KZ terug naar afdeling Leids korfbal verliest een ploeg op landelijk niveau Softballers Alphians houden van opschieten Donar wacht Punch in Delft I Sport DIOK Barbarians blijft steken in kwartfinale Winstmarge Holiday Inn veel te krap Degradatie dreigt voor Rijnstreek en HVV '70 MAANDAG 20 MEI 1996 korfbal» michel v Het veldseizoen 1995-1996 bracht het Leidse korfbal één kampioenschap voor Sporting Trigon en drie degradaties voor TOP, Fiks en KZ Leiden. Dit be tekent dat deze regio volgend jaar één ploeg minder op lande lijk niveau heeft. De schade had zelfs nog groter kunnen zijn, maar Pernix, De Danaïden en Fluks grepen de laatste stro halm om zich te handhaven. TOP was gewoon een maatje te klein voor Swift(M) en verloor dan ook met 20-16. De Sassen- heimers raakten door een tekort aan lengte en fysieke kracht on der de palen al gauw achterop. Desondanks zorgden Steven Baart (4), Michiel Kok (2), Chantal van Duijn en Stanley Lardé na 7-2 nog voor een be hoorlijke 11-10 ruststand. Na de paalwisseling werden er enige kansen gemist om gelijk te ma ken. De thuisclub liep door naar 14-10 en liet zich niet meer ach terhalen. Kampioen Sporting Trigon incasseerde tegen LUTO op de valreep de eerste nederlaag van dit successeizoen: 15-16. Het zag er voor rust niet naar uit dat dit zou gebeuren, want Miranda van der Lely (2), Diana Beij, Jan- Willem Meijer en Perry Venema bouwden na 4-5 een 9-5 voor sprong op. Na rust (10-8) zakten de concentratie en zuiverheid langzaam maar zeker weg, cul minerend in een derde gemiste strafworp op 14-14. Meijer maakte weliswaar 15-14, maar in de resterende zeven minuten ging het alsnog mis. Pernix bleef dankzij een 13- 13 gelijkspel bij De Vinken een degradatie in zijn jubileumjaar bespaard. De Leidenaars raak ten aan het einde van de eerste helft een 5-4 voorsprong hele maal kwijt (9-6 rust). Dit was voor coach Cor Gravekamp aanleiding om Peter Kuipers in te zetten. De nieuwe trainer ver deelde het spel zo goed dat zijn vakgenoten Karen Arnoldus (2) en Bert Vanhaelen 9-7, 10-9 en 11-12 konden maken. Na 12-12 maakte Lian Tieleman 12-13, maar ook hierop had de thuis club een weerwoord. Uiteinde lijk bleek de remise voor beide clubs voldoende om zich te handhaven. Qua veldspel kon Fiks Twee maal Zes nog redelijk bijbenen, alleen de schotvaardigheid was beduidend minder. Het achttal van Jasper Engel miste het op portunisme om dit verschil te compenseren. Theo Vreeken, goed voor zes doelpunten, bracht zijn club eenmaal aan de leiding met 5-4, maar bij rust was er al een 6-9 achterstand. Nadat zij op 7-10 (Erwin de Best) vier goals op rij tegen kre gen, lieten de oranje-blauwen alle hoop op een goed resultaat varen: 14-20 verlies. Gwenny de Best werd gehuldigd vanwege haar afscheid van het topkorf bal. De Danaïden kon zijn over wicht over Vriendenschaar(Ha) door een zwakke afwerking on voldoende in de score tot uit drukking brengen. Marcel Keij- zer (2)'en Arne Heijman waren in de eerste helft de enigen die raak schoten (2-3 rust). Ook het inzetten van Sandra Kalthoff bracht geen soelaas, want zij had evenmin schot. Na 4-4 zorgde Richard Dikken, die vol gend seizoen niet meer in de basis zal spelen, voor 4-5 en 4-6. Deze voorsprong werd door een goal van Heijman ternauwer nood vastgehouden in de ze nuwslopende slotfase: 6-7 eind stand. Omdat DKC verloor, be tekende de zege lijfsbehoud voor de acht van Muntjewerff. Tempo leverde in zijn eerste wedstrijd op