Krajicek slaat afzwaaiers 'Heieen van Duyn krijgt eindelijk erkenning BOLLEN Sport UEFA beboet en waarschuwt Feyenoord WOENSDAG 27 MAART 1996 Erik Zabel wint opnieuw cornella de llobrecatErik Zabel heeft zijn tweede opeenvol gende overwinning in de Catalaanse week behaald. De Duitser won gisteren na de rit van 188 kilometer van Lloret de Mar naar Cornella de Llobregat de massasprint voor zijn landgenoot Mar cel Wust en de Spanjaard Melchor Mauri. Arminia Bielefeld begint rechtszaak bielefeld De leiding van Arminia Bielefeld heeft gisteren een rechtszaak aanhangig gemaakt tegen Gérard de Nooijer. Volgens de Duitse club is de Spartaan een maand geleden mondeling ak koord gegaan met een aanbieding. De Nooijer ontkent dit en heeft sindsdien geen contact meer opgenomen met Arminia. Manager Rudiger Lamm van Bielefeld besloot tot gerechtelijke stappen, nadat hij had gehoord dat zowel Gérard als Dennis de Nooijer zich heeft vastgelegd voor volgend seizoen. Bij welke club, wist Lamm niet te zeggen. Demonstratiepartij Piket-Karpov den haag FlDE-wereldkampioen Anatoli Karpov uit Rusland en de Nederlandse grootmeesters Jan Timman en Jeroen Piket ope- nen op 10 april met demonstratiepartijen het elfde computer schaaktoernooi in Den Haag. Karpov neemt het op tegen Fritz, de regerend wereldkampioen onder de computers. Aan het toer nooi nemen ruim vijftig schakers uit tien landen deel, onder wie bijna twintig grootmeesters en meesters. Ze nemen het op tegen evenzoveel speciaal geselecteerde computerprogramma's. Amateurteam blijft Vogels de baas spakenburg Het Nederlands amateurteam oefende gisteravond in Spakenburg tegen zaterdageersteklasser IJsselmeervogels en won met 3-1. Oranje, met Gert Aandewiel en Peter Kruit (Quick Boys) en Kenneth Braaf en Pim Langeveld van Katwijk in de ba ft sis leidde op Sportpark De Westmaat bij rust al met 2-0. De ploeg van scheidende bondscoach Ron Groenewoud zag Geurd ri Koelewijn een eigen doelpunt verzorgen. Aschwin de Bruin te- Ikende voor 2-0. Na rust voerde Scheveninger Sjaak Polak de sco- jre op naar 3-0. Gérard van der Nooy redde tien minuten voor tijd de eer. Op maandag 1 april reist Oranje naar Engeland om op 2 april een oefeninterland te spelen tegen de Britten. Joris Vrij stapt uit roeiselectie Amsterdam De spanningen in de Nederlandse roeiselectie voor de Olympische Spelen in Atlanta lopen op. Bij de lichte scullers (twee riemen per roeier) staakte Joris Vrij zijn pogingen om een plaats te bemachtigen in de dubbel twee die wordt afgevaardigd naar Adanta. Bondscoach Jan Klerks heeft nu nog vijf kandida ten over voor de twee beschikbare plaatsen. Eerder waren er se lectieperikelen rond de Holland Acht. Jaap Krijtenburg verliet te leurgesteld het trainingskamp in Sevilla. Na een verhelderend gesprek met hoofdcoach Rene Mijnders nam hij plaats in de vier zonder, die nog een olympisch deelnamebewijs moet Brenda van Stralen wellicht naar VS leiden» Ter Leede-speelster Brenda van Stralen heeft een aan bieding gekregen van het Franklin Pierce College om daar te voetballen en te studeren. De Amerikaanse universiteit is via Nathalie Geeris op het spoor gekomen van de 21-jarige Leidse, die nog enige bedenktijd heeft gevraagd. Geeris heeft zelf drie jaar voor het College gevoetbald en gaat binnenkort in Japan als voetbalprof aan de slag. Van Stralen verwacht een week nodig te hebben voor haar beslissing. Politiek in geweer tegen betaal-TV den haag Sportorganisaties moeten inzien dat zij brede publici teit nodig hebben. Als grote wielerwedstrijden niet meer op het open televisienet te zien zijn, haken sponsors af. „Het behoort tot de maatschappelijke verantwoordelijkheid van sportorgani saties dat grote evenementen voor een zo groot mogelijk televi siepubliek toegankelijk zijn." Dat vindt Dick Dees, Eerste-Ka- merlid en wielerliefhebber. Dees miste zaterdag de opening van het wielerseizoen. Tot zijn ongenoegen was Milaan-SanRemo slechts met behulp van de decoder van FilmNet rechtstreeks te volgen. Dees nodigt staatssecretaris Terpstra van VWS uit het gesprek hierover met de georganiseerde sport aan te gaan. B ONDERWATER. 