oeterwoude erkoopt [abelnet Sunblock Alphen wil één aandeel WZHO Regio Leiden/Rijn Veenstreek loudijk dient T. ntslagin Bcstlilif* TïlOCt p VS O 011 llJKCV zijn ■folitie ontroleert 2 huizen Kever-en-wagen Woubruggenaar mag jachtloods bouwen Buren zijn nauwelijks geïnteresseerd in uitbreiding 'Vlietwijk' Restauratie kerk begint later ïiiritratuin GEELTJES ZAAIEN, KNAKEN OOGSTEN. BIJ AANKOOP VAN 25.- CHEQUE VAN 2.50 KADO. HDERDAG 18 JULI 1996 Van der Hulst verlaat teleurgesteld raad Rijnwoude iZoeterwoudse burgemeester Houdijk heeft officieel zijn ingediend bij koningin jatrix. Houdijk bereikt op 10 luari de pensioengerechtigde fftijd. Op 1 februari wil hij aiom afscheid nemen. Zijn ief wordt vanavond >proken in de gemeenteraad nZoeterwoude. 62 Stompwijkse fami- 15.CÖ 5 7-ijn ingegaan op het ver- «Uan de politie om hun wo- "g te controleren op goed jladpj en sluitwerk. Dat blijkt uit ideisl ^entijdse gegevens van de toie in Leidschendam. De fa- fjes zijn tussen februari en d bezocht in verband met nanti-inbraakproject. hen families hebben inmid- |>van de politie een certifi- 1 uitgereikt gekregen. Deze innen hebben hang- en utwerk in de woning op ad- 5 van de politie aangepast, testerende 52 gezinnen heb- Ne politie (nog) niet uitge- voor een controlebe- H. 'nde wijken Duivenvoorde en tosenhof (laagbouw) was de ^Pons aanmerkelijk lager. In e Rietvink, waar men onlangs het project is begonnen, is belangstelling voor beter 'Jjg- en sluitwerk groot. politie kan nog niet zeg- of het aantal inbraken in ^chendam daadwerkelijk is fnomen. Conclusies durft de pas over enige tijd te liesbeth buitink Hij werd vijf jaar geleden een beetje tegen heug en meug raadslid. Hoewel Niek van der Hulst uit Hazerswoude-Dorp achtste op de CDA-kandidaten- lijst voor de gemeenteraadsver kiezingen stond, werd hij met voorkeurstemmen gekozen om de agrariërs te vertegenwoordi gen. De tegenzin die hij toen voelde, is nooit verdwenen. Van der Hulst is teleurgesteld in het raadslidmaatschap. Vanavond neemt hij afscheid. Van der Hulst was elf jaar lang lid van de ruilverkavelings commissie voordat hij raadslid werd. ,,Ik heb daar heel veel werk aan gehad. Als je aan het land van de mensen komt, kom je aan'henzelf. Dat gaf soms een hoop spanningen. Maar kenne lijk vonden de mensen ook dat ik goed voor het gebied bezig ben geweest, want ze vonden dat ik ook maar in de gemeen teraad moest zitten. Ze voerden actie en zo werd ik met voor keurstemmen gekozen. Van der Hulst miste als raads lid vooral het directe contact rftet de kiezers en ambtenaren. „Bij de ruilverkaveling stond ik veel dichterbij de mensen en ging ik vaak bij ze langs. Maar in het gemeentehuis is het alle maal veel afstandelijker. Je zit alleen maar in de raad of in een commissie te praten. Ik zou lie ver daadwerkelijk beslissingen willen uitvoeren, maar daarvoor moet je wethouder zijn. Ik ben heel praktisch gericht en dat vond ik niet terug in het raads werk. Dat heb ik wel gevoeld als een teleurstelling." De CDA'er had bovendien het gevoel dat hij weinig invloed kon hebben op de grote beslis singen die Rijnwoude raken. „De spoorbaanverdubbeling, de aanleg van rijksweg 11, het Bentwoud, de HSL... daar heb je Vertrekkend raadslid Niek van der Hulst: „Ik ben heel praktisch gericht en dat vond ik nietterug in het raads werk." FOTO HOLVAST/MARK LAMERS als raadslid niets over te zeggen. Ik heb me daar machteloos in Van der Hulst vindt boven dien dat de raad sinds de ge meentelijke herindeling weinig