Sasen/ie/m... laat de kasten schuiven 'We doen het stap voor stap' o*FITSHOE\i 1 EN N I S "96 TENNIS Voor jong en oud Overzicht van de lidmaatschappen Jaarkaart van 1 april 1996 tot I april 1997 fl. 300. - B Ochtend- of middagkaart I april 1996 tot 15 oktober 1996 maandag tot en met vrijdag) fl. 175.- Weekendkaart 1 april 1996 tot 15 oktober 1996 fl. 200. - D Lagere school jeugdkaart ma t/m vrijdagmiddag fl. 100,- E Middelbare school jeugdkaart ma t/m vrijdagmiddag fl. 150.- Voor meer informatie en of aanmelding kunt u zich wen- Adri of Bep van Leeuwen teL( 071) 541 41 98/ 589 52 14 Aanmeldingsformulier Tennispark van Leeuwen 1996 Naam m/v Voornaam AdresGeb.datum PostcodePlaats Tel. privé Type lidmaatschapkaari: A/B/C/D/E INSCHRIJFFORMULIER ZOMERKURSUSSEN april '96 Jeugdtennis Q 5 t/m 12 jr.) 4 kinderen per baan. per leraar inls 4 pers per baan per Ier privétraining, half uur- r. 10 lessen fl. 200.- n. 30.- 11. 60,- 2e jaars/ gevorderd KNLTB DI/D2/E Dit formulier opsturen n Tennispark van Leeuwen Hoogmadeseweg41 b 2351 CN Leiderdorp. Een kast is lang niet altijd zomaar een kast, dat willen we u graag laten zien. In de eerste plaats moet een kast funktioneel zijn. Uw spulletjes moeten er ruim en overzichtelijk in opgeborgen kunnen worden. Natuurlijk moet de kast ook fraai van uiterlijk zijn. Sassenheim heeft een royale keus in hang- en legkasten met draaideuren of schuifdeuren. De schuifkasten met soepel schuivende en ruimtebesparende zweefdeuren of zeer funktionele vouw-schuifdeuren zijn bijzonder praktisch. Ze zijn in verschillende uitvoeringen en tinten bij ons verkrijgbaar, evt. zelfs op maat gemaakt. De kasten zijn mooi afgewerkt in kunststof of gelakte uitvoering. Uw kamer ziet er weer netjes en opgeruimd uit. De kwaliteit van onze kasten laat beslist niets te wensen over. U bent van harte welkom om ons assortiment kasten te komen bekijken. U krijgt er geen spijt van. Ook vindt u in onze showroom: 30 badmeubel-opstellingen Grote keus in wand- en vloertegels Royale keus hang- en legkasten 80 luxe aanbouwkeukens Bedden, Matrassen, Dekbedden, Overtrekken Slaapbanken,Vouwbedden Buro's, Draaistoelen, Archiefkasten Kleinmeubelen, Boekenkasten, CD-meubels Lampen etc. Welkom in onze royale showroom WJIMdSH HHAdSl uunnagi IU»i:WM»I mKfunmfc FJJJ.M.l'JJ.I.IJ.Tl SpoRTSCH-oeri /lelies Cgntrum gratis schitterend T-shirt bij aankoop van een paar tennisschoenen deze actie geldt tot en met 13 april 1996 1 bon per klant ST. JORISSTEEG 8 2311JA LEIDEN TEL. 07i-5126365 Gordijn - Jaloezieën, zeer aantrekkelijk geprijsd. En 't 'Luxaflex'- merk als garantie. Kies uit stof of aluminium De nieuwste kollektie 'Luxaflex' Gordijn - Jaloezieën, met lamellen van 89 mm breed, is zeer aantrekkelijk geprijsd. U kiest uit 32 soorten stof en aluminium lamellen in 43 prachtige tinten. De stoffen lamellen zijn uitgevoerd met ingelaste verzwaringsplaatjes, waardoor ze altijd keurig recht hangen. Stap eens binnen bij uw 'Luxaflex9 Dealer. I w 'Luxaflex l'riiiliiklr.i S,.. ZEE B.V. ammenschansweg 138 2321 JX Leiden Tel. 071-5323848 I \t asiioDijnij j lal. Martin Verkerk blijft met beide benen op de grond staan Martin Verkerk heeft zijn eerste Grand Slam-toernooi achter de rug. Op het jeugdtoernooi van de