Bondscoach Jorge ligt onder vuur Arie Lagendijk neemt afscheid in stijl I 1 if :hk NEC blijft nog jaar in eredivisie HI Sport Zweden opent sterk Ecuador verrast Argentinië BIWB96 MAANDAG 3 JUN11996 Huizen gaat in beroep huizen» Huizen heeft hoger beroep aangetekend tegen de straf van min drie punten, die de zaterdageersteklasser kreeg opge legd. Dit naar aanleiding van ernstig wangedrag jegens arbiter De Wit in het uitduel bij Capelle. Huizen heeft advocaat Eric Vilé in de arm genomen. Het hoger beroep dient woensdagavond. Huizen heeft na de winst op Scheveningen een punt achterstand op Marken, dat eventueel nu een degradatiewedstrijd moet spe len tegen Valleivogels. Rapid Wien kampioen wenen Rapid Wien heeft voor de dertigste maal de Oostenrijkse voetbaltitel behaald. Rapid, mogelijk de nieuwe werkgever van aanvaller Erik Regtop (Heerenveen), won zaterdag de laatste competitiewedstrijd tegen Sturm Graz met 2-0. Rapid eindigde daarop op 73 punten, Sturm Graz op 67. In het Ernst Happel Stadion zagen de 48.000 toeschouwers doel punten van Pivarnik (7e minuut) en Stumpf (87e). Arminia Bielefeld promoveert bochum» De transfer van Sonny Silooy (Ajax) en Rob Maas (Feyenoord) naar Arminia Bielefeld is sinds zondag definitief. De club uit de Tweede Bundesliga promoveerde zondag, ondanks een 2-0 nederlaag bij VfL Bochum. Silooy en Maas tekenden in Bielefeld een contract met als voor behoud dat de club naar de Bunde§liga zou promoveren. Dat gebeurde zondag. Er reisden ongeveer 9000 fans mee naar Bochum. Ondanks de nederlaag is Bielefeld, dank zij puntenver lies van de concurrentie, op de laatste speeldag niet meer te ach terhalen. Rayo Vallecano handhaaft zich madrid» Rayo Vallecano heeft zich gehandhaafd in de Primera Division, de hoogste afdeling van de Spaanse voetbalcompetitie. De club uit Madrid won zaterdag de tweede promotie/degrada tiewedstrijd tegen Real Mallorca met 2-0. De eilandbewoners hadden het eerste duel met 1-0 gewonnen. De derde club van Madrid maakte de achterstand binnen een kwartier ongedaan, Guilherme maakte in de 14e minuut de 1-0. Negen minuten voor tijd voorkwam Onesimo de verlenging. Al- bacete speelt gisteren de tweede wedstrijd tegen Extremadura, dat de eerste ontmoeting met 1-0 had gewonnen. EMMEN ANP NEC heeft de status van eredivi sieclub voor een jaartje veilig gesteld. Het elftal van coach Wim Koevermans mocht in poule B van de nacompetitie met twee doelpunten verschil in en van Emmen verliezen. De missie slaagde zonder veel pro blemen, er volgde zelfs winst, 2- 3. Uitgerekend de elf maanden geleden door NEC van Emmen gekochte Finse international Sumiala leidde de Nijmeegse club via twee doelpunten naar de overwinning. ,,We zijn de terechte winnaar van deze poule", zo analyseerde de duidelijk opgeluchte Koever mans. na vijf triomfen en één nederlaag. NEC wil nu het ver blijf in de eredivisie is verlengd, de selectie zo snel mogelijk aan vullen. Het vertrek van Viedma (Compostela), Stock (Start Kris- tiansand), Kooistra (FC Gronin gen), Van Diemen (RKC) en Aal- bers (stopt) staat vast. Inmid dels zijn doelman Roorda (FC Groningen) en