Tuur onder vuur Spelers vakbond zegt vertrouwen op in Rob Jansen linde zwemcarrière Brienesse nabij iruit tekent ij Den Haag Sport Van der Ende fluit op EK voetbal Spreekkoren vallen slecht bij Terpstra NSDAG 26 MAART 1996 [ohn van Loen van de partij in Sittard rRECHTJohn van Loen doet morgenavond mee met FC Utrecht ;gen Fortuna Sittard. De aanvaller kreeg zondag in de wedstrijd ;gen NAC de rode kaart. Zijn zaak wordt donderdag door de ichtcommissie behandeld. Errol Refos ontbreekt in het degra- atieduel. De verdediger van FC Utrecht ondergaat morgen een peratie aan de meniscus. Hij is minimaal twee weken uitge- :hakeld. longaar leidt Ajax-Panathinaikos haag» De Hongaar Laszlo Vagner is gisteren door de Eu- ipese voetbalunie UEFA aangewezen als scheidsrechter bij de alve finalewedstrijd in de Champions League in Amsterdam issen Ajax en het Griekse Panathinaikos (3 april). De return vee weken later in Athene staat onder leiding van de Spanjaard isé Garcia-Aranda. Feyenoord krijgt op 4 april in Rotterdam te laken met de Pool Woicjek. De Rotterdammers nemen het in halve finale van de Europese beker voor bekerwinnaars op te len Rapid Wien uit Oostenrijk. De Rus Koetsjainov is aangewe- en voor de return in Wenen. Protest Köln tegen panalty Decheiver [ulen 1. FC Köln heeft gisteren officieel bij de Duitse voetbal end geprotesteerd tegen de nederlaag met 2-0, die het zaterdag [gen SC Freiburg leed. Volgens de Keulse club is de strafschop je tot een voorsprong van 1 -0 leidde, niet volgens de regels ge- pmen. De betwiste penalty wegens hands werd in de 66ste mi- juut ingeschoten door de Nederlander Harry Decheiver. Hij zou jn aanloop onderbroken hebben wat reglementair is verboden. indy Möller zes weken uit roulatie 3RTMUNPAndy Möller van Borussia Dortmund is tot begin lei uitgeschakeld. De 28-jarige middenvelder scheurde op de aining een band in de linkerknie. Möller maakte in de tweede elft van het duel uit de Champions League tegen Ajax in het ympisch stadion van Amsterdam zijn rentree in het elftal van lorussia. Zestien dagen eerder was uit zijn rechter knie een deel 0n zijn meniscus door een kijkoperatie verwijderd. Vesterhof met afkoopsom naar huis »n haag Trainer Clemens Westerhof en de Zuidafrikaanse oetbalclub Mamelodi zijn gisteren tot overeenstemming geko- len over een afkoopsom. De Arnhemmer, die tot half komend |ar een contract had, werd zondag geschorst omdat hij proble ien zou hebben met enige topspelers van de club en het mana- pment. Westerhof, die nog enkele zaken in Zuid-Afrika moet af- andelen, keert eind deze week of begin volgende week terug |iar Nederland. .uyendijk wint 200 mijl van Phoenix tOENix» Arie Luyendijk heeft de 200 mijl van Phoenix op zijn aam gebracht. De autorace was de tweede in de nieuwe Indy ar competitie, de Indy Racing League (IRL). Luyendijk legde de DO mijl af met de gemiddelde snelheid van 198,35 kilometer per ur. Na de 200 ronden van 1,6 kilometer had hij 0,896 seconde oorsprong op de Amerikaan Scott Sharp. Wereldkampioen Pedroso geopereerd ftVANADe Cubaanse wereldkampioen verspringen Ivan Pedro- ji is met succes geopereerd aan het rechterbeen. Chirurg Rodri- p Alvarez Cambra verwijderde gisteren in Havana een geïnfec- ierde zwelling die op de buigers van de knie drukten. Pedroso :heurde op 9 maart bij een sprong van 8,30 meter in de Bar- entos Memorial in Havana een spier. Volgens dokter Cambra loet Pedroso's been een maand in het gips. Na de herstelperio- e resten Pedroso nog 55 dagen ter