Alphons Groenendijk in beeld bij Hearts ^SV'er Luc Nilis blijft Ajacieden voor Sport )rie Katwijk-spelers in de oorlopige amateurselectie Volgens de KNVB kan Van den Herik niet lezen JSDAG 12 MAART 1996 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-5356463 CHT *LIJN Hoe zit het nu precies met de geloofwaar digheid in en van de sportwereld? Het is een vraag die ik mezelf tegenwoordig met eni ge regelmaat stel. De sportwereld gaat steeds meer op de gewone wereld lijken. Er wordt, geloof ik, steeds meer gejokt. Neem nu die enkel van Sam pras. In Indian Wells zijn straks meer punten te verdienen. Een goede voorbereiding zonder jet lag is dan een voordeel. Daarbij, ook dat toernooi zal wel een di recteur hebben die weet hoe hij toppers in de watten moet leg gen. Of Ooms en zijn judoka's. De ze kerheid die ik na de eerste ope ningszetten van het drietal daclit te hebben, is alweer een stuk minder groot. Twijfels be kruipen me al helemaal als staatsecretaris Terpstra haar waardering uitspreekt voorde drie vrouwen. Zonder een waar deoordeel te willen geven: als de politiek achter je gaat staan, heb je een probleem met je geloof waardigheid. Voor je het weet blijkt dat het drietal de media toch 'niet volledig' heeft inge licht. Van den Herik en Staatsen, een ander probleem voor de volger op afstand. Hoe zit dat nou pre cies met die 'letter of intent'? De clubs hebben geen benul wat ze allemaal uit handen hebben ge geven, stelt Van den Herik. Maar volgens Staatsen c.s. valt dat al lemaal best mee. En dan hebben we ook nog die razend-actuele zaak rond die Haagse voetbalscheidsrechter. Dick Jol of Leo Hogewoning? Ik durf er mijn geld niet op in te zetten. Uitzonderingen die de regel be vestigen, ze zijn er ook hier. Er- win van der Looi van Vitesse, bijvoorbeeld. Voor hem ben ik bereid m'n hand in het vuur te steken. Hij heeft die jongen van NEC niet geraakt, neem dat maar van mij aan. Van die valpartij in die Gelderse derby had ik geen herhaling nodig. Soms zie je immers direct of ie mand de waarheid spreekt. Of, beter gezegd, de waarheid uit draagt. Zo oprecht nijdig, zo op recht bereid om scheidsrechter Uilenberg met huid en haar op te vreten - dat moet wel een foutje van de leidsman zijn ge weest. Anton Janssen liet de strafschop ook onbenut, dat zie je vaak met penalty's die onterecht zijn ver strekt. Hoewel, ook dat is niet altijd waar. In '74 al zag ik in een WK- finale de bal na een versierde strafschop gewoon achter Jong bloed verdwijnen. Of zou Wint Jansen die Hölzen- bein toen wel hebben aange raakt? GERT-JAN ONVLEE ZEIST HENRI VAN DER STEEN GPD-VERSLAGGEVER Bij de KNVB vinden ze Jorien van den Herik maar een klets majoor. Veel te luidruchtig bo vendien. De bond zegt het na tuurlijk iets diplomatieker: ,,Van den Herik heeft onbevoegd, on juist en onvolledig uit het con tract geciteerd. De KNVB ver oordeelt dit." Zondag trok Van den Herik de aandacht weer eens. De gewel dig energieke voorzitter van Feyenoord had beslag gelegd op het voor-contract tussen KNVB en de houders van het nieuwe sportkanaal. Van den Herik kri tiseerde