Kemble (Haar lem) aangetrokken. De eindfase van het duel in Emmen verliep chaotisch. Op het moment dat de 33-jarige aanvoerder De Jonge van Em men een publiekswissel kreeg voor zijn afscheid na zestien jaar betaald voetbal, stormden supporters van NEC het veld op. Een peleton ME'ers moest de rust herstellen en kwam na afloop nogmaals in actie. De ongeregeldheden voorkwamen een waardig afscheid van De Jonge en de overige Drentse spelers van hun trouwe publiek. ikA1s ik dit soort wantoestan den vaker moet meemaken, vraag ik me af of ik nog wel door wil gaan in het betaalde voetbal", sprak Emmen-coach Azing Griever na afloop. ,,Het is toch schandalig dat die gasten uit Nijmegen hier de boel ver stieren. Waar is het respect voor de sporters gebleven." Griever stelde er prijs op mee te delen dat zijn ferme taal geen gevolg was van het missen van promo tie naar de eredivisie. NEC kwam zaterdag vrij vlot in een prima uitgangspositie door een doelpunt van Sumiala. Daarvoor had Drent namens Emmen een kans onbenut gela ten. Pas nadat ook Alberda had gemist, maakte Emmen gelijk, alsnog dooi" Drent. De gelijkop- gaande eerste helft eindigde met een uithaal van Van Die- men en een prima reactie van doelman Migchelsen. Ook na de rust waren beide clubs in eerste instantie aan el kaar gewaagd. NEC was sterker aan de bal. Emmen speelde op- portunistischer zonder de ge schorste topscorer Van Oostrum. Halverwege de twee de helft kon NEC de regie in handen nemen omdat Emmen uitgeblust was. Drie doelpunten kwamen in de eindfase tot stand. De Kruijf (eigen doel) en Sumiala scoorden voor NEC, al vorens Barmentloo nog een persoonlijk succesje kon boe ken. stockholm Zweden is sterk begonnen aan de kwalificatiestrijd voor het wereldkampioenschap voetbal in 1998 in Frankrijk. De Scan dinavische formatie rolde Wit- Rusland in Stockholm met 5-1 op. Feyenoorder Henke Larsson bracht in de 87e minuut het vijfde doelpunt op zijn naam. Succesvolste man in de Zweedse ploeg was aanvaller Kennet Andersson. Hij maakte twee treffers, waarvan één uit een strafschop. Andersson bracht zijn totaal in de nationa le ploeg daarmee op 24. Zijn naamgenoot Patrik Andersson en Martin Dahlin waren even eens trefzeker. Valentin Belke- vitsj scoorde voor het kansloze Wit-Rusland. In de „Nederlandse" groep 7 was Wales veel te sterk voor San Ecuador verkeerde gisteren in hogere sferen. De Zuid-Ameri kaanse laagvlieger in voetbal land slaagde erin het prominen te Argentinië met 2-0 te ver slaan in een WK-kwalificatie- wedstrijd. Dat gebeurde in de ijle lucht van Quito, dat 2800 meter boven de zeespiegel ligt. Eerder kwam ook Peru al adem te kort in het stadion Atahualpa: 4-1. Ecuador, dat zich nog nooit plaatste voor een eindtoernooi om de wereldtitel, gaf Argenti nië uitstekend partij. Na de rust 89 Kromheer 3-0. Scheidsrechter Marino: 5-0. Mark Hughes scoorde twee keer. De andere treffers in San Marino kwamen voor rekening van Melville, Giggs en Pembridge. Amper 1600 toeschouwers waren bij het eerste WK-duel aanwezig. Joegoslavië boekte in groep 6 alweer de tweede zege. Malta ging in Belgrado met 