voorbereiding op de Olym- ische Spelen in Aüanta. FS met derde keus naar Praag y biscayne Tom Gullikson, coach van de Amerikaanse Davis up ploeg, heeft derde keus spelers opgeroepen voor de uitwed- rijd in de kwartfinales tegen Tsjechië. In Praag verschijnen be- n april voor de titelverdediger Tod Martin, MaliVai Washing- n, Patrick McEnroe en Pat Galbraith in de arena. Het eerste lam Sampras en Agassi meldde zich af. Het tweede team Cou- er en Chang had eveneens geen trek. In Praag spelen Martin en W: fashington de enkelspelen en McEnroe en Galbraith in het ikubbel. |en rob van der zanden :r Kruit heeft gistermiddag tweejarig contract getekend FC Den Haag. De 22-jarige W [valler van Quick Boys wordt -prof bij de profclub, die ïentaal laatste staat in de ;te divisie. fruit, die zijn voetballoop- riln begon bij Roodenburg en bezig is aan zijn tweede sei- ln in Katwijk, heeft er nooit geheim van gemaakt dat hij Ifvoetballer wil worden, ijn wens gaat nu in vervul- Ik heb ambities om te sla- in het betaalde voetbal en Peter Kruit uit is de vierde amateur- jler uit de bollenstreek die de irstap maakt naar FC Den pg. Eerder tekenden Dennis jhan (Lisse), Johan Vogelaar CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464. PLV CHEF ROB ONDERWATER. 071 -5356463 den haag gpd De spelersvakbond WCS heeft het samenwer kingsverband met Sportpromotion bv, het bu reau van ex-medewerker Rob Jansen, met on middellijke ingang opgezegd. Ook Karei Jansen senior, de grondlegger van de vakbond en voor malig bestuurslid, is te verstaan gegeven dat van zijn diensten als adviseur niet langer gebruik wordt gemaakt. De directe aanleiding van de open breuk is een publicatie in de vorige week verschenen editie van Elsevier. Daarin ontvouwt de belastingadvi seur van Sportpromotion bv, Peter Baars, de plannen die hij en Rob Jansen hebben inzake de oprichting van een nieuwe vakbond voor top- voetballers, een soort platform voor prima-balle rina's. Voor de WCS is deze commerciële opzet on aanvaardbaar. De uitgangspunten stroken naar het oordeel van het dagelijks bestuur niet met collectieve belang van het Nederlandse betaalde voetbal. Op basis hiervan meent de voorzitter van de vakbond, Theo van Seggelen, niet langer ge bonden te zijn aan de samenwerkingsovereen komst, zoals die amper een jaar geleden (12 mei 1995) tussen beide partijen is gesloten. Volgens het getekende contract zouden Van Seggelen (WCS) en Jansen (Sportpromotion) el kaar voor de duur van vijf jaar niet voor de voeten lopen. Van Seggelen tekende voor de verplichting - bij gebrek aan expertise in de eigen gelederen - om de buitenlandse transfers door Jansen te laten regelen. Jansen zou zich alleen met binnenlandse transfers bemoeien, als de WCS hem dat nadruk kelijk zou vragen. De jacht op de topspelers (en het grote geld) is de inzet van het gisteren geëscaleerde conflict. De drijfveren zijn machtswellust en rancune. Jan sen, de zaakwaarnemer van onder anderen Berg kamp, Jonk, Roy, Witschge en Van Vossen, be weert zeventig Nederlandse topvoetballers in zijn portefeuille te hebben. Volgens Van Seggelen en consorten heeft hij er formeel recht op niet meer dan 25. De strijd om de gunst van de topvoetballer woedt achter de schermen van het hoofdkantoor van de WCS in Gouda al maanden. Het grote doel heiligt de middelen. Volgens de WCS hoort Jansen na zijn gedwongen vertrek thuis in het rij tje van de ordinaire spelersmakelaars, die met hun provisie veel geld aan het voetbal onttrekken. Jansen