Nieuwe functie Olympisch Stadion Speelverbod Feyenoorders Sanchez en Graff Zuid West heeft de wind tegen Heidemij druk met Grasmat van Arena Leidsch Dagblad Tennis Circuit'■Qg PINSDAG 20 AUGUSTUS 1996 19 17 X. nrvn^r CHEF WILLEM SPIERDIIK. 071 5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -5356463 Goud en wereldrecord voor De Groot ^tlanta Alwin de Groot heeft Nederland maandag de vierde gouden medaille tijdens de Paralympics bezorgd. De zwemmer uit Barneveld zegevierde in het olympische bad van AÜanta op de 400 meter vrije slag. De overwinning op de 400 meter vrij be tekende het derde succes van De Groot in Atlanta. Hij greep eer der goud op de 200 meter wissel en zilver op de 100 meter vlin der. Tijdens zijn gouden race van maandag verpulverde De Groot zijn persoonlijk record met zeven seconden. De eindtijd van 4.26,55 betekende tevens een wereldrecord. Joost de Hoogh uit Ulvenhout werd vierde in 4.32,17. De Nederlandse zwem ploeg verzamelde maandag nog twee medailles. De Zwolse Petra Reuvenkamp won zilver op de 400 meter vrij, Jurgen Lentink (Apeldoorn) pakte brons op de 100 meter school. Nederland staat in het medailleklassement met vier keer goud, vijf maal zil ver en één keer brons op de tiende plaats. Ook collega's steunen Blankenstein den haag Na de trainers in het betaalde voetbal hebben ook zijn collega-scheidsrechters steun betuigd aan John Blankenstein. Jaap Uilenberg, voorzitter van de belangenvereniging voor scheidrechters, vindt dat Blankenstein de kans moet krijgen te rug te keren op de velden. De Hagenaar zakte vorige week voor de conditietest. Hij kwam dertig meter te kort. „Blankenstein heeft dezelfde rechten en plichten als alle andere scheidrechters. Maar een Coopertest geeft niet meer dan een indicatie over ie mands conditie. De ene dag is de andere niet. Hij moet een nieuwe kans krijgen", aldus Uilenberg gisteravond voor de ca mera van RTL 4. Seedorf scoort voor Real Madrid Bilbao Clarence Seedorf droeg gisteravond in Bilbao met één doelpunt bij aan de overwinning van 5-0, die zijn club Real Ma drid behaalde op Athletic Bilbao in de finale om de Trofee van Baskenland. Bij de rust was het al 4-0. Seedorf nam na 31 minu ten de derde treffer van Real Madrid voor zijn rekening. Suker scoorde al na drie minuten, Mijatovic maakte er in de 17e mi nuut 2-0 van. Raul, pal voor rust en in de 61e minuut, nam de laatste twee doelpunten voor zijn rekening. Eagles roept Tammer op deventer Go Ahead Eagles heeft Erik Tammer per brief gesom meerd weer aan het werk te gaan. De spits kwam vrijdag voor de bekerwedstrijd tegen AZ niet opdagen. Tammer heeft een aan bod gekregen van de Spaanse club Osasuna en wil voor 900.000 gulden vertrekken bij de club uit Deventer. Dat is de clausule die in zijn contract staat in het geval van een transfer na het seizoen. Volgens de Eagles moet de transfer echter worden gezien als een tussentijdse, zodat de club een ongelimiteerd bedrag mag vra gen. Larsson opgeroepen voor Zweden Stockholm Feyenoorder Henryk Larsson maakt deel uit van de Zweedse selectie die 1 september de eerste kwalificatiewedstrijd voor het WK voetbal, met de eindronde in Frankrijk, speelt. Zwe den ontmoet