resultaten heeft laten zien. „Er gebeurt al jaren niets in Rijn woude. Ik heb het gevoel dat veel mensen in de politiek te veel met zichzelf bezig zijn. En ik ben niet iemand voor het ver bale geweld, ik heb niet zoveel zin in de politieke spelletjes. De fractievergaderingen vond ik wel leuk, maar al die andere ke ren ging ik met de zenuwen in mijn lijf naar het gemeentehuis. Het is niets voor mij om in het openbaar te spreken. En intus sen zijn er maar weinig prakti sche zaken waaraan de burgers kunnen zien dat er een daad krachtig bestuur zit." De aanleiding voor het ver trek van de melkveehouder is de oprichting van de Agrarische Beoordelingscommissie, die bouw- en aanlegvergunningen van de boeren in Rijnwoude, Reeuwijk en Boskoop moet gaan beoordelen. Van der Hulst wordt voorzitter van de com missie. „Dit was een goede ge legenheid om weg te gaan. Ik zou me de volgende keer toch niet meer verldesbaar hebben gesteld. Eigenlijk is het nu wel een opluchting." Van der Hulst heeft wel het gevoel dat hij de agrariërs in de gemeente in de steek laat. Die hebben na zijn vertrek geen en kele collega meer in de raad, ondanks het agrarische karakter van Rijnwoude. „Ik ben twee keer met een heleboel voor keurstemmen gekozen en men sen hebben wel tegen me ge zegd dat ik het eigenlijk niet kan maken om nu weg te gaan. Maar er zijn de laatste jaren amper agrarische zaken behan deld. En moet ik dat altijd op knappen?" Van der Hulst woont van avond zijn laatste raadsvergade ring bij. Na het zomerreces neemt Hans Démoed zijn plaats etser breekt been Jgr.EESTMet een gebroken bovenbeen is een 49-jarige Ëijtgeëstenaar gistermorgen naar het ziekenhuis gebracht na ■botsing op de kruising van de Duivenvoordestraat en de Jweeweg. De fietser werd aangereden door een 47-jarige auto- ïbilistuit Oegstgeest. Volgens de politie had de auto voorrang |iten verlenen. izerswoudse inbreker ingerekend |«woude> De politie heeft gisteren een 35-jarige inwoner [ffazerswoude-Rijndijk aangehouden. De man wordt ver- cht van vier inbraken in Hazerswoude-Rijndijk in Leiden. Hij Ier on eft inmiddels de inbraken bekend. De inbraken zijn vorige Mis iand gepleegd. Tipo? 1 el eidse gewond ffpcwouDE-RDNDiJK» Bij een ongeval op de Rijndijk is gisteren aPj [24-jarige Leidse vrouw gewond geraakt. De vrouw stak met iar fiets de Rijndijk over naar de Bruggestraat en werd aange- len door een auto, die werd bestuurd door een 28-jarige man uH Benthuizen. Volgens de politie is de vrouw door het rode ver- 0 kg erslicht gereden. Het slachtoffer is met schaafwonden e aedelijk een gebroken been overgebracht naar het Elisabeth- [kenhuis in Leiderdorp. Jelerwoude onderhandelt met kabelexploitant Casema Ir de verkoop van het kabelnet in de gemeente. Case- Ibeheert het kabelnet nu al voor de gemeente en heeft rvoor een contract tot het jaar 2001. Om te voorko- n dat de gemeente het netwerk zelf moet gaan behe- ji, wil Zoeterwoude nu verkopen. Naar schatting brengt Ikabelnet ongeveer 500.000 gulden op. aan het opknappen van het ten- niscomplex voordat die wordt n aan de tennis club. Ook de stichting kinder opvang zou zo op eigen benen kunnen gaan staan. Burgemees ter en wethouders vpelen het meest voor deze optie. Daarnaast zou het geld ook kunnen worden gebruikt voor een renovatie van het Loethe- veld in Zoeterwoude-Dorp en het parkje achter de Nassaulaan en de Oranjelaan in Rijndijk. Ook een opknapbeurt van het industriegebied Grote Polder wel een financiële injectie ge bruiken, vindt de wethouder. Stuijt verwacht dat in het na jaar de onderhandelingen met Casema zijn afgerond. Dan moet de gemeenteraad beslis sen over de bestemming van de opbrengst. scjj (houder S. Stuijt (Progressief overgedrage: mal» üerwoude) vindt dat de op- J st van de verkoop 'duur- 1 vadjlm moet worden ingezet', zo tra(j jkt uit een notitie van zijn jrha "De besteding van deze aarra Idelen moet ook een investe- servi z')n 'n8eva' Zoeterwoude verhoopt niet zelfstandig ft", schrijft de wethouder. 