071-5 geneve afp/sid De tuchtcommissie van de Europese voet balbond heeft Feyenoord een zware geld boete opgelegd. De Rotterdamse club dient een bedrag van ruim 67.000 gulden te beta len voor wangedrag van de supporters bij de uitwedstrijd tegen Borussia Mön- chengladbach. De tuchtcommissie dreigt met een uitsluiting op Europees niveau als de club opnieuw in opspraak komt door haar aanhang. Het UEFA-college strafte Feyenoord ook voor het afsteken van vuurwerk („bengaals vuur") in het stadion bij de thuiswedstrijd. Voor dit vergrijp is de Rotterdamse club de UEFA een bedrag van ruim 20.000 gulden schuldig. In totaal moet Feyenoord derhal ve bijna 90.000 gulden naar de Europese voetbalbond overmaken. Voorzitter Jorien van den Herik wilde niet meteen reageren op de uitspraak van de tuchtcommissie. „Ik wil eerst het vonnis van de UEFA nauwkeurig bestuderen", liet hij weten. „Daarna kan ik pas een duidelijk standpunt innemen. Borussia MG moet ook boeten voor het gewelddadige gedrag van de eigen fans in het Rheinstadion. De Duitse club moet ruim 20.000 gulden storten op de bankreke ning van de UEFA. De tuchtcommissie waarschuwde de Rot terdamse clubleiding voor nieuwe ongere geldheden. „Indien bij Feyenoord opnieuw incidenten ontstaan, zullen we nog zwaar dere sancties opleggen. Daarbij is een schorsing voor Europese bekertoernooien niet uitgesloten", liet het college in een persverklaring weten. De tuchtcommissie deed tevens de sug gestie om het aantal toegangsbewijzen voor Nederlandse supporters bij de uitwedstrijd tegen Rapid Wien, op 18 april in de halve fi nales van het EC-toemooi voor bekerwin naars, zo klein mogelijk te houden. Feye noord kreeg tijdens de eerste wedstrijd te gen Borussia MG in Düsseldorf (7 maart) steun van ongeveer 15.000 fans. Een klein deel van de aanhang misdroeg zich zowel binnen als buiten het stadion. Na de wedstrijd (2-2) bestormden enkele honderden 'supporters' het veld. Met de nodige moeite slaagde de politie erin de or de te herstellen en de heethoofden terug naar de tribunes te sturen. Ook Barcelona werd beboet. De Spaanse club moet ruim 130.000 gulden betalen aan de UEFA. Tijdens de eerste wedstrijd in Nou Camp tegen PSV (2-2) werd een grens rechter geraakt door een muntstuk, gewor pen door een Spaanse toeschouwers. Doel man Ronald Waterreus kreeg een flesje naar zijn hoofd gegooid. Eltingh door kniepeesontsteking voorlopig aan de kant Richard Krajicek speelde zijn slechtste partij in Key Biscayne, Pete Sampras zijn beste. Krajicek werd in de vierde ronde uitgescha keld, Sampras bereikte de laatste acht. Daarin had den beide spelers elkaar moeten ontmoeten. key biscane anp/gpd Krajicek verloor in zeventig mi nuten van Vince Spadea, een Amerikaan van 21 jaar uit Boca Raton, Florida, 6-7 2-6. Spadea, 90e van de wereld, sloeg in de tweedeset toe op 1-1. Hij brak twee keer de opslag van Kraji cek en rende naar 5-1. Daarvoor had Krajicek kansen. In de eerste set brak hij de opslag van Spadea en leek op weg naar de setzege. Maar plot seling haperde zijn eigen op slag. Hij begon dubbele fouten te slaan (vijf) en zijn eerste op slag raakte allengs minder in. Dat had zijn invloed op zijn spel. Het aantal afzwaaiers groeide tot 32. Spadea voelde de onzeker heid bij zijn tegenstander uit stekend aan. Hij nam weinig ri sico, produceerde slechts drie ongedwongen fouten en pakte de eerste set in de tiebreak met 7-1. Dat was het breekpunt in het duel, hoewel Krajicek de tweede set nog wel opende met servicewinst. Spadea