in het eerste duel in Riga Letland. Minali te snel voor Koerts aranda de dueroNicola Minali heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Burgos gewonnen, een rit over 145 kilometer van Burgos naar Aranda de Duero. De Italiaan was in de sprint de Nederlanders Jans Koerts (2e) en Jeroen Blijlevens (4e) te snel af. Ritzege Dunlap in Tour Féminin Marseille De Amerikaanse Alison Dunlap heeft gisteren de zes de etappe van de Tour Féminin op haar naam gebracht. Het was ccn rit over 139 kilometer van Arles naar Marseille. De Frantpaise Jeannie Longo behield de leiderstrui. Krajicek voorbij Agassi new york Richard Krajicek is gisteren op de nieuwste wereld ranglijst voor tennissers gestegen naar de zevende plaats. De Nederlander heeft nog nooit zo hoog gestaan. Wimbledon-win- naar Krajicek haalde afgelopen week de kwartfinales van het toernooi in New Haven. Dat resultaat hielp de mondiale num mer acht voorbij André Agassi. De Amerikaan werd gediskwalifi ceerd en kreeg geen punten. Jan Siemerink, die Krajicek in New Haven versloeg, maar die zondag in de finale verloor van O'Brien, kwam een stuk hoger op de wereldranglijst. Hij steeg van de 32e naar de 20e plaats. Siemerink speelt deze week het toernooi van Long Island, waar hij als vierde is geplaatst. Kraji cek speelt geen toernooi. Hij traint voor de US Open, die maan dag in New York begint. Pas op de plaats voor Piket Amsterdam De Nederlandse koplopers in het Donner Memorial schaaktoernooi in Amsterdam, Jeroen Piket en Loek van Wely, hebben in de derde ronde pas op de plaats gehouden. Beiden Speelden met wit remise, Piket tegen de Brit Julian Hodgson, Van Wely tegen de Bosniër Ivan Sokolov. Ondanks de drie remi ses in zes partijen kon het talrijke publiek net als in het weekein de genieten van spectaculair vechtschaak. 0 5' aa msterdam anp ni let man en macht werkt de ,vo< leidemij aan de verbetering t< an de grasmat van de Amster- n t am ArenA. Zondag tijdens het m( uel om de Johan Cruijff Schaal i, g issen Ajax en PSV trapten de ;pr< pelers regelmatig plaggen los. geli lok vorige week woensdag na mij e openingswedstrijd tegen AC di lilan spuiden de Ajacieden kri- rlicl ek op de gesteldheid van de alnjpasmat. De Heidemij houdt zich voor- z 1 bezig met het verstevigen van da e grasmat en het vervangen in» an beschadigde plekken door iet Dden met een volgroeid wor- ?nii Istelsel. De leverancier hoopt va it woensdag, wanneer Ajax de rotterdam marcel van der kraan gpd-verslaggever Feyenoord blijft in de aanloop naar de nieuwe competitie weinig bespaard. Na de rel rond Ronald Koeman wer den de Rotterdammers gistermiddag geconfronteerd met het slechte nieuws dat de Argentijnen Pablo Sanchez en Patricio Graff voorlopig niet speelge rechtigd zijn voor de Nederlandse competitie. Feyenoord begint daar door vanavond in Kerkrade tegen Roda JC het seizoen 1996/'97 zonder twee van z'n belangrijkste aankopen. Sanchez en Graff werden eind juni door Feyenoord vastgelegd in Zuid- Amerika. Trainer Arie Haan en voorzit ter Jorien van den Herik maakten daar de zaak rond, nadat beide spelers uit voerig waren gescout. Zowel Sanchez als Graff heeft aan een kant van de fa milie Italiaans bloed