at wijk heeft het niet meer -Het is lente in de ogen van Mark Wotte Sport Noordwijk kwakkelt tegen Devjo: 2-2 ostbaar puntenverlies Ter Leede en Rijnsburg ARC komt zonder problemen weg: 2-0 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -5356463 EDE KI TWUK* WILLEM SPIERDIJK jm 4-2.kjjk is geen kampioensploeg meer. Tegen Quick Boys smeer asseerde Katwijk de derde nederlaag op rij (3-1) in de- Jl^eiompetitie en is nu kansloos voor de titel. Niemand 'eiingenjde spelers van de drievoudig kampioen kon zich her- uwenh eren ooit drie keer achtereen te hebben verloren. Car- s - vcsF1 Zeist probeerde een verklaring te vinden voor deze llende serie. „We staan niet meer op het veld met gevoel dat we onoverwinnelijk zijn", zei de verdedi- na afloop van de derby die maar zelden echte strijd pht. vlagen apathische spel van zijn ploeg. ,,Ik vond dit on-Katwijks. Er was geen strijd en er was geen agressie. Het was onze laatste kans om in de titelstrijd te blijven, maar sommige spe lers lieten het totaal afweten." Guyt moet daarmee onder andere op zijn voorhoede-spe lers hebben gedoeld, die er in de eerste helft niet in slaagden om een fatsoenlijke aanval uit te voeren. Marco de Ridder leek een kansrijke middag tegemoet te gaan met eerstejaars rechts back Mark Jansen tegenover zich, maar de jonge verdediger gaf De Ridder eigenlijk geen kans. De linksbuiten van Kat wijk was maar een keer gevaar lijk. Dat leverde halverwege de tweede helft wel meteen een doelpunt op, ook omdat Quick- Boysdoelman Tom van der Niet zich verkeek op de hoge kopbal. Nu was Katwijk wel gehandi- lenburg nanier waarop Katwijk ver is nog opmerkelijker dan nederlaag zelf. De spelers de club van De Krom staan tnd om hun vechtlust, om feit dat ze nooit opgeven, ir zaterdag was het mak en er werden duels verloren een Katwijk-speler zelden est. Een derby Quick Boys - rijk is meestal goed voor paar felle charges, voor 2, DS( tredingen op het scherpst de snede. De gehele wed- d werd er maar één echt fel- ■ertreding gemaakt. Dat ge- rde pas een minuut voor toen de wedstrijd al lang gespeeld en Kenneth Braaf onnodig hard in ging op k Jansen, die geblesseerd de kant moest, rainer Kees Guyt had geen ele verklaring voor het bij capt door het ontbreken van Pim Langeveld. De middenvel der was donderdag een paar minuten voor het einde van de training door zijn enkel gegaan, probeerdë het nog wel in de warming-up, maar moest zich toch door Stefan Roodakkers la ten vervangen. Quick Boys heeft het feit dat er geen rol van betekenis wordt gespeeld in de strijd om de kop positie al lang verwerkt. De for matie van Henk Wisman bouw de in de eerste helft aan een im posant veldoverwicht. De thuis ploeg combineerde gemakkelijk met Jaap van Duyn en Gert Aandewiel in de hoofdrol. Dat leidde ook tot een hand vol kansen. Martin Steenvoor den kwam alleen voor Teun van Duyvenbode, rnaar hij lobde te zacht en de bal werd van de lijn gehaald. Ook een kopbal van Gert Aandewiel uit een corner, werd vlak voor de lijn gekeerd. Hicham Rbii kreeg de beste kans op de openingstreffer. Hij verscheen vrij voor het Katwijk doel, maar schoot twee keer te gen Van Duyvenbode op. Na een half uur kwam de thuisploeg toch verdiend op voorsprong. Uit een corner van Rbii knikte Peter Kruit bij de eerste paal in: 1-0. Twee minu ten later was het bijna 2-0. Kruit legde de bal