Feyenoord telt weer mee Deportivo wipt titelverdediger Celtic wil Taument Tafeltennisteam door Keen en Heister terug in superliga Villem II en De Jong reffen een schikking Sport Debuut voor Rob Alflen Vlichael van den Berg issistent bij district Finales Europese bekers volgend seizoen met sudden death V'outers en Jonk haken af bij PSY jjpHOVENPSV gaat drie moeilijke uitwedstrijden in, zonder rie van de vier beste spelers. Ronaldo blijft nog even weg, Wou- •rs heeft gisteren extra rust gekregen en ook bij Wim Jonk is nu en blessure geconstateerd. De spelverdeler viel dinsdag tegen arcelona geblesseerd uit, gisteren werd in het ziekenhuis een pierscheurinkje geconstateerd. Jonk is zeker twee weken uitge- chakeld. Zo lang is ook Wouters nog afwezig. Afgelopen week- striji inde leek de veteraan zelfs Barcelona nog te kunnen halen, dat hee leek te optimistisch gedacht. Gujj in [unstrijder Eldredge wereldkampioen he tl LMONTON Todd Eldredge heeft gisteren in Edmonton de we- Idtitel kunstrijden bij de rpannen veroverd. De 24-jarige Ame- ;aan verdrong in de kür de Rus Ilja Koelik van de eerste plaats, oelik verdiende zilver. Het brons was voor de Amerikaanse s ooi f^P'0011 Rudy Galindo. graa larina Eltsova en Andrei Boesjkov veroverden gisteren de we- •Idtitel bij de paren. Het Russische duo was de enige van de inshebbers die in de vrije kür op het ijs van de Edmonton Are- niet ten val kwam. Al hield Eltsova soms, als een ervaren ïorttracker, een handje op het ijs. Eltsova/Boesjkov verdreef et Duitse paar Mandy Wötzel en Ingo Steuer van de eerste t6vai laats. Dit paar behaalde het zilver voor de Amerikanen Jenni .j-jjk leno en Todd Sand. our wil nationaal Frans team daa ordi tRUS Het Franse wielrennen zit in een impasse. Zo erg zelfs, bi at de organisatoren van de Tour de France de internationale Qui fielerunie (UCI) toestemming gaan vragen een nationaal team mi jt Frankrijk toe te laten tijdens de komende editie. Tour-direc- He «r Jean-Marie Leblanc gaat ervan uit dat Frankrijk volgens de iternationale reglementen komende zomer slechts door één am vertegenwoordigd zal zijn. Tot de achttien al geplaatste irmaties behoort tot nu toe alleen GAN. Jieuwe vrouwencoach De Sleutels iDEN De vrouwen van De Sleutels worden met ingang vanko- ïend seizoen getraind door Winfried van der Vorst. De van DA uit Den Haag afkomstige trainer (in het bezit van oefe- eemster 2-diploma) volgt interimtrainer Simon van der Linden p en moet de damesafdeling van de Leidse club binnen een antal jaren op een hoger plan brengen. Het eerste vrouwen- bcj( iam van De Sleutels staat er momenteel slecht voor in de eerste I ivisie, maar moet op termijn 'uit de schaduw van Ter Leede eden' zo luidt de doelstelling van De Sleutels. üeijweg maakt rentree in Voorschoten oorschoten Joke KJeijweg maakt in Voorschoten haar rentree eef Is wegatlete. Aanstaande zondag komt de Bataven-aüete voor ?uw et eerst sinds de geboorte van haar tweede kind uit in wed- ^RCtrijdverband. Zij start in de derde wedstrijd van het Zorg en Ze erheid-circuit op de 15 kilometer. Haar echtgenoot Huub Pragt, ie de twee eerdere lopen in Leiden en Katwijk op zijn naam chreef, start als favoriet bij de mannen. De wedstrijd begint om .00 uur op het terrein van Randstad Sport. berrie holes in one in Japan 'oe'oKYO_« Drie holes in one op dezelfde hole. Het unieke voorval ond plaats in Soja in het westen van Japan in een japans PG/^- Dernooi. De Taiwanees Chin-seng was gisteren in de ochtendu- en de eerste op de vijftiende hole. lij dacht twee miljoen yen (30 mille) rijker te zijn. In de middag- i'Jrtfren 0V0naarde de Japanner Hano die prestatie. Statistici ach- erhaalden dat het de achtste keer in de Japanse PGA Tour was |inds 1976 dat twee golfers op dezelfde hole de bal in één keer in jet gaatje deponeerden. Drie uur na Hano werd Kusakabe de lerde. Dat was een record voor PGA Tour in Japan. Drie holes in ne op dezelfde hole op dezelde dag. De drie spelers verdeelden e prijs van 30 mille. llem II heeft gisteren defini.