HOOGVLIET? Parkeerchaos geen reden te vertrekken Den Haag: regels aanpassen om ontuchtaffaires te voorkomen Startsein voor bouw Haagse tramtunnel Onderzoek Consumentengids: HOOGVLIET HEEFT DE ALLERLAAGSTE PRIJZEN! Randstad Ex-verslaggever blijkt een notoire oplichter NZH neemt Taxicentrale Heerhugowaard over Minder moord en doodslag in arrondissement Den Ha Bewezen de goedkoopste! Stadhuis Rotterdam heeft carillon terug Hoogvliet bewezen de goedkoopste! WOENSDAG 27 MAART 1996 Trendrapportage stadshart Amsterdam Het groeiend parkeerprobleem in het centrum van Am sterdam jaagt bedrijven de binnenstad niet uit. Onderne mingen die het centrum de rug toekeren, doen dat in de eerste plaats omdat ze ruimte tekortkomen en ze in het centrum nauwelijks mogelijkheden hebben om uit te breiden. amsterdam anpte kunnen signaleren. Uitgangs punt blijft dat er een evenwich- Dat blijkt uit de Trendrapporta- tige mengeling van wonen, wer- ge 1995 over het Amsterdamse ken en recreëren blijft bestaan, stadshart. Het totaal aantal kan- De gemeentelijke dienst toren in de binnenstad daalt, ruimtelijke ordening waar omdat voor vertrekkende be- schuwde verantwoordelijk wet- drijven geen nieuwe onderne- houder Stadig in januari van dit mingen de plaats komen, maar jaar al dat het populairder wor- dure koopappartementen. De den van de Amsterdamse bin- werkgelegenheid in het een- nenstad bij bewoners, niet lan- trum daalt daardoor, en het ger ten koste mag gaan van de aantal inwoners stijgt. De be- kleine bedrijvigheid. De ge- hoefte van die bewoners aan meente moet volgens de dienst parkeerplaatsen uit zich in een minder makkelijk toestemming sterk stijgend aantal aanvragen geven om bedrijfsruimte om te voor inpandige parkeervoorzie- zetten in woningen. Die ontwik- ningen. keling leidde er in de afgelopen De gemeente gebruikt haar dertig jaar namelijk toe dat het eigen rapportage om omge- aantal arbeidsplaatsen in het wenste ontwikkelingen in het centrum met meer dan de helft kwetsbare hart van de stad snel daalde, van 160.000 naar 75.000. Een man die zich voordoet als een verslaggever van Stadsradio 94 blijkt niet meer dan een notoire oplichter te zijn. Deze 47-ja- rige Hagenaar werkte vanaf september vorig jaar enkele weken voor de sportredactie van de stadsomroep Haaglanden, maar werd ontslagen toen er achtereenvolgens een deurwaarder en twee schuldeisers op de stoep stonden. Daarna heeft de man tel kens op dezelfde wijze mensen opgelicht. Hij toont een visite kaartje, komt zeer betrouwbaar over met het verhaal dat hij slachtoffer van diefstal is geworden en weet telkens enkele hon derden guldens los te praten. De man opereert internationaal. Hij is ondermeer geweest in Parijs, Lyon, Nice, Frankfurt en Ber lijn. .Vorige week zat hij in Dusseldorfaldus directeur H. van Zaale van stadsomroep Haaglanden. haarlem anpproblemen toen uitkwam dat de directie op grote schaal zwart De vervoermaatschappij NZH loon uitbetaalde. Het bleek dat gaat de failliete, in opspraak ge- het bedrijf een schuld van 8 raakte Taxicentrale uit Heer- miljoen gulden had. De fiscüs hugowaard overnemen. Met diende bovendien een nahef- uitzondering van het bedrijfs- fïng van 5 miljoen in. vervoer Petten gaan alle vesti gingen van de centrale naar de Bij de taxicentrale werken 250 Taxigroep Noord Holland, die chauffeurs. De NZH zal zo veel deel uitmaakt van de NZH. mogelijk gebruik maken van het Vorige maand raakte de taxi- huidige personeel van de taxi centrale Heerhugowaard in de centrale. Na affaire rond Haarlemse leerkracht: gpd/kees van der linden De dienst onderwijs van de gemeente Den Haag wil met het ministerie overleg plegen een ontuchtzaak als die op de Haagse openbare school Bresterhaghe, in de toe komst te voorkomen. Een Haarlemmer die al twee keer eerder wegens ontucht met leerlingen was veroordeeld, kon hier bij zijn aanstelling in 1991 een verklaring van De Haagse onderwijsdirecteur A. Bur gers van den Bogaert constateert dat door het huidige systeem - waarin gemeenten op eigen houtje verklaringen van goed ge drag overleggen - in Nederland geen cen traal meldpunt is. „Er is geen overzicht van onderwijskrachten