Marcel Reuter heerst bij Forescate Bankdirecteur haalt zijn werknemer uit het ravijn Sport Willem Visser bezorgt Hillegom aangename verrassing Leidsch Dagblad Tennis Circuit'■Qg üextro SHARP O ch MAANDAG 8 JUL11996 AND CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, ri Carlijn Buis strandt in kwartfinales HEERHUGOWAARDTennisster Carlijn Buis bereikte in het tweede toernooi van het Dames Future-circuit in Heerhugowaard door tot de kwartfinale. Na een 6-0 6-0 opwarmertje tegen een Franse qualifier en een degelijke 6-3 6-0 zege op de Janpanse Orabe, struikelde de Voorhoutse over Elena Krutko. Op het vochtige, zware gravel had Buis geen passend antwoord op het sterk de fensieve spel van haar Wit-Russische tegenstandster. CIRCUIT IN CIJFERS Rabo/Triple Ace Forescate Voorschoten HEA: halve finales: M. Reuter (8) - H. Schwartz (40) 6-2 6-3; S, Hommel (31) - R. Kok (13) 6-7 6-2, 6-2. Finale: Reuter - Schwartz 6-3 6-2. HDA: finale M P Bur- gersdi|k/R. Verbeet - E. Reuijl/W. Thomas 6-0 6-3. HEB1: halve finales. M Marzola - D. T|ondronegoro 6-0 6-1; J. de Regt - M. Ser- lier 6-0 7-5 Finale: Marzola - De Regt 6-4 7-6 (9-7) HEB2: halve finales: J. Ooster- hoff - C. Vrieze 9-7 proset. 0. Tjondro- negoro - M. van Gaaien proset Finale: T|ondronegoro - Oosterhoff 7-5 6-2. DEB1: halve finales: M. van Overloop - N. Weyer- mans 6-3 2-6 6-4; N. van Schaik - B. v.d Gugten 6-4 7-6. Finale: Van Overloop - Van Schaik 6-1 7-6 (8-6). DEB2: halve finales K. Meere - M. Halenbeek 8-0 pröset; M ten Berge - T. Canter Visscher 8-5 proset. Finale Meere - Ten Berge 6-1 6-4. HDB1: finale. M. Kalkhoven/J. Minnaar - M. Fleischeuer/J. de Regt 6-1 5-7 6-1. HEC1: halve finales: E. Maasse - R. de Wolf 9-7 proset; A. Verhoog - H. Heems kerk 8-2 proset. Finale: Maasse - Verhoog 3-6 7-6 7-6 DEC1: halve finales M. van Ark - C. Veerkamp 8-1 proset; C. Veerkamp w.o S. Draulans. Finale- Veerkamp - Van Ark 5-7 6-3 6-2. HEC2: finale S. Brugman J van Houwelingen 6-4 6-3 DEC2: fina le S Visser - C. Veerkamp 6-4 7-5 HDC: finale M. van Reisen/A. Verhoog - I v.d. Hoeven/J.J. Overgaauw 6-4 6-3. DDC: fina le: J Geurts/M. Halenbeek - C. van Does burg/ B. Wijnnobel 6-4 6-1 GDC: finale. J Geurts/A. Frens -1. de Weger/N. Hulsbos 6- 06-1. HEC 35+: finale; H. de Jong - J. Busker 7- 5 7-6. HDC1 35+: finale I. Johnsson/J. Mens - W.J de Jong/P. de Vette 6-2 6-3. HDC2 35+: finale: J. Hutchins/F Vennix - R Mei|er/C. Strijk 6-3 2-6 b-2. DDC 35+: finale: Th. van Kooperen/G. Seriier - I. van Ormondt/T. v.d. Voort 6-2 6-3. GDC 35+: finale: C. van Doesburg/C Brouwer - H. Boskamp/F Bitter 6-4 7-5. HED1: halve finales: D. van Veen - C. Geers 8-6 proset; H. van Marwijk - D. Smittenaar 9-8 proset. Finale: Van Veen - Van Marwijk 3-6 6-1 6-3. DED1: halve finales: I. Calor - L. Tjon Soei Len 8-6 proset; K. Hoogen- boom - F Hoff 8-2 proset. Finale: Hoogen- boom - Calor 6-2 6-2. HDD1: finale: D J. Seret/C. Verweij - M, de Man/D. Smittenaar 6-3 6-4 DDD1: finale; M. Kimman/L Rehm - M. Bruin/L. Tjon Soei Len 6-1 6-3. GDD1: finale- L. ter 8eek/E. Smid - S Monker/N. Paardekoper 4-6 6-4 6-1 HED1 35+: finale: I Reedijk - K Fasel 6-2 6-2. DED1 35+: finale: M. de Groot - S. Satbhai 6-0 6-1. HDD1 35+: finale: L. Blickmann/N. Laagland - M. Lexmond/ C. van Zeist 6-4 7-5 DDD1 35+: finale: E van Kampen/S. Verlaan - A. Thomas/M. Verdonk 6-1 7-5. GDD1 35+: finale: S. van Eijk de Lange/B. Hoogenboom - S.