Scorebord
Robin Sprinkhuizen
in blakende vorm
Degradatie vrouwen
Oegstgeest een feit
MAANDAG 6 ME11996
PRIJSVRAGEN
Lotto 18: 2-7-8-9-17-45 Reservegetal:
41. Cijferspel 7 6 1 627.
63-69-71-75
Toto 18:3 1-1-1-1-3-2-3-2-2-3-3.
016376 Spiel 77. 2 6 8 3 0 10
Belgische lotto: 10-15-26-27-37-39 Re
servegetal 41 Joker: 2 2 7 59 2 1
RESERVES
2-Rozenburg 2 1-3, ARC 2-Rijnsburgse
8 2 2-1, Kozakken B 2-Noordwijk 2 1-0,
Barendrecht 2-Katwi|k 2 2-0 Quick Boys
Quick B 2 21-43 ARC 2 21-29
Lisse 2 21-34 Ri]nsbB.2 21-26
Excels M 2 21-34 Rozenburg 2 21-26
Katwijk 2 21-32 Noordwi|k2 21-25
Scheven 2 21-31 Barend 2 21-21
Kozak B.2 21-30 RWH 2 21-13
TWEEDE KLASSE
SC Muiden 19-38 GDA 19-25
FCGelre 20-37 KFC 19-20
NEC'75 19-36 Bergum 19- 9
FC Berghuiz. 19-30 Sleutels 19- 3
EERSTE KLASSE ZATERDAG: Botlek-R.js-
oord 2 4-0, Oegstgeest-'s Gravenzande 2-
2, Katwijk-Kloetinge 7-1, Vlissingen-Zwart
22-50 sGravenz. 22-29
?n 22-46 Rijsoord 2 22-23
it 2 22-45 Oegstgeest 22-21
TWEEDE KLASSE ZATERDAG: DZB/Zeven-
kamp-FC Lisse niet gesp., HBSS-Quick
Boys 2-6, Ter Leede 2-Devjo 12-2,
100 m: Linda Verhorst 12.95 200 m: Lin
da Verhorst 26,79 800 m: Vr.ens
2.26.35, 1500 m: Van der Laan 4.53.96
Hoog: Van der Stouwe 1,50. Speer: Van
der Stouwe 38,04. Eindstand: 1 GAC
16489. 2. Ilion 15441, 3 AAC 2 14975,
4. Sparta 14458, 5. AAV '36 13030 (lan-
lie-Groot-Brittanniè 5-0 Stand: 1 Maleisië
2-4, 2. Australië, Zuid-Korea 1-2, 4 Ne
derland 2-2.
Ipoh. Azlan Shah Cup. tweede dag: Austra-
liê-Groot-Brittannié 5-0(1-0).
:lijk 16de). 6. Hellas 11883
MW'27-Berkel 2-2
7-1. RCL-RVVH 1-7
22-43 DZBZevenk. 21-22
e 2 4-0, Katwijk 3-RCL 2 1-1, Delta MW '21 22-27 Devj.
Sp.2-DSVP 2 2-1, Spijkenisse 2-ARC 3 9-
1, Zwaluwen 2-Capelle 2 1-2, Quick B.4
EERSTE KLASSE ZONDAG: GDA 2-Vre
denburch 1-3, Ammerstoi-Leonidas 3-5,
3-KFC71 2 1-3, RVC'33-BZC'95
n 2 2-3, Quick B.3-0ranje Wit 2 1-3,
■ers 2-Strijen 2 3-4, Zwart Wit 2-Ex-
>r P.2 2-4, SHO 2-Groote Lindt 2 3-0,
5-1, SJZ-SJC 4-2
DERDE KLASSE A: Gravenz.SV 3-Lyra 2 0- GDA 2
3, Voorschoten 2-Gravenz.2 1-6, Sport- SJZ
dijk 2-Die Haghe 2 2-1.
DERDE KLASSE B: Oegstgeest 2-Be Fair 2
3-3, Sportlust 2-Gravenzande 3 4-2,
Noordwijk 3-HV0 2 2-0, Rijnsburgse B.3-
Monster 2 3-4, Alphia 2-Quick B.5 2-6.
1 -3, Floreant 2-Zwervers 3 2-0, RCL 3-Spi-
20-46 KFC'71 2 20-2
22-64 Blauwzwart 22-27
22-52 Cabauw 21-26
(landelijk 2e. Ie Unitas 14824), 2
10,89, 2. Rathlmg (Leiden Atletie
10,95, De Lange (LA I) 1' r"
(LA II) 11.87, 400 m: 2.
3 53,50, 3. Hulisz (LA I) 3.55,52,
Meijden (AAV) 4 04,64, 5. vd Plas (LA II)
15.43,71, 110 mh: 3
6. Rathling 6,02; Hinkstap: 3.
12,31, Kogel: 2. Boere (AAV) 13,44, 3.
Hamers (LA I) 12,15, 4. De Heij (AAV)
11,80, 5. Scheltens (LA I) 11,63; Discus:
2. Boere (AAV) 39,02, 3. Scheltens (LA I)
38,94, Speer: 1 Dongelmans (AAV I)
14324 HGC 2-1, Bloemendaal -
2-1, HGC - Amsterdam 4-2.
21-31 MEP
Wagen-ngen 21-2!
EMHC 21-23 Concordia 21-4
EERSTE KLASSE A: DSHC - Cartouche 1-
EERSTE KLASSE B: Reigers - Spam
bosch 1-1, Overbos - Maarssen 4-3, E
Alecto 3-3, Bennebroek - HBS 5-5, Soes
12892 (landelijk
12942), 2.
'40 11168,
12942), 2. Spartaan 11895 (7e), 3.
Atletiek 10537; In- Overb
ieuwkoop 21-39 VEP
ocos 21-39 NSV'46
4. Warmerdam (Sp) 13,51, 5. Wassenaé
(LA II) 13.67, 400 m: 1 Vermond (LA I
58,96, 2. Ammerlaan (Sp) 60,98, 800 rr..