6-0 onder uit. Savicevic (AC Milan) was met twee treffers de beste man bij de Joegoslaven. Noorwegen haalde in Oslo tegen Azerbeid zjan eveneens flink uit: 5-0. Sol- bakken en Solskjaer scoorden beiden twee keer. Het ging om een duel uit groep 3. IJsland en Macedonië bleven in groep acht steken op 1-1. Beide treffers in Reykjavik vie len in de 64e minuut. Menidi maakte 0-1, Gudjonssen senior herstelde meteen het even wicht. Quito rtr/anpbuitte de thuisploeg het fysieke voordeel uit. Montano en Hurt- ado veroorzaakten een jubel stemming onder de 45.000 toe schouwers. Argentinië, dat vergeefs klaag de over de speellokatie, maakte een lamlendige indruk. Mid denvelders als Morales en Orte ga, tegen Bolivia (3-1) nog de gangmakers van de tweevoudi ge wereldkampioen, waren niet vooruit te branden. De eerste WK-nederlaag tegen Ecuador bleek onvermijdelijk. Uruguay verloor thuis verras send van Paraguay met 0-2. Zwitserland, de tweede te genstander van Nederland tijdens het EK voetbal in Engeland, heeft zaterdag de oefenwedstrijd tegen Tsjechië met 2-1 verloren. Woedende fans belaagden bondscoach Artur Jorge, de Portugees moest onder po- litie-begeleiding het sta dion in Basel via de achter uitgang verlaten. Duitsland verloor ook op eigen veld, in Stuttgart zorgde Blanc voor de Franse winst. basel rtr/sid Zwitserland en Tsjechië nemen beide voor het eerst deel aan de eindronde om het Europees voetbalkampioenschap. In Basel leek de wedstrijd in 1-1 te eindigen. Zes minuten voor tijd maakte Pavel Kuka met een fraai schot van afstand de win nende Tsjechische treffer. Re den te meer voor de Zwitserse fans hun woede op Jorge te koe len. De supporters zijn nog al tijd laaiend op de Portugees, die het waagde de publiekslievelin gen Sutter en Knup buiten zijn EK-selectie te laten. Duitsland ging in de voor laatste oefenwedstrijd voor het EK pijnlijk onderuit. Voor de ploeg van teamchef Berti Vogts was het de eerste nederlaag in ruim een jaar. Frankrijk daaren tegen bleef voor de 22e opeen volgende wedstrijd ongeslagen. De ploeg van bondscoach Aimé Jacquet bevestigde in Stuttgart tot de kanshebbers op de Eu ropese titel te horen. „Frankrijk heeft een topteam en is onmis kenbaar favoriet in Engeland", stelde Vogts na afloop gelaten vast. Duitsland, dat in 1954 in Hannover voor het laatst op ei gen grond verloor van Frankrijk (1-3), moest het voor ruim 53.000 toeschouwers zonder centrale verdediger Kohier doen. Hij bleef aan de kant met een blessure in het dijbeen. Drie dagen na de teleurstellende re mise tegen Ierland (1-1) kwam Duitsland opnieuw moeizaam op gang. Vogts had zes wijzigin gen in zijn elftal aangebracht en speelde vrijwel met zijn sterkste formatie. Pas na de rust kreeg de thuis ploeg vat op de tegenstander en de wedstrijd, mede dank zij de Jurgen Klinsmann in vogelvlucht tijdens de wedstrijd tegen Frankrijk. impulsen van invaller Basler. De gelijkmaker bleef echter uit. Met een schot tegen de lat was Andy Möller het dichtst bij een doel punt. „We hebben door pech verloren", meende Vogts, die komende week met zijn selectie nog tegen Liechtenstein