op zijn beurt zegt slechts een sportmana- gement-bureau te hebben dat op geen enkele manier is te vergelijken met welke makelaars-or ganisatie dan ook. Arie van Os, penningmeester van Ajax, zegt geen enkele reden te hebben om aan de integri teit van Jansen als zaakwaarnemer te twijfelen. „Hoge bomen vangen veel wind. In de wandel gangen wordt altijd van alles gesuggereerd. Ik heb vaak tegenover Rob Jansen aan tafel gezeten, maar ik heb het nog nooit meegemaakt dat hij in correct handelde. Ik heb hem altijd zakelijk bena derd en hij mij. De spelers hebben veel aan hem te danken. Als alle zaakwaarnemers hun werk de den zoals hij dan zou het er in voetballand een stuk beter uitzien." Voor een reactie op het door de WCS eenzijdig opgezegde contract was Jansen gisteravond niet bereikbaar. Hij was voor zaken in het buitenland. Zijn vader zei verrast en geschokt te zijn. ..Ik hoop dat Van Seggelen dit met zijn geweten kan verantwoorden", aldus de nestor. Twee weken geleden ontving Jansen senior op het WCS-gala voor bewezen diensten nog een enveloppe met inhoud. Bij de WCS in Gouda kwamen gisteren afzeg gingen binnen van zowel de broertjes De Nooijer (van Sparta) als de tweeling De Boer (van Ajax). De twee Ajacieden zegden het vertrouwen in de spelersvakbond op, omdat voorzitter Van Segge len recent vertrouwelijke stukken in de media had laten uitlekken. Poeder wil geen verlengstuk zijn van wereldkampioen Respect, daarom draaide het gisteren in Den Bosch. Don Diego Poeder vond dat het onvoldoende sprak uit de vanzelfsprekendheid waarmee hij tot het 'gezelschap' van Regilio Tuur werd gerekend. Tuur op zijn beurt rea geerde gepikeerd omdat Poeder het waagde hem in het openbaar aan te vallen en daarmee niet het respect toon de, dat hij de wereldkampioen is verschuldigd. DEN BOSCH LOET VAN SCHELLEBEEK GPD-VERSLAGGEVER Steen des aanstoots vormde de poster die de aandacht vestigt op Tuurs vijfde verdediging van zijn WBO-wereldtitel in het su- pervedergewicht, maandag 1 april in Den Bosch. Tegenstan der in de Maaspoort is dan de Mexicaan Narcisco Valenzuela. Rotterdammer Poeder, nog on geslagen in twaalf profpartijen, staat ook op het programma, evenals Orhan Delibas. Beiden prijken dan ook prominent op het affiche. Waar Poeder zich aan stoorde, was de noemer waaronder het geheel was sa mengebracht: 'Tuur Compa ny'. ,,Ik wil geen gezelschap zijn. Ik ben een individuele sport man en zo wil ik ook behandeld worden. Ik train er keihard voor, ik heb alles achtergelaten - fa milie, vrienden, kennissen, mijn vriendin - om in New York aan een carrière te gaan bouwen. Dat is vaak moeilijk, maar ik doe mijn best en met de hulp van Hector Roca, Stan Hoffman en zo nu en dan ook Tuur zijn we aardig op weg. Maar ik ben mezelf, geen verlengstukje van Tuur. Uit dat woordje 'compa ny' spreekt geen respect voor wat ik doe, voor wat ik pres teer. Even viel er een stilte in de monumentale trouwzaal van het oude stadhuis in 's-Herto- genbosch. Tuur, aan het hoofd van de tafel, verstrakte zicht baar, maar hij zou geen bokser zijn als hij niet onmiddellijk een flitsende counter bij de hand had. „Don Diego is van een jongen een man geworden. Hij is zich aan het ontwikkelen, in fysiek, maar zeker ook in mentaal op zicht. Dit is het bewijs van zijn groei, van zijn vooruitgang. Hij moet alleen zichzelf niet voor bijlopen. Hij moet niet vergeten dat hij nog altijd een bijpartij is. Eens komt de tijd dat hij de hoofdpartij zeü hebben. En het zelfde geldt voor Orhan. Maar