Leidsch Dagblad Kok neemt afstand van 'Van Zijl' LAMBERS Rabobank Travestiet mag niet volleyballen Schultz en Becker naar huis Op Roze Zaterdag ruim 20.000 mensen verwacht 'Gemeentelijke dienst leek wel een camping' GOED NIEUWS ZATERDAG 29 JUN11996 OPGERICHT 1 MAART 1860 NR.41119 LOSSE NUMMERS ƒ1,75 ZATERDAG 1,95 Binnenland Buitenland PTT heeft het exclusieve recht op kleur groen Wereld moet nog even wachten op totaal verbod kernproeven Rapport over CTSV 'hard' Premier Kok heeft gisteren fors afstand genomen van het rapport van de kamercommissie-Van Zijl over de CTSV- affaire, dat de politieke val heeft veroorzaakt van staats secretaris Linschoten van Sociale Zaken. Op zijn weke lijkse persconferentie noemde de premier de conclusies van het rapport „buitengewoon hard" en „onevenredig zwaar". Kok zei verder dat naar zijn gevoel in de Kamer „de informele conclusies" over de WD-staatssecretaris al waren getrokken vóór het debat. schoten deed dat ook, maar ver volgens bleek tijdens een twee de beraad in het Torentje dat PvdA-fractieleider Wallage en diens D66-collega Wolffensper- ger niet bereid waren de be windsman het onvoorwaardelij ke vertrouwen te geven. Lin schoten en WD-leider Bolke- stein trokken toen beiden hun conclusie, aldus Kok. De premier vindt dat de afge treden staatssecretaris zich uit stekend "heeft verdedigd in de Kamer. Maar in de CTSV-kwes- tie speelden een aantal zaken waarvan niet meer aan te geven is wat wel en niet waar degenen die er niet bij zijn ge weest. Kok zei teleurgesteld te zijn in de uitkomst van het de-N bat. Hij heeft de dagen eraan voorafgaande nog contacten ge had met de fracties van PvdA en D66. „Maar ik ben geen boven meester die vanuit het Torentje alles kan corrigeren." Bijna de helft van de bevol king (47 procent) vindt dat de gisteren afgetreden staatssecre taris Linschoten van Sociale Za- ken de politiek niet definitief de rug hoeft toe te keren na zijn debacle in de CTSV-affaire. Daarentegen is 33 procent van mening dat het voorgoed uit moet zijn. Dat blijkt uit een en quête van 2 Vandaag/NIPO. Volgens 49 procent heeft Lin schoten de Kamer niet juist in gelicht over de CTSV-kwestie. Veertien procent meent dat hij steeds de waarheid heeft ge sproken. De rest heeft geen me ning. „Linschoten en de Kamer ston den wel heel erg tegenover el kaar. Daardoor bood ook een debat geen uitkomst meer", al dus de premier. Hij stelde vast dat het tijdens de eerste termijn „opvallend stil was aan de inter ruptiemicrofoon". Vooral de' re geringsfracties waren er „tientallen malen vaker niet dan wel". Die opstelling van de Kamer heeft volgens Kok zonder twijfel ook invloed gehad op de hou ding van Linschoten. „Het heeft zijn tactische positie bepaald." De inmiddels opgestelde staats secretaris eiste aan het eind van zijn eerste termijn dat de Kamer „geen millimeter twijfel" zou la ten bestaan aan zijn geloof waardigheid. PvdA en D66 wa ren daartoe niet bereid. Kok onthulde dat Linschoten na de zeer kritische eerste ter mijn van de Kamer al het bijltje er bij neer had willen gooien. Kok ontraadde hem dat tijdens een Torentjesoverleg en gaf hem in overweging een „gede gen verdediging" te voeren. Lin- GEBRUIKT WITGOED - GEISERS TV'S - AUDIO TOT 1 JAAR GARANTIE Attentie! Per 1 juli a.s. wijzigt Rabobank Leiden en Oegstgeest haar openstellingstijden*. Maandag 13.00 uur - 18.00 uur Dinsdag 10.00 uur - 18.00 uur Woensdag 10.00 uur - 18.00 uur Donderdag 10.00 uur - 18.00 uur Vrijdag 10.00 uur - 18.00 uur S Telefonisch is de bank van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 8.30 uur tot 23.00 uur. Op zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur. Telefoonnummer: 071-5160800 De Once-ploeg trainde gisteren ontspannen op de Nederlandse wegen. De dame op de flets laat het zich allemaal rustig welgevallen. 'S-HERTOGENBQSCH GPD Tourzege. Indurain start, als v van vorig jaar, als laatste voor de pro- Om twaalf minuten voor acht vanavond loog door de straten van 's-Hertogen- is Miguel Indurain klaar met zijn eerste bosch. 