'dot '8ens Stuijt zou de opbrengst „es|a iral moeten worden gebruikt investeringen in de sociale ir, de groene infrastructuur e economische infrastruc- nvesteringen in de sociale lor zouden vooral moeten rden gedaan als ondersteu- ditt< ig van privatiseringen van iniee- enigingen en instellingen, arbij denkt Stuijt onder meer AGO - Woningbouwvereniging Alphen (WVA) gaat voortaan is in de twee jaar onderzoek doen naar de tevredenheid onder huurders. De WVA spreekt zelf overigens liever van een imago- k. De verhuurder wil op die manier erachter komen wat er al leeft onder de huurders en wat voor verbetering vatbaar is. De iningbouwcorporatie streeft ernaar nog dit jaar het eerste onder- kgipl ik uit te voeren. Veehouder haalt bakzeil persbureau cerberus Veehouder A. Kroes uit Wou- brugge heeft niet kunnen voor komen dat zijn buurman een jachtloods aan de Vrouwgeest- weg mag bouwen. De rechter wees het verzoek van de vee boer om de bouwvergunning, die de gemeente Jacobswoude verstrekte, te schorsen af. Ondanks een jarenlange juri dische strijd wist buurman J. van der Laan de bij de jachtwerf behorende bedrijfswoning reeds te realiseren en ook de fundamenten voor de loods zijn al klaar. Kroes probeerde maan dag de bouw van de loods zelf nog tegen te houden door de rechter erop te wijzen dat de loods niet voldoet aan de eisen in het bestemmingsplan. Vol gens de rechter mag de ge meente voor 'geringe' over schrijdingen vrijstellingen verle nen. Ook het voornaamste be zwaar van veehouder Kroes hield volgens de rechter in deze procedure geen stand. Kroes is bang dat Van der Laan in de toekomst nog meer gaat klagen over overlast door zijn veehou derij dan deze al deed toen hij nog veel verderop woonde. Van der Laan zou in het verleden al verantwoordelijk zijn geweest voor een aanscherping van de milieuvergunning van de vee houder. Als die vergunning nog beperkter wordt, zou de be drijfsvoering van de veehouder in gevaar komen, zo vreest Kroes. De rechter meende echter dat een schorsing in dit verband geen zin meer had, aangezien die bezwaren zich voornamelijk tegen de bedrijfswoning richt ten en die is al klaar. Ook daar om wees ze de vordering af. Volgens Kroes is de jachtwerf van Van der Laan trouwens nep. Zijn buurman zou het bouw werk alleen 'jachtwerf hebben genoemd, omdat het bestem mingsplan dat vereist. In werke lijkheid zou het om een 'ge woon' woonhuis, zij het met een ietwat 'grote garage', gaan. Een gemeentewoordvoerdster liet maandag in dat verband, weten dat de gemeente eventu eel pas tegen een dergelijk ver meend misbruik kan optreden als uit de praktijk achteraf blijkt dat zulk misbruik een feit is. voorschoten maarten keulemans Er kwamen twintig dagen - ambtenaren, gemeen teraadsleden, leden van het buurtcomité - maar de 'gewo ne' buurtbewoners waren ver te zoeken. En dat was jammer. Want die buurtbewoners, daar ging het toch eigenlijk om. „De mensen zijn allemaal op vakan tie", wist A. El Ghouri, de voor zitter van het moslimplatform