Leidsch Dagblad Reeks acties tegen groter Schiphol Burger King nu Leiden Centraal. 8 op station Criminelen dreigen Van Vondel met dood hypotheek Op naar de top Platform HSL ruimt op station Leiden alle actiefolders weer op 2de Whopper® GRATIS! Ruzie en chaos bij jeugd Roodenburg BEL: 071-5128030 Politie vindt lichaamsdelen vermist meisje uit Breda GOED NIEUWS MAANDAG 6 ME11996 951 OPGERICHT 1 MAART 1860 Binnenland Buitenland Kamer start eigen 3 onderzoek naar broeikaseffect Spandoek op slurf bij E-pier bevestigd De vereniging Milieudefensie heeft vanmorgen het start sein gegeven voor een reeks nieuwe acties tegen de uit breiding van Schiphol en de groei van het luchtverkeer. Actievoerders klommen rond negen uur op het dak van de E-pief en op een slurf tussen het stationsgebouw en een KLM-toestel. De Koninklijke Marechaussee greep vrijwel direct in en hield acht actievoerders aan. Volgens Milieudefensie was de actie bedoeld als startschot voor een nieuwe campagne tegen de groei van het luchtverkeer, de uitbreiding van Schiphol en de plannen om een tweede lucht haven te bouwen. De demonstranten zaten op de slurf die naar het toestel Pie- ter de Hoogh met bestemming Moskou leidde, en ontrolden een spandoek met de tekst: 'Schiphol Twee: Nee!'. Het vliegtuig liep enige vertraging op. Op verzoek van de mare chaussee kwamen de ders na een kwartier naar bene den. Volgens een woordvoerder van de marechaussee zijn ze voorgeleid aan de hulpofficier van justitie, waarna proces-ver baal werd opgemaakt. Tijdens een persconferentie later op de dag kondigde Milieudefensie aan, dat de ac ties tegen de groei van het luchtverkeer een nieuwe fase ingaan. ,,Het vliegverkeer groeit zorgwekkend", stelde Wijnand Duyvendak van de actiegroep, ,,nog voordat Schiphol zelfs maar kan beginnen met de aan- Lezers kunnen bellen met deze krant over HSL De redactie van Leidsch Dagblad wil graag uw me ning weten over het kabi netsbesluit om de Hoge snelheidslijn (HSL) door het Groene Hart aan te leggen, met onder meer een negen kilometer lange tunnel tussen Hazerswou- de en Hoogmade. Niet alleen boze of ver drietige reacties zijn wel kom. Ook mensen die blij zijn met de plannen wor den uitgenodigd te reage ren. Dat kan op drie ma- Per fax: 071 -53 15 92 1 (tot.uiterlijk dinsdag 7 mei 19 uur). Telefonisch: dinsdag avond 7 mei tussen 19 en 21 uur, uitsluitend via te lefoonnummer 071 - 53 56 45 0. Via onze site op Internet (http: //www.tref.nl/9010/html/ thuis.htm) waarin een voorbewerkte brief aan deze krant staat. Of recht streeks via E-mail: Leids- chd(a)tref.nl (tot uiterlijk-1 2i 19 uur). 'Rapport rijksrecherche oorzaak' haarlem allard besse J. van Vondel, de omstreden ex- rechercheur van de Haarlemse politie, wordt door criminelen met de dood bedreigd. Van Vondel zegt 'officieel van poli- tiewege' op de hoogte te zijn ge steld. De dreigementen zijn opge vangen door de criminele in lichtingendienst Kennemerland. De ex-CID'er Van Vondel is op de hoogte van de identiteit van zijn bedreigers. Volgens Van Vondel zijn de dreigementen een direct gevolg van het openbaar maken van het rapport van de rijksrecher che over de Haarlemse crimine le inlichtingendienst. In het on derzoek wordt Van Vondel en diens voormalige chef K. Lan- gendoen een prominente rol toegedicht. Het duo werkte op omstreden wijze met criminele- en burgerinformanten om zwa re misdadigers te kunnen pak ken. Het tweetal hangt een strafrechtelijke vervolging we gens meineed en financiële malversaties boven het hoofd. Van Vondel meent dat met LOSSE NUMMERS ƒ1,75 ZATERDAG ƒ1,95 Cultuur en Kunst Sport Hoofdkantoor