ontmoet in de kwartfinales Pete Sampras, tweede geplaatst. Sampras speelde bij vlagen briljant tegen Todd Martin, 6-3 6-4. „Dit was mijn beste wedstrijd in vele we ken", zei de tennisser na zijn overwinning. „Ik was erop ge brand goed te beginnen maar ik ging beter en beter spelen." Agassi won in twee sets van de Canadees Lareau, nummer 139 van de wereld die Sieme- rink uit het toernooi kegelde, 6- 4 6-4. „Het ging beter dan in de voorgaande ronden", keek Agassi terug, „maar ik sta nog steeds niet honderd procent ge motiveerd te spelen." Courier had moeite met de Australiër Tebbutt, 96e van de wereld, 3-6 6-4 7-5, Chang met Korda, 6-3 3-6 6-3. Bij de vrouwen bereikten Graf en Davenport de laatste vier. Graf, vier keer winnaar in Key Biscayne en in de laatste tien jaar nooit eerder uitgeschakeld dan in halve finales, moest hard werken voor haar zege op Kimi- ko Date, 7-6 6-3. Davenport ging tegen Huber als een torna do over de baan, 6-0 6-1. Eltingh Jacco Eltingh is voorlopig uit de 'running'. De tennisser heeft last van een kniepeesonsleking in beide knieën. Met rust en therapie wil hij die blessure te lijf gaan. Eltingh betwijfelt of hij op tijd fit zal zijn voor de Open Franse op Roland Garros, eind In Key Biscane speelde Jacco Eltingh in de eerste ronde tegen de Amerikaan Jonathan Stark zijn voorlopig laatste partij. Bij terugkeer in Nederland liet hij zich weer door artsen onder zoeken. De Heerdenaar sukkelt al langer met knieproblemen. Begin februari in Jaipur gaf hij zelfs de slotpartij in de Davis Cup-wedstrijd tegen India op, omdat de blessure hem verder Richard Krajicek slaagde er niet in de kwartfinales v Key Biscayne te bereiken. De Amerikaan Spadea w« n het toernooi van te sterk, archief foto anp spelen belette. Eltingh zag af van een kijkoperatie en prefe reerde een korte rustperiode van drie weken. Bij het ABN/Amro-toernooi in Rotter dam verscheen hij weer op de baan. Daar won hij van de Rus Olhovsky, maar verloor van Ye- vgeni Kafelnikov. In Key Biscane kreeg hij op nieuw last van irritaties in de knieën. „Rechts erger dan links." Nu is Eltingh wel van plan om langer rust te nemen. „Het is ook nog eens een plaats waar je een slechte doorbloeding hebt. Volgens de dokter is een opera tie niet de oplossing. De ontste king zit ook ver achter in de knie, waardoor het een lastige operatie zou worden. De kans dat je daardoor meer kapot maakt dan herstelt is groot. We moeten de natuur de kans ge- iez.icht van Grasshoppers wil kroon op werk zetten ieleen van Duyn is het gezicht in DVZ/Grasshoppers. Haar Ito prijkt op de voorkant van et clubblad, de presentatiegids pi het eerste team en in diver- j advertenties in de regionale ftg- en weekbladen. Daarnaast ze al zeven jaar een gewaar- berde kracht in de hoofdmacht in de basketballende eredivi- (onist. Pas dit jaar kwam de er- inning van en naar buiten. Duyn werd voor het eerst ^>or het All Star Gala uitgeno- Igd, om in de traditionele wed- jrijd tussen de beste speelsters in noord en zuid op te draven. Is kroon op haar beste seizoen it nu toe. Een seizoen ook, jaarin Grasshoppers voor het hoirst in zijn bestaan de finale tefen de play-offs kan halen om 3°fet landskampioenschap. Mor- 3 Bnavond komt Jolly Jumpers ior de eerste wedstrijd van de finale in sporthal Cleyn 3^iin op bezoek. Zaterdag volgt Tubbergen de tweede ont- loeting in de best-of-three se- e. „We moeten ze niet onder schatten, maar we winnen met aldus de 29-jarige for ward. Heieen van Duyn, geboren in Beelen, werd drie jaar gele- n niet alleen het gezicht van asshoppers vanwege het feit t ze de meest fotogenieke dtieelster van het vlaggenschip dej. Het gegeven dat ze een origi- •le Katwijkse is speelde na- lurlijk mee. Maar pas sinds dit heeft ze ook meer verant- lordelijkheden gekregen. Van yn werd captain nadat haar ichtje