Vermey gaat nat in Waterschapsronde tlanta onhaalbaar voor Maase en Tamminga foordwijkerhout verkent ïeuwe wegen voor triathlon 'erry Duivenvoorde moet koppositie op Zolder afstaan André van Reek op herhaling in Zoeterwoude Sport onkballers Alphians Jan voor hoofdprijs Van der Tang verslaat Kemper op snel asfalt ftNDAG 8 JULI 1996 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356463 on Onderwater onklopbaar op sprint [tfrwoude Ron Onderwater is de eerste sprintkampioen van ^tervvoude. De 26-jarige Leidenaar won zaterdag alle races 160 meter op de Schenkelweg. In de finale van de korte- Jnwedstrijden moest Simon Verbaan tot tweemaal toe het on tpit delven tegen de coureur van Swift/Casba, die speciaal frdeze wedstrijd een daglicentie had aangeschaft. Zijn club- loot Kees de Lange verwees in de troostfinale Robert van der ii naar de vierde plaats. Post verwijst Franse Lissenaar naar tweede plaats elissr ïrlan andi foos en tal iaan. ians krijgt in de vaderland- „Als ik dat had geweten, had ik wel sneller gesprint." Marco Vermey flapte het eruit voor hij er erg in had. De Franse Lissenaar stond erbij en keek ernaar hoe Tommy Post zaterdag in Zoeterwoude werd gehuldigd voor zijn tweede achtereenvolgende overwinning in de Water schapsronde. De jas die ploegleider Leo van Vliet aan de winnaar afstond, had Vermey goed kunnen gebruiken. ..PIETER VAN DER VLIET W'J\ jnkbalcompetitie veel me- a1} r\ irking van de directe con- nis In mten. Door de overwinning ach ren op Wassenaar in acht js met 14-4 en het 6-5 ver- e zoe van koploper Hoofddorp itnii|r deze week in de verlen- tegen het Haagse ADO, de club van coach Dick begr erink weer serieus mee iet fit de hoofdprijs. •rd er eerder dit jaar in de id mei nog nipt met 6-5 ren in Wassenaar, deze waren in Alphen aan de ktelejjde bordjes verhangen. On- uordL de grote uitslag was het gee/ijbeginfase van de wedstrijd ijdje 1 [oppassen geblazen. Was- 1 ",e4ir-pitcher Raymond Kok indafcegeest) staat bekend als yiofLerper die niet hard gooit, wel nauwkeurig. Dat bete- |e dat Alphians, met Huib a op de heuvel (4-0-9-2), pas in de vierde inning na een home-run, die goed was voor drie punten van Jelle Fruitema, afstand kon nemen. Langzaam maar zeker werd het Wasse- naarse bolwerk afgebroken en was coach René van Nieveld ge noodzaakt Kok van de heuvel te halen en te vervangen door Thomas Ruijgrok van de Werve. Even leek het dat de gasten te rugkwamen in de wedstrijd. Maar gedegen spel van Al phians zorgde ervoor dat de druk werd opgevoerd. In de eer ste helft van de achtste inning bracht Wassenaar de stand op 6-4. Maar de vreugde bleek van korte duur. In de gelijkmakende slagbeurt kreeg pitcher Ruijgrok van de Werve te maken met een ontketend Alphians, waarbij de inning werd afgesloten met een fraaie home-run van Robert Jan 't Hoen (1.000). Hij bracht Emiel Smit mee over de thuis plaat voor een vroegtijdige 14-4 overwinning. ZOETERWOUDE TIM BROUWER DE KONING Maar de 31-jarige oud-prof moest zich na 189 loodzware ki lometers tevreden stellen met de tweede prijs. De envelop met inhoud was nog altijd de moeite van het wachten waard. Hand in hand met zijn lieftallige Fran se vriendin doodde Vermey na de koers de tijd in de kantine van de Klaverhal. Maar eigenlijk was hij liever meteen in zijn bordeauxrode Citroen gestapt om in Saint Quentin nog wat zaakjes te regelen. „Ik moet mij maar eens beraden op mijn toe komst." Want Vermey weet niet meer waaraan hij toe is bij de Velo- club Saint Quentinois. Sinds hij op maandag 18 juni een keer werk weigerde, kan hij fluiten naar zijn voor amateurbegrip pen