Crédit Lyonnais in Parijs brandde vanochtend nog Liberation Rock: andere locatie, zelfde formule \Nog geen abonnee? IJsselmeervogels en Katwijk doen het rustig aan leg van de vijfde baan, wordt al gesproken over een tweede Schiphol. Deze nieuwe ontwik kelingen vragen om nieuwe ac ties." Milieudefensie liet zich niet uit over de aard van de op han den zijnde demonstraties, maar sprak van 'een nieuwe, grote en confronterende actie tegen de luchthaven Schiphol'. Op zon dag 12 mei komen actievoer ders uit het hele land samen op een festival in Amsterdam, waar de nieuwe plannen worden be sproken. Op dit 'Bulderfestival' worden ook voorstanders van meer luchtverkeer uitgenodigd, zoals vertegenwoordigers van reisor ganisaties. Zij zullen met leden van Milieudefensie in debat gaan. Het festival vindt plaats in politiek-cultureel centrum Are na in Amsterdam Oost. name het hoofdstuk over een aantal liquidaties debet is aan de bedreigingen. Nabestaanden of direct betrokkenen zouden Van Vondel de 'afrekeningen' kwalijk nemen. „Omdat de geliquideerde per sonen worden beticht infor mant te zijn geweest, is er een smet op het blazoen van de fa milie of een broer gekomen. En ik krijg het op mijn nek. Door criminelen kunnen uit het rijks rechercherapport verkeerde conclusies worden getrokken, waardoor totaal onschuldige mensen als mogelijke informant gebrandmerkt kunnen wor den." „Zelfs de doden laten ze niet met rust. Hun namen worden zo maar even in het gepubli ceerde rijksrechercherapport kort vermeld zonder dat dit enig redelijk doel dient. De enige re den die ik hiervoor kan beden ken, is dat ze ten koste van alle middelen de naam van de CID Kennemerland willen en zullen besmeuren. Ik noem dit laag en laf." suggestief rapport' 06-00 66 (gratis) van Bruggen -Adviesgroep Dan heeft u 't cjoed hekeken leiderdorp. Ook in de Leidse regio vierden kinderen en volwassenen gisteren dat Nederland 51 jaar gele den werd bevrijd. In het Leiderdorpse park de Houtkamp konden kinderen vooral veel spelen. Naast een treintje en een vossenjacht was er ook een klimwand, waarop dit meisje dapper de top probeert te berei ken. FOTO DICK HOGEWONING De manager van het Leidse sta tion zat vanmorgen - enkele uren voor de officiële opening - bepaald niet te wachten op het groepje actievoerders van het Platform Hogesnelheidstrein Nederland. Hij zag het al hele maal voor zich: de hal één grote puinhoop van rondslingerende actiefolders. De manager hield helemaal zijn hart vast toen hij te horen kreeg dat de leden van het platform 's middags wéér actie wilden voeren tijdens de openingsplechtigheid door mi nister Jorritsma. Actievoerster Mirjam Ate§ kon de man geruststellen. „Ik heb hem verteld dat hij zich echt geen zorgen hoeft te ma ken. We gaan niet met rotte eie ren gooien. En we ruimen ook alle folders op die mensen in de hal gooien." Veel papier hoef den de actievoerders niet te prikken. „De mensen hebben onze folders goed meegeno men. Ik ben net door de hal ge gaan en heb er maar eentje ge vonden." Ates tuigd dat de folders goed gele zen worden. „Het leuke is dat de folders via de trein worden verspreid. De hem mee om in de trein te le zen en laten hem liggen voor de volgende passagiers." Het Platform Hogesnelheids trein Nederland voerde van morgen tussen 7 en 9 uur actie op diverse stations in de Leidse regio. Treinreizigers werden op geroepen té protesteren tegen de 'geldverspilling van het paar se kabinet'. Het besluit van het kabinet om te kiezen voor een snelle trein door het Groene Hart zint het platform niet. Het platform blijft erbij dat de HSL over bestaand spoor verreweg