Huizenkopers voelen zich benadeeld Jeugd viert vrijheid in De Houtkamp PERRV Regio Leiden/Rijn Veenstreek Alkemade gedoogt tweede koopavond supermarkt Digros Kinderen straat op voor leeftijdgenoten in Ghana Veldzichtstraat wordt veiliger DIT MAAKT U NOOIT MEER MEE! Politie controleert te water MAANDAG 6 ME11996 rudolf kleijn.o Ruim dertig autokraken in Alphen alphen aan den rijn» Autokrakers hebben dit weekeinde in Alphen 32 keer toegeslagen. De dieven hadden het vooral voorzien op auto's, die in de hofjesbuurt stonden geparkeerd. De buit be stond uit radiocasetterecorders, geld, cd's, gereedschap en pas jes. Van de krakers ontbreekt tot nu toe elk spoor. Politie houdt jonge Alphenaar aan m den run De politie heeft gisteren een vijftienjarige Al phenaar aangehouden, die ervan wordt verdacht een ruit hebben ingegooid van een school aan het Marsdiep. Een getuige had gezien dat de jongen een steen door de schoolruit gooide en waarschuwde de politie. Op de Oudshoornseweg werd hij aan gehouden. Te diep in het glaasje gekeken nieuwkoop» Een 38-jarige Langeraarder moest vannacht zijn rij bewijs bij de politie inleveren. De man reed slingerend over de Kennedylaan in Nieuwkoop en werd aangehouden. Een test wees uit dat hij te diep in het glaasje had gekeken. Behalve dat hij zijn rijbewijs moest inleveren kreeg hij ook nog een rijverbod van negen uur. Auto over de kop oegstgeest Een 26-jarige wouw uit Katwijk is afgelopen vrijdag gewond geraakt toen zij op de Rijnzichtweg in Oegstgeest over de kop sloeg. De vrouw verloor de macht over het stuur en bots te daardoor tegen de vangrail en een lichtmast. De vrouw liep door het ongeval nekletsel en schaafwonden op. De kopers van de 19 huizen van het bouwplan Hermes in de nieuwbouwwijk Morsebel in Oegstgeest zijn boos. Ra zend zijn ze op bouwer Kuiper Vastgoed uit Heemstede. De woningen, die volgens hen maanden te laat worden opgeleverd, zijn zonder overleg ingrijpend veranderd en met Kuiper valt absoluut niet te praten. De kopers heb ben inmiddels de gemeente Oegstgeest gevraagd als be middelaar op te treden. oegstgeest Monica wesseling uit van een bouwplannetje van 54 huizen. De sociale koopwoningen zou- De kopers beweren dat zon den eind 1995 worden opgele- der overleg de volgorde van de verd, De negenden maken deel bouw is veranderd. De Hermes- huizen waren bij het invallen van de winter daardoor nog niet overkapt zodat langdurig vorst verlet ontstond. De eerste twee vertragingen (latere start als gevolg van meer dan verwachte grondwerken en nog latere start door verschui ving in bouwvolgorde) laat Kui per nog wel weten, zij het aan de late kant. Dan opeens wordt het volgens de benadeelde ko pers zeer stil. Op brieven en vragen reageert Kuiper niet. Tijdens de bouw zijn er nogal wat zaken veranderd, merkt een van de kopers op. „Het toilet is gespiegeld om dat de vrouwenadviescommis sie dit adviseerde, de binnen muur is zomaar tien centimeter verlengd en de afscheidingsmu ren zijn opeens verhoogd." Uiteindelijk hoorden ze enke le weken geleden dat de eerste oplevering nu, vijf maanden na de geplande datum, aanstaande „Maar als je ziet wat voor ge breken er aan de huizen zijn, alkemade marieta kroft De Digros in Oude Wetering mag toch ongestraft doorgaan met de tweede koopavond. B en W van Alkemade zijn terugge komen op het besluit om de su permarktketen een dwangsom op te leggen van 2500 gulden per avond dat