Tranendal op slotdag Bundesliga Sport Heracles hard op weg naar eredivisie Emmen houdt kans op een Drentse primeur Vier Zuid Afrikanen strijken in Almelo neer MAANDAG 20 ME11996 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356463 Cantona niet in selectie parus Eric Cantona is als verwacht niet opgenomen in de selec tie van Frankrijk voor het EK in Engeland. In Engeland is hij uit geroepen tot beste speler van het seizoen. Bondscoach Aimé Jacquet houdt echter vast aan de groep die de kwalificatie be werkstelligde. Met Manchester United won Cantona de landsti tel en de FA Cup, waarvan hij de finale tegen Liverpool besliste. De Engelse bondscoach Venables zou dolgraag een speler van Cantona's klasse opnemen in zijn selectie. Aime Jacquet is een andere mening toegedaan, zoals hij ook vleugelspeler David Gi- nola van Newcastle United buiten de groep laat. Engeland blij en bedroefd londen Engeland, gastheer van het EK-voetbal verheugde zich zaterdag over een makkelijke oefenzege met 3-0 op het zwakke Hongarije. Vrees ontstond door het afhaken van verdediger Mark Wright (Arsenal) met een knieblessure. Hij mist het reisje naar China en Hongkong en, mogelijk, de eindronde. Twee van de drie doelpunten op Wembley waren van Darren Anderton, die bijna een jaar niet in de nationale ploeg had gespeeld. De middenvelder van Tottenham Hotspur was een tijdlang ge kwetst aan de lies. Het tweede doelpunt was van Arsenals Platt, zijn 27ste als international. Dode bij Portugese bekerfinale lissabon Tijdens de finale om de Portugese voetbalbeker tussen Sporting Lissabon en Benfica is zaterdagmiddag een dode geval len. Een supporter van Sporting kwam om het leven toen hij in de borst werd getroffen door een vuurpijl die vanuit het vak van Benfica-fans was geworpen. Benfica greep de beker door een ze ge met 3-1Bij de rust was het 2-0 door treffers van de Argentijn Mauro Airez en Joao Pinto, die er in de 67ste minuut 3-0 van maakte. Zes minuten voor het einde scoorde Carlos Xavier tegen uit een strafschop. Op initiatief van de Portugese president Jorge Sampaio werd de officiële overhandiging van de beker geschrapt uit respect voor de overleden toeschouwer. Ten Hag terug naar FC Twente enschede Erik ten Hag keert terug naar FC Twente. De verdedi ger, afgelopen seizoen in dienst van FC Utrecht, tekende een verbintenis voor drie jaar in Enschede. De 26-jarige Ten Hag is afkomstig uit de jeugdopleiding van FC Twente, dat vorige week spits John Bosman overnam van Anderlecht. Succes voor Sion en Yidmar bern» Sion heeft gisteren het Zwitserse bekertoernooi gewon nen. De ploeg van feyenoord-huurlingAurelio Vidmar versloeg in de finale Servette met 3-2. Voor ruim 27.000 toeschouwers werkte Sion in het laatste half uur een achterstand van 0-2 weg. Bonvin en Wicky zorgden voor 2-2, Vidmar maakte in de 74ste minuut het beslissende doelpunt. De Zwitserse club wil Vidmar graag van Feyenoord overnemen. De aanvaller, die in de Kuip nog tot medio 1998 vastligt, heeft over zijn toekomst nog geen beslissing genomen. Grobbelaar trainer Zimbabwe harare Doelman Bruce Grobbelaar is aangesteld als assistent- bondscoach van Zimbabwe. De 38-jarige sluitpost van Southampton gaat samenwerken met de nieuwe hoofdtrainer Mare Duvillard uit Zwitserland. Grobbelaar wil ook als speler ac tief blijven voor Zimbabwe. Grobbelaar is de laatste vijfjaar vas te keus in het doel van Zimbabwe en kwam daarvoor ook al een paar keer voor het Afrikaanse land uit. Tegen Grobbelaar loopt in Engeland nog een strafzaak wegens vermeende corruptie. Turkse titel voor Fenerbahce Istanbul Fenerbahce heeft de Turkste titel veroverd. Het .was het eerste kampioenschap voor de club sinds 1989. Fenerbahce, geleid door de Braziliaanse succescoach Alberto Parreira, won gisteren met 3-0 van het laaggeklasseerde Vanspor. De ploeg eindigde daardoor met twee punten voorsprong op de rivalen van de Zwarte Zee, Trabzonspor. Twee strafschoppen van Bolic, in de 15e en 55ste minuut, beslisten de wedstrijd. Een eigen tref fer van Demirci deed daarna de rest. leverkusen ppa/sid Zelfs bondskanselier Helmut Kohl duimde voor Kai- serslautern, maar zijn inspanning was tevergeefs. FC Kai- serslautern, sinds de oprichting van de Bundesliga in 1963 van de partij op het hoogste niveau, degradeerde op de laatste speeldag. Florence veroverde de beker door de uitwedstrijd tegen Ata lanta Bergamo met 2-0 te win nen. Thuis was het al 1-0. Voor het begin van de wed strijd in Bergamo waren er flin ke vechtpartijen. Veertig agen ten, dertig fans en een paar sup poosten raakten gewond omdat tifosi elkaar met flessen, stenen en vuurwerk bestookten. Vier man zijn met zwaar letsel in het ziekenhuis opgenomen. Verdediger Amoruso en de Argentijnse topschutter Batistu- ta scoorden in de tweede helft. Trainer Ranieri sprak van een verdiende beloning in een sei zoen waarin Fiorentina, het 'speeltje' van filmmagnaat Cec- chi Gori, de aansluiting met de top hervond. De ploeg eindigde als vierde in de Serie A. Door de winst van Fiorentina schuift de club door naar het toernooi om de Europa Cup 2. Parma krijgt nu een plaats toe bedeeld in het UEFA-bekertoer- nooi. Juventus en Lazio waren daarvan al zeker. Als Juventus woensdag van Ajax wint in de finale van de Champions Lea gue, krijgt ook Inter toegang tot de UEFA-beker. Kaiserslautern, dat moest win nen, speelde gelijk bij Bayer Le- verkusen: 1-1. Eerder waren Uerdingen en Eintracht Frank furt al gedegradeerd. Ook Frankfurt was een van de 'op richters' van de Bundesliga. Kai serslautern, kampioen van 1991, werd in Leverkusen ge steund door 5000 fans. Op de Betzenberg, het eigen stadion, verzamelden zich nog eens 15.000 aanhangers. De ploeg van trainer Kraut- zun nam een voorsprong dank zij de Tsjechische international Kuka. De gelijkmaker voor Le verkusen, dat ook nog niet veilig was, viel na een schot van Münch, negen minuten voor tijd. Aanvaller Rudi Voller van Leverkusen nam na 232 wed strijden in de Bundesliga, hij speelde ook in Italië en Frank rijk, afscheid van het betaalde voetbal. De andere beslissing die nog open stond viel in de subtop. Hamburger SV plaatste zich na Bayern Miinchen, Schalke 04 en Borussia Mönchengladbach als vierde voor het toernooi om de UEFA-beker. HSV won simpel bij Eintracht Frankfurt: 1-4. Karlsruher SC en zelfs Kai serslautern maken wel nog kans op Europees voetbal, omdat ze over een week de bekerfinale spelen. Bayem München sloot de competitie met slecht spel af te gen Fortuna Düsseldorf: 2-2. Bovendien wisselde trainer Au- genthaler, vervanger van de zie ke Beckenbauer, in de rust maar liefst vier spelers in plaats van de toegestane drie, waardoor waarschijnlijk nog een straf volgt. Klinsmann scoorde twee keer, waardoor hij zijn seizoen totaal op zestien bracht. De Nederlandse schutters Meijer en Decheiver deden nog een keer van zich spreken voor dat ze met vakantie gaan. Erik Meijer, volgend seizoen aanval ler van Leverkusen, kopte voor Uerdingen twee keer raak tegen Sankt Pauli. Harrie Decheiver scoorde voor Freiburg, maar verloor toch met 3-2 van kam pioen Borussia Dortmund. Bei den scoorden elf keer in de competitie, waarbij aangete kend dat Decheiver daarvoor maar iets meer dan een half sei zoen nodig had. Italië Na 21 jaar heeft Fiorentina