Geen eerherstel Noordwijk Na Voorschoten lijkt beurt aan Oegstgeest Quick Boys blijft op vierde plaats Sport ARC heeft altijd nog bevrijdende zege nodig Boek dicht voor Ter Leede Rijnsburg even eersteklasser sesl MAANDAG 6 MEI 1996 IB ONDERWATER, C SCHEVENINGEN ROB VAN DER ZANDEN Noordwijk doet dit jaar weer met succes een gooi naar de spek- en bonencup. Maar de badgasten wilden in de uit wedstrijd bij koploper Scheveningen nog even laten zien dat ze het wel degelijk kunnen. De goede voornemens eindigden zaterdag bijna in een dieptepunt. Na twee ro de kaarten stevenden negen Noordwijkers in de tweede helft op een monsternederlaag af, maar de teller stopte bij 5-0. ningeii, na een onschuldige botsing ergens rond de midden lijn. Even later was de voorstop per niet erg bijdehand bezig in een duel met de slimme John Blok, die graag over de knie ging binnen het strafschopgebied. Dat was opnieuw geel, rood dus, en een penalty voor Sche veningen. René van Oosten te kende 2-0 aan, na een kwartier had hij ook al de openingstref fer voor zijn rekening genomen. Noordwijk, niet groots spe lend maar tot dan toe aardig ge lijkwaardig aan de nummer één, raakte de kluts kwijt en ging vooral de strijd aan met ar biter Sprong in plaats van met de tegenstander. Het leidde tot concentratieverlies, frustratie en nog een derde tegengoal vlak voor rust van Ron de Jager: 3-0. Noordwijk zocht op Houtrust eerherstel in een seizoen dat vooralsnog niets heeft opgele verd. Maar de ploeg kwam thuis met vijf tegengoals en zes gele kaarten, waarvan Piet Barn- hoorn en Geerling Azier er ieder twee (dus rood) voor hun reke ning namen. De buitenstaander zou denken dat de Noordwijkse salonvoetballers zich in Scheve ningen als houthakkers gedroe gen. Niets is minder waar. Het halve dozijn kaarten was zwaar overdreven, maar drukte wel een belangrijke stempel op de wedstrijd. Al na een half uur moest Noordwijk met tien man verder. Piet Barnhoorn had eerst geel gekregen op aange ven van grensrechter Van Kreu- De wedstrijd was geen wedstrijd Trainer Ruud Bröring: „We wilden hier iets laten zien, zon der dat we direct van winst uit gingen. Maar het is geen serieus duel geworden tussen Scheve ningen en Noordwijk, destijds op Duinwetering ook al niet. Ik wil nog steeds een keer tegen deze ploeg spelen met elf tegen elf," zei Noordwijk-coach Ruud Bröring, die zich had willen re vancheren voor de 1-5 neder laag in eigen huis. „In de thuis wedstrijd stonden we ook al na een half uur met tien man door een rode kaart voor Stolk. Nu gaat hier die grensrechter zich opeens met het spel bemoeien en om geel vragen. Die gasten zien normaal nooit iets. Ik vind het prima hoor dat ze opeens op gaan letten, maar dan wel el ke week graag," aldus Bröring, die zich nog zo had voorgeno men om dit keer niets over de arbitrage te zeggen. Noordwijk - dat nog flink aan de bak moet in de strijd om de vierde plek, die mogelijk recht geeft op een vervangende perio- detitel - speelde na rust een kansloze partij. Helemaal toen Geerling Azier werd wegge stuurd. De lichtgewicht van Noordwijk had al geel en in een duel met Blok gingen beiden vlak na rust tegen de grond in de buurt van de penaltystip. Tot verbazing van velen gaf Sprong rood en opnieuw een straf schop. De Jager zag zijn inzet gestopt door Ronald van Reste ren, maar het kon de woede van de rood-witten niet koelen. Toen De Jager even later wel 4-0 maakte leek Noordwijk - zonder de geblesseerde Patrick