PSV klampt weer aan in titelrace iep full-prof basis |C Twente koerst regelrecht op nieuw Europees avontuur af feyenoorders rommelen •tt modderbak van de Kuip Sport feyenoord ook in beroep ''ipgen ban op supporters ^otte wil Grünholz ,NDAG 1 APRIL 1996 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356463 'd 2JERDAM ANP (ntweij alleen de KNVB maar ook JEFA heeft de handen vol DU Feyenoord. De Rotter- _0i fse club heeft op Europees Kariseau in twee strafzaken be- jse^u) aangetekend. Morgen standjt de UEFA zich over het imuncveerschrift dat Feyenoord 40F?i" aar,leiding van een geld- lostocte van 70.000 gulden heeft rlsruhjdiend. et gaat Feyenoord in de ite beroepszaak om de - ijlden waarop de tuchtcom- ton Wgie UEFA de straf heeft uit- vCovr0^11' Feyenoord is ver- o sdeeld voor het wangedrag wc3st zijn supporters in Düs- Evertq01^ tegen Borussia MG. ghamral de bestorming van het iheffj've'd door enkele honder- 5 fans na afloop heeft de ea-MfA hoog opgenomen. ik wil in hoger beroep aan- gn welke fouten in Duits- FRJi zijn gemaakt bij de orga- Montftie van het duel. Tegen alle ^zeiraken en regels in zijn in iumgiseldorf op de vrije markt 5000 kaarten aan Nederlan ders verkocht", aldus Van den Herik. In de tweede beroepszaak wil Feyenoord aantonen dat ook Rapid Wien te kort schiet in de organisatie van de wed strijd op 18 april. „Opnieuw zijn er kaarten verkocht in Oostenrijk aan Nederlandse fans. Ik weet niet hoeveel, maar ik weet wel dat het niet kan en niet mag. Dadelijk wor den we voor wangedrag van die zogenaamde supporters opnieuw aansprakelijk gesteld. Dan kunnen we Europees voetbal voorlopig wel verge ten." Van den Herik erkende dat de thuiswedstrijd tegen Rapid Wien, donderdag, voor Feye noord en voor de UEFA van groot belang is. „Eén vuurpijl kan voor de club ontzettend veel kapot maken", verzuchtte hij. „Want als we geen baas meer zijn in eigen huis, heb ben we geen recht van spreken meer." Eindhovense ploeg profiteert optimaal van misstap Ajax ta-Tq itina 1 ,i27j Wotte, de nieuwe trainer ;C Den Haag, wil dat Edwin poiholz als full prof aan de /es-sgaat in het Zuiderpark. Nu 4-1. |t de grillige aanvaller op iSÏÏprof basis bij de Haagse Guing, die gisteren de tweede ^opeenvolgende zege (2-0 te- ?S2gFC Zwolle) binnenhaalde, ritimiholz denkt na over het 28"stel en wacht een aanbie- van FC Den Haag, die deze valt te verwachten, af. scwi)tte en Grünholz spraken n-Kiireekeinde met elkaar. „De nggitie van het onderhoud was 7, Hürünholz ook volgend sei- !-31| bij FC Den Haag te laten fallen," aldus de oefen- ster. „Natuurlijk speelt het zaalvoetbal in zijn verhaal een grote rol. Daar hebben we dan ook uitgebreid over gesproken. Het hart van Grünholz ligt ech ter op het veld en niet in de zaal. Als hij als full prof bij FC Den Haag aan de slag gaat, dan zal dat zijn niveau zeker ten goede komen". Edwin Grünholz speelt nu nog zaalvoetbal bij Bunga Mela- ti, maar hij zou volgend seizoen overstappen naar het Haarlem se Hindstore. FC Den Haag, dat voor het komend seizoen al vier ama teur-internationals (Peter Kruit, Pim Langeveld, Dennis Iliohan en Johan Vogelaar) heeft vastge legd, is