Ook voor Feyenoord loont de aanval Krajicek blijft man van pieken en dalen °t Sport verstappen achtste n vrije training Stoitsjkov helpt Parma aan zege Politie heeft de handen vol aan vechtende voetbalsupporters JAC 8 MAART 1996 irard de Nooijer naar Bielefeld Gerard de Nooijer verruilt aan het einde van dit sei- Sparta voor de Duitse club Arminia Bielefeld. De verdedi- jdie transfervrij uit Rotterdam vertrekt, tekent vandaag na de iische keuring een driejarig contract bij de ploeg uit de :de Bundesliga. ig kaarten EK-duels Oranje j. De KNVB heeft nog enkele honderden kaarten beschik- Vooral fvoor EK" wedstrijden van Nederland tegen Schotland (10 D'!en Zwitserland (13 juni). De bond kan het precieze aantal m I aPr^ vaststeEen wanneer alle boekingen definitief zijn. Mee |c'ers van een supportersclubcard Oranje of clubcard Oranje ten Der1 Z1C^ V00r ^c^ets aanmelden. ik nil ghtech-grasmat in Arena ngens P en je [erdam De Amsterdam Arena krijgt een met computertech- na ei gereguleerde grasmat. Heidemij begint in maart met de i voor leg van dit voor Europa unieke speelveld, dat in augustus bij omhópening van de Arena gereed dient te zijn. De grasmat wordt wordeigelegd volgens het Prescription Athletic Turf (P.A.T.) sys- Koenp. Hiennee kunnen de gegeverts over vochtigheid, tempera een ntf, luchtcirculatie en voedingstoestand van het gras per com- 5 er aer worden verwerkt. Het veld wordt zo voortdurend bewaakt, n bij Car nodig kunnen maatregelen worden genomen. Tijdens an- evenementen, zoals bijvoorbeeld popconcerten, wordt het bedekt met een licht- en luchtdoorlatend systeem. aanvoljax wordt rijker te%RDMH Ajax begint het seizoen '96/'97 met 75 miljoen gul- e in de beurs. Dat is 15 miljoen meer dan dit jaar. Het giganti- .noveu 5ecjrag openbaarde Uri Coronel, bestuurslid commerciële ir !n vfen van de wereldkampioen, donderdag tijdens Sport Summit ^.^ppe, een congres over sport en commercie. Het reusachtige 1 staal is voor het grootste deel te danken aan de verkoop van Siem I a wisselvallige start Muntz jden (fill Een wisselvallige dag met vijf birdies, vijf bogeys en een gaat dJbïe-bogey. Golfer Rolf Muntz slaagde in de eerste ronde van jMarokkaans Open maar zeer gedeeltelijk in zijn opzet om goed toernooi te spelen. Met zijn 74 (+2) staat de Brabander tegen ralsnog niet hoger dan gedeelde 51ste. Re Verstappen verbaast J(ilen/melbourne» Jos Verstappen heeft de Formule 1-wereld jweds ,r eens met stomheid geslagen. Tijdens de eerste training rf, bt r de Grand Prix van Australië, de eerste race om het wereld- rillen ie coi jven d< voor de Amsterdam Arena, die in augustus offi- IPrn jl open gaat. onze mpet ■'9 ïpioenschap, realiseerde de Limburger de vierde trainingstijd tzijn Arrows-Hart. Zelfs bij het team van Verstappen zelf viel zowat om van verbazing. „Dit kan niet waar zijn," riep tibaas Jackie Oliver. Verstappen zelf was uiteraard gelukkig, ichevt ar was nuchter genoeg te beseffen dat de vierde trainingstijd n maatstaf is voor de ware krachtsverschillen. De Hart-motor le Arrows is qua vermogen de op een na zwakste. oms stelt NOCNSF aansprakelijk urg» Judoka's Anita Staps, Irene de Kok en Monique van der omogen hem gegriefd hebben, de woede van Peter Ooms it zich op NOCNSF. De Tilburgse coach, beschuldigd van suele intimidatie, ongewenste intimiteiten en machtsmis lik, stelt de sportkoepel aansprakelijk voor het schaden van i naam. Of daaruit later nog een eis tot schadevergoeding rolt, advocaat De Boer niet kwijt. „We hebben NOC/NSF gewoon brief gestuurd." n pistes. Tijdens de laatste wereldbekerwedstrijden