Australian Open maak te hij piee hoe het is te leven als een tennistopper. ,,Een te lefoontje en alles wordt geregeld", weet hij nu. Zo gaat dat. Het besef begint steeds meer door te dringen bij de AJphe- naar, dat hij op weg is naar de top. En de top betekent ook onder druk presteren. Na zijn Australische avontuur stond het NK indoor op het programma. Verkerk was aan zijn stand verplicht kampioen van Nederland te worden en werd dat dan ook. Niet met goed tennis, maar: ,,Voor het NK was ik moe. Ik wilde rust en keek al uit naar de winter sport. Aan de andere kant wilde ik wel winnen." Martin Ver kerk: „Het is maar goed dat ik van Martin Henman verloor. An ders had ik misschien een hoop geld ver diend en dan zou ik school mis schien vaar wel hebben gezegd." ARCHIEFFO TO »HOL- VAST/MARK LAMERS ALPHEN AAN DEN RIJN» CERTJAN VAN GEEN Voorlopig houdt Martin Verkerk rust. Even geen tennis. Niet dat hij het zat is, maar school gaat op dit moment voor. De HAVO- scholier staat voor zijn eindexa men en door het vele tennissen raakte hij wat achterop. „Mijn moeder zit me achter mijn'vod den. Zij vindt school erg belang rijk en terecht. Met mij gaat emotioneel alles goed. Lekker tennissen, Nederlands kam pioen, Australian Open spelen. Ik had zoiets van: school komt wel. Maar ik moet met beide benen op de grond blijven staan." Nu kun je Martin Verkerk er niet van betichten dat hij met zijn hoofd in de wolken loopt. Hoewel hij pas 17 lentes telt, weet hij precies waar hij mee bezig is. Hij praat dan weer en thousiast dan weer ingetogen over zijn loopbaan. Verkerk heeft wel al mediatraining ge had, maar de manier waarop hij tekst en uitleg geeft, verraadt dat niet. Hij heeft nog steeds dat jongensachtige. Iets ontwape- nends. Wel vermeldt hij na drukkelijk of iets on of off te re cord verteld wordt. Heeft hij toch nog iets overgehouden aan die vermaledijde voorschriften, die een tennisser in zijn achter hoofd moet houden als hij met de pers praat. Maar, hij heeft het hart op de tong. „Ik zeg altijd waar het op staat. Dat levert wel eens pro blemen op, zoals in het begin bij Amstelpark. Ik had wat mot met een trainer daar. Ik was ook fout, maar schijnheiligheid is ook niet goed. Nu heb ik geen vijanden." Dit seizoen speelt Verkerk voor Amstelpark in de hoofd klasse. Zandvoort, zijn vorige club, liet hij voor wat het was. Amsterdam is een goede stad voor hem, hij zit er ook op school. „Je leert in Amsterdam wel van je afbijten. Bij Amstel park heb ik ook veel lol met de jeugd." Via Amstelpark krijgt hij ook een persoonlijke coach die, als hij de HAVO heeft afgerond, met hem op stap gaat. Dat bete kent dat er aan de negen jaar lange samenwerking met Frank Vahle een eind komt. En dat valt zwaar. „Deze zomer ga ik nog met hem trainen en dan is het afgelopen. Ik moet afscheid van hem nemen. Ik heb veel aan hem te danken. Hij heeft me veel op het technische vlak geleerd en daarbij is hij een vriend van me geworden. Dat ik Nederlands kampioen ben ge worden dank ik aan hem. Ik was altijd heel slordig, maar dat is veranderd en dat komt door Frank. Hard werken komt niet uit mezelf, maar pas als ik mijn flikker krijg. Nog steeds ben ik niet hard genoeg voor mezelf, ook al ga ik bij drills tegenwoor- __0tot