het kunstgras-veld tegen ADO gelijk een toppresta tie. De Alphenaars ontregelden de vijandelijke aanval volkomen door effectief omschakelen tus sen voor- en achterverdedigen. Het duurde zowat vijftig minu ten alvorens zij na 0-1 nog eens een tegentreffer kregen. Zij schoten intussen zelf wel zuiver, zodat de score tot 10-1 opliep. Daarna was het een kwestie van uitspelen: 13-6. Erik Pons gaf zijn laatste optreden in het eer ste extra glans met vier doel punten, waarmee hij Margriet Lemkes en Martijn Hooijer (3) net voor bleef. Voor Fluks bracht de uitwed strijd tegen RDZ nogmaals de bevestiging dat de ploeg best mee kan in de derde klasse. Zij gaf de kampioen namelijk uit stekend partij en dat terwijl er toch drie invallers in de basis stonden. Petra Both, Maarten Dekker (3), Hans Mertens en Paul Witteman zorgden na 9-6 (rust) zelfs even voor een 14-13 voorsprong. Bij deze stand werd er een strafworp gemist. De thuisclub liet twee van zulke worpen op 14-14 niet liggen. Daardoor verloren de Noordwij- kers met 18-15u maar dit bleek tenslotte toch niet fataal te zijn. Crescendo gaf coach Ruud Niesing als afscheidscadeau een 25-10 overwinning op Jong Bra bant. Hij verlaat de club van de Saffierstraat, die hij met enige onderbrekingen elf jaar gediend heeft. Zijn laatste wedstrijd was Afscheidsduel Frank Bakker alphen aan den run» Frank Bakker, de spelbepaler van Alphense Boys, zet een punt achter zijn carrière als selectiespeler. Hij kwam 638 maal in actie in het standaardteam van de roodwit- ten. Zaterdag 25 mei a.s. biedt zijn club hem een afscheidswed- strijd aan. De twee teams zullen door Bakker worden samenge steld uit spelers, met wie hij in de loop der jaren heeft gespeeld. Paul Bahlmann en Rien Tamerus, die Alphense Boys vanuit de afdeling naar de tweede klasse bracht, zullen de twee elftallen coachen. Kees Jansma is uitgenodigd om het duel, dat om 20.00 u. begint, te becommentariëren. Adspiranten BS Leiden kampioen den helder De jongens adspiranten van Ton van Bemmelen/Leiden zijn dit weekend Nederlands kampioen ge worden. De jonge basketballers, reeds het gehele seizoen onge slagen, versloegen in Den Helder achtereenvolgens Wyba, Den Bosch, Hoofddorp en Celeritas/Donar Anton Leget wint bokstoernooi leiden Anton Leget van Boksvereniging Leiden heeft tijdens een bokstoernooi in Den Bosch de finale tot zeventig kilo gewonnen. De pupil van Chris Lantrok won op punten van Eindhovenaar Testers. Bas Lantrok, zoon van de trainer, haalde ook de eindstrijd (62 kilo) maar verloor van Aegaman uit Breda. Laszlo Toth vertrekt bij AZC leiden Laszlo Toth vertrekt bij de Alphense waterpolovereniging AZC Alphen. De 29-jarige Hongaar slaagde er niet in een werk vergunning te bemachtingen en is afgereisd naar Canada. De in ternational kwam een seizoen uit voor de Alphense bekerwin naar. Ook oud-international Gijsbert van der Leden speelt het komend seizoen niet meer voor AZC. Van der Leden wordt trai ner bij de vrouwen van Nereus. Hans Parrel nieuwe coach LZ 1886 leiden De Leidse waterpolovereniging LZ 1886 heeft Hans Par rel als trainer van de herenselectie aangetrokken. Parrel was het afgelopen seizoen werkzaam voor het Zaanse Nereus. De 51-ja rige Parrel is geen onbekende voor de Leidse hoofdklasser. Hij was in het verleden al enkele jaren in dienst van LZ. Hij volgt Jan Breedeveld op. Gerard van der Kolk wordt de nieuwe trainer bij LZ 1886. Hij is de opvolger van Remco Roman. Alecto BI