Scheurwater en pas in de twee de helft met de niet geheel fitte invallers Martin van Kins en Ar nold Reinders - rijp voor een dik pak slaag. Maar de ploeg her vond zich enigszins en maakte gebruik van de gemakzucht bij de thuisclub, die de verrassende positiewisselingen en snelle combinaties niet meer uitvoer de. Noordwijk kreeg zelfs een paar prima kansen. De ingeval len Peter van Harskamp maakte zich twee keer knap vrij en zag keeper Dave Rraaijenbrink en de lat een doelpunt voorkomen. In de slotminuten maakte Ro- Piet Barnhoorn. foto archief bin Rnoester met het hoofd 5-0 voor Scheveningen. Trainer Martin Jol zette met zijn ploeg opnieuw een stap richting kampioenschap. Een stap die dit keer niet al te veel moeite kostte, erkende Jol. Hij hoorde in de catacomben van Houtrust de klaagzang uit het Noordwijk-kamp over de arbi trage met een cynisch lachje aan. „Ja, ja. En zo is het altijd wat," lachte de Hagenees. VOLENDAM »TIM BROUWER DE KONING ARC heeft met pijn en moeite een punt weggesleept bij Volen- dam. De eersteklassers hielden elkaar zaterdagmiddag aan de boorden van het IJsselmeer in alle opzichten in evenwicht. Beide teams beëindigden het doelpuntloze duel met tien man. De uitsluiting van Stanley MacNack, die twee gele kaarten kreeg, houdt hem voorlopig van de velden. Toch was ARC-trainer Frans Roenen niet ongelukkig met het puntje dat de Alphenaren aan hun reis naar Volendam over hielden. Op de ranglijst doen de oranje-hemden nauwelijks der voor ARC en in theorie kun nen beide ploegen nog degra deren. Op het hobbelige Volen dam veld hield met name de Al phense achterhoede zich knap staande. Slechts één keer kwam doelman Remco Tuinenburg bij een vreemd stuiterende bal in de problemen. Aan de andere kant miste de voorhoede van ARC stootkracht. Wel waren Johan Boer en Ed Borst een keer dichtbij een doelpunt. Toen Fabian Gelder blom tien minuten na rust was doorgebroken, legde Jan Tuip hem genadeloos neer. Scheids rechter Van Leeuwen kon niets anders doen dan de Volendam- mer de rode kaart tonen. Na 25 minuten met een man meer te hebben gespeeld bracht MacNack de zaak weer in even wicht. Een domme overtreding (aldus Roenen) bezorgde hem tien minuten voor tijd zijn tweede gele kaart van de wed strijd. Veiligheidshalve haalde Roe nen onmiddellijk aanvaller Gel derblom naar de kant om een verdediger (Arjen van Harse laar) in te brengen. Want niet verliezen stond zaterdag voorop in het palingdorp. Voor de ver lossende overwinning, die ARC definitief in veiligheid moet brengen, heeft ARC nog vier an dere kansen. ARC: Tuinenburg; De Jong, Lange- maat, Kooy (De Meza), MacNack; Van Meggelen, Dijkhuizen, Van der Met MEDEWERKER Winnen, de tegenstander zelfs deklasseren, maar toch degra deren. Het overkwam Voor schoten in 'De Voscuyl' van Oegstgeest. De degradant over rompelde Oegstgeest (1-3), maar dat mag vreemd genoeg nog wel hopen op lijfsbehoud. De handdruk van Wim van Harskamp was plichtmatig en slap. Het was de hand van een verliezer, van iemand die het liefst de wereld voor eventjes verlaat. De oefenmeester had zijn mannen kansloos van Voorschoten - ook al geen hoogvlieger - zien verliezen. Oegstgeest gleed in het wak en ging kopje onder, maar ver dronk nog niet. De slotpartij spelen de Oegstgeestenaren te gen het uitgespeelde Lyra. Door een overwinning van de geel roden en verlies van concurrent Floreant tegen Voorschoten, kan Oegstgeest zaterdag naast Floreant op de ladder klauteren