die zijn ontslagen voor dergelijke feiten. Vroeger had de onder- wijsinspecteur daar wel een helder inzicht in. Deregulering is een goede zaak, maar het wordt anders indien de mazen in het net te groot worden". Als iemand een verklaring van goed ge drag moet overhandigen aan zijn toekom stige werkgever, onderzoekt de afdeling burgerzaken of de aanvrager een strafblad heeft. Een woordvoerster van de Haarlem se afdeling burgerzaken: „Bij dat onder zoek worden echter geen veroordelingen betrokken die langer dan vier jaar geleden zijn uitgesproken. Behalve in het geval van een gevangenisstraf, daar staat een termijn vari acht jaar voor." Zij kon gisteren niet zeggen of die acht-jarige termijn ook geldt voor voorwaardelijke celstraffen. De Haar lemmer kreeg in 1985 immers drie maan den voorwaardelijk opgelegd. Overigens gaf de gemeente Haarlem al eerder een verklaring van goed gedrag af aan de ontuchtplegende leerkracht, name lijk in 1988, toen hij op Atheneum Hage- veld aan de slag ging. Sinds zijn veroorde ling waren toen nog geen vier jaar verstre ken. De kans is groot dat er nooit een verkla ring voor de gang van zaken wordt gevon den. De gemeente Haarlem wist vanoch tend te melden dat de afdeling burgerza ken de betreffende dossiers met aanvragen inmiddels heeft vernietigd. „De wet schrijft voor dat we die papieren niet langer dan drie jaar bewaren Het openbaar ministerie in Den Haag kreeg vorig jaar 20 pro cent minder gevallen van (po ging tot) moord en doodslag te behandelen dan in 1994. Het af gelopen jaar kwamen er 200 ge vallen op het bureau van de of ficier van justitie, terwijl het er in 1994 nog 251 waren. Het aantal overvallen daalde helemaal spectaculair: van 219 naar vermoedelijk 138. Het OM moet hier een slag om de arm houden omdat er alleen nog cij fers zijn over de eerste helft van het vorige jaar. Het aantal straat- en tasjes roven steeg echter fors: het ging van 533 in 1994 naar 778 vorig jaar. In 1994 was er nog een da ling van dit soort misdrijven ten opzichte van 1993 geconsta teerd. Het aantal mishandelii en bedreigingen ging vorig omlaag ten opzichte van jaar daarvoor, zij het slech geringe mate: van 1972 1856. Dat staat in het din: verschenen jaarverslag van arrondissementsparket Haag. Officier van justitie mr. F tink vindt het nog te vroeg een verklaring te geven voo daling. „De oorzaak is nog onderzocht en we weten niet of het een ontwikkelii die doorzet. Het is een kwi van gissen." Ze wijst echte de geïntensiveerde en betei coördineerde aanpak van criminaliteit. „Toen dat paar jaar geleden in Amster gebeurde, zag je ook daar daling." t Schiphol nog i - trek bij reiziger geneve/sinapore rtr/anp iri Schiphol is niet langer de ei gewaardeerde luchthaven, i ]t staat nog altijd zeer goed aa iri schreven onder vliegtuigp; nt giers. De eerste positie is ni zamenlijk weggelegd voor j Chester en Changi (Singap Schiphol staat derde, zo 1 uit een enquête van de I - International Air Transpor sociation. Schiphol had in en 1993 de eerste plaats. 'e onderzoek betrof 43 luch10 ai vens. De IATA tekent bij zijn clusies aan dat er maar wi verschil is in de waarderii voor Schiphol, Mancheste 'e Changi. De organisatie, wa< meeste grote luchtvaartri schappijen bij zijn aangesk heeft ongeveer 45.000 pi giers naar hun mening Je vraagd. Daarbij ging het va le gemeen comfort tot vriendt ès heid van het personeel, de i heid bij het inchecken en vervoer van en naar de luch ven. Singapore en Manchf waren ditmaal voor het eer de enquête opgenomen. Schiphol doet het ook j bij handelaren en transport in het Verre Oosten. Dat 1 uit een enquête van Cargoi Asia onder zijn lezers. Bi vraag naar de beste Euro luchthaven staat Schiphol o eerste plaats. Frankfurt en den Heathrow staan op de g gende twee plaatsen. De haven van Rotterdam - men met Schiphol algen gezien als twee van de bel ït rijkse speerpunten van de je derlandse economie, scoort l6( de enquête ook goed. Ro ;r dam behaalde voor de tit n achtereenvolgende maal de ,jj ste plaats als beste Europest ven op de ranglijst van Ca, news. n is Katwijk: Voorstraat 63. Leiden: Levendaal 20. Rijnsburg: Oegstgeesterweg 48. Voorschoten: Papelaan 2. Minister Jorritsma (verkeer) heeft gisteren het startsein ge geven voor de bouw van een tramtunnel door het centrum van Den Haag. De tunnel moet een einde makerÊhan de chaoti sche verkeerssituatie in de bin nenstad van de residentie. Het plan, officieel Souterrain-pro ject geheten, behelst een enkele honderden meters lange tram tunnel die begint bij het Cen traal Station en eindigt in de Grote Marktstraat, voorbij de Bijenkorf. Ook wordt van de ge legenheid gebruik gemaakt om een ondergrondse parkeergara ge voor 500 auto's te realiseren. Tegen de bouw van de tram tunnel was bij de Raad van Sta te bezwaar aangetekend door diverse Haagse belangengroe pen. Het schorsingsverzoek van de bouw werd afgelopen maan dag afgewezen. Wel wil de Raad van State in het kader van die beroepsprocedure een nader onderzoek naar een wijziging van het bestemmingsplan. De uitspraak daarover is in afwach ting van het onderzoek aange houden. De belangengroepen zijn te gen de komst van de tunnel omdat ze het geldverslindend plan niet nodig vinden. Ook zijn ze bang voor de monumentale panden in de omgeving. Die zouden zwaar te lijden hebben van de bouwwijze. Ter zitting voerden ze aan dat de gemeen te met haar besluit 'in strijd met de bestuurlijke en maatschap pelijke zorgvuldigheid' had ge handeld. Tijdens de officiële plechtig heid aan het begin van de bouwwerkzaamheden toonde minister Jorritsma zich gisteren enthousiast over het plan van een aantal bedrijven een deel van het Haagse stadshart te adopteren. Het betreft het idee van onder andere Shell, de ING- groep en projectontwikkelaar Rotterdam Na een grondige restauratie en vernieuwing heeft het Rotterdamse stadhuis het carillon weer terug. Het 'inhijsen' van 28 ton aan bronzen klokken - totaal 61 stuks - be gon gistermorgen. Alleen de 'A' en de 'G' zijn tijdens de restauratie blijven hangen omdat deze klokken met een gewicht van respectievelijk 3600 en 4300 kilo te zwaarcbleken/veor het vervoer. Een opengewerkte tekening van de tramtunnel onder de Grote Marktstraat. MAB de bestrating in de omge ving van het Spui te financieren. De bedrijven kwamen met het plan omdat de armlastige ge meente Den Haag veel proble men heeft om aan geld te ko men voor goede straten. Het idee is bedacht door de Stichting Nieuw Centrum. Daarin hebben ook projectont wikkelaars zitting die een of meerdere gebouwen in de bin nenstad hebben gerealiseerd of gaan realiseren. Zij constateren dat hun prachtige panden in toenemende mate in schril con trast komen te staan met de omgeving. In dat verband viel zelfs de term Moskou aan zee. „Het is toch een prachtig idee", meende Jorritsma. „In Parijs realiseren particulieren zelfs hele metrostations. In Ne derland zou dat middel mis schien ook wel vaker ingezet kunnen worden." De bewindsvrouw gaf wel aan dat de gemeente natuurlijk het gewone onderhoud moet doen. „Er mag geen scheve verhou ding ontstaan, maar als bedrij ven een specifiek belang heb ben dan mogen ze daar best voor betalen." Elders in dé resi dentie struikelen voetgangers over losliggende stoeptegels. De fietsersbond ENFB heeft de ge meente al met een kort geding gedreigd als de fietspaden niet snel verbeteren. Woordvoerder J. Wielinga van de Stichting Nieuw Centrum is FOTO uj a niet bekend met een derg a initiatiefin Nederland. „Vol| 0 mij is het uniek in ons lani j denk zelf aan een bedrag jaarbasis tussen de 25.00C n 50.000 gulden." De stich heeft geen zeggenschap ove la verdere besteding van het „Daarvoor is de dienst Stad >1, heer verantwoordelijk", a de zegsman. De artikel 12 0| meente in wording heeft al e zegd het bedrag in dank te i ;r vaarden. °0ni-markt Kn ""Hr.Maxis !'°*s%duurder ,ar> Linden p Bij Hoogvliet Supermarkten krijgt u méér voor uw geld. Want in de moderne supermarkten van Hoogvliet vindt u niet alleen de allerlaagste prijzen, u krijgt er de beste service en u winkelt er ook nog eens gezellig! Onafhankelijk onderzoek van de Consumentenbond onder de supermarkten in Nederland wijst uit dat u bij Hoogvliet de laagste prijzen vindt! En dat voor de hoogste kwaliteit!

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 16