riante onkostenvergoeding. Vermey, als avonturier en we reldreiziger toch het één en an der gewend: „Die Fransen hou den zich nergens aan. Ze heb ben me niet ontslagen, maar gaan me zieken. Slim van die lui, want nu kan ik dit seizoen niet voor andere Franse equipes uitkomen. De ploeg moet mij namelijk inschrijven voor wed strijden met speciale postzegels van zes gulden per stuk. Omzeil ik die procedure dan kost me dat 35 gulden per wedstrijd. Dat wordt me wat te gortig." De oud-Lissenaar moet na melijk alle centimes drie keer omdraaien voor hij ze uitgeeft. Toen hij na het mislukte Neder landse kampioenschap op de weg zijn geluk beproefde op de baan, sliep hij om kosten te be sparen op een camping in de buurt van de Alkmaarse wieler baan. „Hoewel dat nog niet eens zo goedkoop is. Voor een jaarstandplaats (vier maanden geldig) betaal je al gauw twee Met de bloemen van rondemiss Evelien van Kapel in de hand lijkt Marco Vermey (links) zich te hebben ver zoend met zijn tweede plaats in de Waterschapsronde. Tommy Post (midden) heeft de overwinningstuil al in zijn bezit. Nummer drie Frans van der Does wacht zijn beurt af. foto loek zuyderduin rooien." geen last van de beperkingen Vandaar dat de gewezen be- die hem in Frankrijk worden roepsrenner van Chazal („Daar- opgelegd. „Maar ik zou nog be- van heb ik ook nog wat geld te ter afzijn met een privésponsor goed") elke geldprijs goed kan voor de rest van het jaar. Dan gebruiken. Als lid van de Rotter- zou ik ook in Frankrijk weer aan damse Ahoy'-ploeg heeft hij wedstrijden kunnen deelne- 'een prtagi] in de i dril 'ederl al unr t het. Bold Ikskrr, e clin tien. lassa {DWUKERHOUT WILMAR KORTLEEVER van den Ouweelen heeft geen moeite met opstaan. Op de vroege zondagochtend legt e basis voor de overwinning in de enige Jon die de bollenstreek nog overheeft van de. waaruit het bollenstreekcircuit ooit bestond, lordwijkerhout zwemt de talentvolle 21-jari- t hardst en ook op de fiets en met de benen- n is hij te sterk voor titelverdediger Hans eling en topjunior Royce Kortekaas. triathlon van Noordwijkerhout is nog glevend, maar toch verschijnen er in het eling nog zonovergoten tuindersdorp vijftig /elingen minder aan de start dan in de lus editie van vorig jaar. Dat de groei voor het stagneert, is tekenend voor de Jonsport. lordwijkerhout' bewijst dat dit niet aan de lisatie hoeft te liggen, want de stichting STN de zaken goed op een rijtje. Vanuit het wa in het Oosterduinse meer of het benauwde ibad van De Schelft draait de triatleet een beveiligd parcours op. Sinds vorig jaar geeft Jpen water nieuw elan aan de kwart-triathlon xilometer zwemmen, 42 fietsen en tien kilo lopen), maar ook wordt de drempel ver met wedstrijden over de halve afstand en earns van drie personen, wedstrijd-triatleten moeten al om half ne- let water in. Van den Ouweelen won vorig de halve afstand, maar acht zich nu rijp de hoofdprijs. Noordwijker Thomas Steen- len moet wegens ziekte verstek laten gaan, :ht doordat hij vorige week bij een trainings- in Leiden vervuild water heeft binnen- nensi Wm ,degP vriei in N rdl 'n git. L tjina r/i tr'id 35-jarige Wesseling neemt de honneurs maar ook hij ziet Van den Ouweelen voor i wemmen. „Voor het eerst in mijn carrière l(^ik als eerste het water uit", zegt Van den Ou- in aangenaam verrast. Hij trekt op de fiets Dor, omdat hij de loopkwaliteiten van Wes- en Kortekaas kent en na een valpartij op dit deel problemen ondervindt. Het levert hem 'erbetering op van het parcoursrecord met bijna drie minuten. Het verbaast nummer twee Wesseling allerminst: „Dit is het verschil van tien