en zal een beslissingswedstrijd volgen. Gezien het spelbeeld van zaterdag zal dat scenario volgende week niet worden ge schreven. Oegstgeest profileerde zich tegen Voorschoten als een uit gebluste formatie. De thuis ploeg sliep nog op het moment dat de partij startte, verloor na vier minuten de geblesseerde Maarten Alders en een handvol minuten later mocht Rob de Zwart van de Oegstgeest-defen- sie zomaar inkoppen: 0-1. Trai ner Van Harskamp merkt na af loop terecht op dat zijn verdedi gers een handvol fouten maak ten. Maar de achilleshiel van Oegstgeest is het middenveld. Daar lag tegen Voorschoten vrijwel constant een open ruim te zo groot als het parkeerter rein van 'De Voscuyl'. De mid denvelders van Oegstgeest schakelden te laat haar voren en arriveerden vaak niet op tijd om hun achterhoede te steunen. Volgens Van Harskamp het logi sche gevolg van de minieme trainingsarbeid van Ronald Pil- mèyer, Han Willem Rotterman en Henk Jan Versteeg. „Ik heb alléén niemand om ze te ver vangen." Het middenveld van Voor schoten stapte gretig in het ga pende gat in de formatie van Van Harskamp. Alle lange trap pen werden gemakkelijk door de Voorschotense defensie ge pareerd, waarna de volop scha kelende middenvelders van Voorschoten in alle rust naar voren konden borduren. Jos Loose, de Voorschoten-doel- man, zag in de eerste helft al leen een kopbal van Ronald van Delft over zijn doel scheren. De gasten waren de baas maar ver zuimden het balbezit om te zet ten in een rits kansen en doel punten. Na de thee ging Oegstgeest aanmerkelijk feller van start. De achterhoede schoof verder naar voren waardoor de puffende middenlinie minder meters hoefde te overbruggen. Voor schoten had het even moeilijk met het aandringende Oegst geest, maar doordat de thuis ploeg geen vuur voor het doel van Loose kon stoken bleef het team van Frank van Dam op de been. Voorschoten ging zelfs meer met het surplus aan klasse doen. Aanvoerder Hein de Graaff schoot na een slim hakje van Frank Buizer naast, De Zwart treuzelde te lang en Bui zer kon een knappe actie niet afronden. Oegstgeest wist dat het moest komen maar kon het niet. Voor Voorschoten was de gradatie nog slechts een kwestie van tijd, edoch de nummer elf wilde haar klasse laten zien. „Het was geen klasseverschil maar klassen verschil", vond trainer Van Dam. Toch wankelde Voorschoten tussen de 77ste en 82ste mi nuut. Oegstgeest is een Angst- gegner voor de ploeg - de Voor schotenaren verloren drie keer op rij - en dertien minuten voor tijd schoot Cees Messemaker na goed doorzetten van Van Delft onverwacht de gelijkmaker in. De thuisploeg hoopte op meer maar Marcel Visser schonk de punten weg. Acht minuten voor tijd wilde de Oegstgeest-sluit- post' invaller Edward Braggaar uitkappen. Die doorzag de truc. Voor De Zwart was het daarna een koud kunstje om de breed tepass af te ronden. Oegstgeest was verslagen, zeker nadat Ars- han Behimehr een goede actie van De Graaff tot doelpunt pro moveerde: 1-3. Oegstgeest De Zwart 0 1-3 (0-1). 9. 