Doek valt voor Eagles Sport Touwtrekken om Radjin de Haan bij FC Lisse m mw w Sleutels ontslaat trainer Beerenfenger Tim Gullikson overleden Voetballer Lugdunum geeft arbiter vuistslag Weer rellen in Engeland MAANDAG 6 ME11996 Ajax rekent niet op Frank de Boer doetinchemAjax houdt serieus rekening met de absentie van Frank de Boer in de finale van de Champions League tegen Ju- ventus. De verdediger verdraaide vrijdag op de training de rech- terenkel. Volgens coach Van der Lem zijn er redenen tot twijfel. „Frank is geen jongen die snel klaagt.' Nu zei hij onmiddellijk dat het goed mis was. Dat geeft te denken. We moeten afwachten." Ook clubarts Piet Bon kon weinig duidelijkheid verschaffen met het oog op de finale op 22 mei. „Er zijn foto's gemaakt, maar daarop bleek geen afwijking. Het zal dus een spiertje zijn, of een bandje. Ik kan nu absoluut nog niet zeggen of hij in Rome kan spelen." Wouters bondsridder van de KNVB eindhoven» Jos Staatsen, voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal, heeft zondag PSV'er Jan Wouters voor zijn laatste com petitiewedstrijd, tegen Go Ahead Eagles, onderscheiden tot bondsridder van de KNVB. De 35-jarige middenvelder neemt na achttien jaar afscheid van het betaalde voetbal. Hij speelde tegen Go Ahead zijn 371e en laatste competitiewedstrijd. Hij kwam zeventig keer uit voor het Nederlands elftal. Wouters kreeg in de 70e minuut een publieks- wissel. Judocoach opgepakt tilburg De bekende Tilburgse judocoach Peter Ooms is zater dag in zijn woning in Hilvarenbeek aangehouden. Ooms (49) wordt verdacht van „feitelijke aanranding der eerbaarheid". Daarvan is bij de politie aangifte gedaan door de judoka's Irene de Kok en Monique van der Lee, in het verleden pupillen van Ooms. De judocoach is in verzekering gesteld. UVS en Valken op herhaling leiden In de afdeling zaterdag en zondag valt er deze week een aantal beslissingen. UVS en Valken '68 maken in een extra duel uit wie zich de kampioen mag noemen in de zaterdagafdeling, nu de Valkenburgers zaterdag in de laatste seconde onderuit gingen bij Abbenes. Vandaag wordt op het bondsbureau bekend gemaakt waar de wedstrijd zal plaatsvinden. Het duel wordt naar wellicht woensdag bij LFC gespeeld. In de zondagtak spe len Teylingen en Stompwijk '92 voor een plek in de nacompeti- tie. Niet bekend waar het duel wordt gespeeld. Warmunda en Leidsche Boys spelen voor een plaats in de vijfde klasse. Indien bij de loting Warmunda 'thuis' loot dan speelt het tegen ASC. Loot de Warmondse club 'uit' dan wordt er gespeeld op het ter rein van Teylingen. Aannemelijk is dat de wedstrijden op don derdag 9 mei worden gespeeld. Guido Smits gaat weg bij Quick Boys katwuk Amateurinternational Guido Smits houdt het bij Quick Boys voor gezien. De Amsterdammer, die vorige week in de wedstrijd tegen Noordwijk door Henk Wisman om disciplinaire redenen al na een kwartier werd gewisseld en zaterdag tegen Rozenburg negentig minuten op de bank vertoefde, ziet het bij de fCatwijkse club niet meer zitten. „Afgelopen donderdag heb ik met Wisman een gesprek gehad en toen heb ik besloten om weg te gaan. Hij vindt dat ik niet heb gebracht, wat hij verwachtte. Zelf vind ik dat wel degelijk van waarde ben geweest voor het team. Kijk maar naar m'n assists en goals." Wellicht keert hij te rug bij AFC. Ook Renzo Wiemer speelt volgend seizoen niet meer voor Quick Boys. De Wolf terug naar Nederland Wolverhampton John de Wolf keert volgende week definitief te rug naar Nederland. De verdediger van Wolverhampton Wande rers wil zijn loopbaan afsluiten in eigen land. Bij zijn Britse werkgever hoeft hij niet weg, maar de 33-jarige Schiedammer heeft met de nieuwe manager Mark McGhee een afspraak kun nen makep dat hij transfervrij kan vertrekken als zich een nieu we werkgever meldt. De Wolf heeft bij de 'Wolves' geen basis plaats meer, maar vindt zichzelf nog te fit en te sterk om op de bank plaats te nemen. 