+ G. Mei|er6-1 6-4. Hillegomse TC HEB1: halve finales: W. Visser - S. van Gel der 6-2 1-6 7-6; T. Groen - J. Vink 6-2 7-5. Finale: Visser - Groen 6-2 6-4. HEB2: fina le: H. Kroon - J de la Beij 7-6 6-2. DEB1: halve finales: M. Bethlehem - H. Huls bosch 6-3 6-4; I. v.d. Plas - M. Vermeij 6-4 6-1Finale: Bethlehem - V.d. Plas 7-5 2-6 7-6. DEB2: finale: M. van Keulen - M. Kui pers - V t Wout 7-5 6-3. HDB: finale: M. van Beek/P. Kortleve - B. Swart/J. Vink 6-3 6-3 DDB: finale H. Hulsbosch/D. Prijs - I. Kruit/J. Poot 6-1 3-6 6-1 GDB: finale M Vermeij/T Groen - C. Berkhout/M. Vink 5- 0, opgave Vink wegens blessure. HEC1: halve finales: B. Zuidervaart - E Warmerdam 6-0 6-0; T. Rusman - P. Swart 6-2 6-0 Finale.- Rusman - Zuidervaart 6-2 6-2. DEC1: halve finales: M. Spoor-Ch. de Haan 6-4 6-2; L. van Ruiten - E. Kulk 6-2 6-1. Finale. Van Ruiten - Spoor 6-2 2-6 7- 5 HEC2: finale J. Schaap - P. Visser 6-4 4-6 6-4 DEC2: finale M. Spoor -M.vd. Berg 7-6 6-4. HDC: finale. T. Rusman/P Swart - R. Pollé/F. Stokman - 6-2 6-2. DDC: finale: N Derks/A. Leijten - F. Schaap/M. Spoor 7-5 6-4 GDC: finale: S. Stroombergen/P. Swart - J. Schoneveld/H. v.d. Schrier 2-6 6-4 6-2. HEC2 35+: finale: N Winkelaar - J. War merdam 7-5 6-1. HDC 35+: finale: M. SJemmerik/H. Wapperom 1-6 6-3 6-4 DDC 35+: finale: N. Hemminga/T. Huis man - S. Endema/A. Vink 6-1 6-0. GDC 35 finale- T. Huisman/K. v.d. Hoorn - J. Bechtum/Kde Boer 6-0 6-1 HED1: halve finales: M. van Tol - P. Paar dekoper 6-1 6-2, J. Tromp - R. Jonkheer 6- 2 6-1. Finale: Tromp - Van Tol 6-3 2-6 6- 3. DED1: halve finales.- M. v.d. Berg - K. Eikendal 6-1 7-5; J. Tromp - P. Anthonysz 6-2 7-6. Finale. V.d. Berg - Tromp 6-2 6-2. HDD1: finale: R. de Boer/R. de Groot - A. Koot/R Schoneveld 6-4 6-4. DDD1: finale: S. T. Bakker - E. Hurkmans/M. Stern 6-2 3-6 7-6 GDD1: finale: K B. Eikendal - Mvan Weerdenburg/RDekker 6-2 6-1 HED1 35+: finale. T. Waasdorp - H. Bak- kenes 6-4 6-4 DED1 35+: finale J. Hess- ling - A. Stoutenbeek 6-2 6-2 HDD1 35+: finale; A. Kaandorp/M. Vroeg - R. Dekker/J. Janssen 6-3 6-2. HTC Open Hazerswoude Rijndijk HEC1: halve finales: G. Bakker jr. - K. v.d. Mijn 6-2 6-1; A. Stadt - S.J Jonkeren 8-3 proset. Finale: Bakker jr. - Stadt 6-0 7-6. HDC1: finale: G. Bakker jr./A. Stadt - T Barendrecht/S.J. Jonkeren 6-3 6-1 GDC1: finale: C. de Lange/E. Papenhove 6-4 6-2. HDC2 30+: finale: W. Dusoswa/W. Kor - R van Heerdt/L. Lucas 6-4 6-3 DDC2 30+: finale: W. Borssum-Waalkes - R. Looman- s/C. Niersman 6-4 6-3 GDC2 30+: finale: K. Huisman/R. Sweers - A. van Reeuwijk/R. de Roo6-4 6-1 HED1: halve finales: R. de Groot - Sj. Cro- qué 6-4 6-0; N. v.d. Kaay - P Struiwigh 6- 1 6-3. Finale: V.d. Kaay - De Groot 6-4 6- 4. DED1: halve finales: M. v.d. Voort - A. Jonker 6-3 7-6; G. de Lange - S. Klein 7-5 3-6 6-1. Finale: V.d. Voort - De Lange 6-7 6-2 6-3 HDD1 30+: finale.