Badmode wil meer uitstralen dan de zon Mobil Voor je 't weet heb je een huis vol visite. Mode MAANDAG 6 ME11996 Bloeien er bloemen op het strand? Nou en of. Komende zomer veranderen de stranden in bloementuinen vol mar grieten, exotische lotussen en orchi deeën, gestileerde zonnebloemen en naïeve boeketjes. Zodra het kwik gaat stijgen, wordt de zandvlakte één weel derige bloemenpracht, waartussen wil de dieren en tropische vissen en vlin ders zich prima thuisvoelen. En dat al les dankzij de overvloed aan stralende flora- en faunadessins in de nieuwe badmode. Stralen lijkt trouwens het belangrijkste doel van de badmode. Een simpele duik in de golven om een beetje af te koelen op een zinderende zomerdag of honderd baantjes trekken om de con ditie op peil te houden... daarmee al leen doe je de nieuwe badmode te kort. De strandtenues zijn eenvoudig weg te mooi om er alleen maar in te liggen blakeren op een handdoekje. Flaneren op boulevards, gezien wor den in trendy disco's, romantische avonturen beleven onder een met ster ren bezaaid firmament en urenlang ta felen op een terrasje boven zacht kab belende golven... daar is de r badmode voor bedoeld. Dat er ook pri ma in kan worden gezwommen is al leen maar mooi meegenomen. Het glamour-gehalte van de nieuwe badmode is dan ook hoog. De nadruk ligj beduidend minder op de sportieve uitstraling dan op de verleidelijkheid. Bijzondere belijningen, 'sappige' kleu ren als van tropisch fruit, transparante en hoogglans materialen in iriserend wit en schitterend zilver en goud zijn bedoeld om als een ware sirene uit de golven op te duiken. Om feller dan de zon te stralen. Push-up-cups Geen wonder dat de nadruk vooral ligt op het decolleté. De push-up-cups, die de borsten accentueren, hebben nu ook een vaste plaats in de zwemkle- ding veroverd. In feite is qua vormge ving deze zomer ieder model even trendy. Of het nu een cool-ogend wed- strijdpak is of-een romantische bikini met kanten strookjes, een gedrapeerd badpak met beugelcups of een retro- model met aangeknipte pijpjes. Bij de aanschaf van een nieuwe zwem-outfit gaat het er minder om wat nu de meest modieuze belijning is dan om de waag: moet het onthullend of verhullend zijn? Want zowel de badpakken als de bikini's voldoen aan beide criteria. Kleine driehoekjes-bikini's laten flink wat van het gebruinde velletje zien, terwijl royale bandeau-modellen met hotpantsbroekjes juist veel te raden overlaten. De gulden middenweg be wandelen kan ook. En dat hoeft beslist niet saai te zijn. Integendeel zelfs, het subtiele spel van verhullen en onthul len is juist zeer geraffineerd. De bad mode biedt volop mogelijkheden daar toe dank zij de nieuwe laagjes-look, waarbij transparante materialen een grote rol spelen. Een stringbadpak bij voorbeeld met daar overheen eentje van doorschijnende tule staat onge twijfeld garant voor een massa nieuws gierige blikken. Zoals ook de pakken met allerlei gewaagde inzetten van doorzichtige stof. En in een exemplaar van gaas, chiffon of organza met alleen .op de 'strategische' plekken een voe ring of borduursel komt niemand on gezien de zee in. Glanzend Maar ook zonder de tatoeëring op de bil aan de blikken van de andere bad gasten bloot te stellen kan er flink wor den 'geblitst' op het strand of in het zwembad. Daarvoor zorgen wel de nieuwe glanzende materialen. Zilver- of goudkleurige metallicstoffen, latex, microvezels, satijn en lakstoffen; ze wekken de indruk of de badnimf zo juist met haar ruimteschip is geland. Terwijl op de wetlook badpakken met rubberized druppeltjesopdruk zelfs eên zeemeermin nog jaloers zou worden. Futuristisch en retro, sportief en glamorous, romantisch en geraffi neerd, de stijl spreekt niet alleen uit de belijningen en de materialen, maar ook uit de kleuren en de dessins. De bloemmotieven, van zeer gestileerd (in 'fruitkleuren' als lime, ananas, mango en mandarijn) tot wat naïef in zachtere pasteltinten, nemen