- f afscheid genomen van Theo Jong. De oefenmeester werd aandag door de Tilburgse ïb op non-actief gesteld. Het .stuur deelde mee dat door de trokken partijen een schik- ng was getroffen. Volgens Theo de Jong is het ig niet helemaal zover. „Er lan nog geen dingen op pa- er. Namens de belangenorga- satie Coaches Betaald Voetbal BV) voert Jan Reker de onder- ndelingen. We moeten de pnten en de komma's van de ereenkomst nog doornemen, denk wel dat we eruit ko- ;n." Willem II liet via een medede- weten dat twee recent ver ren thuiswedstrijden (NAC, oda JC) geen aanleiding waren ior het ontslag. „Er wordt geen cidentenbeleid gevoerd." Vo- ;e week nog kreeg De Jong n aanbieding zijn contract te rlengen. Volgens het bestuur echter is ,cj centelijk gebleken dat de ge- n ofwaardigheid van de coach, lar het college, rest van de ip lichael van den Berg wordt as- stent-trainer bij het district dfeiden van de KNLTB. De >ach wordt de rechterhand in districtstennisleraar (DTL) mco van Gorkom, die onlangs et roer overnam van Jacky eardon. Varr den Berg zal zich arttime bezighouden met de aining en begeleiding van de eidse jeugd. Hij is momenteel werkzaam als assistent bij et district Rotterdam. De ex-prof uit Koudekerk, 'oonachtig in Leiden, gaat deze omer de selectietrainingen ver- orgen bij Unicum, de Leidse ersteklasser waar hij ooit com- etitie speelde. Daarnaast bege- ïdt hij individueel nog een •antal talenten waaronder Bart an Delft, Heddy Boers en technische staf en spelers toe, door het gedrag van De Jong onherstelbare schade was toe gebracht. Verwijten aan het adres van De Jong zijn dat hij vertrouwe lijke gesprekken met spelers aan derden heeft doorverteld. Bo vendien zou hij interne afspra ken met het bestuur naar bui ten toe van een andere uitleg hebben voorzien. Iordanescu Anghel Iordanescu heeft na een gesprek met de Roemeense pre sident Ion Iliescu besloten terug te keren als bondscoach van de nationale voetbalselectie. Dat gebeurde drie dagen nadat hij had bekendgemaakt met on middellijke ingang op te stap pen. Iliescu kon de trainer ervan overtuigen dat het in het lands belang is dat hij aanblijft. Iorda nescu bleek gevoelig voor de ar gumenten. Om persoonlijke re denen wordt hem nog wel enige rust gegund. Volgende week woensdag zal hij bij de wed strijd tegen klein-Joegoslavië in Belgrado nog niet op de bank zitten. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356463 Rai schiet PSG ronde verder Jean Paul van Gastel (rechts) en George Boateng winnen samen van Gladbach-aanvaller Michael Sternkopf. foto anp Het is wel eens anders geweest, maar Duitse tegenstan ders liggen Nederlandse ploegen op dit moment erg goed. Ajax liet in twee wedstrijden al geen spaan heel van Borussia Dortmund. En ook Feyenoord had gisteravond amper iets te duchten van de Duitse bekerwinnaar Borussia Mönchengladbach, een ploeg die door Arie Haan op voorhand nog zwaarder werd ingeschat dan Dortmund. De Rotterdammers versloegen de ploeg van Bernd Krauss met 1-0 en dat was ruimschoots voldoende om na de 2-2 in Düsseldorf met opgeheven hoofd de hal ve finale van de Europa Cup 2 binnen te stappen. aanval aan. Dat kostte de Ne derlander Max Huiberts