uur training in de week meer. En een leeftijdsver schil van veertien jaar. Die twee zijn jonge hon den, de toekomst van de regio. Toch was ik nog een minuut sneller dan vorig jaar." Kortekaas, onlangs deelnemer aan het junio- ren-EK run bike run, heeft zijn zinnen gezet op het juniorencircuit, waarin hij na drie wedstrijden leidt. De mannen finishen bijna een uur eerder dan de snelste vrouw José de Waard en hebben als allrounders zelfs drie minuten voorsprong op het winnende Sluijs-team. Erkenning door de Nationale Triathlon Bond NTB zou meer toppers naar de mooie accommo datie van De Schelft kunnen lokken. Hoewel bondsleden dit jaar als voorschot op de toekomst al mogen meedoen, laten de erkende toppers nog verstek gaan. „We zijn in overleg", aldus organi sator Aad Anthonissen. „Maar we waren altijd wat huiverig vanwege al die regeltjes die er dan bijkomen. Wij houden het liever in eigen hand." Van Z wieten Ada van Zwieten reeg dit weekeinde nog een kraal meer aan haar recente zegeketting. In Drie- bruggen bleef de Alphense over de olympische afstand haar plaatsgenote Koenekoop maar liefst 13 minuten en 29 tellen voor. In Aalten was Mart Moraal over de halve triathlon (2,5 kilometer zwemmen. 80 kilometer fietsen en 20 kilometer lopen) op de veertiende plaats de beste regioat leet. De veteraan was in het nadeel door het ver lengde zwemtraject en het trage (want bochtige en natte) fietsparcours. Desondanks eindigde hij in een tijd van 4.19.06 (ruim 16 minuten achter de Boxmeerse winnaar Huub Rost) als tweede in zijn klasse. Wel duurde het verrassend lang voor hij Hans Bouwmeester achterhaalde, zijn clubge noot bij De Zijl/LGB (16de). Gonnie Wensveen bemachtigde volgens verwachting een medaille. De Leidse werd in 4.45.56 tweede. Harco Schaafs- ma ten slotte zwom in het Limburgse Stein aar dig, maar rukte op de fiets ver op tijdens de inter nationale halve triathlon naar de twintigste stek. De Rijnsburgse bakker finishte als 31ste. Hans Wesseling, de winnaar van vorig jaar, klimt op zijn fiets. De winnaar van vorig jaar moest in Noordwij kerhout buigen voor Rinse van den Ouweelen. foto loek zuyderduin [EL «WILMAR KORTLEEVER JEKMEDEWERKER |in het laatste weekeinde de olympische atletiek-li- in hebben Kamiel Maase iristian Tamminga niet de jeere tickets naar Atlanta ïchtigd. In Hechtel uitte [naar Maase na een ver fde poging op de 5000 me- 'itiek op de olympische iheren. Ook Alphenaar inga verwijt zichzelf „Ik wil voor de Spelen nog lederlands record sprin- iatstefJSe geiden Atletiek) liep april al 28.01,4 op de meter en was daarmee m ofr de eerste van een lange rij atle ten die net naast de limiet gre pen. De atletiekunie droeg hem anderhalve maand later na zijn' nationale 5000 meter-titel voor bij NOCNSF, maar in Arnhem werd negatief beslist over hem, steeplechaser Marcel Laros en discuswerper Ben Vet. Maase: „Ze hebben me daarmee ge dwongen om te forceren. Er wa ren geen 10.000 meters die sterk genoeg waren, maar ik moest me door de afwijzing richten op Moskou. Ik kon mijn kniebles sure geen rust gunnen." Maase verbeterde zich in België nipt tot 13.39,33, ruim boven de li miet (13.25). „Bij het NOC heb ben ze geen verstand van atle tiek." Tamminga sprong ettelijke keren 5,40, S,45 of 5,50 en de laatste drie weken voelt de Al phenaar zijn vorm stijgen. „Voor hetzelfde geld had ik het drie weken geleden al gespron gen", aldus Tamminga. Het weer, zeker voor het technisch complexe polsstokhoogsprin gen belangrijk, werkte dit jaar niet mee, maar het ontbrak de 22-jarige ook aan de 'finishing touch'. „Meer pech kun je van daag niet