1 Engels (LA I) 2.23,37, 2 Kaptijn (Sp) l-6.Stra
2.26,93, 3 Vd Slot (Sp) 2.29,03; 1500 Hilversur
m: 1. Boonstra (AAV) 4.38,44, 2. Kaptijn Myra
5.1 1,82, 3000 m: 1Groen in 't Woud (LA Huizen
II) 11.03,85. 2. Van Grieken (Sp) Alphen
11.18,11. 3 Hogenboom (LA) 11.21,73; Groen Ge
100 mh: 1 Macel (LA I) 16,66, 2. Veld- Haaskam
22-24 Rood IA
AMERICAN FOOTBALL stra (jun, LA II) 17,34, Hoog: 1
EERSTE KLASSE: Feyenoord
Westlandia 2 2 1-0.
UVS 2 21-44 DHC 2 21-26
Feijenoord 2 21-43 ADO 2 21-26
Papendr 2 20-32 VUC 2 21-25
Nieuwenh 2 20-31 Unitas 2 21-23
Alph 8.2 20-31 Wilhelmus 2 21-21
Westlandia 2 20-26 Spartaan 2 21-17
TWEEDE KLASSE A VCS 2-Velo 2 4-1,
Quick 2-Blauw Zwart 2 1-0, Vredenburch
2-Ri|swi|k 2 1-1. Roodenburg 2-DHL 2 1-
1. HMSH 2-TONEGIDO 2 uitgesteld. Lens
2-DSO 2 3-2
DERDE KLASSE A Foreholte 2-GDS 2 4-
1VCS 23-VVSB 2 3-1, Olympia 2-Oliveo 2
0-1, RVC 2-DHC 3 3-1, RKAW 2-Lisse 2
VIERDE KLASSE A Alphense B.3-UVS 3
2-4, UDWS 2-Lugdunum 2- 10-3, Teylin-
gen 2-VCL 2 5-0, SVLV 2-Alkmama 2 0-2,
WSB 3-Docos 2 1-1, DOSR 2-SJZ 2 2-1
igue American Football.
Frankfurt Galaxy (Dui)-Ai
(Sch) 15-14.
gewonnen, 0 verloren, 2. Edinburgh Sc
tish Claymores 3-1. 3. Barcelona Dragc
2-1, Londen Monarchs 2-1. 5. Dusseld
stap: 1. Rutherford (Bah) 16,47 r
Collins (VSt) 23,36 400 m: 1 Floyd (VSt)
53,65. 100 m horden: 1 Dickey (VSt)
12,83 400 m horden: 1 Jolivet (VSt)
56,82. Ver: 1 Hairston (VSt) 6.651
5.36.13 Vrouwen: 1 Sja-
(Sp) 1,50; Hink-
2-Groeneweg 2 0-4, DONK 2-
2 2-1, Unio 3-Stol'
Lugdunum 3 2-1
AFDELING LEIDEN
Zaterdag
jk 2 0-7, GSV 2-
ordwijk
<t-uuicK eoys o u-d, i mvv *r-i\aiwijK 5 1-3,
KRV 2-Kagia 2 1-2, Hazerswoudse Boys 2-
Rijnsburgse Boys 4 5-1
TWEEDE KLASSE A: HVZ-Quick Boys 7 1
2, SVLV 1-Noordwijk 6 2-1, Rijnsburgse
Boys_6;ARC_6 7-p,_Katwijk 6-LFC 2 5-1,
V 3-Li
e 5 2-6, Fore
1-Docos 1 3-
Noordwijk 5-W
7.46.27,3. Si
Rio de Janeiro. IAAF Grand Prix-wedstrij
100 m: 1. Bailey (Can) 10,07 200 m:
Johnson (VSt) 20,27 400 m: 1. MH
(VSt) 45,23. 800 m: 1. Barbosa (Br
liyongabo (Zir
Speer: 1. Puskyts (VSt) 84,14 Vrouwen.
100 m: 1. Torrence (VSt) 11,13. 200 m:
1. Young (VSt) 22,66. 400 m: 1 Ogun-
koya (Nig) 50,69. 800 m: 1. Wickus (VSt)
2.03,27. 3000
9.02,34 100 m
13,15 Speer: 1. Jespen (Den) 64,66 Ve
i (VSt) 51,97. 1500 r
DERDE KLASSE A: LSVV 2-Valken 4 2-0,
Quick Boys 11-ARC 8 2-2, Ter Leede 6-
JAG 1 3-3, Sleutels 3-Rijnsburgse Boys 8
2-7, KRV 7-Alphia33-l.
DERDE KLASSE B: Leiden 4-MVKV 2 0-4,
Koudekerk 3-GWS 2 5-3, Ter Leede 5-KRV
8 4-0, Voorschoten 4-Noordwi|k 7 2-1.
C: Woubrugge 3-ARP
6 1-2, KRV 5-Quick E
k 2-Oegstgeest 4 2-1.
erswoudse Boys 4 3-2.
EERSTE KLASSE A: Alphen 2-LFC 2 ge-
Foreholte 3-UD0 2 0-0.
TWEEDE KLASSE A: ASC 2-Docos 4 4-3,
SJC 3-WSB 4 1-2, Lisse 4-Kickers 2 5-1,
ROAC 3-Roodenburg 3 3-1, Alphense B.4-
burg - Altior 3 n.gesp., Warmunda 2-SJZ 3
1-2, Foreholte 4-DOSR 3 6-0
DERDE KLASSE A: SJC 7-Docos 8 7-1, Al
phen 3-Alphense B.6 1-3, Alkmama 3-
e B.3-SJC 6 0-2.
DERDE KLASSE C: WSB 5-UDO 3 4-0,
Teylingen 4-Alphense 8 7 1-2, Docos 5-
Baart (AV'23) 29.53, 3.
e 5 2-3, Lugdunum 4-Foreholte 5 0-0.
utRDE KLASSE D: VNA 2-Roodenb
uitgesteld, UVS 5-Leidsche B.2 7-1.
