utwijk: FC Lisse is nog lang niet verslagen Rijnsburg houdt hoofd Zwaluwen niet Scheveningen vindt 1-0 genoeg Sport »ver en ■luiten Noordwijk hoeft noodklok niet te luiden Marken is Quick Boys weer de baas ftANDAG 15 APRIL 1S CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071 -5356463 fWUK GERT-JAN ONVLEE 'P jde voetbalvereniging Katwijk es ,rdt dit seizoen niet meer cte fer een vierde kampioenschap i rij gesproken. De resterende df ^11 duels staan in het teken I n het volgende seizoen. Daar- bestaat de mogelijkheid dat, het een beetje meezit, ook tweede plaats in de eerste sse A nog ter sprake komt. aar meer zit er na zaterdag gt meer in. De 3-2 nederlaag eigen terrein tegen Huizen rem hard aan. Het was ook een onverwachte twikkeling. Na drie verlies- jen op rij leek Katwijk zich mers te hebben hersteld. Vier erwinningen volgden en de hterstand van zeven punten lijstaanvoerder Schevenin- n liet nog enige ruimte tot timisme. Katwijk deed, op af- ind, nog r De eerste twintig minuten op ortpark De Krom wezen ook ig duidelijk in die richting, tvvijk tikte Huizen bijna ou- rwets van de mat en nam al een verdiende voorsprong, inder Duindam, in het Hui- in-doel de vervanger van de lor vijf duels geschorste Lenno n Dekken, ontmoette bij het (verdedigen de storende Hans raan. De spits ging achter de ib, 1 aan, liet een voorzet op f aat los en Marco de Ridder ipte raak. Het was het perfecte begin n de ideale revanche voor de rdere verliespartij in Huizen. ;t passende vervolg bleef ech- uit. Vloeiende combinaties Pi arden zeldzamer, terwijl on- idig balverlies steeds vaker de irzaak vormde van defensieve oblemen. Arie Lagendijk, and-in van de zieke Kees Guyt de Katwijkse bank, hield het later op dat zijn ploeg te veel ooruit' had gedacht. „We eelden ook niet compact ge- ieg. Daardoor moesten er bij ilverlies veel onnodige meters Drden gemaakt en dat is ons teindelijkopgebroken." I Katwijk had daarbij ook nog ns de pech dat Huizen op een or de ploeg van Wim Eilander ettig moment langszij kwam. blessuretijd van de eerste ilft was al ingegaan toen Sjaak passa de bal voor het doel acht. Mark Schipper legde het er onmiddellijk breed waarna arc van Dijk uit de draai :oorde. Met Van Dijk is de meest op diende speler van het duel ge- oemd. De oud-prof van Wage- ingen was een plaag voor de atwijkse defensie in het alge- leen en bewaker Wilfred westro in het bijzonder. Die lasbak' (Lagendijk) was na de j£ auze eveneens nadrukkelijk anwezig, ook al had hij dan een aandeel in de tien minu- 'nna rust gescoorde 2-1. Voge- lar versperde Peter Matla de eg, waarna Renato Dijkster- ais uit een vrije trap mocht Dat deed de aan- oerder van Huizen goed. Des- ndanks had Katwijk-doelman eun van Duyvenbode de bal ooit in de door hem verdedig- e hoek van het doel mogen la- :n belanden. 0 Weer tien minuten later wees 'an Dijk Huizen de weg naar 3- De rappe spits, in het vervolg lok nog eens goed voor een chot tegen de paal, liet bewa- er Kwestro staan, rukte op naar et Katwijk-doel en liet een slim 'oorzetje los. Van Duyvenbode reeg de hand er nog tegen, v, naar verschafte op die manier lenk van Rebergen ongewild en niet te missen kans. Met Edwin Robbers als extra pits voor de ingewisselde Seger ïudshoorn (Marco van der Plas 'leef zaterdag met Stefan loodakkers geblesseerd aan de - ant) trachtte