De haarlijn voor de zomer is kort, korter, kortst Weg met driedelig pak zakenlieden TTiHI Mode MAANDAG 20 ME11996 Y VAN GERVEN Wat meer volume aan de zijkanten geeft een zwierig effect. fotos cpd De lange, hete zomer van vorig jaar ligt nog vers in het geheugen. En als het aan de haarmode ligt, mag het komende seizoen weer de geschie denisboekjes ingaan als een van de warmste van deze eeuw. De korte kapsels, die deze zomer favoriet zijn, maken het namelijk mogelijk om onbezorgd te genieten van zon, zee en buitenlucht, zonder dat er veel tijd aan het haar hoeft te wor den gespendeerd. De nieuwe haar lijn vergt slechts een minimum aan verzorging en behoudt toch zijn ge soigneerde uitstraling. De hele haarmodebranche is het er over eens: 'kort, korter, kortst' is het credo voor komende zomer. Zoals in de kleding wordt teruggegrepen op een eenvoudige belijning, zon der tierelantijnen, zo geldt voor de haarmode ook: back to basics. Een krachtige coupe is voldoende, hooguit ondersteund met wat gel. Maar krulspelden, lak of permanent hoeven er niet meer aan te pas te komen. Zelfs in model föhnen is amper meer nodig. Een keer met de handen erdoor als het haar bijna droog is, volstaat meestal al als fi nishing touch. Een kleurtje blijft daarentegen wel onontbeerlijk, om de eigen tint wat op te halen of juist om lekker op te vallen aan het strand of in de disco. Niemand hoeft zich dan ook in te houden bij het kleuren. Zelfs de meest gewaagde tinten als spierwit, knalgeel, fel oranje of rood zullen niet misstaan. Liever meer dan één kleurtje in het haar? Ook dat kan. Ontwerpster Christine Anglier van Cosmo Hairs- tyling heeft voor het komende sei zoen een haarlijn met de naam Jingle ontworpen, waarin maar liefst drie tinten zijn verwerkt. 'Je moet het eigenlijk zien als een ana nas, waar je van bovenaf op kijkt. Rechtop staand en uitwaaierend', licht zij haar creatie toe, waarbij het haar op de kruin zo kort wordt ge knipt dat het recht overeind blijft staan, terwijl het naar beneden toe in langere plukken in de nek en over de kaaklijn valt. Door de bo venste laag twee tinten lichter en de onderste laag twee tinten donkerder te kleuren dan de middelste, ont staan er allerlei schaduwen die het kapsel extra volume geven. Futloos Hoewel Jingle wat koketteert met de punkmode is het volgens Christine Anglier ook een verrassend jeugdige lijn voor de grijsharigen onder ons. „Een gladde haarstructuur leent zich het beste voor Jingle. Ronduit ideaal is het voor slap, dun en fut loos haar", aldus Anglier. Het zal duidelijk zijn, de naar bui ten buigende krul in de nek, zo ka rakteristiek voor de jarenzestiglook, die veel bekende Nederlanders zich in het afgelopen winterseizoen heb ben aangemeten, moet eraf. Ook de Intercoiffure-kappers leggen het ac cent op de kruin, maar geven deze wat extra volume. Van daaruit wordt het in laagjes geknipte haar aan de achterzijde steeds korter en aan de voorzijde steeds langer, waardoor het speels over het voor hoofd valt. Een scheiding kan in dit kapsel scherp, maar ook minder markant zijn en de lok mag non chalant naar voren vallen, maar kan ook achter het oor worden vastge zet, voor een nog geraffineerder ef fect. De haarmodeontwerpers van Haute Coiffure Frangaise houden het eveneens op een 'rond kopje'. Het haar valt dan als een glad kapje naar voren, waarbij de uitgesproken bakkebaarden de in puntjes geknip te cirkel rond het gezicht markeren. Wie toch wat meer volume wil, kan het haar aan de zijkanten wat lan ger laten, waardoor de lokken gaan 'dansen'. Kruin Ook de mannen die met de mode meegaan hoeven zich komende zo mer geen kopzorgen te maken over hun kapsel. Dat zit beslist goed, zo lang het maar in een korte coupe wordt geknipt. In het herenkapsel