hebben. Het gaat re genen en de wind draait ineens tegen." In Zoetermeer veerde ieder een gelijk met de lat op tijdens de tweede poging over de magi sche 5,60. Al tijdens de eerste poging had Tamminga de hoogte, maar op de weg terug nam hij de lat mee. Ook de tweede keer toucheerde de 22- jarige atleet het hout, maar één tel lang leek hij te blijven liggen. „Ik ben ontzettend teleurge steld, want na de 5,50 twee jaar geleden had ik alles op AÜanta gezet, mijn school zo ingericht dat ik optimaal kon trainen. Maar ik heb perfect getraind en ik weet dat ik het kan springen. Nu valt er in elk geval veel van me af, waardoor ik misschien eindelijk de wedstrijden kan springen zoals ik dat wil." In de schaduw van de limie- tenjacht in Zoetermeer (ook hordenloper Korving en de dis cuswerpers Vet en Van der Kruk waagden vergeefs een ultieme poging), miste ook de Alphense junior Martijn Ungerer een be langrijke streeftijd. Als aanvoer der van het nationale estafette team 4x100 meter bleef hij tij dens een junioreninterland met zijn companen Edwin van Cal- ker, Bart Bennema en Rowdy Middelkoop 0,12 seconde ver wijderd van uitzending naar de wereldjeugdkampioenschappen die volgende maand in Sydney worden gehouden. Het nationa le juniorenrecord van 40,52 was een troostprijs voor Ungerer (individueel 10,80). In Hechtel acteerden ook twee clubgenoten van Maase sterk. Joost la Lau bevestigde zijn vorm met de winst in de B- race over 1500 meter. De Leidse doorzetter was bovendien dit jaar nog niet sneller dan de 3.47,61. Saskia Engels was op de 800 meter sneller dan ooit. In een zeldzame race met veel ge lijkwaardige atletes snelde de studente bewegingsweten schappen naar een mooie 2.13,32. Stefan Hulisz liep zowel zaterdagavond in Hechtel als gisteren in Zoetermeer (3.51,56 om. 3.53,97). Erika van de Bilt, die is overgestapt van AAC naar Leiden Atletiek, stelde in Uden haar beste tijd op de 3000 meter acht tellen scherper (9.39,46). WIM DE GROOD Duivenvoorde heeft zijn allereerste pole- ie in de Pepsi Citroën Saxo Cup niet kunnen 'uden. Op het circuit van het Belgische Zol- aar het nationale autosportcircus was neer ken, had de Noordwijkerhouter zich tijdens jenachtige trainingen aan de kop genesteld, nvoorde werd gisteren derde. jStart verliep voorspoedig. Bij het ingaan van ~ste chicane lag de Noordwijkerhouter ech- tweede, achter zijn teamgenoot Leo van 'ergen. Derde was Sander van Es van het- team. In de zevende ronde moest Duiven- 'e ook Van Es laten passeren. Een verbogen "tang, opgelopen in de derde ronde, was er •rzaak van dat de vaart er voor een deel uit ging. Een keurig één-twee-drietje voor het Linea DirectaTeam. Plaatsgenoot Ton Kortekaas behaalde in zijn Veronica Saxo een verdienstelijke zesde plaats. Gestart vanaf de derde startrij reed hij constant op de zevende plaats. Aan het eind verminderde de remkracht, maar door het uitvallen van Marcel Alderen kon hij een plaatsje opschuiven. Alphe naar Berend Gesman werd zevende, plaatsgenote Gaby Uljee twaalfde. Ingeborg Wieten liet voor de Ladies Cup kostbare punten liggen. Vanwege een afgebroken voorwiel moest zij voortijdig opgeven. Top leidt in het algemeen klassement met 53 punten. Duivenvoorde volgt op de voet (50). Kor tekaas is zevende (28). Uljee neemt om de Ladies Cup de tweede plaats in, achter Debbie Loog- man. Wieten staat derde. Sandra van der Sloot uit Alphen aan den Rijn beleefde aan haar uitstapje naar Zolder weinig plezier. Tijdens een eentonige race om het Auto Trader Dutch Toerwag^nkampioenschap moest zij met een onwillige Mitsubishi Carisma voortij dig opgeven. Ploeggenoot