bij beste vier leiderdorp» De meisjes van Alecto BI zijn er niet in geslaagd de finale om het Nederland kampioenschap te bereiken. In de hal ve finale werd zaterdag tegen Oranje Zwart uit Eindhoven met 3- 1 verloren. Alecto speelt nu om de derde plaats tegen Union uit Nijmegen. Kunststoter Rob Scholtes tweede leiden Kunststoter Rob Scholtes is tweede geworden op een irn lernationaal toernooi in het Noord-Hollandse Warmerhuizen. De Voorschotenaar, die op 318 punten uitkwam, hoefde alleen de Belg Levert met 322 punten voor te laten gaan. De 32-jarige Scholtes, die volgende maand afscheid neemt van het billiard artistique, gaat zich met ingang van komend seizoen specialise ren in het driebanden. allesbehalve spannend, want de 4-15 ruststand zegt alles over de krachtsverhoudingen. Alle spe lers, uitgezonderd Debby Blogg, droegen tenminste één doel punt aan het feestje bij, waarbij Gert-Jan Herising en Edwin van der Kraan (5), Saskia Baak en Wijnand Alberts (4) de boven toonvoerden. De start van Madjoe was nog heel behoorlijk, want na twintig minuten was Luctor op een 4-1 achterstand gezet. Dit gebeurde door toedoen van Mark Basti- aans (2), Maaike Gravekamp en Hanne Veltman. De oranjehem den verloren naderhand echter hun greep op het spel, doordat zij zich vast liepen in de paalzo- ne in hun drang uit de door braak te scoren. De degradan ten uit Terneuzen profiteerden dankbaar en liepen na 6-6 weg naar 8-11. Bastiaans scoorde in zijn laatste wedstrijd in de basis drie keer en werd daarmee top- Veltman. Fluks fortuinlijk korfbal bram van gent medewerker Bij Fluks kunnen ze goed re kenen. Of hebben ze ontzet tend veel geluk. De Noord- wijkse korfbalclub eindigde bij de twee beste nummers zeven uit alle derde klassen en redde zo het vegé lijf. In de zaalcompetitie was Fluks eveneens op deze wijze aan degradatie naar de afdelings competitie ontkomen, teza men met KZ Leiden. Hart stikke goed nieuws", rea geerde Fluks-coach Kees Zwanenburg. „Ik had er wel op gehoopt, maar er niet meer op gerekend. In het ka der van de opbouw van de nieuwe ploeg, komt dit Fluks heel goed uit. Maar het is dus wel kantje boord geweest." De cijfers gaven hem ge lijk. Fluks eindigde op tien punten, evenals Harich, CSL, Tietjerk, Wez Handich, Riva len, Vogel, Doorn en Animo, maar de Noordwijkers had den van dit negental met min vier het beste doelsaldo. TOV, tegenstander van Cres cendo in 3M eindigde op twaalf punten en redde zich eveneens, terwijl KZ Leiden met negen punten buiten de prijzen viel. Een zege op De Bermen had dus redding be tekend voor de Leidse.fusie club. En dan had KZ en niet Fluks over de beste reken meesters beschikt. Martin Verhorik probeert medespeler te bereiken. KZ verloor en degradeerde naar de afdeling, foto holvast/mark lamers Het doek voor KZ Leiden viel in feite zaterdagmiddag reeds. Naaste concurrent Valto won verrassend met 12-9 van Rozenburg, de nog ongeslagen kampioen van de derde klasse L, en werd zo onbereikbaar voor de ploeg van coach Herman Godefroy. Een laatste strohalm, win nen van De Bermen en zich bij de twee beste nummers zeven voegen die alsnog aan de afdelingscompetitie ont snappen, bleek gistermiddag evenmin haalbaar. Met 14- 19 verloor KZ Leiden het laatste duel en degradeerde on herroepelijk naar de afdeling Rijndelfland. reikte dan de eerste klasse. Maar dat was anno 1992 alle maal al verleden tijd. Door de fusie dacht KZ Leiden het spor tieve verleden opnieuw