Brand Bodegraven aangestoken ALDI informeert ..ALDI informeert ..ALDI informeert Randstad Berenklauw bedreigt Den Haag Veiling Westland en tuinders tekenen vrei f WOENSDAG 10 JUL11996 den haag gpd De gemeente Den Haag bindt de strijd aan met de reuzenberenklauw, die zon der ingrijpen over enkele ja ren een plaag voor de Hage naars zou worden. Waar mo gelijk zal de uit Zuidwest- Azië afkomstige plant wor den uitgegraven op plekken waar de gemeente de sier plant niet wil hebben. Waar uitgraven onmogelijk is, zal regelmatig worden gemaaid. De dienst Stadsbeheer van de gemeente Den Haag heeft na een klacht van een inwo ner geconstateerd dat de reuzenberenklauw steeds verder de stad binnendringt. Wethouder J. E. van der Putten (leefbaarheid en milieu) schrijft in een brief aan de gemeenteraad: ..Wan neer de verspreiding van de reuzenberenklauw niet wordt afgeremd, zal er over enige jaren een serieus be- heerprobleem kunnen ont staan. Deze plant is, wanneer die zich eenmaal heeft geves tigd, bijzonder moeilijk weg te krijgen". De reuzenberenklauw heeft een vervelende eigen schap. De stengel en de bla deren zijn bezet met stijve haren die bij aanraking ge makkelijk wondjes in de menselijke huid maken, waarna het sap van de plant de huid overgevoelig maakt. Voormalig distributiecentrum Schuitema gaat in vlammen op poeldijk anp De grote uitslaande brand, die rond elf uur gister avond uitbrak in de voor malige distributiecentrum van levensmiddelenhande laar Schuitema aan de Dronensingel in Bodegra ven, is vermoedelijk aange stoken. Dit heeft een woordvoerder van de poli tie van Hollands Midden vanochtend bevestigd. bodegraven anp Al om zeven uur gisteravond kreeg de.politie van omwonen den het sein dat baldadige jon geren een vuurtje aan het sto ken waren in het 15.000 vier kante meter grote pand. Sinds de verhuizing van Schuitema naar Woerden verschansen zich regelmatig jongeren in het ge bouw. Nadat de jongeren gister avond weg waren gestuurd en het vuurtje was gedoofd, kreeg de politie omstreeks tien uur opnieuw een brandmelding. Na controle vond politie echter geen nieuwe brand. Lichterlaaie Een uur later echter stond het gehele voormalige distributie centrum in lichterlaaie. De vlammen kwamen meters bo ven het dak van het distributie centrum uit en de vonkerl vie len bij omwonenden op de da ken, auto's en in de tuinen. Het bestuur van Groenteveiling Westland en het Comité veront ruste telers hebben de vrede ge tekend. Ongeveer 100 tuinders hadden eerder protest aangete kend tegen het besluit van de veiling op te gaan in de Verenig de Tuinbouwveiling Nederland (VTN). Die nieuwe, landelijke megaveiling, ontstaan uit een fusie van acht veilingen, wil vanaf 1 januari de bulk van alle Nederlandse groenten, fruit en champignons aan de man bren gen. Het besluit tot VTN toe te treden werd 30 mei genomen op basis van een stemming on der alle Westlandse tuinders. De verontruste telers vrees den echter onder te sneeuwen in de grote organisatie. Ze wil den dat Veiling Westland, de grootste van Nederland, zou te rugkomen op de fusiedeelname. Daarnaast verzetten ze zich te gen het VTN-voornemen min der producten te verkopen via w r de traditionele veilingkl meer via directe'contracl afnemers, zoals de grot* marktketens graag wil militante tuinders hadi dreigd uit de Westlandse te stappen en zich bij de veiling ZON in Gn vorst. Die doet niet mee Na verschillende ond delingsronden hebben di zitter van het veilingbest Bos, en de vertegenwoi van het tuinderscomité, I ker, echter een akkoord' over de toekomstig wei De telers krijgen meer in: de veilingklok blijft een b rijke rol spelen en de Westland blijft ook na d( fusie open. Bij monde va ker toonde het telerscom daarmee tevreden. Daari het gevaar van een eventi rugtreden uit de VTN-fusi de veiling Westland baan. Ook is het onwaar lijk dat veel tuinders alsr NTpr len overlopen naar ZON.1 De brandweer kon het voormalige distributiecentrum niet redden. Door het natte weer ontstond er op het eerste gezicht nauwelijks schade. Ook niet bij het bejaar dencentrum Rijngaarde waar de natte daken de vonkenregen doofden. Door de rookontwikkeling en rookoverlast moesten alle 125 bewoners van het centrum wel van hun kamers worden ge haald. Zij werden opgevangen in de aula van het centrum. Ver der was sporthal De Sporthoeve in gereedheid gebracht en wa ren hotels in de omgeving gea larmeerd voor een eventuele evacuatie van de bejaarden. Af gezien van een gekneusde arm van een van de brandweerman nen vielen er geen gewonden. Er zijn bij de brand volgens de politie geen gevaarlijke stof fen vrijgekomen. De brand was omstreeks vier uur vannacht onder controle. Het nablussen zou nog enkele uren in beslag nemen. ■laa£ Moord op drogist na jaar opgeld H nva Rotterdam anphouden en is in bewan steld. Tegenover de politn •hij toegegeven dat roof h tief is geweest. Het stoffelijk overschi de drogist werd op 7 juli den, nadat familieleden bpj- vermist hadden opgegevi zijn woning werd een sti ren vermist. De politie zt meer arrestaties te verwaï - Een 19-jarige Rotterdammer heeft tegenover de politie in zijn woonplaats bekend ddt hij op 1 juli van het vorig jaar in een wo ning aan de Putsebocht een 52- jarige winkelier heeft vermoord. Het slachtoffer dreef in die straat een drogisterij. De ver dachte werd op 24 juni aange- mei ilue int;

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 16