Katwijk vervol- iens alsnog de wedstrijd naar ijn hand te zetten. Invaller Al- bert de Haas miste daarna nog •en uitgelezen mogelijkheid op '•3. Maar die gelijkmaker zou terdag op De Krom niets lieer aan de zaak hebben ver- anderd. Ook met een ach ter- Ij stand van negen punten had jr heel Katwijk ongetwijfeld de zelfde conclusie getrokken als Lagendijk nu zaterdag deed: «We doen niet meer mee om de FC Lisse heeft het snot in de neus, maar houdt de achtervol ging op Scheveningen nog steeds vol. Zaterdagmiddag zette de ploeg van Mark Wotte Rozen burg opzij met 1-2. De wijze waarop dat gebeurde was niet groots, maar verdient wel res pect. ROZENBURG ROB ONDERWATER De spelers voelen steeds heviger de druk van 'het moeten winnen'. Sup porters en de trainer roepen dat elke wedstrijd een finale is en dan moet je in het veld met de druk kunnen om- gaai). FC Lisse kan dat. ,,We moeten er gewoon voor zorgen dat Scheveningen geen kampioen wordt door ons falen", zegt trainer Mark Wotte. Vooralsnog verzaakt Lisse niet. Quick Boys en Rozenburg zijn toch geen kinderachtige tegenstanders, maar in de achtervolgingsrace op Scheveningen bond geelblauw beide aan de zegekar. Het is nog niet genoeg. Men is afhankelijk van een misstap van de koploper en die wil voorlopig niet van wijken weten. Wotte: „Scheveningen wint van de kleintjes. Het puntenverlies tegen Spij- kenisse en Devjo gaat ons opbreken. De uitglijder tegen Volendam reken ik niet mee, want dergelijke nederlagen heb je er gewoon tussen zitten." Het verschil met Scheveningen be draagt vijf punten. Met nog zeven duels te gaan is er nog veel mogelijk. Mark Wotte en zijn spelers hebben er alle vertrouwen in, zo bleek tijdens en na de wedstrijd tegen Rozenburg. Al leen heeft FC Lisse hulp van buitenaf nodig. Wotte naderhand tot zijn colle ga Schwillens: „Jullie moeten nog te gen Scheveningen? Alles uit de kast halen, he'." Lisse zelf heeft zijn zaakjes momen teel goed op orde. Verdediging en mid denveld (met een excellerende Harry Wiebenga) draaien goed, alleen is het tobben met de voorhoede. Dennis Ilio- han is de enige die een voldoende scoort dit seizoen, maar de spits moest gisteren wederom afzeggen wegens griep. Zijn vervanger Michel Boogaard en verder Marco IGeijn en Maurice van Berkel (het fronttrio van zaterdag) ko men vooralsnog tekort om een tegen stander als Rozenburg te verontrusten. Niettemin kon Lisse het zichzelf ver oorloven om een tamme eerste helft af te draaien. Vermeldenswaard waren een schitterende volley van Michel Boogaard, die op de lat uiteenspatte en een opgelegde kans van Marco Kleijn, die in vrijstaande positie op doelman Hoogstad stuitte. Voor de rest had FC Lisse de wedstrijd wel onder controle, maar de verbeten wil om te winnen ontbrak. Daarin kwam in de tweede helft ver andering. Verantwoordelijk daarvoor was Mark Ens, de supersub van 'Lis'. De spits is geliefd bij zijn aanhang en ook bij zijn trainer. Wotte: „Als hij zo speelt als in de tweede helft, is Mark een basisspeler. Maar ik heb ook de wedstrijd tegen Volendam gezien. Dat was een drama. Ens voelt zich lekker in deze rol, diep in zijn hart weet hij dat de rol van invaller hem het beste ligt." Ens onderstreepte het gelijk van zijn trainer in de 71ste minuut. Na goed voorbereidend werk van Ralph Pol man, hij speelde alweer zijn laatste du el voor