'Moens vier jaar naar AZ' alkmaar AZ-voorzitter Dirk Scheringa en Oscar Moens spreken elkaar tegen waar het om de toekomstplannen van de doelman gaat. Volgens Scheringa heeft Moens een vierjarig contract gete kend bij AZ. De 23-jarige keeper ontkent echter ook nog maar ergens zijn handtekening te hebben gezet. Maar vandaag zal Moens volgens de Alkmaarse eredivisieclub officieel bekend ma ken dat het toch AZ is geworden. Omdat hij verwacht daar zeker te zijn van een basisplaats. Stanley Menzo had v s reden tot lachen. Zijn laatste wedstrijd in dienst van PSV stond hij in de basis. Tussen vijf over half vier en tien over half vier gistermiddag schoot het be sef wortel in de hersenpan van Bob Maaskant: Go Ahead Eagles is vol gend seizoen eerste-divisionist. eindhoven gpd n-coach van de Deventer ploeg keek in die paar minuutjes tijdens PSV-GA Eagles twee keer opzij naar Adri Steenber gen. Het gelaat van de elftalleider werd van bleekjes alras asgrauw. Steenbergen hoorde via een minuscuul oorspeakertje dat NEC in het uitduel tegen Willem II in 'no time' van 1-1 naar 1-3 spurtte. Tussen de beide Nij meegse treffers in kopte Phillip Cocu PSV op 2-1. Uiteindelijk finishten de Eindhove-. naren op 3-1. Louter interessant voor statis tici omdat NEC in Tilburg met dezelfde cij fers won. Degradatie is een feit voor GA Eagles. En zo galmde na een bizarre lach-of-ik- schiet-show van anderhalf uur de treurmars door het fraaie Eindhovense theater. De eerste partituren voor het droef stemmende muziekstuk werden reeds weken geleden geschreven. Wist ook Maaskant senior, die kort voor Sparta-uit het roer van trainer Ab Fafié overnam. „Go Ahead is niet vandaag in Eindhoven gedegradeerd, maar in de duels met Volendam en Utrecht, waarin twaalf punten werden weggegeven. Vooral beide uitduels, kort achter elkaar, waren fu nest. Twee keer schlemielig verlies. Twee keer een mokerslag." Waarom is Maaskant vier wedstrijden ge leden begonnen aan een klus die op het eerste oog een hopeloze missie leek? „Ik heb mijn Eagles-hart laten spreken en heb daar geen moment spijt van gehad. Had Go Ahead mij een maand eerder gevraagd, dan waren we in de eredivisie gebleven. Daar ben ik Van overtuigd. Ik heb in die paar we ken toch progressie geconstateerd. Ook vandaag. Go Ahead speelde tegen PSV één van de beste wedstrijden van het seizoen. We kregen vijf, zes goede kansen en speel den gedurfd." Daarin had Maaskant niet geheel onge lijk. Vooral in het eerste half uur bood GA Eagles het matte PSV goed partij. En nam het zelfs een voorsprong via Rorije, die goed voorbereidend werk van Hostede in de 17e minuut met een bekeken schuiver bekroon de. Met Rorije is de meest opvallende De ventenaar van de eerste helft genoemd. Be halve de rossige aanvaller maakten de dedigers Hulshoff en Marbus indruk. Huls hoff was de aalgladde Zenden de baas, ter wijl Marbus de lange Eijkelkamp in de ach terzak frommelde. Dat ook keeper Moens excelleerde, behoeft eigenlijk geen verdere uitleg. De goalie was echter drie minuten na Rorije's doelpunt kansloos op een knal van Zenden: 1-1. Twee wedstrijden voor het ein de van het seizoen heeft het be stuur van voetbalvereniging De Sleutels gebroken met trainer Henny Beerenfenger. Aanlei ding vormde de wedstrijd van vorige week tussen Leiden en Sleutels. Die liep door toedoen van enkele spelers van Sleutels volledig uit de hand en werd in de 37ste minuut gestaakt. Ook trainer Beerenfenger liet zich tijdens dat duel niet onbetuigd. Hij werd, nadat hij het veld op kwam om te protesteren tegen een goal van Leiden, door arbi ter Verbrefe achter de reclame borden gedirigeerd. Volgens voorzitter Dick Barn- hoorn was degang van zaken tijdens het duel tegen Leiden de 'bekende druppel'. „Het klikte al langer niet meer tussen de trainer en de spelersgroep. Na de wedstrijd tegen Leiden heb ben we toen besloten al eerder uit elkaar te gaan." Beerenfen