Klasse-keukens frofijt Keukens De bank gaat langer open ABN AMRO bank Randstad Brand langs spoor Schiphol offert 1500 banen aan milieu Haagse kerk eerste Indonesische moskee Politie wil jongeren als wijkwakers DONDERDAG 2 ME11996 vanaf 1 mei 1996 De kas Wij verschuiven de openingstijden van onze kassen meer naar het einde van de middag. In het vervolg zijn wij dan ook op werkdagen geopend tot 18.00 uur. Op maandag doen wij om 13.00 uur de deur open en de overige dagen om 10.00 uur. De adviseur Onze adviseurs op de grotere kantoren zijn voortaan op werkdagen voor u beschikbaar van 09.00 tot 18.00 uur. Daarnaast kunt u ook een afspraak maken na 18.00 uur, waarbij wij graag bij u langs komen. De zaterdag Op de kantoren in Leiden (Stationsweg 31-33) en Alphen aan den Rijn (Castellumstraat 2) kunt u voor advies ook op zaterdag terecht. Wij zijn geopend tussen 10.00 en 14.00 uur. Een afspraak maken is dan niet nodig. De hierboven beschreven aanpassingen zijn van toepassing op onze kantoren in Rijnland: Alphen aan den Rijn Katwijk Noordwijk Bodegraven Leiden Oegstgeest Boskoop Leiderdorp Roelofarendsveen Hazerswoude Nieuwkoop bezig geweest met het bestrijden van een berm brand langs de spoorlijn Amsterdam-Haarlem. Door nog onbekende oorzaak raakte het riet langs het spoor 's middags in brand. De brandweer had problemen om de vuurhaard te bereiken. Met ladders moes ten brandweerlieden overeen vaart. Ook moest het treinverkeer tussen Amsterdam-Sloterdijk en Haarlem enkele uren worden stilgelegd om brandend riet aan de andere kant van het spoor te kunnen blussen. UNITED PHOTOS DE BOER POPPE DE BOER SCHIPHOL. GPD Federal Express, 's werelds grootste vervoerder van expresspakjes door de lucht en over de weg, kiest Parijs als haar Europese knooppunt. De re latief strenge milieuregelgeving rond Schiphol staat de komst van een bedrijf als Fedex, met een twintigtal nachtvluchten, niet toe. Fedex had aan zo'n 1500 mensen werk geboden. Woordvoerder R. Wever van de luchthaven zegt dat Schiphol qua faciliteiten gemakkelijk aan de i Fedex had kunnen voldoen. Er was voldoende overslagruimte op Schiphol-Zuidoost. Fedex had zowel zijn intercontinentale als Eu ropese knooppunt op Schiphol willen vestigen. Praktisch betekende dat 's nachts een tiental ex tra vluchten met oudere toestellen. Dat aantal kon rond de eeuwwisseling oplopen tot meer dan 20. Daarmee zou Fedex pakweg een derde van al le nachtvluchten van Schiphol voor zijn rekening nemen. Berekeningen van de luchthaven leerden dat Schiphol zich met een dergelijke toename van het geluid meteen al buiten de - in 1997 wet telijk vast te stellen - nachtzone zou bewegen. DEN HAAG/DEN BOSCH ANP De hervormde Immanuëlkerk in Den Haag wordt een cultu reel en religieus centrum voor Indonesische moslims. Volgens een woordvoerder van de Indo nesische ambassade is het de eerste moskee voor deze ge meenschap in Nederland. De Haagse Hervormde Gemeente, die wegens een ingrijpende be zuinigingsoperatie kerkgebou wen moet afstoten, heeft de Im manuëlkerk in Moerwijk aan een Indonesische zakenman verkocht. Deze stelt het gebouw ter beschikking aan de ambas sade, die er onder de naam Mesjid al-Hikmah een islami tisch cultureel en religieus cen trum in gaat vestigen. Volgens de woordvoerder van de ambassade waren de mos lims onder de ongeveer 10.000 Indonesiërs in Nederland tot nog toe aangewezen op Turkse, Marokkaanse of Surinaamse moskeeën of op gebedsdiensten in het ambassadegebouw. Het nieuwe centrum wil zich echter niet alleen op moslims, maar ook op christelijke en hindoeï stische Indonesiërs richten. Volgens secretaris J. Gerritsen van de centrale hervormde ker kenraad in Den Haag hebben de gemeenteleden in meerder heid met de nieuwe bestem ming van hun kerkgebouw in gestemd. Samen met de gere formeerden in Moerwijk nemen zij op 30 juni hun intrek in de Marcuskerk, de enige van de drie hervormde kerken in de wijk die de bezuinigingen over leeft. Nederland telt ongeveer 300 moskeeën, vaak gevestigd in voormalige kerken of scholen. De laatste jaren zijn de eerste nieuwe islamitische gebedshui zen verrezen, onder meer in Zaanstad en Delft. In Den Bosch is de Marokkaanse ge meenschap met de bouw van een grote moskee gestart. Van de geraamde bouwkosten van twee miljoen gulden is ongeveer 800.000 gulden nog niet binnen. Daarom geeft de Islamitische Vereniging Den Bosch certifica ten uit, waarmee de Bossche bevolking de bouw kan steu- De Utrechtse politie heeft ver gevorderde plannen om straks in enkele woonwijken jongeren tegen een geringe vergoeding in te zetten als toezichthouders. Het gaat daarbij om jongeren die al eens met de politie in aanraking zijn geweest. Het is de bedoeling dat de vooral Marokkaanse jongeren op pad gaan zodra er iets te beleven valt in de eigen woonwijk. Dat kan variëren van de wekelijkse koopavond tot een voetbalwed strijd. De jongeren moeten het publiek aanspreken op gedrag en verantwoordelijkheden. Door deze vorm van toezicht moet het gevoel van veiligheid en de leefbaarheid in de wijken verbeteren en kan worden voor komen dat de geselecteerde jongeren zé-lf op straat rond hangen en zorgen voor overlast. Bevoegdheden krijgen de jonge ren niet. 'n Topkeuken voor een uitgekleed prijsje... Vierzijdig afgerond kunststof hoogglans wit front met kassette-profiel. Inklusief koelkast, kookplaat, vaatwasser, kombi- magnetron, vlakscherm-afzuigkap, werkblad en spoelbak. En natuurlijk voorzien van alle extra's... Vierzijdig afgerond kunststof front. Luxe hoekopstelling met extra hoge hangkasten en voorraadkast. Inklusief koelkast, kookplaat, solo oven, afzuigkap, werkblad en spoelbak. Goed, beterbest... Fraai afgewerkte massief eiken kassette-keuken. Inklusief koelkast, kookplaat, oven, afzuigkap, werkblad en spoelbak. Sondtlaan 56 Katwijk aan de Rijn Eigen service en montage dienst Openingstijden: Ma. gesloten. Oi. t/mVr. 09.00-17.30 uur. Do. koopavond 19.00-21.00 uur. Zo. 09.30-16.00 uur. Tel. 071-4077244 Topkeukens en Topservice gaan bij ons hand in hand... Ons keukenteam staat met raad en daad voor u klaar. Dat begint al als u onze showroom binnenkomt. Kopje koffie, vrijblijvend advies, aandacht voor uw persoonlijke wensen, offerte op maat en bij aankoop perfecte plaatsing en nazorg. Kijk, zó werken wij het liefst met onze klanten...

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 20