weer een hoofdprijs gewonnen in het Italiaanse voetbal. De club uit Spanje In Nou Camp zijn de supporters van Barcelona zondag massaal achter Johan Cruijff gaan staan. Figuurlijk. Om niet te provoce ren bleef de zaterdag ontslagen trainer bij de thuiswedstrijd te gen Celta Vigo (3-2 winst) weg. „Johan Si, Nunez No", was het meest opvallende spandoek. Andere teksten hadden een zelfde strekking. „Nunez Ju das", en: „Assepoester aan de deur gezet, de kabouters blij ven". Zoon Jordi, door coach Rexach in de basis gezet, werd massaal bejubeld. Toen voorzit ter Nunez de ereloge betrad was er een enorm fluitconcert en zwaaiden de toeschouwers met witte zakdoekjes. Daarmee be doelden zij: wegwezen. Al voor de wedstrijd moesten veilig heidsfunctionarissen in actie komen toen woedende fans probeerden vice-voorzitter Gas part lichamelijk letsel toe te brengen. Rexach deed mee aan de Cruijff-hulde door de goed spe lende Jordi een publiekswissel te gunnen. Cruijff-jr kreeg een ovationeel applaus. Oscar gooi de met tranen in de ogen na zijn winnende treffer het shirt in het publiek. Hij had een 2-0 achterstand in een voorsprong omgebogen. Oscar scoorde twee keer, Cuellar éénmaal. Thomas Hengen laat zijn tranen de vrije loop nadat zijn club Kaiserslautern is ge degradeerd. Ook zijn aanvoerder en voor malig wereldkam pioen Andy Brehme jankte zaterdag voluit voor het oog van de Duitse tv-camera's na dat tegen Bayer Lever kusen slechts een 1-1 gelijkspel werd be haald. Door dit reslul- taat bleef Leverkusen wel een afgang be spaard. FOTO RTR Biagini was zaterdag van on schatbare waarde voor Atletico Madrid. De Argentijnse spits maakte twee minuten voor het einde gelijk tegen Tenerife, 1-1. Een gelijkspel thuis tegen Alba- cete is nu voldoende voor Atle tico om volgende week voor de negende keer de titel te verove ren. Er waren meer mensen die af scheid namen dan alleen Cruijff. Bij voorbeeld Michel, die na twaalf jaar voor de laatste keer speelde in Bernabeu voor Real Madrid. Hij scoorde twee keer in de met 4-0 gewonnen wedstrijd tegen Mérida. De nieuwe trainer Capello, zondag onder de toeschouwers, stelt geen prijs meer op de aanwe zigheid van de middenvelder. Ook Michael Laudrup, volgend DUITSLAND Leverkusen-Kaiserslautern 1-1, Bayern M - Düsseldorf 2-2, Dortmund-Freiburg 3-2 M'gladbach-1860 Münch 0-2, Frankfurt HSV 1-4, Rostock-Köln 0-1, St. Pauli-Uer- dingen 0-2, Stuttgart-Karlsruhe 3-1, Bremen-Schalke'04 1-2. Stand: Dortmund 34-68, Bayern M. 34-62, Schalke'04 34- 56. M'gladbach 34-53, HSV 34-50, Ros- tock 34-49, Karlsruhe 34-48, 1860 Münch 34-45, Bremen 34-44, Stuttgart 34-43, Freiburg 34-42. Kóln 34-40, Di* seldorf 34-40, Leverkusen 34-38, St. Pau li 34-38, Kaisersl. 34-36, Frankfurt 34- 32, Uerdingen 34-26. Dortmund kam- pioen, Kaisersl., Frankfurt, Uerdingen ge. FRANKRIJK Auxerre-Nantes 2-1, Lille-Bordeaux 0-2, Paris SG-Bastia 5-1, Nice-St-Etienne 2-o| Martigues-Guingamp 2-1, Metz-Gueugnoii 1-2, Rennes-Monaco 2-3, Lyon-Cannes 1 0, Strasbourg-Montpell. 1-0, Le Havre Lens 1-1. Stand: Auxerre 38-72, Paris SG 38-68, Monaco 38-68, Metz 38-65, Lens 38-63, Montpell. 38-60, Nantes 38-55, Rennes 38-54, Strasbourg 38-54,, Guingamp 38-53, Lyon 38-48, Nice 3£L 45, Le Havre 38-45, Cannes 38-44, Bas- tia 38-44, Bordeaux 38-42, Lille 38-39, Gueugnon 38-38, St-Etienne 38-34, Mar tigues 38-34. Auxerre kampioen, Gueug non, St.-Etienne, Martiques gedeg. Bergamo. Finale Italiaanse beker, tweede wedstrijd: Atalanta Bergamo-Fiorentina 0- 2 (0-0). 