uit een snelle aan val laag voor de voeten van Martin Steenvoorden, die een lage schuiver losliet. De bal ging rakelings naast. Vaak is het zo dat Katwijk een tweede helft herboren uit de kleedkamer komt. De spelers hebben elkaar dan nog even diep in de ogen gekeken, trainer Guyt heeft er nog wat krachtter men uitgegooid en voorwaar, het begint weer te lopen. Maar na drieënhalf seizoen mes scherp te hebben gespeeld, kon Katwijk zich niet meer oppep pen. Binnen vijf minuten na rust waren er drie spelers van Quick Boys alleen voor de keeper ver schenen. Aandewiel en Hans van der Plas misten, maar Rbii tikte wel in op een zuivere voor zet van Aandewiel: 2-0. Guyt probeerde zijn ploeg nog op de rails te krijgen met het inbrengen van Edwin Rob bers en Albert de Haas voor Roodakkers en Marco van der Plas. Het ging wel iets beter lo pen bij Katwijk, maar kansen werden er niet gecreëerd. De te gentreffer kwam eigenlijk uit de lucht vallen toen Dick Krom menhoek z'n enige goede voor zet van de wedstrijd losliet en De Ridder inkopte. Even leek Katwijk er nog in te Carlo van Zeist. archieffoto geloven. De duels werden iets feller aangegaan en er kwam wat meer fanatisme in het spel. Een kans op 2-2 kwam er echter niet. Het werd zelfs 3-1, toen Kenneth Braaf te zacht terug gooide naar z'n keeper en Van Duyvenbode geen hands wilde maken buiten het strafschopge bied. De keeper wilde de bal binnen het zestienmetergebied laten lopen, maar Rbii pikte de bal op, gleed langs de doelman en zorgde voor 3-1. Quick Boys: Van der Niet; Jansen (Harteveld), Pluimgraaiï, Jaap van Duijn, Hans van der Plas: Slootweg, Steenvoorden, Floor van Duijn (Smits); Kruit, Aandewiel, Rbii. Katwijk: Van Duyvenbode: Braaf, Vo gelaar, Van Zeist, Kwestro; l'Ami, Roodakkers (De Haas). Van der Plas (Robbers): Krommenhoek. Zwaan, De Ridder. tëSENHEIM CERT-JAN ONVLEE :n gelijkspel staat deze voetbaljaargang ch -'ijk aan twee verliezers. De streekder- Y1tussen Ter Leede en Rijnsburgse Boys ich -1) vormde daarop zaterdag geen uit- ondering. De Rijnsburgers verspeelden t vee kostbare punten in de strijd om het ifte ampioenschap. De thuisclub liet de 'i ans liggen enigszins aansluiting te krij- ti en met de ploegen die aan kop van de iveede klasse A de dienst uitmaken. Desondanks konden beide teams vre- e hebben met het gelijkspel. Ter Leéde de wetenschap dat het na rust fors in roblemen was geraakt tegen de voor- ïalige eersteklasser. En Rijnsburgse loys omdat de ploeg pas op gelijke loogte was gekomen op een moment Blat het er naar uitzag dat zelfs dat ene urntje de geelzwarten niet meer was ge- und. Ter Leede en Rijnsburgse Boys maak- in zaterdag op het fraaie Sportpark loodemolen nauwelijks duidelijk dat er •vee ploegen aan het werk waren die het rizier op de eerste klasse hebben gericht. :u leide teams poogden wel degelijk ver- r(j orgd voetbal te spelen, maar slaagden yj e zelden in die opzet. Het resultaat was lu|:en wedstrijd die van balverlies aan el kaar hing en waarin van soepel lopende combinaties amper sprake was. Een gang van zaken die overigens niet volle dig aan de acteurs op het veld kon wor den geweten. De bepaald niet vlakke grasmat werkte prettig positiespel niet in de hand en de praktisch dwars over het veld staande forse wind maakte het er ook al niet eenvoudiger op. Rijnsburgse Boys opende het duel be ter dan de