- Sj. Croqué/R. de Groot - J. L. van Wetten 4-6 7-6 6-4. DDD1 30+: finale: H Aarts/M Visser - J. Kor/L. Warnau 2-6 6-4 6-3. GDD1 30+: fi nale: L. Jansen/B. van Bohemen - P. Bun- nig/F. Voskuil 6-3 6-2. Strooplikkers Langeraar HEC2: finale: M Rodenburg - R. v.d. Meer 7-5 3-6 6-3 HDC2 25+: finale: A. Cheva- lier/C. Rommers - P. van Kampen/D. Tas 7- 6 6-4. DDC2 25+: finale: A. Brama/T. Broers - S. Hoogenboom/S. Pessel 6-3 7-6. GDC2 25+: finale: G Renkers/E. Snellen berg -1. Wijfje/K. Reyngoud 6-3 7-5. HED1: halve finales-. M. Rusman w.v A. Vrolijk, M. de Blanken w.v. H Huising. Fi nale: Rusman - De Blanken 7-5 6-4. HDD1 25+: finale: R. v.d. Meer/P. Spillenaar - J van Hameren 6-3 6-4 DDD1 25+: finale: R. Hoogervorst/J. de Jong - M. Griep/T. Groot 6-4 6-2. GDD1 25+: finale: A. Moes- bergen/E. Snellenberg - A. Kruyt/L. Brand horst 6-0 6-0. HDD1 50+: finale: J. FeitZoet/J. Verhaar w.v. K. Kappert/K. de Ree. DDD1 50+: fi nale: J. Duivenvoorde/C. Lelieveld w.v. A. W. van Bijsterveld. Marcel Reuter heerste tij dens het driesterren A- toernooi van Forescate, zoals dat van de nummer acht van Nederland ver wacht mocht worden. In een eenzijdige eindstrijd klopte de favoriet uit Bad hoevedorp ;zijn trainings maatje bij Amstelpark, Sander Hommel, met 6-3 6-2. Het mannendubbel werd een gemakkelijke prooi voor Mark-Paul Bur- gersdijk en Robin Verbeet van het Haagse Leimonias. In de BI-categorie bezorg de Marco Marzola aan Jas per de Regt zijn eerste ne derlaag van het seizoen. Margot van Overloop voeg de bij de vrouwen aan haar titel bij De Merenwijk de hoofdprijs van Forescate toe. VOORSCHOTEN PETER KLEIN Marcel Reuter maakt evenals vorig jaar een uitstekend toer- nooiseizoen door. Sloot hij in 1995 liefst zes viersterren A- toernooien winnend af, het Ra- bo/ Triple Ace driesterren eve nement van Forescate was al weer het vierde toernooi, dat de lange Badhoevedorper tot winst voerde. Eerder leverden de toer nooien in Emmen (tegen Jeroen Brummer), 's Gravenzande (te gen Bernd Lenten) en Enkhui zen (tegen Robbert Nagtzaam) al hoofdprijzen op. Een maal Marcel Reuter haalde in Voorschoten zijn vierde toernooizege van dit jaar. archieffoto loek zuyderduin struikelde Reuter in de finale, in Heerhugowaard was de voor Unicum uitkomende Amster dammer Arjan van der Zande hem de baas. Reuter stapte met zijn succesreeks de top-tien van de nationale ranglijst binnen, waar alleen de internationaal opererende spelers voorkomen. Door twee operaties aan beide knieën is een dergelijke loop baan voor Reuter niet meer weggelegd. De winnaar van Fo rescate slaagde onlangs voor het diploma tennisleraar, maar zoekt nog een club om jong ta lent de kunst van het winnen ei gen te maken. Ook bij Forescate verdiende slechts één man de titel. Reuter stond tot aan de eindstrijd slechts een enkele set af. In de halve finale moest Hans Schwartz van het Amsterdamse Joy-Mozaiek met vijf games ge noegen nemen. In de slotronde bleef Sander Hommel, die de als tweede geplaatste Ralph Kok in de halve finale de weg had versperd, op hetzelfde totaal steken. Door de ballen perma nent diep en in een hoog tempo in het achterveld te spelen, voorkwam Reuter, dat Hommel hem met zijn vaak verrassende versnellingen kon overtroeven. Daarmee was de angel uit