47. Amoruso 0-1, 61. Batistuta0- 2. Eerste wedstrijd: 0-1 Fiorentina seizoen te bewonderen in Ja pan, kwam voor de laatste keer in actie op het veld van Real. Schotland Gordon Durje, spits van Schot land en Glasgow Rangers, zal met een lekker gevoel in trai ningskamp gaan voor de Eu ropese titelstrijd. Durie scoorde maar liefst drie keer in de finale van de FA Cup tegen Hearts, waardoor kampioen Rangers in Hampden Park de dubbel pak te. Mogelijk speelt international Durie op 10 juni de eerste wed strijd van de Schotten tegen het Nederlands elftal. Dé uitblinker bij Glasgow was echter als wel vaker de Deen Brian Laudrup. De stilist die met zijn land de Europese titel verdedigt, zorgde voor de eerste twee doelpunten van de ploeg van Walter Smith. België De bekerfinale in België gaat op eerste pinksterdag in Brussel tussen Club- en Cercle Brugge. Cercle schakelde gisteren in de halve eindstrijd FC Antwerp uit, landskampioen Club plaatste zich vrijdag al ten koste van St. Truiden. Cercle had het duel in Ant werpen met -3-0 gewonnen. Zeer verrassend maakte Ant werp de achterstand op vreem de bodem goed. Door treffers van Owolabi (2) en Milosevic was na negentig minuten spel een verlenging noodzakelijk. In extra speeltijd bezorgden Lau- wers (strafschop), Torma en Renty Cercle de finaleplaats. SPANJE Tenerife-Atl.Madrid 1-1, Sociedad-Bilbao 2-2, Albacete-Santander 2-2, Salamanca Gijon 3-0, Compostela-Sevilla 0-0, Valen- cia-Espanyol 1-0, Barcelona -Celta 3-2. Betis -Deportivo 1-0, Oviedo-Valladolid 3- 8, R. Madrid -Merida 4-0, Vallecano -Zara- goza 4-3. Stand: Atl.Madrid 41-84, Valen cia 41-82, Barcelona 40-78, Espanyol 40 72. Tenerife 41-69, R. Madrid 41-67, Be tis 41-62, Deportivo 41-60, Sociedad 41- 60, Compostela 41-58, Celta 41-51, Zara goza 41-48, Oviedo 41-48, Santander 41- 47, Gijon 41-46, Bilbao 41-45, Sevilla 41-45, Valladolid 41-44, Vallecano 41 44, Albacete 41-42, Merida 41-39, Sala manca 41-33. Salamanca gedegradeerd. TURKIJE Altay-Besiktas 3-0, Antalya-GaziantepO- Galatasar.-Denizli 1-0, Genclerb.-Bursa 2- 1, Istanbul-Karsiyaka 0-4, Kayseri-Kocaeli 1-0, Samsun-Ankaragucu 2-1, Trabzon-Es kisehir 7-1, Van-Fenerbahce 0-3 Stand: Fenerbahce 34-84, Trabzon 34-82, Besik- tas 34-69, Galatasar. 34-68, Kocaeli 34- 59, Gaziantep 34-49, Antalya 34-45, Samsun 34-43, Bursa 34-41, Genclerb 34-41, Ankaragucu 34-37, Altay 34-36, Istanbul 34-35, Van 34-35, Denizli 34- 34, Kayseri 34-32, Eskisehir 34-32, Kar- siyaka 34-27. Fenerbahce kampioen, Kar- siyaka, Kayseri en Eskisehir gedegradeerd. ZWITSERLAND Beker, finale: Servette-Sion 2-3. NACOMPETITIE Heracles Volendam Den Bosch 2 2 0 0 6 5-0 2 2 0 0 6 2-0 2 0 0 2 0 0-3 2 0 0 2 0 0-4 2 1 1 0 4 3-1 2 10 13 5-3 2 10 13 3-2 2 0 1 1 1 2-6 Volendam hoopt op snelle beslissing almelo anp SC Heracles zette zaterdag een flinke stap richting eredivisie door een verdiende overwin ning (2-0) op FC Den Bosch. De komende week ontmoet de for matie van de vertrekkende trai ner Jan van Staa in poule A tweemaal Volendam dat net als de Almeloërs zes punten uit twee duels vergaarde. Den Bosch en VW zijn met nul pun ten waarschijnlijk uitgescha keld. Afgezien van de laatste fase van de eerste helft dicteerde Heracles het spel. Tegenstander Den Bosch speelde chaotisch en kreeg vooral weinig grip op het middenveld van de diuisclub dat via Waslander, Leurink en Mouhouti de snelle spits Hol ster steeds wist te bedienen. Dat leverde al in de zesde minuut succes op. Uitblinker Waslander zette Holster vrij voor doelman Van Grinsven en dat betekende 1-0. Bij de rust had het al 3-0 of 4-0 kunnen staan, maar Klaver miste en Vel ten kreeg van scheidsrechter Zuidema geen strafschop toen hij door Latu- peirissa tegen de grond werd gedrukt. Ondanks het uitvallen van Klaver en de geroutineerde Kolmschot