A-JUNIOREN
TWEEDE DIVISIE A: Quick Boys-SVW'27
3-5, DWV-Zeeburgia 3-1, UW-DOVO 4-0,
Argon-DOSK 2 r-""s
21-26 (Att) 2,10 m. Spee
21-26 76,92
21-22 61,54
DCG
De Lange (Ciko) 56,4
DOVO 21-27 DOSK 21-13 1. Steennis (AV'34) 2.13,17, 1500 m: 1
TWEEDE DIVISIE B: Sparta-Westlandia 0-
1, Spartaan'20-Alphense Boys 2-1, DHC-
Spijkemsse 0-4, Dordrecht'90-ADO 4-2,
Olvmpia-RVC 0-8, VCS-Excelsior 2-1
21-46 Spijkenisse 21-28
21-44 Spartaan'20 21-26
21-35 Alph. Boys 21-25
Koens (Ciko) 4.22,78. 5000
na (PAC) 9.22,69 100 m horden: 1
Diessen (AV '34) 14,22. 400
Goossens (AV '34) 61,45 Hoog:
Dordt'9
DHc'S 21-31 ADO
Sparta 21-29 Olympia
21-25
21-24
21- 9
DERDE DIVISIE: Noordwijk-Roodenburg 4-
2. ARC-Katwijk 3-0, Be Fair-DSO 2-3, Wil-
helmus-VELO 1 -1Soccer Boys-Quick 3-3.
DSO 22-51 Noordwijk 22-30
22-38 R.jnsb. Boys 22-29
lenburg 21-37 Wilt
1 Vet (AAC) 17,8
22-27 (AAC) 6o,54
21-220 66.82 m Kog«
(AAC) 2.07,44. 1500 m: 1
(RA) 4.20.31 3000 r
TWEEDE DIVISIE A: Alphense Boys-Pur- 9,31,82. 100
wijk-AFC 0-1, Roodenburg-Quick Boys 0-9
Quick Boys 21-53 Alph B 21-27
ADO 21-47 AFC 21-23
UVS 20-42 Elinkwijk 20-21
17.27 m Discus: 1 De Bruin 60,94 n
VROUWENVOETBAL Bare
EREDIVISIE: WFC-Rijsoord t
Leede-Velocitas 1-2. Stedoco-Zw;
3-1, Saestum-Braakhuizen
JSV/Nieuwegem Wartburgia 2-1
Saestum 20-51 Stedoco
DEM 17.658. 10.
(an Stijn 58.04 3000 r
12,07 Discus: Kor-
18054, 4. TION 18046, 5.
17.872 (landelijk 13de)
1,55, 2/3. f.
stap 2 Veldstra 10,22; Ver: 1 Van Dorp
5,56, Kogel: 1. Baljet (LA I) 10,84, 2. Wa
terreus (LA I) 10,09; Discus: 1 Waterreus
31,90, vd Veek (Sp) 27,82, Speer: 1. Oos-
termeijer (Spartaan) 39,80, Van Pelt (LA I)
28.58.
Mannen, 2e klasse: 3. Spartaan 6074
AUTOSPORT Amsterdam
nn 1.35 26,156 (gem 193.761 k
Jordan 1.18,490 Verstappen valt in 40e
ronde uit. Stand WK: 1. Hill 43 punten. 2.
Villeneuve (Can) Williams 22, 3 Schuma
cher 16, 4. Alesi 11. 5 Irvine 9. 11 Panis
(Fra) Ligier, Verstappen Footwork. Brundle
(Eng) Jordan 1 Stand WK-constructeurs:
1. Williams-Renault 65, 2. Ferrari 25, 3.
Footwork-Hart 1 Bij-
Sport Spider: 1. Nils-
m 28.42,191 (gem.
j.
Collard (Fra) 12 r
HOOFDKLASSE A: KVS-D0S'46 19-14,
Nic.-PKC 14-18, Blauw Wit-Wordt Kwiek
24-16, Groen Geel-Fortuna 23-21
Mitchell (VSt) 10,22. 400
ij (Qat) 45,04 1500 m: 1
(VSt) 16,71. Polshoog: 1 Voss (Den) 5.60.
t (Dui) 85,55. Vrouwen: 1. Barby
(Ken) 1 15.32 Vrouwen: 1 lljina (Rus)
10,33 400 m: 1. Chaoming 46.24. 1500
m: 1. Ningjou 3.41 12 Kogel: 1 Hao
19,14 m. Hinkstapsprong: 1 Shixin 16.94
m Vrouwen, 200 m: 1 Tianhui 22,86.
800 m: l.Jie 1.59.45. 5000 m: 1 Junxia
1. Wei 57.47
5 m Speer: 1
i: 1 Ying 5949 pnt.
Woldemarime (Et
a (Eth) 44.15, 3 Berger
(Start '78) 44.24 Vrouwen: 1 Vijverberg
(Caesar) 51.32, 2. Mieke Hombergen
NBA Playoffs,
ste ronde: Phoeni
tonio Spurs 98-116
12-16 DOS'46
Deetos-AKC 23-22,.
Stand: 2-3. Atlar
(Fra). EK 47/2. Pol
100-74), Horn-De Raes 2-0, Van Silfhout-
De Reas 2-0, Horn-Gretillat 2-0. Poule 4:
De Bruijn-Grethen (Lux) 2-1 (28-100 100-
41 100-86). Masse (Fra)-Niessen (Bel) 2-
0, Grethen-Niessen 2-0. Masse-De Bruijn
3-1 (100-100 100-98 100-21), De Bruyn-
Nlessen 2-1Grethen-Masse 3-1 Kwartfi
nales: Van Silfhout-Garcia 2-0 (100-81
100-86), Horn-Grethen 3-1, De Backer-
Hikl 2-0. Horvath-Masse 3-2 Halve fina
les: Horn-Van Silfhout 2-0 (100-36 100-
36). Horvath-De Backer 2-1 Finale: Hor-
12-20 Rohda
12-23 Sparta(N)
12-19 Nieuw
12-13 Kindei
Swift(M) 12-13 TOP
EERSTE KLASSE D: VEO-Sporting T
11-20
Sp. Trigon 12-21 Celeritas 1
K. Zaandijk 12-17 VEO 1
12-24 Merwic
De Bermen 12-18 KZ Leic
(Eng/3) 16-14, Hendry (Sch/l)-Bond
BOKSEN 8-9
•os (Spr) 8.33,21. Hoog: 1. Pennings
shout (Ciko)
Gram (Spr)
11,86. ~UWen' m. r r
Anaheim. WK-titelgevecht. Licht-vederge-
wicht (WBO-versie): Barrera
(Mex/titelverdediger) wint na een knock out
in de derde ronde van Benavides (VSt).
Vlieggewicht (vacant/IBF-versie): Johnson
ronde van Tejedor (Col).