Anja Kuyt een punt ach- haar carrière zette. Kuyt, het iegbeeld van de Katwijksen lor haar nimmer aflatende in- kan niet vervangen worden, ook Van Duyn. „Ik mis edïnja wel. Door haar doorzet- igsvermogen kon ze het team sleeptouw nemen, Haar sco- nbreng was heel belangrijk als het moest ging ze in haar intje pressen. Ik ben niet zo'n Toen Martin Hoekstra me aan het begin van het seizoen vroeg of ik aaanvoerster wilde zei ik ook niet gelijk ja." Er werd besloten om een ge zamenlijk aanvoerderschap aan te gaan met Marie-José Allers, veelvuldig international. Vooral om de jonge Katwijkse talenten in de selectie bij te staan. „Ik ben een tussenpersoon. Voor sommigen is de drempel om naar de coach toe te stappen te hoog. Dat had ik vroeger bij La ce Strong ook." Van Duyn begon op elf-jarige leeftijd bij Grasshoppers. Via haar lagere school deed ze mee aan een basketbaltoernooi en werd daarna gelijk gevraagd om mee te komen trainen. „Dat werd soebatten bij mijn ouders. Want Heieen tenniste en He- leen turnde al." Basketbal greep haar, ook al is ze niet 24 uur per dag met het spelletje bezig. Je zal Van Duyn in haar vrije tijd niet op een basketbalpleintje te genkomen. Daarvoor was en is de interesse voor andere spor ten te groot. Turnen liet ze lo pen, maar de tennissport beoe fent ze nog steeds. Ook voetbal neemt een grote plaats in in haar hart. Regelmatig is ze op het Quick Boys-veld te vinden. Niet vreemd, omdat echtgenoot Jaap in het eerste van de Kat wijkse zaterdag-eersteklasser speelt. Met haar man deelt ze tevens een grote voorliefde voor motoren. De vakanties worden op de motor doorgebracht. Met de vele basketbal-succes sen werd ook de fascinatie gro ter. „Je wordt vanzelf wel fana tiek als je vaak kampioen wordt. Ik heb altijd in leuke en fanatie ke teams gespeeld. Maar als de training of de wedstrijd over is, vind ik het wel genoeg." Haar carrière kende een - beetje vreemd verloop. In haar kadettentijd moest ze al opdra ven in het eerste, omdat er een speelster wegviel. Het jaar daar op ging ze terug naar de junio ren en kwam vervolgens in het tweede terecht. Als bankspeel- ster van het eerste speelde ze weinig, maar toch bleef de drang om te basketballen aan wezig. „Ik ben een streber, wil altijd in de hoogste teams spe len. En bovendien waren het al tijd leuke teams. Ook in het tweede, dat erg fanatiek was. Er werd niet geduld dat je een trai ning oversloeg." Na zeven jaar hoofdmacht is de definitieve doorbraak geko men. Mede ook, omdat ze nu veel scoort. Voor die tijd onder scheidde ze zich vooral in ver dedigend opzicht. „Ik draai heerlijk dit seizoen. Ik sta er zelf van te kijken. Ik was nooit zo aanvallend ingesteld. Maar dit seizoen lukt het, ik heb meer zelfvertrouwen, durf de één-te- gen-één aan te gaan." Het zelf vertrouwen is gegroeid en dat komt het spel ten goede. „Ik krijg nu meer minuten. Omdat Anja Kuyt weg is, ben ik een van de belangrijkere spelers gewor den. Dat heb ik ook aan de coach te danken. Onder Han Wallaart en Lace Strong speelde ik bijr^a niet en was ik al blij dat ik eenmaal in het veld een goe de pass had gegeven. Maar ik ben ook weer niet zo belangrijk dat ik onmisbaar ben. Als Petra Weeda bijvoorbeeld wegvalt is dat veel erger." Vooral de invloed van de nieuwe coach, Martin Hoekstra, heeft haar goed gedaan. „Ik krijg meer kansen. Vorig jaar stond ik ook wel in de basis, maar had toch steeds het gevoel dat ik zesde man was. Voor mijn eigen gevoel waren de an dere vijf beter. Martin geeft me nu het gevoel dat ik gevaarlijk kan zijn." Dat ze gevaarlijk is en regel matig tegen de 20 punten of meer scoort is ook de rest van de basketbalwereld opgevallen. Bij het jaarlijkse All Star Gala stond ze opeens ook in het veld. „Ik had een lekker vrij weekend gepland. Had ook al gezegd dat ik niet zou gaan kijken