het spel van Hommel gehaald en kon hij kiezen tussen de top- spinrally aangaan of forceren en onnodige fouten maken. Reu ter, die over twee weken in de eredivisie voor Amstelpark in aktie komt, was beter in de rally, maakte die 'unforced errors' niet en won dus gemakkelijk. Tijdens de huldiging van Reu ter op Forescate's center court, begon Margot van Overloop op baan twee in de finale van de BI-wouwen aan wat haar win nende game tegen Natasja van Schaik zou moeten worden. De Merenwijkse had een riante 6-1 5-2 voorsprong opgebouwd, maar raakte door de speeches totaal uit haar concentratie. Thuisspeelster Van Schaik won met gedurfd tennis vier games op rij, maar kon een setpoint niet verzilveren. Van Overloop haalde alsnog de tiebreak, die zij met 8-6 in haar voordeel be sliste. De Bl-mannenfinale liep voor Dekker-speler Jasper de Regt op een teleurstelling uit. De favoriet had door de slechte weersomstandigheden en het uitvallen van de lichtinstallatie tot zondag in de woege uurtjes moeten tennissen. Ook het eerst spelen van de halve finale in het BI-mannendubbel droeg niet bij aan de scherpte, die no dig is om BI-toppers als Marco Marzola te kunnen verslaan. En juist in het gemis aan scherpte zocht De Regt de reden van zijn eerste verlies in het Leidse Bl- circuit. Marzola, spelend bij Wateringen, profiteerde in de eerste set van enkele onnodige fouten bij de Dekker-speler om diens service één maal te bre ken. In de tweede set behielden beide spelers hun opslag. In de daaropvolgende tiebreak was het opnieuw De Regt die bij een 4-2 voorsprong in de (onnodi ge) fout ging. Marzola won de tiebreak met 9-7. HILLEGOM PETER KLEIN Willem Visser heeft zijn club Hillegom een aangename verrassing bezorgd door als ongeplaatste speler het eigen open toernooi ongeslagen te beëindigen. De lange Hillegommer klopte achtereenvol gens BI-favoriet Jeroen Boogmans, de als derde geplaatste Sander van Gelder en de als finalist getipte Tom Groen. Bij de BI-wouwen boog Ingrid van der Plas pas in de tiebreak van de derde set voor lijstaanvoerster Marieke Bethlehem. De vergelijking met Richard Krajicek werd in Hillegom snel gemaakt. Net als de Wimbledonwinnaar begon Willem Visser ongeplaatst aan het eigen toer nooi en net als Krajicek bedwong hij de topfavoriet in de kwartfinale, in dit geval Leids B-Master Jeroen Boogmans. In de halve finale tegen Sander van Gelder redde de Hillegommer zich met zijn har de opslag en forehand uit de problemen, die bij een 5-3 achterstand in de derde set en met meerdere matchpoints tegen waren ontstaan. Het zijn wapens, die ook Krajicek niet vreemd zijn. In de slot ronde koos Visser direct voor zijn ver trouwde service en volley-spel en bond daarmee na een Leidse en een Haarlem se topper ook één van de beste Noord hollandse BI-spelers aan zijn zegekar. De winst in Hillegom was voor Visser de tweede Bl-zege in zijn loopbaan. „In de loop van deze week begon hij op de bij baantjes, maar eindigde hij op het cen ter court", meldde de wedstrijdleiding. „Om het toernooi verder op te waarde ren, hadden we vanuit het bestuur extra fondsen gehad om bijvoorbeeld ronde- geld en een aantrekkelijke