en kon daardoor een Europees paspoort aanvragen naast zijn bestaande Argentijnse pas poort. Het was een van de belangrijk ste voorwaarden om in Nederland als beroepsvoetballer aan de slag te gaan. Het ontbreken van de twee Zuid- Amerikanen, voor wie Feyenoord an ders een aanvraag voor een werkver gunning had moeten indienen, is een forse streep door de rekening van Feyenoords technische staf. In de voorbereiding hebben Arie Haan en Geert Meijer volop geëxperimenteerd met Sanchez achter de tweemans voorhoede Larsson/Taument, terwijl Graff zich mocht bewijzen als linker verdediger. De Argentijnen kwamen in bijna alle wedstrijden tegen grote bui tenlandse tegenstanders aan de bak. Zij zouden vanavond beiden hun de buut hebben gemaakt in de hoofd macht van Feyenoord. Arie Haan moest het nieuws gister avond op het allerlaatste moment aan de twee balvaardige voetballers vertel len. „Het was een klap voor hen. Ik had ze verteld dat ze wel bij de selectie zouden zitten. We hoopten tot het laatste moment dat hun papieren in orde zouden worden gemaakt. Het verkrijgen van een Europees paspoort duurt ongeveer twee maanden. Die tijd is nu zo'n beetje verstreken. Het feit dat er gisteren nog niets binnen was, betekende dat ik Sanchez en Graff van de lijst moest halen. Het is logisch dat ze daarvan schrokken. Maar ook voor ons is dit een tegenvaller," aldus Haan, die van beide spelers tijdens de oefenperiode een goede indruk zegt te hebben gekregen. De Argentijnen dachten zelf dat het ontbreken van hun Italiaanse paspoort slechts een formele kwestie was en dat ze vanaf de eerste competitiewedstrijd voor Feyenoord in actie mochten ko men. „Neem hen die gedachtengang eens kwalijk, dat doe je niet. Weten zij veel hoe het zit met al die regels van spelers binnen en buiten de Europese Gemeenschap. Dat soort regels ken nen ze in landen als Argentinië niet." Voor de Egyptische voorstopper Haysan Farouk en de Poolse spits Ma- rek Saganowski is bij het Centraal bu reau voor de arbeidsvoorziening een aanvraag ingediend voor een werkver gunning. In afwachting daarvan mo gen zij ook nog niet in actie komen. Omdat Tomek Iwan is geblesseerd en Denis Klioejev in België met Lierse zijn tijdelijke verhuizing aan het afronden is, bestaat het leger buitenlanders in de selectie van Feyenoord voor de openingswedstrijd in Kerkrade nog slechts uit vijf man: de Poolse keeper Dudek, de Belgische verdediger Geof frey Claeys, de Ghanese vleugelspits Patrick Allotey, de Nigeriaan Mike Obiku en de Zweed Henrik Larsson. Van dat vijftal beginnen er drie op de bank. Haan heeft alleen voor Larsson en Claeys een basisplaats in gedach ten. Met de geschorste Ronald Koeman ook nog eens op de tribune - hij maakt pas op 3 september tegen Fortuna uit zijn rentree - begint Feyenoord door de jongste ontwikkelingen gehavend aan het seizoen 1996/'97. Hoe lang het duurt voordat alle bui tenlandse spelers die Feyenoord onder contract heeft speelgerechtigd zijn, kon de leiding van de Rotterdamse club gisteravond niet zeggen. „We ho pen dat de paspoorten van de Argen tijnen snel in orde worden gemaakt. Op het moment dat ze die in hun bezit hebben, zijn voor hen de laatste hin dernissen