nar de All Star Game. Ik was totaal ver rast toen ik die brief kreeg dat ik mee mocht doen. Ik had niet gedacht dat ik ook bij andere coaches was opgevallen. Daar ben ik best trots op. De reacties die ik op straat en op werk kreeg waren ook erg leuk", al dus de verpleegster in het Kat wijkse Zeehospitium. De erkenning neemt niet weg, dat er nog het een en ander te verbeteren is aan haar spel. Ze moet er zelf om lachen. „Het klinkt heel gek voor een basket balster, maar dribbelen is niet mijn sterkste kant. En ook ver dedigend kan het wat beter. Ik heb de neiging om de drie- puntsschutter te kort te verde digen, waardoor ik het overzicht kwijt raak en vergeet helpside te geven. Daar moet ik nog aan werken." Regelmatig trainen in het krachthonk heeft haar ster ker gemaakt, waardoor ze ge makkelijker is gaan scoren. Toch kan het nog beter uitge buit worden. „Ik ben geloof ik de enige in het team die geen driepunter kan schieten. Ik haal het niet eens." Genoeg dus om nog aan te schaven en er in ieder geval nog een jaartje aan vast te plakken. Want de landstitel lonkt. „Toen we voor de eerste keer de beker wonnen (tegen het zwaar favo riete Tonego red.) was dat het hoogtepunt. Maar het echte hoogtepunt moet nog komen." Als Grasshoppers Jolly Jumpers uitschakelt, wacht Den Helder nog steeds de grote favoriet voor de landstitel ook al won Grasshoppers al een keer dit jaarin de finale. „We kunnen van Den Helder winnen, maar drie keer (de finale gaat om drie gewonnen wedstrijden red.) weet ik niet. Alles moet meezit- Niet alleen de progressie die ze nog kan maken en het lands kampioenschap, zijn redenen om door te gaan. „Volgend jaar komt mijn nichtje Corinda Guyt meetrainen. En van haar moet tante Heieen natuurlijk blijven. Ach, ik speel gewoon door tot dat ik kinderen krijg." SUIZ J OPMERKELIJKE ACHTERGRONDEN VAN DE SPORT Rocky Pitti speelt nooit meer in het shirt van Noord- wijk. De linkspoot is buiten het veld even grillig als daar binnen. Dit seizoen demon streerde de Sassenheimer al een keer dat hij niet hele maal lekker in zijn vel zit aan de Duinwetering. Tijdens Noordwijk-Katwijk werd hij gewisseld en dat zinde Pitti niet. Demonstratief gooide hij zijn shirt in een afvalbak en nam pijlsnel de benen om een tijdje niets van zich te la ten horen. Om ineens weer op te duiken. Het lijkt er ech ter nu op dat het tussen Noordwijk en Pitti definitief is afgelopen. Pitti: „Het is duidelijk dat ik vol gend seizoen voor een andere club speel. Maar ik schiet er niets zo mee op om hier mee naar buiten te treden. Bel de elftalleider maar, of het be stuur. Maar beste Rocky, het is toch vreemd om midden in het seizoen er ineens te brui aan te geven? Pitti ontdooit langzaam: „Waar ik moeite mee heb is onrechtvaardigheid. Ik heb dit seizoen gewoon geen kans gehad en dat steekt me. Pitti begint te koken: „Niets ten nadele van Ro bert Vermin, maar de trainer heeft hem te lang de hand bo ven het hoofd gehouden. Aangezien de trainer de op stelling maakt, vond ik het beter om er een punt achter te zetten. Ik doe voor mijn rech tenstudie nog drie tentamens en dan ga ik drie weken op vakantie. Trainer Ruud Bröring vindt de handelwijze van Pitti om midden in het seizoen op te stappen 'niet zo netjes'. „Hij is weg, maar verder weet ik van niets. Rocky heeft met iedereen gesproken, be halve met mij. Dat neem ik hem kwalijk. Dan had hij kunnen horen dat ik hem de komende weken keihard no dig heb. Hij laat mij niet in de steek, maar de spelers van het eerste en tweede plus de supporters. Maar nee hoor, hij kon het geduld kennelijk niet opbrengen. Wat is dat toch tegenwoordig met die voetballers. Ze willen er niet uit als ze worden gewisseld doelt op Hoekman van NEC), of ze stappen op als ze geen kans krijgen. Bij Lisse speelt Jelle Visser ook niet meer. Dat heb je zeker