Manchester verdeeld op kampioensfeest United Mislukte pitstops nekken Verstappen Sport MAANDAG 6 ME11996 16 relbeke-Standard 2-3, Lommel-Waregem 2-1, Mechelen-RWDM 1-1, Seraing-Char- leroi 2-3, St-Truiden-Ekeren 2-1. Stand aan kop: Brugge 33-78, Anderlecht 33-70, RWDM 33-52, Ekeren 33-50, Charleroi 33-50, Lierse 33-49, Standard 33-48, Lommei 33-48, Cercle 33-46, Mechel'en Club Brugge kampio Arsenal-Bolton W. 2-1, Chelsea-Blackburn 2-3, Coventry-Leeds 0-0, Everton-Aston Vil. 1-0, Man, City-Liverpool 2-2, Middles- br.-Man.United 0-3, Newcastle-Tottenham 1-1, Nottingham-Queens PR 3-0, Southampt.-Wimbledon 0-0, West Ham- Sheff.Wed. 1-1. Stand aan kop: Man.Uni ted 38-82, Newcastle 38-78, Liverpool 38-71, Aston Vil. 38-63, Arsenal 38-63, Everton 38-61, Blackburn 38-61, Totten ham 38-61, Nottingham 38-58, West Ham 38-51. Man.United kampioen, Queens PR, i 1-1, Fiorentina-Roma Juventus-Atal Padova-Cagli ia-Torino 1-0, Sampdoria-M uainese-Piacenza 0-0. Stand na arieen- dertig wedstrijden: Milan 33-70, Juventus 33-64, Parma 33-58, Lazio 33-56, Fioren- tina 33-56, Roma 33-55, Inter 33-54, Sampdoria 33-51, Vicenza 33-48, Udine- se 33-41, Napoli 33-38, Cagliari 33-38, Piacenza 33-37, Atalanta 33-36, Bari 33- 31, Torino 33-29, Cremonese 33-27, Padova 33-24 AC Milan kampioen, Bari, Belenenses-Leca 5-0, Amadora-Porto 1-1, G. Vicente-Felgueiras 2-0, Maritimo-Faren- se 0-0, Salgueiros-Campomaio. 0-2, Spor- ting-Chaves 4-1, Tirsense-Braga 2-0, Lei- ria-Benfica 0-2, Guimaraes-Boavista 1-3 Stand aan kop: Porto 33-81, Benfica 33- 70, Sporting 33-66, Boavista 33-64, Guimaraes 33-62, Belenenses 33-51, Lei- ria 33-49, Maritimo 33-43, Braga 33-42, Salgueiros 33-36. FC Porto kampioen. Compostela-Atl.Madrid 1-3, Valencia-Gijon 1-0, Bilbao-Albacete 2-2, Barcelona-Sevil- la 1:1, Vallecano-Valladolid 0-2, Bètis- Espanyol 2-3, R. Madrid-Deportivo 1-0, Oviedo-Celta 1-1, Zaragoza-Meripa 3-1, Salamanca-Santander 5-0, Tenerife-Socie- dad 1-0 Stand aan kop: Atl.Madrid 39-80, Valencia 39-76, Barcelona 39-75, Espa- nyol 38-69, Tenerife 39-65, R. Madrid 39- 61, Deportivo 39-60, Betis 39-59, Cprp- postela 39-57, Sociedad 39-56, Celta 39- 48, Santander 39-46, Oviedo 38-45 Utrecht in de basis, terwijl de vertrekkende Kreek op de tribu ne toekeek. Met nog één wedstrijd voor de boeg is alleen de strijd om de plaatsen vier en vijf, die recht geven op het spelen van Euro pees voetbal, nog interessant. Voor de twee posities komen Lazio, Roma, Inter en Fiorenti- na in aanmerking. Roma en Fiorentina sloten in Florence hun onderlinge duel af in een 4- 1 zege voor de bezoekers. AC Milan (Champions League), Ju ventus (Champions League of UEFA-beker) en Parma (UEFA- beker) zijn al zeker van Euro pees voetbal. De Europa Cup 2- plaats is voor de winnaar van Fiorentina - Atalanta Bergamo. Duitsland Bayern München blijft in het spoor van Dortmund. De koplo per won vrijdag van Uerdingen, Bayern versloeg zaterdag Köln met 3-2 en staat er alleen qua doelsaldo slechter voor dan de Borussen. Morgen komt de top- twee opnieuw in actie. Dort mund ontvangt Leverkusen, Bayern gaat op bezoek bij Wer- der Bremen. In de laatste twee competitieronden krijgt Dort mund te maken met 1860 Mün chen (uit) en Freiburg (thuis). Beckenbauer moet met zijn ploeg nog naar Schalke en sluit de competitie in eigen huis af tegen Düsseldörf. Bayern dankte de 3-2 over winning tegen Köln voorname lijk aan de Bulgaar Kostadinov. Hij maakte de eerste twee tref fers van de Zuid-Duitsers. Inte rim-trainer