ligt de nadruk eveneens op de kruin. De achterzijde is zeer kort, maar bovenop behoudt het kapsel wat volume, evenals aan de voorzij de. De losse lokken die daardoor over het voorhoofd vallen verhogen het nonchalante imago. Een enkele streek met de hand door het haar na een frisse duik in de golven, en je weet datje er weer piekfijn uitziet. En dat is ook de bedoeling van de haarmode voor komende zomer: verzorgd voor de dag komen, waar je ook bent, met niet meer op zak dan een simpel kammetje. r het voorhoofd hangt kan ook r worden vastgezet. EVELIEN BAkS Hoe krijg je al die zakenlieden uit het pak? Sim pel, door er een knots van een reclamecampagne tegenaan te gooien en de heren te laten zien dat casual het ook op de werkvloer héél goed doet. Wat het Amerikaanse Dockers betreft, is het drie delig grijs uit de gratie, al is het maar voor één dag in de week. Na de Verenigde Staten moet ook Europa geloven aan 'Casual Friday'. Twee maanden geleden zette Dockers het offen sief in tegen de das. Onder de veelzeggende kreet 'How to untie a tie' (of: als de hersenen zuurstof nodig hebben, waarom dan een stropdas gedra gen) werd Europese heren duidelijk gemaakt hoe verlossend het kan zijn om de knellende strop thuis te laten. Hoeveel mannen zich nadien zon der das op de werkvloer hebben begeven, is niet bekend, maar Dockers gaat onverdroten voort. Deze maand start de nieuwe campagne, ditmaal gericht op 'Casual Friday'. Want als het aan Doc kers ligt, is het gedaan met het stijve driedelige grijs en gaat het mannelijk deel van werkend Eu ropa voortaan losjes gekleed aan de slag. Al is het maar één dag in de week, en dan bij voorkeur op vrijdag. Toch al zo'n 'casual day'j De grootste leverancier van casual broeken heeft een reclamecampagne op poten gezet die er zijn mag. In zeven landen tegelijk is het offensief in gezet. Nederlandse mannen werd onlangs op een vrijdagochtend in de trein gevraagd hun stropdas in te leveren (die overigens 's middags weer per post geretourneerd werd) in ruil voor een T-shirt. In Londen gingen oudere heren in krijtstreeppak de straat op met de tekst 'I hate Dockers, Dockers hate me'. De actie haalde de Britse televisie. Deze maand krijgen zo'n 150 Nederlandse bedrij ven de missie van Dockers per post opgestuurd. Met daarbij het pleidooi om werknemers minder formeel gekleed naar het werk te laten gaan. De effecten zijn, als we het bedrijf mogen geloven, zéér gunstig. Ze baseren zich daarbij op cijfers uit de Verenigde Staten, waar in opdracht van Doc kers bij Levi Strauss Co diverse onderzoeken zijn gehouden. Meer kledingvrijheid op de werk vloer betekent (volgens Dockers): betere moraal (81%); betere communicatie en onderlinge ver standhouding (98%); betere financiële situatie (59%); betere houding ten opzichte van het be drijf (86%). De 'mission' heeft het bedrijf in de Verenigde Sta ten geen* windeieren gelegd. In tien jaar tijd is Dockers én 'Casual Friday' een begrip geworden op de Amerikaanse werkvloer. Niet zo verwon derlijk, als je weet dat het kledingmerk er zelf be hoorlijk achterheen zit. „In de Verenigde Staten groeit het de pan uit," zegt Laura Werkendam, advertising promotion manager voor de Benelux. „Inmiddels heeft Doc kers daar al 22.000 bedrijven geadviseerd. Zo'n hype als het in Amerika is, zal het in Europa ove rigens niet worden. Want Europa is al veel meer 'casual'." ■i K M E E H I E N E K K B H A A N H H M E V G M R P Acrobatie Heft Paasvakantie Bataljon Heil Rank Buskruit Kiem Reaal Citer Kitsch Schrap Deelstaat Klep Specialiseren Democraat Lies Stank Derde Mand Stuw Dronkaard Manuscript Taugé Emelt Marmer Traan Gaai Melig Trui Hakkenei Metalen Vaardigheid Hartslag Nest OPLOSSING OPGAVE CITAAT Horizontaal: 1. donor; 2. kaart; 