domine- n de Vikingers in de omgeving van Lillehammer, het centrum n de Winterspelen twee jaar geleden. Lasse Kjus pakte don- rdag op de olympische piste van Kvitijell definitief de algeme- wereldbeker, landgenoot Kjetil André Aamodt zegevierde op Super G bij de mannen, Atle Skaardal won de wereldbeker in discipline en Ingeborg-Helen Marken behaalde haar eerste 'erwinning op de Super G voor de vrouwen. raef verlengt contract krade Maurice Graef blijft nog twee jaar bij Roda JC. De 26- ige aanvaller en de club uit Kerkrade zijn het eens geworden er een contractverlenging. Roda JC versterkte zich met Gerald ion, de 21-jarige spits van VW. Sibon treedt met ingang van 1 voor vier jaar in dienst van Roda JC. oorse zeges op olympische piste -ehammerDe Noorse alpine-skiërs voelen zich thuis op de ei- 0C verdeelt 150 miljoen usanneDe 26 internationale sportbonden die aan de Olympi- :he Spelen deelnemen, kunnen na het mega-evenement in At- nta ruim 150 miljoen gulden verdelen. Dat is donderdag beslo- in tijdens de IOC-vergadering in Lausanne. (let bijna 13 miljoen gulden vangt de internationale atletiek- /ein jnd LAAF de grootste brok. In vergelijking met de Spelen in trel arcelona is de donatie aan de sportbonden bijna verdriedub- :ld. I Verstappen blijft sterk rijden (lens de trainingen voor de eningswedstrijd van het and-Prix-seizoen in de for- ule 1. Op het circuit van Mei- urne reden de coureurs vrij- in de vrije training twee ses- i. Verstappen eindigde daar- met zijn Footwork-Hart als ;htste, bijna anderhalve se inde langzamer dan de Brit imon Hill (Williams). Het succes van de Limburger verrassend. Footwork maakt, tegenstelling tot de meeste tna's, nog gebruik van de ver- iderde V8-motoren van de dne firma Hart. De Nederlan- zette zijn beste ronde neer CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071 -5356463 Rotterdammers melden zich als kandidaat voor halve finales Europa Cup Over exact drie maanden begint in Londen het EK voetbal en de Nederlandse topclubs hebben de afgelo pen drie dagen hun visite kaartjes alvast over Europa uitgestrooid. Na de impo nerende resultaten van PSV en Ajax in respectieve lijk Barcelona en Dort mund, plantte gisteren Feyenoord het eerste been in de halve finales van de Europa Cup. Ook Borussia Mönchengladbach moest, in dit geval in het toernooi voor bekerwinnaars, het antwoord schuldig blijven op het Hollandse aanvals- spel. düsseldorf simon zwartkruis gpd-verslaggever Ajacied Ronald de Boer consta teerde woensdag nog maar eens dat Duitse, clubs in tactisch op zicht ver achterlopen op die uit Nederland. Gisteravond, nadat Feyenoord Gladbach via een 2- 2 gelijkspel dichtbij de rand van uitschakeling had geduwd, kreeg De Boer bijval van zijn voornaamgenoot Koeman. „Je kunt inderdaad constateren dat Nederlandse clubs in veel op zichten ver voor zijn op buiten landse teams. We hebben de af gelopen dagen kunnen zien dat onze aanvallende manier van voetballen moeilijk te bespelen is voor Europa Cup tegenstan ders. Die krijgen in hun eigen competitie vrijwel nooit te ma ken met drie spitsen. En als ze dan zelf het spel moeten ma ken, komen ze in de proble men." Reden waarom Feyenoord- trainer Arie Haan tegen Mön chengladbach geen concessies deed aan het ook in Rotterdam veelal gehanteerde strijdplan met drie aanvallers. Met de her boren Gaston Taument als gro te aanjager voorin, zocht en vond Feyenoord in het Rhein- stadion van Düsseldorf de aan- De Duitsers Schneider (rechts) en Neun komen handen en voeten te kort om Gaston Taument af te stoppen. val. Hiertoe luidruchtig en vol passie aangespoord door het grootste leger volgers uit de ge schiedenis van de club, ruim 12.000 man sterk. Hef ging niet allemaal even subtiel en hoog staand, maar na negentig minu ten spektakelvoetbal had Feye noord waarvoor het naar Duits land was gereisd: een riante uit gangspositie voor de return op 21 maart. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit. In de bizarre ope ningsfase, waarin klassespits Martin Dahlin er al na vier mi nuten met een kuitspierblessure de brui aan gaf, forceerde Borussia met tien man de ope ningstreffer. Martin Schneider flitste langs de te laat inglijden de Ruud Heus, de voorzet werd droog en hard afgemaakt door Peter Wynhoff. Dezelfde Heus vergreep zich even daarop aan Stefan Effenberg, al stortte de spelbepaler wel erg makkelijk jammerend ter aarde. Een over treding later, al in de twintigste minuut, kreeg Heus een pijnlijk vroege wissel te slikken. „Want hij zat niet lekker in de wed strijd", verklaarde Arie Haan la ter. Vooral de beweeglijke Effen- berg stelde Heus voor grote pro blemen. De begaafde regisseur van Gladbach moest op eigen helft voor de voeten worden ge lopen door Van Bronckhorst en Larsson, op vijandelijk terrein door Maas en Heus. Effenberg wenteldé zich echter in een zee van ruimte en is juist dan het gevaarlijkst. Nadat de sterk spe lende Rob Maas zich steviger aan Effenberg had vastgeketend en Boateng de positie van Heus overnam, kon Feyenoord het initiatief in handen nemen. De gelijkmaker kwam snel, een kwartiertje na de omzettingen in het Rotterdamse elftal. Euro pa-Cupdebutant Jean-Paul van Gastel etaleerde zijn rijke trap- techniek, op aangeven van Ro nald Koeman, en bracht Feye noord vanaf twintig meter langszij. Twee penalty's vlak voor rust - Kastenmaier na een onnodige overtreding van Maas en Koeman nadat doelman Kamps Taument hardhandig probeerde te bestijgen - beze gelden de eindstand. Tussen alle opgeluchte ge zichten dissoneerde gisteren het onweersgelaat van Orlando Trustful. De stilistische techni cus kampt met lichte pijntjes, maar had naar eigen zeggen kunnen spelen in Düsseldorf. Ontevreden spelers is het laatste wat Arie Haan kan ge bruiken, zeker nu de trainer met de nog nasudderende breuk met Regi Blinker en Rob Wit- schge wederom kliekjesvorming binnen zijn selectie vreest. Peter Bosz nam het op voor zijn trai ner. „Ik vind het ontzettend lul lig voor Orlando en een jongen als Zwijnenberg, die ook buiten de boot viel. Maar juist in dit soort wedstrijden moet je alleen gebruik maken van spelers die volledig fit zijn. Het teambe- lang, daar gaat het om." Weet ook Gladbach-trainer Bernd Krauss. Zijn ploeg is zeer hecht, zo zegt hij, en het opti misme voor de return daarom groot. Merkwaardig genoeg ver kondigde Krauss ook nog dat zijn ploeg in uitwedstrijden al tijd tot scoren komt. Dat zijn positivisme op niets is gestoeld, blijkt uit de statistieken. Al 433 minuten staat Gladbach op vreemd terrein droog. Ook voor Feyenoord lonkt een plaats tus sen de laatste vier clubs in een Europa Cuptoernooi. Borussia Mönchengladbach: Kamps; Kastenmaier, Andersson, Stadler en Neun; Effenberg, Schneider (63. Ei- chin), Pflipsen en Wynhoff; Nielsen, Dahlin (5. Stemkopf). Feyenoord: De Goey; Maas, Schuite man, Koeman en Heus (20. Boateng}; Bosz. Van Gastel, Larsson en Van Bronckhorst; Taument (83. Iwan) en Vos. parma anp Parma, Rapid Wien en Deporti vo La Coruna hebben een goede stap gezet in de richting van de halve finales om de Europa Cup voor bekerwinnaars. Alle drie wonnen de eerste wedstrijd in de kwartfinales