Beckenbauer zag zijn ploeg heersen, maar stond toch allesbehalve rustig aan de kant. Dat was omdat Köln ge makkelijk aan de tegendoelpun ten kwam. De 1-1'was een eigen doelpunt van Matthaus. Na de 3-1 van Klinsmann kreeg Köln nog een strafschop, die Polster verzilverde. De derde plaats van Borussia Mönchengladbach komt toch nog in gevaar. De ploeg uit Gel- senkirchen verloor in eigen huis met 1-2 van Karslruhe, dat nu op drie punten vijfde staat. Hansa Rostock staat nog maar een punt achter Gladbach. De promovendus won met 2-1 van Werder Bremen. Schalke (zesde) mag dank zij de 0-3 zege bij Eintracht nog op Europees voetbal hopen. Dat zou voor de club van Youri Mul der, die niet scoorde, de eerste keer sinds 1977 zijn. Bij Stuttg art stond Frank Verlaat voor de tweede keer, sinds maanden lang blessureleed, in de basis. De libero behoorde tot de uit blinkers, maar kon de 2-3 thuisnededaag tegen het coun terende Düsseldörf niet voorko- België In de strijd om Europees voet bal was het een slechte dag voor Lierse. De club die een paar da gen eerder rondkwam met PS- V's tweede doelman Menzo, zakte buiten de top-vier door verlies bij Anderlecht. De ont troonde kampioen won met 3- 1, onder andere door een treffer van Bosman. Anderlecht is ze ker van deelneming aan het UEFA-bekertoernooi. Voor de overige twee plaatsen komen naast Lierse ook nog Molen beek, Ekeren en Charleroi in aanmerking. Molenbeek ver speelde terrein tegen Mechelen (1-1), Ekeren nog meer bij St Truiden (2-1). Charleroi klom door de 3-2 winst bij Seraing. Verrassend was de nederlaag van 3-1 van kampioen Club Brugge tegen Aalst. Pas op de laatste speeldag moet in België blijken wie Wa- regem vergezelt naar de tweede klasse. Het verschil' tussen Se raing en Beveren, dat met 3-1 van Cercle verloor, bleef gelijk. Schotland Glasgow Rangers heeft de com petitie in stijl afgesloten. Bij Kilmarnock won de kampioen met 0-3. Gascoigne, Goram, Gough kregen op de laatste speeldag rust met het oog op de bekerfinale, 18 mei tegen He- arts. Rangers had desondanks geen enkel probleem met Kilmarnock Twee treffers kwa men op naam van de 30-jarige Durie, die verrassend terugkeer de in de Schotse selectie. De Schotse nummer twee Celtic won met 4-1 van Raith. Pierre van Hooijdonk bleef op 26 treffers steken. Zijn nieuwe Portugese partner in de spits Cadete was tweemaal succesvol, de eerste keer al na 88 secon den. Celtic kreeg na het laatste fluitsignaal een staande ovatie van het publiek, als dank voor een prachtig seizoen. Manchester was gisteren een voetbalstad van vreug de en verdriet. Met indruk wekkende cijfers behaalde Manchester United zijn derde landstitel in vier jaar. Stadgenoot City degradeer de uit de Premier League. londen rtr De Mancunians wonnen met 3- 0 bij Middlesbrough en beëin digden de competitie met vier punten voorsprong op concur rent Newcastle United, dat lan ge tijd uitzicht had op de titel, in januari twaalf punten voor sprong koesterde, en afsloot met een 1-1 thuis tegen Totten- ham Hotspur. De zege van United kwam nooit in gevaar, mede omdat Middlesbrough, getraind door de vroegere Manchester-vedette Bryan Robson, tal van kansen onbenut liet. Na een kwartier maakte May 1-0. In de tweede helft scoorden invaller Andy Co le, de vroegere held van New castle, en uitblinker Ryan Giggs. Over een week kan Manchester de dubbel halen. Newcastle kwam achter door een doelpunt van Dozzell. Top schutter Les Ferdinand maakte gelijk. Bergkamp besloot zijn