ger zou sowieso aan het einde van deze jaargang bij de Vliet- club vertrekken. Hij gaat over naar de zaterdagtak van UVS. De Zoeterwoudse coach was gisteravond niet bereid com mentaar te leveren. Na het goede eerste half uur werd in het Deventer strafschopgebied een forse schiet tent geopend. Moens zag de ene PSV'er na de ander Op zich afstormen, maar haalde de rust wonderwel schadevrij. Deels dankzij het aluminium (een wonderschone lob van de briljante Belg Nilis sneuvelde op de lat), maar vooral dankzij zijn eigen niet geringe capaciteiten. Na de hervatting was het ech ter al snel 'einde film voor GA Eagles. Cocu scoorde 2-1 en dertig kilometer westwaarts kwam NEC op 1-2 en 1-3 tegen Willem II. Nilis prikte vervolgens kinderlijk eenvoudig de 3-1 binnen na een schitterende aanval en het doek viel in het Philips-theater. Voor de afscheid nemende PSV'er Wouters èn voor GA Eagles. Maaskant vreesde nog niet voor een leeg loop in Deventer. „In het geruchtencircuit wordt van alles geroepen." Moens en de ge schorste aanvaller Heering zijn adelaars die op zeker hun vleugels uitslaan, terwijl ook Schenning het Deventer nest wil verlaten. „Dat zijn aderlatingen", wist Maaskant. „Maar met een paar versterkingen, een goër de keeper en een sterke centrumspits, moet Go Ahead in de eerste divisie een rol van betekenis kunnen spelen." PSV: Menzo; Van der Weerden, Cocu, Stam en Van der Leegte (46. Valckx); Pahlplatz, Woyters (70. Vink), Jonk en Zenden; Nilis en Eijkelkamp. GA Eagles: Moens; HulshofT, Hofstede, Marbus en Verkud; Bijl, Miihrls en Nam Tennisspeler en -coach Tim Gullikson is vrijdag in zijn huis in Wheaton, Illinois aan een hersentumor overleden. Hij was tot de dag van zijn dood de coach, de steun en toeverlaat van Pete Sampras. Onder zijn leiding groeide Sampras uit tot de beste tennisser van de laatste jaren. Tim Gullikson werd 44 jaar. „Ik heb een vriend en een coach verloren", zei Pete Sam pras vanuit zijn huis in Tampa, Florida. „De tenniswereld ver loor een hele bijzondere man. Mijn gedachten en gebeden gaan naar zijn vrouw Rosemary en hun kinderen Erik en Me gan." Sampras dankte zijn op mars naar de wereldtop aan Gullikson. „Ik miste toewijding, betrokkenheid. Dat bracht Tim- my mij bij." In december 1991 zocht Sam pras een nieuwe coach en bena derde Tom Gullikson. Die stond onder contract bij de USTA, de Amerikaanse tennisbond. „Ik had het graag willen doen, maar vond het onethisch. Luister, zei ik tegen Pete, ik ken een vent die sprekend op mij lijkt. Die wil het wel doen." Dat was Tim. In januari 1995 werd Gul likson tijdens de Australian Open in Melbourne voor de derde keer binnen twee maan den onweL Hij verliet het Grand-Slamtoernooi abrupt. In het Epworth-ziekenhuis stelden artsen een kwaadaardig hersen tumor vast. Tim Gullikson was opgegeven. Vier tot zes maan den had hij nog te leven, luidde de diagnose. Sampras speelde door in Melbourne. Zijn duel tegen zijn vriend Courier in de kwartfinales werd de gedenkwaardigste van de ne gentiger jaren. Sampras werd overmand door emoties en brak in tranen uit nadat een suppor ter hem toeriep de partij te win nen voor „Gully". „Ik werd kwaad", aldus Sampras, „niet om die supporter, maar omdat ik dagen aan zijn ziekbed had gezeten. Dat beeld van Tim in bed stond op mijn netvlies. Timmy, die maar snotterde dat hij dood ging. Die tranen waren van machteloze woede." Sam pras won het duel in vijf sets. Tim Gullikson, de rechtshan- dige helft van de een-eiige tweeling Tim en Tom, was het laatst op de tennisbaan te zien in Las Vegas in september van het vorig jaar. Daar woonde hij de Davis-Cupwedstrijd van de Amerikaanse ploeg tegen Zwe den bij. Daar was zijn broer Tom de bondscoach en hij voor de laatste keer op de baan de coach van Sampras. Sinds de ontdekking van zijn ziekte in ja nuari 1995 coachte hij zijn pupil bijna dagelijks via de telefoon en fax. Scheidsrechter John