3. kroon; 4. plooi; 5. pont; 6. kalot; 7. gazon; 8. ruit; 9. pekel; 10. steen; 11. boord; 12. dons; 13. takel; 14. zwart. Het citaat is van C. J. Wijnandts Francken: ,,Het succes van denkbeelden hangt af van hun juistheid". WOORDZOEKER In deze mengelmoes van letters zijn al de genoemde woorden ver stopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of schuin. Sommige letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De res terende letters vormen dan regel voor regel van boven naar bene den nog een woord. HEINZ (y -'»< •- TOMPOES Heer Bommel en het ontstoffen Heer Bommel kwam moeilijk over eind en holde achter Tom Poes aan om het vreemde voertuig te volgen. ,,Hoe vreselijk is dit alles", hijgde hij onder het voortgaan. Ik had mij mijn nieuwe leven heel anders voorge steld. Er is hier niets dan ruwheid en koude om mij heen. Nergens een aardig onthaal of een vriendelijk woord. Dit is geen land voor iemand van mijn stand, zeg nu zelf!" „Hm", zei Tom Poes. „Het is wel wat raar allemaal. Maar als we dat ding volgen zullen we ontdekken wat dit voor een wereld is, dat zult u zien." Nu, gelukkig hoefden ze niet ver meer te draven. Het wiel maakte een scherpe bocht en reed ratelend langs een hoop oud roest op een deur toe, die in de rotswand was aangebracht. Toen Tom Poes en heer Ollie die plek buiten adem bereikt hadden, was het toestel reeds in het inwendige ver dwenen. Uit de deuropening klonk het gebonk van op elkaar slaande metalen, gerinkel en getik, terwijl het geheel verlicht werd door groene lichtflitsen. „Een garage", zei heer Bommel, „dat is duidelijk!" Daarop haalde hij diep adem en riep met een grote stem: „Hallo! Is daar iemand?" „Zeker", zei een bejaard vrouwtje, dat uit de grot tevoorschijn trad. „Hebt u iets te schrevelen?" „Nee", riep heer Ollie. „Ik kom mij beklagen! Ik heb een trap gekregen van een dolle fiets! Is dat ding van u, mevrouw? Ik wens..." Toen zweeg hij en hij zette grote ogen op. „M-maar ik k-ken u!" stamelde hij na een poosje. „Ubent..." „Van de rederij Holle en de War", vulde Tom Poes aan. Want hij had de werksters op slot Bommelstein niet gezien. H W R 6.00 DOOR HANS VAN ES Het wil nog altijd niet erg vlotten met het voorjaar in deze bloei maand. Afgezien van enkele heldere dagen met normale mei-temper'; jg]o5 raturen aan het begin van de maand, overheerste de koelte en was de bewolking alom aanwezig. Op weg naar de zomer bespeur ik in mijn j omgeving een geleidelijk groeiende onvrede met de weersontwikkeling gen. Verwend als we we zijn in de afgelopen jaren met veel warm len-,U.52 teweer en twee topzomers op rij, valt het niet mee te accepteren, dat de natuur nu al geruime tijd uit een fris vaatje tapt. Zaterdag waagde warme lucht uit het Middellandse Zeegebied de lan den aan de Noordzee te veroveren, maar dat liep op een mislukking uit. Alleen in de zuidelijke en oostelijke provincies reikte het kwik nog 7 44 even tot dicht bij 20 graden. Het warmtefront bleef enige tijd stil lig gen boven de westelijke kuststrook, waardoor de zon geen kans kreeg. De hoeveelheid regen bleef beperkt, maar het kwik reikte niet hoger dan 12 graden. In het noorden van het land werd slechts 9 a 10 gra den gehaald. Rond de kern van een depressie, die via West-Frankrijk naar Engeland trok, bleef de onweersactiviteit beperkt tot een verdwaalde bui in de L zuidelijke provincies. Zomerse onweders werden gemeld uit Frankrijk en Duitsland. Hier kwam de warme lucht wel tot haar recht met maxi ma tot circa 24 graden. Zondag werd het in de westelijke kuststook wat zachter met maxima van circa 15 graden. Ook nu bleef het geruime tijd bewolkt met tijde- lijk een beetje regen. Later op de dag werd het vriendelijker met wat In de wat toegenomen zuidwestelijke stroming