Allard Kalff moest om dezelfde reden de eerste plaats laten aan Rob Karst in een Citroën ZX. Hemcar-rijder Frans Ver schuur behaalde met zijn Renault Mégane Coupé de derde plaats. In de stand om het kampioen schap leidt Verschuur met 211 punten, gevolgd door Kalff (185) en Van der Sloot (148). Gelijktijdig met het Dutch werd gereden om het kampioenschap bij de Super GT's. Voorscho tenaar Wout van Reenen behaalde daar met zijn MOBIL Marcos LM 500 de derde plaats. Meer zat er niet in, omdat zijn motor te veel problemen vertoonde. Toon van de Haterd won voor Coen Vink. Van Reenen heeft de leiding in de stand om het kampioenschap met 50 punten, gevolgd door Vink en Happé. Amee Caron uit Rijnsaterwoude hield het in de strijd om de Marlboro Elf Renault Clio Cup slechts een paar honderd meter vol. Vlak na de start moest zij een spin zien te ontwijken van een aantal voorliggers. Hierbij werd zij van achteren geraakt, waardoor zij vol in de betonnen muur belandde. Met een aantal verwondingen en een totaal vernielde wagen moest zij de strijd staken. Phil Bastiaans won deze race met grote over macht. John de Vos werd tweede, gevolgd door Dick Postel. Caron bezit de dertiende plaats in het kampioenschap, dat Bastiaans aanvoert. men. Volgend jaar vind ik wel weer een andere ploeg." Als dat het geval is, ziet Zoe terwoude de smaakmaker, die zaterdag met een spervuur van demarrages een sprint met Post trachtte te ontlopen, waar schijnlijk niet meer terug. Jam mer voor het publiek, dat zater dag vanwege de regen zo lang mogelijk binnenbleef. Maar prettig voor amateurs die het tempo van de Franse Lissenaar niet kunnen volgen. Renners als Tom de Jong uit Oude Wetering (tien) en Leiderdorper Ruud Borst (elf) kwamen weliswaar in de buurt van de twee koplopers, maar misten net dat beetje kracht om een rol van betekenis te spelen. Toch was ploegleider Richard van Kempen veel meer te spre ken over de prestatie van Borst dan van de andere renners van Swift/Casba. Voor de onfortuin lijke Hans van Leeuwen maakte hij een uitzondering, omdat hij onderweg ten val was gekomen. Maar het snelle afstappen van oud-winnaar Jan Hendrik La- gerwey en Peter van de Reep en het anonieme rijden van Wobbe van den Kieboom waren de Nieuwvener in het verkeerde keelgat geschoten. Van Kem pen, helemaal gaar van een lan ge middag in de ploegleidersau to: „En dan nog praatjes heb ben ook. Laat ze eerst eens wat presteren. Maar ik geef de moed niet op. Lukt het me niet met deze jongens, dan volgend jaar maar met andere." ZOETERWOUDE MARC VAN DER JAGT MEDEWERKER Sprinten met de kont op het za del. Of eigenlijk zo hard door trappen, dat je je directe con current op het laatste stuk ter gend 'langzaam' sloopt. Van die tactiek kunnen alleen de aller- sterksten zich bedienen. En dus ook André van Reek, Neder lands kampioen bij de cy- closportieven, die gisteren net als vorig jaar de Ronde van Zoe terwoude won. Medevluchter Ton van Duijvenbode (Noord- wijk) was dit keer zijn speelbal in de eindsprint. Hoeveel overwinningen heeft André dit seizoen nu al op zijn naam staan? Moeder Van Reek kan het niet meer bijhouden. „Zo'n vijftien of zestien, denk ik." „Het zijn er twintig", zo laat haar succesvolle zoon even later weten. Het 'verplichte' praatje met de microfonist is voor de 28-jarige Lissenaar inmiddels gesneden koek. Slechts één vraag kan hij eigenlijk niet meer horen. Maar ook gisteren werd deze hem weer gesteld: „Waar om word je geen A-amateur?" Van Reek werkt als onder houdsmonteur bij een bagger bedrijf en staat om zes uur 's ochtends op. „Ik kom rust te kort en heb