onbetwist de eer ste plaats in. Maar ze worden wel op de voet gevolgd door de exotische dessins van bloemen en dieren in warme tin ten bruin, kerrie, koraal en groen. De tijgerprints in zwart en bruin lijken 'verscheurend' echt. In tegenstelling tot de reptielprints op de wetlook-bad pakken, die geen natuurlijke kleuren hebben maar fluorescerende tinten groen, geel, turquoize en roze. Het mannelijk gezelschap hoeft ook niet lang 'toilet te maken' voordat van de zwoele avond kan worden genoten, want de badkleding voor de mannen heeft in feite voldoende 'om het lijf om direct van het strand de boulevard tentjes op te zoeken. Zwembroeken met pijpjes, boxershorts en bermuda's winnen het komende zomer van de slip- en stringmodellen. Sterker nog, een paar bretels behoren eigenlijk niet te ontbreken op de mannelijke tors. Wat ouderwets aandoende badpakken met brede schouderbanden en strakke pijpen zijn dé dracht van de zonaan- bidder. Om het allemaal wat spannender' te maken zijn ook in deze badpakken transparante materialen verwerkt en hier en daar koordjes aangebracht. De grafische en abstracte dessins geven er een wat zakelijk tintje aan, maar de kleurige strepen en dessins die ont leend zijn aan de onderwaterwereld zorgen ervoor dat de badkleding van de man perfect past bij die van de vrouw, zodat de terrasjes komende zo mer een fraai, harmonieus beeld zullen opleveren. Tanken bij Mobil heeft zo z'n voor delen. De topkwaliteit, winkelen in de Mobil Mart en de vriendelijke service Daarbij komt het voordeel van de eerste elektronische Spaar Card. Met een keuze uit meer dan 3.200 Kijkshop-artikelen. Bijvoorbeeld koffiezetapparaten en daar spaar je dan snel voor, want Kijkshop verdubbelt het spaarbedrag. j P U Z Z E L 1 A R A A B S O L P O N O N L L O T N E S S U K O S E L E L N P E E U N N 1 P M E K E E D 1 G K D E E K O G R E N E O R E F O R S T E A 1 R O N R c S O U S I L H L L N T H E S C R L T Y L O A U E G E 1 u G E E A 1 E S T R P N E E N D L B G S T E 1 A P S R O A D P E E P S T N T O R S M M N M S R O P 1 A M T E E T E A N B E C O 1 L E S E R i B N E L H N N O B N O B A U P O T S IJ W N E G 1 E T R O L E T R O T P 1 N K S Ageren Hinde Opstel Alleenheerser Kniptor Rondo Arkel Kussen Ruben Aspergesoep Lanital Start Beekforel Loens Stomen Beemd Manuscript Stoppen Bioloog Nimrod Teren Bonbon Ondertussen Toneel Botanicus Onoplosbaar Tortel Eigenwijs Opname Vlegel Gesticht OPGAVE OPLOSSING Zomercollectie Yoek voor grote maten CONNY VAN GELDER. Vloeiende lijnen van halftransparante voile, zacht satijn en dunne bloemetjesstoffen. Laag over laag jurken en lange pyjamabroe ken van voile. Flou tops van opengewerkt linnen en kabeltruien in glanzende pastel kabelsteek. En dat alles in de maten 42 tot 60. De zomercollectie van Yoek is uiterst vrouwelijk en kleedt door de vloeiende, lan ge belijning erg goed af. Ontwerpster Joke Timmer heeft alle nieuwe modetendensen in de nieuwe collectie ver werkt. Van de wijde pyjamapantalon tot de lange bloemetjesjurk en van jurkjes in prin- sessenlijn tot roze en lila sets in glansve- lours. ,,Ik vind het altijd erg jammer als vrouwen met een grote maat zich in te strakke kleren werken. Yoek-kleren zijn pre cies gemaakt op een groter figuur. Ze ver hullen daar waar nodig is en maken ronde lijnen langer. Een maat die bij het figuur hoort staat daardoor altijd het mooist", al dus Joke Timmer. Basismodellen als de knielange rok, een kniebroek, T-shirts en shirts met transpa rante mouwen van stretchstof kent Yoek ook. Een badstofserie komt in zwart met witte biezen. In de collectie badmode zijn strapless badpakken opgenomen in zwart of met prints. De badpakken zijn te combi neren met bijpassende transparante hes sen, geheel conform het huidige mode beeld. De kleuren zijn alle op elkaar afgestemd. Er is veel lila, roze, lichtblauw en uiteraard wit, naast marine, zwart en khaki. Nieuw is het label Abbondanza van Yoek. Joke Timmer heeft deze