wel gehoord. Wij hebben dat niet ge hoord, maar doen net alsof dat nieuws ons heeft bereikt. Ja, het is wat Ruud met die spelers van vandaag. Succes vanavond tegen ARC (hij ver liest later op de avond met 4- 1 van ARC). „Met jelle Visser". Goeienavond. We hebben gehoord dat je er mee ge stopt bent. Visser: Dat klopt. ,Ach, er gebeurde iets dat me niet aanstond en dat was de bekende druppel. Dat ik niet speelde heeft er ook mee te maken. En dat ik sukkelde met blessures. Het was voor mij allemaal genoeg. Staat de deur nog op een kier? Voor Lisse dit seizoen niet Lisse-begeleider Frans van der Laan gaat nog een po ging wagen om de breuk met Visser te lijmen. Hij staat toevallig op mijn lijst. Ik heb 'm twee weken la ten betijen. We willen Visser graag terug. Ik vind dat je een seizoen moet eindigen met de spelers met wie je begonnen bent. Ik hoop dat het goed komt. Visser daarop: ,Ach, in de voetballerij weet je het nooit. Het invullen van een wedstrijdfor mulier na een voetbalwedstrijd verdient de grootste zorgvuldigheid. De lettertjes, maar meer nog de cijfertjes moeten kloppen. Waar slordigheid of, erger, bewuste slordigheid toe kan leiden, weten ze bij DEVJO inmiddels. Bij die Voorburg- se club meende de KNVB on langs fraude te hebben aan getoond. De man die na mens de club de papieren verzorgt, werd voor vijf jaar geschorst door de bond. In Voorburg - laten we dat maar toeval noemen - is nu een andere vereniging ver dacht. De KNVB heeft een onderzoek ingesteld naar de formulieren van het duel Wilhelmus - Foreholte. Er is iets niet in de haak met de codes, die worden gebruikt om een gele of rode kaart aan te duiden. De thuisspe- lende club zou hebben ge rommeld met het papiertje. „Ja, de nadruk op zegt woordvoerder R. van de Broek van de KNVB. De man van de afdeling tuchtza- ken bevestigt dat er een on derzoek loopt naar Wilhel- En in het kader van dat onderzoek zeg ik verder niets. Hoewel Van de Broek zich in stilzwijgen hult, is de bond in een eerder stadium al veel te ver gegaan, menen ze bij Wilhelmus. Het is onbehoorlijk van de KNVB dat deze zaak in de publiciteit is gekomen. Er is niets bewezen en het onder zoek loopt. De beschuldigin gen komen op mij vreemd over. De KNVB zit op de ver keerde weg, zegt voorzitter Wim van der Meer, die verder niets wil zeggen over de geruchten als zou het formulier zijn ver valst. De kwestie houdt niet al leen de KNVB en Wilhelmus bezig, ook Foreholte, Lugdunum, Roodenburg, WSB en SJC zijn zeer geïnte resseerd in de afloop van de zaak Wilhelmus speelt im mers met die 'Leidse' clubs in de tweede klasse en is koploper. Als er een sanctie volgt voor Wilhelmus kan het voor de ranglijst nog gekke gevolgen hebben. Want het gerucht gaat dat er is gerommeld met codes waardoor een hele gele kaart op het formulier een halve werd en waardoor dus een schorsing werd voorkomen. Foreholte is in elk gevraagd om een kopie van het formu lier op te sturen naar de bond. Hans van de Berg van de Voorhoutse tweedeklasser kijkt wel uit voor valse be schuldigingen, maar hij heeft ook een en ander in de wan delgangen gehoord. „Van code 12 zou code 02 zijn gemaakt. Dat betekent dat een hele gele kaart een halve wordt voor Zeist, want de codes 1 tot en met 8 betref fen een halve gele kaart. De codes 11 tot en met 17 een he le. Als het allemaal waar is dat er is gerommeld dan ga je als vereniging wel af, vind ik." Voorzitter Van der Meer van Wilhelmus zegt dat hij persoonlijk verantwoordelijk is voor de wedstrijdformulie ren van zijn club. „Ik neem de verantwoorde lijkheid voor deze kwestie, wat er ook gebeurt. Verder ga ik geen vragen beantwoorden van de pers. Vult de voorzitter de for mulieren zeifin? „We kunnen beter een ein de maken aan dit gesprek. rob onderwater

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 21