weggenomen," aldus Blan- kemeijer. Atletiekunie gaat monument gebruiken voor grote wedstrijden Alle grote nationale en internationale atletiekwedstrijden zullen in de toekomst in het Olympisch Stadion in Am sterdam gaan plaatsvinden. Het stadionbestuur heeft daarover overeenstemming bereikt met de Koninklijke Nederlandse Aüetiek Unie (KNAU). Het accoord is van groot belang voor de overlevingskansen van het rijksmo nument, dat zich in de toekomst voornamelijk op atletie- kevenementen wil richten. amsterdam thea van beek gpd-verslaggever Gisteren is de Stichting Natio naal Reddingsfonds Olympisch Stadion opgericht. Eind sep tember start de stichting een landelijke inzamelingsactie om de nog ontbrekende vijf miljoen gulden bijeen te krijgen voor de restauratieplannen. De renovatie van het stadion gaat 23 miljoen gulden kosten. Het overgrote deel van dat geld komt van het rijk, de provincie, gemeente Amsterdam en het Nationaal Restauratie Fonds. Volgende maand moeten ge meente, provincie en het Am sterdamse stadsdeel Zuid defi nitief het groene licht geven voor het restauratieplan in combinatie met de bouw van 800 woningen. Volgens de plannen wordt het monument terug gebracht in de oude staat, zoals die bestond tij dens de Olympische Spelen in 1928. Daarvoor wordt de bui tenring gesloopt. Het stadion krijgt 22.500 zitplaatsen. Onder de tribunes komen bedrijfs ruimten. De verhuur daarvan moet zorgen voor een gezonde exploitatie. De KNAU mag gra tis van het stadion gebruik ma ken. Alleen voor de organisatie kosten wordt een rekening ge presenteerd. De nationale inzamelingsac tie wordt gehouden onder het motto 'Draag een steen bij aan het Olympisch Stadion'. Hel publiek kan voor tien gulden symbolisch een baksteen kopen en voor 250 gulden een zit plaats. In het stadion komt een 'Hall of Fame', waarin alle na men van donateurs komen. De genen die een stoel kopen krij gen als extraatje nog hun naam op de stoel vermeld. Stichtingsvoorzitter P. Kra- nenberg: „Ik kan me niet voor stellen dat het Nederlandse volk die vijf miljoen niet bij elkaar krijgt. Bij de Olympische Spelen van 1928 is ook zo'n inzame lingsactie gehouden. Voor de bouw van dit stadion is toen an derhalf miljoen gulden bijeen gebracht. Het behoud van zo'n rijksmonument moet burgers toch aanspreken." De 79-jarige oud-directeur van Heineken heeft zich vijf jaar lang ingezet voor behoud van het Olympisch Stadion. Hij blijft Anton Geesink bij het Olympisch Stadion, dat straks een andere functie krijgt. onverminderd optimistisch dat het zal lukken. „In de originele staat telt het stadion 1,2 miljoen bakstenen en ze kunnen alle maal geadopteerd worden." In het comité van aanbeve ling zitten onder meer de drie olympisch kampioenen Fanny Blankers-Koen, Ellen van Lange en Anton Geesink. Als eersten adopteerden zij gisteren de eer ste bakstenen. Uiterlijk 1 november dit jaar moet het onbrekende geld bin nen zijn. Als alles volgens plan foto gpd verloopt kan het Olympisch Sta dion in het voorjaar van 1998 weer in gebruik worden geno men. competitie begint met de wed strijd tegen NAC, al een aan zienlijke verbetering is opgetre den. De problemen zijn het gevolg van het feit