hoofdprijs van f. 750,- uit te keren." Opmerkelijk detail was, dat Visser het voorstel voor deze opwaardering had ingediend en als winnaar direct als Hillegoms grootver diener werd voorgesteld. Voor Ingrid van der Plas telde, meer nog dan de verdiensten, de erkenning, dat zij heel dicht bij de Leidse distrtict- stop is aangekomen. We sluipen heel langzaam naderbij", had coach Gert-Jan eponso,. Rabobank fJ€PGV ÉJX Sergio Vf/Tacchini L.J. SPORT ALL - IN SPORTSTORE Sasscnhcim Warmond Zoetermeer Kwestie Kwaliteit Kamsteeg De Tour als een spannend jongensboek voor Rabo-topman Herman Wijjfels Het was de bankdirecteur zelf, die zijn werknemer uit het ravijn haalde. Een dag eer der had Herman Wijffels nog een vergadering van de hoofd directie voorgezeten en, als puntje van orde, de ritzege van Michael Boogerd bekend ge maakt. Nu liet hij zich door het slijk van de Cormet de Rose- lend naar beneden glijden om Johan Bruyneel een handrei king te doen. „Samen met een van de mechaniekers heb ik 'm naar boven gehesen." Het is bekend: Rabo haalt graag wielrenners uit het dal. Maar dat hij dat zo letterlijk zou moeten nemen, had Her man Wijffels natuurlijk nooit kunnen bedenken. De Neder landse bank dekte zich, aan het begin van de vijfjarige sponsor overeenkomst zoveel mogelijk in tegen negatieve publiciteit en liet bijvoorbeeld een anti- doping-passage in de contrac ten opnemen. Maar tegen dit soort ongelukken zijn geen contracten bestand. Bruyneel had wel dood kunnen zijn en wat dan? Wijffels (54): „Absoluut. Vrij dagavond kwam ik aan in Aix les Bains. Ik zat met de ploeg leiding te praten. Voor ons kan de Tour niet meer kapot, be weerde ik nog in m"n naïviteit. Ze hebben me toen even fijn tjes gewezen op de mogelijk heid dat djt soort dingen zou den kunnen gebeuren. Ik zat bij Theo de Rooij in de ploeg leidersauto. Over de radio hoorden we van de val. Binnen een minuut waren we ter plek ke. Bruyneel was een meter of tien gevallen. Toen we aankwa men zagen we dat hij probeer de, met de fiets in z'n hand, naar boven te klauteren. 'Laat die fiets maar liggen joh, die pikken wij wel op', riepen we. Toen hebben we hem omhoog gehesen, een nieuwe fiets van het dak gehaald en hem weer op weg geholpen." Kan het mooier? Kan het hectischer? De topman van Ra bo die eerst een hele week z'n renners ziet vliegen en demar reren over het scherm, daarna merkt dat er ook daadwerkeljk wordt gescoord en dan zelf op tijd ter plaatse is om z'n geval len 'employé' uit een ravijn omhoog te trekken. „Ja, de Tour is een spannend jongens boek. Fantastisch. Ook voor mij persoonlijk, daar kom ik eerlijk vooruit." En voor z'n bank natuurlijk. Die overwinning van Michael Boogerd, vrijdag, was voor de sponsor goud waard. „Ik zat toevallig in een directieverga dering. M'n secretaresse kwam binnen, duwde me een fax on der ogen. Ik heb toen een puntje van orde ingelast en verteld dat Michael Boogerd de etappe had gewonnen. Er ging gejuich op, dat kan ik je wel vertellen. Publicitair is dat na tuurlijk fantastisch. Ik heb be grepen dat er in Nederland een soort euforie is losgebarsten, na eerst Blijlevens en vervolgens Boogerd. Je merkt dat