zijn ba sisplaats als tweede spits naast Michael Sternkopf. Effenberg schoof een linie naar voren om dat hij er niets voor voelde om zich nogmaals hinderlijk voor de voeten te laten lopen door Rob Maas. Dat was hem twee weken geleden.niet best beval len in Düsseldorf. De onbetwiste vedette van Gladbach dichtte zichzelf meer kansen toe tegen Bernard Schuiteman. Daarmee onder schatte hij de kwaliteiten van de jonge verdediger schromelijk. Schuiteman hield de bij vlagen erg irritante Effenberg zonder noemenswaardige steun van Ronald Koeman in zijn eentje volledig in bedwang. Gladbach én Effenberg betaalden een du re rekening voor die inschat tingsfout. Op het Duitse mid denveld werd de inbreng van de spelverdeler node gemist. Voor in was hij ook niet gevaarlijk, dus was er sprake van een dub bel nadeel. De Duitsers doken in de eer ste helft slechts één keer gevaar- rotterdam gert van puk gpd-verslaggever De confrontatie met Borussia Mönchengladbach werd door Arie Haan als een belangrijke graadmeter beschouwd voor het Europese niveau van zijn ploeg. De Winschoter oefen- meester heeft nu een duidelijk antwoord gekregen. Feyenoord is ook buiten de Nederlandse competitie tot wasdom geko men. Geconcentreerd en zon der overbodige franje, maar met een optimaal resultaat dankzij een treffer van invaller Orlando Trustfull werd gisteravond de klus tegen Borussia Mön chengladbach geklaard. Dat kan alleen een ploeg die werkelijk inhoud heeft. Haan kan van daag met een gerust hart de lo ting in Lausanne afwachten. Feyenoord telt weer mee in Eu ropa. De Rotterdammers lieten zich door niets van.de wijs brengen door Borussia Mönchenglad bach. De Duitsers traden ver rassend met spelverdeler Stefan Effenberg in de punt van de lijk voor Ed de Goey op. Uit een corner van Thomas Kastenmai- er kopte Michael Kinkert de bal rakelings naast. De beste kans was vlak voor rust voor Feye noord. Henk Vos werd op maat de diepte ingestuurd door Jean- Paul van Gastel, maar oog-in- oog met doelman Kamps schoot hij onzuiver naast. Met Max Huiberts als vervan ger van Dirk Wolf ondernam Gladbach in de tweede helft toch nog een ultieme poging om Feyenoord daadwerkelijk onder druk te zetten. Het was lood om oud ijzer. Ook de Zwol lenaar was niet bij machte om de defensie van de Rotterdam mers met individuele acties open te breken. Feyenoord had er geen moeite mee dat de Duitse bekerwinnaar misschien wat vaker in balbezit was, van een echt offensief was immers geen sprake. Een kwartier voor tijd bedien de Arie Haan zich van een om vangrijke wisseltruc. In kort tempo wisselde hij zijn comple te aanval. De diep teleurgestel de Gaston Taument moest als eerste het veld ruimen voor Or lando Trustfull. Henk Vos en Giovanni van Bronkhorst, ver vangen door respectievelijk To- mek Iwan en Mike Obiku, ach tervolgden hem op weg naar de kleedkamer. Het drietal werd bewust gewisseld door Haan. „We kregen steeds meer ruimte van Gladbach, maar onze aan vallers hadden niet meer vol doende kracht om daar van te profiteren. Daarom vond ik het nodig om drie verse krachten in het veld te brengen. Jongens, die nog wel fris genoeg waren om een strook van vijftig meter te overbruggen." Haan kreeg het gelijk aan zijn zijde. Want uitgerekend Orlan do Trustfull nam vijf minuten voor tijd de beslissende treffer voor zijn rekening. Zijn schot werd weliswaar van richting veranderd door Giovanni van Bronckhorst, maar daar had ie dereen in Rotterdam-Zuid ma ling aan. Het resultaat was gis teravond heilig voor Feyenoord. Dat probeerde Arie Haan na af loop ook Gaston Taument dui delijk te maken. „Ik kan