0-1, 77. Messemaker 1-1, 82. Versteeg (Oegstgeest), Dekker (V schoten). Scheidsrechter: Spek. schouwers: 200. Oegstgeest: Visser, Ulrich, Van Grie ken, Dekker (Messemaker), Jungerius, Kotterman, Pilmeyer, Budding (Van Goethem), Alders (Versteeg), Van Delft, Pierik. Voorschoten: Loose, Van Tol, Gey- sman, Verrips, Van Paassen, Buizer, De Graaff, Dekker (Braggaar), Bol (Behi mehr), De Zwart, Visser Trainer Wim van Harskamp ziet de bui hangen. De kans dat 'zijn' Oegstgeest ook volgend seizoen in de der de klasse uitkomt, is nu wel heel erg klein geworden. foto kees van hoogdalem NUMANSDORP» RON HOOGENDAM MEDEWERKER Ter Leede heeft tegen gastheer NSW andermaal geen potten kunnen breken. Sterker nog, de ploeg van de scheidende oefen- meester Freek Rienks wist in dit gezapige duel - met als niet ge ringe inzet een vervangende pe- riodetitel - zelfs geen enkele kans te creëren. Dat de Sassen- heimers uiteindelijk met 1-0 verloren door een eigen goal van Paul Dijkman was jammer, maar allerminst ten onrechte. „Het heeft niet mogen baten", sprak Rienks nuchter. „We heb ben met deze technische ploeg gewoon te wisselvallig gepres teerd dit seizoen. Het boek kan dicht." Ter Leede toog nog wel ge motiveerd richting Numans- dorp, maar ontbeerde op het veld een dosis zelfvertrouwen om dit zware karwei naar zijn hand te zetten. De thuisclub had meer voetballend vermo gen, maar kwam desondanks zelden in de buurt van doelman Jan Blankenspoor. Wel was de dreiging van NSW groter. Niet vreemd, want de soepele com binaties van de gasten waren op de vingers van een hand te tel len. NSW kwam goedkoop aan de voorsprong. Uit een voorzet van Bruyneel verdween het leer via de knie van Dijkman achter Blankenspoor. Na rust kwam er geen ommekeer in de slappe vertoning, ook niet nadat Brem- mer en Rramer het veld hadden geruimd voor Van der Hoeven en Guyt. Waar NSW de vervan gende periodetitel opstreek en mag strijden voor een plek in de hoogste amateurliga, kan Ter Leede zich nog eens achter zijn oren krabben. Ter Leede: Blankenspoor; Rog, Dijk man, Van der Putten, Zuiderduin, Nat zijl, Van der Marei, Vooys, Bremmer, Kramer, Crooy KATWUK NICK VERWOERD MEDEWERKER Voor Quick Boys is het behalen van de vierde plaats dit seizoen het hoogst haalbare. Die stek kan een vervangende periodeti tel opleveren en dus een plekje in de strijd om de 'grote' Amstel Cup. Tegen Rozenburg wekten de blauwwitten zaterdag niet de indruk werkelijk belangstelling voor die prijs te hebben. De scherpte ontbrak. De bezoekers konden zodoende een niet ver wacht punt mee naar huis ne men: 1-1. Ondanks de punten- deling blijft Quick Boys de grootste kanshebber voor de hoogste plek onder de top-drie. Het als vijfde genoteerde Noordwijk verloor immers bij Scheveningen. Terwijl bij Quick Boys alle se lectiespelers beschikbaar waten en de amateurinternationals Peter Rruit en Guido Smits op de bank plaats moesten nemen, kende Rozenburg nogal wat problemen. Voorin ontbraken topscorer Jan-Paul Martinot en de behendige Danny Ruppen en in de achterhoede waren Dennis Sala en Bernardino Li ma er niet bij. De brigade van trainer Wim Schillens, die in de vierde periode nog maar één schamel punt wist te bemachti- gen, kwam derhalve met niet al te hooggespannen verwachtin gen naar Nieuw-Zuid. Een puntje zou heel mooi zijn. Dat het daar ook van kwam, lag lange tijd niet voor de hand. Quick Boys speelde weliswaar zonder veel overtuiging, maar desondanks had de formatie van Henk Wisman het heft in handen. Leonard Pluimgraaff onderstreepte dat al in de derde minuut door van afstand een pegel los te laten, die goalie Per ry Hoogstadt slechts met moei te kon keren. In de rebound miste Pieter Slootweg. Het Rat- wijkse veldoverwicht leidde na een dik kwartier tot een voor sprong. Hicham Rbii's hoek schop werd door de naar de bal duikende Jaap van Duyn van dichtbij knap ingekopt: 1-0. Ofschoon Quick Boys