Lisse, kwam de bal voor de schietgrage voet van Ens, die doelman Hoogstad met eeivdroge knal passeer de: 0-1. Zes minuten later was de strijd be slist. Marco Kleijn, eerst spits en later op rechts, deed een van zijn weinige goede dingen door op de rand van de zestien ineens raak te knallen: 0-2. Daarna liet Lisse de touwtjes wat vie ren. Dat was een misrekening, want de verminderde concentratie leidde tot de 1-2. Die viel gelukkig voor Lisse in blessuretijd. Meer averij liepen de be zoekers niet op. De gezichten oogden na afloop ver moeid, maar Lisse is nog lang niet ver slagen. FC Lisse: Mokveld; Polman, Van Duyvenbode, Van der Zwet (Spruijt), Van Berkum; Ras, Wie benga, Opdam; Boogaard (Ens), Kleijn, Van Berkel (Wajer). ALPHEN AAN DEN RUN MARK BAKKER MEDEWERKER De naam en faam van Scheve ningen is snel gevestigd in de bollenstreek. Volgens velen handhaaft de brigade van Mar tin Jol zich met schoppen, slaan en intimideren aan kop. Op sportpark 'Zegersloot' scoorde de koploper slechts één gele kaart. En ook maar één doel punt, maar dat was genoeg om het saaie ARC te verslaan: 0-1. De trainer van ARC, Frans Koe nen, speelde na afloop in de perskamer de vermoorde on schuld. Zijn ploeg was 'gepakt' door scheidsrechter Harinck, die zich volgens Koenen voor het karretje van de Schevenin- gers had laten spannen. „De scheidsrechter trapte steeds op nieuw in het theater van Sche veningen, de man heeft vrijwel geen enkele keer opgetreden te gen hun veel te harde spel", klaagde Koenen. Wie de wedstrijd niet had ge zien, zou denken dat ARC vre selijk onrecht was aangedaan. Niets was minder waar. Scheve ningen vierde in de kleedkamer de zege, maar de wonden moesten worden gelikt. Doel man Dave Kraayenbrink tolde op zijn benen na een miracu leuze redding met het hoofd in de laatste minuut van de partij, Hans Tellier kreeg in de turbu lente slotfase de hand van Mar cel de Jong in het gezicht ge duwd en de neus van René van Oosten leek na een Alphense el leboogstoot op een feestneus. Scheveningen tegen ARC was een wedstrijd, met de nadruk op strijd. Van een veldslag zoals JCoenen het journaille wilde doen geloven, was absoluut geen sprake geweest. Jol is de heksenjacht op Sche veningen inmiddels zat. Van de week kreeg de Haagse oefen- meester het clubblad van Quick Boys onder de neus geschoven. „Ik kan me het niet meer pre cies herinneren, maar Scheve ningen zou een schande voor het voetbal zijn. Ik vind het een schande dat zo'n grote naam als Quick Bays meer dan twintig punten op ons achterstaat. Waar halen die Katwijkers het lef vandaan om zulke onzin over mijn ploeg te schrijven?" Jol is geen lafbek want hij moet nog naar Nieuw-Zuid, maar de Hagenaar uil ook in de bollenstreek waardering. Ook al zegt hij dat het hem allemaal geen flikker interesseert. „Ieder een gaf ons de schuld van de veldslag tegen Lisse, maar een week later is Lisse - Quick Boys ook een spijkerharde partij. Tot de wedstrijd in Lisse stonden wij zelfs nummer 1 in de fair play-cup." Inmiddels is Scheveningen een aantal plaatsen gezakt in de race om de sportiviteitsprijs, maar Jol lijkt geen type die vaak dat klassement bestudeert. Al leen met het kampioenschap is Scheveningen tevreden. Ook al was de doelstelling aan de voor avond van het seizoen om in de top 5 te eindigen. In het duel met ARC vond Jol zijn