Payne (Eng) 275-slagen, 2. Sjóland (Zwe)
276, 3 Jimenez (Spa), Westwood (Eng),
s (Eng) 277, 28. Muntz 284 (71 73
no wc «due .onde: 1. Maggert (VSt)
m.9n" 202, 2. Duvall (VSt) 203, 3. Brooks (VSt)
Stand na twee races: 1. Filart 45 punten,
2 Du Pont 30. 3. Rike 27. 250 cc: 1.
Schulte (Dui) Aprilia 22.34,88 (gem.
154,577 km/u), 2. Bolwerk (Odiliapeel)
Honda, 3. Roemein (Twello) Honda. Stand
na twee races: 1 Schulte 50, 2. Roemein
36, 3. Hoogeveen 29. Supersport 600cc,
eerste manche: 1 Verwiist (Uden) Yamaha
20.18 06 (157,611 km/uur), 2. Zeelen-
:n 1,75 m. Kogel: 1. Goormachtig
15.91 rn. Discus: 1 Goormachtig
Spartaan'20 21-26 58.84 m Speer: 1. Bus (Ciko) 44,98
Phuket (Tha), 500.000 gulden. E
Chepstow. Welsh Open,
stand: 1 Hackney (GBr) 289 (73 75 69
72), 2. Navarro (Spa) 290, 3. Mourgue
(Oos)-Podravka Koprivmca (Kro)
(Hon) 23-20 (12-13) Stedenbel
(Roe)-Skien(Noo) 23-15 (14-8)
REGIONALE TWEEDE KLASSE:
18-7, UVG-Animo 16-16, DWS-Ancora 16-
17
Animo 9-13 DWS
(Hec
«ijk)
«ijst, 2. Zeelenberg, 3 Mertens (Bel)
Honda. Stand na twee races: 1. Zeelenberg
140, 2. Mertens 107, 3. Verwijst 106
Plomion. GP Frankrijk, cross 500cc. Eerste
manche: 1. Smets (Bel) Husaberg. Tweede
manche: 1. Shayne King, 4 Smets, 7 Van
Doorn Honda WK-stand: 1. Smets 89, 2.
Darryl King 85, 3. Shayne King 82, 7. Van
Giesbers/KTM Tweede manche: 1. Ber-
voets, 2. Everts, 3. Chiodi (Ita) Yamaha,
11. Tragter/Suzuki, 13. Giesbers. WK-
stand: 1 Bervoets 172, 2. Everts 143, 3.
Vohland 143, 10. Tragter 61, 16. Van
Rees 22, 18. Giesbers 14, 22. Vromans 5,
Bellpuig. GP Spanje, i
EHC gens/Honda, 16.
1. REGIONALE TWEEDE KLASSE:
nAtl. Achilles
AFD. EERSTE KLASSE: Westlandia
mini 2 15-25, EDH 2- GDS 18-25, I
Sport- Hermes 18-25, Saturnus - Hei
1-13 SOS/KwSp. 11-
8- 2 1,60 plaats 1,30 1,60 2,70 koppel 8,30
trio 79,80 Tweede koers, 2150 m: 1 Nai-
ra (De Vries) 2.32,5, 2 Nadym, 3. Plagom.
Niet gestart Spartak, Alvaron Toto: win
nend 2,60 plaats 1,40 5,40 1,30 koppel
51,50 trio 240,80 dubbelwinnend 7,30
Derde koers. 2000 m: 1 Junior (Roeling)
D plaats 2,30
10-10 2.37.0
Zesde koers, 2000 m: 1 Isaac W (Hauber)
2.35,7 - 1.17,9, 2 Highclass. 3. Jupiter
David. Toto: winnend 6,40 plaats 3,20
1,90 koppel 6,90 trio 197,40 Zevende
koers, 1900 m: 1 Classic Light (O'Callag-
han) 2.02,4, 2. Romina Bright, 3 Money
Niet gestart: Danastro. Watermill Sept To
to: winnend 5,00 plaats 1,90 1,90 koppel
5,90 trio 38,60. Achtste koers. 1609 m:
1 Getalonglittedoggy (Grift) 2.02,2 -
1.15,9, 2 Herdo, 3. Giant Cedar, 4. Iwan
Sigero. Toto: winnend 4,30 plaats 1,90
1,90 5,40 koppel 13,70 kwartet 6632.20
Negende koers, 2000 m: 1. Cadran d'lllois
(Grift) 2.36,9 - 1 18,5, 2. Kind of Special,
3. Jacco G. Toto: winnend 7,00 plaats
2,70 2,60 1,90 koppel 75,80 trio
644,10. Tiende koers. 2150 m: 1. Karvat
(De Vries) 2.32,7, 2. Savoi, 3. Balzam
Niet gestart. Agar's Saroech. Toto win
nend 2,30 plaats 1,10 3,30 1,90 koppel
7,90 trio 55,00 Elfde koers. 1609 m: 1
d-Schotland 3-1 Om derde plaats: cago Blackhawks 5-1 (1-1).
1. Van den Hoogenband 23.4
22-14 361.C
o Valbyholm, 3. Fenntranss R. Toto:
winnend 2,40 plaats 2,00 2,70 koppel
5,70 trio 86,60. Twaalfde koers, 2000 m:
1. Juventus Torino (De Vlieger) 2.35,2 -
1.17,6, 2. Jaap Hollandia, 3. Ivanloe H.
Niet gestart: Gladys Spencer, Helene Joris-
hof. Toto: winnend 1,30 plaats 1,30 1,90
koppel 2,60 trio 17,90. Omzet totalisator:
3, Ede - Worthy. Toto: winnend 29,40 plaats 6,80
22-32 Alecto 22-21
22-31 QuiVive 22-16
22-29 Soest 22-10
22-27 Reigers 22- 9
2.57,8- 1.19,4, 2.
4,30 plaats 2,80 3,70 koppel 14,10 trio
109,70. Vierde koers, 1700 m: 1 Henk
van 't Hof (Rutting) 2.15,5 - 1.19,7, 2.
Kramer Blush, 3. Jennifer. Toto: winnend
72,70 plaats 11,30 1,40 koppel 39,50
trio 2884,00 Vijfde koers, 1700 m: 1
Walk (Langeweg) 2.12,0 -
2. Anna Sobel, 3 Guy Hanover
Toto: winnend 2,50 plaats 1,50 1,50 kop-
22-17 1.17,6, 2. Ann.