dat duurt nog even. Geduld hebben hoort er ook bij." De wereldkampioen ontwerpt alle posters die betrekking heb ben op het project 'Tuur on tour' zelf. Zo ook deze, waarop de naamgever zichzelf met ge spreide armen en de kam pioensgordel om het middel na drukkelijk op de voorgrond plaatst. Het is niet de eerste keer, dat de jeugdige Poeder (twee dagen na het gala van 1 april viert hij zijn 24ste verjaar dag) zich afzet tegen de man die hem nu twee jaar geleden naar New York haalde. Eind vorig jaar al, in de aanloop naar het WK-gala Tuur-Campanella in de RAI, liet hij blijken niet tot het Team Tuur te willen worden gerekend. Hij zei ook Tuur slechts dankbaar te zijn voor het feit, dat hij hem naar de 'Big Apple' had gehaald en had voorgesteld aan mensen als manager Stan Hoffman en trai ner Hector Roca. Tuur beweert niets gemerkt te hebben van wat bij zijn stadge noot leeft. „Ik neem het hem kwalijk dat hij er niet eerder over heeft gesproken dan nu op de persconferentie, in het open baar. Zo iets houd je binnenska mers, daar praat je over en pro beer je samen uit te komen. Ik begrijp het wel. Hij zit lekker in zijn vel, voelt zich sterk en denkt dan zich dit wel te kun nen veroorloven. Daar vergist hij zich in. Je hebt gehoord hoe Hector reageerde en Stan is ook boos, dat kan ik je verzekeren. Zo iets hoort niet, en daar zal hij nog wel op worden gewezen." Tot een breuk in het Team Tuur zal het incident volgens de kampioen niet leiden. „Abso luut niet. Maar dit mag niet meer gebeuren. In het verleden, toen hij nog amateur was, heeft Don zich al eens laatdunkend uitgelaten over Arnold Vander- lijde. Dat gebrek aan respect voor grote namen, reputaties, zit er kennelijk bij hem in. Als hij zo doorgaat, zal hij nooit en te nimmer bereiken wat ieder een van het Team Tuur, en ik ook, denkt dat hij kan berei ken." Het volledige programma voor maandag 1 april: WK supervedergewicht (12 ronden van drie minuten): Regi lio Tuur (Ned)-Narcisco Valen zuela (Mex); cruisergewicht (8x3): Don Diego Poeder (Rotterdam)-Frank Guilmot (Fra); zwaarwelter (6x3): Orhan Delibas (Arnhem)-Patrick Gos- selin (Fra); weiter (8x3): Adrian Stone (Eng)-Miroslav Gregiev (Bul); zwaar (6x3): Fred West geest (Wassenaar)-Simon Bakinde (Fra); Matthew Ellis (Eng)-Ladislav Husarik (Hon); welter (4x3): Regilio Aaron (Am- sterdam)-Joseph Presinsky (Hon); halfzwaar (4x3): Gregory Bernardo (Amsterdam)-Alexan der Berchev (Bul). Scheidsrechter bij het WK-ge- vecht is de Engelsman Paul Thomas. Duitsers: eigen rundvlees voor EK scorebord MÜNCHEN RTR De Duitse ploeg heeft honder den kilo's rundvlees uit eigen land laten reserveren voor de eindronde van het EK voetbal in Engeland. De Duitsers willen geen risico nemen wegens de gekkekoeienziekte in Engeland. Fritz Westerman, kok van de Duitse ploeg, heeft een Beierse slager in de arm genomen, die garant staat voor de goede kwa liteit van het Duitse rundvlees. Hij laat 40 kilo per dag reserve ren voor de drie weken van het EK, inclusief de voorbereiding in Noord-lerland. Indien nood zakelijk wordt het vlees overge vlogen. „Het gaat niet alleen om het vlees", aldus Westerman, „maar ook om de aanverwante pro- dukten als sauzen, melk, kaas, yoghurt. Alle deelnemende ploegen zullen maatregelen ne men, veronderstel ik. In de Bol- ognese sauzen voor de pasta's bijvoorbeeld wordt veel rund vlees verwerkt." PRIJSVRAGEN Lotto 12 Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs. 1 winnaar, bruto 100.000,00; derde prijs: 22 winnaars, 1000,00, vierde pri|S: 51 winnaars, 250,00, vijfde prijs. 