het uiterste. Trainen, het is nog steeds niet zijn favoriete tijdsbesteding. De noodzaak ziet hij ervan in, maar daar blijft het bij. Wedstrijden spelen gaat hem beter af, in te genstelling tot in het verleden. „Vroeger vond ik mezelf niet goed. Op trainingen ging het al tijd veel beter dan in wedstrij den. Ik was ook altijd een beetje bang en zenuwachtig voor een wedstrijd. Ook al was mijn doel een van de beteren van Neder land te worden, ik had angst voor Nederlanders." Twee jaar geleden keek Ver kerk ook nog op tegen de top- jeugd van dat moment. In een interview in het Leidsch Dag blad vertelde hij nog dat Ray mond Sluijter en Peter Wessels - samen met Verkerk door bondscoach Michiel Schapers geafficheerd als de talenten van de toekomst - 'veel beter' waren dan hij. Dat is veranderd.„Ik ben gelijkwaardig ook al zijn ze negen maanden ouder dan ik. Ik kan ze nu verslaan." Het heeft allemaal te maken met zelfvertrouwen. „Ik weet nu dat ik talent heb. Dat geeft zelf vertrouwen, maar dat moet ook weer niet te veel worden. Ik moet nog een hoop leren en dat kan alleen maar door hard te trainen. En ik moet op m'n don der krijgen. Daardoor ga ik be ter spelen." Maar trainen is niet het enige sleutelwoord. Ervaring opdoen, dat is iets waarvoor hij naar Australië vertrok. In de eerste twee toernooien voor de Austra lian Open werd hem de voet dwars gezet door Engelsman Martin Lee, de nummer drie van de ITF-jeugdranglijst waar op Verkerk een plaats rond de tachtig inneemt. In het eerste toernooi was Lee met 6-4 6-2 te sterk, maar in de volgende partij schopte Verkerk het tot match point in de tie-break van de tweede set. Toen kwam de erva ring om de hoek kijken. „Ik had de hele wedstrijd een kick ser vice naar buiten geslagen. En wat doet Martin op match point? Die gaat voor de ace. Dat is toch het mooiste om de wed strijd te besluiten. Stom, want de service ging een klein stukje uit en ik verloor vervolgens. Toch is die Lee niets bijzonders. Hij won op ervaring en vast heid. Maar hij heeft geen wa pens en ik wel met mijn service en forehand. En als ik om me heen kijk, een stuk of acht spe lers met mij. Veel jeugdspelers die nu goed zijn vallen af. Mis schien ik ook wel, maar dat zien we dan wel." Het spelen aan de andere kant van de wereld bracht, naast de voordelen, ook de min dere kanten van het zwerversle ven, dat een tennisser toch leidt, naar voren. „Ik rpis mijn ouders en broer dan wel niet, maar het is toch eenzaam. We zaten twee weken in Tralralge, in the middle of nowhere. Er was werkelijk niets te beleven. Het zelfmoordpercentage is daar ook het hoogst onder de jeugd. Ik kan me wel vermaken met wat cd's, maar het is toch even anders. Met oudjaar bij voorbeeld ging ik om half elf naar bed, omdat ik de volgende dag moest spelen. Mijn ouders heb ik de volgende dag pas kun nen bellen." Bij de Australian Open kwa men de oude zenuwen weer even terug. „Je staat toch op een plek waar de toppers ook staan. En dan dat scorebord en lijnrechters. Het is een prettig gevoel, maar wel imponerend." Adviezen en tips die hij van de verschillende trainers krijgt, worden niet klakkeloos aange nomen. Ietwat lacherig: „Een speciaal dieet en vitaminepillen, dat is niets voor mij. Ik