die verbintenis al eer der fel - tot in de rechtszaal - en afgelopen weekeinde meende hij daarenboven dingen te heb ben gelezen die de KNVB altijd verzwegen zou hebben. Het ging Van den Herik met name om passages over pay- per-view, een systeem van be taaltelevisie waarbij de klant per wedstrijd intekent en afrekent. Daarover zou de KNVB tot op heden hebben gezwegen. Bo vendien zou het contract de mededeling bevatten dat de op brengsten van pay-per-view volledig naar het sportkanaal zouden gaan. Ook zou het sportkanaal bepalen welke wed strijden, op welke datum en op welk tijdstip in aanmerkingen zouden komen voor pay-per- view. De clubs, meende Van den Herik, hebben totaal niets meer te zeggen over hun eigen wedstrijden. Volgens de KNVB kan Van den Herik niet lezen of provo ceert hij weer eens. Om alle commotie in te dammen meld de de KNVB gisteren dat de clubs het voor-contract (de zo- Vilfried Nelissen leidt in Parijs-Nice mriisson Wilfried Nelissen heeft de tweede etappe van Parijs - ice op zijn naam gebracht. De Belgische kampioen versloeg na r. e 158 kilometer van Dun-sur-Auron naar Aubusson de Italiaan sjEN ;ipollini en de Belg Steelsjn de massasprint. Nelissen nam de iTUi itte leiderstrui over van de Fransman Moncassin. Het was de >UU| evende seizoenzege voor de 25-jarige Belg. L El< 46 (westie De Haan deze week op tafel aden* De kwestie Radjin de Haan wordt deze week bij FC Lisse esproken. De speler van Eindhoven wil graag terugkeren bij jjn oude club, maar hij wil ook op vrijdagavond blijven zaal- oetballen voor het Haarlemse Hindstore. Paul Bahlmann, de ipvolger van Mark Wotte bij FC Lisse, is duidelijk. „Een topama- eur als De Haan moet kunnen kiezen tussen het veld of de zaal. k vind dat zaalvoetballen op vrijdag voor de wedstrijd van zater- agniet kan en dat heb ik het bestuur ook gezegd." Bahlmann, u werkzaam bij zondageersteklasser Alphense Boys, heeft bij et FC Lisse-bestuur aangedrongen op een snelle oplossing. Want niemand heeft er baat bij als dit blijft sluimeren. We zit- >n met de Haan in een patstelling. Daarom moet er snel duide- jkheid komen." fan den Doel is internationaal meester SiDENErik van den Doel heeft zijn derde meesterresultaat ge- jekt. Daardoor is de 16-jarige Leidse schaker de jongste inter- itionale meester van Nederland. Op het Griekse eiland Korfu ildeed Van den Doel aan de laatste eis voor de meestertitel. Hij •eindigde een toernooi waarin hij achter het bord moest tegen ijf Griekse schakers, onder wie grootmeester Miladinovic, met es punten uit tien partijen. Voor een meesterresultaat had Van len Doel vijf punten nodig. Van den Doel, die vier maal won, fier keer remise speelde en twee partijen verloor, eindigde op de lerde plaats. Zijn twee eerdere meesterresultaten boekte hij in ugustus 1995 in Leeuwarden en Amsterdam. De Sleutels onderuit tegen Mallon ;ouda De zaalvoetballers van de Sleutels verloren gisteravond ansloos van het Goudse Mallon. De gehandicapt aantredende .eidenaars gingen met 10-3 onderuit. Bij rust keek De Sleutels al egen een 4-2 achterstand aan. Patrick Heymans (2x) en Fer