me voorstellen dat hij enorm teleurgesteld was toen hij gewisseld werd. Ik ben zelf ook voetballer geweest, ik weet wat hij op zo'n moment voelt. Maar het belang van Feyenoord kwam nu eventjes op de eerste plaats. Ik voelde dat er voor ons meer te halen was naarmate Gladbach meer risico's ging ne men. Dat is perfect uitgekomen. We staan in de halve finale van de Europa Cup 2 en daar mo gen we best trots op zijn. De he le ploeg verdient vanavond een compliment. Het is toch knap als je een gerenommeerde te genstander als Borussia Mön chengladbach weet uit te scha kelen." Feyenoord: De Goey: Bos/., Koeman, Scnuiteman en Boateng; Maas, Van Gastel, Larsson (80. Obiku) en Van Bronckhorst; Taument (75. Trustfull) en Vos (76. Iwan). Borussia Mönchengladbach: Kamps; Eichin (73. Hochstatter), Khnkert, An- dersson en Schneider; Wynhoff, Niel sen (64. Pflipsen), Kastenmaier en Wolf (46. Huiberts); Effenberg en Sternkopf. Deportivo La Coruna heeft gis teravond titelverdediger Zara- goza uitgeschakeld in het toer nooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars. Het tweede Spaanse onderonsje eindigde in 1-1. Deportivo had het eerste duel met 1-0 gewonnen. Zara- goza, die vorig jaar in hetzelfde toernooi de meerdere was van Feyenoord, maakte dat verschil na 37 minuten goed. Morientes scoorde. Na ruim een uur maakte de Braziliaanse schutter Bebeto gelijk. Voor de vierde keer op rij speelt Paris SG een halve finale in een Europees bekertoernooi. De helpende hand kwam giste ren van de koelbloedige Brazi liaan Rai, die tegen het stugge Parma twee strafschoppen be nutte. Paris SG streepte de neder laag van 1-0 in Parma weg via een overwinning van 3-1. Ook Rapid Wien zit vrijdag met Feyenoord in de koker voor de loting. De Oostenrijkers won nen met 3-0 van Dynamo Mos kou, in een duel dat verder riog drie rode kaarten telde. Het spekstakelstuk in Parijs kende een enerverend scorever loop. Al na negen minuten bracht Rai Paris SG op 1-0. De Braziliaan benutte zijn eerste strafschop, waardoor de neder laag in Parma was weggepoetst. Scheidsrechter Sundell besloot tot de strafschop na een over treding van Cannavaro op Nou- De houder van de UEFA Cup kwam nog wel terug in de wed strijd. Melli maakte na 27 minu ten spectaculair gelijk. Loko, eerder dit seizoen opgepakt door de politie en af en toe rijp voor een inrichting, bewees daarna zijn grote waarde. De aanvaller bezorgde de thuisclub nog voor de rust weer uitzicht op de volgende ronde. Dat uitzicht kreeg echt gestal te in het laatste kwart van de wedstrijd. Rai kreeg opnieuw de kans van elf meter aan te leg gen. Ook de tweede keer was de Braziliaan scherp. In Wenen was de Keulse huurling Carsten Jancker de grote man in het Ernst Happel- stadion voor Rapid Wien. De van FC Köln gehuurde speler nam twee van de drié treffers tegen Dynamo Moskou voor zijn rekening. De uitwedstrijd hadden de Oostenrijkers al met 1-0 gewonnen. Tussen de tref fers van Jancker door scoorde Stoeger uit een strafschop. Alle doelpunten vielen in de tweede helft. De Franse scheidsrechter Bat- ta trok drie keer rood. Twee wa ren voor Russen, ééntje voor Rapid. Batta stuurde na 29 mi nuten Tsjerisjev weg, na een grove overtreding op midden velder Heraf. Zeven minuten voor het einde konden Prvoslav Yovanovich (Rapid) en Teretsjin (Dynamo) na een opstootje het veld verlaten. ROTTERDAM GPD Het Schotse Celtic heeft zijn zinnen gezet op Feyenoord- aanvaller Gaston Taument. De Britten hebben een miljoenen aanbieding voor de transfervrije Oranje-international klaar lig gen. Arie Haan haalde Taument gisteravond in het EC-duel te gen