dat de grasmat pas veertien dagen, op 28 juli, voor de officiële opening werd aan gebracht. De ingezaaide gras mat moest vervangen worden door zoden. De dagen voor de ouverture bleek er te weinig ventilatie rond de mat, waar door de toplaag te nat bleef. Vijftien ventilatoren moesten het gras droog blazen. Het baat te weinig. „Het staat slordig", erkent PR-man Ronald van der Aart van de ArenA. A-toernooi voelt zich benadeeld door de bond Marco van Trigt deze week op Zuid West te bewonderen, archieffoto hielco kuipers leiden gertjan van geen Tennisvereniging Zuid West heeft het prijzengeld van het A- toernooi dit jaar flink opge schroefd, maar moet tot zijn te leurstelling constateren dat de opwaardering geen sterker deel nemersveld tot gevolg heeft. Vergeleken bij het eerste A-toer- nooi vorig jaar, heeft het evene ment er een ster bij gekregen, van twee naar drie. „Als je dan hetzelfde deelnemersveld krijgt, ga je je afvragen of meer geld wel de moeite waard is", aldus een teleurgestelde wedstrijdlei der Jasper van Marwijk. Nu had Zuid West vorig jaar wel de mazzel dat Ralph Kok op de deelnemerslijst stond. De voormalig Nederlands kam pioen was indertijd met een wild card het toernooi binnen gekomen en schreef het evene ment op zijn naam. Van Mar wijk rekende, met de verhoging van het prijzengeld en de te ver delen punten voor de nationale ranglijst, op hoger geplaatste spelers en speelsters. Nu voert Sander Hommel (37) het veld aan voor Roger Warmenhoven (42). Beiden kregen overigens een wild card, omdat ze zich niet in hadden geschreven. Jas per de Regt, Marco Visser en Mare Brand kregen ook een vrijkaEirt. Van Marwijk houdt er nog eentje achter de hand. „Je weet het nooit", sprak Van Marwijk hoopvol. „Maar ik vind het een fout van de bond dat hier laaggeplaatste spelers mee doen. Ze moeten dat beter ver delen. In Vught (vier sterren) doen er zes spelers uit de top-20 mee. Zo help je de rest van de A-toernooien om zeep." Het feit dat Zuid West kunstgras banen tot zijn beschikking heeft, heeft volgens Van Marwijk geen in vloed op het zwakke deelne mersveld. „Bij mijn weten zijn er geen problemen met de on dergrond. Er is geen onvertogen woord gevallen vorig jaar." Aan een verhoging van het prijzengeld denkt hij niet. Ook al is een toernooi met vier ster ren er zeker van dat het de eni ge is in de betreffende week en dus toppers trekt. „Nee hoor, dit is al niet te verkopen aan de sponsors. We gaan volgend jaar eerder een ster terug." Marco van Trigt is met zijn 49ste plaats de nummer vijf op de lijst van beschermde spelers. Finalist van vorig jaar Erie Reuijl, keert terug op Zuid West. Mark Fleischeuer (69) is inmid dels zo ver, dat hij geen kwalifi catie meer hoeft te spelen. Mark Schrembie is de grootste onbe kende in het deelnemersveld. De Maltees heeft een omgere kende ranking van 55. Hij ver keert in het gezelschap van Lisa Camenzuli, zijn nichtje. Came- nzuli is veroordeeld tot het spe len van kwalificaties, maar liet gisteren zien dat haar deelname geen 'mission impossible' is. Zij versloeg Anne-Pauline van Huijstee, de nummer 83 en te vens eerste geplaatst in het kwalificatietoernooi: 6-4 6-3. Ook Barbara van der