met 1-0. De Italianen behaalden thuis eën zwaar bevochten'zege (1-0) op Paris Saint Germain dank zij een treffer van Stoitsjkov in de tweede helft. De Oostenrijkers wonnen in Moskou gemakkelij ker. Dynamo verloor voor slechts 3000 bezoekers met 1-0 door een doelpunt van Stumpf. Deportivo won thuis ook met 1- 0 van de houder van de Europa Cup II, Real Zaragoza. Voor de thuisclub scoorde Fernandez. In Parma verveelden zich ruim 20.000 mensen in de eer ste helft. De nummer drie van de Italiaanse Serie A en de kop loper van de Franse competitie leverden matig werk af. De eni ge doelrijpe kans was voor Stoitsjkov na negen minuten. De eigenzinnige Bulgaarse in ternational had iets meer dan vijftig minuten later wel succes. Hij rondde een pass van verde diger Benarrivo prachtig af. De Spaanse bondscoach Ja vier Clemente zag in gezelschap van 24.000 bezoekers dat De portivo de beste kansen had te gen Zaragoza. De nummer twaalf van Spaanse competitie kwam er tegen nummer elf op de ranglijst nauwelijks aan te pas: 1-0. Rapid Wien kan in de return over twee weken in Wenen voor het eerst in tien jaar de laatste vier van een EC-toernooi halen. In een sfeerloos stadion kwa men de gasten in de Russische hoofdstad al in de eerste helft op voorsprong. Het doelpunt kwam op naam van Christian Stumpf. düsseldorf gpd Supporters van Borussia Mön chengladbach en Feyenoord hebben de politie van Düs seldorf gisteren handenvol werk bezorgd. Gistermiddag moest de politie in de binnenstad een tiental charges uitvoeren om vechtende aanhangers uit el kaar te halen. Ook in de omgeving van het stadion was het onrustig. Bo vendien maakte een groep sup porters van de Rotterdamse club amok in de binnenstad van het nabijgelegen Krefeld. De po litie hield ongeveer honderd mensen aan. De meestê opge pakte supporters werden na af loop van het duel op vrije voe ten gesteld. In de binnenstad van Düs seldorf zocht een groep van on geveer driehonderd Duitse rel schoppers de confrontatie met een vijftigtal Nederlanders. De politie die gisteren duizend man had ingezet, greep hard in. Tegen zessen slaagde de politie erin de Duitse hooligans in te sluiten, waarna die onder bege leiding naar het stadion werden gebracht, waar bij vechtpartijen overigens ook al enkele tiental len supporters waren opgepakt. In Krefeld zorgde eerder op de middag een aantal Nederlan ders voor onrust. Er werden ver nielingen aangericht en volgens de politie trachtte een aantal supporters een opticien te bero ven. De politie verrichtte zestien aanhoudingen. in de tweede sessie: 1.33,640. In de eerste oefenserie bleef hij op 1.34,771 steken. Williams stond vrijdag na de twee trainingen opnieuw bo venaan. Damon Hill reed de beste rondetijd: 1.32,159. Team genoot Jaqcues Villeneuve bleef ruim tweetienden van een se conde bij hem achter. De Cana dees kwam uit op 1.32,396. Hij werd op de hielen gezeten door de Benetton van Jean Alesi (Fra) in 1.32,475. Wereldkampioen Michael Schumacher was met de Ferrari vierde in 1.33,007. McLaren presteerde onder de maat. David Coulthard en Mika Hakkinen bezetten de tegenval lende negende en tiende posi- Onthutsende nederlaag in Rotterdam tegen Pioline rotterdam eric de bie Richard Krajicek laat alweer een punt liggen en vervloekt zichzelf. gpd-verslaggever De sportieve paden die Richard Krajicek bewandelt, blijven on doorgrondelijk. Al zeven jaar vertoont de carrière van de Ne derlands tennishoop hoge pie ken en diepe dalen. Dit seizoen maakt de Flagenaar weer zware tijden door. Na een door blessu res mislukte toer door Australië en