van Leeu wen is bij de wedstrijd Valken '68 10 - Lugdunum 6 met een vuistslag geveld door een spe ler van de Leidse club. De arbi ter uit Valkenburg moest met een gebroken neus en blauw oog naar het ziekenhuis. Hij heeft aangifte gedaan van mis handeling bij de politie. De voetballer is daarna verhoord en heeft bekend de scheids: rechter te hebben geslagen. Volgens Van Leeuwen was er voor het duel Valken Lugdunum geen arbiter aange steld. Als lid van Valken en offi cieel scheidsrechter (groep 2) nam hij donderdagavond voor het inhaalduel de fluit ter hand. „Ik gaf I rust bij een 1-1 stand nalty aan Valken. De aa der daar niet mee eens en schold me de huid vol. Toen het me te ver ging gaf ik hem rood. Toen ik vervolgens weg liep, kwam hij me achterna en gaf me een vuistslag vol op mijn gezicht. Daarna is er niet meer verder gevoetbald." Van Leeuwen, die inmiddels is hersteld maar het werk nog niet heeft hervat, zegt nog geen contact te hebben gehad met de dader. Wel heeft het bestuur van Lugdunum zijn 3 gemaakt. Ook assistent-trainer Cees de Roode is door het bestuur van Sleutels aan de kant gezet. De club heeft geen vervangers aan gesteld voor het weggestuurde duo. De spelers Ron de Bruin en Patrick de Graaf, die tegen Lei den een rode kaart opliepen, zijn door de leiding van Sleutels in afwachting van een uitspraak van de tuchtcommissie van de KNVB voorlopig geschorst. Vechtpartijen tussen rivaliserende supportersgroepen onderling en met de politie hebben het slotweekeinde van de Engelse voetbal competitie gekenmerkt. De rellen vergrootten bovendien de angst voor problemen bij het EK volgende maand. In Ipswich werden veertien hooligans opgepakt. De 0-0 tegen Millwall betekende de degradatie van de bezoekers uit de eerste divisie maar.ook dat de thuisploeg de laatste kans op deelneming aan de playoffs om een plek in de premier league verspeelde. Voor de aanhang van beide ploegen was dat reden elkaar naar het leven te staan. Judocoach Peter Ooms gearresteerd De bekende Tilburgse judo coach Peter Ooms is zater dag in zijn woning in Hilva renbeek aangehouden. Ooms (49) wordt verdacht van „feitelijke aanranding der eerbaarheid". Daarvan is bij de politie aangifte gedaan door de judoka's Irene de Kok en Monique van der Lee, in het verleden pupillen van Ooms. De judocoach is in verzekering gesteld. Enige tijd geleden maakten de judoka's via de media be kend dat Ooms zich als hun judotrainer had schuldig ge maakt aan ongewenste inti miteiten. Daarna zochten beide judoka's via hulpverle nende instanties contact met politie en justitie. Dat heeft geleid tot de aangiftes waar op de politie nu een opspo ringsonderzoek heeft inge steld. HOENSBROEK Wilfried Nelis- sen revalideert vanaf vandaag in de Lucas-klinieken in Hoens- broek. De Belgische profwiel- renner, die bijna een maand ge leden bij een zware val in Gerit- Wevelgem een dubbele open> fractuur aan het scheenbeen, een dijbeenfractuur en een ge broken knieschijf opliep, werd afgelopen vrijdag uit het zie kenhuisontslagen. lisse rob onderwater FC Lisse - Devjo 2-0. Doelpun tenmakers: Barry Opdam (straf schop) en invaller Marco Klein. Daarmee is het verhaal van de wedstrijd goeddeels verteld. Met name de thuisploeg bakte er zaterdag weinig van en kon pas ver in de wedstrijd afstand nemen van de reeds gedegra deerde tegenstander uit Voor burg. Aangezien Scheveningen won, veranderde er niets voor de geelblauwen. Geen nieuws uit Lisse dus. Of toch wel? Het gesprek op de tribunes was de 'zaak Radjin de Haan.' De Haarlemmer wil dolgraag terugkomen bij de club waarvoor hij ooit uitkwam. Maar De Haan wil zaalvoetbal len op vrijdagavond en dat mag niet van de technische staf van FC Lisse. De Haan dus niet naar FC Lis se. Dacht men op Ter Specke. Maar zo hard ligt deze zaak niet op tafel. In het supportersblad werd zaterdag melding gemaakt van een dispensatievoorstel voor Radjin de Haan. Dat