'Goede mensen in huis halen, dat is wat telt' I Joden nog steeds bang voor christelijke bekeringsdrang Leiden Kerk Samenleving VPW Haarlem wil gesprek met hulpbisschop over kerk-zijn Kardinaal Simonis viert 25-jarig ambtsjubileum WOENSDAG 20 MAART 1996 ECMOND. 071 -5356414, PLV -CHEF HANS KOENEKOOP, 071 Boy van Dijk: aannemer maar vooral ook koopman Ken je hem niet, dan geef je hem ook geen stuiver. Want met dat 'melkmuiltje', met dat mon- tuurloze brilletje en informeel gekleed in trui en spijkerbroek, oogt Boy van Dijk op het eerste gezicht als het prototype van het Leidse studentje. Dat rechten studeert, van een schamele beurs moet rondkomen en een kamer bewoont in een huis aan de He rengracht. Nou, vergeet het maar. het steekt iets anders in elkaar. Van studenten weet-ie overigens alles, maar dat komt omdat hij velen van hen onder zijn huurders telt. En achter die facade van dat jeugdige bekkie gaat een gewiekste za kenman schuil. Die op 44-jarige leeftijd aan het hoofd staat van een florerend bouwbe drijf, die een ontwikkelingsmaatschappij bestiert en die tientallen panden en meer dan tweehonderdvijflig kamers in de Leidse binnenstad bezit. Die al zijn schaapjes in tussen allang op het droge heeft. Hij vindt het leuk, nee, hij vindt het zelfs een eer dat-ie op deze plaats zijn verhaal mag doen. Maar hij bezweert tot driemaal toe die middag om hem toch vooral niet af te schilderen als een soort patser. Als ie mand die vergeten zou zijn waar hij van daan komt. Natuurlijk, hij is apetrots op zijn bedrijf dat met 45 werknemers en mo derne 'look' tot de vooraanstaande bouw bedrijven van Leiden en omstreken be hoort. Zoals-ie met ingehouden trots eén rondritje maakt langs zijn onroerend goed. Waarbij je, als je zijn vingertje goed volgt, de indruk krijgt dat er in elke straat van de binnenstad wel wat van hem is. En zijn ver zameling klassieke auto's, zijn fraaie villa in Zoeterwoude, zijn Harley's en zijn paarden, ook dat mogen we allemaal best zien. Als we toch maar vooral ook de andere kant van de medaille willen belichten. Want van zelf is het allemaal niet gegaan. Daar is kei hard voor gewerkt. Let wel, krap twintig jaar geleden had hij nog helemaal niks. En die tijd is hij echt niet vergeten, hqor. Voor het geval we dat soms mochten denken. Het verhaal van Boy van Dijk begint in Lei den Noord, in een bovenwoninkje van de Margrietstraat waar hij en zijn zus werden geboren. „En waar het zo gehorig was datje de buurvrouw niet alleen hoorde baren, maar negen maanden eerder ook het kind hoorde verwekken", grijnst hij. Maar dan serieus: „Mijn moeder was arts. Een hele bijzondere vrouw. Met een sterke sociale instelling. Die niet in Oegstgeest wilde wo nen, maar tussen haar patiënten. De gewo- De handel zat ze al op jonge leeftijd in het bloed. Liever dan in de schoolbanken te zitten, verdienden ze een paar stuivers op straat. Een serie over ondernemers uit de regio die met weinig of niets begonnen zijn maar die eigenhandig een bloeiende zaak opbouwden. In aflevering 7 komt Boy van Dijk aan bod. Grondlegger en directeur van het Leidse bouwbedrijf Jobo. En vooral groot in onroerend ne mensen dus die dit gezellige arbeiders buurtje bevolkten. Mijn vader was een Hol landse Canadees - ja, vandaar ook mijn voornaam - die in de oorlog als parachutist werd gedropt in de Slag om Arnhem. Eén op de tien overleefde die dropping. Hij was er zo eentje. Maar daarmee was zijn geluk ook meteen op. Alles wat hij daarna in zijn leven nog ondernam, was gedoemd te mis lukken. YVat dat betreft heb ik gewoon meer mazzel gehad. Ja, ze zijn intussen beiden overleden." Van de Aalmarkt school herinnert hij zich nog Heintje Link, later groot geworden in speelautomaten, maar met wie het uitein delijk tragisch afliep. „Daarna de ambachts school aan de Haagweg en een jaartje MTS. Maar toen al snel als timmerman op eigen benen, want ik wilde leukere kleren dan die terlenka-broeken die mijn moeder voor me kocht bij de Broekenspecialist. Wat had ik als kleine jongen een hekel aan die dingen. Met een vriend, lohan van Oosten, richtte ik vervolgens in een minuscuul pandje aan de Hogewoerd het aannemingsbedrijf Jobo op. Een samenvoeging van