Gugten en Marjet Groenleer speelden zich een rondje verder. Van der Gug ten klopte Martine Griekspoor (7-5 7-6), terwijl Groenleer Wendy van Beusekom achter zich liet: 6-1 6-2. Femke de Boer kwam te kort tegen Ilse Com missaris: 6-2 6-3. Van der Gug ten en Groenleer spelen van daag tegen elkaar om een plaats in het hoofdtoernooi, waarin Eva Haslinghuis (23) als favorie te van start gaat. Heddy Boers, Jolanda Mens en Carolien Stas- sen zitten rechtstreeks in het hoofdschema. Manon Savel- kouls staat als getipte finaliste te boek. Voormalig TEAN-speel- ster Daphne Brouwer ontving een wild card. Reinier Hamming speelde zich naar de laatste ronde van het kwalificatietoernooi door Van de Boom voor te blijven: 7- 5 6-3. Voor Arthur Hertzberger en Colin Vrieze betekende de eerste ronde het eindstation. Zij verloren van respectievelijk Husak (6-3 6-2) en Smit (6-4 6- 4). Heeft Zuid West bezoek uit Malta, TeHaDo krijgt visite uit Duitsland. Twee jeugdige Oos terburen schreven zich voor het toernooi in I lazerswoude-Dorp. In eerste instantie waren de spelers in de C-categorie inge deeld. „Maar daarvoor bleken zij veel te sterk", aldus wed strijdleider Jan Rietveld. „Ze hadden dit weekend al gedub beld in C, maar we hebben ze maar overgeheveld naar B. Een van de twee had vorige week tij dens een jeugdtoemooi in Hoofddorp ook al alles met 6-0 6-0 gewonnen, geloof ik, dus dat geeft wel aan dat ze sterk zijn," Dientengevolge is de lijst in Hazerswoude-Dorp flink door elkaar gehusseld. Albert Robben kreeg gisteren te maken met Daniël Steinbrunner. Rob ben maakte zich nog wel ze nuwachtig, maar dat was ach teraf onnodig, omdat Steinb runner toch minder sterk was dan gedacht. Robben zegevier de met 6-4 6-0. Sebastian Kolb is de andere Duitser in het ge zelschap. Hij treft vandaag Joost Weerheim. tarkley naar S louston Rockets PLAATSING hjston rtr harles Barkley, lid van het ream Team III dat olympisch >ud veroverde in Atlanta, heeft rem in club Phoenix Suns geruild .eid tor de Houston Rockets. Bij de »ud< 'rhuizing van de basketbalster Vat jn vier spelers van de Rockets naa ttrokken: Robert Horry, Sam ïssell, Mark Bryant en Chucky ar Dwn. Zij komen het volgende ide izoen uit voor de Suns. Zuid West HEBl: 1 J. de Regt, 2 M. V.sser, 3. M. Serlier. 4. W Visser DEB1: 1 H Boers. 2 i van der Plas. HEB2: 1 F. Liefbroer. 2. W. van Deursen. HDB: 1. J. van Leeu- wen/M. Fleischeuer, 2 J. van Marwijk/M. Visser. HEC1: 1. 0. Mattheussens, 2. E Maassen, 3. B van Eeden, 4. E. Leunissen. DEC1: 1 C. Veerkamp, 2. E. Kulk HEC2: 1 I Bur gerhout, 2. T. van Marwijk HDC1: 1. W van Schie/B van Eeden, 2. A. van Dam/E. Kraska. DDC1:1. C. Veerkamp/S. Bauman, 2. L. Zirkzee/M van Deursen GDC1: 1 J van der Plasse/A. Talakua, 2. P. Chris- pijn/F. Stouten. HED1: 1. P. Pracht, 2 H van Marwijk. 3. I Fleuren, 4. M. van Tol, 5. D van Veen, 6. R. van Rhijn, 7. M Rusman, 8. D. Smit- tenaar DED1: 1 T Noorlander, 2 L Me- kel. 3 F Hoff, 4 L Zirkzee HDD1D van Veen/C Verwey, 2. H Smittenaar/M. de Man HDC1 35+: 1 J Manuputty/F Stouten, 2. T Serlier/A. Sieval DDC1 35+ 1 T van Kooperen/G. Serlier, 2 I van Ormondt/T. van der Voort. GDC1 35+: 1. C. Kroon/E. Kraska, 2. E van Veen/R Blankenstein HDD 35+: F Hansen/J Montanus, 2. E. Hoebink/G. Bakker DDD35+: 1. J Kreft/J. Holten, 2. C. Akse/Y. Kamerling. TeHaDo Open, Hazerswoude Dorp HEBl: 1. J. Vink, 2. S. Geerlings, 3. D Steinbrunner (Dui), 4 M 'v d Berg. DEB1: 1. B. Zonderop, 2. N Wei|ermans HDB1: 1. R. 0utshoorn/A. Robben, 2. S. Geer- lings/J. Vink. HEC1: 1. T v.d Voorn. 