ploeg in de eerste helft 'goed starten en matig eindi gen'. Het niveauverschil was in derdaad aanwezig maar Sche veningen opende matig en sloot slecht af. De Alphense equipe kwam naarmate de helft vorder de steeds beter in de wedstrijd. Koenen had ARC op verschil lende fronten aan de gasten aangepast. Achterin had ieder een een rugnummer gekregen om te volgen en de twee spitsen (Fabian Gelderblom en Ed Tumult bij ARC-Scheveningen. Hans Tellier, het opgewonden standje van Scheveningen, 'loopt' tegen de hand op van ARC-back Marcel de Jong. Rechts wordt scheidsrechter Harinck belaagd door onder meer Alphenaar Van Meggelen. Borst) moesten op de flanken blijven om Scheveningen te dwingen via Ron Cramer op te bouwen, zijn lange trappen zijn immers gemakkelijk te verdedi gen. Bovendien vond Koenen Borst te licht om de fysieke duels met krachtpatser Cramer in het centrum te winnen. Het resultaat van die tactische ma noeuvre was een kleurloos schouwspel: ARC opereerde met twee vleugelspitsen maar vaak zonder middenvoor, om dat de middenvelders niet op tijd in de punt arriveerden. Na de hervatting stak de speaker de Scheveningse lont aan door te melden dat Lisse in Rozenburg op voorsprong was gekomen. De groenhemden waarschuwden snel via een af gekeurd doelpunt van Leon van Nieuwkerk en een dreigende actie van John Blok. ARC deed niets anders dan de bal lukraak naar voren knallen. Twintig mi nuten na de thee was het prijs voor de Scheveningers. Na een onschuldige overtreding van Marco Parinussa nam Van Oos ten een vrije trap, die door de instormende Tellier van dichtbij werd ingekopt. ARC bleef ook na de achter stand over het veld dolen. De ploeg werd pas in de slotfase dreigend in het strafschopge bied van Scheveningen. Aanval lend was de Racing toen ver sterkt met Lloyd de Meza en Henk Langemaat speelde toen Noordwijk glijdt voorlopig niet verder af in de eerste klasse A. Door het gelijke spel in en tegen Capelle (1-1) hoeft de ploeg van trainer Ruud Bröring de nood klok nog niet te luiden. Al had den de Noordwijkers zaterdag natuurlijk liever met drie pun ten de thuisreis aanvaard, maar daarvoor duurde de wedstrijd een minuut of acht te lang. Het schamele puntje loodste rood wit langs rivaal Quick Boys. En dat doet het altijd goed op de Duinwetering. De Noordwijkers bleken in Capelle goed opgewassen tegen de thuisclub, die nogal wat lengte in de ploeg heeft. In één opzicht scoorden de gasten zelfs beter: zij verzamelden twee gele kaarten (Robert Ver min en Jeffrey Stolk). Volgens Bröring hadden ook enige te genstanders in het boekje van arbiter Schenkels uit Tilburg te recht moeten komen. De coach: „Zo'n back als Pe ter Mijboom kan ongehinderd zijn gang gaan tegen Vermin. Maar verder niets ten nadele van de scheidsrechter. Toen ik zag dat hij een staartje had, dacht ik: dat geeft de burger moed. Hij voetbalt zelf ook nog als laatste man bij een hoofd klasser. Dat is op zich een voor deel. Jammer dat hij niet in de voorhoede speelt, dan zou hij zich beter kunnen verplaatsen in een spits als Robert Vermin. Door de in- mijn ogen onver diende kaart moet ik hem een wedstrijd missen." Dat de linkerspits Noordwijk van nut kan zijn, bewees hij in het begin van de tweede helft. Een mooie actie van André de Ridder rondde hij in de herkan sing af: 0-1. Vervolgens liep de thuisclub storm