de goedkoopste en meest ver antwoorde oplossing is. De Whopper is 'the original flame-broiled hamburger' van Burger King. Als je deze bon overhandigt bij aankoop van een Whopper krijg je de tweede gratis. Niet geldig in combinatie met een andere aanbieding of kortingsregeling. Alleen geldig bij BURGER Burger King op station Leiden Centraal f/m 30 juni 1™/ Bigger. Better. Burger King. KING Voetbalclub Roodenburg zit zonder trainers voor de landelij ke A- en B-jeugd. Jan Verver heeft zijn biezen gepakt als coach van de Al en Cees Mon- tagne (BI) kreeg onlangs een brief van het bestuur waarin hij met onmiddellijke ingang werd bedankt voor bewezen dien sten. Intussen heeft het bestuur ook twee spelers voor een half jaar geschorst omdat ze een scheidsrechter hebben be dreigd. Voorzitter Marius Wunderink erkent dat zijn club in een ge weldige dip zit. Afgelopen week einde gingen de Al en BI zon der coach op pad. De A verloor met 4-2 van Noordwijk en de B blameerde zich met een 9-0 ne derlaag bij Quick Boys. Vorige week donderdag al werden de eerste signalen over de verstoorde verhoudingen bij Roodenburg duidelijk. Tijdens een jubileumtoernooi van Blauw Zwart kwam de BI van de Leidse club niet opdagen. De Al kwam met slechts negen spelers en werd door de toer- nooileiding in Wassenaar gedis kwalificeerd. Bij de B-jeugd was sprake van een boycot. De voet ballers steunen in meerderheid hun weggestuurde oefenmees- ter, Cees Montagne, en weiger den te spelen. Ze wilden ook niet het incomplete A-team aanvullen. Volgens Wunderinjc is Mon tagne ernstig in gebreke geble ven in een periode waarin er nogal wat pupillen van hem over de schreef gingen binnen en buiten de lijnen. „Hij heeft een keer het hele elftal naar de kant gehaald. Dat kan niet zo maar, vind ik. Bovendien zijn er door hem spelers opgesteld die door het bestuur voor langere tijd waren geschorst, omdat ze een scheidsrechter hadden be dreigd. Dat bestaat allemaal niet, wij konden dit niet tole reren. Een tijdje terug is door de KNVB een A-junior van ons voor maar liefst een jaar ge schorst omdat hij de scheids rechter een theekan naar het hoofd slingerde. Roodenburg wil weer de sportieve kant op, criminaliteit is uit den boze." Montagne vindt dat het be stuur het helemaal verkeerd ziet. „Het is allemaal begonnen met een oefenwedstrijd tegen Engelsen. Dat duel liep uit de hand en toen heb ik zelf mijn ploeg van het veld gehaald om escalatie te voorkomen." Jan Verver wil niet te veel kwijt over zijn vertrek. De trai ner, die eerder dit seizoen ook al opstapte bij de zaterdagtak van UVS, zegt dat er voor hem Noordwijk met stip in top-drie congressteden noordwijk/noordwijkerhout Met 43 internationale bijeen komsten is het aantal congres sen in Noordwijk het vorig jaar meer dan verdubbeld. Noordwijk bezet daarmee achter de grote steden Amster dam en Den Haag nu de derde plaats op de top-tien van con gressteden in Nederland. Noordwijkerhout steeg op de zelfde ranglijst één plaatsje en staat thans zesde. Dat blijkt uit de gegevens van het Nederlands Congres Bureau. In 1994 bezette Noordwijk met achttien internationale congressen de zesde plek in de top-tien. Dankzij de spectacu laire stijging die zich vorig jaar voordeed, is de kustplaats nu de 'concurrenten' Maastricht, Rot terdam en Dalfsen voorbijge streefd. Noordwijkerhout (Leeuwen horst) turfde in 1994 vieren twintig congressen en daarmee bezet het bollendorp nu de zes de plek in de top-tien. Een jaar eerder waren zeventien bijeen komsten goed voor een note ring op de zevende plaats. Op een aparte lijst die is op gesteld voor het aantal dagen