2 R de Wolf. 3 T de Rooij, 4. J.J Overgaauw DEC1: 1 M. van Ark, 2 L. van Ruiten HDC1: 1 M v.d. Bas/J Straver, 2. J Smith/P Smith. GDC1: 1 M Rommers/P Bakker, 2 A van Cleef/M van Velzen HDC1 35+: 1 D Baans/P Zwart, 2. G van Oyen/F Vork. DDC1 35+: I J Baans/E Brand, 2 J. van Dijk/A. Peters. GDC1 35+: 1 J. D. Baans, 2 L. Gijzel/V. Weber HED1: 1. N van Oosterhout, 2. N. Ham ming, 3. J. Vriend, 4 B Delsasso. DED1: I J Koning, 2 l van Meer HDD1: 1 J.J. Groos/L. Koch, 2. K. Elfferich/A. van Vliet GDD1: 1 D. Schuchmann/H. Haarman. 2. J. van Kooten/H. Montfrooy. HED1 35+: 1 J de Boer, 2. F. Schare, 3. L Hooftman, 4. G. Jansen HDD1 35+: 1 F. Caren/R. Rieuwers, 2 H Haarman/E. Liikwan DDD1 35+: 1. A Neijs/S. van Vliet, 2. M Boer/H. Siebel GDD1 35+: 1. K. J. Visser, 2 S van Vliet/H v.d. Wan- sum. Negende Tinga 30+ dubbeltoernooi. Lei- muiden HDC1: 1 P vd Meer. 2 F Schouten, 2. D Heemskerk/D van Iterson DDC1: 1 H CIRCUIT IN CUFERS Rabobank Boskamp/S Evers. 2 R Akerboom/D Klein GDC1: 1 L de Vries/P v.d Meer. 2. T. Huisman/K v.d. Hoorn. HDC2: 1 J Nottrot/N Winkelaar, 2 K. Bakker/R Maarschalk DDC2: 1 W Koele- manTT v.d. Meer. 2 M v.d. Berg/T Blink. GDC2: 1 N Zaal/G. v.d. Goot. 2 H van Dorst/Sj. van Veen. HDD1: 1 F Alewijnse/A van Druteri, 2 J van Hameren/F van Ruiten D0D1: 1 M Groot/H Remmelts, 2. A Meijer/A Ver- nooy GDD1: 1 M Bouma/K van Bostelen, 2. A. Fallaux/P. Spillenaar Zuid West AOOO HEA, kwalificatie, eerste ronde: J van Hel mond P de Vries 6 3 6-3. B Westerveld - A Koorneef 6-3 4-6 7-5, J Husak A Hertzberger 6-3 6-2, S van Heyst R Re- versma 6-0 6-3, T Bulters - R Tyvekyn 6- 1 6-1, J. Smit - C Vrieze 6-4 6 4, R Ham ming L van de Boom 7-5 6-3, T. Islam- begovich K van der Meer 6-4 6-4 DEA, kwalificatie, eerste ronde: L Camen zuli - A P van Huystee 6-4 6 3,1. Commis saris F de Boer 6 2 6-3, B van der Gug ten - M Griekspoor 7-5 7-6, M Groenleer W van Beusekom 6-1 6-2. HEB: M Pieters B Breyaen w o DE8: M Griekspoor - n Visser w o HECl:E.Mon fils G Wit 6 3 6-2, E. Maassen T Linde man 6-3 6-0 HEC2: G Morssink I Bur gerhout 6 2 6-0, P Visser J W van der Kaay 6-3 6-7 6-2. V van Asperen - R. Me- let 6-3 6-3, M Doove - J Onvlee 6-1 6-1, J Wegman E Hedeman wo., H Saidi S Pen 6-1 7-5. T van Marwijk M Stok huyzen 6-0 6-2, J Wegman H Kasteel- Beman w o DEC: M van Deursen F Schoo 6-3 6-1,1 Springvloed N Visser w.o.. N Toole-Lutz l Bavelaar 6-3 6-0, K. van der Klaauw S. Visser 6-3 6-1 TeHaDo HEB: M van den Berg P Brand 6-4 6-1, M Rasenberg M van Velzeri 7 5 7-5, A Robben K Korenhof 6-2 6-7 6-4, A. Rob ben D. Steinbrunner 6-4 6-0 DEB: C Delsasso A van Cleef 6-0 6 1 HEC: S de Wolf M. Goudart 6-0 6-4, N van Geer M Vertogen 6 3 6 4, R de Wolf D Stem brunner w o DEC: R Everlsz - C van de Venw.o.,W Terwiin M Hamilton 6-0 2-6 6-4. M van Ark R Everlsz 2-6 6-3 6-0

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 17