1314 win naars, 25,00; zesde prijs: 2112 winnaars, 10,00, zevende prijs: 30.522 winnaars, 5,00. Cijferspel 12 Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers goed: 1 winnaar; vier cijfers goed; 36 win naars; drie cijfers goed: 251 winnaars; twee cijfers goed: 2463 winnaars Lucky Ten. Maandag 25 maart: 2-3-4-5-6- 7-12-15-16-45-46-53-54-56-60-61-64- 66-76-79. (onder voorbehoud) Rotterdam. Profwedstrijden. Lichtwelter (6x3): Fighting Zibi (Rotter dam) w.o.p van Marius (Hon) Zwaarwelter (6x3): Gul Khan (Rotterdam) w.o.p van Szi- 1i (Hon). Midden (6x3): Ben Salah (Purmerend) wint door k.o in de derde ron de van Huzier (Rotterdam). Super-midden (6x3): Witteling verliest door medische in terventie in de tweede ronde van Daniels (VSt). Cruiser (6x3): Schuman (Rotterdam) verliest op punten van Awinongya (Nig). Zwaar (6x3): Van Spaendonk (Tilburg) w.o.p van Spaan (Den Haag) PAARDENSPORT FOTO ARCHIEF en Pim Langeveld (beiden Kat wijk) voor de club, die volgend seizoen wordt getraind door Mark Wotte. Wotte is nu nog de coach van FC Lisse, maar heeft van de leiding in het Zuiderpark de mogelijkheid gekregen om zes topamateurs vast te leggen voor volgend seizoen. Kruit is nog ClOS-student en zal die opleiding combineren met zijn voetbalactiviteiten. londen» anp tussen Slavia Praag en Bordeaux. Het EK-ope- ningsduel van Oranje tegen Schotland staat 10 ju ni in Birmingham onder leiding van de Zweed Leif Sundell. De Bulgaai- Atanas Ouzounov leidt op 13 juni, eveneens in Birmingham, de wedstrijd van Oranje tegen Zwitserland en Gerd Grabher uit Oostenrijk is op 18 juni op Wembley in Lon den de arbiter bij Nederland tegen Engeland. De Spanjaard Manuel Diaz Vega leidt op 8 juni de openingswedstrijd Engeland - Zwitserland. Mario van der Ende is definitief zeker van een op treden op het Europees kampioenschap voetbal in juni in Engeland. De Hagenaar kreeg maandag de wedstrijd tussen titelhouder Denemarken en Portugal, op 9 juni in Sheffield, toegewezen. De scheidsrechter was ook actief op het wereldkam pioenschap voetbal in de Verenigde Staten. Ook heeft de Europese voetbalunie hem aangewezen voor de halve finalewedstrijd in de UEFA-beker haag «karel jansen sport op tv verslaggever in Brienesse overweegt met niddellijke ingang haar mcarrière te beëindigen. De jarige vrijeslagspecialiste liet vrijdag woedend de trai- l van de nationale selectie ;en botsing met bondscoach ié Dekker. Pal na die aanva- over het niet invullen van 'logboek' kreeg zij van ^coordinator Ad Roskam de KNZB de mededeling zij uit de ploeg is gezet die in april naar Curaca reist ir een trainingskamp. Brien- die zich nog een keer rap wilde zetten om de mpische Spelen van Atlanta talen, overweegt nu abrupt zwemmen te stoppen. Karin is de treiterpraktijken de bond zat", zegt vader Brienesse die als woord- rder voor zijn dochter op- idt. „Ze is iemand die de ïdscoach zo af en toe de waarheid recht in zijn gezicht zegt en dat zint de heren niet. Nu pakken ze haar terug. Toen ze zich vrijdag op de centrale training meldde, werd haar ver weten dat ze haar 'logboekje' niet had ingevuld. In dat boek staan de trainingsuren en de programma's die ze afwerkt. Nadat ze daarover met Dekker was gebotst, ging ze verhaal ha len bij Ad Roskam, de zwem- coördinator. Die vertelde Karin vervolgens dat ze vanwege dat logboekje uit de ploeg voor Cu rasao was gehaald. Dekker had de moed niet haar dat zelf te vertellen. Karin heeft daarop haar