eerste seizoen in Engeland met een doelpunt tegen Bolton. Ar senal plaatste zich daarmee voor de UEFA-beker. Bergkamp scoorde zes minuten voor tijd de 2-1, waardoor Arsenal Ever- ton, Blackburn en Tottenham voorbleef. Ten opzichte van Everton was Bergkamps doel punt cruciaal, want de tweede ploeg van Liverpool had een be terdoelsaldo. Ongemeen spannend was de strijd om de derde degradatie plaats. Zowel Southampton, de ploeg van Kenneth Monkou, Coventry als Manchester City speelde gelijk. Southampton te gen Wimbledon (0-0), Coventry tegen Leeds United (0-0), Man chester City tegen Liverpool (2- 2). City degradeerde (op doel- saidso) voor het eerst sinds 1989. De ploeg, getraind door oud-international Alan Ball, knokte zich knap terug na een achterstand van 2-0. Rosier en Symons scoorden voor de he- melblauwen. Het tweede doel punt van Liverpool was het 229ste en het laatste in vijftien jaar van Ian Rush. Roy scoorde Eric Cantona (rechts) viert met manager Alex Ferguson en keeper Peter Schmeichel het kampioenschap van Manchester United. foto anp voor Nottingham Forest, dat met 3-0 won van Queens Park Rangers. Spanje Barcelona lijkt zijn kansen op de titel nu definitief te hebben verspeeld. De formatie van Cruijff speelde gisteren gelijk te gen Sevilla, 1-1. Moya zette de underdog voor rust op voor sprong, op aangeven van Suker. De Kroaat had in de slotfase de beslissing op de voet, maar trof na een fraaie solo de paal. Bij zijn voorgaande optredens in Nou Camp had Suker altijd ge scoord. Barcelona was halver wege de tweede helft gelijk ge komen. Daarvoor verantwoor delijk was aanvoerder Bakero. Geen moment zat er meer in voor de thuisclub. Koploper Atletico Madrid won zaterdag met 3-1 bij Com- postela. Atletico vreesde de uit beurt. De Madrileense formatie zag de zege als een enorme stap in de richting van de eerste landstitel in negentien jaar. Ca- minero gaf zijn ploeg zaterdag het benodigde ruggesteuntje. De spelverdeler scoorde in de 8ste minuut, met een prachtige lob. Het karwei zag er nog min der moeilijk uit toen de arbiter Compostela's Falagan vlak voor de rust van het veld stuurde. De Argentijn Simeone was de eer ste die van de overtalsituatie profiteerde. Tien minuten voor tijd maakte Caminero er 0-3 van. Christensen deed even la ter nog iets terug. Barcelona heeft nog maar drie competitieronden om het verschil goed te maken. De his torische 'dubbel' nadert voor Atletico. Valencia glipte voorbij Barcelona. De ploeg won moei zaam met 1-0 - doelpunt van de Braziliaan Viola - van midden moter Sporting Gijon. Italië Juventus weigerde gisteren Van Gaal zijn ware kracht te tonen. De Oude Dame speelde thuis tegen Atalanta Bergamo zonder inspiratie en zonder het ko ningskoppel Vialli en Ravanelli. Het won desondanks met 1-0. Sampdoria profiteerde van de feeststemming bij AC Milan en won met 3-0. Of Seedorf zijn laatste thuiswedstrijd speelde, is nog altijd onzeker. De transfer naar Real Madrid is nog steeds niet rond, het verschil tussen vraag en aanbod is te groot. Aron Winter nam wel af scheid van het eigen publiek. Hij verlaat het Olympisch sta dion in Rome en verkast naar Inter. Lazio versloeg Napoli met 1-0. Inter won met 3-0 van Bari, dat daardoor net als Padova, Cremonese en Torino degra deerde. Bij Padova, dat Cagliari met 2-1 versloeg, stond Van Nimes redt het net niet tegen Auxerre parijs» Auxerre heeft zaterdag de Franse voetbalbeker gewon nen. Nimes liet de afgelopen weken de top van het Franse voet