na de openingstreffer slordig bleef voetballen en vaak voor moeilij ke oplossingen koos, kreeg de thuisclub in het restant van de eerste helft kansjes om de mar ge te vergroten. Slootweg en Martin Steenvoorden misten echter snelheid van handelen in perspectief biedende situaties en Floor van Duyn zocht, na te rugleggen van Gert Aandewiel, het doel op de verkeerde plaats. Vlak voor mst kwam blauwwit goed weg, toen Rob Vuik bij de eerste paal verzuimde een voor zet van de handige Ronald Vermeulen te verzilveren. Na de onderbreking veran derde er weinig. Quick Boys be hield het initiatief en Rozenburg bleef hopen op een doeltreffen de tegenstoot. De beste moge lijkheden kregen de Ratwijkers uit hoekschoppen van Rbii. Zo werd een kopbal van Aandewiel door een verdediger van de doellijn gehaald en kopte Hans van der Plas via de grond over. Halverwege de tweede helft sloeg de opponent onverwacht toe. Een vrije trap vanaf een meter of dertig werd door de ditmaal op het middenveld spe lende libero Roy van Duppen fraai in een doelpunt omgezet: 1-1. Doelman Tom van der Niet stond op het verkeerde been. Henk Wisman had daar weinig begrip voor: „Een bal van die af stand moet voor de keeper zijn." Met het inbrengen van top scorer Peter Rruit en Jan-Jeroen Schaap voor de teleurstellende Rbii en de gekwetste Aandewiel trachtte Wisman de drie punten nog binnen te halen. Floor van Duyn kreeg de bes te kans om de Nieuw Zuid-be woners de winst te schenken. Na een pass van Pluimgraaff schoot hij vrij voor Hoogstad over. Daarna werd een kopbal van Pluimgraaff uit een hoek schop van Rruit nog door een Rozenburger van de doellijn ge haald. Daarmee hield het op. Quick Boys: Van der Niet; lansen, Jaap van Duyn, Pluimgraaff, Van der Plas; Van Dijk, Slootweg, Floor van Duyn; Steenvoorden, Aandewiel (Schaap), TIM BROUWER DE KONING Rijnsburgse Boys heeft zich za terdag een kwartier weer eerste klasser mogen wanen. In de rust van de wedstrijd tegen degrada tiekandidaat Spirit leidden de Rijnsburgers in Ouderkerk aan den IJssel met 2-1. Roploper Ex celsior Maassluis stond halver wege met 2-0 achter tegen Ge inoord. Als alles zo zou blijven en als Rijnsburgse Boys de laatste thuiswedstrijd tegen het reeds gedegradeerde Zevenho ven zou winnen, zouden de Boys als kampioen van de twee de klasse promoveren. Maar aan het eind van de rit was alles precies 'andersom: Rijnsburg werd door een 3-2 nederlaag veroordeeld tot de nacompetitie en Excelsior was door een 5-2 zege kampioen. „Hadden we die ruststanden maar nooit geweten', zei RB-trainer John Eelman teleur gesteld. „Ik heb nog geprobeerd te voorkomen dat de ruststand bij Excelsior bekend werd, maar tevergeefs. Daarna was het meteen gebeurd. We hebben geen bal meer geraakt. De meest simpele dingen gingen verkeerd. Dan kun je coachen wat je wilt, maar dat heeft dan geen zin meer. Deze groep kan kennelijk onvoldoende omgaan met druk. Ik ben kwaad, ieder een is kwaad." Door de miserabele tweede' helft tegen Spirit is de reguliere competitie voor Rijnsburgse Boys al na 21 duels afgelopen. De afsluitende thuisbeurt tegen Zevenhoven dient alleen nog als laatste voorbereiding op de na- competitie, die er met de roem ruchte tegenstrevers RWH en NSW op papier interessant uit ziet. Maar om kans te maken op promotie, moeten de Rijnsbur gers beter bestand zijn tegen de druk dan in het treffen met Spi rit, dat nog steeds kans maakt om te degraderen. Hoewel de Ouderkerkers eni ge spelers