spullen gepakt en is ver trokken. Pas een dag later kreeg ze de brief van de KNZB bin nen, waarin stond dat de maat regel als sanctie gezien moet worden voor het in gebreke blij ven bij het invullen van haar logboek. Karin wil naar de Spe len, maar op deze manier ma ken ze haar kapot." De familie Brienesse botst al jarenlang met afgevaardigden van de bond. Maar volgens va der Wil is de maat nu vol. „Ka rin wilde nog vier maanden zwemmen, daarna zou ze een punt achter haar loopbaan zet ten, in Atlanta. Maar zoals ze nu wordt behandeld, kan ze moge lijk sneller beslissen het zwem men het zwemmen te laten. De ze week hakt ze een knoop door." Volgens Dekker is de zwem ster evenwel meerdere malen op het belang van het logboek gewezen: „Aan het begin van het seizoen zijn daar duidelijke afspraken over gemaakt. Ieder een houdt zich aan de afspraak, behalve Karin. Ik heb verschil lende gesprekken daarover met haar gevoerd, maar een reactie is altijd uitgebleven. Dan zul je op een gegeven moment toch een lijn moeten trekken." Volgens Dekker geldt zo'n beetje hetzelfde voor Inge de Bruijn, die zich gisteren ook in haar wiek geschoten voelde door de communicatie vanuit de bond. Hoewel het nieuws dat zij uit de ploeg voor Curasao is gezet zaterdag al circuleerde, wist ze gisteren zelf nog van niets toen ze de bond belde voor nadere informatie over de reis. De Bruijn: „Ik wilde iets weten over slaappillen voor in het vliegtuig toen ik ineens werd doorverbonden met René Dekker. Die pillen heb ik dus niet meer nodig, want hij vertel de me dat ik niet mee mag. Ik vraag me af wanneer ik het ge hoord wanneer ik niet zo maar had gebeld." Dekker: „We hebben Inge wel degelijk een brief gestuurd. Bo vendien verwachtte ik haar za terdag in Dordrecht te spreken, maar daar bleek ze plotseling niet te starten. We moeten hier niet dramatisch over doen. Ka rin en Inge hebben beiden veel kansen gehad, maar ze hebben die niet gegrepen. Daar komt het op neer." dinsdag 18.43-18.51 Ned 2. Sportjournaal. 18.45-19.10 RTLSport. 19.00-22.20 EURO: Tennis: in Key Biscayne (vs). 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.30-20.35 RAI UNO: Sport. 22.00-22.30 NBC. World sports special: ma- Alkmaar. Koersen. Eerste koers, 2040 m: 1 Circle of Pass (Westerveld) 2.47,7 - 1.22,2, 2 Jimmy Luciano, 3. Indurain Pompano. Toto; win- BOKSEN nend 5,00 plaats 3,50 3.40 koppel 16.60 trio 245,30. Tweede koers, 2040 m: 1 Josh Limburgia (Oorthuysen) 2.49,4 - 1.23,0, 2. Kenfine Mountain, 3. Impish Oldeson. Niet gestart: Jolly Flevo Toto: winnend 9,10 plaats 3,20 1,90 koppel 12,30 trio 191,80 dubbel winnend 81,90. Derde koers, 2040 m: 1. I am Welcome (Huel) 2.49.4 - 1.23,0, 2 Joey S, 3. Is- ward Windspiel. Niet gestart: Igor van Pru- bo, Harald Bonni. Toto: winnend 10,90 plaats 4,10 3,50 koppel 27,10 trio 122,40 Vierde koers, 2380 m: 1. Jules Vinkenpeel (Van Toor) 3.18,5 - 1.23,4, 2. Juventus, 3. Jonnah. Toto: winnend 2,70 plaats 2,40 9,50 koppel 29,40 trio 348,20. Vijfde koers, 2040 m: 1 Grace Gallant (Pools) 2 46,0 - 1.21,4. 2. Iron Buitenzorg. 3. dead heat. Imshi Express (4). Irsan Go (7). Toto: winnend 2,80 plaats 1,70 2,10 koppel 5,60 trio 10-9-4: 26,60 10-9-7 27.40 Zesde koers, 2040 m: 1. Ditkas Jubilee (Schagen) 2.47,6 - 1.22,2, 2. I'm Maggie, 3 Goldg.rl Z Toto; winnend 5,50 plaats 2,70 2,80 koppel 24,30 trio 624.90. Zevende koers, 2700 m: 1. High Moon (Kooyman |r) 3.41,5 - 1.22,0, 2. Hollyrood Flash. 3. Hotax Boy. Toto.