aan al lerlei reacties. Een telefoontje van Post bijvoorbeeld. Toch aardig. En die Boogerd, dat is toch een jongen met uitstra ling, een hartstikke frisse knul ook. Zelf kan ik-dat moeilijk be oordelen, maar dat hoor ik dan Rabo-topman Herman Wijffels: „We zijn geen liefdadig heidproject." van m'n vrouw en m'n secreta- ressse, ha ha. Maar dit kon voor ons niet mooier." Terwijl het al zo mooi was. In een voorjaar dat de Rabo-bank ploeg nog niet echt op de voor grond trad, waren de renners, naar het voordeel van de direc tie, al genoeg in beeld. Wijffels: „Omgerekend voor vier mil joen gulden aan Ster-reclame. Terwijl we het daar in eerste in stantie niet voor doen. We wil len het meer hebben van een positieve uitstraling. Onze naam is genoeg bekend. Van daar dat we lang geaarzeld hebben voordat we lot dit soort sportsponsoring hebben beslo ten. Pas na verandering van de strategie, zijn we hiertoe over gegaan. Het is nu policy om mensen, ondernemers, te hel pen en zo sympathiek mogelijk over te komen. Succes maakt succes. Als je dingen doet waar anderen wat aan hebben, dan heb je er zelf ook wat aan. Zo werkt dat. We willen overko men als bank met een bepaal de missie. Dat is wezenlijk. Vandaar dat wielerprogramma. Een andere sport? Voetbal? Ja, misschien. Maar dat was al weg. De topclubs waren al be zet, Ajax, PSV, het Nederlands elftal. Daaronder kom je in een categorie waarin je niet wilt zit ten." Dus werd het wielrennen. Dat kon haast niet missen. Wijffels zelf was een fervent fietser. Hij ging al jaren met Jan Raas om. „Maar dit soort om standigheden moet je bij je be slissing geen rol laten spelen. In tegendeel zelfs, je bent dan eer der geneigd het juist niet te doen. Maar nu we eraan be gonnen zijn. hebben we er geen spijt van. Ik hoor wel eens kritiek, van andere ploegen, amateurteams die het hele pro ject als een bedreiging zien. Maar we willen niet monopoli seren. Dat is nergens goed voor. Zoals Foreldorado reed op het NK: prima. En laat TVM alsjeblieft met Bijlevens en an deren blijven scoren. Dat is voor het totaalbeeld van het Nederlandse wielrennen alleen maargoed." En Rabo, dat doet het dan wel op de eigen manier. Vijf jaar lang, tien miljoen gulden per jaar, zeven miljoen naar de profploeg, de resterende drie miljoen naar andere projecten, zoals een amateur- en een ju niorenformatie. En over vijf jaar: „Dan zien we wel. Het moet de moeite waard blijven. We zijn geen liefdadigheids project. Maar stel dat we er dan uitstappen, dan verwacht ik wel dat de wielersport weer zo veel aantrekkingskracht heeft dat andere sponsors er ook weer in willen stappen. Anders hebben we het niet goed ge daan." GOVERT VAN VEEN GPD-VERSLAGGEVER GESPRO Minnpe na het winnen van de tweede set uitgeroepen. Hoe dichtbij bleek in de derde set, die Marieke Bethlehem pas in de tiebreak van de beslissende reeks in haar doordeel kon beslissen. Gerard Bakker jr. was letterlijk en fi guurlijk de grote man in het toernooi van Hazerswoude. De boomlange topta- feltennisser won het Cl-enkelspel en met zijn tegenstander in de finale, Arjan Stadt, ook het dubbelspel. Niek van der Kaay was in de Dl de sterkste singelaar. Het open Dl-enkelspel van de Stroop likkers in Langeraar leverde een eindze ge op voor Michael Rusman. De Nieuw- venneper bleef thuisspeler Mario de Blanken in twee close sets de baas. Coureur Danny Neliss^ de kritiek op Nederlam renners in NRC Handel! €j „Ik stoor me mateloos kritiek. Een commentati nooit op de fiets heeft g(>BAL denkt mij te kunnen ceip" wat ik fout heb gedaank^ len maar raak. Als wij f£,nU; bommel op kop gaan /ïrkin dat wel een betekenis /?