de supermarkt tegen de regels in open is. Vol gens hoofd algemene zaken C. Wassenaar van de gemeente zien B en W ervan af omdat het hier 'toch om een achterhoede gevecht gaat'. Met ingang van 1 juni mag ie dere detaillist zijn winkel van maandag tot en met zaterdag tussen zes uur 's morgens en tien uur 's avonds openen. De gemeente heeft er vanaf die dag geen invloed meer op. Vooruit lopend op die nieuwe wet zijn vele supermarkten al begonnen met het instellen van een twee de koopavond. De Digros in Oude Wetering begon er eind februari mee.. Na protesten van plaatselijke winkeliersverenigin gen besloten B en W onmiddel lijk de supermarktketen de dwangsom op te leggen voor el ke avond dat de winkel in over treding is. De Digros diende vervolgens een bezwaarschrift in bij de ge meente en ging gewoon door met de openstelling op de don derdagavond naast de vrijdag avond. Volgens advocaat B. Santen van de supermarktketen is Alkemade de enige gemeente die een tweede koopavond ver biedt. Andere gemeenten gedo gen deze wel. Gemeentewoordvoerder Was senaar is ervan overtuigd dat 'de gemeente op formele gron den in haar recht staat door de dwangsom op te'leggen'. „Het is echter niet de moeite waard om hierover nog een procedure te voeren. Eer het zover is dat je de-dwangsom kan gaan heffen, is het al 1 juni." In diepe concentratie probeert dit meisje de overkant van een watertje in het Leiderdorpse park de Houtkamp te halen. Door over het net te krui pen nam zij deel aan een soort mini-overlevingstocht. Het spel was een onderdeel van de 5 mei-viering in Leiderdorp. FOTO DICK I Kom, het is bevrijdingsdag en het weer is goed. De vakantie van de kinderen zit er bijna op. Laten we even een kijkje ne men in park De Houtkamp. Dat moetpn veel Leiderdorpse ouders gistermiddag gedacht hebben toen hun kroost zich op zo'n rustige zondagmiddag net een beetje begon te verve len. Veelal gewapend met wan delwagen trokken zij naar de feestelijkheden voor de aller kleinsten om de vrijheid te vie- Het feest is bescheiden van aard, maar wat wil je na de uit bundige viering van vorig jaar. De Big Band Oegstgeest speelt de gebruikelijke Glenn Miller melodietjes en voor papa en mama is de verleiding groot zich met een biertje in de hand op een stoeltje op het grasveld te nestelen. Maar ja, ze zijn hier voor de kinderen en die willen actie. Bijvoorbeeld een rondje in het treintje of de overtollige energie kwijtraken op het enor me luchtkussen. Maar wat vooral indruk-maakt is de klim- muur. Een wand van zo'n vier meter hoog met rode en groe ne blokjes eraan gespijkerd. Het is de bedoeling dat de klimmers via deze uitsteeksels naar boven klauteren. Jammer dat het alleen voor kinderen is, want menig vader had zijn kind graag eens laten zien hoe goed papa kan klimmen. In plaats daarvan staat hij nu te wachten tot zoon of dochter aan de beurt is. Het klimmen valt niet mee. Een klein meisje heeft het er knap lastig mee. Haar armen zijn net te kort om het blok bo ven haar te grijpen. Met een ui terste inspanning lukt het haar toch, maar haar voeten glijden weg. Aan beide armen bungelt het kind aan het veroverde blok. De begeleider beneden trekt even een beetje aan het touw dat de klimmers moet be hoeden voor een pijnlijke val en het meisje krijgt de gelegen heid haar weg naar de top Als uiteindelijk de kids boven zijn geweest, vinden papa en mama dat ze een kleine pauze wel verdiend