thuisclub. Echt gevaarlijk werd de formatie van John Eelman evenwel niet, ook al omdat spitsen Mar tin de Louw en Patrick Kamperveen van bewakers Martin Rog en Peter Natzijl maar weinig ruimte kregen toegemeten. Het voor deze gelegenheid in een blauw witte out-fit gestoken Ter Leede kreeg naarmate dat eerste part vorderde meer greep op de wedstrijd, maar ook de Sas- senheimers werden niet echt gevaarlijk. De openingstreffer van Ter Leede kwam in de 31ste minuut dan ook letter lijk uit de lucht vallen. Rijnsburger Paul van Meizen kreeg de bed na een voorzet van Luuk van der Hoeven wat ongeluk kig op zijn hoofd en weigerde vervol gens, evenals de aarzelende doelman Patrick Puister voor duidelijkheid te zor gen. Marcel Bremmer had daar geen problemen mee. Met een beheerste knik werd de 1 -0 voor Ter Leede een feit. In de periode die op dat doelpunt volgde, liet Ter Leede kansen op meer liggen. Rijnsburgse Boys was door de onverwachte tegenslag even van het rechte pad en met name Bremmer had de geelzwarten in die fase definitief op een dwaalspoor kunnen zetten. Mogelijkheden die er na de pauze voor de ploeg van scheidende trainer Freek Rienks eigenlijk niet meer waren. Rijnsburgse Boys drong aan en het ont brak de thuisclub aan de noodzakelijke rust om de counters goed uit te kunnen spelen. Rienks, later: „Jammer. Je kunt nu zeggen dat we in de tweede helft ei genlijk geen kans hebben gehad. Maar er waren zo maar vier, vijf momenten dat we die wel hadden gekregen als we de ruimte wat beter hadden benut." Rijnsburgse Boys kreeg aan de andere zijde die mogelijldaeden wel. Jeffrey van Driel en Erwin Hermes bleken aan winsten als vervangers van De Louw en Kamperveen, al mocht het Van Driel worden aangerekend dat de Rijnsbur gers niet halverwege dat tweede deel al op gelijke hoogte kwamen. De door Martin den Haan weggestuurde spits twijfelde alleen voor doelman Jan Blan- kespoor veel te lang, waardoor de oud goalie van Rijnsburgse Boys de gelijkma ker nog kon voorkomen. Nadat diezelfde Blankespoor kort daarop een poging van Menno Vaartjes nog onschadelijk had gemaakt, viel de 1- 1 negen minuten voor tijd wel. Een aar dige aanvalsopzet via Van Driel en Her mes leek bij Steven Faber te stranden, totdat het leer opnieuw voor de voeten van Van Driel belandde. Op zijn droge inzet was Blankespoor kansloos. John Eelman stond na afloop niet al te lang stil bij de twee verliespunten op zich. De ervaren oefenmeester weet als geen ander dat de competitie negen van de tien keer in de laatste vijf duels wordt beslist en punten verliezen in een derby kan de beste overkomen. Wel maakt hij zich zichtbaar zorgen over het gebrek aan stootkracht dat zijn team de hele voetbaljaargang al achtervolgt. „We sco ren het hele seizoen al niet gemakkelijk. Als dat niet anders wordt, hebben we straks wel een probleem." Ter Leede - Rijnsburgse Boys 1-1 (1-0). 31. Bremmer 1-0, 81. Van Driel 1-1. Scheidsrechter Saarloos. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Roest (Rijnsburgse Boys), Kramer (Ter Leede). Ter Leede: Blankespoor: Rog, Van der Putten, Dijkman, Natzijl; Brandts (Kramer), Vooys, Van der Marei; Bremmer (Scheltus), Van der Hoeven, Rijnsburgse Boys: Puister; Cadel, Van Meizen. Van Duyn, Vletter (Hovingh); Roest, Faber, Vaartjes; De Louw (Van Driel). Den Haan, Kam perveen (Hermes). SPUKENISSE CHRIS HARTMAN Was zaterdag niet alleen lente in de ogen van de tandartsassis tente. Ook bij FC Lisse was er •prake van een voorjaarsstem ming. Helemaal toen trainer Mark Wotte besloot de 3-0 over manning op Spijkenisse te belo nen met een vrije maandag. Wotte: „Dat heb ik vorig sei zoen ook gedaan na de winter stop. Bij een overwinning hoef den ze op maandagavond niet e komen trainen. Voor degenen die wel willen komen ben ik ui teraard aanwezig. Mezelf geef ik geen vrije dag." Als het aan Wotte ligt ziet hij zijn spelers ook op 18 maart niet op de maandagtraining verschijnen. .Zaterdag spelen we de belang rijke wedstrijd tegen Schevenin- gen. Dat is een partij die we niet mogen verliezen. Sterker nog, we gaan voor de winst. Ik geloof in het kampioenschap." En ver volgens wat knorrig: „Bij de club heb ik soms de indruk dat men alleen nog maar met het volgend seizoen bezig is. Op het in een verre, winderi ge buitenwijk verstopte nieuwe complex van Spijkenisse bracht FC Lisse er in eerste instantie niet veel van terecht. Het hard werkende Spijkenisse kreeg zelfs de beste kansen. Van Hen gel raakte de lat en schoot kort voor rust na een foutje van Guillermo van Berkum tegen de uitgelopen Marijn Mokveld op. Even later kwam FC Lisse ver rassend tot scoren. In de 43ste minuut leverde Arnold Vermeu len vanaf rechts een voorzet af, waaruit Maurice van Berkel de bal koppend achter doelman Ronald Bunte werkte. Toen de spelers voor de twee de helft het veld opstapten bleek Van Berkum zijn plaats verspeeld te hebben aan Emile Wajer. Wotte: „Hij speelde niet goed, vandaar." Degenen die na de pauze een offensief van de thuisclub verwachtten, kwamen bedrogen'uit. Het was FC Lisse dat de touwtjes stevig in han den nam en de winst daardoor geen moment in gevaar zag ko men. Faust van der Meer en Pa trick Thijssen, de twee spitsen van Spijkenisse, kregen geen bal meer aangespeeld omdat de Lissenaren alle duels op het middenveld wonnen. In de voorste lijn toonde FC Lisse zich eveneens alert. Een door Barry Opdam geno men hoekschop werd negen minuten na de hervatting door Bert van Duijvenbode doorge- kopt en door Van Berkel van een laatste knikje voorzien (0- 2). Ruim een kwartier later ging René Ras een combinatie aan met centrumspits Marco Kleijn. In eerste instantie schoot Ras de bal op de lat, maar in de re bound maakte de middenvelder er alsnog 0-3 van. Voor FC Lisse was dit het sein de wedstrijd freewheelend uit te spelen. Stefan Spruijt verscheen nog voor Ras en Mark Ens voor Van Berkel. Veel maakte het niet uit, de wedstrijd was gespeeld. Spijkenisse-trainer Eric Gud- de meende dat zijn ploeg verlo ren had van een betere tegen stander. „In de eerste helft wa ren we gelijkwaardig. Ik had toen de indruk dat FC Lisse al met z'n gedachten bij de wed strijd tegen Scheveningen was. Op het moment dat we op ach terstand werden gezet, wist ik dat we het heel moeilijk zouden krijgen. Mijn ploeg kan zo'n te leurstelling moeilijk verwerken. Dat bleek wel in de tweede helft, waarin we niets te vertel len hadden. FC Lisse heeft daar in het karwei koelbloedig en ge routineerd afgemaakt. FC Lisse: Mokveld; Vermeulen, Van der Zwet, Van Duijvenbode, Van Ber kum (Wajer); Ras (Spruijt), Wiebenga, Opdam, Iliohan, Kleijn, Van Berkel (Ens). NOORDWUK MARK BAKKER MEDEWERKER De ouverture van '96 had Noordwijk drie punten en een goed gevoel