niet de tijd om voor langere afstanden te trainen. Bij de A-amateurs zou ik misschien koersen voor de vierde of vijfde plaats. Dat wil ik niet. Ik rijd al leen voor de overwinning." Dat zegevieren is min of meer ge- woongoed geworden. Van Reek stond vorig jaar al 24 keer op de hoogste tree van het podium. De 15de Ronde van Zoeter woude kende vijf smaakmakers: Van Reek, Rob Roskam, Karei Teeuwen, Hans van Eijk en 'eenling' Van Duijvenbode. Laatstgenoemde, de schijnbaar onvermoeibare veteraan uit Noordwijk, moest het opnemen tegen vier renners van het Lis- sese RTV De Bollenstreek. Het quintet ontvluchtte het peloton al in de openingsfase van de 50 kilometer lange koers. De voor sprong liep op tot veertig secon den. Het duo Van Duijvenbode- /Van Reek demarreerde met nog ruim twee ronden voor de boeg uit de kopgroep. De Noordwijker, die dit seizoen al veertien overwinningen behaal de, zeilde als eerste de laatste bocht uit. Maar hij werd in de spurt op pure kracht door Van Reek voorbijgestoken. Van Duij venbode: „Ach, dat zat er wel in hè." Teeuwen (De Zilk) klopte dertien seconden later op de Schenkelweg zijn clubgenoten Van Eijk (Hillegom) en Roskam (Voorhout) en werd derde. Zijn commentaar: „Die twee zijn be ter, dus gokte ik op de derde stek." Reden de cyclosportieven en veteranen met prachtig weer, de nieuwelingen startten eerder op de dag met regen. Maar geluk kig bleef een herhaling van het waterballet van daags tevoren uit. Dat lokte overigens niet meer belangstellenden naar het parcours. De podiumplaatsen gingen naar drie niet-regiona len: Mark Willems (Buinen), Maarten de Jager (Haarlem) en Jeroen Lute (Limmen). Gerben van de Reep uit Hillegom reed voor het peloton uit naar de vierde plaats. Zijn sterke optre den (dit jaar onder meer zes ze ges) heeft hem een 'Rabo-uit- nodiging' voor een trainingssta ge in de Ardennen opgeleverd. Manager Jan Raas, Frans Maas- sen (ploegleider nationale ju nioren-selectie) en oud-prof Ni co Verhoeven beoordelen daar in totaal twintig talenten. WIELRENNEN MARC VAN DER JAGT MEDEWERKER Ronald van der Tang heeft de 34ste editie van de Wielerronde van Hoogkarspel op zijn naam geschreven. De 29-jarige Voor- houter reed gistermiddag half weg koers met acht renners uit het peloton weg. Die geslaagde vluchtpoging was eigenlijk een verrassing. „Omdat het een su persnel asfalt-parcours was", al dus de A-amateur uit de Van Vliet-ploeg. Van der Tang klopte na 90 kilometer al zijn mede koplopers (inclusief favoriet Ge rard Kemper) in de eindsprint. Tonkie Collée is op het Ne derlands kampioenschap ATB (all terrain bike) als vierde ge ëindigd. De Leidse passeerde in het Limburgse Gulpen 2 minu ten en 56 seconden na winnares Loes van Wersch (Utrecht) de finish. De Alphense Ingrid Kel derhuis kwam gisteren in het Zeeuwse Westdorpe als achtste over de meet. De 29-jarige wiel- renster maakt deel uit van de VKS-formatie van Leontien van Moorsel, die één plaats voor haar finishte. Leidenaar Vincent van der Kooij heeft door een opgelopen verkoudheid de Tweedaagse van Kontich (België) niet kun nen uitrijden. De Zoeterwoudse inspanningsfysioloog Adrie van Diemen en Peter Verstappen, ploegarts van de nationale Ra- bo-selectie, raadden de succes volle junior af om de tweede dag van start te gaan. Van der Kooij vertrekt op 19 juli naar Canada, waar hij een koers rijdt ter voorbereiding op het WK voor junioren (half augustus in Novo Mesto, Slovenië). Jongere broer Ewoud van der Kooij reed tijdens de Ronde van Kapelle bij de nieuwelingen naar de vijfde plaats.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 19