hebben. Ze strij ken neer op het gras. Maar kin deren worden nooit moe. „Mam, pap, laten we naar de kinderboerderij gaan!" Lang le ve de vrijheid! leiden/regio» Honderden kinderen gaan deze week langs de deuren in Leiden en regio om een bijdrage te vra gen voor een Unicef-sponsor- loop. De kinderen van ruim veertig scholen in Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest en Zoeter - woude gaan lopen voor de kin deren uit de sloppenwijken in het Ghanese Jamestown. Het is dit jaar de twaalfde keer dat de schoolkinderen lopen voor Uni cef. In Jamestown, een verpau perde stad, leven veel straatkin deren. Unicef wil de wijk samen met de bewoners opbouwen en herstellen. Scholen en gezond heidscentra worden bouwd en er worden zieningen en rioleringen aange legd. Ook komen er speciale op vangcentra voor de straatkinde ren. Zij worden allemaal in geënt tegen kinderziektes. De kinderen zullen op 8 juni zoveel mogelijk kilometers lo pen op het parcours rond het Lugdunum-terrein in Leiden. Daarna zullen ze opnieuw langs hun sponors gaan om te vertel len hoeveel kilometers ze heb ben afgelegd en het toegezegde bedrag op te halen. De Unicef Sponsorloop is een initiatief van de Rotaryclubs in de Leidse regio. Kosten vijftienduizend gulden Kunstwerk voor Kerk en Zanen zoeterwoude-dorp De kruising van de Veld zichtstraat en de Dr. Bouwdijk straat in Zoeterwoude-Dorp moet veiliger worden. De rij strook voor linksafslaand ver keer verdwijnt en er wordt een middengeteider en een fietssug- gestiestrook aangelegd. De ge meente wil binnenkort de werk zaamheden aan het kruispunt uitvoeren, tegelijk met onder houdswerkzaamheden aan het trottoir. De operatie kost 15.000 gulden. Veiligheidsmaatregelen op het kruispunt zijn nodig, omdat het verkeer op de Veld- zichtstraat te hard rijdt. In het verleden is al geprobeerd om de automobilisten af te remmen door bloembakken te plaatsen. Die maatregel bleek echter te gevaarlijk, omdat verschillende auto's tegen de bloembakken aan botsten. DUIVENBERICHTEN De duiven vlogen dit weekeinde vanuit Peronne. PV De Reisduif Comb. J. Hartevelt 1, 2, 9; N. de Groot Zn. 3, 4, 5, 7; Comb. Tolboom-Klootwijk 6, 10; P. Slagwein 8. PV De Blauwkras P. Landesbergen 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9; F. v/d Wetering 7, 10; Comb. Montanje 8. PV De Rijnklievers Comb. W. v/d Kooy Zn. 1, 2, 9; J.J. van Leyden 3, 4. 5, 8; M. Hogenboom 6; H. v/d Star 7; J.C. Zevenhoven 10. PV De Zwaluw W. v. Ommen 1; P. Verhoork 2; v/d Kooij-de Best 3, 4, 5, 6, 10; A. v. Wissen 7, 9; G. Hoogervorst PV Leiderdorp W. v. Oosten 1, 2, 3, 7, 8; B. va Mil 4; M. Reijerse 5, 9, 10; D. PV De Vriendenclub A.J. Link 1; Comb, v/d Nieu- wendijk 2, 5, 6; Comb. v. Wee- ren/Pracht 3, 9, 10; C.P. Gijs man 4; L. Polane 7; Comb. Vin- kensteyn/de Roo 8. PV Het Oosten •Comb. Mooten-v/d Hoogt 1, 2, 5, 6; B. van Putten 3, 9; W. Kop 4,7,8,10. PV LPC H. Pen 1, 2, 3, 8; Witteveen v. Gorkum 4; J. v. Rijn 5; W. Riet kerken Zoon 6; J. Staffeleu 7; K. Lefebre 9; Groenendijk Korte 10. SmSfNHEmwmERENHÜIS Alphen wil een groot kunst werk laten plaatsen op de kruising van de Provincie passage en de Zeelandstraat in Kerk en Zanen. Het kunst werk maakt deel uit van de zogenaamde kunst-as, die loopt vanaf het Europaplein tot aan het voorportaal van Archeon. Voor het kunstwerk is 175.000 gulden beschikbaar. Aan kunstenaars zal ge waagd worden een schets- onhverp te maken en een