bal blozen. De derde divisieclub worstelde zich door het beker toernooi. In de finale werd ook Auxerre tot het uiterste gedwon gen. De koploper in de hoogste klasse voorkwam maar net een verlenging, door een doelpunt van Laslandes in de 88ste mi- Grasshoppers is na dé 2-0 zege op Servette zaterdag voor de 24ste keer kampioen in de Zwitserse voetbalcompetitie gewor den. Met nog twee ronden in de kampioenscompetitie voor de boeg is de club uit Zürich niet meer te achterhalen door de con- Rijkswacht omsingelt stadion brussel De Brusselse rijkswacht heeft voor de Europacup 2-fi- nale tussen Rapid Wien en Paris SG, woensdag in het voormali ge Heizelstadion, omvangrijke veiligheidsmaatregelen getroffen. Supporters zullen aan de grens worden opgewacht en gecontro leerd op wapenbezit. Rond het stadion is een drie kilometer lap- ge barrière opgetrokken, die alleen met een toegangskaartje ge passeerd kan worden. Mensen die een kaartje kopen moeten een persoonsbewijs laten zien. In totaal worden 2000 rijkswach ten en veiligheidsagenten ingezet. Al Hilal zonder Van Hanegem laatste tunis Al Hilal is in de strijd om de Arabische Supercup als laatste geëindigd. De club die afscheid neemt van Van Hanegem en Schoenmaker, verloor zaterdag in Tunis met 2-0 van Espé- rance. De Tunesische kampioen pakte dankzij de overwinning de titel. Van Hanegem en Schoenmaker werden vorige week op non-actief gesteld. Niet omdat de resultaten tegenvielen, maar omdat een bestuurswisseling ongunstig voor hen uitpakte. Stadionbuurtverbod Piacenza-fan piacenza Een fanatieke maar hardleerse supporter van de Itali aanse club Piacenza mag een jaar niet binnen een kilometer van het stadion komen. Anders wordt hij in de cel gezet, mogelijk zelfs voor anderhalf jaar. De 21-jarige fan kreeg deze straf van de rechter wegens zijn onverbeterlijke gedrag: ruzie zoeken, aan zetten tot misdrijven, uitslaan van opruiende taal en het gooien van gevaarlijke voorwerpen. Dat leidde in de wedstrijd tegen To rino op 14 april tot ernstige ongeregeldheden. De man mag zich ook niet vertonen in de buurt van de treinstations en op de aan- voerroutes naar het sportcomplex. Theo de Jong adviseur De Graafschap doetinchemDe Graafschap heeft Theo de Jong benoemd tot technisch adviseur en hoofd scouting. De Fries treedt 1 juli offi cieel in dienst. De Jong was sinds enige tijd werkloos. De 48-jari- ge trainer werd onlangs bij Willem II ontslagen. Vorige week za terdag sprak Graafschap-voorzitter Hylke Enzerink met De Jong en polste hem voor de functie. Napoli wil George Boateng Rotterdam George Boateng beslist deze week of hij zijn con tract bij Feyenoord verlengt of met onmiddellijke ingang ver huist naar Italië. De verdediger van Feyenoord en Jong Oranje heeft een onvoorstelbare aanbieding van Napoli ontvangen. Hij kan vijftien keer zijn huidige jaarsalaris gaan verdienen. De Itali anen bieden hem een driejarig contract. FC Lisse-UVS bij LFC leiden» In de strijd om de Zilveren Molen spelen FC Lisse en UVS morgen tegen elkaar. Het betreft de kwartfinale. Op het veld van LFC wordt om 20.00 uur afgetrapt. Arrows-monteur raakt gewond tijdens bijtanken mms*.ai - - De start van de Grote Prijs van San Marino v r David Coulthard, Dit keer was het eens niét de motor die de geest gaf. Desondanks behoorde Jos Verstappen bij de Grand Prix van San Marino op het circuit van Imola tot het aanzienlijke leger uitvallers. Twee flink uit de hand gelopen pitstops bezorgden de Nederlander een