onze voorna men, inderdaad. Het startkapitaal was tien duizend gulden geleend"geld. De spijkers en de scharnieren telden we aan het eind van de week steeds na." Tien jaar timmerde het duo letterlijk en fi guurlijk aan de weg totdat een scheiding der geesten de verdere samenwerking blok keerde. „Johan had de indruk dat ik hem opjoeg, anderzijds bekroop mij het gevoel dat hij me afremde. Hij wilde klein en over zichtelijk blijven, ik daarentegen alsmaar groter groeien. We zijn toen in goede har monie uiteen gegaan. Hij runt nog altijd zijn eenmansbedrijf: ik ben verder opge- stoomd in de vaart der volkeren." Maar de naam Jobo is gebleven. „Ja, dat klopt. In aannemerskringen eigenlijk een knullige naam. Yogho, Yogho, of jojo, je kent dat wel. Ik heb een tijdje terug nog overwogen om een naamswijziging door te voeren. Maar na ampel beraad met mijn adjunct Theo Schrijvers en met het recla mebureau werd dat idee verworpen. We hebben namelijk wél een naam op te hou den met Jobo. En we willen vooral niet de suggestie wekken dat er wat dat aangaat ook maar iets is veranderd. Dus is alleen het logo aangepast. En de toevoeging 'de bou wers' gemaakt." Zijn pand aan de Hogewoerd, waar het des tijds op een achterkamertje begon, heeft hij nog altijd. Maar toen het spel eenmaal op de wagen was, werd - diverse uitbreidingen ten spijt - de Hogewoerd al snel te klein. „In '87 verhuisden we naar De Waard. Daar was ruimte voor expansie. Al snel hadden we een man of veertig lopen. Bouwden we, dat is wel grappig, om ons heen voor anderen. Nu hebben we zestien mobiele werkplaat sen rondrijden. Alles in eigen onderhoud. We bestrijken een breed terrein. Van een dakraam tot bedrijfspanden in de orde van grootte van zeven, acht miljoen en van re novatie tot de bouw van villa's. We werken veel voor de NS. de universiteit, Defensie, de gemeenten Leiden en Warmond, wo ningbouwverenigingen. Maar bijvoorbeeld ook het pand van de gebroeders De Jong op het AZL-terrein of de enorme bedrijfshal van transportbedrijf Van der Luyt in Oegst geest is van onze hand." Waar lag het breekpunt, wanneer ging het echt goed lopen? „Ik begrijp watje bedoelt, maar zo is het bij ons niet gegaan. Het suc ces kwam niet van de ene op (Te andere dag. Alles ging juist heel geleidelijk. Het aanne merswereldje is niet het gemakkelijkste. Het is ieder voor zich en God voor ons allen. Ze slachten elkaar af, als dat zo uitkomt, alles lijkt geoorloofd. Ik ben ook wel eens ondeu gend, maar wel in alle redelijkheid. Ik denk dat het belangrijkste is, datje vooral je be- Het verhaal van Boy van Dijk begint in Lei den Noord, in1 een bo venwoninkje van de Margrietstraat waar hij en zijn zus werden geboren: „Het succes kwam niet van de ene op de anderedag." FOTO LOEK ZUYDER- DUIN oil V' n perkingen kent. Ik ga niet voor werken van boven de tien miljoen. Het is verleidelijk, maar dat risico is te groot. Tuurlijk, wij ne men ook risico's, maar gokken doe je in een casino, zeg ik altijd maar. Ik heb zelf tien jaar getimmerd, vaak m'n kop gestoten, bij na failliet geweest. Dus ik weet hoe het we reldje in elkaar steekt. Goede mensen in huis halen, dat is wat telt. En een eerlijk en goed stuk werk afleveren. Zodat de op drachtgever bij je terugkomt. In die twintig jaar heb ik nog nooit met iemand een pro bleem gehad over geld. Dat zegt wel wat in deze business, hoor." Hij is zich bewust van zijn verantwoorde lijkheid, van de misschien wel honderd ge zinnen die direct en indirect van Jobo moe ten eten. „Dat sociale aspect is belangrijk, dat heb ik van mijn moeder. Ik zorg goed voor mijn mensen, waag het ze maar." Maar alles goed en wel, in de tussentijd heeft hij toch zeker ook goed voor zichzelf gezorgd? Want vermogend worden zoals hij dat is, dat kan toch niet alleen komen uit een middelgroot aannemersbedrijf. Daar moetje koopman voor zijn. En dat is-ie toch, koopman? „Voor honderd procei zegt Boy van Dijk lachend. Hij trekt aan het stuur van zijn Jeep, pa keert achteloos dubbel en denkt na ovt inhoud en strekking van dat woord. „Je moet het zien", weegt-ie zijn woorden, moet het gewoon zien. Bukken en hete pen. Je kan natuurlijk ook voorbij lopei Cl het laten liggen. Of niet weten