door blessures bleef Heracles het beste van het spel houden. Halverwege de tweede helft benutte Wiggers een straf schop. Latupeirissa had invaller Aydin gevloerd en moest daar voor niet alleen een strafschop maar ook zijn tweede gele kaart incasseren. Met een man meer kwam Heracles niet meer in de problemen. Jan van Staa, die wegens zijn overgang naar Go Ahead Eagles een hectische week achter de rug had, toonde zich een opge luchte trainer. „Ondanks dat ik hier vertrek wist ik dat het goed zat tussen de spelers en mij. An ders had ik het bijltje er bij neergegooid." Chris Dekker, die jeugdtrainer wordt bij Feye noord, was kort en duidelijk in zijn conclusie: „Voor ons is het over." Volendam - VW De twee aanstaande ontmoetin gen tussen Volendam en Hera cles gaan de beslissing brengen in de strijd om een plaats in de eredivisie. Dat zei Volendams ad interim-trainer Jan Brouwer na de zege (1-0) op VW. Aan de andere kant verklaarde Joop Brand dat nog niets zeker was. Dat VW na twee opeenvol gende nederlagen in de nacom- petitie nog een rol van enige be tekenis gaat spelen lijkt uitge sloten. Niet alleen is het verschil met beide koplopers zes pun ten, bovendien raakten Polman en vooral Verberne zaterdag flink geblesseerd, beiden aan de knie. De kans dat één van hen in het restant nog een bal raakt is minimaal. Volendam heeft vergelijkbare problemen. Plugboer speelde zaterdag door een hielblessure met een verdoving, Kromheer had eigenlijk nog een weekje rust nodig gehad, Stefanovic stond wegens een griepaanval stijf van de medicijnen. Binken, Opdam en Nijholt deden in het geheel niet mee. „We wisten dat we gezien de omstandigheden niet twee keer drie kwartier voluit konden gaan", zei Brou wer. Wel was Volendam vrijwel de ■hele wedstrijd beter. Het won verdiend, had wel de mazzel dat scheidsrechter Wegereef voor rust weigerde VW een straf schop toe te kennen waar het recht op had. Aan de Dijk echter had de thuisclub het overwicht en beduidend meer kansen. Het leidde pas in de 70ste minuut tot de verlossende treffer, met een internationaal tintje. Sa- mardzic scoorde op aangeven van Govedarica. emmen» anp Marcel Valk van Volendam wordt op de hielen gezeten door twee Venlonaren; Dennis te braak (rechts) en Roger Polman. amsterdam gpd Het nieuwe voetbalgoud ligt in Zuid Afrika bijna voor het opra pen. Ajax had de nieuwe markt graag willen veroveren, maar vond Heracles op zijn weg. De Almeloërs handelden sneller, beschikten over de betere con tacten en togen onlangs naar Johannesburg om daar een unieke deal af te sluiten. De club met de beste jeugdoplei ding van Zuid Afrika, Jomo Cosmos, is een samenwer kingsverband aangegaan met Heracles. De relatie is inmid dels zelfë notarieel vastgelegd De grootste talenten strijken de komende jaren eerst neer in Almelo, waar ze gaan voetbal len en studeren, om daarna misschien nog eens uit te zwer ven over de rest van Europa. Over zes weken, op 1 juli om precies te zijn, maken de eerste vier hun opwachting in Almelo. Stuk voor stuk spelers die op dit moment deel uitmaken van de Zuidafrikaanse selectie on der 23 jaar. Twee van hen, spits Na-Eem Johnson en S'Thembi- so Christian Tshabalala, heb ben met het Olympische team nog zicht op deelname aan de Spelen in Atlanta. De opvolgers van Nwanko Kanu, Finidi Ge orge, George Weah en Antony Yeboah zouden dus wel eens uit Almelo kunnen komen. Marsman Gerard Marsman wordt de op volger van Jan van Staa als trai ner van Heracles. Van Staa maakte onlangs bekend dat hij het komende seizoen deel uit maakt van de trainersstaf van Go Ahead Eagles, dat uit de eredivisie degradeerde. Mars man (44) hoort waarschijnlijk vandaag dat hij het diploma Coach Betaald Voetbal heeft verworven. De leraar lichame lijke oefening zal een contract voor één jaar tekenen. Hij was de afgelopen drie seizoenen trainer van de zaterdag-eerste klasser Genemuiden en had eerder Rhoda Raalte en WVF Zwolle onder zijn hoede. Mars man kwam als speler uit voor Heerenveen en Go Ahead Eagles. Emmen heeft door eeh afgete kende overwinning op Cam- buur (4-0) in poule B van de na- competitie de kans behouden om als eerste Drentse club te promoveren naar de eredivisie. Een zege op Cambuur was ver eist, na een nederlaag (3-1) te gen NEC. Cambuur lijkt kans loos voor een rentree op het hoogste niveau, na een gelijk spel tegen Veendam (2-2) en het debacle tegen Emmen. Het spel van beide clubs was matig, maar de slagvaardigheid van Emmen was van een hoog gehalte met vier doelpunten uit zeven kansen. Cambuur had zesmaal de gelegenheid om tot scoren te komen. Evenals in de reguliere competitie misten de Friezen een koele kansenbenut- ter. Uitgerekend de bijna een jaar geleden door Cambuur af gedankte Van Oostrum showde weer eens zijn neusje voor doel punten. Van Oostrum verklaarde des tijds nooit meer voor Cambuur te willen spelen na een conflict met interim-coach Calderwood. Emmen betaalde slechts 35.000 gulden voor de bij Ajax geschoolde aanvaller. Als dank voor zijn contract maakte Van Oostrum voor Emmen in de re guliere competitie liefst 26 doel punten. de slagvaardigste speler in het betaalde voetbal. Tegen zijn oude club wees Van Oostrum zijn elftal ook de route tot succes. Tijdens de door Cambuur iets beter gespeelde eerste helft brak Van Oostrum de score open met een strak schot. Halverwege de tweede helft forceerde hij met een doelpunt van grote klasse een voortijdige beslissing. Vanuit zijn ooghoe ken zag de aanvaller dat de klei ne keeper De Ron niet goed op gesteld stond. Vervolgens plaatste Van Oostrum de bal via een prachtige lob vanaf zestien meter in het doel. Cambuur was op slag knock-out. Door doel punten van de invallers Nur- mela en Stroeve krikte Emmen het doelsaldo nog even op. Veendam - NEC Veendam - NEC kabbelde af op een bloedeloze 0-0. Totdat Ge rard Wiekens drie minuten vooi tijd ineens een helder momeni kreeg. Uit de vrije trap, aange speeld door Lody Roembiak, haalde de beste man van Veen dam van een meter of 20 hard uit, 1-0. Niet het Nijmeegse NEC is daardoor meer de voornaamste favoriet in poule B van de na- competitie, maar het Veendam van de ongediplomeerde trainer Jan Schulting. De oost-Gronin gers speelden eerder 2-2 tegen Cambuur en gaan met vier pun ten aan de leiding. Emmen en NEC volgen met één punt min der. Zo niet van doorslaggeven de betekenis, dan is de dubbele noordelijke krachtmeting tus sen Veendam en Emmen (dins dag in Emmen, zaterdag in Veendam) in ieder geval van eminent belang. Vechtlust en onverzettelijk heid lagen ten grondslag Veendam's krappe overwinning tegen NEC. Qua veldspel had den de Nijmegenaren iets meer te bieden. Zij kregen ook de meeste van weinige kansen Emiel van Eijkeren (twee keer] en Michel Langerak waren her dichtst bij een doelpunt, maar lieten het op het beslissende moment afWeten. Voor Veen dam was Joseph Oosting bijna succesvol, maar zijn kopbal werd door Brookhuis over hel doel getikt. Trainer Wim Koevermans van NEC ventileerde naderhand ste vige kritiek op de instelling waarmee zijn pupillen aan de wedstrijd waren begonnen. „Wi| hebben nagelaten de strijd mei Veendam aan te gaan en daar zal ik nog een hartig woordje met mijn ploeg over spreken" mopperde hij.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 18