UIT SJC heeft nu zeker een prijs Het laatste kunstje van Bob Hendriksen Sport MAANDAG 6 ME11996 ROB ONDERWATER, C GESPROKEN Radjin de Haan in Voetbal over Rob Jacobs, trainer van Eind hoven: 'Met het zaalvoetbal had hij geen problemen. Wat je doet in je vrije tijd moet jezelf maar we ten, zei hij, als je er zaterdag avond maar staat. Idem: Wat dat betreft probeerde Mark Wotte me nog een kunstje te flik ken. Ik moest de wedstrijd Eind hoven - Den Haag door een bles sure missen en meneer Wotte wist Jacobs even snel te vertellen dat ik die blessure in de zaal had opgelopen. Mark Wotte desgevraagd: 'Die De Haan die zegt maar wat. Wat hij daar allemaal in dat blad zegt is allemaal niet waar. PSV'er Luc Nilis in Vrij Neder land. 'Voetballen op televisie interes seert me niet. Als kijksport is voetbal te saai. Te veel dooie momenten, te doorzichtig. Ik heb genoeg aan de samenvat ting.' Zweminternational Marianne Muis in SI. 'Ikga niet voorde lol het water in. Ik kan niet ontspannen zo maar een paar baantjes trekken. In de vakanties ook niet. Zon en strand oké, maar de zee krijg je mij niet in. Ik ben als de dood voor open water. Ja, een besloten baaitje gaat nog wel, maar echt cle zee in zwemmen, nooit van mijn leven. Luc Nilis, ook ex-Anderlecht in Vrij Nederland. 'Anderlecht is een sjieke club. De enige club in België die echt een mengeling is van Waals en Vlaams. Dat heeft geresulteerd in een rare mentaliteit: een beetje snobistisch, erg Brussels. De huisregels zijn streng. Altijd in een pantalon en meteen das om verschijnen. Schalke-speler Youri Mulder in Elf. 'Schalke heeft plannen voor een nieuw te bouwen stadion. Ik heb de bouwtekeningen al ge zien. Het wordt een beetje zoals de Amsterdam Arena, maar clan vierkant. En er komt een trouw- kapel in, voorstellen die voor cle wedstrijd of in de rust willen trouwen. Kijk, en dat hebben ze in Amsterdam niet!' FC Utrechter John van Loen in Elf. 'In Japan heb ik regelmatig gege ten in van die sushirestaurants. Daar kon je uit een aquarium kiezen welke vis je wilde eten. Die vingen ze dan voor je en dan gingen ze 'm voor je neus hele maal villen. Ik heb een keer mêegemaakt dat ze zo'n vis, nog levend, op de bakplaat legden en ploep, één beweging en hij sprong er zo weer af. Lachen, jongen. Idem. 'We gingen ook vaak met het he le elftal uit eten. Zaten we met z'n allen aan zo'n lage tafel die vol stond met rauwe vis. En fles sen bier. Veel bier. En dan heb ben ze daar de gewoonte dat je nooit bij jezelf mag inschenken. Dan hingen we allemaal over el kaar heen om bij elkaar in te schenken. Na een uur was ieder een laveloos. Want als je het niet opdronk, voelde degene die het had ingeschonken zich beledigd. Idem: 'Privézijn Japanners heel be leefd, hoor. Maar als ze eenmaal uitgaan en drinken, weten ze na verloop van tijd echt niet meer wat ze aan het doen zijn. Gaan ze zo blauw als een aap naar huis. Idem: 'Ik heb mijn naam niet mee, hè. Dat's nog steeds zo, ja. Tegen woordig staakt een scheidsrech ter de wedstrijd omdat hij voor kankerlijder wordt uitgemaakt. Ik word al jarenlang elke wed strijd uitgescholden, maar voor mij is er nog nooit een duel stil- gelegd: Acteur Maarten Spanjer in Elf. 