bijbehorende begroting op te stellen. De commissie beel dende kunst maakt volgende maand een keuze. De ge meente streeft ernaar om het kunstwerk vóór Pasen 1997 te laten plaatsen. schrik je je een hoedje. We heb ben de vereniging Eigen Huis ingeschakeld en die raadt ons ten stelligste af om met opleve ring akkoord te gaan. zo lang de gebreken niet verholpen zijn", aldus een van de kopers. Volgens de koper zijn onder meer de voegen van de gevel niet goed afgewerkt waardoor regen zich een weg naar binnen kan vreten. Ook de draagbalken boven de kozijnen deugen niet waardoor de kans op scheuren meer dan levensgroot is. De Hermes-kopers eisen een schadevergoeding voor het lan ge wachten. Dubbel „We hebben immers met dub bele woonlasten gezeten". En bovendien moet voor de eerste oplevering (officieel gepland op 14 mei) alle gebreken verholpen zijn. Bij Kuiper was in verband met vakanties niemand bereik baar voor commentaar. Wegwerkzaamheden in Alphen den uit voor een bedrag van bij- alphen aan den run jan winde ln Alphen is vandaag een begin gemaakt met het vervangen van de verkeerslichten op het kruis punt Prins Bernhardlaan-Prin- ses Irenelaan/Willem de Zwij gerlaan. Het kruispunt wordt in verband met de verkeersveilig heid versmald met hekken en bakens. De werkzaamheden op de Prins Bernhardlaan zullen naar verwachting tot 23 mei duren. Daarna zijn de kruisingen op de Willem de Zwijgerlaan aan de beurt. De firma Nederland Haarlem voert de werkzaamhe- ton. Bij het Stationsplein in Al- phèn is begonnen met het ma ken van een oversteekplaats voor (brom)fietsers en voetgan gers ter hoogte van de Stations straat. De oversteekplaats maakt deel uit van de fietsroute vanaf het station via de Sta tionsstraat en de Swaenswijk- brug naar de Raadhuisstraat. Het autoverkeer wordt tijde lijk over één rijstrook geleid. De werkzaamheden moeten over ongeveer een maand klaar zijn. Met het karwei is een bedrag gemoeid van zo'n zes ton. VRIJE TIJD ALPHEN AAN DEN RUN Stroopwafelactie. In de week van 6 mei organiseert speeltuin- en buurtvereniging 'Vreugdeoord' Raai' traditionele stroopwafelactie. De opbrengst is bestemd voor de herinrichting van de speeltuin en het gebouw. Rommelmarkt. Buurthuis Westerhaven aan de Emmalaan houdt op maandag 6 mei vanaf 19 uur een rommelmarkt. Een tafel huren kost 7,50 gulden, inlichtingen bij het buurthuis. Kano. Het IVN Alphen en omgeving houdt in samenwerking met de kanovereniging 'De Kromme Aar' op dinsdag 7 mei vanaf 19 uur een natuurexcursie per kano. Opgeven kan uiterlijk tot maandag 6 mei. Deelname kost 5 gulden. Inlichtingen: 071-3412595. HAZERSWOUDE-DORP Vogels. In de openbare bibliotheek verzorgt de regionale vereniging 'Vogelwerkgroep Koudekerk/Hazerswoude' een tentoonstelling over vogels die Hazerswoude en omgeving bevolken. De tentoonstelling is tot en met 31 mei gratis te zien. HAZERSWOUDE-RUNDUK Weidevogels. Op dinsdag 7 mei houden Staatsbosbeheer en de bi bliotheek Hazerswoude-Rijndijk een wandeltocht in natuurreservaat 'de Wilck'. De wandeling begint om 13 uur bij de ingang van het re servaat aan de Vierheemskinderenweg. Inschrijving bij de biblio theek aan het Frederik van Eedenplein. Tel: 071-3415644. LEIDEN Turks. De Turkse Vrouwenorganisatie geeft in buurthuis 't Spoortje aan de Bemhardkade een kookcursus van vijf lessen. Bij voldoende inschrijving begint de cursus op dinsdag 7 mei (19-21 uur). De kos ten zijn 7.50 gulden