 1.18,8, 2. Julius Petnic, 3 H0y van de Lente. Niet gestart: Jumpstreet, 0r lee. Toto: winnend 2,00 plaats 1,00 1,00 koppel 2.00 trio 27,30 Vijfde koers. 2000 m: 1 Hollyrood Flash (0e Leeuw) 2.34,7 1 17.4, 2. BWT Slipstream. 3. lamfine Mountain. Toto. winnend 26,20 plaats 3,10 3.40 1,80 koppel 106,90 trio 1552,30 Zesde koers. 2000 m: 1 Iron lady Victory (Westerveld) 2.36.6 - 1.18.3. 2. Koral Prise, 3. Jovial Lobell. Toto: win nend 2.30 plaats 2.00 2,60 koppel 11,30 trio 128,20 Zevende koers. 2440 m: 1 Jus d'Orange (Tesselaar) 3 14.1 - 1.19.5, 2 Gambier Swoll. 3 Champagne Classic Toto: winnend 4,00 plaats 2.40 6,80 kop pel 6,30 trio 60,50 Achtste koers. 2000 m: 1. Blackbridge I.T. (Scevenels) 2.38.1 1.19,1, 2. Jasco Prima, 3. Kasmir Viola, 4 leare Quatre. Niet gestart: Jesper d'Alme- re, Due. Toto: winnend 3,10 plaats 2,00 1,90 1,40 koppel 17.10 kwartet 540.90 Negende koers, 1609 rtl: 1 Ibmtulu (Hof) 2 01,6 - 1.15.6. 2. Lord Bianco, 3. Ga brian N. Toto: winnend 3,50 plaats 3,90 30,20 koppel 22,20 trio 63,30 Omzet to- tahsator: 83.415,00. SCHAKEN Amsterdam. Donner Memorial, vierde ron de: De Firmian (VSt) - Ivantsjoek (Oek) 1/2- 1/2, Van Wely - Salov (Rus) 0-1. Kamsky (VSt) - Adianto (Ino) l-O, Granda Zuniga (Per) - Piket 1-0. Hodgson (GBr) - Moroze vitsj (Rus) 1-0, Sokolov (Bos) - Timman 1/2-1/2 Stand: 1 Piket. Van Wely. De Fir mian, Hodgson, Kamsky en Ivantsjoek 2 1/2. 7. Adianto, Granda Zuniga 2. 9. Tim man, Salov, Sokolov 1 1/2, 12. Morozevitsi Toronto, 2,8 miljoen gulden Eerste ronde: Rafter (Aus) - Carlos Costa (Spa) 7-6 6-2, Vacek (Tsj) - Karbacher Dui6-4 4-6 6-3, Woodruff (VSt) - Leb- (Spa/12) - Hadad (Col) 6-4 6-4. Berasate gui (Spa/11) - Dewulf (Bel) 6-04 6-0, Gau- denzi (Ita) - Boetsch (Fra/10) 4-6 7-5 6-2. Lareau (Can) - Robichaud (Can) 6-1 6-4. Piolme (Fra/8) - Kulti (Zwe) 6-4 6-2. Stol tenberg (Aus/13) - Carbonell (Spa) 6-1 6 0. O'Brien (VSt) - Gustafsson (Zwe/16) 6-3 7-6, Novak (tsj) - Bjorkman (Zwe) 6-1 5-7 6-3. Black (Zim) - Hlasek (Zwi) 7-6 3-1 op gave Hlasek. Furlan (Ita) - Ruud (Noo) 6-1 6-3. Ulihrach (Tsj) - Gumy (Arg) 7-5 7 5. Carlsen (Den) - Burillo (Spa) 6-2 6-0. Dub- (ZAf/Zwe) - Adams/Schalken (ZAf/Nec 3-6 6-4. Long Island, 425.000 gulden Dubbelspel, eerste ronde: Dreekmann/Volkov (Dui/Rus) - Noteboom- Wib'e' (4)7-5 1-6 6-2 San Diego Vrouwen, 760.000 gulden Eerste ronde: Shi-Ting Wang (Tai) - Ore- 6-1 6-4 Dubbelspel, eerste ronde: „ert/Tauziat (N (JapT 1-6 6-2 6-3 WIELRENNEN Le Beausset. Tour Feminin. zevende etap pe. Ciotat - Le Beausset: i Marsal (Fra) 101 km in 2.55.42, 2 Rasa Pohkievitsjoe- te (L.t) 0 32. 3 Corneo (Ita) 0 41.4 Bru- nen 5 38, 16 Longo (Fra). 18 De Bruijn. 29 Mansveld 11.59, 38 Rombouts 12.00,46 Klep, 53 Hiihnga 22.21 Klas sement: 1 Longo 22.42.14, 2 Luperim 1.33, 3. Rasa Pohkievitsioete 3.26, 13 De Bruijn 10.16, 26. Rombouts 24.10, 31 Klep 30 57. 35 Mansveld 33 14, 36 Brunen 33.15, 53. Hillinga 52.45 Ronde van Burgos, tweede etappe, Roa-La gunas de Nella 1 Rominger (Zwi) 175 km in 4 49 32, 2 Jimenez (Spa) 0.03. 3 Jalabert (Fra) 0 35. 24 Voskamp 2 16, 37 Van der Meer 3 55. 52 Den Bakker 6 03. 60 Hoffman 10 09. 61 Knaven. 69 Nijboer, 73. Koerts 78 ZOIIe (Zwi) L2 17. 81 Ni|dam 15 19. 94 Bl.tlevens 16.08. Klassement: i Rominger 8.30.20. 2 Jimenez 0 03, 3 Jalabert 0 35. 25 voskamp 2.16. 39 Van der Meer 3.55. 50 Oen Bakker 6 03. 66 Nijboer 10 09. 68 Hoffman. 70 Knaven. 73. Koerts 1040. 78 Zulle 12 17, 81 Nijdam 15 19.95 Bl.jlevens 16 08 Ronde van Limousin, eerste etappe, Limo- ges-Aubusson: 1 Brochard (Fra) 162 km in 3.56.14. 2 Blaudzun (Oen), 3 Audehm (Dui)

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 17