tot le ven te kunnen wekken. Voor een club van ruim driehonderd leden op zich geen overdreven ambitie. Maar de aanstormende jeugd bleek kwalitatief onder deze maat, zodat de vervanging van de succesvolle korfbalgene ratie ervoor problematisch werd. „De mentaliteit is het grootste euvel", oordeelt coach Herman Godefroy. „Korfballen kunnen ze best wel." De Hage naar, de laatste drie jaar de ver antwoordelijke man bij de fu sieclub en volgend seizoen al leen nog actief als trai ningscoördinator, ziet het wat dat betreft somber in. „In de af- De inmiddels alweer voorlaatste Leidse korfbalfusie heeft in sportief opzicht nog maar bitter weinig opgeleverd. In vier sei zoenen is het eerste team op het veld vanuit de tweede klasse naar de afdeling geduikeld. Geen nieuwtje voor de oud-Ons Eilanders, maar alleen de oude ren van Zuiderkwartier zullen zich het kampioenschap van de Leidse Korfbalbond uit 1949 herinneren, waarmee de club afscheid nam van het korfbal op onderbond-niveau. Overgangs- en promotieklas se vormden de toppen van de prestatiecurve van Zuiderkwar tier, terwijl Ons Eiland na de CKB-overgangsklasse niet hoger deling is het soms hakken en slaan geblazen en daar moet je maar tegen kunnen. Je komt er beslist niet zo maar uit. Boven dien overweegt een aantal spe lers (waaronder aanvoerder Al- do Spadon, red) te stoppen of lager te gaan spelen." „Het heeft de hele competitie meegespeeld. Sommigen heb ben niet de juiste instelling om twee keer in de week te trainen. Dat wreekt zich. Deze week konden we wegens Hemel vaartsdag maar eenmaal trai nen, maar niettemin was de op komst die ene training mini maal." Wellicht was de beslis sing al een week eerder geval len, toen KZ Leiden met 11-12 van Valto verloor na een 9-6 voorsprong. „Door stommitei ten en zo krijgen we in vier mi nuten vier goals om de oren." Godefroy kon zich er gisteren nog kwaad om maken. „Dat Valto zaterdag van Rozenburg won lag voor de hand. De coach van Rozenburg heeft daarvoor vier jaar bij Valto gewerkt. Maar dan nog was er een kansje om met elf punten als beste num mer zeven te eindigen, als je De Bermen zou Maar in die afloop leek zijn ploeg al niet meer te geloven. Binnen zeven minuten stond De Bermen met 3-0 voor en zo'n tien minuten voor rust was het verschil al 8-2. Het dames kwartet van de Ridderkerkers was oppermachtig, met een surplus aan lengte en snelheid. Voor KZ had alleen Mark Zirk- zee de korf weten te vinden. In middels had Sandra Langezaal al geblesseerd (knie) het veld moeten ruimen voor Lisette van Meurs. Twee treffers van Jan Willem van der Kaay brachten evenwel weer leven in de brou werij. En toen ook Aldo Spadon (strafworp), Sandra Verhorik en opnieuw Van der Kaay scoor den, was de thuisploeg bij 7-8 helemaal terug in de wedstrijd. Na rust (7-9) kwam KZ Leiden opnieuw tot op een punt, maar de domper volgde snel: 8-10 en vervolgens 8-12. Aldo Spadon, Martin Verhorik en Mark Zirk- zee dichtten het gat tot op één punt, maar ook nu bleef de ge lijkmaker uit. Tot vijf minuten voor tijd wist aanvoerder Spadon (14-16) de hoop levend te houden, maar 14-17 was de genadeslag. Dat in blessuretijd het verschil nog opliep tot 14-19 maakte het afscheid van de lan delijke competitie alleen maar triester. medewerker De softballers van Alphians houden van snelle partijen. Dat bleek gisteren weer eens in de dubbel-ontmoeting met Kok- olishi. Tweemaal winst en beide keren binnen anderhalf uur. Tot