oefent. „Ondanks de nederlaag zie ik niet veel aanleiding mijn elftal om te gooien. We hebben ge woon een goed team." Jacquet, die vedette Eric Can tona buiten zijn EK-selectie heeft gehouden, probeerde na afloop het optimisme over de Franse kansen een beetje te temperen. „We zijn trots en blij dat we hier van Duitsland heb ben gewonnen", sprak de voor malige coach van Bordeaux. „Maar dat is niet zonder geluk gebeurd. Ik vind het veel be langrijker om in Engeland goed te presteren." Roemenië boekte zaterdag in Boekarest een soepele zege op Moldavië: 3-1. De ploeg van bondscoach Iordanescu scoor de in de slotfase van de eerste helft drie keer. Popescu (Bar celona) bracht twee treffers op zijn naam. Petrescu maakte het andere doelpunt. Voor Molda vië scoorde Testimitanu. Nani en Klestsjenko (Go Ahead Eagles) speelden mee. Bij Roe menië speelden alleen verdedi ger Mihali en aanvaller Radu- cioiu de volle negentig minuten. Italië dankte de overwinning op Hongarije in Boedapest (0-2) vooral aan Pier Luigi Casiraghi. De grillige spits van Lazio Roma had bij beide treffers een be langrijk aandeel. De 1-0 maakte hij zelf, in de zevende minuut. Twee minuten na de hervatting veranderde de Hongaarse ver dediger Banfi een voorzet van Casiraghi van richting: 2-0. Bulgarije versloeg het natio nale team van de Verenigde Arabische Emiraten met 4-1. In valler Donkov vierde zijn 26e verjaardag met een doelpunt en een assist. Jordanov, Stoitsjkov en Sirakov scoorden eveneens in Sofia. Denemarken liet weinig zien in de voorbereiding. Zondag won de ploeg in Kopenhagen met 1-0 van Ghana, dat aantrad zonder de sterren Pelé en Ye- boah. Het was de laatste oefen interland voor de titelverdedi ger. „Het was een matige gene- rale repetitie", bekende bonds coach Möller Nielsen. Ierland hield Kroatië zondag in Dublin op 2-2, dank zij een doelpunt in de laatste minuut van Quinn. Voor de debutant op het EK scoorden Suker en aanvoerder Boban. Bondscoach Blazevic blikte tevreden terug op de voorbereiding. „Dit was onze zwaarste tegenstander, de Ieren maakten het ons behoor lijk moeilijk, vooral door hun fy sieke kracht. Portugal, Turkije JErypiarul en Denemarken zullen ons wat dat betreft niet verrassen." Rusland, in 1960 de eerste Eu ropees kampioen, won met 2-0 van Polen. Verdediger Kovtoen en Bestjastnik scoorden voor 15.000 toeschouwers in Mos kou. Katwijk speelt volgend seizoen in 'grotebeker katwuk rob onderwater Arie Lagendijk trekt aan zijn ka rakteristieke sigaartje en kijkt nog eens rond op De Krom. De spelers zijn tevreden na de 2-0 bekerzege op ACV. Afscheid ne men met een overwinning is voor een prestatiegerichte oe- fenmeester altijd lekker. Voorlo pig speelt Katwijk volgend sei zoen weer mee in de 'grote' Amstel Cup. Dat is watje noemt afscheid in stijl. Het bestuur overhandigt La gendijk (evenals assistent-trai ner Cees du Prie en fysiothera- teur Theo de Jong) een fikse bos bloemen. Uit de speakers schalt het lied Baby come back'. Dat is geen toeval, want Arie Lagen dijk is op De Krom nog steeds een gewaardeerd persoon. Beter gezegd: een door bijna iedereen gewaardeerd