eet ge woon alles. Patat laat ik wel staan, maar mayonaise bij het eten neem ik gewoon." Van speciale oefeningen om de con centratie te verhogen moet hij ook wel lachen. „We kregen een mentale training van Hans Susan. Moesten we op de grond liggen en oefeningen doen. Wat een mafkees." Van Susan moest de trai ningsgroep ook eens hun droomwens kenbaar maken. Verkerk: „Ik droom van een BMW M3 cabrio. Dat vond hij gek, maar het is toch een droombeeld. Indirect denk je toch aan het geld, wat je kunt gaan verdienen. Nou, dat is het eerste wat ik koop." Geld, veel geld. Het is onlos makelijk verbonden met tennis als de ATP-ladder bestormd wordt. Tijdens de kwalificaties van het ABN/AMRO-toernooi in maart zat hij er dicht bij. Ver kerk verloor ternauwernood van Tim Henman (6-4 7-6). De En gelsman bereikte de halve fina le, via onder anderen Jan Sie- merink (7-6 7-6), en ook in Ko penhagen bereikte Hen man de laatste vier. Tegen Henman merkte hij weer kleine tekortko mingen op, waaraan gewerkt moet worden. „Ik verloor door kleine dingetjes. Ik heb bijvoor beeld een goede passing voor mijn leeftijd, maar hij kon er toch bijkomen. Aan de andere kant; het is maar goed dat ik van hem verloor. Anders had ik misschien een hoop geld ver diend en dan zou ik school mis schien vaarwel hebben gezegd." Mocht het grote geld wel bin nenstromen, dan heeft de Al- phenaar wel een bestemming naast de M3 cabriolet. „Ik zou mijn familie meenemen naar alle toernooien. Als zij niet ach ter je staan, ben je nergens. Vooral mijn broer. We schelen vijfenhalf jaar, maar hij is mijn beste vriend. We hebben nooit ruzie." Voorlopig is het nog niet zo ver. De eerste doelen voor het komende jaar zijn gesteld op een plaats in de top 30 van ITF- ranking, het binnenhalen van nationale outdoor-titel en het bereiken van de top 20 op de nationale A-lijst. Pas daarna ko men de satellite- en challenger- toernooien. „We doen het stap voor stap." Mocht het allemaal niet luk ken met tennis, dan heeft het niet gelegen aan zijn levenswij ze. „Ik laat er alles voor en hoef niet zo nodig te stappen. Dat kan altijd nog." Een ding laat hij niet, ook al is het een blessure- gevoelig tijdverdrijf. „Skiën, dat blijf ik altijd doen. Dat is het mooiste wat er is. Lekker hard die berg af, dat is nog mooier dan tennis." Zege op een jonge vader In een eerste opwelling noemt Har Meijer een over winning van twee jaar gele den op Joop Beugelsdijk als zijn mooiste. De Leidse huis arts zegt dat dat een tegen stander is waarvan hij nooit won. En toen lukte het na een partij van drieënhalf uur wei Maar na vijf minu ten belt Meijer weer terug. „Ik heb nog een veel mooie re." ,,Op de onderlinge van Uni cum moest ik de finale tegen Lodewijk Kallenberg spelen, zijn vrouw was hoogzwanger en ik zou de bevalling doen. De nacht voor de partij belde hij me uit m'n bed en zei dat z'n vrouw weeën had. Ik was woest, want ik dacht dat-ie me dwars wilde zitten en me voor niets opbelde. Maar het bleek geen loos alarm, want die ochtend werd Maarten geboren, zo'n 23 jaar geleden, 's Middags speelden we de fi nale en ik won gemakkelijk van de jonge vader met 6-3, 6-1. Dat is m'n mooiste over winning." k

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 23