nieuwsfeit is onder de selectie spelers van FC Lisse ingeslagen als een bom. Tot grote ergernis van oefen- meester Wotte. De naar FC Den Haag vertrekkende oefenmees- ter schreef in zijn column: „Het zou bijzonder jammer zijn als het werk van de afgelopen tien jaar in een paar maanden kapot zou worden gemaakt. Daarom begrijp ik niet waarom er onrust in het eerste team en rondom de club is gecreëerd." Wotte naderhand: „Wat heb ik aan al die onrust? Ik wil me concentreren op de competitie, maar op deze wijze wordt het mij en de spelers moeilijk ge maakt." De oefenmeester ergert zich groen en geel aan het be sluit om De Haan alsnog in de armen te sluiten en hem het zaalvoetballen te 'gunnen'. Wotte: „Maar daarvoor moet je verder niet bij bij zijn, met vol gend seizoen heb ik niets te ma ken. De voorzitter weet er alles Maar Ben Huitema blijkt wei nig mededeelzaam. Hij zegt dat hij het programmablad met de column van Mark Wotte en de mededeling over het dispensa- tieverzoek van Radjin de Haan niet heeft gelezen. Huitema: „We hebben destijds besloten om het zaalvoetbal te verbie den. Maar dat besluit moet nog officieel bekrachtigd worden. Waar we in de kwestie De Haan wel naar kijken is het sociale as pect. Na de ramp'met het SLM- vliegtuig heeft Radjin zijn carri ère bij Lisse weer opgebouwd. Hier ligt veel emotie. Dat moe ten we niet vergeten." De spelers van FC Lisse zijn het met de uitleg niet eens. Zij willen duidelijkheid. Aanvoer der Leon van der Zwet: „Het enige wat ik wil zeggen is dat ik Op de achtergrond van deze kwestie speelt een machtsstrijd tussen sponsors en technische staf. Het is een publiek geheim dat de geldschieters Radjin de Haan graag bij FC Lisse willen zien voetballen. De spelers weet dat ook: „Ik word door die men sen op de hoogte gehouden. Maar ik weet ook dat de spelers er op tegen zijn. Ik wil graag voor Lisse spelen, maar zo hoeft het voor mij allemaal r Supporters en sponsors willen me graag. Dit mag allemaal niet te lang duren, anders ga ik er gens anders spelen. Ik kan zo het betaalde voetbal in en dan mag ik ook nog eens blijven zaalvoetballen." Wim Randsdorp is lid vart de sponsorcommissie van FC Lis se. Hij heeft er geen enkel pro bleem mee als De Haan bij FC Lisse komt voetballen, ook al speelt hij op vrijdag in de zaal. „Even voor de duidelijkheid, ik spreek op persoonlijke titel. Maar De Haan heeft FC Lisse naar een hoger niveau getild. Als zo iemand dan vraagt of hij weer bij FC Lisse mag komen voetballen, dan mag je niet twij felen. Voor hem moet je een uitzondering maken. FC Lisse: Mokveld; Van Rooyen, Van Duyvenbode, Van der Zwet (Klein), Van Berkum; Ras, Wiebenga, Opdam De Vreugt tweede Tijdens de Nederlandse jeugd kampioenschappen schaken is Lissenaar Dennis de Vreugt op een tweede plaats geëindigd. Stefan van Blitterswijk uit Lei den, die De Vreugt in de laatste ronde klopte, en Jeroen Willem- ze deelden de derde plaats. In de categorieën tot en met 16 jaar speelden vertegenwoordi gers van de Leidse schaakbond geen rol van, betekenis. Onno Verbaken eindigde op 3,5 punt uit negen partijen en Rhea Houwaart bleef op 2,5 punt ste ken. Frank Erwich leek op rozen te- zitten na zes rondes, maar verloor twee partijen en greep dus naast de titel. Thomas Wil- lemze draaide lang mee in de subtop, maar viel uiteindelijk terug naar een negende plaats. Arthur Hoogeboom behaalde in deze groep 3,5 punt. Voor Celine Timmers was het toernooiverloop bij de jongste meisje steleurstellend. Met een half punt uit negen duels werd chief zij laatste. Ritzege Armstrong De Amerikaan Lance Armstrong heeft zondag zijn derde ritzege behaald in de DuPont Tour in de Verenigde Staten. De oud wereldkampioen bleek na de 181 kilometer lange rit van Mt. Airy naar Roanoke de snelste in de eindsprint van een groepje van vijf renners en bleef leider in het klassement.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 15