van (ampen scoorden. Irams' Snackbar won gisteravond wel. In Rotterdam werd print CW met 6-2 verslagen. Alexander Redel en Maurice larends doelpuntten beiden tweemaal. Bouwe van Beelen en 'aul Pikaar verzorgden de andere treffers. iterdageersteklasser Katwijk is et drie spelers sterk vertegen- jordigd in de voorlopige se- :tie van het Nederlands ama- urteam dat vanavond in >om tegen Hollandia oefent, ■halve Kenneth Braaf, Pim ngeveld en Johan Vogelaar irden uit de Leidse regio ook irt Aandewiel (Quick Boys), nnislliohan (FC Lisse) en Pa ck Scheurwater (Noordwijk) >or bondscoach Ron Groene- iud uitgenodigd. De door Groenewoud gese- :teerde groep telt op dit mo- :nt achttien man. Het ligt in i bedoeling uit deze selectie zestien spelers te selecteren op 2 april in Irthlingborough >en het Engelse amateurteam ntreden. De kans dat afvallers Robert Vermin (Noordwijk) en Guido Smits (Quick Boys) - zij behoorden tot de spelers die eerder voor selectieduels in Zeist waren uitgenodigd - nog tot het amateurteam doordrin gen, is dan ook erg klein. Hoe wel Groenewoüd niet wil uit sluiten dat hij nog afvallers op roept: „Want je weet natuurlijk nooit of de groep de komende weken blessurevrij blijft." Dat Scheurwater er bij is als Oranje achtereenvolgens oefent tegen Hollandia, Huizen en IJs- selmeervogels, mag opmerkelijk worden genoemd. Na het afzeg gen van Scheurwater voor het tweede selectieduel, leek de Noordwijker het bij Groene woud te hebben verbruid. Groe newoud: „Patrick heeft het ge luk dat ik er op zijn positie nog niet uit ben. Ik denk niet dat hij anders uitgenodigd zou zijn." Leiclse Spartaan denkt aan een 'laatste avontuurtje Iax won alles in 1995, maar de taalde voetballers van Neder- td kozen Luc Nilis van PSV t voetballer van het jaar. Het beurde nota bene in Amster- m. Johan Cruijff, per satelliet nwezig, opende de enveloppe et de winnende naam. Uitge rend Nilis scoorde vorige :ek in het UEFA-bekertoer- twee keer tegen de club n Cruijff, Barcelona. Zowel Nilis als Patrick Klui- rt, gekozen tot talent van het ir, reageerde emotioneel op I t stemgedrag van de collega's. I lis was in acht jaar bij An- rlecht nooit gekozen tot 's ,jtids beste en sprak van een n de mooiste momenten van n loopbaan. Hij miste erken- g en stak de grens over, waar het publiek verwende met btiele techniek en weergaloze elpunten. De 19-jarige Kluivert maakte belangrijkste Nederlandse •elpunten van het jaar. In de lale van de Champions Lea- ie tegen AC Milan en tijdens s beslissende wedstrijd van anje tegen Ierland, maar hij as ook betrokken bij een on- val met dodelijke afloop. „Ik 'b het heel moeilijk gehad. Ik b het hepl moeilijk", stamel- hij in zijn dankwoord. Op 1 mei dient hij zich voor rechter te verantwoorden. k larmate de dag nadert, heeft daar steeds meer problemen ee. Kluivert gaf toe dat zijn ichtrust wel eens verstoord Drdt de laatste tijd. Maar, zei jook, hij zal persoonlijk aan- ezig zijn op de zitting en, hoe uitspraak ook zal luiden, hij zijn contract bij Ajax ten- inste uitdienen. Dat loopt tot zomer van 1997. Sommigen zeiden dat Klui ft