Assalem, te vertellen. A. de Vrij van buurthuis Vlietwijk had een andere uitleg: „Dat er zo weinig mensen zijn betekent dat de buurt het wel best vindt dat we gaan uitbreiden. Ik heb geen bezwaren gehad tegen onze bouwplannen. Als die er wel zouden zijn, zou het hier bom metje vol zitten." Architect M. Groenenberg legde nog maar eens uit wat de bedoeling is. Dat het zaaltje van buurthuis Vlietwijk aan het Pro fessor Eykmanhof ongeveer twee keer zo groot moet wor den. Dat er een cursus- en een jongerenruimte bij komt en dat de aangrenzende ruimte van Assalem er eveneens twee zaal tjes bij krijgt, om met name de jongeren en de vrouwen meer ruimte te geven. En dat er daar voor drie parkeerplaatsen en een paar struikjes moeten ver dwijnen. Maar ja, eigenlijk wis ten de aanwezigen dat al. Hoewel de opkomst anders deed vermoeden, is het buurt huis dringend aan uitbreiding toe. De avonden in het buurt huis moeten in blokken worden ingedeeld om alle activiteiten plaats te kunnen laten hebben en in het aangrenzende gedeel te moeten de vrouwen van As salem soms met tientallen tege lijk in een hokje van drie bij drie zitten en moet er voortdurend met tafeltjes gesjouwd worden om de ruimte aan te passen op de activiteit. Al een half uur na aanvang van de 'informatie-avond' wordt het stil in het zaaltje. Of er nog vragen zijn, wil De Vrij weten. Maar die zijn er nauwe lijks. „Misschien moeten we nog een bewonersavond hou den, als de mensen weer terug zijn van vakantie", oppert El Ghouri. En eigenlijk is De Vrij het daar wel een beetje mee Wachten is op subsidie Monumentenzorg De restauratie van de hervorm de kerk in Woubrugge kan niet al in september beginnen, zoals de kerkvoogdij had ge- hoop't. Wel kan de voogdij re kenen op de steun van de ge meente Jacobswoude. Dat bleek gisteravond tijdens de vergadering van de monumen tencommissie. September Om de vorstperiode voor te zijn, wilde de kerkvoogdij de werkzaamheden eind novem ber al hebben afgerond. Het restauratiewerk neemt drie maanden in beslag en zou dus in september moeten begin nen. Secretaris Chiel van Rijn zei gisteravond echter dat dat onmogelijk is. De Rijksdienst voor Monumentenzorg moet de benodigde subsidie nog toekennen. Zonder die toeken ning kan het werk aan de kerk niet beginnen. Van Rijn ver wacht dat de restauratie op zijn vroegst in oktober kan be ginnen. Namens de kerkvoogdij ver dedigde Piet Verboom het voorgelegde plan. „Het vocht trekt steeds verder naar bin nen. Het zijn vrij zachte ste nen, waarvan enkele al los lig gen. Als we langer wachten, worden de restauratiekosten alleen maar hoge/" en de scha de groter." De monumentencommissie, voor het eerst voorgezeteh door wethouder Cees de Lange na het vertrek van Anton Kea, zag de noodzaak van de res tauratie in. De commissie ging ook akkoord met het plaatsen van voorzetramen om het glas- in-lood te beschermen. Ook de trap bij de entree mag van de commissie worden aangepast. Voorjaar De kerkvoogdij weet nog geen oplossing voor de onvoorziene vertraging. Ze denkt erover de restauratie volgend voorjaar pas uit te yoeren, omdat dan net als in het najaar de weers omstandigheden het meest gunstig zijn. Zowel bij vorst als bij warmte hechten de voegen niet goed, zodat het werk dan voor niets gebeurt. Onderzoek naar oven visje leiderdorp «ruud sep Leiderdorp heeft een eerste stap gezet op weg naar de bestrijding van de ovenvisjes aan de Ko ningshof. In een brief aan alle bewoners van de straat kondi gen burgemeester en