Gladbach een kwartier voor het einde, tot groot ongenoegen van het 46.000 koppige legioen, al naar de kant. In de kleedkamer zou het na de wedstrijd tot een kleine bot sing zijn gekomen tussen Tau ment en Arie Haan. Taument wenste daarop geen commen taar te leveren. Taument was niet de enige boze Feyenoorder op een avond waarop louter champagne behoorde te vloei en. Het dubbele feestje (het be reiken van de halve finale en de verjaardag van Ronald Koeman) ging voorbij aan Rob Maas, Ruud Heus en Orlando Trust full. De eerste twee zijn woe dend omdat voor hen ontslag is aangevraagd en Feyenoord dat via zijn eigen Krant een dag voor de Europa Cup-wedstrijd bekend maakte. Trustfullis al enige weken ontstemd omdat hij geen basisplaats meer heeft. Rob Alflen maakt vanavond zijn langverwachte debuut voor Vi tesse in het competitieduel te gen GA Eagles. Volgens trainer Frans Thijssen is de Utrechter fit genoeg om weer in de eredi visie aan de slag te gaan. De 27- jarige ex-Ajacied krijgt tot het einde van dit seizoen de moge lijkheid om te bewijzen dat hij weer betaald voetbal kan spe len. Alflen werd anderhalf jaar geleden afgekeurd vanwege een hardnekkige hernia. De Utrech ter was wel in staat zijn hobby op amateurniveau uit te oefe nen. Hij vond onderdak bij hoofdklasser Holland. Amanda Hopmans. Van den Berg wordt geen hoofdcoach bij Unicum. „Henk Janssen blijft gewoon hoofd coach, ik doe alleen de trainin gen voor het eerste en tweede op donderdag en vrijdag. De teams coachen in het weekein de zou niet eens kunnen, want ik ga in Duitsland straks compe titie spelen." De voormalige A-speler, die na een stage bij de bond zelf standig als coach verder gaat, heeft als speler gekozen voor Bug Altendorf in Essen, een club in de Oberliga. De Oberliga is de klasse die onder de Bun- desliga en Regionalliga zit. Van den Berg zal in augustus eredi visieclub Thor Rood Wit in Den Haag coachen, net als de afgelo pen twee jaar. Danny Heister in opperste concentratie voor zijn service. SPAKENBURG EDWIN ALBLAS GPD-VERSLAGGEVER Paul Noël escorteerde gisteren in de nadagen van zijn dienst verband de Nederlandse tafel tennissers over de rug naar Tsjechië naar de Europese Su perliga. De Belgische coach, die half mei zijn bureau moet heb ben leeggeruimd, gooide als eerste een fles champagne door zijn keel zo niet iets van af scheid. Op dat moment lagen Trinko Keen en Danny Heister nog van geluk te rollebollen. Promotie naar de Superliga, na twee seizoenen afwezigheid, past precies in het straatje van Heister en Keen. „Als je na de Bundesliga weer voor drie da gen naar Tsjechië of Grieken land moet, dat is voor ons moeilijk op te brengen." De twee hebben op dit niveau niets meer te zoeken. „Zelfs door van Korbel te winnen schiet ik niet verder omhoog op de ranglijsten", verzucht Keen. „Ik kan in deze categorie alleen maar verliezen." Hij en Heister zullen volgend seizoen veelvuldig hun toe vlucht zoeken in Duitsland, waar ze beide bij een Bundes- ligaclub onderdak hebben ge vonden. Daarom is het vinden van een nieuwe bondscoach in de ogen van Keen nu niet het belangrijkste. „Hoe verspil ik volgend seizoen zo min moge lijk energie", legt de Nederlands kampioen andere prioriteiten. Trinko Keen had in de ope ningspartij al de taaie Miroslav Bindac van zich afgeschud. De 33-jarige Tsjech, die pas nog in de Duitse Bundesliga van de Chinees Ma Wenge en de Pool Andrzej Grubba had gewonnen, had gisteren het geheime wa pen moeten zijn. Maar Bindac, gezegend met een aardige blok- techniek, vuurde slechts losse flodders af. In de derde partij spaarde Danny Heister