nog op zoek naar een keeper en een geroutineerde aanvaller. De lente van 1996 belooft heet en hectisch te worden. Afgelopen woensdag nog schalden de kampioenslie deren door De Meer, nadat PSV zich had stukgebeten op FC Twente. Eergisteren echter werd de kloof tussen de twee enige titelpreten- denten weer overbrugbaar. Ajax incasseerde in Kerkra- de een gevoelige dreun van de taaie knokploeg van Huub Stevens, PSV kreeg bij Willem II een vrijgeleide naar het doel van Jimmy van Fessem en won, met 2- 5. De voorsprong van Ajax bedraagt nog vijf punten, het doelsaldo van PSV is drie goals gunstiger en Paasmaandag is het PSV- Ajax. TILBURG SIMON ZWARTKRUIS GPD-VERSLAGGEVER Sedert weken verkondigde Dick Advocaat dat hij na de uitwed strijd bij Willem II de balans in het onderhoudende gevecht om de titel zou opmaken. Zaterdag avond was het zover. Maar ook al ruikt de trainer van de Eind hovense achtervolger sinds eer gisteren weer Amsterdams bloed, Advocaat weigerde zijn handen te branden aan boude uitspraken. „Het kén nog span nend worden", zo luidde de vei lige slotsom nadat PSV en Roda JC de competitie weer open hadden gebroken. Belangrijker is dat, juist nu het seizoen bijna haar kookpunt heeft bereikt, de blessuregolf bij PSV de branding nadert. Tegen Willem II konden de Eindhove- naren weer bogen op de routine van Jan Wouters en Arthur Nu- man en doken Phillip Cocu en Jaap Stam, na een schorsing, weer op in de basisopstelling. Intussen maakt de medische staf overuren om spelmaker Wim Jonk (spierblessure) klaar te kneden voor de kraker tegen Ajax. PSV-er Luc Nilis en Ameziane van Willem II zweven door de lucht nadat De Tilburger de Belg probeerde af te stoppen. De opgekalefaterde ploeg van Advocaat, zonder de geschorste René Eijkelkamp, trof het zater dag alleszins met Willem II als tegenstander. De Tilburgers zijn dit kalenderjaar, afgezien van de verrassende zege op Ajax, volledig van slag. Twee weken geleden rolde de eerste kop, die van trainer Theo de Jong, maar onder leiding van diens assis tent Jimmy Calderwood loopt het spoor in Tilburg nog steeds dood. Tegen PSV was het vooral de Tilburgse defensie die de vrije val op de ranglijst deed voort gaan. Liefhebbers van tactische bloopers kwamen zaterdag avond volop aan hun trekken, maar met voetbal had het hul peloze gespartel van de Willem II-verdedigers weinig van doen. Na tien minuten al sloeg PSV, via Luc Nilis, munt uit de chaos in de Tilburgse ploeg. De aan gever was niet toevallig Jan Wouters, uitblinker aan PSV-zij- de tijdens de koddige eerste helft. De aanstaande hulptrai ner van FC Utrecht is hersteld van zijn kuitspierblessure en bewees schoffelend en kwistig strooiend met passes ander maal zijn waarde voor PSV. Vol gens afspraak bleef Wouters na de rust in de kleedkamer achter, maar 45 minuten voetbal vol stonden om de bijna 12.000 toe schouwers te overtuigen van een waardig afscheid. De strooptocht naar zijn opvolger is inmiddels in volle gang, maar de belangrijkste gegadigde (Borussia Dortmund-speler Steffen Freund) houdt de boot vooralsnog af. Met Björn van der Doelen op de plaats van Jan Wouters stierf de wedstrijd - tweemaal Zenden en tweemaal De Gier hadden de ruststand op 2-3 bepaald - in de tweede helft een vroege dood. Slechts de doelpunten van we derom Luc Nilis, zijn 19e dit sei zoen, en Gudjohnsen en een ge miste strafschop van Boudewijn Zenden zorgden nog voor enige opwinding. En het scorebord natuurlijk, met de tussenstand van Roda-Ajax. Dick Advocaat haf geen flauw benul welke tus senstand de wedstrijd in Kerk- rade betrof „maar", zei de trai ner „aan onze supporters kon ik merken dat Roda twee keer had gescoord." Willem II: Van Fessem; Van Zundert, Hyypia, Prommayon en Wijngaarde; Konierman, Feskens en Van der Vegt; Bouchlal (39. Ameziane). De Gier en Van den Berg (68. Rombouts). PSV: Waterreus; Van der Weerden, Valckx, Stam en Numan; Vink, Wou ters (46. Van der Doelen), Cocu en Zenden; Gudjohnsen en Nilis (83. Bou- ma). iO, 6 ^XTwente klaarde zaterdag- »d in Deventer een onver- ht simpel klusje. Zonder problemen won de forma- k||an trainer Meyer met 3-1 'UGo Ahead Eagles. Twente op weg naar een nieuw Eu- P|ies avontuur. Eagles ver- *t nog altijd in degradatiege- dej rust ontketende Go Ahead leraar even een offensief, tot- ^"de vrijstaande Ellerman de l' tegen de touwen kopte uit Sl voorzet van invaller Mols. Ie 82ste minuut sloeg FC (nte opnieuw toe. Bosvelt 'idbot de bal via Hulshoff in het insl van keeper Moens. Een mi- n later kreeg Go Ahead 1 h.es een strafschop nadat in- lra^r Sikora tegen de vlakte le Cat le ging. Heering wist raad met dit buitenkansje. Sparta - Volendam Een fluwelen kopbal van Gérard de Nooijer drukte zaterdag in een notedop een wereld van verschil tussen Sparta en FC Vo lendam uit: 1-0. Rotterdams tweede club in de competitie bleef volop meedingen voor een plaats in de UEFA Cup. Volen dam kreeg het etiket degradatie opnieuw opgeplakt, de mooie serie Ajax 0-0, NEC 1-0 en FC Groningen 2-1 ten spijt. De Spartaan-voor-het-leven uit de defensie eiste zaterdag op Spangen de hoofdrol voor zich op. Twee dagen na de onderte kening van het vierjarig con tract deed hij veel nadrukkelij ker mee dan zijn tweelingbroer Dennis in de spits. Niet alleen met zijn doelpunt in de 62ste minuut. Pal voor tijd sloeg Gé rard, opspringend met de lange Govedarica, de bal uit zijn eigen doelgebied. De Nooijer ging er onmiddellijk kronkelend van pijn bij liggen en kreeg van scheidsrechter Van Vliet een vrije trap mee in plaats van een strafschop tegen. NAC - Heerenveen Een paar seconden na de aftrap stonden beide ploegen weer bij de middenlijn, want Wouden deponeerde de bal in een re cordtijd (acht seconden) achter Karelse. NAC ontsnapte aan een tweede tegendoelpunt bij een vrije trap van Kornejev. Pas na een half uur kwam de thuisclub op gang en kreeg daarbij alle hulp van Luijten die zich met zijn optreden volkomen bela chelijk maakte. Hij gaf NAC makkelijk een strafschop na een handsbal van Hansma, die ver der door niemand werd gezien. Abdellaoui benutte de straf schop. Vlak voor rust werd het 2-1 toen Brusselers de bal na een vrije trap van Lokhoff over doel man Swager stifte. Op weg naar de kleedkamer kreeg Heeren veen-trainer De Haan het aan de stok met Luijten en moest daardoor