op zoek naar de gelijkmaker. Die viel pas in de slotfase, toen Errol van Gemd doelman Ronald van Kesteren passeerde: 1-1. Toch had Noordwijk uitzicht op een beter resultaat. Zo waren Kees Smit (kopbal op de lat) en De Ridder (buitenkant paal) al dichtbij een treffer geweest. Twee minuten voor het aller laatste fluitsignaal kreeg invaller Erik van Houten het op zijn heupen. Hij ging alleen op de keeper af, maar kapte naar de verkeerde kant. Noordwijk: Van Kesteren; Smit, Rein- ders (Van Duyn), Stolk, Pel; Azier (Van Houten), Van der Gronde, Smits; De Ridder. Bloem (Van Dam), Vermin. Marken ontvangt Quick Boys altijd met open ar men. Als de Katwijkers komen, dan zegt men op het eiland: heerlijk, vanmiddag een voetballende ploeg. Op Marken is men gek op voetballende ploegen, want die verliezen meestal van de wit- zwarten. Quick Boys kwam het aan de weet. De ploeg van Henk Wisman leed de zoveelste neder laag tegen de Angstgegner: 3-1. De nederlaag was verdiend. Quick Boys trok de lijn van paasmaandag door, toen kansloos werd verloren van FC Lisse. Alleen in de eerste helft wekte Quick Boys de indruk nog iets van het duel te willen maken. Gert Aandewiel en Robert van Dijk verschenen kansrijk voor de Marken-doel man, maar de Katwijkers misten. Aan de andere kant deed de thuisploeg het stukken beter. Na acht minuten was het al raak. Jimmy Si mons vond een gaatje in de blauwwitte defensie. Vanaf dat moment liep Quick Boys, zonder de ge- inwijk an Duyvenbode; Braaf, Van «1st. Vogelaar, Kwestro; L'Ami, Lange nd, Oudshoorn (Robbers); Krom menhoek (De Haas), Zwaan. De Rid- RIJNSBURG WILLEM SPIERDUK De wedstrijd tussen Rijnsburgse Boys en Zwaluwen Vlaardingen was er- een met een 'voorge schiedenis'. Als dat het geval is, stuurt de KNVB een scheids rechter die gewend is een klasse hoger te fluiten. Arbiter De Wit floot zaterdag op sportpark Middelmors in Rijnsburg dat het een lieve lust was. Hij moest uiteindelijk onder bescherming van bestuursleden naar de kleedkamer, omdat Vlaardingse Halve finale van het Zilveren Molen Toernooi Quick Boys - Docos 16 april - 20.00 uur op het terrein van L.F.C. (Boshuizerkade). Deze advertentie wordt u aangeboden door Pool Hengst advocaten Rijnsburg spelers (die met elkaar vijf gele kaarten scoorden plus 'rood' voor de verzorger) verhaal wil den halen bij de fluitist. De spe lers van Rijnsburgse Boys stap ten aanmerkelijk meer tevreden met de 2-0 overwinning en nul gele kaarten van het veld. Het duel tussen Zwaluwen en Rijnsburgse Boys was op 28 ok tober van vorig jaar uit de hand gelopen. Steven Faber kreeg in dat duel een rode kaart en Mi chel Roest ontving die prent na afloop van de wedstrijd. Sup porters van Rijnsburgse Boys wilden na het laatste fluitsignaal arbiter Brouwer te lijf, omdat hij in de laatste minuut een du bieuze treffer van Zwaluwen goedkeurde. De Rijnsburgse aanvoerder Menno Vaartjes wil de de scheidsrechter in be scherming nemen, maar werd er later van beschuldigd de leidsman te hebben geschopt. Dat kwam Vaartjes in eerste instantie op een schorsing van een half jaar te staan. Een paar maanden later - Rijnsburgse Boys was inmiddels een paar duizend gulden kwijt voor de gage van mr. Keje Molenaar - werd de speler van Rijnsburg in hoger beroep vrijgesproken. Vaartjes had toen wel al drie wedstrijden van zijn straf uitge zeten. De