persoon, want in de loop der jaren hebben niet alle Katwijkérs zich geschaard achter de rug van de Leidenaar. Maar dat is nu eenmaal inhe rent aan de werkwijze van La gendijk. Hij heeft veel geëist van zijn omgeving, maar de trainer heeft dezelfde omgeving veel te ruggegeven. De Krom was nog kaal en stond acht jaar geleden nog niet op de Nederlandse voetbalkaart. Lagendijk begon met een kampioenschap en kon niet bevroeden dat het een aan zet was van een prachtige zege tocht. De eerste vijf jaar leverden Lagendijk drie kampioenschap pen en twee landstitels. Daarna deed hij vanwege lichamelijke ongemakken een stapje terug, maar wie Lagendijk een beetje kent weet dat hij in het beleid nog een hele grote vinger in de pap had. Op het moment dat iedereen dacht 'die blijft nog wel tien jaar' nam Lagendijk het besluit het veldwerk weer op te pakken. Ter Leede is de nieuwe uitda ging. En die club vertoont ver dacht veel overeenkomsten met Katwijk destijds. De club heeft onlangs een nieuwe accommo datie betrokken, de prestatie drang is erg groot. Kortom, de faciliteiten zijn er om er iets Acht jaar Katwijk. Het bracht Arie Lagendijk veel moois. Op de vraag wat het hoogtepunt is, geeft hij geen antwoord. „Om dat de toekomst veel belangrij- Dick Krommenhoek bezig aan zijn laatste actie voor Katwijk. Volgend seizoen speelt hij voor Aalsmeer. foto dick hocewoning durfde het aan het aanvankelijk opstandige baasje en kneedde hem tot de voetballer die hij nu is geworden. Lagendijk is ape trots dat Langeveld naar het be taalde voetbal is overgestapt, maar de trainer zal het nooit uitspreken. Pim Langeveld draait dit jaar een minder seizoen, maar tij dens de laatste twintig minuten die hij zaterdag krijgt toebe deeld (het is haringtijd en dan werkt hij bijna dag en nacht) flonkert hij nog even. Alsof hij met zijn voeten wil zeggen: be dankt De Krom voor wat je alle maal voor mij hebt betekend. Langeveld is een man die zijn voeten laat spreken. „Ik heb hier een fantastische tijd gehad. Dat zal ik nooit vergeten, zoals ik ook nooit zal vergeten wat mijn ploeggenoten voor mij hebben gedaan. Als zij voor mij niet het vuile werk hadden op geknapt, dan had ik nooit naar Den Haag gegaan. Katwijk is en blijft een prachtige club". Terwijl hij de woorden zegt, pakt een bejaarde supportster hem beet en knuffelt hem. „Moet je nu ons nu verlaten Pimmetje, moet dat nou." Lan geveld is er een tikkeltje be duusd van. Dan: „Ik begin op nieuw. Ik heb hier alles meege maakt. Ik ben toe aan een nieu we uitdaging. Zo gaat het nu eenmaal in de voetballerij. En ik heb er zin in. Het was een kwes tie van nu of nooit en ik pak de kans met beide handen aan. Wie weet wat er allemaal van komt." Hij wordt bij FC Den Haag vergezeld door zijn maatje Jo- han Vogelaar. De Hagenaar en de w Katwijk konden het in eer- ker is." Een uitspraak die La gendijk typeert. Na enig aan dringen vindt hij Katwijk - Hol land het hoogtepunt van zijn Katwijk-tijd. Het was ook een 'wedstrijd om van te smullen: 7- 2 en de landstitel voor Katwijk. Was het allemaal pais en vree op De Krom? Zeker niet. Het laatste seizoen zijn