dat het ligt. Of niet durven te bukken. Ik zie he buk en ik pak het. Hier", wijst hij naar i kapitaal pand op de hoek van de Plant: 'e „neem dit object. Stond een jaar lang koop voor tweeënhalve ton. Dat is vooi niks, er zitten zestien kamers in. Maar mand durfde het aan. Ik wel. Nu breng jSEi alleen aan huur al tachtig rooitjes per j: 0h' op. En is het meer dan het dubbele wa jet Krijg ik de financiering rond, dan pak il :ru ook. Dat is, in het kort, zo'n beetje miji sofie. Die heeft hem, het moge intussen duid zijn, geen windeieren gelegd. „De comlau tie van een bouwbedrijf en onroerend is een perfecte. Het mes snijdt aan twei iai kanten. Je kan op die manier ook de gri )rs projecten, zoals het Zaalberg-complex pe recentelijk nog het gebouw van Quintu es aan. Kopen en verbouwen, zo hou je bi voorbeeld ook 's winters je mensen aai werk. En dan vasthouden of doorverko wat je wil. Het klinkt misschien gek, m; het is niet eens alleen een kwestie van verdienen. Het is ook nog eens een soo hobby geworden. Daar heeft hij er meer van. „Jazeker, ik gek op sport. Voetballen, fietsen en sch sen vooral. Ik heb laatst nog de Elfstedt I tocht gereden met de broers Versteegei Werken is leuk, ik ben elke ochtend als ste op de zaak. Maar er zijn grenzen. N£2! 's avonds, nooit op zaterdag en zondag ga zelden eten met relaties, liever een b er tje drinken met m'n vrienden. Ik ben n ka dat archetype van een aannemer, zo ee met grijzende slapen, een dikke buik ei dito Mercedes. Ze hebben me in dit we je altijd gezien als een soort 'enfant-ter rible'. Ik vind dat best, ik hoef geen Rol rd om duur te doen, ik doe liever gewoon. Mijn zoon - ik heb ook nog twee docht» komt straks in de zaak. Hij loopt nu sta bij Niersman, een collega. Als hij eenm zijn draai heeft gevonden, dan kap ik e mee. Over een jaar of vijf dus. Hoewel, altijd wel wat blijven doen. Dat koopm i schap, dat zit gewoon in je bloed. Daar je nooit meer vanaf." REDACTIE DICK VAN DER PLAS. 071-5356481 'Positie van Rooms-Katholieke Kerk te discutabel geweest' De Nederlandse bisschoppen hebben een 'kardinale fout' gemaakt door in hun verklaring van vorig jaar over de verhouding tot het jodendom de tot het rooms-katho- licisme bekeerde jodin Edith Stein te noemen als toon beeld van het rooms-katholieke verzet tegen de joden vervolging. AMSTERDAM ANP Dat zei rabbijn J. Jacobs, voor zitter van het Interprovinciaal Opperrabbinaat, gisteren tij dens een discussie-avond over joods-christelijke samenwer king. „Joden zijn door eeuwen lange vervolgingen overgevoelig geworden. Ik begrijp niet waar om de bisschoppen melding maken van de 'zalige Edith Stein'. Bekering is nu eenmaal een gevoelig onderwerp." In hun verklaring, die in okto ber vorig jaar verscheen, erken nen de bisschoppen dat de RK- Kerk medeverantwoordelijk is voor de holocaust tijdens de Tweede Wereldoorlog. „Een tra ditie van theologisch en kerke lijk anti-judaïsme heeft bijge dragen tot het ontstaan van een klimaat waarin de 'sjoa' kon plaatsvinden", schrijven ze. Tekortschieten Jacobs zei verheugd over de verklaring te zijn. maar begreep niet waarom de bisschoppen eerst voorbeelden van rooms- katholiek verzet tegen de joden vervolging noemen en daarna pas schuld belijden over het te kortschieten van de RK-Kerk. „De positie van de Rooms-Ka tholieke Kerk is te discutabel ge weest om eerst over helden te spreken en daarna pas over de vraag of katholieken meer had den kunnen doen." Verschuilen Volgens bisschop A. van Luyn van Rotterdam hebben de bis schoppen de gelovigen duidelijk willen maken dat de Kerk zich niet achter de schaarse rooms- katholieke verzetshelden kun nen verschuilen. Verder ontken de hij dat er in de verklaring sprake is van verhulde beke ringsdrang. Hij gaf wel toe dat er bij het rooms-katholieke volksdeel nog veel onbegrip over het jodendom heerst. Ook drs. I. Bakker, algemeen secretaris van de Raad van Ker ken, erkende dat er voor de ker ken nog 'veel huiswerk' ligt om elke schijn van vooroordeel qn bekeringsdrang te vermijden. „Christenen hebben kennis van het jodendom nodig om goede christenen te zijn. Andersom geldt dat niet." AMSTERDAM ANP De Vereniging van pastoraal werkenden (VPW) in