de tweede helft vanaf de tribune volgen. De Friese trainer zag niet al leen de fouten van de scheids rechter. Ook bij zijn eigen ploeg ging het in de tweede helft volop mis. Na een pass van Gaasbeek die door Arnold werd afgerond was de wedstrijd be slist. De Australiër, die vlak voor tijd onder een staande ovatie werd gewisseld, maakte ook het vierde Bredase doelpunt. Het feest werd nog groter toen At- modikoro in de slotfase 5-1 maakte. RKC - De Graafschap Het Waalwijkse RKC drukte gis termiddag De Graafschap weer terug in degradatienood. Al in de eerste minuut tekende het debacle voor de Doetinchem- mers zich af. In een onoverzich telijke scrimmage voor het doel van Olyslager tikte Petrovic de 1-0 binnen. Bijna drie kwartier hield De Graafschap uitzicht op een beter resultaat totdat op nieuw in een kluwe spelers voor de goal een RKC-er juichend opsprong. Clyde Wijnhard bleek de gelukkige maker van de 2-0. Na rust speelde RKC vlotjes en professioneel de wedstrijd uit. Kalezic, Van Aerde en Muller via een strafschop maakte het kwintet doelpunten vol. Utrecht - Groningen FC Utrecht lijkt voor de rest van het seizoen nog maar twee op ties te hebben. Nacompetitie of rechtstreekse degradatie. Meer zit er na het verlies tegen FC Groningen (1-0) zeer waar schijnlijk niet meer in. Een ver zwakt Utrecht toonde tegen Groningen wilskracht, maar de overtuiging ontbrak. Ook met de invallers Hofstede en Smola- rek, terug van lang weggeweest, kwam de ploeg weer niet tot scoren. Het is treurnis in sta dion Nieuw Galgewaard, waar Utrecht ruim een half jaar gele den tegen Feyenoord voor het eerst maar ook voor het laatst deze competitie won. De gele kaart voor Asmus die de door gebroken Sion vloerde was te recht. Strafschop, besliste scheidsrechter Temmink. Bom- barda vergrootte de misère bij Utrecht: 0-1. Fortuna - Vitesse De wedstrijd was een slaapver wekkende vertoning. Niet ver liezen stond voor beide ploegen voorop. In die opdracht slaag den de 22 spelers met verve. Vi tesse was in negentig minuten niet één keer gevaarlijk, Fortuna twee keer. In de 36ste minuut mikte Lanckohr met een sliding de bal op het doel, maar Van der Gouw van Vitesse was at tent. Vier minuten later pareer de de doelman van de Arnhem mers met zijn voeten het schot van spits Van der Weert. f tterdammers met gedachten al bij komende donderdag SlfERDAM MARCEL VAN DER KRAAN VERSLAGGEVER Pil excuus mag het natuurlijk •it gelden. Maar de grasmat Ie Kuip verkeert langzamer- d in zo'n slechte staat, dat d voetbal onmogelijk is. De Iers klagen al weken over de H ine, hobbelige massa, die ril afsteekt bij het verder ma- epuze onderkomen van Feye- Ird. Tegen NEC (2-1) paste elftal van Arie Haan zich lig aan. Het modderde let- Mjk en Figuurlijk maar wat f en suste het publiek in de iclede helft bijna in slaap. BDe kwaliteit van het veld is Jojroevend", meent Haan. n/itsoenlijk stoppen en door- slen is heel moeilijk. De bal frtgt alle kanten op. Het is de [ioigste tijd dat er iets aan het enj wordt gedaan, want voor iliyoetbal is dit terrein niet ge snikt. Er schijnt een speciale onder het gras te liggen, i er die ligt los. De