9.400 meter, die hem moeten voeren Topfavoriet Chris Boardman, die bij de r zijn unieke en historische, zesde vorige Tourstart in Saint Brieuc zo pijn- FOTO REUTERS lijk onderuit ging, hoopt dat hij, net als niem van overtuigd dat Indurain de ko twee jaar geleden in Lille, de eerste gele mende drie weken zijn halve dozijn trui mag aantrekken. De proloog begint eindzeges gaat volmaken. Alleen Philip- om 16.20 uur. pe Bouvet van l'Equipe voorspelt dat De wielerspecialisten van gezaghebben- Alex Zulle op 21 juli het geel naar Parijs de Europese (sport)kranten zijn er una- draagt. BANGKOK Rtr In Thailand is een rel ontstaan over de samen stelling van de nationale mannenvolleybalploeg. In de selectie werd geen speler opgenomen van de landskampioen omdat, volgens de club, de ploeg bestaat uit twaalf travestieten. De twaalf hebben plastische chirurgie onder gaan, hun borsten laten groeien en maken zich elke dag op. „De spelers gedragen zich en gaan gekleed als vrouwen", zegt teamcoördinator Sri- nutham. „Deondanks hebben ze recht op een plaats in de nationale mannenploeg. Het zijn tenslotte mannen. Volgens Srinutham worden de spelers geweerd wegens hun seksuele voorkeur. „Het zijn de bes te volleyballers van het land en die horen in de nationale ploeg thuis. Tijdens competitiewed strijden worden ze constant gepest en gediscri mineerd door andere spelers." LONDEN GPD Ziek, zwak en misselijk haakte Brenda Schultz gisteren af in de derde ronde van Wimble don. Ze verloor na een slopen de partij van de Belgische Sabi ne Appelmans: 7-5,3-6,12-10. Alleen de laatste set duurde al bijna anderhalf uur. Schultz begon aan de partij met hoofd pijn en griep. „Ik kon soms haast geen adem meer halen." Schultz kreeg in de ziekenboeg gezelschap van Boris Becker. De drievoudige Wimbledon- kampioen liep in de partij te gen de qualifier Godwin een polsblessure op. Bij het begin van de tiebreak in de eerste set, moest de Duitser opgeven. Kortingsbon voor speciaal zomerprogramma op de Noordwijkse Space Expo waar de jeugd onder meer zelf een raket kan lanceren. Lammciischansweg 130 Leiden flz houtwerf Jij keukens •e HAARLEM ANP Tussen de twintig- en dertigduizend belangstellenden worden van daag in Haarlem op de achttiende Roze Zaterdag verwacht. Dat heeft voorzitter R. de Borst van de Stichting Roze Zaterdag Haarlem gisteren meegedeeld. Nieuw op de traditionele afsluiting van de Roze Week is de twee minuten stilte die om vijf uur 's middags in acht wordt genomen. Dat gebeurt op het Vlooien veld in de Haarlemmerhout, net buiten het centrum, waar een manifestatie wordt gehouden. Motto van de dag is 'Internationale Homosolidariteit'. De organi satie wil met de twee minuten-herdenking stilstaan bij een aantal zaken als aids en de positie van homoseksuele mensen in het bui tenland. Het is de tweede keer dat Roze Zaterdag, die elk jaar in een ande re stad wordt gevierd, in Haarlem plaatsvindt. Eerder was dat in 1989. Toen kwamen er ongeveer vijftienduizend mensen op af. Aanslag op Britse basis in Osnabrück OSNABRUCK AP Een Britse legerbasis bij de Duitse stad Osnabrück is gister avond getroffen door drie mor tiergranaten die vermoedelijk door terroristen zijn afgevuurd. Er raakte niemand gewond, vol gens de politie omdat de grana ten al in de lucht ontploften voordat ze enkele benzinepom pen konden raken die vermoe delijk het doelwit van de aan slag waren. De mortiergranaten werden afgevuurd vanaf een au to die bij de ingang van de Que- bec-kazerne stond geparkeerd, zo verklaarde luitenant-gene raal Jan-Dirk Merveldt. De poli tie verklaarde dat de auto een Brits kenteken had. De granaatontploffingen ver oorzaakten volgens de politie geringe schade aan enkele ge bouwen. Media melden hartaanval generaal Mladic De van oorlogsmisdaden ver dachte Bosnisch-Servische le gercommandant Mladic heeft een ernstige hartaanval gehad. Hij ligt in een militair zieken huis in Belgrado. Dat melden media, die zich baseren op in formanten uit de omgeving van de Bosnisch-Servische leiding. De militaire kliniek in Belgrado waar Mladic zou liggen, wil geen informatie verstrekken. Leiden al negen eeuwen van alle markten thuis. De geschiedenis boeiend samengevat. Vandaag begint de Torn de France. De volgerskaravaan vertrekt zonder 'De grijze man'. Een bijzondere expositie: Van Monet tot Matisse. Zestig topwerken in Den Haag. 