verbazing van coach Leen van der Veen, die meer te genstand verwachtte van de Hagenaars. Pas in de derde inning van de eerste wedstrijd werd Alphians productief, toen Lloyd Todman een home run sloeg en twee man mee over de thuisplaat nam. Kokolishi had geen antwoord op het ge degen spel de Alphenaren, die in de vol gende inning Raffi Rohan 4-0 zagen bin nen lopen. De wedstrijd werd afgemaakt in de vijfde inning. Het slaggeweld van de thuisploeg werd eindelijk in stelling gebracht, want zonder ook maar een man uit, vlogen de ballen links en rechts het veld in en de punten stapelden zich op. Bij 10-0 was de minimale marge be reikt voor het einde van de wedstrijd. De tweede wedstrijd gaf een zelfde beeld. Alphians speelde gecontroleerd waarbij de tegenstander niet in het ver haal voorkwam. Alleen in de vijfde in ning konden de gasten het enige punt scoren, want in de gelijkmakende slag beurt was het over en sluiten. Eindstand 11 -1De honkballers van Alphians lijken in de hoofdklasse District West de ploeg in vorm. In de wedstrijd tegen Laak kwartier gaven zij in zeven innings met 13-3 hun visitekaartje af. Het veld van de Haagse club is een verhaal apart. Er wordt namelijk op een voetbalveld ge honkbald, waarbij aan de korte zijde van het veld een bal over het hek geen ho me-run is, maar een twee honkslag. Het deerde de Alphenaren allemaal niet en ze gingen voor de winst. David Quarles van Ufford had zijn zaken op de heuvel goed voor elkaar (1-5-3-3) en kreeg aan vallend de steun van zijn team. Tot op luchting van aanvoerder Robert Schou ten (.750) bleven geen mensen achter op de honken, waardoor de teller in de ze vende inning bij 13-3 de eindstand aan- gaf. Heel wat minder ging het met de da mes softbalsters van Alphians. In Spaarnwoude werd er in de dubbel te gen de plaatselijke softbalsters weer maar een keer winst geboekt, 5-4 en 3-6. Na het verrassende spel van afgelopen donderdag tegen koploper Terrasvogels was Spaarnwoude duidelijk een maatje kleiner. Toch werd er niet goed ge speeld. Volgens coach Peter Vermeij werd er zelfs onvolwassen gespeeld. „De ploeg heeft de tegenstander onderschat. Spaarnwoude staat in de onderste regio nen van de ranglijst, maar pakt hier wel twee belangrijke punten. In beide wed strijden hebben we teveel mensen op de honken achter gelaten. Gelukkig hebben we twee weken de tijd om te herstellen en ons volledig te richten op onze vol gende tegenstander, RCH." Dood arbiter overschaduwt toernooi medewerker DIOK Barbarians is er gisteren niet in geslaagd om in Amster dam een prijs weg te halen. In de kwartfinale van de 25-ste editie van de International Amsterdam Sevens werd het Leidse invitatie-team met 40- 14 onder de voet gelopen door de latere toemooiwinnaars Sa murais RC. Het vijfde Amsterdamse lus trum werd overschaduwd door het overlijden, op de eer1 ste speeldag, van referee Wins ton Jones (Wales) aan de ge volgen van een hartaanval. Schaduw- Deze droeve gebeurtenis wierp een schaduw over het weekend, dat een feest had" moeten worden, omdat tijdens dit lustrum in Amsterdam de eerste paal van het nieuwe Na tionale Rugby Centrum werd geslagen. Na een minuut stilte, gevolgd door een indrukwek kend eresaluut, werd op zon dag het toernooi hervat. DIOK Barbarians werd na de winst op de eerste speeldag in de tweede ronde ingedeeld met het Italiaanse GS Fiamme Oro en Voyagers uit Wales. On danks een 17-21 verlies tegen de Welshmen gingen de Lei denaars, na