- winnend 2,50 plaats 1,40 2,70 kop pel 8,10 trio 37,90. Achtste koers, 2040 m: 1 Heli Marco (De Haan) 2.46,5 - 1.21,6, 2. Geraldo 3. Giant K, 4 Henny Meerdijk. Toto: winnend 7,80 plaats 4,20 6,20 koppel 64,00 kwartet 6022,00. Ne gende koers, 2040 m: 1. Gazeau Skoatter (Bosscha) 2.42,6 - 1.19.7, 2. Daan S, 3 Flying Butcher. Toto: winnend 2,90 plaats 2,10 2,50 koppel 12,40 trio 227,30 .Tiende koers, 1700 m: 1 Woodhill's New port (De Vlieger) 2.17,0 - 1.20,6, 2. Ama- deus Bob, 3. Mr Leafbranch. Niet gestart Soleil de Vie. Toto: winnend 2,80 plaats 1,70 1,60 koppel 4,90 trio 22,70. Elfde koers, 2040 m: 1Jupiter D (Oorthuijsen) 2.48,3 - 1.22,5, 2 Gina Hazelaar, 3 Pret ty Broline. Toto winnend 5,40 plaats 2,50 6,40 koppel 17,80 trio 142,00. Omzet total isator: 178.761,00 TENNIS Key Biscayne, 6,6 miljoen gulden Derde ronde: Courier (VSt/7) - Byron Black (Zim) 7-6 6-0, Agassi (Vst/3) - Fleurian (Fra) 6-2 4-6 6-2, Rosset (Zwi/11- Wood- bridge (Aus) 7-5 5-7 7-6, Lareau (Can) - Alberto Costa (Spa) 6-3 6-1, Edberg (Zwe) - Pereira (Ven) 6-4 6-2, Chang (VSt/4) - Björkman (Zwe) 6-3 6-2, Tebbutt (Aus) - Dreekmann (Dui) 6-2 6-3, Joyce (Aus) - Nainkin (ZAf) 6-0 6-2 Vrouwen, vierde ronde: Graf (Dui/1) - Mary Joe Fernandez (VSt) 6-1 6-0. Dubbelspel, tweede ronde Rubin/Schultz VSt/Ned) - Montalvo/Suarez (Arg) 6-1 6-2, Huber (Dui/3) - Wiesner (Oos) 6-4 6-4, Da te (Jap/5) - Farina (Ita) 6-2 6-2, Davenport (VSt/8) - Grossman (VSt) 6-0 6-2, Capriati (VSt) - Coetzer (ZAf/10) 6-4 0-6 6-1, Hab- sudova (Slw) - Testud (Fra) 6-4 6-2, Rubin (VSt/5) - Tauziat (Fra) 6-3 6-4, Spirlea (Roe) Sugiyama (Jap) 6-4 7-5 Vijfde ron de: Sabatini (Arg/4) - Capriati (VSt) 6-1 6- Habsudova (Slw) - Halard (Fra) 1-6 6-4 6-4 ENGELAND: Southampton - Coventry 1-0 WIELRENNEN Lloret de Mar. Catalaanse Week. Eerste etappe Lloret de Mar-Lloret de Mar: 1 Zabel (Dui) 166 km in 4.09.43, 2 Zam- ni (Ita), 3 Van Heeswi|k. 4 Piccoli (Ita). 5. Bontempi (Ita), 6. Wust (Dui), 7. Faustim (Ita). 8 Canzomeri (Ita), 9. Nelissen), 10. Merckx (Bel), 25 Dekker. 28. Van der Steen, 40. Jonker, 58. Breukink, 76. Vos kamp 14.05, 119. Thebes 18.28, 130. Moerenhout26.43, 131. Boven. ZEILEN Punta Ala (Ita). WK soling Tweede race. 1. Sjaiklovko/Skalin/Sjaba- nov (Rus), 10. Neeleman/Boere/Baas. 16. Willem en Gerhard Potma/Hettinga Stand na twee races: 1 S|aiklovko 5,7 pnt, 10. Potma 36. 13 Neeleman 47. 3. Den Ou- ter/Hopman/Determan 88 den haag anpom de huidskleur van beide spelers als wel om hun aanvaringen met justitie. „De gepakten krijgen een stadionverbod", zei Terpstra, „dat geldt voor alle stadions in Neder land. Die komen nergens meer binnen. Maar we moeten alerter reageren op dit soort vandalisme. Als het niet anders kan, moeten dit soort risico volle wedstrijden voortaan gespeeld worden zon der supporters van de uitspelende clubs." Ferencvaros vond Terpstra een goed voorbeeld. „De Hongaarse supporters kwamen het Olym pisch Stadion niet in voor de return tegen Ajax. Die hadden het goed verpest met hun racistisch gezang in Boedapest. Dat vond ik een terechte weigering van het Ajax-bestuur. Zo moet het in de Nederlandse competitie ook, want spreekko ren als zondag zijn onaanvaardbaar." Erica Terpstra heeft zich zondag groen en geel geërgerd aan de spreekkoren in het Olympisch Stadion van Amsterdam tijdens de voetbalwed strijd Ajax - Feyenoord. „De grens is bereikt", zei de staatssecretaris van sport gisteren. Er moet harder worden opgetreden in de toekomst. ,»Als een verzoek om met de spreekkoren te stoppen niet helpt, moeten de betrokken vakken worden