Yolendam gelooft er weer in DFBESTE DEAL Joubert speelt met gemak maar vooral met veel lol Van As in het gips Zweden op weg naar halve finales Sport MEUBELPLEIN LEIDERDORP BETMLT DE HELFT VAN UW NIEUWE MEUBELS TERUG! r; Prrr r:dz meubelplp im w f ■Di TERDAG 6 APRIL 1996 chef willem spierdijk, 071 -5356464. plv -chef rob onderwater, 071 -5356463 rie doden bij Safari-rally jairobi De Safari-autorally heeft op de openingsdag drie slacht- jffers geëist bij een ongeluk tijdens een rivieroversteek. Drie nonteurs verdronken toen hun Land Rover door de wilde golf- lag van het vlot spoelde. De tragedie had plaats in de buurt van )le Kejiado, 65 kilometer ten zuiden van Nairobi. De wagen van je Zuid-Koreaanse coureur Bae Soo-oh kwam ook in het water :erecht. Hij bleef net als zijn bijrijder Shabir Haji ongedeerd. Pelé wordt weer vader iio de janeiro» Edson Arantes do Nascimento, beter bekend als Pelé, wordt voor de vijfde keer vader. De 56-jarige voetballegen de, tegenwoordig Braziliaans minister van Sportzaken, heeft al twee dochters en een zoon - doelman bij Santos - uit een eerder huwelijk en, volgens de rechter in Sao Paulo, ook nog een bui tenechtelijke dochter van 31. Pele liet vorig jaar zijn sterilisatie pngedaan maken op verzoek van zijn vrouw Assiria. „Ik ben blij met deze baby, maar nu gaat de kraan echt dicht", was zijn re- ictie op de zwangerschap. Onderzoek seksueel misbruik bij Celtic plasgowDe politie stelt een onderzoek in naar mogelijk seksu eel misbruik van jeugdige voetballers bij de Schotse club Celtic. Een woordvoerder van justitie haastte zich te verklaren dat er hog geen enkel bewijs is voor de verdenkingen en dat er voorals nog geen sprake is van een rechtszaak. pel gaf hij toe dat verscheidene spelers en begeleiders van een jeugdploeg van Celtic zijn verhoord. Fergus McCann, algemeen directeur van de befaamde katholieke vereniging uit Glasgow, (heeft zelf om het onderzoek gevraagd. Dit naar aanleiding van interne berichten over seksuele handelingen met minderjarige (voetballers tijdens een toernooi in de Verenigde Staten. eroerte Florence Griffith £t. louis Florence Griffith-Joyner, de ster van de OLympische Spelen van 1988 in Seoul, heeft tijdens een vlucht van Los Ange les naar St. Louis een beroerte gehad. De extravagante oud-atle te, wereldrecordhoudster op de 100 en 200 meter, is volgens haar schoonzuster Jackie Joyner-Kersee onmiddellijk na aan komst naar een ziekenhuis gebracht. De 36-jarige Flo-Jo maakt Jiet goed. Club Brugge verslaat Cercle teruggeClub Brugge blijft recht op koers naar de Belgische jvoetbaltitel. De lijstaanvoerder in de eerste klasse bracht de der- iy bij Cercle gisteravond met enige moeite tot een goed einde: -1De thuisclub kwam door verdediger Beuken na 25 minuten wel op voorsprong. Vlak voor rust maakte Staelens gelijk. Hij be nutte een strafschop. Negen minuten na de hervatting schoot de Kroaat Spehar Club langs Cercle. Charleroi won met 1 -0 van de belangrijkste degradatiekandidaat Waregem. Balog scoorde. Go Ahead verliest ondanks doelpunt Cees Marbus: 2-1 SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Lucky 10, vrijdag 5 april 5-11-15-16-18-22-30-31 -37-41-45-46- 47-49-55-58-60-63-71-72. (onder voorbehoud). Volendam kende gisteravond het belang van het degra datieduel tegen