eigenlijk niet meer in de ca- - gorie talent had mogen mee- •en, ondanks zijn 19 jaar. Het as zoals Ronald Koeman het frwoordde: „Qua leeftijd ben een talent, als voetballer al- ngniet meer." Wie denkt over verlenging in zijn verbintenis is Luc Nilis. nlangs had hij een gesprek et PSV over zijn toekomst. De Alphons Groenendijk staat in de belangstelling van Heart of Midlothian, momenteel vierde in de Schotse hoogste divisie. Volgens de Leidenaar wordt binnen een maand duidelijk of hij komende zomer Sparta ook daadwerkelijk verruilt voor de club uit de hoofdstad Edinburg. Groenendijk ziet een hernieuw de kennismaking met het Britse voetbal wel zitten. „Ik heb er wel oren naar. Ik ben nu 31 jaar en kan dus wellicht nog een laatste avontuurtje meemaken", aldus de oud-speler van onder meer Ajax en Manchester City. Nergens heeft het arrest Bos man, de afschaffing van het transfersysteem, zulke ingrij pende gevolgen als bij de club uit Spangen. Er wordt dit sei zoen goed en attractief gevoet bald, de club staat vierde op de ranglijst, vlak onder stadgenoot Feyenoord. Verder is er een plaatsje in de halve finale van KNVB-beker afgedwongen, een tweede kans op Europees voet bal. Dit gevoegd bij de weten schap dat bijna iedereen die bij Sparta beroepsmatig tegen een bal trapt een aflopend contract heeft en de grote interesse voor diverse Sparta-spelers is ver klaard. Bij wedstrijden op het Kasteel kan momenteel dan ook vrijwel een heel supportersvak worden gevuld met managers, voetbalmakelaars, trainers en scouts. Professionals die dan niet alleen belangstelling heb ben voor de broertjes Dennis en Gerard de Nooijer, al speelt de Zeeuwse tweeling vaak wel de hoofdrol in de dagelijkse ge ruchtenstroom. Het is allemaal niet verwonderlijk, stelt Groe nendijk: „Het verhaal van Spar ta is inmiddels bij iedereen be kend. De club wordt gestraft voor haar eigen succes, net als Willem II." De grote belangstelling laat de groep niet onberoerd, be aamt Groenendijk: „De spelers praten bijna nergens anders meer over. Maar als het fluitje voor het begin van de wedstrijd klinkt, is iedereen weer bij de les. Ik vind dat de groep volwas sen met al die aandacht omgaat al wordt Ten Cate er wel een beetje moe van." Een tweede oversteek van het Kanaal staat voor 'Leidse Fons' mede in het teken van de revan che. Bij Manchester City heeft hij immers nooit kunnen of mo gen aantonen waartoe hij in staat is. Wat dat betreft valt er aan de overkant van het water nog een en ander recht te zet ten. Bij Hearts, zoals de club kortweg wordt genoemd, liggen dan mogelijkheden. Het traditierijke protestantse bolwerk uit Edinburg, spelend in het paars en wit, maakt im mers deel uit van een groepje van pakweg vier clubs dat al ja ren tevergeefs de hegemonie van Glasgow Rangers tracht te doorbreken. Rivaal Hibernian, Aberdeen met Theo Snelders en het Celtic van Pierre van Hooijdonk zijn de andere drie. De Schotse aandacht voor Groenendijk is opmerkelijk, omdat hij als een van de weini gen bij Sparta een driejarig ver bintenis heeft waarvan nog een dik jaar uitgediend behoort te