ontruimd. Als dat risico's oplevert, moet de wed strijd gestaakt worden", aldus de staatssecretaris. In het Olympisch Stadion ging de móbiele een heid van de politie het vak in met de supporters die de discriminerende teksten naar de hoofden van vooral Kluivert (Ajax) en Boateng (Feye noord) schreeuwden. Daarbij ging het niet zozeer PSV: nog maar vier basisspelers EINDHOVEN» ANP den van PSV morgenavond te gen FC Twente meedoen. Beide spelers werden gisteren in het St. Annaziekenhuis in Geldrop onderzocht. Dokter Weber con stateerde bij beiden opgerekte kniebanden. Morgenochtend valt de defi nitieve beslissing. Behalve de geblesseerden Ronaldo, Wou ters, Numan, Pahlplatz, Faber en Jonk moet PSV de geschors ten Cocu en Stam missen. Luc Nilis heeft moeten afzeggen voor het Belgische elftal dat morgen vriendschappelijk speelt tegen Frankrijk. Advocaat heeft de topschutter hard nodig. Hij is met Waterreus, Valckx en Vink de enig overgebleven ba sisspeler. Hij sloeg zich man moedig door her weekend heen. John Eelman. Trainer van Rijnsburg- se Boys en zondag de 'expert' bij het tweede klasseduel tussen WSB en SJC. Een heer in het voetbalverkeer, zeg maar. Knap, want gemakkelijk was het immers niet voor hem. Ik geef het een trainersmens te doen. Een hele (zon)dag lang moeten reageren op een 3-0 nederlaag, er zijn leukere dingen denkbaar. Maar, Eelman droeg zijn totals een kerel. Vertelde ook de tiende keer nog zijn verhaal en slaagde erin dat te doen zonder boos te worden. Niks afblaffen van de zoveelste vragensteller ('Kansloos zeker, John?') en ook geen over maat aan kritiek op de eigen spelers. Terwijl daar toch alle reden voor was. Want de manier waarop Rijnsburgse Boys zaterdag tegen Excelsior Maassluis de partij en de punten weggaf, was toch wel ernstig. Zelf alle kansen laten liggen die je maar krijgt (en dat waren er heel wat). En aan de andere kant op zo'n manier open huis houden dat alle aan wezige organisatoren van an dersoortige 'open huizen'er ja loers op werden. Fouten die je bij een standaard- team niet verwacht. Maar ook fouten die je op lager niveau be ter niet kunt-maken. Om dat voorbeeld maar weer eens aan te halen: zelfs bij ASC 8 zou je pro blemen met je ploeggenoten krij gen. Heel wat rondjes moeten bestellen voordat diezelfde mak kers weer met jou het veld in willen. In durven, misschien wel. Nu kregen de spelers van ASC 8 zondag overigens niet de kans om fouten te maken. Het team stond stil. En komend weekeinde weer. Het zal wel een hoger doel dienen. Daarbij: zo lang was die winterstop dit jaar nu ook weer niet. Er hoeven hooguit nog acht wedstrijden te worden gespeeld. En Foreholte zo veel wordt in die reserve vijfde klasse toch wel kampioen. Er werd bij dat elftal dus ook geen kratje frisdrank vijftien meter door de kleedkamer ge schopt. Gepunterd, beter gezegd, want UVS-coach Wim van Zwam beheerst ook die trap- techniek als de beste. Spelers moeten meer van elkaar accep teren, zo liet Van Zwam brie send weten. De oud-trainer van Quick Boys en ARC punterde en brieste ove rigens wel binnen de besloten ruimte van de kleedkamer. Zoals dat hoort. Ook na een ge lijkspel dat je als UVS wellicht uiteindelijk de titel en de recht streekse promotie naar de hoofdklasse kost, moet je de bui tenwereld als een oefenmeester van stand tegemoet treden. Als die trainer van Rijnsburgse Boys, bijvoorbeeld. Zou Eelman dat kratje fris soms thuis hebben staan? GERT-JANONVLEE

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 17