'De clubtrouw van Gerard Cox heeft iets aandoenlijks. Je kunt nog altijd beter zijn vrouw af pakken dan dat je aan 'zijn'. Feyenoord komt. (Ik moet er niet aan denken wat er zou zijn ge beurd als de huidige vriend van Joke Bruijs Ajax-supporter was geweest. Dan had Nederland zijn eigen O.J. Simpsonschan- daal)' Ajacied Ronald de Boer in SI. 'Ik beleg. Ik heb aandelen. Ik heb niet zulke risicovolle aande len. Ik heb Elsevier en Hoek's, en ik had Heijntans, een bouwbe drijf. Die heb ik er uitgegooid, ze leverden heel veel op. Ik heb nu Schuttersveld gekregen. Ik weet niet wat voor bedrijf dat is. Ik word geadviseerd door ABN- Amro en door mijn schoonva der.' de VISIE van Ruud Bröring ,,SJC en Foreholte maakten er een leuke wedstrijd van. Ik heb ze in de tweede klasse een heel stuk slechter gezien. Het was een lekker open potje, jammer dat er )ZOi weinig toeschouwers op af waren gekomen. Dat viel me •echt tegen. Driekwart van de wedstrijd was voor SJC. De ploeg was in die periode echt op alle fronten beter dan Foreholte. SJC was fy siek sterker, agressiever, voetbal de beter, schakelde gemakkelij ker om van balbezit naar bal verlies, benutte zelfs de dode momenten een heel stuk beter. Zo maar een klasse verschil, en dat had ik niet verwacht. Bij Fo reholte lopen immers ook goede voetballers rond. Maar het is niet zo gek dat die onzichtbaar zijn als de ploeg speelt, zoals een 'kopsterke verdediging als SJC moet je Duyn van Foreholte (rechts) maakt het SJC'er Robbert Pont lastig. Noordwijk. Tegen t tuurlijk voorkomen dat je te veel hoge ballen geeft. Foreholte deed echter niet anders. En als de bal dan eens niet lang werd gespeeld, probeerden de spelers het weer met veel te kort spel. Op een veld als SJC op dit moment heeft is dat vrqgen om balverlies. Uit dat soort situaties kwamen voor rust ook twee van de drie doelpunten van SJC tot stand. Daarbij was Fore holte in die fase ook veel te statisch bezig. Als je met twee spitsen speelt, zul je meer moeten switchen. En zeker ook meer de ruimte v aan de zijkant moeten benutten. (-Dat Foreholte wel kwaliteit heeft, werd in de laatste twintig minu ten duidelijk. Met het inbrengen van Oscar Ligtvoet voor Rick van Dijk kreeg Foreholte een man meer op het midden veld en dat man netje werd door Foreholte goed benut. Toen werd-liet zowaar nog spannend, terwijl SJC het duel op dat moment al lang en breed in de zak had moeten hebben. Maar de ploeg liet nogal wat kansen liggen en daarbij gingen de spelers steeds meer mopperen op de scheids rechter. Dat komt je eigen spel niet ten goede en de kans dat je zo'n man dan tegen krijgt, is ook niet klein. Dat gebeurde dan ook, ik denk niet dat SJC die strafschop tegen zou hebben gekregen als de trainer en spelers hun mond gewoon hadden gehouden. Ik begrijp ook niet waarom SJC zo boos werd op de scheidsrechter. Zelf vond ik Van Gilsteen van de beste mensen van het veld. Een persoonlijkheid. Hij bleef rustig, hield z'n kaarten in z'n zak als dat ook maar even kon. Nee, ik wou dat Noordwijk hem een dag eerder tegen Scheve- nifrgen had gehad. Dan was het daar heel anders gegaan. SJC: Van der Meer 7; Brouwer 7,5, De Haas 8, Otte 7, Van Resteren 7,5; Pont 6,5 (Martens 7), Van Duin 7, Yener 8 (Hulsebosch -), Van Rooven 7; Hazenoot 7,5, Dén Hollander 6,5 (Marijt-). Foreholte: Van der Hulst 6; Roffelsen 7, Van Dijk 6,5 (Ligtvoet 7), Hooymans 6,5; Van de Burg 6, Bougrine 6, Van Rijn 6,5, Uljee 7, Luynenburg 6 (Van de Berg - pe Klerk 7, Van Duijn 6 (Van de Eist -). Er waren voor aanvang