gegeven, maar te gen hekkensluiter Devjo kw.ak- kelde Noordwijk negentig mi nuten. Op 'Duinwetering' ver loor de Noordwijkse equipe twee punten: 2-2. Alleen in de openingsfase trok Noordwijk de goede lijn van verleden week tegen ARC door. Na de aftrap beukte de thuis ploeg met al zijn aanvalsfurie op het doel van Lennart van Wijnen. Devjo, dat niet naar 'Duinwetering' was gekomen om in de loopgraven te kruipen, kon in die vroege fase niets tin ders dan verdedigen. Al na vier minuten moest sluitpost Van Wijnen gestrekt op een schot van Patrick van de Gronde en vijf minuten later misten Patrick van Dam en Robert Vermin een lage voorzet van Patrick Scheur water in het doelgebied. Vlak daarna knalde opnieuw Van de Gronde op de paal en testte ook Vermin de kwaliteit van het alu minium. Doordat Noordwijk verzuim de om in de eerste twintig mi nuten tastbaar resultaat op de borden te brengen, ging Devjo steeds meer in een stuntje gelo ven. De ploeg van Bob Kootwijk kreeg van de steeds verder weg zakkende Noordwijkers in het verloop van de eerste helft alle gelegenheid om te scoren, maar sprong daar net zo slordig als de thuisploeg mee om. Geoffry Te- tro verscheen alleen voor Ro nald van Kesteren, Paul Jansen kreeg van Van Kesteren zomaar de bal op zijn schoen gestompt, Peter Stolze had een levensgro te kans en Ed Haring boog de bal van dichtbij vijf meter naast het doel. Het slappe en lustelo ze Noordwijk scoorde negen minuten voor rust plotseling wel: de afgeslagen corner van Scheurwater kwam voor de voe ten van Richard Pel die mocht aannemen en uithalen: 1-0. Na de thee was Devjo geens zins aangeslagen. De ploeg had tot afgelopen zaterdag slechts zes punten en tien doelpunten gescoord, maar Kootwijk ziet zijn formatie groeien. De oefen- meester vraagt zich alleen af of Devjo op tijd volwassen is. „Ik hoop dat wij zo snel progressie maken dat we ons kunnen handhaven." De Voorburgers hebben voor de winterstop met diverse kinderziektes af moeten rekenen. Devjo moest wennen aan de snelle handelwijze, de ploeg was niet alert tijdens de beslissende details in een wed strijd en de spelers waren tij dens uitwedstrijden danig ge ïmponeerd door de 'stadions'. Niet alle ziektes heeft Koot wijk uit het Voorburgse lijf ge kregen, maar in Noordwijk toonde Devjo aan dat het zich in een vijandig stadion ander half uur met een sub-topper kan meten. De keeper, Van Wij nen. is een nummer 1 met mo gelijkheden. Oud FC Den Haag prof Edwin Purvis was vanuit het centrum van de verdediging naar links verhuisd om Scheur water lam te leggen en deed dat fouüoos en ook Vermin en Van Dam kregen van de Voorburgse defensie weinig cadeau. Op het middenveld waren Rob Lents en Geoffry Tetro (ex-Feyenoord) nadrukkelijk aanwezig, alleen de spitsen van Devjo maakten een kwaliteitsarme indruk. Het scoren liet aan Voorburgse kant dan ook te wensen over. Direct in de tweede helft schoot Ha ring een doorkopbal van Stolze tegen de touwen, maar na de gelijkmaker had Devjo uit diver se kansen een voorsprong moe ten peuteren.De in het blauw, gestoken gasten deden dat ech ter niet waarna Noordwijk via een twijfelachtige buiteling van Scheurwater in het strafschop gebied opnieuw aan de leiding kwam: vartaf de stip schoot Van de Gronde raak. Op de bank reageerde Koot wijk onmiddellijk: de gebles seerde Purvis en Stolze werden vervangen