lijn een meer modieuze en glamoureuze inslag gegeven. „Alle feestkle ding houdt op bij 42. Daar begint Abbon danza dus." De kleuren: veel wit, grijs en lichblauw naast ecru en natuurlijk goud en zilver. Bijna alle modellen hebben glans of een speciale stofbewerking. Yoek en Abbon danza zijn te vinden bij speciaalzaken voor grote maten. Blauwe regenjas en dito kniebroek van Yoek. WOORDZOEKER In deze mengelmoes van letters zijn al de genoemde woorden ver stopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of schuin. Sommige letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De res terende letters vormen dan regel voor regel van boven naar bene den nng een wnnrd CITAAT Horizontaal: 1. koper; 2. preek; 3. stank; 4. kreet;'5. taart; 6. altaar; 7. diner; 8. baret; 9. steur; 10. bivak; 11 karton; 12. plint; 13. toorn; 14. korst. Het citaat is van Plinius de Jon ge: ,,Wij zijn nooit zo deugdzaam ziek zijn". j/j mo£t aiwalpga/, aap.' /Ar b£a/ <5£stopt a\£t a/jp/50xr£a/, maar aï£t ïxaap /Ar /v(/aaa/ ar/w aca'asêa/ /jt aaas. TOM POES Heer Bommel en het ontstoffen Heer Bommel keerde door een ach terdeur terug in zijn woning en begaf zich omzichtig naar boven. Om hem heen ritselde en stommelde het; door de kieren dreven stofwolken en de wind blies kil door de open ramen. „Schoonmaak", prevelde heer Ollie verbitterd. „Was ik er maar nooit aan begonnen; dit is geen toestand voor een heer met gevoelige zenuwen. Ach, ik ben zo gesteld op rust en sfeer - met mooie dingen om mij heen en een knappend haardvuur. En nu dit! Het is een heksenketel!" Zo sprekende sloop hij naar zijn stu deervertrek, want daar wilde hij zich terugtrekken zolang de schoonmaak duurde. Maar helaas. Toen hij de deur opende trof een grote wanorde zijn oog. Kisten, koffers en oude meubelen waren ordeloos dooreen gestapeld in het anders zo verstilde vertrek. „Joost!" riep heer Ollie ontredderd uit. "Wat doe je?" „Stof afnemen, met uw welnemen", sprak de bediende. „Ik kan niet stil zitten wanneer er gewerkt wordt en daarom help ik juffrouw War een weinig, als u mij toestaat." „Maar waar is mijn bureau?" klaagde heer Bommel. „En waar is mijn studeer- materiaal?" „Op de vliering", ver klaarde de knecht. „Men heeft de in houd van de vliering hierheen ver plaatst, zodoende. Alles moet in be weging, zegt juffrouw War." „O", mompelde heer Ollie verslagen, „dan rest me niets meer dan mijn slaapkamer." „Zeerwel, heer Olivier", gaf Joost toe. Hij trad op de gang en wees naar beneden. „Uw slaapkamer is naar de kelder gebracht, met uw goedvin den", zei hij.. H E W •R DOOR HANS VAN ES Tijdens het weekeinde beheerste een frisse noordwestelijke stroming het weer in de Lage Landen. De lucht had zijn oorsprong in de pool streken en bereikte onze omgeving na een tocht over het nog altijd koude water van de Noordzee. Op zaterdag haalde het kwik in de kuststreek maar 9 graden bij een vrij krachtige wind en flink wat sta- pelbewolking. Ook de bovenlucht was koud - min 4 graden op 1500 meter - wat aanleiding gaf tot een paar kille buien, soms met hagel. Na een koude, heldere nacht met plaatselijk lichte vorst in het bin nenland zag het er zondag vriendelijker uit. De stapelwolken waren minder dreigend en ontplooiden zich voornamelijk boven het binnen land. Aan zee heerste een groot deel van de dag een strakblauwe lucht; pri ma feestweer dus, al bleef het met 10 a 11 graden wel frisjes. In de loop van de dag nam de wind verder af dankzij naderbij komende ho- gedrukinvoed, gevolgd door een koude, heldere nacht. Vandaag liggen we in een niemandsland tussen een depressie boven Noord-Europa en een ander slechtweer-systeem bij de Golf van Bisca- je. Bij zon en weinig wind is het minder koel dan de afgelopen dagen. De Biscaje-depressie trekt de komende dagen traag via Frankrijk naar het oosten. Aan de voorzijde probeert warme lucht uit de Middelland se Zee naar het noorden op te dringen, maar een nieuw hogedrukge- bied bij