van de met 3-2 gewonnen der by met Foreholte nog heel wat scenario's mogelijk. Zo bestond de mogelijkheid dat SJC de tweede klasse-com petitie nog als kampioen zou afsluiten. Maar ook was er de serieuze kans dat de Noordwijkers het seizoen dan wel als nummer twee, maar zonder een prijs in handen zouden beëindigen. WEDSTRIJD van de WEEK SJC - Foreholte Beide opties konden na de on derhoudende burenruzie de prullenbak in. Door de 3-0 winst van RVC op Roodenburg, werd het kampioenschap voor SJC onbereikbaar. Maar diezelf de ruime zege van de Rijswij- kers zorgde er wel voor dat kampioen RVC volgende week zo goed als zeker ook de derde periodetitel pakt. Waardoor 'runner-up' SJC als winnaar van een vervangende periodetitel met Lugdunum en Wilhelmus in de nacompetitie in actie zal komen. SJC verdient die herkansing ook, zo bewees de ploeg van Ben van Leeuwen gisteren te gen Foreholte. Maar het kostte wel een kwartiertje voordat de thuisclub het aanwezige krachtsverschil in het veld dui delijk tot uiting bracht. In de beginfase van de wedstrijd voet balde Foreholte immers na drukkelijk mee. Zo zagen de Voorhouters al na vier minuten een doelpunt van Marcel Luy nenburg afgekeurd worden, ter wijl doelman Ted van der Meer zeven minuten verderop wel of ficieel gepasseerd werd. De pass was van Stan Uljee, het insnij den en knap inschieten van Ni co van Rijn. Dat betekende overigens de gelijkmaker in dit attractief be gonnen duel. SJC had de score direct na de afgekeurde treffer van Foreholte al geopend. Otte, de libero die ook gisteren weer kwistig met passjes strooide, stuurde Tamar Yener weg die op kunstzinnige wijze afrekende met de Voorhoutse goalie Ralph van der Hulst. Kort nadat Ruud de Klerk de eerste goede Foreholte-periode had besloten met een kopbal naast, was het weer Yener die SJC aan een treffer hielp. Slordig balverjies van Foreholte (een kwaal waar de Voorhouters gis teren veel last van hadden) bracht de middenvelder in bal bezit. Een solo volgde en vanaf de rand van de zestien vond Ye ner met links de linkerhoek van het Foreholte-doel. Vanaf dat moment was er lange tijd maar een ploeg die voetbalde. Een gegeven waar SJC echter te weinig mee deed. Goed, het werd nog 3-1 voor de pauze (kopbal Jos de Haas, na een door Rob den Hollander verlengde hoekschop van Otte) maar de Noordwijkers hadden eenvoudigweg veel ruimer af stand moeten nemen van de zwalkende opponent. Een vorige week in veilige ha ven belande tegenstander die vervolgens ook in de tweede helft lange tijd niet de indruk wekte nog in een beter resultaat te geloven. Maar dat bleek een misverstand. Waar SJC zichzelf langzaam in slaap liet wiegen, besloot Foreholte er juist een schepje bovenop te doen. De ploeg verruilde de lange bal voor de bekeken opbouw en verkreeg bijna ongemerkt het initiatief. En de ploeg die daarvoor bij mogelijkheden van Robert Pont (2x) en Den Hollander heel goed was weggekomen, kreeg ook zelf kansen. Het duurde echter tot in de 87ste FOTO DICK HOGEWONINC voordat de aansluitende treffer een feit werd. Scheidsrechter Van Gilst zag in een fors uitge vallen schouderduw van SJC- goalie Ted van der Meer tegen Ruud de Klerk een strafschop. De Klerk maakte zelf vanaf de stip geen fout. In de door Van Gilst ruim be meten blessuretijd werd het vervolgens nog even spannend voor de op de eerste klasse azende thuisclub. De