door Jan Lijst en An dre Lourens. Devjo ging met de twee nieuwkomers nog meer op zoek naar het Noordwijkse doel maar leek niet verder dan ge smoorde afstandschoten en ho ge voorzetten te komen. Totdat de onzekere Van Kesteren een hoekschop pardoes losliet en Norben van Lochem de bal met het dijbeen via de onderkant van de lat over de lijn werkte. Noordwijk: Van Kesteren, Azier (Van Kins), Reinders, Stolk, Pel, Smit, Van de Gronde, Smits (Bloem), Scheurwater, Van Dam, Vermin. CAPELLE NICK VERWOERD Voor de confrontatie met Ca- pelle op sportpark 't Slot liet ARC-trainer Frans Koenen we ten Capelle een van de moeilijk ste tegenstanders in de eerste klasse A te vinden. Koenen ba seerde zijn mening op de wed strijden die hij met zijn vorige club GVW tegen Capelle speel de en op het duel dat roodzwart eerder dit seizoen in Alphen uit vocht met het team van Stanley Brard. Fortuinlijk wist de Racing toen een 0-2 achterstand nog in 2-2 om te zetten. Zaterdag had den de Alphenaren echter geen kind aan het opportunistisch aanvallende Capelle. Probleem loos hielden de bezoekers de nul. Zelf zochten zij af en toe de aanval en dat deden ze aanzien lijk slimmer dan de opponent. Ruud Bos zorgde weer eens voor de treffers: 0-2. Door de zege ging ARC op de ranglijst Capelle voorbij. De nu bereikte zevende stek betekent dat de roodzwarten voorlopig in rustig vaarwater zijn beland. Met twintig punten uit veertien duels staat de Alphense forma tie keurig laatste in het linker rijtje. Geen zorgen derhalve voor Koenen. Vooraf was de Arnhemse coach er niet zo ge rust op. Vorig weekend pakte de hervatting van de competitie voor zijn ploeg slecht uit (1-2 verlies tegen Noordwijk) en aan de thuiswedstrijd tegen Capelle bewaarde Koenen ook al geen beste herinneringen. Gelukkig voor Koenen waren zijn pupillen ditmaal bij de les. De veelal via lange passes aan vallende Capellenaren waren wel veelvuldig in het offensief, maar kansen gaf het goed ver dedigende ARC nauwelijks weg. Koenen: „De eerSte pass van achteruit is geen probleem, maar de eropvolgende bal moet voor ons zijn. En dat was nu ook zo. Vorige week was Noord wijk steeds een stap sneller, nu waren wij dat." Daar kwam bij dat de mat ac terende brigade van Brard het de Alphenaren ook niet al te moeilijk maakte. De van een goede traptechniek voorziene libero Maurice Balkhoven zette zijn spitsen veelvuldig aan het werk, maar de vooral door het cëntrum opgezette aanvallen konden meestal moeiteloos on schadelijk worden gemaakt EERSTE KLASSE A Scheveningen - IJsselmeervogels 2-0 (1- 0), 30. Polak 1-0, 47 Polak 2-0 Scheids rechter: Sprong. Toeschouwers: 1600. Ge le kaart: Albert van Oosten (Scheveningen), Evre, Kees de Graaf (IJsselmeervogels). Quick Boys - Katwijk 3-1 (2-0), 30. Kruit 1-0. 53. Rbn 2-0. 74 De Ridder 2-1, 86. Rbn 3-1 Scheidsrechter: De Haan Toe schouwers: 4000 Gele kaart: Braaf (Kat- Spijkenisse - FC Lisse 0-3 (0-1), 43. Van Berkel 0-154Van Berkel 0-2, 70. Ras 0- 3. Scheidsrechter: Vermeulen Toeschou wers: 600. Gele kaart: Van der Marei (Spi|- kenisse), Van der Zwet (FC Lisse). Marken - Rozenburg 1-2 (0-1), 9 Martinot 0-1, 54. Vermeulen 0-2, 68. Jimmy Si mons 1-2 Scheidsrechter:' Dros. Toe schouwers: 400. Gele kaart: Jan-Cornelis Teerhuis (Marken), Vuyk (Rozenburg). Huizen - Volendam 1-4 (0-1), 14 Kras 0- 1. 