worden. Groenendijk, die heeft begrepen dat Hearts een speler genaamde 'letter of intent') in Zeist mogen komen bestude ren. De bond weet wel zeker dat dan zal blijken dat geen infor matie is achtergehouden en dat over betaaltelevisie niets is vast- gelegd. De KNVB weet overigens nog niet wat het sportkanaal de kij ker gaat kosten. Wel wat, in een basispakket (gratis) of een plus pakket (niet gratis, maar tegen een kleine prijs), zal worden aangeboden: 40 voetbalwed strijden integraal, live of uitge steld, inclusief de zes 'traditio nals', de wedstrijden tussen PSV, Ajax en Feyenoord. Daar naast elke speeldag ruime sa menvattingen van alle andere wedstrijden. Via abonnee-tele visie komen ook nog eens maxi maal 30 wedstrijden op de buis. Ajax overweegt overigens om de 36 clubs bij elkaar te roepen voor een buitengewone leden vergadering van de KNVB als de 'letter of intent' niet binnenkort naar de clubs wordt opge stuurd. De gedeeltelijke tege moetkoming van de bond - de clubs mogen het voor-contract in Zeist komen inzien - gaat de landskampioen niet ver genoeg. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten van maandag 11 maart: 2-3-11-15-27-32-34-35-42-44-45-46- 60-63-64-68-70-73-75-80. Lotto 10. Eerste prijs (jackpot) en tweede prijs: geen winnaar, derde prijs: 20 win naars, f. 1000,00: vierde prijs: 114 win naars, f. 250,00; vijfde prijs. 1785 win naars, f. 25,00, zesde prijs: 3338 win naars, f. 10,00, zevende prijs-. 33.832 winnaars, f. 5,00. Cijferspel 10. Zes en vijf cijfers goed: geen winnaar; vier goed: 17 winnaars, f. 1000,00; drie goed: 265 winnaars, f 100,00, twee goed: 2596 winnaars, f. 10,00. (onder voorbehoud) BASKETBAL NBA: Detroit Pistons - LA Clippers 100-92, Sacramento Kings - Vacouver Grizzlies 92- 88 CRICKET Karachi/Madras. WK. Kwartfinales: West Indies - Zuid-Afrika 2-0 West Indies 264 voor 8, Zuid-Afrika 245 all-out. Topscorers West Indies: Lara 111, Chanderpaul 56; Zuid-Afrika. Cullinan 69, Hudson 54, Cronje40 Bowlingcijfers West Indies: Har per 4/47, Adams 3/25; Zuid-Afrika: McMil- lan2/37. Adams 2/45 Australië - Nieuwzeeland 2-0. Australië 289 voor 4, Nieuw-Zeeland 286 voor 9. Tpscorers Ausrtalië- Mark Waugh 110, Ste ve Waugh 59 not out; Nieuw-Zeeland: Har- ris 130, Germon 89. Bowlingcijfers Austra lië: Waren 2/52. Nieuw-Zeeland: Astle 1/21 Halve finales India - Sri Lanka. West In- dies-Australië TENNIS Kopenhagen, Mannen, 375.000 gulden. Eerste ronde: Henman (GBr) - Holm (Zwe) 4-6 7-5 7-6, Sinner (Dui) - Roux (Fra) 4-6 7-6 6-1, Pioline (Fra/3) - Tarango (VSt) 7-5 6-4, Camporese (Ita) - Christensen (Den) 6-2 6-4 Dubbelspel, eerste ronde: Note boom/Wibier (Ned) - Langvardt/Printzlau (Den) 6-0 6-4. Indian Wells. Mannen, 3,5 miljoen gulden. Eerste ronde: Alberto Costa (Spa) - Namut (VSt) 6-2 6-4, Corretja (Spa) - Korda (Tsj) 3-6 7-5 6-4, Björkman (Zwe) - Forget (Fra) 6-3 6-4, Karbacher (Dui) - Rusedski (GBr) 3-6 6-4 6-4, Voinea (Roe)' - Wilander (Zwe) 6-3 7-6, Woodforde (Aus) - Javier Sanchez (Spa) 6-7 6-2 6-2, Joyce (VSt) - Schalier (Oos) 6-3 6-4. Vrouwen, 950.000 gulden. Tweede ronde: Martinez (Spa/2) - Labat (Arg) 6-2 2-6 6-2, Davenport (VSt/7) - De Swardt (ZAf) 6-3 7- 5, Mary Joe Fernandez (VSt/8) - Smashno va (Isr) 6-0 2-6 6-1, Spirlea (Roe/14) - Hack (Dui) 7-5 7-5. Wiesner (Oos/15) - Likhovtsjeva (Rus) 6-4 6-2, Neiland (Let) Sawamatsu (Jap) 7-5 1-6 6-2, Capriati (VSt) - Shi-Ting Wang (Tai) 6-0 6-0, Lee (VSt) - Quian (Chn) 6-4 6-4, Halard .