er vervelen de dingen gebeurd op De Krom. De commotie rond het niet ver lengen van het contract van Kees Guyt. Mokkende spelers, een mokkende achterban en mindere prestaties. Tot over maat werd Kees Guyt ziek, waardoor Lagendijk ongewild moest plaatsnemen op de bank. Lagendijk: „Ik had veel liever gewild dat Kees hier had ge staan. Nee, ik sta niet te juichen bij dit afscheid." Lagendijk zou Lagendijk niet zijn als hij niet iedereen zou be trekken in het succes dat hij heeft gehad bij de w Katwijk. De trainer weigert categorisch in het licht van de schijnwer pers te staan. Natuurlijk ver dient zijn staf alle lof, maar de staf zou nergens zijn zonder La gendijk. De man die Pim Lange veld uit Katwijk 5 plukte. Hij elkaar vinden. Vogelaar moest wachten op zijn beurt, maar wat moet je als je geen geduld hebt? Uiteindelijk kreeg Voge laar zijn kans en ontwikkelde zich tot de beste voetballer van dit seizoen. Mede met dank aan Arie La gendijk. Hoe moet Katwijk ver der zonder Lagendijk? „Ik laat een topclub achter", zegt hij. Maar blijft Katwijk ook een top club? „Wel als ze het karakter van de club niet aantasten en ontzettend alert zijn op bepaal de bijzaken, want die kunnen de hoofdzaken beinvloeden." Toeschouwrs: 3000. i-WV 4-1 (1-1). 10 Velter 6 3 1 2 10 handhaaft zich in eredivisii Poule B: Emmen-NEC 2-3(1-1). 24. mialaO-1,36. Drent 1-1, 78. De K (eigen doel), 83. Sur 10-* Uneken, De Jonge (Emmen). Veendam-Cambuur 3-0 (0-0). 68. Dol Wiekens 2-0, 90. D cimento 3-0. Scheidsrechter: Koopmï Toeschouwers: 2631. Rode kaart: 78 der Berg (Cambuur) wegens hands bu zijn strafschopgebied. NEC 6 5 0 1 15 fm< Veendam 6 3 1 2 10 »d( Emmen 6 3 0 3 9 Cambuur 6 0 15 1 StriJ NEC handhaaft zich in eredivisie den OOSTEH Z\ Zesendertigste speeldag: Salzburg 'J ünzer ASK^FC T|gdi n-Sturm Graz 2-0. Stan® kop: Rapid Wien 36-73, Sturm Graen 67, FC Tirol 36-62, Graz AK 3, 7, Austria W. 36-51, Linzer ASK 36-4. Ried 36-47, Salzburg 36-44, AdmjjaT 36-34, Vorw.Steyr 36-6. Rapid kam/ j r. Steyr gedegradeerd. WK-KWALIFIh Stockholm: Zweden-Wit-Rusland 5tn h 0). 20. Kenneth Andersson 1-0 ftvv; schop), 30. Dahlin 2-0, 62. Kennel! dersson 3-0, 75. Belkevitsj 3-1, 77.®g"L Andersson 4-1, 87. Larsson 5-1. Prqjn Z ma 31 augustus: Oostenrijk-Sch<^or Wit-Rusland-Estland. GROEP 7 Sin Wales - San Marino 5-0 (3-0). 20. 1-0, 32. Hughes 2-0, 43. Hughes 3-L„. Giggs 4-0, 85. Pembridge 5-0 Toe^1 1613. Groep 8 Reykjavik: IJsland-Macedomë 1-1 64, Menidi 0-1, 64. Gudj. schouwers: 5000. Progra ld i 2-1 (1-1), Namibië-Mozam_.n_. 0), Soedan-Zambia 2-0 (1-0), Mau|Om Zaïre 1-5 (0-2), Kenya-Algenje 3-liaar Burundi-Sierra Leone 1-0 (0-0), G sau-Gumee 3-2 (2-0), Madagaske GL__ askaj >on Gh wedstrijd: Equador-Argentinié 2-0 (Of n OEFENWEDSTRt .ers Vlissingen: Zeeuwse selectie-Nederig j 7 (0-5). 