61. De Boer 0-2, 78 Kras 0-3, 81. Kei zet 0-4, 85. Rebergen 1-4 Scheidsrech ter: Kohier. Toeschouwers: 800. Gele kaart: Bond, Klepper (Volendam). Rode kaart (2x geel): Van Dekken (Huizen). Capelle - ARC 0-2 (0-1), 30. Bos 0-181 Bos 0-2 (strafschop) Scheidsrechter: Van der Herik. Toeschouwers: 800 Gele kaart: Boer, Koster, Macnack (ARC) Noordwijk - Devjo 2-2 (1-0), 36. Pel 1-0, 47. Haring 1-1, 57. Van der Gronde 2-1 (strafschop), 73. Van Lochem 2-2. Scheidsrechter: Breebaart Toeschouwers: 900 Gele kaart: Van Dam, Smits (Noord wijk), IJspelder (Devjo) Scheveningen 14 12 1 1 37 43- 9 FC Lisse 14 10 3 1 33 33-15 Katwijk 14 8 2 4 26 35-25 Noordwijk 14 7 5 2 26 27-22 Rozenburg 14 7 3 4 24 20-19 Quick Boys 14 7 2 5 23 34-21 ARC 14 6 2 6 20 27-25 Capelle 14 6 1 7 19 22-26 IJss'vogels 14 4 3 7 15 17-27 Volendam 14 4 2 8 14 25-32 Huizen 14 4 19 13 19-26 Spijkenisse 14 3 2 9 11 20-30 Marken 14 2 3 9 9 10-27 Devjo 14 1 4 9 7 12-40 Tweede periode Lisse 6-16 Noordwijk 6-12 Scheven 6-16 Katwijk 6-12 Quick Boys 6-15 Rozenburg 6-10 PROGRAMMA VOLGENDE WEEK ARC Marken, Devjo - Capelle. Katwijk - Noord wijk, IJsselmeervogels - Quick Boys. FC Lisse - Scheveningen, Volendam - Spijke nisse, Rozenburg - Huizen TOPSCORERS: 1) Ron de Jager (Scheve ningen) 17 doelpunten 2) Zwaan (Katwijk) 14 doelpunten 3) Bos (ARC) 12 doelpun ten 4) Bloem (Noordwijk), Blok (Scheveningen), Ronald Bond (Volendam) 9 doelpunten EERSTE KLASSEB De Valleivogels - GWV 0-0, Kloetinge Zwart Wit'28 2-2, Achilles Veen - ASWH 0- 0, Heerjansdam - Barendrecht 0-0, Spa kenburg - Kozakken Boys 0-2, Hoek - A|ax 0-1, DOVO - Strijen 3-2 (tweede periode) Achilles V 14-25 GWV 14-18 Hoek 14-25 Barendr 14-18 Spakenburg 14-23 ASWH 14-17 Heerjansd 14-21 ZwartWit 14-17 D0V0 14-21 Kloetinge 14-16 Valleivog 14-19 Strijen 14-15 Kozakken B 14-18 Ajax 14-13 Kozakken Boys 3 punten in mindering Tweede periode Kozakken B 6-12 Achilles 6-11 DOVO 6-12 Valleivog 6-10 EERSTEKLASSEC Be Quick'28 - Elburger SC 2-2, Blauw Wit'34 - Urk 2-2, DOS Kampen - W0G 0- 1, SC Genemuiden - Bennekom 2-1, DVS'33 - UW 1-2, Flevo Boys - ACV 1-1, WHC - Drachtster Boys 0-1 (tweede perio de) Urk 13-28 Dracht. B 13-16 Genemuid 14-27 Blauw Wit 14-16 WOG 13-26 DVS'33 14-16 ACV 13-24 Elburg 13-15 Be Quick 13-20 UW 14-14 D0SK 14-19 Bennek 14-13 Flevo B. 13-18 WHC 13- 7 Tweede periode WOG 5-12 Drachtst. B 5-11 Urk 5-11 D0SK 6-10 door Henk Langemaat en Rob Koster, die een solide partij ver tolkten. Af en toe probeerden de groenblauwen, die de geschors te spits Alex van der Made node misten, het over de vleugels. Dan moest ARC even oppassen. Vooral over rechts kwam Capel le een paar keer dreigend door. Goalie Remco Tuinenburg deed bij de voorzetten evenwel goed mee. Terwijl de thuisclub een veld overwicht had, scoorde ARC. Een op rechts genomen vrije trap van Johan Boer kon door Ruud Bos zomaar vrij worden ingeknikt: 0-1. Nadat Bos even later, na goed werk van Fabian Gelderblom, opnieuw dichtbij een doelpunt was, zetten de gastheren nog even aan voor een slotoffensiefje. Dat leidde tot een scrimmage, waaruit Tui nenburg als winnaar tevoor schijn kwam, en tot een riante kans voor de opgerukte links achter Antoine van der Linden. Vrij voor doel stuitte hij op Tui nenburg. Na de pauze verzuimde Gel derblom, na een voorzet op maat van Boer, de strijd te be slissen. Op de rand van het doelgebied slaagde de spits er niet in met het hoofd