Schotland en Noorwegen geeft tegengas. Tussen beide druksystemen komt de komende dagen een stevige noordoostenwind te staan, die tamelijk frisse lucht aanvoert. Het is nog niet geheel duidelijk hoever de neerslagzone van de depressie reikt. Morgen zien we de voorbode van de storing in de vorm van hoge bewolking. Waarschijnlijk komt de zon daar goed doorheen en drijft het kwik omhoog wordt het circa 15 graden. Woensdag is het veelal betrokken en vooral de zuidelijke helft van het land maakt kans op en kele buien. De temperatuur blijft gematigd. In de tweede helft van de week is de depressie weggetrokken en krijgt het hogedrukgebied bij Noorwegen meer invloed. Bij flink wat zon loopt het kwik verder op tot ongeveer 17 graden. Er staat daarbij nog altijd een stevige, schrale wind uit het noordoosten. OPA KNMI Weersvooruitzicht Geldig tot en met dinsdag. Noorwegen: Half tot zwwar bewolkt en vooral woensdag perioden met regen, in het noorden ook kans op sneeuw. Maxi ma van 7 tot 12 graden, in Laplnad dichtbij 0, Zweden: kingSen regen, in het noor den sneeuw. Geleidelijk van het zuidwesten uit op- woensdag opnieuw be wolkt, gevolgd door neer- Denemarken: Morgen flinke zonnige pe rioden. Woensdag later op de dag ook enkele wolken velden. Droog. Maxima op lopend na'ar een graad of Engeland, Schotland, Wales Vandaag vooral in Schotland kans op re-Geregeld zon en op veel plaatsen d gen. Verder droog en zowel zon als wol-Morgen in het zuidoosten meer bi Maxima tussen 10 en 15 king en mogelijk regen. Maxima va graden in het noordwesten tot 21 i Tsjechië en Slowakije: Geregeld zon en bijna overal droog, gen in Slowakije meer bewolking ei België en Luxemburg: Perioden met'zon en een noordooster. Zachter, mei dag temperaturen van 1^ zee tot 18 in Luxemburg. Noord- en Midden-Frankrijk: In het westen op beide dag den, een aantrekkende wind en kans o regen. In andere streken geregeld zor Zachter, met morgen maxima rond'T graden, langs het Kanaal frisser. Vandaag vooral in het zuiden buier soms met onweer. Morgen iets droger e wat zonniger. Middagtemperatuur tus sen 17 en 21 graden. Middagtemperatuui Spanje: k wat neerslag. Aan den ook geregeld zor 15 en 20 graden, i Maxima Canarische Eilanden: iets boven de 20 gra- beide dagen kans op enkele reger onweersbuien. Warm, met op morgen middagtemperaturen van ongeveer' DINSDAG 7 MEI 1996 Zon- en maanstanden Zon op 05.58 Zon onder 21.13 Maan op 00.32 Maan onder09.32 Waterstand IJmuiden Katwijk Hoog 07.00 19.29 06.33 19.02 Laag 02.46 15.05 02.27 14.4 Weerrapporten 06 mei 08 uur: orgenmiddag ongeveer nweer. ^idSgtempemtu n de 25 graden. Eindhoven half be rond 22 graden. Mallorca en Ibiza: Vandaag eerst nog zon. Daarna toe- ele regen- of on- randaag 22 gra- ÏO 5 23 13 0 0 schien met onweer. Maxima op vee plaatsen rond 22 graden, in het zuidei met name morgen hoger. Corsica en Sardinië: Vandaag van tijd tot tijd zon. Morgei vanuit het westen buiige regen. Middag temperatuur iets boven de 20 graden. Malta: vandaag kleine kans'op een regen- c onweersbui. Verder flink wat zon. Mid dagtemperatuur omstreeks 25 graden. Griekenland en Kreta: Warm, flink wat zon en op de meest plaatsen droog. Maxima bijna overal tus sende25en30grèden. Turkije en Cyprus: Kusten: zonnig, warm en droog. Middag temperaturen vlak aan zee rond 25 gra den, landinwaarts hoger. een onweersbui. In het noorden een aantrekkende noordooster. Zachter, met op morgen maxima van 17 tot 20 gra den, in het noorden iets frisser. Zwitserland: Voofal aan de zuidflank van de Alpen ge regeld wolkenvelden en kans op buiige regen met onweer. Aan de noordflank zon. Maxima rond 19 graden. Oostenrijk: Soms zon, soms wolkenvelden en met name in het (zuid)oosten kans op een regen-of onweersbui. Maxima rond 20 15 8.0 21 9 0.0 23 16 0 0 Bangkok Buenos Air. Casablanca 27 18 25. 18 27 15 18 12 11 3 23 15 Bij Mobil tank je voor je plezier

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 12