Richard Vyborny niet. De Amsterdammer, die in het voorbije weekeinde in de Bundesliga met de Duitse top per Jorg Rosskopf had afgere kend, maakte met een stalen gezicht in de tweede game de laatste vijf punten (21-19). Die games' legden aardig wat gewicht in de schaal. Bij een overwinning van 4-1 zou het aantal games de doorslag ge ven. In Tsjechië sloeg de balans uiteraard ver door naar Tsjechi sche zijde (8-4), maar na drie partijen stond Nederland er zo goed voor (5-2) dat de ploeg nog 'slechts' twee winstpartijen, ongeacht het aantal games, van het hemelse genot verwijderd was. In het dubbelspel voerden Keen en Heister de spanning (2- 1), De kopman zelf trok daarna in de eerste game tegen Korbel de strop nog strakker om de Tsjechische nek aan. Totdat Pe- tr Korbel de pijn niet meer kon verdragen en het laatste restje adem zijn longen verliet. lausanne afp De UEFA heeft besloten met ingang van het ko mende seizoen de finales van de Champions Lea gue en de Europa Cup voor bekerwinnaars bij een gelijke stand na negentig minten te laten be slissen door het sudden death-systeem. Mocht er in de verlenging niet gescoord worden, dan moe ten net als nu strafschoppen de beslissing bren gen. Aan de strijd om de UEFA-Cup nemen volgend seizoen 117 clubs deel. Dat waren er in deze competitie 98. Het is de enige verandering die de Europese voetbalunie op korte termijn doorvoert in de internationale toernooien. Voor de uitbrei ding zijn twee redenen. De verliezende teams uit de kwalificatie-ronde van de Champions League mogen zich voor de UEFA-beker inschrijven. Daarnaast krijgt iedere lidstaat, hoe klein ook, tenrpinste één startbewijs. Lennart Johansson, voorzitter van de UEFA, wil ook niet overhaast te werk gaan. „We kunnen niet elk seizoen ingrijpende maatregelen door voeren." Hij benadrukte dat de Champions Lea gue hoe dan ook het Koningsnummer in Europe se clubvoetbal zal blijven. Heizei Juventus en Liverpool ontmoeten elkaar deze zo mer voor de eerste keer sinds het drama in het Heizelstadion in 1985 te Brussel. De ontmoeting zal plaatsvinden op een andere plek, het Louis II- stadion van Monaco. De wedstrijd is waarschijn lijk in de eerste week van augustus. Door fans van Liverpool uitgelokte rellen kost ten in 1985 het leven aan 39 mensen, voorname lijk Italianen. De ongeregeldheden braken uit vlak voor de Europese finale van het toernooi van de landskampioenen. Juventus won het daarna toch nog gespeelde duel met 1-0, dankzij een benutte strafschop van Platini. Het idee van de replay is afkomstig van Jean-Louis Campora, voorzitter van Monaco. Hij verklaarde al enige tijd in ge sprek te zijn geweest met Juventus. Vorige week meldde ook Liverpool te willen meewerken. Dortmund De commentaren van de Duitse kranten op de nederlaag en uitschakeling van Borussia Dort mund in de Champions League zijn over het al gemeen mild. De Münchener Merkur kopt: „Rompteam van Borussia Dortmund zonder kans tegen Ajax." Het voetbalweekblad Der Kicker prijst Borussia voor zijn strijdlust: „Goed gestre den toch uitgeschakeld." De Süddeutsche Zei- tung valt Borussia ook niet zwaar. De krant vindt dat Borussia zich bescheiden opstelde en tekent verder aan dat Ajax tegenviel. AZ uit München schrijft ook over een beschei den Borussia. Bild heeft het over de blitz come back' van Andreas Müller, die echter ook niets kon uitrichten tegen Ajax. „Borussia had reeds verloren in de eerste wedstrijd. Borussia speelde angsthazenvoetbal. Ajax bleef met uitzondering van de eerste tien minuten ver onder de verwach ting."

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 23