winst op de Italia nen, door na de kwartfinale. Samurais RC Daar stuitte de ploeg van Theo Snijders op Samurais RC, een invitatieteam bestaande uit louter Britse internationals die hun sporen op het gebied van sevensrugby al dik verdiend hebben. Ondanks de buiten landse, hoofdzakelijke Franse, inbreng hadden de toemooi winnaars van 1993 met name in de tweede helft niets in te brengen tegen de onophoude lijke stroom van tempo aan vallen en ging de winst met 40-14 verdiend naar de Britse internationals. In de finale wa ren de Japanse strijders, die in de halve eindstrijd afrekenden met Witte Raven, met 47-33 een maatje te groot voor de moedige White Hart Marau ders, de winnaars in 1990 en 1991. volleybal chris medewerker In de promotie/degradatiecom petitie, waarin een plaats in de promotieklasse is te verdienen, krijgen de volleyballers van Gra- ficori/Donar in hun tweede wedstrijd te maken met Punch. Doordat VOY de wedstrijd tegen Zovoc 2 met 3-2 won, eindigde Punch als tweede in de eerste klasse B. Donar, dat zijn eerste wedstrijd met 3-2 won van VC Rijswijk 2, duelleert op 28 mei (in Delft) met Punch. In de strijd om een plaats in de eerste klasse van het district Zuid-Hol land heeft het tweede mar team van Donar tot dusver goe de zaken gedaan. Van het Zoe terwoudse Utopia won het Leidse team met 3-0 (15-8, 15-2 en 15-12) en ook de tweede op ponent, Pijlslag, had weinig in te brengen. In Naaldwijk zege vierde Donar opnieuw met 3-0. De Leidse routiniers zijn hier door winnaar geworden van hun poule. Op 25 mei volgt nog een wedstrijd tegen de van de andere poule plek in de eerste klasse. Bij de vrouwen is het tweede team van DAC in een dergelijke strijd verwikkeld. De eerste wedstrijd won de Alphense equipe van UFO '87. Datzelfde UFO '87 klopte in zijn tweede poulewedstrijd Tonegido/Voor- burg4 met 3-1. Twee plakken Fleur Bakker De Leidse zwemvereniging Li 1886 nam gisteren deel aan di jubileumwedstrijden Goudse GZC. LZ eindigde in he totaalklassement voor gasthee GZC. Individueel werd gepresteerd door Fleur Bakke die twee gouden medailles ver overde. Zij was de snelste op d( 100 meter schoolslag (1.20.1) er 100 meter vrije slag (59.7). Bar van Zwicht raffelde de 100 me ter vrij af in 1.02.8. Paul Bej werd op dezelfde afstand derde (1.07.4). Vlinderslagspecialisi Michael van Schaik haalde de 100 meter vlinder weer e uit (eerste in 1.L1.6). Marl Drent werd tweede (1.19. Remco Boon derde (1.27.2). Van Schaick werd ook eerste op de 100 meter wisselslag (1.14. Robert Chaudron en Remco Boon finishten als tweede en derde (1.19.7 en 1.26.7). Remco Singeling was succesvol op de 100 meter schoolslag (eerste in 1.14.6). Patrick Kraan werd der de in 1.15.2. Kraan realiseerde een persoonlijk record op 100 meter wisselslag (1.10.2), Goud was er ook voor Diewertje Vermeulen (100 vrij in 1.11.6 100 wissel in 1.19.5), Noeki Klein (100 rug in 1.15.4 en Kitty Turk derde in 1.23.4), Krijn Fieret (100 vrij in 1.02.0), Nata- scha Sierag (100 rug in 1.14.0), Moniek Chaudron (100 school in 1.39.1). Noeki Klein de 200 wisselslag (2.42.0 en een persoonlijk record. plo medewerker De winst van Holiday Inn op vaal HSRC dit weekend is c voldoende voor een plaats in volgende ronde om de beker van de Nederlandse Squash Rackets Bond. De Haagse club die met 5-4 het onderspit delf de, speelt wel in de volgende ronde. De verhoudingen lagen in hel eerste treffen van de bekercom petitie, 12 april jongstleden, nog