2,40 koppel 9,40 trio 108,60 Zev
22-30 Alecto 22-16
Laren 22-28 Bloemendaal 22-1
Den Bosch 22-26 Groningen 22-1
22-19 1821,50 i
2,00 6,10 koppel 80,70
Gooische 22-34 Voordaan 22-22
Huizen 22-33 Amstelveen 22-21
Forescate 22-30 Soest 22-17
Alliance 22-26 HBS 22-14
Maarssen 22-25 RoodWit 22-11
Leiden 22-22 Strawberries 22- 8
TWEEDE KLASSE A: Evergreen - AMHC
jen - Roomburg 1-2, Cartou- Jachtspri
e koers. 1700 m: 1. Jef-
;n) 2.11,5 - 1.17,6, 2.
nd 1,50 plaats 1,10 1,60 koppel 4,00
o 15,90 Negende koers, 2240 m: 1. I
Hayo Oldeson. Toto win-
3 Gentle Boszorg. Toto:
Wessels (8) 6-2 6-2 6-1. Dubbelspel fina
le: Standaart/Belgraver-Brummer/Heinhuis
(4)6-1 6-3 Vrouwen, finale: Hopmans (2)-
Ketelaars (4) 6-2 7-6
Atlanta, 500.000 gulden. Halve finales:
Alami-Chang 6-4 6-4, Kulti-Reneberg 6-7
7-6 6-2. Finale: Alami (Mar/6)-Kulti (Zwe)
6-3 6-4.
München, 680.000 gulden. Halve finales:
Mova (Spa)-Muster (Oos/l) 6-3 6-3, Dose-
del (Tsj)-Becker (Dui/2) 7-6 2-6 7-6. Fina
le: Dosedel-Moya 6-4 4-6 6-3. Dubbelspel,
Praag, 585.000 gulden. Halve finales: Ka
felnikov (Rus'2)-Ruud (Noo) 7-5 5-7 6-3,
3 Sanchez (Spa) 6-3 6-1
Dubbelspel, finale:
SaV'8? L8?. k;ppel 6-36-76-3.
r Sanchez/Lobo (Spa/Arg)
Hamburg, 725.000 gulden.
Martinez (Spa/2)-Pierce (Fra'4) 6-1 6-1,
Sanchez-Vicario (Spa/1 )-Halard (Fra/6) 6-
0-2, Gro
Hudito 18-33 Roomburg 18-16
Zoetermeer 18-24 AMHC'65 18-16
Cartouche 18-20 Leonidas 18-16
Evergreen 18-19 Groen Geel 18-15
Souburgh 18-16 Krimpen 18- 3
18-31 Spandersb. 18-16
18-25 Bennebroek 18-15
18-23 FIT 18-14
18-20 Weesp
79,01, 3. Becker (Dui) Olympic 0-79,08.
Jachtspringen: 1. Von Rönne (Dui) Atlantis
48,28, 2. Carsten-Otto Nagel (Dur) Fran-
Weinberg (Dui) Ferdinand 0- nale: Piz.
71,61, 2. Schepers (Dui
ptijd: 1. Beat Mandh/Geneva 0-
ion (Oos) Gordula 0-57,85,
ïann (Dui) Gaucho 0-58,11,
:n Cate Forunella 0-58,88,
Z 0-71,81, 13.
(Fra) 1.45.15, 2. Barel 1.45.27, 3. I
Tops/Splash 0-73,00.
18- 5 Oviedo.CSI.
Springconcours met barrage: 1. Watson
(GBr) Uptons LD 0-35,81, 2. Koch (Zwi)
Fossbury 0-37,24, 3. Michael Whitaker
(GBr) Magic Carpet 0-37,69. Zonder barra
ge: 14. Van de Pol/Goliath T 4-68,86, 16
1-71,84 Spring-
Olympisch kwalificatietoerni
München: Duitsland-Jo
3-0, Dui
oegoslavié 0-3, Chi-
p tijd: 1 Glazzard (GBr) Fie
f Athenry 0-57,72, 2. Ma
'hing 0-58,45, 3.
'te Folie 0-60,C
li 0-60,96.
spinho: Bulgarije-Venezuela 3-0, Por-
igal-Canada 3-1, Bulgarije-Portugal 3-0,
anada-Venezuela 3-1. Eindstand: 1. Bul-
3-6, 2. Portugal 3-4, 3. Canada 3-2,
fï'eni
Patras: Polen-Spanje 3-1
in-Gnei
Rockets 108-75. (Stand HOOFDKLASSE B- DVO-DKOD 9-16, BW Gr0
rase- 1 Bost (Fra) Vallee Spanje 3-1. Eindstand: 1. Polen 3-6, 2.
HripUpnlanrl ^-0 3 lanan^-O A Onanie
42,46. Kies uw lijn: 1. Phihppaerts/Kap-
teym 13,6-76,57, 2. Lejeune (Bel) Colonel
12,8-76,41, 3. Bourdy/Velleda du Heup
12,4-71,79, 9. Eras CC la Perla 11.2-
86,88, 17. Huis in 't Veld/TP Fairy Tale
8,8-79,59 Jachtspringen: 1. Delaveau
•2, Polen-Japan 3-1, Gr
Eindstand: 1. Pok
3-2, 3. Japan 3-2, 4. Spanj.
Nederland, Verenigde Sta
ane, erazihë, Cuba, Arj
Rusland en Zuid-Korea.
Bulgarije en Polen. Eerder v\
WIELRENNEN
d 73,14. 17. Eras/CC Uppy d'Es-
42.00, 2. Jeffer
«ent 201,60; Stibbe/Bahtua uitgevallen
ihppaerts- Goes. Ronde
E KLASSE L Harga-De Bermen 8-13
12- 9 (WRu) 7.29,40. Zo: 1. Kjodotovitsj
1. Kjodotovitsj |er
K mrlntnuiRi D3U
2. Talen 0.29, 3. Capiot (Bel), 4. Frison
(Bel). 5. Timmermans. 6. Den Bakker. 7.
.Van der Poel, 8 Knaven. 11 Dubbeldam,
12. Bl.jlevens, 13. Cornelisse
Dupont Tour. Individuele tijdrit Raleigh: 1
Armstrong (VSt) 12,6 km in 12.56,96. 2.