15. Seedorf 0-1, 25. Rietjeifu v (eigen doel), 40. Seedorf 0-3, 41. C«esc 4, 44. Seedorf 0-5, 51. Bogarde O-fed- Winter 0-7. Scheidsrechter: Van Vl|e(^p' schouwers: 4700. vie Basel: Zwitserland-Tsjechië 1-2 (1-1 bal Kuka 0-1, 33. Grassi 1-1, 84 Kukaro Scheidsrechter: Dardenne (Dui). Toes.f wers: 14.400. Gele kaart: Sforza, HfUge (Zwitserland), Suchoparek, Nemec jter chië). Zwitserland: Pascolo; Wicky-u. Koller). Vega. Ge.ger en Quentin; pj» (46. Hottiger), Vogel. Sforza en Fctd I (46. Comisetti); Grassi (77. Chapuisfior Tsjechië^Kouba; Hornak, Kadlec] choparek en Nedved; Latei, Bejbl, fr— en Frydek (58. Berger); Kuka en (46. Poborsky). rnj Stuttgart: Duitsland-Frankrijk 0-1 (0fu< Blanc 0-1. Scheidsrechter: Wojcik Toeschouwers: 53.135 (uitverkochth :njk). r (Duit: Roemenië-Moldavië 3- 29. Petrescu 1-0, 37. Popescu 2- Popescu 3-0, 78. Tt schouwers: 4000. Boedapest: Hongarije-ltalië 0-2 (0- Casiraghi 0-1, 47. Be Scheidsrechter: Beusan 5.000. e kaart: f Sebok (Hongarije), Costacurti Lagendijk zegt het niet, maar hij houdt zijn hart vast voor de toekomst. Hij heeft zich in de afgelopen weken geirriteerd aan bepaalde zaken, die achter zijn rug om werden bekonkeld. Za ken waar hij vroeger zeggen schap over had, werden zonder zijn medeweten uitgevoerd. Eerder had de scheidende oe- fenmeester al gezegd dat het hem pijn deed dat er op De Krom niet meer naar hem werd geluisterd. Maar de vuile was buiten hangen doet hij niet. Dat is niet des Lagendijks. „Dat ik de zaken altijd intern regel, werkt soms ook wel eens tegen je. Dan wor den verhalen de wereld inge- slingerd, waartegen ik me niet kan verdedigen. Dat is wel eens moeilijk." Teun van Duyvenbode, de keeper die groot werd bij Kat wijk, zal nog wel eens aan de periode Lagendijk terugdenken. Met Bob Kootwijk, de nieuwe man, kan hij niet meer door een deur. Na een teleurstellend ver lopen gesprek en een 'vergeten' afspraak, zoekt Van Duyvenbo de zijn heil bij KRV. Zijn gezicht spreekt boekdelen. Hij baalt als een stekker. Katwijk - ACV 2-0 (0-0). 56. De Rid- Krommenhoek (Langeveld), Zwaan, De Ridder (Haasnoot) Duel in tweede helft beslist Katwijk stelde zaterdagmiddag pas in de tweede helft orde op zaken in de bekerwedstrijd ACV. Marco de Ridder opende de score na een doorkopbal van Hans Zwaan. Daarna brandde de wedstrijd pas los. ACV moest het counterspelletje laten varen en gunde Katwijk veel speelrui- me. Uit de veelheid van kansen scoorde Hans Zwaan 10 minu ten voor tijd 2-0. Lagendijk gun de de veelbelovende Martijn Vooys nog een invalbeurt. 3-1, 79. Sir; 4-1. Toes ig'jtDEF 15.000. Dublin: lerland-Kroatië 2-2 (1-2) lLa ker 0-1, 24. O'Neill 1-1, 45. Bobafm 87. Quinn 2-2. Toeschouwers: 29 lOfStg Kojjenhagen: Denemarken-Ghana ljnei 0). 41. Helveg 1-0. Toeschouw; 20.653. Pm< Moskou: Rusland-Polen 2-0 (l-O)ln Kovtoen 1-0, 72. Bestjastnik 2-0rinf schouwers: 15.000. Helsinki: Finland-Turkije 1-2 (1-1)1 Kl Litmanen 1-0, 35. Kenmoglu 1 - ijk W Sancakli 1-2. n a Hanoi: Vietnam-Juventus (Ita) 1-2 I* 40. Vialli 0-1, 60. Parente 0-2, 70. dra I angBuu 1-2 (strafschop). Eell Huizen-Scheveningen 3-1 (0-0) 60 k a, man 1-0, 71. Kroes 2-0, 73. Ron de! 2-1, 89. Schipper 3-1. Scheidsre#3* Van Ast. Toeschouwers: 700. Gele I hc Reebergen (Huizen), Cramer (ScheC Devjo-ARC 1-0 (1-0) 15. Scheidsrechter: ZATERDAG LR NACOMPE^ TWEEDEKLASSE Rijnsb B.-AVW'663-1 ni derdtklasse™ln'mmwi|k doto1-1

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 18