Go Ahead Eagles en spuwde vuur. Tot Si mons iets anders spuugde en bij een 1-0 voorsprong van het veld moest. De gasten speelden ondanks de langduri ge overtal een draak van een wedstrijd en verloren ver diend, 2-1. volendam anp Volendam was baas in eigen huis, tot Simons zich zelf even niet de baas was. Hij spuugde in de 38ste minuut naar een te genstander. De rode kaart maakte een einde aan de heer schappij van het Volendamse vlaggenschip. Simons had zelf de eerste kans van de wedstrijd gehad, de tweede was voor ploeggenoot Govedarica. Na de volledig ver diende openingstreffer van de verder tegenvallende Samard- zic, kreeg Volendam nog twee goedé mogelijkheden op een tweede treffer. Trainer Fafïé van de Eagles liet invaller Klesjenko in de slot fase plaats maken voor Rorije. Het voetbal kon toch al niet slechter meer. De invaller stond een minuut in het veld toen ver dediger Cees Marbus scoorde. Uit het niets. Voor een punt. Steur besliste echter anders en bezorgde Volendam de zege. De thuisploeg had er het meeste recht op. Reiziger Michael Reiziger is opnieuw ge blesseerd geraakt. De rechter- verdediger ontbreekt zaterdag bij Ajax in het duel met NAC. Reiziger, die volgens Theo van Seggelen van de WCS bezig is aan zijn laatste seizoen bij de Amsterdammers, liep woensdag in de wedstrijd tegen Panathi- naikos een kwetsuur aan de lin kerenkel op. Het is ook onzeker of hij op tweede paasdag mee speelt in de topper tegen PSV. Erik Meijer Erik Meijer voetbalt de komen de drie seizoenen voor Bayer Leverkusen. De 26-jarige spits van Uerdingen is aan het einde van dit seizoen transfervrij. Hij wordt bij zijn nieuwe club de opvolger van Rudi Voller. Ronaldo PSV verwacht dat Ronaldo maandag terugkeert uit Brazilië, waar hij de afgelopen tien da gen aan zijn herstel heeft ge werkt. Dinsdag traint de Brazi liaan weer mee met de groep. Dan zal ook de langdurig ge blesseerde Ernest Faber de (loop)training hervatten. Voor het duel met Vitesse, zaterdag, zijn Ronaldo en Faber de enige afwezigen. Wim Jonk maakt zijn rentree. De wedstrijd PSV - Roda JC in de halve finales van het KNVB-bekertoernooi is in overleg met de clubs vastgesteld op woensdag 1 mei, aanvang half zeven. Het andere duel in de halve finales, dat tussen VOETBAL EREDIVISIE Volendam - GA Eagles 2-1 (1-0) 29 Sa- mardzic 1-0, 84 Marbus 1-1, 85. Steur 2- 1. Scheidsrechter: Lumge. Toeschouwers 4800. Rode kaart. 38. Simons (Volen dam). Gele kaart: Bijl, Hofstede (Eagles). 3 69 84-19 4 64 88-20 7 50 54-34 6 46 51-30 8 45 47-46 10 45 43-46 7 44 37-33 9 43 41-39 7 43 53-55 7 40 34-37 10 38 38-38 10 36 47-44 13 28 23-48 16 24 21-53 16 23 31-61 16 22 38-54 18 19 28-67 17 17 18-52 EERSTE DIVISIE FC Zwolle - Heracles 2-0 (1-0). 35. Bruin 1-0 55 De Bruin 2-0. Scheidsrechter Van Huiten Toeschouwers. 1950 Telstar - Veendam 1-1 (0-1). 44 Prinsen 0-1, 83 Van Dam 1-1 Scheidsrechter Van der Pas. Toeschouwers- 1179. Gele kaart: Slor, MacAndrew (Veendam). MVV - AZ 0-3 (0-2). 31 Keur 0-1, 44 Keur 0-2, 85. Krüzen 0-3. Scheidsrechter: Zuidema. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Krüzen, Kooijman, Rodriguez (AZ) Johan Steur (links) van Volendam passeert Go Ahead Eagles-doelman Oscar Moens. De actie zou geen doel punt opleveren. foto anp Sparta en Feyenoord, wordt eerste paasdag gespeeld. Feyenoord mag definitief geen supporters meenemen naar het Ernst Happel-stadion in Wenen. Daar spelen de Rot terdammers over twee weken de return in de Europa Cup voor bekerwinnaars tegen Ra pid Wien. Donderdag eindigde het eerste duel in 1-1. Feye noord verloor vrijdag het hoger beroep dat de club had aange spannen tegen de straf van de Europese voetbalunie UEFA. Vier supporters van FC Utrecht gaan de politie in Sit- tard aanldagen wegens mishan deling. Zij werden 27 maart tij dens het duel Fortuna Sittard - FC Utrecht gearresteerd. Vol gens mr. J. Kabalt, advocaat van het kwartet, hebben de agenten de Utrechters met de vuisten in het gezicht geslagen. Eén van de supporters liep een gebroken kaak op en een ander een ge broken neus. Bovendien zijn ze gebeten door politiehonden. DAMMEN Steenwijk. NK mannen, zesde ronde Van Aalten - Raven 0-2, Thijssen - Clerc 1 - 1, Okken - Mei|er 0-2, Boom - Oudshoorn 1 -1Gérard Jansen - Prosman 1 -1Hans Jansen - Scholma 2-0 Stand 1 H. Jansen, Mei|er, Prosman 7. 4 Raven, Van der Zee 6 (uit 5). 6. Clerc, Oudshoorn 6,8. Boom, G. Jansen, Thijs sen 5 (uit 5), 11. Scholma 5, 12.VanA3l- ten 4, 13. Okken 3 (uit 5). HOCKEY \uid-Afrikaanse tennisster fluitend naar halve finale op Unicum iden* gertjan van geen speelde bijna nooit op gravel n toernooi, prefereert gras als ivoriete ondergrond en leerde Jmnissen op hard court. Het 'leerhoudt Mareze Joubert er 3{iet van grote indruk te maken Jp het zachte gravel van Uni- [tm tijdens het Paas A**-toer- ^ooi. Joubert, de hoogst geno- l.jerde speelster deze week, atloeg zich de afgelopen twee -jfiagen met opvallend gemak aar een halve finaleplaats. Gis- jren was ze snel klaar met de ummer 54 van Nederland Iioesjka van Exel: 6-3 6-0. Eigenlijk heeft Joubert weinig t zoeken op Unicum deze leek. Zoals de zaken er nu voor 74aan wint ze het voorproefje op iet tennisseizoen met gemak. je hoeft er haar jogging-broek i ieder geval niet voor uit te rekken. Of misschien heeft het janhouden van het kledingstuk "rel met de kou te 'maken. ,,lk leb van de week voor de derde eer in mijn leven sneeuw ge ien, laat staan dat ik er ooit in ptennist heb. Ik kreeg het idee im ski's aan te schaffen", aldus oubert. lol )e Zuid-Afrikaanse, die met laar 283ste plaats op de WTA wereldranglijst een omgereken de Nederlandse ranking 16 heeft, tennist voornamelijk voor de lol. Het lachebekje struint niet de hele wereld rond om week in week uit toernooien te spelen. Ze is wel full prof, maar beperkt haar werkterrein tot Eu ropa en Australië. ,,lk probeer het hoogste te bereiken, zolang ik maar plezier in het spelletje blijfhouden." De 22-jarige Joubert is prof sinds drie jaar. Communiceren doet ze bij voorkeur in het En gels, al is ze het Afrikaans ook machtig. Nederlands verstaat ze dan ook prima. Ze speelt com petitie in Duitsland en traint yaak op De Mets in Schevenin- gen. „Nederland is een mooi land en bovendien het land van mijn voorouders. In Den Haag heb ik wat vrienden wonen en zo kwam ik hier in Leiden te recht." Aan de University of South Africa in Kaapstad volgt ze een schriftelijke cursus sport psychologie. waarvan ze nog tweeënhalf jaar te gaan heeft. Daarna wil ze nog een tweejari ge opleiding journalistiek doen. Coachen „Misschien kan ik gaan coachen en tegelijkertijd stukjes