kater van jewelste. Boos trok Verstappen de conclusie dat het Arrows-team geen gelijke tred kan houden met zijn aspiraties en zijn rijkwaliteiten. „Ik had zomaar zesde of zevende kunnen worden," blikte Ver stappen terug. Wat ging er allemaal mis in de pits van Arrows? Na een meer dan fraaie start - Verstappen maakte vier plaatsen goed en reed op de tiende stek - zocht de Limburger al in de achttiende ronde zijn crew op voor een tank- en bandenstop. ,,De jongen die de benzineslang vast houdt, heeft een lampje in zijn helm dat gaat branden als er is bijgetankt. Om de een of andere reden werkte het lampje niet. Toen het eenmaal ging branden, was ik zeker al tien seconden te lang in de pits," analyseerde Verstappen de eerste tegenvaller. Daar zou het niet bij blijven. In de 38ste ronde, Verstappen was inmiddels weer opgerukt naar de negende plaats, zocht hij opnieuw de pits op voor wat moest worden zijn laatste stop. De nor male procedure is als volgt: de stopt, zet de motor neutraal en wacht i i met de 'lollipop' (het bord dat hij moet doen) het sein geeft de motor weer in de eerste versnel ling te zetten. „Daarna wacht ik tot hij het bord omhoog doet. Dat is het sein dat ik kan wegrijden," legt Verstappen uit. Precies daar ging het mis en opnieuw was Dave Lowe, de monteur die bijtankt, erbij betrokken. „Ik rij weg, maar voel meteen dat er iets fout gaat. De auto kreeg een flinke klap mee. Ik kijk opzij en zie dat Dave op de grond ligt. Hij was nog niet klaar met bijtanken, had de slang nog vast en is onder de auto te recht gekomen. Natuurlijk ben ik ge stopt, want iedereen was behoorlijk ge schrokken." Een eerste bezoek aan het ziekenhuis op het circuit leerde dat de verwondingen meevielen. Meer dan een schouder uit de kom, een lichte shock en wat schaafwonden bleek Lowe niet opgelopen te hebben. Verstappen schoot er allemaal weinig mee op en wond zich flink op over de 'mislukte stops. „Het is niet de eerste keer dat het mis gaat in de pits. In Ar gentinië ging het ook niet zoals het zou moeten. We gaan komende week in Sil- verstone twee dagen testen, maar het is misschien zinvol ook eens op pitstops te oefenen. Ik rijd me helemaal uit de naad en dan wordt je door zoiets gestopt. En als het niet in de pits fout gaat is er wel wat met de motor." Het zwakke motorvermogen van de Arrows-Hart blijft Verstappen de meeste zorgen baren. „We komen vijftig pk te kort," stelt hij teleurgesteld vast. „Bovendien is de motor onbetrouwbaar. Rosset is uitgevallen omdat zijn motor begon te haperen. Daar is op dit mo ment weinig aan te doen." De motoren van constructeur Brian Hart blijken slecht bestand tegen de ei sen die de rechtervoet van Verstappen eraan stelt. „We moeten het maximale toerental terugschroeven, maar dan nog gaan ze kapot," verzucht Verstappen, die ontkent dat zijn manier van rijden wellicht te veeleisend is. „Zeker niet. Bij Benetton heb ik geen enkele motor stuk Het probleem is volgens Verstappen vooral van financiële aard. „In de For mule 1 is het normaal dat je het uiterste vergt van het materiaal. Dat doe ik dan ook. In vergelijking tot Ricardo Rosset (zijn teamgenoot, red.) gaat er bij mij in derdaad meer kapot, maar als ik de ron detijden vergelijk weet ik ook waarom dat zo is. Het heeft geen zin om twee se conden langzamer rond te rijden. Wat heeft dat nog met racen te maken," vraagt de Limburger zich af. „De motor moet gewoon beter worden, maar door gebrek aan geld is daar tot nu toe niets van