Rominger (Zwi) 23,06. 3. Nardello (Ita)
32,09. Vierde etappe, Raleigh-Greensboro:
1. Van Bon 177,9 km in 4.37.34. 2. Cu-
br.c (Joe) 0.02, 3. Elliott (GBr) Klasse
ment: 1. Armstrong 12.30.35, 2. Rormn-
).35, 3 Nardello 0.44, 8. Van Bon,
lentejo. Achtste etappe Borba-
RIJNDELFLAND A SEV-Vriendenschaar(B)
Pedro Silva (Por) Eindklassement: 1 Mi-
ik, Wiegertjes, Groot Bruin-
7 01,59, 6. Nederland II
Rusland 6.16,88, 2. Nederland (Meijer,
Venema, Boelen, Westerhof, Knaven, De
Jong, Van Koert, Van der Velden, stv De
Wolf) 6.18,02. Zo: 1. Canada 6.09,44, 2.
lol Ier/Borg (Dui) 7.38,10, 2. Mittendorff-
Nan den Berg 7.50,00. Mannen. Open
klasse, skiff, za: 1. Chalupa (Tsj) 6.52,29,
3. Vervoorn 6.59,03, 5. Egel meers
7.04,46. Zo: 1. Porter 6.52,97, 4. Egel
meers 7.04,43, 5. Vervoorn 7.05,93
Twee-zonder, za: 1. Fischer/Scholz (Dui)
6.37,86, 3. Van Iwaarden/Compagner
1,51. Dubbelvier
(Middag, Van der Marck, Loefs, Van Andel)
5.55,29. Zo: 1. Duitsland 5.47,27, 3 Ne-
in 5.27.00, 2. Fra
l. Chia
o Casagrande
Bogota. Ronde van Colombia. Dertiende
etappe: 1 Aguirre (Col) 208 km in
5 08.22, 2. Palacios (Col), 3 Jose Gonza
lez Algemeen klassement: 1. Sanabria
58.42.10, 2. Palacios 2.48, 3 Luis Gon
zalez (Col) 2 51
Argenteuil. Klimmerstrofee: 1. Heulot(Fra)
87,1 km in 2.12.37, 2. Forconi (Ita) 0 07,
3. Desbtens (Fra) 0.41.
Metz. Omloop van de Mijnvalleien. Eind
klassement: 1. Dante (Ita) 23.03.11, 2.
Ivanov (Rus) 0.41, 3. Streel (Bel) 1.03.
Gippingen (Zwi). Grand Prix-wedstrijd: 1.
Guidi (Ita) 196 km in 4.43.38, 2. Olano
(Spa), 3. Riis (Den).
.Rijssen. Ronde van Overijssel, topcompeti-
tie: 1. Theus (Bergeijk) 205 km in
4.57.15, 2. Kemna (Deurningen) 0.05, 3.
Kemoer (Volendam). Stand topcompetitie:
1. Giant
460 punten, 2. De Jonge
stm Duyster) 5.38,46. Zo: 1. Nederland
5 35,07. Lichte klasse, skiff: 1 Kacovsky
(Tsj) 7 07,10, 5. Trooster 7 23,39. Dub-
beltwee, za: 1. Van der Linden/Aardewijn
6 26,78. Zo: 1. Tichy/Christensson
6 28,37, 3. Aardew.jn/Breuk 6 32,26.
schede, Beens) 6.08,36, 5. Nederland II
(Van der Drift, Hitchcock, Wissing, Oud)
6.14,94 Zo: 1. Ierland 5.58.78. 2. Neder
land I 6.01,37, 3 Nederland II 6 04,07
Zwanenburg. Schipholronde om de Haar
lemmermeer, clubcompetitie: 1. Pieters
(Zwanenburg) 185 km in 4.18.47, 2.
Schouten (Vlaardingen), 3. Zwirs (Hoofd
dorp)
Odoorn. Omloop van Zand en Veen
(Gieten")mi70 km inTII'lè, 2. Teuben
(Heerenveen), 3. Vinkê (Kampen).
Wervershoof. Westfriese Dorpenomloop,
vrije klasse: 1 Yepenburg (Hengelo) 160
km in 3.20.16, 2. Duijn (Onderdijk), 3.
Steigenga (Allmgerwier) Vrouwen: 1 Ha-
ringa (Hoofddorp) 102 km in 2.40.05, 2.
viaktoete (Lit) Derde etappe, eerste g
deelte: 1 Jackson (Can) 51 km
1.42.55, 2. Koliasseva, 3 Marsal (Fra)
Tweede gedeelt e: 1 Rossner (Dui) 75 k
in 2.21.46. 2. Unruh (Dui), 3 Zilioe
PAARDENSPORT
SCHERMEN
Zoetermeer. Bevrijdingsbeker, sabel: 1
Ros (Zaal Kardolus), 2 Oskamp (Zaal van
Oeveren), 3 Oscar Kardolus. Plantmga
(Kardolus) Vrouwen: 1. Sandra Kardolus,
2 Holierhoek (AEW), 3. Sachs (Van Oeve
ren). Buijs (Pallas)
Boedapest. Wereldbeker vrouwen, degen.
Directe eliminatie: Osinga-Ortiz (Cub) 15-
7, Osinga-Toth (Hon) 15-14, Osinga-Burki
(Zwi) 15-13 Kwartfinales: Garcia (Cub)
Osmga 15-12, Titova (Oek)-Hormay (Hon)
15-11. Nagy (Hon)-Mazina (Rus) 15-10,
Lit) Algem
3 06.12,2.
<luisbergen. Benelux Cup, ATB,
n 0.12, 3. Marsal 0.17.
strijd: 1 Brentjens 60
i in 2.25 10. 2 Meirhaeghe (Bel) 0.55,
3 Weevers 0.59, 4. Arntz 2.57. Vrouwen:
in 2.07.35, 2. Coppoolse
3 40, 3. Grobben 3.42
s;ids:
reldkampioen Om derde plaats: Vere-
Staten-Rusland 4-3 r.