wordt de komende 24. uur koele, Atlantische lucht naar West-Europa gevoerd. Hierin krijgt' de zon wat meer ruimte. Voorts ontwikkelen zich stapelwolken, waar uit een enkele bui kan vallen. De maxima blijven bescheiden; circa 15 graden. Ook dinsdag bevinden we ons in onstabiele oceaanlucht, waarin nog een kleine buienstoring meetrekt. Overigens laat de zon zich ruimschoots zien bij weinig veranderde temperatuur. Op de oceaan is er deze week enige tijd sprake van een ouderwetse westcirculatie. Hierin trekt op woensdag een depressie over de Britse Eilanden naar de Noordzee. Regen en krachtige zuidwestenwind zijn het gevolg. Later in de week klaart het weer wat op. Bij een noorden-, wind blijft hetfris; maximaal 13 tot 15 graden. KNMI Weersvooruitzicht Geldig tot en met maandag. Noorwegen: Flink wat zon. Op bf kenvelden c 1 tijd t Minder koud; woensdag maxima rond 14, in het noorden ongeveer 8 graden. Zweden: Flink wat zon, maar mor gen in het zuiden nog be wolkt en nat. Hogere tem peraturen; woensdag ger. Oenemarken: Geregeld zon en vooral woensdag ook enkele bui en. Ook onweer is moge lijk. Middagtemperatuur rond 13 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Vooral in Schotland en lerlanc king en regen; elders nu en dan een bui. Vrij winderig. Maxima 1 13 België en Luxemburg: Vooral vandaag wat zon, vooral morgen een bui. Middagtemperatuur rond 13 Noord- en Midden-Frankrijk: Aanhoudend koel en op veel plaatsen 1 Soms ook z morgen in h Portugal: Van tijd tot tijd zon, vandaag vooral in het noorden ook nog ëen bui. Warmer weer, met op morgen maxima van 18 graden bij Porto tot 23 in de Algarve. DINSDAG 21 ME11996 Zon- en maanstanden Zon op 05.37 Zon onder 21.3 Maan op 09.02 Maan onder Waterstand IJmuiden Katwijk Hopg 0^.56 19.14 06.29 'Laag 02.46 15.15 02.27 14.5 Weerrapporten 19 mei 20 u Brussel Cyprus Middagtemperatuur ongeveer 20 gra- Rotterdam Spanje: Vlissingen In het noordwesten soms nog een bui. Maastricht Verder droog en flink wat zon. Maxima Aberdeen op veel plaatsen tussen 20 en 25 gra- jren® Canarische Eilanden: Flink wat zon. Droog. Maxima tussen 25 en 29 graden. Marokko: Westkust: Droog en flink wat zon. Maxi ma met name morgen ruim boven 25 graden, maar bij zeewind aanmerkelijk Vandaag misschien nog een bui.-Verder veel zon. In het noorden 23 graden, in het zuiden beduidend hoger. Zuid-Frankrijk: Geregeld zon, met name vandaag hier Maxima rond 18 graden, in het zuidoos- Mallorca enlbiza: Vrij zonnig en droog. Maxima rond 23 Italië: Vandaag op verscheidene plaatsen een regen- of onweersbui. Morgen meest droog en flink wat zon. Maxima meest tussen 20 en 25 graden. Corsica en Sardinië: Droog en flinke perioden met zon. Mid dagtemperatuur rond 22 graden. Malta: Maxima ongeveer 25 n Kreta: Griekenland e Warm en veel zon. Middagtemperatuur meest tussen 25 en 30 graden. Turkije en Cyprus: Kusten: veel zon en maxima ongeveer 26 graden. Duitsland: Veranderlijk bewolkt en hier en daar een bui, in het zuiden misschien met on weer. Middagtemperatuur van 15 tot 18 graden. Zwitserland: Vrij veel bewolking en vooral in het wes ten en zuiden grote kans op buiige re gen, misschien met onweer. Maxima rond 16 graden. Buenos Aires half bew. Casablanca licht bew. Johannesburg half bew. rond 19 graden. Met name va daag bewolkt, buiig en kans op onweei Polen: Vanuit het westen regen, onweer en koeling tot rond 20 graden. Morgen o Tsjechië en Slowakije: Snelle overgang naar minder warm we met maxima rond 20 graden. Deze ovi gang gaat gepaard met buien en onwe. Morgen ook weer wat zon. Hongarije: Vand. westen regen en on- Morgen overwegend droog, gere- an en maxima rond 22 graden. 1.02 ï?m E» J: jke 3 :vve UA 43Q11

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 14