Sport fcWjg lie wood oemeq! 'Masters' dit jaar een weekje later Sport 'iar goals meer Leidsch Dagblad. Horen, zien en... schrijven Tennis '9 De mooiste overwinning COLOFON Dextro ///////ene/fGV Actief of passief. Georganiseerd of ongeorganiseerd. Als liefhebber, amateur of professional. Iedere Nederlander heeft wel iets met sport. En Leidsch Dagblad deelt dat enthousiasme. Voor prestaties op nationaal niveau. Voor de grote internationale competities. En uiteraard voor de verrichtingen van onze regionale sporters. Leidsch Dagblad laat u de emoties meebeleven. Op onze sportpagina's vindt u daarom ook altijd meer dan nuchtere feitenverslagen. Betrokkenheid is hier het sleutelwoord. Want Jan Siemerink, Glenn Helder, Ronald Florijn, de Kaagweek en Diok - wie is er niet trots op. En dat steken we niet onder stoelen of banken. Noem het maan scoren, zien en... schrijven. Bent u geïnteresseerd? Neem dan nu geheel vrijblijvend een proefabonnement van vier weken. U krijgt de eerste twee weken van ons cadeau en betaalt slechts f 14,50. Bel 071-51 28 030 DINSDAG 26 MAART 1996 Met de aanvang van het nieuwe tennisseizoen, zijn de voor bereidingen voor het Leidsch Dagblad Tenniscircuit uiter aard ook begonnen. Voor de 18de keer op rij, de vierde on der de vlag van het Leidsch Dagblad, wordt op de verschil lende tennisparken komende zomerweer gestreden om een plaatsje op de afsluitende Masters. Ongetwijfeld opnieuw met hetzelfde enthousiasme en strijdlust. DE PUNTENWAARDERING deelnemers finalist verliezer verliezer 'h finale '/«finale verliezer Stercategorie 192-256 9 7 6 5 4 Categorie 1 96-191 8 6 5 4 3 Categorie 2 48-95 7 5 4 3 Categorie 3 24-47 6 4 3 2 Categorie 4 12-23 5 3 2 1 Categorie 5 6-11 4 2 1 Ontelbare wedstrijdjes heb ik gespeeld, op de tennisbaan, op het voetbalveld. Maar m'n mooiste overwinning boekte ik achter het schaakbord. Mijn opa leerde mij op m'n zesde jaar schaken en tijdens de vele partijtjes die volgden gaf hij me nog geen pion cadeau. Ja ren later - de tijd begon in mijn voordeel te werken en in zijn nadeel - won ik voor de eerste keer van hem. De stel ling kan ik nog zo op het bord toveren. Een stikmat voor de kenners. Opa had z'n toren op g8 gezet en ik kon met m'n paard op J7 zijn koning op h8 mat zetten. Het wonderlijke is dat van mijn prestaties op ander sport gebied sommige nederlagen het best zijn bijgebleven. Of is het typisch Nederlands dat de bal op de paal van Rensen- brink vaker door m'n gedach ten schiet dan die EK-goal van Van Basten? In de pupillen van DFC zat ik in een team dat eigenlijk al tijd won, maar de 1-0 neder laag in de halve finale van het schoolvoetbal toernooi, keert vaker in m'n herinnering te rug. Op de tennisbaan was de nederlaag tegen Hans Tönjann (in het begin van de jaren '80 de sterkste Leidse tennisser) op het toernooi van Forescate 'n hele mooie; mooi omdat Tön jann zijn overwinning op mij jarenlang als het begin van zijn opmars beschouwde. Het verlies in de mixed double op Alkemade mocht er ook zijn. Haasten uit je werk om om 19.00 uur in de Veen te zijn. Even 25 gulden betalen en ver volgens een uur wachten om dat een paar partijen wat uit lopen. Snel de baan op, en snel de baan weer af, met een dikke 6-2, 6-3 aan de broek. Was dit leuk, vroeg ik me 's avonds bij thuiskomst af. Nooit heb ik meer een tennistoernooi ge speeld. Hopelijk vergaat het u beter komend seizoen op de tennis banen. In