per keer. Inlichtingen: 5767363. Cursus thuiszorg. De Stichting Thuiszorg Groot Rijnland geeft vanaf dinsdag 7 mei een cursus ziekenverzorging thuis. De cursus wordt gegeven op zes dinsdagmiddagen in het wijkgebouw aan de Burg gravenlaan. Kosten voor leden: 90 gulden. Niet-leden betalen 150 gulden. Inlichtingen: 071-51616467. Oudercursus. Voor ouders met kinderen in de leeftijd van 12-16 jaar begint op dinsdag 7 mei om 19.30 uur in buurthuis 'StevenshoF in samenwerking met de Stichting Jeugdzorg een oudercursus. Deelna me kost 45 gulden per persoon. Informatie: 071-5312651. Engelen. Op dinsdag 7 mei wordt door Summit Lighthouse in Nieuw Minerva aan de Boommarkt 23 een lezing gegeven onder de titel 'Engelen; Samenwerken met engelen- uw gidsen, beschermers en vrienden.' Aanvang: 20 uur. Toegang: 10 gulden. LEIDERDORP l.enteverschijnselen. In het Milieu Educatief Centrum bij kinder boerderij In de Houtkamp wordt in mei een tentoonstellinggehou- den over Vlinders en andere lenteverschijnselen. De tentoonstelling is elke zondag open van 15-17 uur. Postzegels. Postzegelvereniging 'De Rijnstreek' houdt maandag 6 mei de maandelijkse ruilavond in het cultureel centrum 'De Muzen- hof aan de Cor Gordijnsingel. Van 19-20 uur zijn uitsluitend jeugd leden welkom; van 20-22.30 uur de overige leden. Inlichtingen: 071 - 5891478. Triathlon. Op dinsdag 7 mei wordt van 13.30-17.15 uur in sport- en recreatiecentrum 'De Does' aan de Hoogmadeseweg de jaarlijkse 50 +triathlon gehouden. Kosten: 10 gulden. Inschrijven tot uiterlijks mei. Inlichtingen bij 'De Does'. OEGSTGEEST D66. De algemene afdelingsvergadering van D66 wordt op maandag 6 mei gehouden in hotel het Witte Huis aan het Wilhelminapark. De vergadering begint om 20.30 uur. Nu een keuken kopen en na vijf jaar al uw geld terug»! koudekerk» Hoewel de temperatuur het nog een beetje laat afweten, is het voorjaar in volle gang. Voor veel mensen de tijd om de tuin wat op te fleuren. Enoge honderden mensen waren daarom zaterdag afge komen op de jaarlijkse geraniummarkt in het centrum van Koudekerk. Geraniummarkt is een beetje een misleidende naam voor de traditionele markt. Want behalve gerani- ims verkochten bloemenboetiek Taffijn en bloemen- en plantencentrum Lekx - die beide de geranium markt organiseerden - weer heel wat vlijtige Hesjes, lobelia's, afrikaantjes, petunia's, begonia's en mar grietjes. Opvallend was dit jaar de populariteit van de Spaanse margrieten en de zonnebloemen. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS Knip deze waardebon uit en kom naar Perry. Want speciaal voor Moederdag hebben wij een hartverwarmende actie: bij elke besteding vanaf ƒ49,95 krijg je tien gulden korting. Plus, een leuke moederdag-attentie!* Zolang de vooraad strekt. Geldig t/m 11 mei. Leiden Haarlemmerstraat 95-97 De politie startte gisteren op de Kagerplassen met 'vaarsurveil- lances', controles op het water. Tussen tien uur 's ochtends cn vijf uur 's middags hielden agenten per boot toezicht op het gedrag van watersporters. Drie bestuurders van motor boten voeren te snel en kregen een waarschuwing. Bij de Boter- huispolder en op het dijkje bij de Hofleede werden vuurtjes gestookt, terwijl dat niet is toe gestaan. Ook hier werden alleen waarschuwingen uitgedeeld. Dit was de eerste actie van een reeks 'vaarsurveillances' die de politie deze zomer uitvoert.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 11