|ntei Overal valpartijen acluten kijk je wel link uit. Roe/jjgS n dat wij daar niks te zoeivan ben. Als iemand dat nieLT d< moet hij gauw van de ra teg gehaald. Wielrennen is\ de abel en moeilijk te hegrjerjn voor mensen die nietfié^e |-, erd Idem: ftd r Wielrenners zijn hard\ïen nieuwe generatie. Wij A vvaJ doetjes met een zaktelejfe b zoals we wel eens wordL de schilderd. Wij zijn gee/ijbeg Iers die een wedstrijdje 10pj gespeeld en daarna vietLr.p mogen uitrusten. En dflfdeg toch nog een beetje mo%erj hebben een verlenging A we\ spelen." je d; Idem over zijn persooij heid: „Ik heb van mijn vader raktergeerfd. Recht voo g* raap, nooit bij de pakke Ij zitten. Ik heb ook leren ren. Als je zoals ik zo vet% hebt gehad, kun je allee maar geluk krijgen. Je n lot niet tarten. Als ik hei meer zie zitten, stop ik\ wielrennen. Ik ga even i lijk iets anders doen. zijn vader: „Stratenmaker is geen IJon roep. Je bent vrij, je kunlvaa zijn. Je taalgebruik is h ,0" ders, je kunt er een beet]1 leven. Wij werkten op aln we werden per meter bee Hoe meer meters hoe m je kreeg. We werden alti 8 de achterbuurten gestw'n waar een ander geen zit Je moest goed uitkijken belazerd werd. Als ie ma zand stond te jatten, w jouw zand. B RT-verslaggever M iet 1 Wuyts in een reportage311 het promodorp van de11 France: „Hier is het eten en drir tis. Dus staan de Neder! !c collega's dagelijks al un lr de opening aan het het morrelen. Topsprinter Aldo Boldi 'j21 Trinidad inde Volkskrf,c de edii :ht rerl „De 100 meter is de clin de Olympische Spelen, meter spreekt de massa dat het gegeven simpel het hardst in een rechte A naarB rent, heeft gen het is spectaculair. Stral een paar miljard menst F' de finale van cle 100 me1 c ken. Een opwindende gt Daphne Deckers, vrienP Richard Krajicek, in N delsblad. „Tennis is spijkerhard, I of verliezen. Een middel staat niet. Het is niet zot het Nederlands elftal. D met 4-1 verliezen en gin L door naar de kwartfina het EK." Henk Timmer, kwartfi Wimbledon in '27 en Krajicek in NRC Hande11 Vroeger liet hij zelf zijn t hangen. Ik noemde lien 'n. ble, onbetrouwbaar. He mentale kwestie. Ikdac,e' daar nooit bovenop zou maar ik moet mijn mei zien. Brenda Schultz in Hon Jaar Olympische Spelei „Ik denk echt dat ik Wil een keer ga winnen Idem, over haar laatste Glenn Schaap. a „Hij vroeg aan Sean of i tijd naar bed was gegaa soort dingen. Hij plaats merkingen die niet hele spoorden. Peter Blange' in Hondö Olympische Spelen ove R van Barcelona. „Ik zou de tactiek hebbi kocht, hoorde ik in bedt L men van Selinger tijden World League-finale in Alleen: er was geen tacti had ik dan kunnen verl

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 18