doelman Marcel Smith te kloppen. En dus kon Capelle blijven hopen. Halverwege de tweede helft leek André Hordijk een gaatje in de Alphense afweer te hebben ge vonden. Zijn lobje ging echter net over. Een paar minuten la ter bood de vroeg storende Boer de kans aan Bos om ARC in de veilige haven te loodsen. Smith voorkwam dat. Uitstel van exe cutie, want tien minuten voor tijd was het toch raak. Een in gooi van Capelle belandde bij Boer, die meteen Bos wegstuur de. Balkhoven zag geen andere uitweg dan de spits te vloeren. Brard: „We geven zomaar twee goals weg. Tekenend voor de slapte waarmee we deze wed strijd hebben afgewerkt." Bos produceerde vanaf elf meter zijn twaalfde competitiegoal: 0- 2. Wellicht stelt Koenen zijn mening over Capelle nu bij. Capelle - ARC 0-2 (0-1). 30. Bos 0-1, 81. Bos 0-2 (penalty). Scheidsrechter: Van de Herik Toeschouwers: 800. Gele kaarten: MacNack, Boer, Koster (ARC). ARC: Tuinenburg; De Jong, Lange maat, Koster (Van Meggelen), Melsen (Borst); Boer, Dijkliuizen (Van Harse laar), Van der Meer, MacNack; Gelder blom, Bos. TWEEDE KLASSE B Zwaluwen V - Spirit 1-2, Gemoord - Zeven hoven 3-1, RWH - HVO 7-1, Ter Leede Rijnsburgse Boys 1-1, Excelsior P - Excel sior M 1-3, NSW - Vitesse D 1-0 (tweede periode) Excels. M 14-28 Zwaluwen V 14-19 RWH 14-27 Vitesse 14-15 NSW 13-^6 Zevenhoven 14-14 Rijnsb Boys 13-25 Spirit 14-13 Ter Leede 14-21 Excels P 14-13 Gemoord 14-20 HVO 14- 9 Tweede periode NSW 5-12 Rijnsb Boys 5- 9 Excels. M 5-9 Gemoord 5- 9 DERDE KLASSE A Oegstgeest - Sportvereniging'35 1-3, Lyra - Sportlust'46 1-3, SV Voorschoten - 's-Gra- venzande 0-0, Monster - RCL 1-3, DSVP Naaldwijk 1-1, Floreant - ROHDA'76 3-1 (tweede periode) Sportlust 14-32 Monster 14-15 ROHDA 14-27 DSVP 14-14 RCL 14-25 Floreant 14-14 Lyra 14-24 Voorschoten 13-12 Gravenzande 14-23 Oegstgeest 13-12 Naaldwijk 14-21 SV35 14- 6 Tweede periode Sportlust 5-11 Lyra 5- 8 Monster 5- 9 ROHDA 5- 8 VIERDE KLASSE A 's-Gravenzande SV - De Sleutels 0-1, Die Haghe - Duinoord 2-0, JAC - Leiden 2-4, Hoekse Boys - KMD 1-4, Maasdijk - Honse lersdijk 0-3, PEC Den Haag - Nootdorp 1-1 (tweede periode) Honsel'dijk 14-32 Hoekse Boys 14-16 KMD 14-27 Die Haghe 14-15 ■PEC 14-27 Nootdorp 14-14 Maasdijk 14-22 Leiden 14-13 De Sleutels 14-22 GravenzSV 14-12 JAC 14-21 Duinoord 14- 7 Tweede periode KMD 5-13 Maasdijk 5-10 Honsel'dijk 5-10 JAC 5- 9 VIERDE KLASSE D Alphia - De Zwervers 2-2, Soccer Boys - Groen Wit 1-2, WDS - CVC Reeuwijk 5-0, Kagia - KRV 0-2, Xerxes - Hazerswoudse Boys 1-0, Linschoten - TAW 1-1 (tweede periode) KRV 14-31 GroenWit 14-20 WDS 14-29 Alphia 14-15 Soccer Boys 14-27 CVC R 14-11 Xerxes 14-26 Linschoten 13-8 De Zwervers 14-25 Hazersw B 14- 8 TAW 14-22 Kagia 13- 7 Tweede periode WDS 5-13 Xerxes 5-11 KRV 5-11 De Zwervers 5- 8 AFDELING LEIDEN Zaterdag: Woubrugge - Valken'68 1-2, LFC - Abbenes 1-0, UVS - MVKV 4-1, GWS Lugdunum 1-3, Koudekerk - SVOW 1-1, LSVV'70 - Roodenburg 1-2 UVS 14-38 Koudekerk 14-16 Valken'68 13-36 LSVV'70 -14-16 LFC 14-27 SVOW 14-12 Woubrugge 14-24 Roodenburg 14-11 Lugdunum 14-24 Abbenes 14- 9 MVKV 13-21 GWS 14- 3 RB - Lugdunum Rijnsburgse Boys is de eerste gast van 1996 in de nederlaag serie van Lugdunum. De Rijns burgse zaterdagtweedeklasser neemt het morgenavond om 20.00 uur in de Kikkerpolder op tegen de Leidse tweedeklasser.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 17