zaak was voor het du el van afgelopen zaterdag nog een keer besproken in Rijns burgse gelederen. Vaartjes: „Niet die hele affaire rond het schoppen van de scheidsrech ter, maar wel het feit dat het er toen tijdens de wedstrijd bij vla gen ook onaangenaam aan toe ging. We hadden ons voorgeno men om rustig te blijven." Bij Zwaluwen was de zaak kennelijk ook besproken, want voor opwinding was er in de eerste helft van het duel geen enkele aanleiding. Het was jam mer dat arbiter De Wit dat niet in de gaten had. De man floot elk duel al. Ervaren spelers als Hermes en De Louw profiteer den daar optimaal van door bij dreigend balverlies gewillig naar de grond te gaan. Daardoor nam uiteindelijk toch de irrita tie bij Zwaluwen toe. Nadat de eerste helft zonder doelpunten was afgesloten, sloeg de vlam in de zevende mi nuut van de tweede helft in de pan. Rijnsburgse Boys was tot dat moment beter geweest, maar zorgde voor te weinig ge vaar voor het Vlaardingse doel. Rian Vletter begon op dat mo ment aan een solo, struikelde meer over de eigen benen dan over die van verdediger Marco van Dijk, maar zag die valpartij door de arbiter beloond met een penalty. Faber benutte die koelbloedig: 1-0. Na die openingstreffer raakte Zwaluwen steeds meer in de war. Martin den Haan - die een aanbieding op zak heeft van de Sparta-amateurs - kreeg twee keer de kans om van dichtbij in te koppen. Eerst werd hij bijna op de doellijn weggeduwd - dat had een strafschop moeten zijn -, twee minuten later duwde doelman Rob Graumeijer de bal met een schitterende reflex over de lat. Maar tien minuten later was het raak. Peter van Duijn bediende De Louw, die net niet of net wel buitenspel stond. De clubgrensrechter van Zwaluwen had inmiddels zijn geloofwaar digheid weggewuifd, dus arbiter De Wit liet doorspelen. De Louw lepelde de bal op het hoofd van Den Haan, die met zijn derde kopkans wel raad wist: 2-0. Zwaluwen was woest over de ze tweede dubieuze treffer en besteedde alle aandacht aan de besluiten van de scheidsrechter. Na afloop van het duel wilden enkele spelers van Zwaluwen de arbiter te lijf, maar bestuursle den van beide clubs voorkwa men dat. Trainer Molendijk rea geerde door een vette 'rochel' EERSTE KLASSE A Capelle - Noordwijk 1-1 (0-0) 55. Vermin 0-1, 70. Van Gemd Scheidsrechter: Schenkels. Toeschouwers 1500 Gele Kaart: Stolk, Vermin (Noord wijk) Marken - Quick Boys 3-1 (2-0) 8 Jimmy Simons 1-0, 17 Eric Teerhuis 2-0, 66 Ar nold Teerhuis 3-0, 85 Aandewiel 3-1 Scheidsrechter: Breugem Toeschouwers: 800 Gele Kaart: De Hoogd, Keetman (Marken). ARC - Scheveningen 0-1 (0-0) 65. Tellier 0-1 Scheidsrechter Harinck. Toeschou wers 1500. Gele Kaart: MacNack (ARC), Blok (Scheveningen). Devjo - Spijkenisse 3-3 (2-1) 1. Blauw 1- 0,24 Lourens 2-0, 26. IJspelder 2-1 47. Van de Hengel 2-2, 66 Heiland 2-3, 82. Peter Stolze 3-3. Scheidsrechter Kooy. Toeschouwers- 400. Gele Kaart: Blauw. Lourens, Lijst (Devjo), Korevaar, Rietdijk (Spijkenisse). Katwijk - Huizen 2-3(1-1). 6. De Ridder 1 0, 45. Van Dijk 1-1, 55. Dijksterhuis 1-2, 65 Rebergen 1-3, 88 Zwaan 2-3. Scheidsrechter: Kreileman. Toeschouwers: 1500. Gele Kaart Vogelaar (Katwijk), Keulkens, Matla (Huizen). IJsselmeervogels - Volendam 1-1 (1-1). 