anders. HSRC wist Holiday Inn nipt met 5-4 te verslaan. Dil weekend waren de rollen omge draaid. De Leidse club heeft zich in de tweede bekerhelfl versterkt en speelde sterker dan het eerste part. Holiday Inn kon echter de te veel verloren pun ten niet meer goed maken. Vrij dag had de ploeg met een ver schil van vier punten moeten winnen van HSRC voor een plek in de volgende ronde. Het werd er slechts één. Jos van der Valk en Erik Zijl de Jong wonnen met O' macht hun partij: 3-0. Koert Schie wist de geleden nederlaag in. Den Haag thuis goed te ken. Ook hij won zijn partij met 3-0. Vierde divisie speler Dorus Rijkers won knap met 3-. een tweede-divisiespeler. Met een 4-0 voorsprong had Holiday Inn op dat moment een goede uitgangspositie. Patrick Naessens kwam ech ter niet in zijn spel tegen zijn sterke tegenstander en verloor met 3-0. Ook Marijke van Schie moest haar damesenkel laten lopen. Na de eerste verloren me, veranderde ze van tactiek en pakte ze de twee daarop vol gende game's. Uiteindelijk glip te de winst toch door haar vin gers: Van Schie verloor met 3-2 Ingrid Rijkers kwam op de baan tegen de oudere zus van rege rend Nederlands Kampioen Va nessa Atkinson. Rijkers speelde een mentaal en tactisch sterke wedstrijd en wist op het beslis sende moment het tempo op te voeren. De 3-1 overwinning was de beloning voor haar goede spel. De heren dubbel met Rijkers en Gerrie Corino ging na eer gewonnen game, met 2-1 verlo ren. Ook de mixed dubbel viel niet uit in Leidse voordeel. Joy Schoelink en Corino leden een 2-0 nederlaag tegen de ervaren Haagse tegenstanders. frank bonte medewerker In de regionale tweede klasse dreigt voor de Rijnstreek en de HW' 70 degradatie. Toch speel den beide ploegen een goede wedstrijd. Jammer is het dat in de voorgaande ontmoetingen op veel lager nivo werd geac teerd. Daardoor werden onno dig punten verloren en die kun nen tegen de betere tegenstan ders niet worden goedgemaakt. Rijnstreek verloor na knap weerwerk in de eerste helft roy aal van het Rotterdamse Anco- ra: 14-28, rust 8-8. HW' 70 ging in Schiedam pas in de slotfase onderuit tegen HVC, 11-9, rust 3-6. Tenslotte verloor ook de kampioen in de afdelings eerste klasse bij de mannen, Saturnus, van GDS: 15-19, rust 8-6. De jonge ploeg van Rijnstreek komt te kort aan fysieke kracht. Dat was tegen de geroutineerde Rotterdammers duidelijk te merken. Met name in de twee de helft kon de Ancora opbouw de mogelijkheden in de Alphen se defensie uitbuiten. Er moest voortdurend een sterke rugdek king worden gegeven omdat in de een-tegen-een-situaties An cora doordrukte. Bovendien was het samenspel tussen hoe- kaanvaller en de opbouw bij Ancora beter verzorgd waardoor de Rijnstreek-defensie te veel loopwerk voor de kiezen kreeg. Ancora nam direct na rust vier punten afstand van de Alphense jeugd, 8-12, en bouwde de voor sprong verder moeiteloos uit naar 14-28. Bij Rijnstreek was wederom Remco Pabst topsco rer met vier treffers. Kampioen Saturnus had te veel tijd nodig om de gesloten 6-0-defensie van GDS aan te pakken zoals dat moest. Met af standsschoten. Toen dat na rust gebeurde was het eigenlijk al te- laat al was het advies van coach Paul Timmermans met name goed besteed aan het adres van Fedor Brugman. Hij scoorde in de te korte periode dat hij aan bod werd gebracht viermaal. Erg rouwig was Saturnus daar overigens niet over. Tenslotte

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 22