Tennis '96 hebben wij op de meeste pagina's een aantal 'mooiste overwinnin gen' opgenomen. De sportre dactie wenst u komend seizoen veel van deze winstpartijen toe. En als het daar niet van komt, bedenk u dat een neder laag ook heel mooi kan zijn. WILLEM SPIERDIJK LEIDEN CERTJAN VAN GEEN Na de succesvolle aflevering van vorig jaar, zal het geen verbazing wekken dat er op dezelfde voet wordt doorborduurd. De Masters '95 was een groot succes, niet in de laatste plaats door de voortref felijke weersomstandigheden die de spelers, toeschouwers en orga nisatie mochten begroeten. De introductie van de 35+-dub- bels kan ook een succes genoemd worden. Met het meespelen van TENNIS '96 is een uitgave van het Leidsch Dagblad TEKST: Gertjan van Geen, Peter Klein, Gert-Jan Onvlee, Willem Spierdijk. Rob van der Zanden EINDREDACTIE EN VORMGEVING: Gertian van Geen, Gert-Jan Onvlee. Willem Spierdijk, Rob van der Zanden OMSLAGFOTO: Henk Koster FOTO'S: Henk Bouwman, Dick Hogewoning, Hielco Kuipers. Mark Lamers, Loek Zuyderduin FOTOREDACTIE: Simon de Graaf de Cl- en C2-spelers maakten oude bekenden van de Masters opnieuw met plezier de reis naar Unicum. Daarmee was wederom een grotere doelgroep bereikt en het stimuleerde de D-spelers, die inmiddels gepro moveerd waren naar de C-lijs- ten, een hoger niveau te berei ken. Het tenniscircuit gaat dit sei zoen op 10 juni van start met de open toernooien van De Me ren wijk en Lisse. In totaal tellen 38 toernooien mee voor het cir cuit, waar 159 circuit-onderde len verspeeld worden. De toer- nooikalender vindt u achter in deze tennisbijlage. De kalender waarop slechts de onderdelen zijn aangegeven die meetellen voor het circuit, wordt apart uit gegeven en verstuurd naar de verschillende parken in het dis trict Leiden. Week later Het afsluitende Masters-toer nooi is dit jaar een week later gepland dan voorheen. Waar traditioneel het eindtoernooi di rect in de week na het laatste toernooi plaatshad, heeft de or ganisatie in samenspraak met de bond besloten een week te wachten. Het eerste A-toernooi van TEAN, na Roomburg, Uni cum, Forescate en Zuid-West het vijfde in het district, vormt weliswaar geen concurrentie voor de Masters, maar omdat de Leidse B-spelers in Alphen aan den Rijn acte de présence willen geven, wil de organisatie die niet in de wielen rijden. De week pauze die zo gecre- eerd wordt, geeft de spelers en de organisatie ook een week ex tra de tijd om de puntjes op de i te zetten. Het gebruikelijke en noodzakelijke haastwerk in de laatste week van het toernooi- enseizoen kan nu achterwege blijven. Handhaving van het beproef de systeem betekent dat de puntentelling gelijk blijft en de acht beste speler en speelsters worden uitgenodigd voor de Masters. Bij de dubbelaars wor den de zes die het hoogst op de ranglijst eindigen geïnviteerd. Zij mogen allen zelf een partner uitkiezen. Wekelijks zal het Leidsch Dagblad op de woensdagse sportpagina's de diverse lijsten met tussenstanden publiceren. Hel Leidsch Dagblad Tenniscircuit staat onder auspiciën van het district Leiden van de KNLTB. Verdere informatie wordt gaarne verstrekt door het Leidsch Dagblad, afdeling Tenniscircuit, tel. 071- 5356460, op zondagavond tussen 19.00 en 21.00 uur. Leidsch Dagblad Tennis Circui^Qg ^(X-Wo, T' Rabobank L-J- SPORT kwestie Va/) Kwaliteit SHARP li 6a„i 11 Kamsteeg 1

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 21