in het elftal hebben die zelfs in de eerste klasse niet zouden misstaan (Noordegraaf, Vuik en Van Gelder), hadden de Rijnsburgers het karwei al in de eerste helft moeten afmaken. Alles wees op een vlotte over winning. Zoals de vroege treffer van Steven Faber, die uit een scrimmage voor het doel van Gert Nobel al in de derde mi nuut scoorde. Ook na de onno dige gelijkmaker (Arne van Gel der strafte onoplettendheid in de Rijnsburgse achterhoede af) bleven de geelzwarten het spel dicteren. Vooral over de rech terflank werden fraaie aanvallen opgezet, die Martin de Louw (kopbal op de paal) en de te genvallende Martin den Haan echter verzuimden te bekronen. Spirit-verdediger Robert de Heer liet ongewild zien hoe het wel moet. Hij passeerde uit een voorzet van aanvoerder Menno Vaartjes zijn eigen doelman, waardoor de Rijnsburgers met een 2-1 voorsprong van de thee konden genieten. Dat de ploeg van Eelman ver volgens knullig de voorsprong prijsgaf (Peter van' Duyn maakte na balverlies hands op de rand van zijn eigen strafschopge bied), was nog tot daaraan toe. Dat de benutte penalty van EERSTE KLASSE A FC Lisse - Devjo 2-0 (0-0). 40. Opdam 1-0 (strafschop), 67. Kleyn 2-0. Scheidsrech ter: Harinck. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Lentz, Mulder (Devjo). Huizen - Marken 1-2 (1-0). 15. Van Kom mer 1-0, 64. Jimmy Simons 1-1, 76. Jim my Simons 1-2. Scheidsrechter: Daal- meyër. Toeschouwers: 900. Volendam - ARC 0-0 (0-0). Scheidsrechter: Catwijk 1-1 (1-0). 39. r 1-1, 36. De Jaap van Duyn 1-0, 67. Rietkerk (Capelle). Rode 4-0, 83. Knoester 5-0. Schevening 22 18 3 1 57 62-13 Katwijk Quick Boys Marken 22 15 5 2 50 22 10 4 8 34 48-32 22 8 7 7 31 35-39 22 8 6 8 30 30-31 22 7 6 9 27 33-37 22 8 3 11 27 32-39 Spijkenisse 22 22 7 4 11 25 24-36 22 7 3 12 24 28-36 22 2 5 15 11 19-56 IJsselmeervogels en Katwijk doen het rustig aan SPAKENBURG IJsselmeervogels - Ratwijk was vorig seizoen een kampioens wedstrijd waar de spetters vanaf vlogen. Zaterdag deden de elf tallen het rustig aan: 1-1 en scheidsrechter Vroegop hoefde geen enkele keer geel te trek ken. Ratwijk presenteerde op De Westmaat een verrassing: Rees Rrayenoord speelde op de plek van Dick Rrommenhoek. Rrayenoord nam vorig seizoen afscheid van het topvoétbal en bouwde af bij de reserves. Van wege vormverlies van Dick Rrommenhoek haalde Arie La gendijk de vermaarde rechts buiten weer van stal. Het is ove rigens niet de bedoeling dat Rrayenoord de rest van het sei zoen in Ratwijk 1 speelt. Rrom menhoek wordt een periode rast gegund. IJsselmeervogels nam vlak voor de rust via Gerard van der Nooy de leiding. Daarvoor was Ratwijk door het oog van de naald gekropen, toen aanvoer der Renger de Groot voor open doel had gemist. Marco de Rid der miste namens Ratwijk nog een mooie kans. In de tweede helft stelde Rat wijk orde op zaken op het bar slechte veld in Spakenburg. Toi- ne l'Ami kogelde een vrije trap schitterend lang doelman Rob Hilbers. Daarna geloofden de elftallen het wel, beide waren tevreden met een punt. Bij Rat wijk ontbraken Marco van der Plas en Hans Zwaan. De ver wachting is dat beiden zaterdag weer van de partij zijn. Katwijk: Van Duyvenbode; Robbers, 'st, Vogelaar, Kwestro; Lange- PROGRAMMA VOLGENDE WEEK: Quick Boys - Scheveningen, Noordwijk - Spijke nisse, Capelle - Huizen, Marken - Volen dam, ARC - FC Lisse, Devjo - IJsselmeervo gels, Rozenburg -1 «ijk. Topscorers: 1) Ron de Jager (Schevenin gen) 24 doelpunten. 