wethou ders een onderzoek aan naar de verspreiding van het grijsachti ge beestje. Hét onderzoek zal na de vakantie in september wor den uitgevoerd. Wanneer uit het onderzoek blijkt dat het ongedierte op rui me schaal voorkomt in d$ straat, kan de gemeente alle be woners verplichten mee te wer ken aan de bestrijding van het diertje. Het ovenvisje is alleen effectief te bestrijden wanneer de hele straat meedoet. De be woners moeten overigens zelf opdraaien voor de kosten van de bestrijding. Het Alphense college van B W is slechts bereid één nieuw aandeel te aanvaarden van de Watermaatschappij Zuid-Holland Oost (WZHO). Het gemeentebestuur denkt met dat ene aandeel net zoveel zeggen schap te krijgen als met de maximale hoe veelheid van 67 aandelen die het mag ver werven. De gemeente en het waterbedrijf liggen al enige tijd overhoop met elkaar over de prijs van de aandelen. Alphen vindt de waarde van 3,7 miljoen gulden die de WZHO toe kent aan de 67 aandelen veel te hoog. Dat bedrag moet worden binnengehaald via een toeslag op de watertarieven. De ge meente vindt dat op die manier burgers en bedrijven ten onrechte slachtoffer zijn van de overname van de watervoorziening van de EWR door de WZHO. Bovendien ver werft de gemeente voor dat riante bedrag nog maar een belang van 9,2 procent. Al phen zal daardoor nooit een invloedrijke positie krijgen, meent het college. „De ge meente lijkt met slechts één aandeel even veel zeggenschap te krijgen." Alleen voor een enkel aandeel is het colle ge voorlopig bereid de door de WZHO bere kende waarde van 55.000 gulden aanvaar den. Tegelijk stelt het de watermaatschappij voor een onafhankelijk deskundige in te schakelen om de waarde van de aandelen vast te stellen. Op basis van het advies van de deskundige is het college eventueel be reid de gemeenteraad alsnog een voorstel te doen meer aandelen af te nemen. De overname van de Alphense water voorziening door de WZHO van de EWR is al geruime tijd inzet van onenigheid tussen gemeente en watermaatschappij. Aanleiding is de tariefsverhoging die de WZHO doorvoert voor de financiering daar van. Nu al geldt een toeslag van 19 cent per kuub water gedurende vier jaar. Die verho ging loopt zelfs op tot 27 cent als de ge meente inderdaad voor 3,7 miljoen gulden aandelen in de WZHO krijgt overgedragen. Uiterlijk 31 oktober moet de gemeente raad een definitief besluit nemen. De wa termaatschappij. was vanmorgen niet be reikbaar voor commentaar. Houtstok parasol, perfecte bescherming tegen de zon. Doorsnede 275 cm. Ecru van kleur, met windluik. De 38 mm hardhouten stok is deelbaar en heeft een schroefsluiting. Van 79,- voor VOORSCHOTEN Leidseweg 518, tel. 071-5322203, HET GROENE WARENHUIS wassenaar Jarenlang stond hij tussen de caravans, ergens in een loods tussen Voorschoten en Wassenaar. En als Voorschotenaar Rob van den Berg er niet was geweest om hem te redden, had hij daar waarschijnlijk nog steeds gestaan. Maar Van den Berg was er wel en nu is dit opmer kelijke voertuig, dat inmiddels weer glimt en pruttelt en rijdt, te bewonderen langs de Veurseweg. Omdat de aanhanger nog steeds een bank bevat, leent Van den Berg hem wel eens uit aan bruidsparen. Al komt ook daar binnenkort een eind aan: de eigenaar van de anderhalve Volks wagen gaat verhuizen en het voertuig staat dan ook te koop. Al was het maar om te voorkomen dat het ongelukkige vehikel opnieuw in een loods verzeild raakt. FOTO HENK BOUWMAN

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 17