het bis dom Haarlem wil op korte termijn een gesprek met hulpbisschop Punt. De VPW wil met Punt niet zozeer over fundamentele geloofs vragen praten, als wel over de wijze waarop je in deze tijd gestalte geeft aan het kerk-zijn. Dit zei voorzitter B. van Schagen gisteren in Amsterdam na afloop van een studiedag van de VPW over Spagaat in het pasto raat. Aanleiding is het menings verschil tussen Punt en de VPW over het begrip pries terkerk. In de uitnodiging voor deze studiedag was sprake van 'twee kerken die steeds verder uit elkaar lijken te groeien'. Het bisdom, al dus de VPW, blijft kiezen voor een model van een priesterkerk 'die wij in de ko mende jaren ten grave mo gen helpen dragen'. Volgens Punt loopt elke dialoog op dit soort boude uitspraken stuk. Vormen mogen best veranderen, maar 'niemand heeft het recht de Kerk in haar wezen te veranderen'. De Katholie ke Kerk heeft volgens Punt een priesterlijk fundament nodig. Dat doet nergens af breuk aan de eigen belang rijke zending van leken en pastorale werk(st)ers. „Wij willen geen Kerk zon der priesters, maar een Kerk waar niet langer de priester de spil van alle activiteiten is. Naar onze mening is het beleid van het bisdom nog steeds daarop gericht", zo zei Schagen. „Punt heeft het woord priesterkerk verkeerd begrepen. „Zo zie je maar weer dat de positie van ie mand in feite zijn exegese bepaalt." Van joodse zijde probeerde L. Evers, vice-voorzitter van het Overlegorgaan Joden en Chris tenen (OJEC), de joodse zorgen over christelijke bekeringsdrang weg te nemen. „Het gros van de rooms-katholieken en pro testanten denkt daar niet meer aan." Volgens hem moeten veel joden nog over hun vooroorde len over christenen heen gehol pen worden. Enkele joodse aanwezigen op de avond, georganiseerd door het OJEC en het Nederlands-Is- ralitisch Kerkgenootschap, wa ren daar minder zeker van. Een van hen zei niet gerust te zijn voordat de christenen alle voor joden beledigende passages in het Nieuwe Testament hebben geschrapt. Mgr. Van Luyn vond die suggestie te ver gaan. „Het is moeilijk om iets uit het Evan gelie te schrappen, maar het is noodzakelijk om verkeerde in terpretaties tegen te gaan." BEROEPINGSWERK NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Beroepen: te Boskoop: W.L. Pera te Hoogeveen; te Kootwijk-Kootwijker broek: J.P. Nap te Barneveld; te Harderwijk (wijk 1) en te IJsselmui- den-Grafhorst: A.L. van Zwet te Ud- del. Aangenomen: naar Soest (federatie ve wijkgemeente De Open Hof): mw. H.R. van Heil te Rhenoy en Gelli- cum. naar Voorthuizen (deelgem. Ichtuskerk)- D. van Arkel te Bent huizen (deelgem De Hoeksteen; part-time); naar Groningen: H.C. Marchand te Ermelo. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen: door de Particuliere Sy node van Friesland als predikant voor de missionaire toerusting: drs. J. Schonewille te Wijnjewoude (voor de evangelisatie arbeid in de classis Drachten); door de Particuliere Sy node van Friesland als predikant voor de missionaire toerusting drs. J. Strikwerda te Leeuwarden-West (voor de missionaire toerusting in de stad Leeuwarden en het aanloop- NED.GEREF. KERKEN Beroepen: te Rijswijk (Z.H.): drs. A. Boshuizen te Amsterdam-Tumste- den-Zuid-West. UTRECHT ANP Uit dankbaarheid voor Gods genade heeft Adrianus kardi naal Simonis vandaag zijn 25- jarig bisschopsjubileum ge vierd met een eucharistievie ring in de kathedrale Sint Cat- harina-kerk in Utrecht. Behal ve zijn monis, raakte het hart van de wapenspreuk die hij bij zijn bisschopswijding had geko zen: Opdat zij U kennen. Concelebranten waren bis schop Van Luyri van Rotter dam, de beide hulpbisschop pen van Utrecht, De Kok en Niënhaus, vicaris-generaal Rentinck het daarbij ook de voorzit ters van de Her vormde en Gere for meerde synode, ds. W. Beekman en ds. R. Vissinga, aanwezig. Simonis, die in november 65' jaar wordt, verwees in de ho milie naar het beroemde woord van de kerkvader Au- gustinus: „Met u ben ik gelovi ge, voor u ben ik bisschop." Hij sprak zijn dankbaarheid uit over het feit dat 'ik 25 jaar bisschop heb moeten, maar vooral ook heb mogen zijn' om het geloof in Jezus Chris tus te verkondigen. „Dat heb ik oprecht trachten te doen in en