schrijven voor een krant. Ik houd van reizen en in aanra king komen met andere volke ren." Het reizen begon pas op haar 19de. Joubert groeide op in the middle of nowhere op een boer derij en zat vijf jaar op kost school in Kaapstad, vijf uur rij den van haar geboorteplek. „Het was niet eens een dorp waar ik opgroeide, maar alleen een boerderij. De dichtstbijzijn de stad was een uur rijden. Tot mijn 14de heb ik tegen een muur getennist, want er was niemand om mee te spelen. De eerste keer dat ik op een tennis baan stond joeg ik alle ballen het hek in. Ik wist niet hoe hard ik moest slaan." Waar ter wereld ze ook komt, ze ontkomt niet aan politieke vragen over het land waar ze opgroeide. Het is méerdere ke ren voorgekomen dat haar bag gage extra gecheckt werd als ze haar paspoort zagen. Het sys teem van apartheid is verleden tijd, maar de vooroordelen te gen Zuid-Afrikaanse blanken bestaan nog steeds. Het is een last die ze meedraagt. „Het is' niet helemaal eerlijk, ik heb nooit iets fout gedaan. Ik ben geen racist, mijn ouders niet en mijn vrienden ook niet. Het was fout wat er in Zuid-Afrika ge beurde, maar als je er als klein meisje opgroeit, weet je niet be- leiden loman leefmans Net nu Leidenaar Jeffrey van As aan een sterke periode bezig was bij MW en zich in de kijker speelde bij clubs uit de eredivi sie, houdt een voetblessure hem minimaal een maand aan de kant. Enkele uren na afloop van de wedstrijd in en tegen Cam- buur Leeuwarden, waar de ver dedigende middenvelder de winnende 1-0 had gemaakt, kreeg hij last van zijn voet. Voor de zekerheid liep hij even langs bij het AZL. Gevolg: van teen tot knie in het gips. Er was een breuk in zijn middenvoetbeen tje geconstateerd. „Ik heb alleen een vaag ver moeden op welk moment in de wedstrijd het moet zijn ge beurd, maar ik heb gewoon doorgespeeld. En het ging de laatste weken net zo lekker. Ie dere bal die ik richting doel schoot, ging erin, bij wijze van spreken. Ik hoop dat ik dit sei zoen nog in actie kom", aldus Van As. De voormalige aanvoerder van Ajax 2 speelt inmiddels vier jaar in Maastricht. De eerste twee seizoen draaide us Mvu-ke in de subtop van de eredivisie. Vorig jaar volgde echter degra datie via de na-competitie en in het huidige rampjaar bezetten de Limburgers zelfs korte tijd de laatste plaats. Op dit moment staat MW tweede in de vierde periode en dient de laatste kans voor de club zich aan om nog wat van het huidige seizoen te maken. Van As speelde daarin geen on belangrijke rol met (winnende) goals tegen Excelsior, Den Bosch en Cambuur. Dat maakte indruk en leverde interesse op van onder meer FC Utrecht. „Ik wil absoluut terug naar de eredivisie", meldt Van As. „Daarom heb ik de boot bij Utrecht voorlopig afgehouden want die club is nog lang niet veilig. Er is ook een kansje dat ik bij MW blijf. Dat hangt af van eventuele promotie én een ge sprek dat ik nog met het be stuur heb. Trainer Frans Körver wil me graag behouden. Ik hen het type speler dat hem wel ligt. Toch denk ik dat ik na vier jaar wel toe ben aan een andere uit daging." Mareze Joubert: „Tot mijn 14de heb ik tegen een muur getennist, want er was niemand om mee te spelen." foto holvast/mark lamers buenos aires gpd ter. Nu is alles gelukkig weer eens de halve finale te bereiken goed." ten koste van