32 Dennis Bos 1-0, 38. Buis 1-1 Scheidsrechter: Dreves. Toeschouwers: 1200 Gele Kaart Tuyp (Volendam) Rode Kaart(2x Geel): De Boer (Volendam). Rozenburg - FC Lisse 1-2 (0-0), 71. EnsO- 1, 77 Kleyn 0-2, 90. Kuppen 1-2. Scheidsrechter: Vos Toe schouwers: 900. Schevemng 19 15 3 1 48 51-12 FC Lisse 19 13 4 2 43 41-23 Katwijk 19 12 2 5 38 47-31 Rozenburg 19 8 5 6 29 26-24 Noordwijk 19 7 7 5 28 32-31 Quick Boys 19 8 3 8 27 42-30 ARC 19 7 3 9 24 30-34 Capelle 19 7 3 9 24 27-32 IJss'vogels 19 6 6 7 24 25-32 Huizen 19 7 2 10 23 26-31 Volendam 19 6 4 9 22 31-36 Marken 19 5 4 10 19 21-33 Spijkenisse 19 4 3 12 15 25-39 Devjo 19 1 5 13 8 17-53 PROGRAMMA VOLGENDE WEEK FC Lisse - IJsselmeervogels, Volendam - Katwijk, Huizen - Devjo, Spijkenisse - ARC, Scheve ningen - Marken, Quick Boys - Capelle, Noordwijk - Rozenburg. TOPSCORERS: 1) Ron de Jager (Scheve ningen) 21 doelpunten. 2) Zwaan (Katwijk) 18 doelpunten. 3) Simons (Marken) 14 doelpunten 4) Bos (ARC) 12 doelpunten, EERSTE KLASSEB Hoek - Spakenburg 1-1, D0V0 - Heerjans- dam 3-0, Ajax - Achilles Veen 6-2, Kozak ken Boys - Kloetinge 1-1, Barendrecht - De Valleivogels 1-3, ASWH - GVW 2-0, Strijen - Zwart Wit'28 0-0 (Derde Periode) Hoek 19-35 Kloetinge 19-25 D0V0 19-31 Zwart Wif28 19-25 Achilles V 19-29 Valleivogels 19-24 Spakenburg 19-28 Heerjansdam 19-23 ASWH 19-27 Barendrecht 19-22 Kozakken B 19-25 Strijen 19-22 GWV 19-25 Ajax 19-20 Kozakken Boys 3 punten in mindering EERSTEKLASSEC Flevo Boys - DVS'33 3-1, WHC - SC Gene- muiden 0-2. ACV - DOS Kampen 1-1, UW - Blauw Wit'34 0-0, Bennekom - Be Quick'28 2-1, WOG - Elburger SC 4-0, Drachtster Boys - Urk 1-0 (Derde periode). Urk 19-39 Bennekom 19-24 ACV 19-36 DVS'33 19-22 WOG 19-35 Be Quick'28 19-21 Genemuiden 19-32 Elburger SC 19-20 DOSK 19-28 Blauw Wit 19-19 Drachtster B 19-27 WHC 19-16 Flevo Boys 19-24 UW 19-16 FOTO KEES VAN HOOGDALEM constant voor zijn mandekkers. De aanvalsfurie leverde kansjes op voor Borst en John van de Meer en in de slotminuut twee levensgrote kansen vanuit een klutssituatie in het territorium van sluitpost Kraayenbrink. De potige doelman beukte met lef en geluk de al getelde inzetten uit zijn doel. ARC: Tuinenburg, De Jong, Lange maat, Kooy (Van Harselaar), MacNack, Van Meggelen, Parinussa (De Meza), Boer, Van der Meer, Gelderblom, Borst. TWEEDE KLASSE B Ter Leede - RWH 3-0, Excelsior P - Gem oord 2-2, Rijnsburgse Boys - Zwaluwen VI. 2-0, HVO - NSW 0-2, Zevenhoven - Vites se Delft 1-2, Excelsior M. - Spirit 3-1 (Der de periode). Excels M 18-40 Vitesse D 18-23 RijnsbBoys 18-37 Gemoord 18-22 RWH 18-33 Excels P 18-20 NSW 18-32 Spirit 18-16 Ter Leede 18-30 Zevenhoven 18-14 Zwaluw V 18-24 HVO 18-10 DERDE PERIODE RijnsbBoys 3-9 Ter Leede 3-6 Excels M 3-9 NSW 3-6 DERDE KLASSE A Monster - SV Voorschoten 1-0, DSVP - Lyra 2-0, RCL - Oegstgeest 1-4, 's-Gravenzande - Floreant 0-2, Sportlust'46 - ROHDA'76 1-1, Naaldwijk - Sportvereniging'35 3-1 (Derde periode). Sportlust 18-39 Monster 18-21 ROHDA'76 18-35 DSVP 18-20 Naaldwijk 18-33 Oegstgeest 18-20 RCL 18-31 Floreant 18-18 Gravenzande 18-30 Voorschoten 18-15 Lyra 18-27 Sportver'35 18- 7 Sportver'3 5 gedegradeerd DERDE PERIODE Naaldwijk 3-9 Sportl'46 3-7 DSVP 3-7 Floreant 3-6 blesseerde Jaap van Duyn en de geschorste Mar tin Steen voorden, achter de feiten aan. Toen Erik Teerhuis na 17 minuten 2-0 binnenschoot, speel den de bezoekers in feite een verloren wedstrijd. In de tweede helft toonde Quick Boys nog goe de bedoelingen, maar