'Zomer'. Start van een serie artikelen waarin dit thema centraal staat. Vandaag: het Zomerreces. Denkwijzen Denkbeeldige en dus Gezonde Gesprekken. 'The Rock': Sean Connery blijft imponèren. In gesprek met een boeiende, vitale 65-jarige ijzervreter. Onze Taal: Kunststoffen bankbiljetten. Directeur verbiedt korte broek geval beoordelen wat wel en niet ^an. Het personeel bevond zich qua kleding op een glijden de schaal en dan helpen alleen duidelijke regels." Van Miltenburg vindt dat de regel voor af haar medewerkers moet gelden, of ze nu veel, wei nig of helemaal niet in aanra king met het publiek komen. „Je moet je ook fatsoenlijk kle den voor je collega's." Wethouder Hennie Koek (PvdA/personeel en organisatie) heeft zo haar bedenkingen te gen het verbod. „Van mij had dit niet gehoeven", zegt ze. „Lang niet alle ambtenaren van de dienst komen de hele werk dag in aanraking met publiek. Toch heeft de directie dienst- breed kledingvoorschriften op gesteld, zij het dat ze alleen voor mannen gelden. Dat is toch vreemd. Vrouwen mogen blijkbaar aan wat ze willen." Volgens Van Miltenburg is dat een misvatting. Dat mannen wordt verboden een korte broek te dragen, wil volgens haar nog niet zeggen dat vrouwen een vrijbrief hebben. „Ook voor vrouwen geldt dat ze zich fat soenlijk moeten kleden. Een duidige regels voor wouwen zijn echter nog moeilijker dan voor mannen. Want hoe zit het dan met broekrokken?" Wethouder Koek is overigens niet van plan zich te bemoeien met het verbod op korte broe ken voor mannen. „Weliswaar zijn er geen kledingvoorschrif ten voor het gemeenteperso- neel, maar leidinggevenden zijn gerechtigd om medewerkers aan te spreken op kleding." De mannelijke ambtenaren van de gemeentelijke dienst econo mische en sociale zaken mogen niet in korte broek op het werk verschijnen. De directeur, Trees van Miltenburg, heeft namelijk een verbod uitgevaardigd op blote mannenbenen. In Sleutelschrift, het informa- tiekrantje voor het Leidse ge- meentepersoneel, wordt een beetje de draak gestoken met het verbod. De redactie maakt een vergelijking met 'scholen in bepaalde landen' waar meisjes geen broek mogen dragen. Van Miltenburg zegt dat ze niet anders had verwacht dan dat haar maatregel veel zou los maken. „Het voordeel daarvan vind ik dat ook bij andere dien sten discussies ontstaan over representativiteit van de mede werkers. Nu worden er nog grapjes gemaakt en zijn er irri taties, maar ik vind dat dit on derwerp serieuze aandacht ver dient. Op de werkvloer behoor je fatsoenlijk gekleed te zijn. Ik laat me niet uit over de mede werkers van andere diensten, maar mijn dienst leek de vorige, warme zomer op een camping." „Ik heb toen nog niet ingegre pen, mede vanwege de gevoe ligheid van het onderwerp, Drugskoerier overleden aan overdosis had Een drugskoerier is tijdens t vlucht van Paramaribo n Amsterdam overleden overdosis cocaïne. De n bolletjes coke geslikt, waa een aantal stuk ging. Hij leed in het vliegtuig, dat giste ren op Schiphol aankwam. Vol gens een woordvoerder van de marechaussee gaat het 31-jarige man met de Neder landse nationaliteit. Hij werd twee uur na vertrek vliegtuig onwel. De mt nog hulp van een arts vallig aan boord was, r mocht niet baten. KEUKEN STUDIO Koning Jnlianalaan 46 Voorschoten van9-uui kantoor- I büDemmenle W inrtótittna»B.V. ,Utdetdorp_ S -Tiidens I LorfW [oemmen',e A'el I ik 1 dit voorjaar het gesprek hierover aan te gaan. Daar is nu dit ver bod uit voortgekomen. Het is misschien wel een heel rigou reuze maatregel, maar ik heb geen zin in rampzalige discus sies over wat lang en kort is. Ik kan toch moeilijk van geval tot NIEUWE ABONNEES ONTVANGEN DE KRANT DE EERSTE 2 WEKEN GRATIS. Ja, dat is goed nieuws. Dus neem ik nu een abonnement. Postcode: Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: sch ff. 31,30) Per kwartaal O acceptgiro (f. 91,20) O automatisch (f. 90,20) Leidsch Dagblad, Abonnee-service, OF BEL 071-51 28030

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 1