pollen vlie- pi in het rond." sl-loewel het gros van de spe- sn het zal ontkennen, leken de vièste Feyenoorders erg met gedachten bij de komende 1 e duels. Die zijn dan ook van ft groter belang dan het par- rat tegen NEC. Donderdag t Feyenoord een belangrijke p zetten op weg naar de fina- -~*an het Europa Cup-toernooi voor bekerwinnaars. Vier dagen later (Sparta uit) weet de vader landse bekerhouder of het voor de vijfde keer in zes jaar een be kerfinale kan spelen. Haan heeft wel enig begrip voor die gedachtengang, al zou hij die als coach moeten veroor delen. „Het lijkt wel alsof de spelers zich niet willen opladen voör de zogenaamde verplichte nummers in de competitie. Toch wil ik dat we vooral thuis wat beter presteren. Bij vlagen was het voor rust tegen NEC aardig, maar het vervolg was niet geweldig." De verleiding is groot om te zeggen dat het publiek, gelet op de kelderende toeschouwers aantallen een beetje afknapt op de optredens van Feyenoord in de competitie. Aan het begin van dit seizoen noteerde de penningmeester van Feyenoord ruim 35.000 bezoekers bij een wedstrijdje tegen een willekeu rige eredivisieclub. Gisteren stokte de teller bij 20.120. Maar de leiding van Feyenoord zegt te weten wat de werkelijke re den van de geringe belangstel ling is. Met twee Europa Cup wedstrijden (prijs van een ge middelde zitplaats f 82,50) in een maand en voor meer dan 10.000 fans het bezoek aan de uitwedstrijd(en) in Europa, is de beurs leeg. De aanhang bestaat op dit moment bijna alleen nog uit seizoenkaarthouders. Voor donderdag is de Kuip echter al weer uitverkocht. NEC kwam in de half lege Rotterdamse voetbaltempel via een schitterend doelpunt van Emiel van Eijkeren op voor sprong. Ed de Goey was kans loos op het indraaiende schot van bijna 20 meter. Maar via Gaston Taument kwam Feye noord snel weer op gelijke hoogte. De grieperige aanvaller rondde een kopbal af van Hen- rik Larsson, die door Ronald Koeman op maat was bediend. Voor de pauze had Feyenoord dank zij Tomek Iwan de touw tjes al weer helemaal in handen. De gretige Pool maakte het voorbereidende werk van Jean- Paul van Gastel af, nadat Lars son NEC-keeper Wilfried Brook- huis in de weg had gelopen. Als de Rotterdammers een beetje gas hadden gegeven, hadden zij een monsterscore bereikt. Larsson, Iwan en Koe man waren allen dichtbij tref fers, maar strandden of op de keeper of misten van dichtbij het doel. Feyenoord: De Goey; Zwijnenberg, Koeman, Schuiteman (46. Van Bronck- horst) en Boateng; Bosz, Van Gastel. Trustfull en hvan, Taument (58. Vos) en Larsson (71. Obiku). NEC: Brookhuis; Verhoeven (65. Lan- gerak), Aalbers (72. Kooistra), Crüden en Stock; Koning, Van Diemen en Janssen; Pothuizen, Sumiala (46. Hoekman) en Van Eijkeren. Gaston Taument in fel duel verwik keld met Erik Stock van NEC. FOTO ANP Emmen loopt 'ongemerkt' verder uit EMMEN ANP Haast ongemerkt sluipt Em men steeds verder weg van de concurrenten in de eerste divisie. De Drenten hebben na de 3-1 zege op Telstar vier punten voorsprong op AZ, dat zaterdag gelijkspeelde te gen Dordrecht '90 (2-2). Cambuur verloor met 1-0 van MW en lijkt de titel te kunnen