2.34,4 - 1.17,2, 2 Igor,
Toto: winnend 8,90 plaats
pel 9,50 trio 91,30 Vijfde koers, 1300 n
1. Nearco Raaphorst (Middleton) 1.19,9,
2. Roy, 3. Savoie Toto: winnend 3,50
plaats 1,30 1,10 koppel 3,90 trio 95,60.
y (hon)-Sa\
lagy-Gar
c (Joe) 15-5 Halve fina-
New York. NHL, f
offs. Halve finales
a 15-12, Szalay-T
12. Finale: Nagy-Szalay 15-13. Eindst
3 15-
Eastern Conference: Pittsburgh Penquins-
New York Rangers 4-3 (stand best
ven 1-0). Philadelphia Flyers-F
Panthers 3-2 (1-1). Halve finales W<
Schevenmgen. O Neill NK windsurfen, eer
ste wedstrijd: 1 Van der Hout Cs-Graven-
zande), 2 Ruiter (Heerhugowaard), 3.
Kmpscheer (Bergen). Vrouwen: 1 Ernst
Engeland, 2. Schotland, 3.
Nei
land 1-2, Zwitserland-Denem
Zweden-lerland 1-2, Oostenri|k-Spanje 0-
3, Noorwegen-Belgiè 1-2, Wales-ltalié 1-2
17 t/m 20: Tsjechiè-Portugal 0-3, Honga-
rije-Sloveniè 2-1 Eindstand: 1. Engeland,
2 Duitsland, 3. Nederland.
TAFELTENNIS
21-11, Sharon (Isr)-De Cock 20-22 21-16
23-21 Tweede ronde: Massart (Bel)-Vij-
verberg 19-21 21-11 21-6. Enkelspel,
eerste ronde: Cooke (Eng)-Chen Sung 21-
10 19-21 18-21 21-19 21-13 Tweede
ronde: Keen-Plachy (Pol) 24-22 21-15 21-
17 Dubbelspel, eerste ronde: Traska/Pa-
trik (Slw)-Chen Sung/Vijverberg 21-13 21-
14, Janci/Katis (Slw)-Keen/De Cock 21-23
21-14 21-17. Vrouwen, enkelspel, eerste
ronde: Noor-Poloncic (Slv) 21-19 21-2 21-
17, Keen-Dermastaja (Slv) 21-19 22-20
21-11 Tweede ronde: Noor-Pogossian
(Arm) 19-21 21-14 21-17 21-18,
Hooman -Poliackova (Slv) 21-18 21-19
21-13, Vriesekoop-Nieminen (Fin) 21-12
31-7, h'X'n Coi'Xciru (Roe) 21-17
21-12 21-11. Dubbelspel, tweede ronde:
Vriesekoop/Noor-Dandoula/Cojocaru (Gri-
/Roe) 21-10 21-6. Derde ronde: Vriese-
koop/Noor-Boros/Aganovic (Kro) 21-19 13-
21 22-20 Gemengd-dubbelspel, halve fi
nales: Kreanga/Badescu (Gri/Roe)-Blas-
zczyk/Ciosu (Pol/Roe) 21-16 21-19,
Samsonov/Toth (WRu/Hon)-Shmirev/Mel-
nik (Rus) 21-12 21-10. Finale: Samson-
ov/Toth-Kreanga/Badescu 18-21 21-9 21-
1. Spitzauer, 2. Maif
a). 17. F
1. Spitzauer 2,75 punten. 2.
1. Reymen 57,37, 2 Zuydweg 57,74, 3.
Van den Hoogenband 57,96. 200 wis:
(Hoeijmans51,€
Amersfoort. NK scnoonspringen, l-meter-
plank: 1. Ypenburg (AZ PC) 412,55, 2
Sebastian 10,75, 3. Driscoll (Ier) 12,00, (De Dolfijn) 336,10. Jor
/an (Arg). 2 Malek
18. Van Geemen. \lm
jen (Fra). 2 VangiK
Antwerpen. Zwemfeest Scaldis. Vro
Eden (AZ&PC) 315,20. 3-meterplank: 1
295,10, 3. Van Oosterhout
283,55. Meisjes A: 1. Bén (Aquarijn)
364,30, 2. Donkersloot (HVK/AZC)
336,35, 3. Van Genmp (PSV) 324,80. 3-
309,85. Meisjes A. 1. Bén 399,00, 2.
59 39.200 Donkersloot 360,05,' 3
linder: 1. Van Hofwegen 1.02,94.
vrij: 1. VZC Vlaardingen 3.5-
lofwegen 57,63). Mannen, 50
-dineen 3 57 10 2- Oekraïne, 3 Neder
aingen J.a/.iu Span|(_ 8Q 2 0e(
De Zijl/LGB heeft het afgelopen
weekeinde gegrossierd in me
dailles. In de derde en vierde
ronde van de kringkampioen
schappen in Katwijk behaalde
de Leidse zwemselectie in totaal
zeventien gouden, twaalf zilve
ren en vijf bronzen medailles.
Robin Sprinkhuizen toonde,
vlak voor de nationale kam
pioenschappen, gisteren in het
zwembad Aquamar zijn prima
vorm. Hij versloeg op de 100 m
rugslag de kringtop in 1.03.1.
Hij won ook de 400 m vrije slag
in 4.18.2. De 100 m vlinder
scoorde hij 60.3 (le). Op zater
dag nam Sprinkhuizen het in de
Grote Prijzen van Antwerpen op
tegen de nationale top. De 21-
jarige Zijl-zwemmer deed het
lang niet slecht. Op de 200 m
vrije slag finishte hij achter de
gerenommeerde Marcel Wouda
en Tim Hoeymans 1.58.46. De
derde plaats was ook voor hem
weggelegd op de 100 m vlinder
(58.30). Op de 200 m vlinder
werd hij tweede in 2.11.98.
Clubgenote Jorien Kleywegt
was ook succesvol op de kring
kampioenschappen. De Leider-
dorpse zwemster won de 100 m
vlinder (1.09.0), de 200 m rug
(2.29.2), de 200 m wisselslag
(2.29.1) en de 200 m vrije slag
(2.10.8). Sven Meyers behaalde
twee gouden medailles. Hij won
de 200 m wisselslag (2.29.0) en
de 100 m rugslag (1.09.8). Ver
rassend was zijn nederlaag op
de 100 m schoolslag tegen
Twan Martijn (1.15.3 om
1.15.9). Het kersverse Zijl-lid
Katinka van Vastenhoven kwam
ook al goed voor de dag. Zij
boekte een overwinning op de
100 m vlinder (1.18.7). Op de
200 m wisselslag werd zij twee
de (2.44.9). Van Vastenhoven
behaalde ook een zilveren me
daille op de 200 m vrije slag
(2.23.2).