gekomen." Teameigenaar Jos 'the Boss' hoopt dat de komst van de nieuwe teameigenaar Tom Walkinshaw een einde maakt aan de malaise. „Brian Hart is volop bezig met het ontwikkelen van een betere motor, maar dat heeft tijd nodig. We moeten nu door de zure appel heen bijten, maar ik denk dat Brian Hart best sterke motoren kan bou wen. Ik doe mijn petje af voor hem. Wat hij met zo weinig mensen en zo weinig geld klaarspeelt, is eigenlijk ongelooflijk. Daarom heb ik ook toekomst." Het is echter nog maar de vraag of Brian Hart ook volgend jaar Arrows van motoren voorziet. Weliswaar bestaat er een kans dat een autofabrikant (Volvo wordt genoemd) tegen een aanzienlijke financiële bijdrage zijn naam gaat ver binden aan de motoren van Hart, maar de kans is minstens zo groot dat Walk inshaw in zee gaat met een andere mo torenbouwer. Vooral Mugen-Honda, de leverancier van Walkinshaws vorige team Ligier, is kandidaat om Arrows vol gend jaar van'motoren te voorzien. In dat kader is het nog maar de vraag of Hart van plan is snel met een betere versie van zijn motor op de proppen te komen. De Engelsman heeft er immers weinig baat bij veel energie in een krachtigere motor te steken als hij aan het einde van dit jaar toch het veld moet mimen bij Arrows. „Zover wil ik niet denken," aldus Verstappen. „Walkins haw wil me graag bij het team houden, maar dan moet hij wel voorwaarden scheppen zodat ik kan bewijzen dat ik een topcoureur ben." Hill dwarsboomt Ferrari-succes Het Autodromo Enzo e Dino Ferrari stond op zijn kop. De tweede plaats van Michael Schumacher in de Grand Prix van San Marino werd gevierd als een overwinning. Maar de echte winnaar heette Damon Hill. De Williams-coureur won op tactisch vernuft zijn vierde Grand Prix van dit seizoen en leidt in het wereldkampioen schap inmiddels met 22 punten voorsprong op zijn teamgenoot Jacques Villeneuve, die gisteren voortijdig de race moest staken. Maar liefst 130.000 tifosi wa ren gisteren op het spektakel in Imola afgekomen. Zelfs de bo men puilden uit van de Ferrari- aanhangers, die rotsvast over tuigd waren dat er een einde zou komen aan de al dertien jaar durende reeks van misfor tuin in Imola. Patrick Tambay was in 1983 de laatste Ferrari- coureur die op het thuiscircuit van de legendarische renstal De voortekenen voor een Ita- liaaanse triomf waren niet slecht. Michael Schumacher maakte zich tijdens de trainin gen al bijna onsterfelijk door de snelste trainingstijd te rijden en vanaf póle-position te mogen vertrekken. Maar bij de start gaat het mis. David Coulthard schiet als een speer van zijn plaats en pakt de leiding. Hill en Schumacher volgen in het kiel zog. In de tweede ronde is het Autodromo te klein als Schuma cher Hill bekwaam uitremt, maar na de eerste serie pitstops leidt de Engelsman weer de dans. Coulthard is dan zijn lei dende positie kwijt dóór een mislukte pitstop en moet later met een hydraulisch defect op geven. „Ik had behoorlijke twijfels of we wel de juiste strategie had den uitgestippeld,, zei Hill na afloop, „maar ik moet een com pliment geven aan mijn race ingenieur. Hij heeft zijn werk perfect gedaan." Dat kwam vooral aan het licht na de twee de serie bezoekjes aan de pits. Hill komt daaruit te voorschijn met een voorsprong van ruim twintig seconden en kan onbe zorgd richting zeventiende Grand Prix-zege rijden. Voor Ferrari restte niet meer dan de tweede plaats, maar die werd gevierd als een overwinning.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 16