vanuit onze heilige moeder de Kerk, bestaande uit zwakke en zondige mensen waartoe ik zelfbehoor." In deze 25 jaar heeft hij aan ruim een kwart miljoen jon gens en meisjes het vormsel toegediend. De mooiste vraag die hij in een voorbereidend gesprek ooit kreeg, was van een 12-jarig meisje. Zij vroeg: „Wat betekent Jezus nu eigen lijk voor U?" Die vraag, zei Si- banden onderhoudt. Tijdens de receptie 's mid dags in het Jaarbeursgebouw werd Simonis, die ook voorzit ter van de bisschoppenconfe rentie is, toegesproken door bisschop Van Luyn en vicaris Rentinck. Namens het aarts bisdom werd hem een ge denkpenning aangeboden, waarvan de Rijksmunt 500 exemplaren heeft geslagen. De penning met aan de ene kant het profiel en aan de andere de wapenspreuk van de jubila ris, is bedoeld als een onder scheiding die door de aartsbis schop van Utrecht kan worden verleend. De benoeming van Simonis, die zichzelf als een orthodoxe katholiek beschouwt, tot bis schop van Rotterdam leidde indertijd tot veel protesten van progressieve katholieken. Maar hij ontving toen ook 64.000 brieven van gelovigen die hem steunden. LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) KANTOOR Rooseveltstraat 82 071-5356 3E Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-512802 Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/m/vr. 18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-12.00 uur 071-512802 DIRECTIE B. M. Essenberg, G. P. Arnold (adjunct), J. Kiel (adjunct) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, F. Nypels, L G. van der Post (adjunct) PUBLIC RELATIONS W. H. C. M. Steverink 071-5356356 OMBUDSMAN R. D. Paauw 071-5356215 Tel. dag. 9.30 - 11.30 uur of per post. REDACTIE GJ. Visser, chef redactie nieuwsdienst/kunst H.W. van Egmond, chef red. Groot Leiden A.J.B.M. Brandenburg, chef eindredactie regio F. Blok, chef eindredactie algemeen W.F. Wegman, chef red. Duin- en Bollenstreek W. Spierdijk, chef sportredactie J. Preenen, chef binnen-, buitenland, eco Advertenties: 071-5; r Familieberichten: 023- 53 023- 53 Redactie: 071-53 Hoofdredactie: 071 - 53p? ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17 ui g 071-5: RUBRIEKSADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17 071-51 ABONNEMENTEN bijvooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per maand (autom. betaling) per kwartaal (acceptgiro) per kwartaal (autom. betaling) per jaar (acceptgiro) per jaar (autom. betaling) VERZENDING PER POST per kwartaal (NL) Z-I SETTEBA dicap hebben), is een samenvatting v regionale nieuws uit het Leidsch Dagb geluidscassette beschikbaar. Voor info \j, 0486-486486 (Centrum voor Gesproktf ÉS Z I E K E N H U I Z ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis: vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00; Diaconessenhuis: maandag t/m 8.00 tot 17.00; St. Elisabeth Ziekenhuis: dagelijks. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-5178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, vo> ners bovendien van 10.30-11.15 uur en van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00 - 15.30 uur en 19.00-19.30 u na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende pleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-5454545): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, kli en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders tot uur). Kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14.30 uu 18.30-19.OOuur. Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 0172-463131): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, kl en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-5269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 ui 18.30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 ui leen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zvvangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitslu voor partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruim zoek mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oor i kunde en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkun' heelkunde M.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15- uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 14