Dirk Hoek was maar liefst drie
maal succesvol. Hij won de 100
m rug (1.10.6), de 100 m vlinder
(1.08.5), en de 400 m vrije slag
(4.31.3). Sander Rhijnsburger
won de 100 m rugslag in 1.17.2.
Jeroen Sprinkhuizen won de
100 m schoolslag in zijn jaar
gang (1.18.4).
LZ 1886 deed op de kring
kampioenschappen niet veel
voor De Zijl onder. De Leidse
zwemvereniging scoorde in Kat
wijk zeven gouden, dertien zil
veren en tien bronzen medail
les. Louis van Schaarenburg
stond maar liefst drie maal op
de hoogste trede van het podi
um. Op de 200 m wisselslag was
hij de snelste in 2.40.4. De 100
m rugslag en de 100 m vlinder
won hij in respectievelijk 1.11.9
en 1.16.2. Hij werd tweede op
100 m schoolslag en 400 m vrije
slag. Tijden respectievelijk
1.27.3 en 5.06.4. Mark Drenth
werd tweede op de 100 m vlin
der achter Van Schaarenburg
(1.17.1). Dezelfde plaats was
.voor hem weggelegd op de 100
m rug 1.19.9). Remco Singe-
ling diepte vier gouden medail
les op. Hij versloeg de concur
rentie op de 200 m wisselslag
(2.23.2), de 100 m vlinder
(1.03.1), de 100 m rug (1.06.2)
en de 400 m vrije slag (4.34.1).
Patrick Kraan was goed voor
goud op de 100 m schoolslag
(1.16.8), evenals Bart Vermeulen
op de 100 m rugslag (1.06.2).
Dieuwertje Vermeulen kon weer
twee zilveren medailles in haar
prijzenkast hangen. De 100 m
vlinder en 100 m schoolslag
(1.24.9 en 1.18.8). Esther Nijgh
werd tweede op de 200 m rug
slag in 2.50.2.
Sylvia Donkersloot (AZC) be
haalde op het Nederlands kam
pioenschap schoonspringen
twee zilveren medailles. De Al
phense eindigde op de 1 en 3 m
plank achter Bianca Ban uit
Nieuwegein.
MEDEWERKER
In de eredivisie speelde Ter
Leede een slechte wedstrijd te
gen Velocitas. Trainer Hein van
Heek moest Brenda van Stralen
vervangen, die op de training
haar enkelbanden had ge
scheurd. Dat Ter Leede nu vast
op de vierde plaats staat en de
tegenstander nog tegen degra
datie voetbalt, was in het veld
duidelijk te zien. Alle afgeslagen
ballen waren voor Velocitas,
korte passes kwamen niet aan
en Ter Leede creëerde nauwe
lijks kansen. Ondanks het slech
te spel kopte Marion van der
Ploeg uit een corner van Mar
griet Limbeek 1-0 binnen. Velo
citas had inmiddels al twee
enorme kansen verprutst, mede
dank zij goed keeperswerk van
Jolanda Broekhof. Na rust ble
ven de lange ballen naar voren
van Velocitas gevaarlijk. Een
kwartier na de pauze viel de ge
lijkmaker, een paar minuten la
ter gevolgd door de 2-1. Ter
Leede kreeg geen kans meer om
de stand gelijk te trekken. Alleen
keepster Broekhof, de hardwer
kende Caroline Roem en moge
lijke aanwinst Nicky Benson,
een talent uit de VS, haalden en
voldoende.
De Sleutels verloor in de eer
ste divisie A met 2-0 van het
Haagse GDA, de ploeg van
YVilfried van der Vorst, de toe
komstige trainer. Na het gelijk
spel tegen de koploper vorige
week hoopte De Sleutels op een
beter resultaat, maar Van der
Vorst bleef gezichtsverlies be
spaard. De Leidse ploeg liet
kansen liggen en werd vlak voor
rust met een 1-0 achterstand
geconfronteerd. Na de pauze
scoorde GDA opnieuw, ondanks
kansen voor De Sleutels.
Het lukte Oegstgeest in de
eerste klasse zaterdag niet om
degradatie af te wenden. Winst
op 's-Gravenzande 5
zijn geweest om nog een beslis
singswedstrijd tegen Rijsoord 2
af te dwingen, maar het elftal
van trainster Dyo Breton-van
Grol bleef op een 2-2 gelijkspel
steken. Aanvankelijk zag het er
goed uit voor Oegstgeest dat
bijna de gehele eerste helft
pressie op het doel van de te
genstander uitoefende. Na rust
scoorde Mayke Goris het eerste
doelpunt, gevolgd door een
kopbal van Annelies Oskam.
Haar inzet werd door de keeps
ter achter de doellijn gepakt,
maar door de leidsman niet ge
teld. 's-Gravenzande scoorde
daarop 1-1 uit een counter,
maar laatste vrouw Anneke van
Brakel zorgde opnieuw voor een
voorsprong door prachtig te
scoren. Vlak voor tijd kwam 's-
Gravenzande tot teleurstelling
van Oegstgeest opnieuw uit een
counter langszij. Kampioen
Katwijk voldeed aan zijn ver
plichtingen door zijn laatste du
el met 7-1 van degradant Kloe-
tinge te winnen.
SJZ zette in de eerste klasse
zondag de stijgende lijn voort
door met 4-2 van SJC te win
nen. Tineke Kerseboom scoorde
2-0, gevolgd door Linda Mooij-
man en Natasja Takes. Pas bij
een 4-0 achterstand deed de
Noordwijkse ploeg iets terug.
Angelique Salman benutte een
penalty en keepster Margo van
Heiningen zag een inzet van Pe
tra Steenvoorden over zich
heen hobbelen. SJC en Alkma-
nia, dat ook zijn laatste duel te
gen KFC'71 2 met 3-1 verloor,
eindigden respectievelijk twee
de en derde van onder op de
ranglijst. In de tweede klasse op
zaterdag en zondag behaalden
de reserves van Ter Leede en
UDO de tweede plaats, die wel
licht recht op promotie geeft.
Voor RCL (zaterdag), Bernard-
us en Iduna (zondag) lijkt de
gradatie onafwendbaar.