gelijkma ker zat er voor Foreholte even wel niet meer in. Op zich te recht. Want voetbal mag dan volgens Noordwijk-coach Ruud Bröring 'niet altijd redelijk' zijn, SJC verdiende de drie punten gisteren meer dan Foreholte. felsen (Foreholte). GERT-JAN ONVLEE Het is lastig om voor een doelver- dediger de perfec te jubileum-wedstrijd te orga niseren. Het script voor veld- spelers is vaak genoeg met succes gehanteerd: de jubila ris hobbelt een beetje mee en vlak voor tijd mag hij een strafschop nemen, waarbij de doelman volgens afspraak de verkeerde hoek induikt. Doel punt, bloemen en feest. Maar wat te doen met een keeper? Randstad Sport had gisteren dat probleem. Bob Hendrik sen, spelend lid vanaf 1956, mocht ter gelegenheid van zijn duizendste wedstrijd 45 minuten in het eerste acteren. Als doelman, een rol die hij in de gouden tijd van zwart-wit succesvol vervulde. Met de buschauffeur in het doel bracht Randstad Sport het tot aan de tweede klasse: „Jaze ker, de tweede klasse in de KNVB. En let op, toen was er dus nog geen hoofdklasse. In ons eerste jaar werden we tweede." Het jaar daarop volg de degradatie en daarna ging het bergafwaarts met de club, die afgleed tot Voorschotens ,derde voetbalvereniging. Ach ter SV Voorschoten, een af splitsing van Randstad Sport, en achter SVLV, waar de reste rende 25 leden hun voetbal loopbaan gaan voortzetten. Dit seizoen is het laatste voor de club, die in 1925 als Rouwkoop begon. „Maar die naam klonk te veel als rauw douwers of zo", aldus de man die verklapt dat 'de situatie hem meer aangreep dan hij zou willen toegeven'. Hij werd dan ook doodziek van de spe lers die stonden te dollen toen wethouder Draaijer en voor- zitter De Ru onder begeleiding van treurmuziek de Randstad Sport-vlag streken. Die res pectloze reactie op de ietwat pathetische handeling verer gerde de vieze smaak die de drie tegendoelpunten Hen driksen hadden bezorgd. „Eï- Bob Hendriksen is gefixeerd op de bal in zijn 1000ste wedstrijd voor Randstad Sport. genlijk kan je het die jonge gasten niet kwalijk nemen. De club betekent voor hen min der dan voor de oudere garde, waar ik ook bij hoor. Die zul len vanavond wel een traantje laten." Duizend wedstrijden en dat precies op de dag dat de Voor schotenaars hun laatste com petitie-duel afwerken. Het klinkt te mooi om waar te zijn? „Om eerlijk te zijn heb ben we het aantal jaren lid maatschap vermenigvuldigd met een geschat aantal wed strijden," onthult bestuurslid Jer de Nooyer. „Nou, als we echt gaan tellen, kom ik ruim over de duizend. Ik was altijd zo fanatiek, dat ik overal waar ze een keeper te kort kwamen opdraafde. Zelf zou ik zeggen dat het er elf- of twaalfhon derd zijn geweest," neemt Hendriksen alle twijfel weg. Dat fanatisme is er nog steeds. Uren na de wedstrijd, die uiteindelijk met 2-7 verlo ren ging ('dat mijn vervanger er vier heeft doorgelaten geeft me een lekker gevoel. Kinder achtig hè') blijft de 49-jarige balen over het drietal tegen treffers dat hij om de oren kreeg. „Als ik bij die eerste een extra stap maak, kan ik er nog bij. Die tweede valt net ver keerd en bij die derde kan die goser zo doorlopen." Dat laatste was een gebruikelijk beeld in de wedstrijd die ver der nergens om ging. Rand stad Sport was onbereikbaar voor Stompwijk, de enige con current voor de laatste plek in de nacompetitie, en Kickers '69 is al