2) Zwaan (Katwijk) 20 doelpunten. 3) Simons (Marken) 16 doel punten. 4) B°SV'ARC) 12 doelpunten. 5) 6) Kruit (Quick Boys) 10 doelpunten. 7) Aandewiel (Quick Boys), Bloem (Noord wijk), Blok (Scheveningen), Martinot (Ro zenburg), De Ridder (Katwijk) 9 doelpun ten. 12) Ens (FC Lisse), Faust v/d Meer (Spijkenisse), Van der Nooy (IJss'vogels) 8 doelpunten. EERSTE KLASSEB Heerjansdam - Strijen 5-1, ASWH - Ba- 22-42 Kozakken B 21-27 22-35 Zwart Wif28 21-26 Spakenburg 22-32 Barendrecht 22-26 GVVV 22-30 Strijen 22-25 Kloetmge 22-28 Ajax 22-23 EERSTEKLASSEC Quick'28 - WHC 3-0, Blauw Wit'34 - Kampen - DVS'33 2- Drachtster Boys 1-2, Flevo Boys 3-0, DOS K 0, SC Genemui W0G - Bennek burger SC-ACV 3-0(Derd< 22-48 Be Quick'28 22-27 22-40 BI Wit'34 22-26 22-38 ElburgerSC 22-26 i 22-38 Flevo Boys 22-24 22-37 DVS'33 22-23 DERDE PERIODE TWEEDE KLASSE B uwen V. - RWH 0-3, Zevenhoven - 3-2, Spirit - Rijnsburgse Boys 3-2, Vi- 2 Delft - Excelsior Pernis 2-3, NSW - .eede 1-0, Excelsior Maassluis - Gein- ExcelsiorP 21-29 HVO Excelsior M kampioen. DERDE PERIODE Excels M 6-16 Exce RijnsbBoys 6-15 Spiri DERDE KLASSE A Marcel Vuik (2-2) Spirit weer hoop gaf, bevreemdde nie mand. Maar dat de Rijnsburgers na de fraaie treffer van Ton Noordegraaf (3-2) nauwelijks een behoorlijke aanval meer op de mat legden, vervulde de honderden meegereisde sup porters met onbegrip. Ook de wisselspelers Jeffrey van Driel, Raymond Buis en Patrick Ram perveen luegen de Rijnsburgse trein, die de afgelopen weken nauwelijks haperde, niet meer op de rails. En de impulsen van doelman Patrick Puister, die in de slotfase mee ten aanval trok, leverden evenmin iets op. De enige troost die Rijnsburg kon putten uit het zwarte week einde, was gek genoeg de over winning van ex-concurrent Ex celsior Maassluis. De kampioen is met een voorsprong van vier punten onbereikbaar geworden voor Rijnsburgse Boys, wat er volgende week ook gebeurt. Maar stel nu dat Excelsior Maassluis afgelopen zaterdag ook had verloren. En stel dat Excelsior vervolgens met een punt voorsprong kampioen zou zijn geworden. Dan had Rijns burg de titel inderdaad ver speeld bij Spirit, de lastige ploeg uit Ouderkerk die in de heen wedstrijd op Middelmors (1-1) ook al niet te verslaan was. 5 3-2 (2-1) 3. avenzande 1-0, Sportve 1-5, ROHDA'7' - Monster 3-0, Naai Sportl'46 21-46 DSVP Naaldwijk 21-40 R0HDA'76 21-35 Sportvereniging'35 en 21-27 21-38 Floreant 21-23 21-36 Oegstgeest 21-20 VIERDE KLASSE A te wedstrijden ÏMaasdijk -PEC Den 1 Leiden - De Sleutels van 27 april jl.) uitge- VIERDE KLASSE D Alphia - WDS 1-0, Groen Wit - CVC Reeuw- ijk 6-4, De Zwervers - KRV 2-0, TAW - Xerxes 0-2, Linschoten - Kagia 1-3, Ha- zerswoudse Boys - Soccpr Boys 1-1 (Derde De Zwervers'21-44 K?gia 21-24 Xerxes 21-42 Alphia 21-24 WDS 21-37 Hazersw B 21-14 Soccer Boys 21-34 CVC R'wijk 21-14 TAW 21-32 Linschoten 21-11 DERDE PERIODE AFDELING LEIDEN Spirit-Rijnsburgse Boys c Faber 0-1, 13. Van Gelder Heer (eigen doel) 1-2, 56. Vuik (sraf- (Spirit), Van Duyn (Rijnsburgse Boys) Rijnsburgse Boys: Puister; Gade! (Buis), Van Duyn, Van Meizen, Roest; Faber, Vaartjes, Den Haan, Vletter (Kamperveen); De Louw (Van Driel), Valken'68 2-1, UVS - Woubrugge 7-0, GWS - LSW'70 0-3, Lugdunum - SVOW 1- 1, MVKV - Roodenburg 4-0. UVS 22-57 Abbenes 22-28 Valken'68 22-57 Koudekerk 22-26 LFC 22-44 LSW'70 22-24 Woubrugge 22-35 SVOW 22-20 MVKV 22-35 Roodenburg 22-14 Lugdunum 22-31 GWS 22- 4

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 19