vergeten. TOP Oss blijft aan de lei ding van de vierde periode. De Brabanders speelden ge lijk tegen Haarlem (1-1). Den Bosch en Veendam handhaafden zich in de sub top. De Brabanders wonnen met 2-0 van Excelsior door doelpunten van Lurling en Gerver. De Groningers kwa men met pijn en moeite langs Eindhoven (2-1). Roembiak was matchwin naar, nadat De Witt had ge zorgd voor 1-0 en Wiekens de 1-1 inschoot. Holster van Heracles scoorde tegen VW na vier minuten 1-0. Pas in de laatste minuut zette Rayer van VW de ploegen op gelij ke hoogte. Tegen het wel in vorm ver kerende MW had Cambuur het moeilijk. Na de prachtig benutte vrije trap van Leide- naar Van As in de 20ste mi nuut holde Cambuur achter de feiten aan. NAC-Heerenveen 5-1 (2-1) 1. Wouden 0- 1. 32. Abdellaoui 1-1 (strafschop), 45. Brusselers 2-1, 67. Arnold 3-1, 82. Arnold 4-1, 88. Atmodikoro 5-1. Scheidsrechter: Luyten Toeschouwers: 10.641. Rode kaart: 55. Abdellaoui (NAC, 2xgeel) Gele kaart: Scheepers, Lokhoff (NAC), Talan, Hansma, Wouden, Roelofsen, Tomasson (Heerenveen). Roda JC-Ajax 2-0 (2-0). 18. Babangida 1- 0, 35. Doomernik 2-0. Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers: 14 000. Gele kaart: Kluivert (Ajax) Fortuna S-Vitesse 0- 0. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschou wers: 5000 Gele kaart: Lanckohr (Fortuna S). Willem ll-PSV 2-5 (2-3). 10 Nilis 0-1. 15. De Gier 1-1, 27. Zenden 1-2, 33. Zenden 1-3. 39 De Gier 2-3, 53 Nilis 2-4, 82. Gudjohnsen 2-5 Scheidsrechter: Zuide- ma Toeschouwers: 11.900. Gele kaart: Konterman (Willem II), Wouters (PSV). Go Ahead Eagles-FC Twente 1-3 (0-1). 33. Ten Caat 0-1, 60. Ellerman 0-2, 82. Bos velt 0-3, 83. Heering 1-3 (strafschop). Scheidsrechter: Schuurmans Toeschou wers: 7250 Sparta-FC Volendam 1-0 (0-0). 62. Gerard de Nooijer 1-0. Scheidsrechter: Van Vliet Toeschouwers: 3250 Gele kaart: Krom- heer, Binken, Obdam (Volendam) FC Utrecht-FC Groningen 0-1 (0-1). 31 Bombarda 0-1 (strafschop). Scheidsrech ter: Temmink Toeschouwers: 5000 Gele kaart: Asmus. Van Kessel. Boussatta (FC Utrecht). Boudesteyn. De Jong (FC Gronin gen). RKC-De Graafschap 5-0 (2-0). 1Petrovic 1-0, 45. Wijnhard 2-0, 49. Kalezic 3-0, 66. Van Aerde 4-0, 90. Muller 5-0 (straf schop). Scheidsrechter: IJkhout Toe schouwers: 2900 Gele kaart: Petrovic (RKC), Victoria, Breetveld, Olyslager (De Graafschap). Feyenoord-NEC 2-1 (2-1). 18 Van Eijke ren 0-1, 23. Taument 1-1, 33. Iwan 2-1. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschou wers: 20.173. Gele kaart: Verhoeven, Aal bers, Stock, Van Diemen, Van Eijkeren (NEC) naldo (PSV) 12; 8 Kanu (Ajax), Litmanen (Ajax) 11; 10. Makaay (Vitesse), Bruggink (FC Twente), Overmars (A|ax), Hoekstra (Ajax/PSV), Tammer (Eagles/Heerenveen), Wouden (Heerenveen), Cocu (PSV), Ham ming (Fortuna) 10 Programma morgen: FC Twente - Willem 11 Vrijdag: Volendam - GA Eagles. Zaterdag: Groningen - Willem II, Heeren veen - FC Utrecht, FC Twente Fortuna Sit- tard, NEC-RKC. Maandag (Tweede Paasdag): PSV - A|ax, Vitesse - NAC Zondag (Eerste Paasdag), halve finale beker: Sparta - Feyenoord Feyenoord NAC Sparta Roda JC Vitesse Heerenveen FC Twente Groningen RKC Willem II Fortuna S. Graafschap GA Eagles Volendam FC Utrecht 28 3 28 22 28 20 29 14 28 12 29 12 29 11 28 12 28 11 28 12 29 9 28 10 3 3 69 84-19 4 4 64 88-20 8 7 50 54-34 10 6 46 51-30 9 8 45 47-46 11 7 44 37-33 7 9 43 41-39 10 7 43 53-55 6 10 42 41-45 13 7 40 34-37 8 10 38 38-38 9 9 36 46-42 10 13 28 23-48 8 16 23 31-61 7 15 22 37-52 6 16 21 19-52 7 18 19 28-67 8 17 17 18-52 EERSTE DIVISIE Cambuur-MW 0-1 (0-1). 