Jolanda Mens en Met een lach vervolgt ze haar Freekje Maas. Het duo krijgt weg weer. Om in het dubbel- slechts twee games. Dat wordt toernooi even later aan de zijde een leuk zakcentje erbij deze van Amanda Hopmans even- week. Motorpech voor Jos Verstappen EC bekerwinnaars, eerste dag Rotterdam, vrouwen Poule A Berliner HC (Dui) - Sardinero (Spa) 1-0, Pegasus HC (Ier) - Stade Fran cais (Fra) 0-0. Poule B- Rotterdam (Ned) - Libertas San Saba (Ita) 5-0 (1-0), 13, Van de Broek 1-0, 44 Schopman 2-0 (sc), 53. Cornells 3-0, 64. Scheele 4-0, 69 Schee- Ie 5-0. Hightown (Eng) - Dinamo Soemy (0ek)4-l, Den Haag, mannen Poule A: Guildford (Eng) - RASC Ekateri- nenburg(Rus) 3-1, Dürkheimer (Dui) - Bo hemians Praag (Tsj) 2-2, Poule B: HDM (Ned) - Ca de Montrouge (Fra) 2-0 (2-0), 22. Koster 1-0, 35. Van Pelt 2-0 (sc). Al- deasa Valdeluz (Spa) - Gordonians (Sch) 1 - 0 TENNIS Davis Cup, kwartfinales wereldgroep Calcutta. India - Zweden 0-2. Paes - Björk man 6-14-6 7-5 3-6 5-7, Bhupathi - Enq- vist 7-6 6-7 1-6 1-6. Limoges. Frankrijk - Duitsland 2-0. Pioline - Prinosil 6-0 6-7 6-4 6-3, Boetsch - Dreekmann 4-6 6-4 3-6 7-6 6-3. Rome Italië - Zuid-Afrika 1-1. Furlan Ondruska 4-6 4-6 4-6. Gaudenzi - Wayne Ferreira 5-7 6-3 2-6 7-5 6-1 Praag. Tsjechië - Verenigde Staten 1-1 Korda - Martin 2-6 4-6 5-7, Vacek - Was hington 4-6 6-3 6-4 6-4. Hilton Head. Vrouwen, 1,5 miljoen gulden Kwartfinales: Novotna (Tsj/6) - Majoli (Kro/3) 4-6 6-2 6-3, Paulus (Oos) - Spirlea (Roe) 6-2 6-4, Sanchez Vicario (Spa/2) - Hack (Dui) 6-2 6-2. Unicum, Paas AOO-toernooi HEA, kwartfinale: B Wild - H ten Have 6- 1 6-1P. Dogger - J. Onverwagt 6-0 7-5, W. Standaart - J Heinhuis6-2 6-3, A Ot terman - B. Beks 6-7 6-1 6-0. DEA, kwartfinale: M. Joubert - A van Exel 6-0 6- 3, M Bink - F Joosten 6-2 2-6 6-3, M Sa- velkouls - F. Maas 5-7 6-3 6-4, A. Snijders - B. Jaspers 7-6 6-2 HDA, eerste ronde: E Brummer/J Heinhuis - J Kleinloog/T Tho mas 6-2 6-1B Beks/B van Hees - K Jonckheer/B Wild 1-6 6-3 6-4, M van der Heide/B. Altelaar - N. van Boxtel'D. Harde man 6-4 6-3, M van Trigt/J. Onverwagt - P de Graaf/J Meijer 6-3 6-2 DDA, eerste ronde: M. Joubert/A Hopmans - J. Mens/F. Maas 6-2 6-0, A van Exel/L Alipaz - S. Trik/M. Copier 6-2 6-1T de Weerd/R. de Boer - H. Boers/C Stassen 7-5 6-7 7-6, M Bink/B Jaspers - A van Huystee/E. Has- linghuis 7-5 6-7 6-2 Geen nieuws uit Buenos Aires. Een kapotte motor was er de oor zaak van dat Jos Verstappen tijdens de training voor de Grand Prix van Argentinië tot twee keer toe geen plaats bij de top-10 wist te veroveren. De Limburger moest zijn bolide al na één rondje aan de kant zetten en kon daardoor als enige van de 22 Formule 1-cou reurs zijn tijd niet scherper stellen. VOLLEYBAL Marbella. World Championship Series be- achvolleybal Hoofdtoernooi, eerste ronde: Everaert/Mul- der (Ned) - Drakich/Dunn (Can) 15-1, tweedé ronde: Everaert/Mulder - Perez/Ba- racetti (Arg) 15-10 India op 2-0 achterstand Meubelplein Leiderdorp besraat 10 jaar! Dat vraagt natuurlijk om een superactie! Let op: Van alle meubels die u in de actieperiode bij ons aanschaft, betalen wij u over vijf jaar de helft van het aankoopbedrag weer terug!!! In de actiefolder leest'u er alles Leiderdorp. f 8 LEIDERDORP u er alles den haag rtr/sid De Zweedse tennissers kunnen zich opmaken voor de halve