(Fra/10) - Gavaldon (Mex) 6-1 3-6 7-6 Derde ronde: Graf (Dui/1) - Halard 6-3 7-5. Ranglijsten. Mannen: 1 Muster (Oos) 4470, 2. Sampras (VSt) 4451, 3. Agassi (VSt) 4151, 4. Becker (Dui) 3698, 5. Chang (VSt) 3470, 6. Ivanisevic (Kro) 3020, 7 Kafelnikov (Rus) 2505, 8. Cou rier (VSt) 2471, 9 Enqvist (Zwe) 2209, 10 Ferreira (ZAf) 2072, 23 Siemerink 1149, 25 Krajicek 1067, 53 Schalken 756, 67. Eltingh 674, 68 Haarhuis 659, 175. Winnink226, 189 Groen 210 Vrouwen: 1Graf (Dui)/Seles (VSt) 312,64, 2. Martinez (Spa) 263,09, 3. Sanchez (Spa) 223,20, 4. Majoli (Kro) 181,19, 5 Huber (Dui) 151,28, 6 Sabatini (Arg) 135,52, 7. Magdalena Maleeva (Bul) 133,86, 8 Date (Jap) 124,26, 9 Rubin (VSt) 117,50, 10 Schultz (Ned) 108,91, 33 Boogert 36,80, 40 Oremans 33.79, 89 Rottier 16.89, 92 Kamstra 16,25. VOETBAL Engeland. FA Cup. Kwartfinale: Man. Uni ted - Southampt. 2-0. WIELRENNEN Parijs-Nice. Tweede etappe Dun-sur-Aur- on-Aubusson: 1. Nelissen (Bel) 160.8 km in 3 52 44. 2. Cipollini (Ita), 3 Steels (Bel), 4 Laurent Jalabert (Fra), 5. Moncas sin (Fra), 6. Loda (Ita). 7 Nicolas Jalabert (Fra), 8 Simon (Fra), 9 Holm (Den), 10 Peron (Ita) Algemeen klassement: 1 Nelissen 8.16.44, 2. Cipollini 0.04, 3. Steels 0.06, 4. Laurent Jalabert, 5. Moncassin 0.08, 6. Nicolas Jalabert 0.10, 7. Martinello (Ita), 8 Michaelsen (Den), 9. Loda, 10. Simon. ZWEMMEN Indianapolis. Amerikaanse- olympische kwalificatiewedstrijden (eerste twee plaat sen zich voor Atlanta). Mannen, 50 m vrije slag: 1 Hall jr 22,27, 2. Fox 22,50. 200 m wisselslag 1. Dolan 2.00,20, 2. Bur gess 2.01,55. Vrouwen, 800 m vrije slag: 1 Bennett 8,31,41, 2. Evans 8,33,60. 200 m rug slag 1. Botsford 2.10,66. 2 Hedgepeth 2.12,10 SPORT OP TV VANDAAG 17.55-18.00 EURO; Nieuws. 18.00-19.00 EURO Darten WK Bullshooter vanuit Chicago (VS). Herh 18 43-18 51 Ned 2 NOS-Sport|ournaal 18.45-19 10 RTLSport 19 30-20 00 BRT 1: Sport 2i:00-01 30 EURO Tennis: ATP-toernooi. Newsweek Champions Cup vanuit Indian Wells 22 00-22.30 NBC: World sports special: ma gazine. 22.16-22 34 Ned 3 Sportjournaal. 22.30-23.00 NBC: Paardensportmagazine. 23 00-23.35 RTL 4: Sport WOENSDAG 08.10-08 15 Ned 3: Sportjournaal. 10.30-12.00 EURO Triathlon Hawaii Iron- man vanaf Hawaii (VS) Herh 12.30-13 30 EURO Paardesport. wereldbeker concours hippique vanuit Dortmund (Duits land) 13 30-14.00 EURO: SLAM. basketbal-maga- 14.00-15.00 EURO. Basketbal: Europese Be ker voor clubs vanuit Spanje, finale mannen, 15.00-17.55 EURO Snooker: Europese Open vanuit Malta Belg zelf voelt voor verlenging met vijf jaar, PSV opteert meer voor drie. De 28-jarige Nilis is te veel een heer om een lange neus te trekken naar België, maar hij heeft er enige reden toe. Nooit is hij in België geko zen tot de beste voetballer. En uitgerekend