vierdeklasser. Zijn ver dediging kon zodoende zon der zich al te schuldig te voe len het feestvarken zo veel mogelijk aan het werk zetten. Waarschijnlijk met in het ach terhoofd dat met het toene men van het aantal kansen die ene wereldredding er ook wel zóu komen. De Leimuide: naars mochten doen waar ze zin in hadden en combineer den zich met groot gemak naar een fors aantal dotten van kansen. Hendriksens su peractie kwam pas vlak voor rust, toen hij met een sierlijke duik een knal van Jules van der Spek uit de bovenhoek hield. Het pretpakket wat dus compleet, vooral omdat even FOTO TACO VAN later het rustsignaal klonk. Voor het 'voetbaldier' zijn laatste in Randstad Sport- dienst. De Voorschotenaars moeten nog drie wedstrijden verder en de opdracht van het bestuur luidt: „Zorg dat je de nacompetitie wint, dan ein digt Randstad Sport net zo hoog als SVLV. De vereniging kan dan met ere begraven worden." Die vlag zal dus nog wel een keer met treurmuziek De profspelers uit de internationale ta feltenniswereld, verenigd in de vakbond CTTP, hebben het bij de Europese kampioenschappen in Brati slava slecht naar hun zin. In een officiële verklaring laten zij weten diep teleurgesteld te zijn over de organisatie van het toernooi. Bij de nog jonge be langenvereniging, met de Lei- denaar Peter Paul de Vrind als manager, zijn al ongeveer hon derd topspelers uit vooral West-Europa aangesloten. De beroepssectie stuurt (nog) niet aan op een breuk met de Europese tafeltennisunie (ET- TU). Maar het bestuur van CTTP heeft zaterdag in de Slo waakse hoofdstad wel een paar eisen op tafel gelegd. Zo dient de ETTU bij de voorbereiding van belangrijke toernooien voortaan samen te werken met de professionals binnen de sport, zoals spelers, trainers en fabrikanten. Ook wil de CTTP, met Euro pees kampioen Jean-Michel Saive (België) als voorzitter, dat de ETTU vooraf veel intensie ver de kwaliteit van de organi satie van een groot evenement controleert. Dit om irritatie en ergernis tijdens het toernooi, zoals in Bratislava, te voorko- Het eerstvolgende EK is in 1998 in Eindhoven. Bij monde van topsportmanager Ton van Happen heeft de NTTB al aan gekondigd de organisatie strak aan te pakken. „Want wij pro beren ons juist wel in de ge dachten- en leefwereld van de toptafeltennissers te verplaat sen", zei hij. Bij het huidige EK klagen de betere spelers, vaak terecht, over vele zaken. Het vervoer, de maaltijden, de hotels, de speelschema's, de speelhallen, alles is afgestemd op de goed willende amateurs van wie er honderden in Bratislava rond lopen. Maar juist het relatief kleine aantal profs komt er be kaaid af. De topspelers hebben het sterke gevoel dat het orga- nisatiecomit'e hen niet serieus neemt. De ETTU wilde zater dag in Bratislava nog niet offi cieel reageren op de protest brief van de CTTP. KAAN of the MATCH Tamar Yener Meer nog dan man van de wed strijd was Tamar Yener voor fjoordwijk- trainer Ruud Bröring de 'man van de eerste helft'. ,',Een heel handige speler die de ruimte benut en als middenvel der z'n doelpunten meepikt, poor zijn twee goals kwam SJC rriede in de positie om de wed strijd glimlachend uit te spelen. Na rust heb ik van Yener veel minder gezien. Maar er is in die rperiode geen speler opgestaan die meer indruk op me maakte. Vandaar Yener.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 21