dat een bezoeker een congres bijwoonde, bezetten Noordwijk en Noordwijkerhout een lagere plaats. Noordwijkerhout is met in totaal 25.466 'congresdeelne- merdagen' goed voor een zesde plek, terwijl Noordwijk zevende staat met 23.207 dagen. Beide gemeenten stegen op deze aparte lijst één positie in vergelijking met 1994. HET WOORD IS AAN Mr. C. Bake Voor wie loochenen wat zij niet begrijpen, is alles be grijpen geen kunst. maar fris,- VANDAAG 28 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Feiten en meningen Kerk en Samenleving Randstad RTV/programma's13 Sport15 t/m 26 Strips12 Uitgaan27 Kortingsbon voor de voor stelling van Theater Splinter dat 'Zonder Staartje' speelt voor kinderen van 3 tot 7 jaar in Cultureel Centrum de X Leidse Volkshuis. breda. anp Het drie jaar oude Bredase meisje, dat sinds 24 april wordt vermist, is vrijwel zeker ver moord. De politie heeft gisteren op de vuilstortplaats in Zeven bergen lichaamsdelen van het kind gevonden. Ook werd een zelfde schoentje aangetroffen als het meisje op de dag van haar verdwijning droeg. Nader technisch onderzoek zal de ab solute zekerheid moeten geven of de vondst inderdaad het ver miste meisje betreft. De politie heeft gisteren in verband met deze zaak zes per sonen aangehouden. Sinds af gelopen vrijdag zit de overbuur vrouw van het meisje al vast voor haar mogelijke aandeel bij de verdwijning. Het meisje speelde op 24 april bij deze vrouw. Volgens haar was het kind even naar huis gegaan om iets op te halen. De zes nieuwe arrestanten zijn bekenden of familieleden van de overbuurvrouw. Ze zijn in verzekering gesteld op ver denking van moord of doodslag. Het motief van de mogelijke moord is nog een open vraag. De politie bevestigt dat de aan gehouden buurvrouw in de cember 1995 haar oudste zoon tje heeft verloren. Het kind overleed kort nadat het bij de familie van het vermiste meisje had gespeeld. Maar de politie vindt het te ver gaan om tussen •het overlijden van de twee kin deren verband te leggen. Omdat de politie geen enkele aanwijzing had waar het kind kon zijn, besloot zij afgelopen woensdag de regionale vuil stortplaats te gaan uitkammen. „Het gebeurt vaker dat de poli tie een vuilstortplaats gaat uit kammen als zij niet verder komt met haar onderzoek", aldus een woordvoerder. WOENSDAG 8 ME11996 Sportcomplex: Haagse Schouwweg, Leiden DOCOS - SPARTA AANVANG: 18.45 UUR VOORWEDSTRIJD DOCOS Cl - SPARTA D1 AANVANG: 17.30 UUR AKAM automatisering - H. v.d. Poel verzekeringen een onwerkbare situatie ont stond. „Die avond dat we naar Blauw Zwart moesten, was voor mij de druppel. Ik heb acht jaar bij die club gewerkt en moest nu tot mijn schande met een negental daar naartoe als trai ner van de A-landelijk van Roodenburg." Iedereen is het erover eens dat Roodenburg door de inci denten slechte reclame maakt voor haar jeugdafdeling die zo veel talenten leverde aan het profvoetbal. Montagne: „Deze club slaat zichzelf altijd op de borst als het gaat om haar jeugdafdeling. Maar die afdeling is nu door het bestuur met een paar ingrepen om zeep gehol pen. Tien jaar heb ik de benen onder mijn kont vandaan gelo pen op Noord, nu word ik zo maar afgedankt. Schandalig vind ik het." NIEUWE ABONNEES ONTVANGEN DE KRANT DE EERSTE 2 WEKEN GRATIS. Ja, dat Is goed nieuws. Dus n Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: (proef)abonnement heeft geha Per kwartaal O acceptgiro (f.91.20) O automatisch (f, 90,20) - Handtekening: u in de afgelopei Leidsch Dagblad, Abonnee-service, Antwoordnummer 10050,2300 VB Leiden OF BEL 071-51 28 030

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 1