in een van de beste jaren van Ajax wint in Neder land een Belg. Een voetballer uit een land dat sportief in de ma laise zit. Geen clubs in de Euro pa Cup, geen EK. Nilis: „Het jaar dat ik de grote favoriet was in België eindigde ik als zesde. Ook alle andere plaatsen heb ik wel ingenomen. Tweede, derde, vierde." Hij dacht aan zijn plafond te zitten in Brussel. In zijn laatste jaar maakte hij 25 doelpunten, won het kampioenschap en de beker maar voelde toch weinig erken ning. De Limburger was behoorlijk gespannen voor de verkiezing, waarin hi; concurrentie onder vond van de Ajacieden Over- mars en Ronald de Boer. „Mis schien hebben zij onderlinge concurrentie gevoerd. PSV draaide een minder jaar dan Ajax. Zelf kon ik er bovenuit ste ken." Dat gebeurde op een an dere plaats dan in België, waar in hij vooral op zijn doelpun- tenproduktie werd afgerekend. In Eindhoven is hij de zwerven de spits. Met Ronaldo of. nu die geblesseerd is Eijkelkamp, als compaan. Ook tijdens de Eu ropese verkiezing van voetballer van het jaar waren trouwens veel Ajacieden genomineerd, maar won een ander: de Liberi aan Weah in dat geval. Het oog van mëester Cruijff prees de elegantie van Nilis. Vo rige week had de trainer die zelf kunnen aanschouwen. Toen, na Barcelona - PSV (2-2), vertelde Cruijff ook nog dat je Nilis kunt uitschakelen als je hem stevig aanpakt. „Hij is de eerste Belg die wint en dat is een compli ment waard." De derde buiten lander bovendien, na Romario en Litmanen. Ajax viel overigens wel in de prijzen tijdens het twaalfde WCS-gala; het eerste na de af schaffing van het transfersys teem, zei Theo van Seggelen van de vakbond. Patrick Klui vert was dus het talent van het jaar, Edwin van der Sar de beste keeper. Ajax, in 1995 winnaar van de landstitel, de Champions League en de wereldbeker, de beste club. En Michel van Oostrum, spits van Emmen, de beste speler van de eerste divi sie. Van Oostrum is oud-Aja- cied. Alphons Groenendijk gaat wellicht opnieuw zijn geluk in Groot-Brittanië beproeven. archieffoto zoekt die op de linkerflank goed uit de voeten kan: „In mijn con tract met Sparta staat dat ik tus sentijds weg mag voor een geli miteerd bedrag. Die clausule is er in overleg met het bestuur vorig jaar bijgezet. We hebben het hier over 100.000 gulden en dat is niet veel. Ik denk dat als de mogelijkheid zich daadwer kelijk voordoet, er een goede kans is dat ik ga. En dan speelt bij die beslissing zeker mee dat de kans groot is dat we hier bij Sparta met een enorme leeg loop te maken krijgen." Bij die vertrekkende spelers is dan naar alle waarschijnlijkheid niet Nico lalink, met Groenen dijk de andere routinier op het Spartaanse middenveld. Jalink, die al in Engeland bij Port Vale speelde, zag geen brood in een mogelijke aanbieding van Bol ton Wanderes en heeft inmid dels mondeling overeenstem ming met zijn huidige werkge ver bereikt. De vier prijswinnaars op het VVCS-voetbalgala in beeld. Michel van Oostrum van Emmen, Luc Nilis van PSV en Ajacieden Edwin van der Sar en Patrick Kluivert.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 17