Arnold Teerhuis maakte de ellende voor de Katwijkers compleet: 3-0. Vlak voor tijd redde Gert Aandewiel de eer. De Quick Boys-supporters waren op dat moment al teleur gesteld op weg naar huis. Henk Wisman was na afloop eveneens een te leurgesteld man. „In de eerste helft hadden we de partij moeten beslissen, maar Marken speelde messscherp op de counter. In de tweede helft bakten we er niks van. Waar dat aan ligt? Als ik dat wist, kwam ik meteen met de oplossingen. Het aanvoeren van allerlei excuses heeft ook geen enkele zin. Het was gewoon slecht." Quick Boys: Van der Niet; Jansen. Pluimgraaff, Van Dijk, Hans van der Plas; Slootweg, Smits, Floor van Duyn; Rbii, Aandewiel, Kruit. VIERDE KLASSE A Hoekse Boys - JAC 0-3, Maasdijk - Die Haghe 1-0, KMD - 's-Gravenzande SV 2-1, Leiden - PEC Den Haag 3-0, Duinoord - Nootdorp 1-0, Honselersdijk - De Sleutels 4-3 (Derde periode) Honsel'dijk 18-38 Hoekse Boys 18-22 KMD 18-36 Leiden 18-20 PEC 18-33 Die Haghe 18-20 Maasdijk 18-31 Nootdorp 18-17 JAC 18-25 Gravenz SV 18-14 De Sleutels 18-25 Duinoord 18-13 DERDE PERIODE Maasdijk 3-9 Honsel'dijk 3-6 JAC 3-6 Die Haghe 3-6 voor de voeten van de leidsman te deponeren. Scheidsrechter De Wit ('Nog twee van dit soort wedstrijden en ik stop met flui ten') nam geen strafmaatrége- len, maar toen hij later hoorde dat Molendijk volgend jaar trai ner is van Kozakken Boys, kon digde hij aan deze trainer 'nog wel tegen te komen.' Rijnsburgse Boys staat nog wel drie punten achter op Ex celsior Maassluis. Het wordt on getwijfeld lastig het gat te dich ten, want het programma voor de Maassluizenaren voor de laatste vier wedstrijden oogt iets gemakkelijker. Rijnsburgse Boys - Zwaluwen Vlaar dingen 2-0 (0-0) 52 Faber 1-0 (straf schop), 62 Den Haan 2-0. Scheidsrech ter: De Wit; Toeschouwers: 600. Gele kaarten. Baan. Van Dijk, Noordzij. Geldof. Clumper (Zwaluwen Vlaardin- gen). Rijnsburgse Boys: Puister; Cadel, Van Meizen, Van Duijn, Roest; Vaartjes, Den Haan (Hovingh), Faben Vletter, De Louw (Van Driel), Hermes (Kamperveen). VIERDE KLASSE D Kagia - WDS 1-1, Xerxes - Soccer Boys 3- 2. KRV - Alphia 4-0, CVC Reeuwijk - Lin- schoten 0-2, Groen Wit - TAW 1-1. Ha- zerswoudse Boys - De Zwervers 0-1 (Derde periode). KRV 18-41 GroenWit 18-24 De Zwervers 18.-35 Alphia 18-21 WDS 18-34 Kagia 18-18 Xerxes 18-33 CVC R'wijk 18-14 TAW 18-29 HazerswB 18-12 Soccer Boys 18-27 Linschoten 18-11 DERDE PERIODE Zwervers 3-9 KRV 3-9 Xerxes 3-9 Groen Wit 3-7 AFDELING LEIDEN Zaterdag: Lugdunum - MVKV 1-0, GWS - Abbenes 0-3, UVS - Valken'68 1-3, LFC - Roodenburg 5-0, Woubrugge - SV0W 2-2, Koudekerk - LSVV'70 2-1. Valken'68 19-51 Koudekerk 19-26 UVS 19-48 LSVV'70 19-21 LFC 19-37 Abbenes 19-19 MVKV 19-32 SV0W 19-16 Woubrugge 19-31 Roodenburg 19-11 Lugdunum 19-27 GWS 19- 4 (clubs met periodetitel) Winst Ter Leede Ter Leede heeft na de 3-0 winst op RWH nog goede vooruit zichten op een periodetitel in de tweede klasse. Daarmee kan de ploeg van Freek Rienks veel goedmaken, wat er in het begin van het seizoen is misgegaan. Ter Leede speelde RWH vol ledig van de mat. In de eerste helft hadden de Sassenheimers de wedstrijd al moeten beslis sen, maar met name Erwin Crooy miste de nodige kansen. Na de rust stelde Ter Leede or de op zaken via Marcel Brem- mer, Pepijn Brands en Peter Vooys.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 19