20. Van As 0-1 Scheidsrechter: Sterk Toeschouwers: 4750 Gele kaart: Hendriksen (Cambuur), Gentile, Joordens, Van As, Van Duinhoven (MW). Den Bosch-Excelsior 2-0 (0-0). 58. Leur- ling 1-0 (strafschop), 77. Gerver 2-0 Scheidsrechter: De Graaf Toeschouwers: 1885 Gele kaart: Laisina (Den Bosch), Van de Heuvel, Taument, Rijaard (Excel- Emmen-Telstar 3-1 (2-1). 13. Drent 1-0, 25. Tevreden 1 -134 Alberda 2-171Al- berda 3-1 Scheidsrechter: Van Egmond Toeschouwers: 3646 Gele kaart: Ahan nach. Smak (Telstar). Eindhoven-Veendam 1-2 (1-1). 16. De Witt 1-0, 36. Wiekens 1-1 (strafschop), 57 Roembiak 1-2. Scheidsrechter: Weste rink. Toeschouwers: 1123. Gele kaart: Ra- domski (Veendam) Top Oss-Haarlem 1-1 (1-1). 6 Driessen 1- 0, 10. Van der Haar 1-1. Scheidsrechter: Inia Toeschouwers: 1835 Rode kaart 81 Strobbe (Haarlem) Gele kaart: Van der Goor, Driessen (Top), Strobbe (Haarlem). Helmond Sport-RBC 0-2 (0-2). 14. Van Oeveren 0-1, 45. Simons 0-2. Scheids rechter: Koopman. Toeschouwers: 1200. Gele kaart: Moen, Van Leeuwen (Hel mond), Van Gils, Van Oeveren (RBC). Heracles-VW 1-1 (1-0). 4 Holster 1-0, 90 Rayer 1-1 Scheidsrechter: Van Beek Toeschouwers: 1574 Rode kaart: 1. Van Campenhout (Heracles). Gele kaart: Was- lander. Vink (Heracles). Geurtjens, Rayer, Bakboord (VW). AZ-Dordrecht 2-2 (1-1). 1. Buskermolen 1 0, 30 Lankhaar 1-1, 59 Keur 2-1, 79. Summerville 2-2 Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 5335. Gele kaart: Rook, Van der Laan (Dordrecht). FC Den Haag-FC Zwolle 2-0 (0-0). 76. Van Deene 1-0, 79. Price 2-0 Scheidsrechter: Buiting Toeschouwers: 1495. Gele kaart: Goossens, Burgos, Grünholz (FC Den Haag), Smit, Slot, Van den Berg (FC Zwol le). Programma vrijdag: FC Zwolle-Heracles, MW-AZ, Telstar-Veendam. Zaterdag: Emmen-FC Den Bosch, Excel sior-Cambuur, Dordrecht '90-FC Den Haag, WV-Helmond Sport. RBC-TOP Oss, Haarlem-Eindhoven. Maandag (Tweede Paasdag): Telstar-Hel mond Sport. Veendam-AZ, TOP Oss-Hera- cles. Dinsdag: Cambuur-RBC, Excelsior-VW Cambuur L. Veendam Den Bosch VW Heracles Telstar Dordr. '90 FC Zwolle Den Haag Eindhoven Excelsior Helm.Sport VIERDE PERIODE Haarlem Heracles Den Haag Veendam RBC Den Bosch Telstar Dord. "90 FC Zwolle Eindhoven Cambuur Helmond 29 17 10 28 16 9 28 14 11 28 14 8 29 13 10 28 11 10 28 12 7 28 10 10 29 9 12 28 8 13 29 11 3 29 8 11 28 8 6 29 5 11 2 61 62-30 3 57 51-25 3 53 43-20 6 50 42-30 6 49 45-32 7 43 42-30 9 43 47-37 8 40 34-30 8 39 44-41 7 37 44-38 15 36 37-45 10 35 33-38 14 30 25-44 13 26 32-39 17 26 33-52 14 23 38-65 18 22 31-63 19 21 30-54 i 3 1 0 10 l 3 1 0 10 12 2 0 8 12 2 0 8 12 11 7 12 11 7 12 11 7 12 0 2 6 12 0 2 6 12 0 2 6 112 1 5 1112 4 10 4 0 4 10 3 1 3 110 3 3 10 2 2 2 10 13 1 10 0 4 0

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 17