fi nales van de Davis Cup, in sep tember. De Scandinaviërs na men op de eerste dag van de uitwedstrijd tegen India een voorsprong van 2-0. In de eerste ronde verloor Nederland in Jai pur van dezelfde tegenstander met 3-2. Duitsland, zonder Michael Stich en Boris Becker, moest op indoorgravel in Limoges de eer ste enkelspelen aan Frankrijk laten. David Prinosil verloor in vier sets van Cedric Pioline, Hendrik Dreekmann was na een goede start niet opgewas sen tegen Arnaud Boetsch, die in vijf sets zegevierde. Bij Italië - Zuid-Afrika en Tsjechië - Vere nigde Staten bleef het even wicht bewaard: I -1 Tegen Zweden koos de ten- nisbond van India voor Calcut ta, een van de.armste steden op aarde. Jonas Björkman en Tho mas Enqvist lieten zich niet af leiden door de omstandighe den. Björkman won in vijf sets van Leander Paes, Enqvist in vier sets van Mahesh Bhupathi. Buiten de tennisbaan lever den partijen druk verbale strijd. De Zweedse teamcaptain Carl- Axel Hakeskog betichtte de In diërs van provocatie-praktijken. Het zelf meegebrachte materi aal, rackets en levensmiddelen, bleef opmerkelijk lang bij de douane. „Wij hebbert ernstig overwogen de wedstrijd te boy cotten", zei Hakeskog. Secreta ris Khanna van de Indische ten- nisbond uitte op zijn beurt be schuldigingen aan het adres van de Zweedse gasten. „Hun kri tiek duidt op verregaande arro gantie, met een racistische on dertoon." Becker, die kampt met een chronische bronchitis, moet er misschien toch aan te pas ko men om de Duitse hoop op winst levend te houden. Coach Pilic stelt hem mogelijk zater dag op in het dubbelspel. Bec ker verliet vroegtijdig de broeie rig warme hal, evenals Mare Göllner, ook kandidaat voor het dubbel. Dreekmann kwam op een voorsprong in sets van 2-1, maar verloor de tiebreak van de vierde set met 7-2 en daarna ook de vijfde set (6-3). De partij vergde ruim vier uur. In Rome hielden Italië en Zuid-Afrika zich op de eerste dag in balans. Na de nederlaag van Renzo Furlan met drie keer 6-4 tegen Marcos Ondruska won Andrea Gaudenzi verras send in vijf sets van de nummer S&KVIC&-? PA'S VOOFL MIJ TIJPIOi INSf^T-^N or P£ VAN P£ KUANT. tien van de wereld Wayne Fer reira. In het dubbelspel staan zaterdag Gaudenzi en Diego Nargiso tegenover de broers Wayne en Ellis Ferreira. Ook het danig verzwakte Amerikaanse team, zonder Sampras, Agassi en Chang, bleef na de eerste dag op 1-1 staan. In Praag won Todd Martin wel in drie sets van Petr Korda, maar MaliVai Washington ging in vier sets ten onder tegen Daniel Va cek, de voormalige pupil van Michiel Schapers. Novotna In het vrouwentoernooi van Hilton Head, waar de speelsters anderhalf miljoen gulden verde len, won Jana Novotna van de Kroatische Iva Majoli. De als zesde geplaatste Tsjechische had in de kwartfinale drie sets nodig tegen de nummer drie van de lijst: 4-6, 6-2,6-3. Arantxa Sanchez Vicario had weinig problemen met de Duit se Sabine Hack. De Spaanse nummer 2 van de plaatsingslijst gaf haar tegenstander vier ga mes: 6-2, 6-2. Barbara Paulus bereikte de laatste vier door een zege op Irena Spirlea. De Oos tenrijkse won met 6-2, 6-4 van de Roemeense. - f~ I- *- Vakantieplannen... Informeer naar onze speciale All-in tarieven Bel gratis: 06 - 099 66 86 Kamsteeg

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 27