een pijnlijke verwijzing naar de reservebank tijdens de Davis Cup-ontmoeting met India, hoopte Krajicek tijdens het door hem zo geliefde indoorseizoen iets van de schade te herstellen. Bezoeken aan Antwerpen (der de ronde), Milaan (tweede ron de) en ook Rotterdam leverden echter nieuwe teleurstellingen op. Op de plaats waar hij twaalf maanden geleden nog werd be jubeld als triomfator van het ABN/AMRO-toernooi, gleed Ri chard Krajicek gisteren al in de tweede ronde als een beginne ling onderuit. In een erbarme lijk slechte partij verloor hij van de Franse dromer Cedric Pio line: 6-7 (5-7), 3-6. Bij zijn pogingen om de ver wachtingen waar te maken, wordt het steeds typerender dat de mislukkingen zo onverwacht - komen. Dinsdag ging hij tegen landgenoot Paul Haarhuis nog als een beest te keer en spetter de zijn service weer eens als vanouds. Maar tegen Pioline was het weer helemaal niks met Krajicek. Zijn eerste opslagen belandden regelmatig onderin het net en z'n tweede pogingen waren meestal een makkelijke prooi voor Pioline. De toe schouwers op de volle tribunes in Ahoy' probeerden Krajicek af en toe nog op te peppen, maar met het zwakker worden van zijn spel namen ook de aan moedigingen af. De liefde voor de titelverdediger was snel over. „Ik kan slechts gissen", deed Krajicek na afloop een weinig serieuze gooi naar een reden voor zijn berlabberde spel. „Te gen Haarhuis serveerde ik nog uitzonderlijk goed. En als dat het geval is, loopt de rest van mijn spel ook. Nu hikte werke lijk niets. Zelfs als ik mijn uiter ste best deed om een service diep te plaatsen, verdween de bal in het net. Bovendien heb ik niet één fatsoenlijk volley gesla gen en was mijn return ook slecht. Om over mijn voeten werk maar te zwijgen", klonk zowaar enige zelfkritiek door. Olifant Voor Krajicek is het raadzaam met die constateringen ook eens daadwerkelijk iets te doen. Voor het feit dat hij gisteren als een olifant over de baan be woog, had hij immers wel een verklaring. „Sinds de Australian Open heb weinig aan mijn voe tenwerk gedaan. Als ik goed ser veer, komt dat niet zo tot uiting. Maar nu het niet loopt, word ik met mijn neus op de feiten ge drukt. Ik ben niet iemand als Chang, die na een paar weken rust nog steeds razendsnel is." Van een tennisser die zijn sport serieus neemt en zich als doel een vaste plaats in de top tien heeft gesteld, mag je echter verwachten dat hij het niet zo ver laat komen. Krajicek ver kondigde na zijn blessureleed in Australië nog dat hij er alles aan doet om honderd procent fit te worden, maar gisteren viel hij weer eens lelijk door de mand. Na zijn opgave in Melbourne heeft Krajicek er met de pet naar gegooid en daarvoor be taalt hij nu de tol. „Soms moet je eerst je hoofd helemaal leeg maken om opnieuw te kunnen beginnen. Ik had er gewoon even geen zin in", was zijn zwakke respons. De woorden die Ted Troost onlangs over zijn vroegere pro tégé sprak, blijken wel degelijk hout te snijden. De Rotterdam se haptonoom zei dat Krajicek eens tegen een boom moest gaan zitten en zich afvragen wat hij nu werkelijk wil: tennissen of leven. Het lijkt er verdacht veel op dat hij de afgelopen weken vooral dat laatste heeft gedaan. Een herhaling van zijn succes in Rotterdam was daarmee op voorhand onwaarschijnlijk. „Ik ben inderdaad met een andere instelling hier naar toe geko men", bekende Krajicek. „Vorig jaar had ik Stuttgart gewonnen en wilde ik ook in Rotterdam vlammen. Nu dacht ik bij me zelf: ik zie wel hoe het gaat". Slecht, bar slecht dus.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 23