Tankvaart verdwijnt Ik wil gewoon terug naar mijn dorpje' it 'uincentrum Voorschoten biedt klanten groen en mst Rijn Veenstreek Matenmaker krijgt 16 uur werkstraf [eterwoudse Geerweg jft open voor verkeer Springen in De Tweesprong Schade aan wegen kost Alkemade half miljoen SDAG 6 MAART 1996 CHEF HENNY VAN EGMOND. 071-5356414. PLV -CHEF HANS KOENEKOOP. 071-5356429 nepplantage in slaapkamer {^Qian den run» De politie heeft gisteren 45 hennepplanten, jdklokken, twee transformatoren en assimilatielampen in rl genomen in een huis aan de Wagenmaker in Alphen. De ki\ptuin werd aangetroffen in een slaapkamer. Er zijn nog {inhoudingen verricht. ie ardepapiercn ontvreemd sung I iderl3^AN DEN RUN OP twee plaatsen in Alphen is gisteren inge- ekorri- Oit een huis aan de Herfstlaan werd een tas met waar- odat (eren gestolen. De bewoonster hoorde gestommel in het i Fok' za8 vervolgens een man vertrekken op een grijze fiets, wonac^ten inbrekers een bezoek aan een huis aan de Canta- lt. Bij thuiskomst gisteravond zagen de bewoners twee jn er vandoor gaan. Zij waarschuwden de politie die met jng purhond op zoek ging. Later op de avond werden twee 19- drijf Xlphenaren ingerekend. 1 in ;Pat|kraak bij winkelier kelinjAAN den run» Bij een zogenoemde snelkraak bij een winkel jassaj Hooftstraat in Alphen zijn de afgelopen nacht twee nwerkanelen gestolen. De daders gooiden een tegel door een ius Jj msui Dat Gezin stapt naar rechter voor woning in Hazerswoude RHOON/HAZERSWOUDE-DORP Zoveel heimwee hebben naar je vorige woonplaats dat je naar de rechter stapt in een wanhopige poging op die manier een huis in je vertrouwde dorp te be machtigen. Zoveel heimwee dat je bijna man en kind in de steek laat om dan maar weer bij je moeder in te trekken. De 38-jarige R. van der Stelt vertrok vijf jaar geleden uit Hazerswoude-Dorp om in te trekken bij haar man in Rhoon. Morgen probeert het echtpaar via een kort geding in aanmerking te komen voor een huurhuis in Hazerswoude- Dorp. De gang naar de rechter is voorlopig de laatste stap in een lang lopende po ging van het gezin om te verhuizen naar Hazerswoude. Het echtpaar Van der Stelt deed in eerste instantie een vrien- lijk verzoek aan het Rijnwoudse ge meentebestuur om voor een woning in aanmerking te komen. In Rijnwoude werd erkend dat het echtpaar een bij zonder geval was, zodat in afwijking van de normale gang van zaken een woning werd aangeboden. „We moesten binnen twee dagen be slissen", vertelt mevrouw Van der Stelt. „Maar het huis dat ons werd aangebo den, stond in plan Zuid 3, helemaal aan de rand van het dorp. Omdat mijn man en ik allebei straatvrees hebben, hebben we het huis geweigerd. De scholen, de winkels en mijn moeder zitten allemaal aan de andere kant van het dorp. Déar wilden we een huis. We dachten dat we net als bij gewone aartbiedingen twee keer mochten weigeren. Maar later hoorden we dat het een éénmalige aan bieding was, dat we geen nieuwe kans meer kregen." Bij de gemeente, en later bij de ge meentelijke commissie bezwaar- en be roepschriften, kon de weigering van het gulle aanbod op weinig begrip rekenen. Het geval wil dat het echtpaar wilde wo nen aan de kant van het dorp waar de goedkoopste huurhuizen staan. Van der Stelt: „We kregen het verwijt dat we per se een goedkoop huisje wilden. Maar daar gaat het ons niet om. Desnoods eten we gewoon een boterham minder. Ze zeiden: het is alleen maar goed om achterin het dorp te wonen als je straat vrees hebt. Dan moet je dagelijks oefe nen." De straatvrees is wat haar en haar man jaren geleden bij elkaar bracht, toen beiden voor hun fobie waren opge nomen in een psychiatrisch ziekenhuis. Door de angst voor de buitenwereld („We hebben soms dagen dat we hele maal niet naar buiten durven") heeft zij in Rhoon geen kennissen gemaakt. In Hazerswoude-Dorp ligt dat anders. „Als ik in Hazerswoude-Dorp bij mijn moe der ben, dan gaat het allemaal een stuk gemakkelijker. Je bent daar toch in een vertrouwde omgeving. Als ik in het Dorp woon, dan kan ik ook met mijn zoontje naar Boskoop en naar Alphen. Nee, niet meteen, maar misschien heb ik op een gegeven moment de kracht om dat te gaan doen." Intussen kwijnt de voormalige Hazers- woudse steeds meer weg in het verre Rhoon. „Ik denk weieens: ik pak mijn biezen en ik ga weg. Dan trek ik maar weer bij mijn moeder in, want hier hou ik het niet uit. Maar dan zie ik mijn zoontje weer en dan ben ik toch zo sterk dat ik blijf. Maar mijn man schiet er al zo'n beetje bij in. Ik wil gewoon terug naar mijn dorpje. Ik kan niet zeggen hoe erg heimwee is. Ik ga er 's avonds mee naar bed en word er 's morgens mee wakker. Voor mij vergalt het eigenlijk mijn leven." Morgen staan de twee echtelieden in Den Haag voor de rechter om via een kort geding een tweede kans af te dwin gen bij de gemeente. „Er is ons nooit verteld dat we maar één kans kregen. Ze hadden ons meer duidelijkheid moeten geven. Misschien dat de rechter wil luis teren." Drempels uit Schenkelweg in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De verkeersdrempels in de Schenkelweg in Zoeter woude worden wegge haald. Dat heeft de ge meente gisteravond toege zegd tijdens een gesprek met de bewoners. Zij klaagden dat de drempels trillings- en geluidsoverlast veroorzaken. Daarnaast vrezen ze dat er scheuren in hun woningen ont staan. De gemeente heeft beloofd dat ze de drem pels nog deze maand weg haalt. Intussen bekijken ambtenaren en bewoners of er andere manieren zijn om het verkeer af te rem- IOUDE/DEN HAAG Fokkj 1de /HS Id grimbergen Ultgj 0oP' jtbank in Den Haag heeft h een 44-jarige directeur m Hazerswouds straten- ibedrijf veroordeeld tot Sonbetaalde arbeid. Bo- kreeg hij een voorwaar- ;evangenisstraf van zes n. Tegen de in Rijns- oonachtige man was taanden cel geëist, directeur stond terecht hij werd verdacht van zettelijk tillen van de fis- Ivee weken geleden had al voor de rechter be- Jn 1991 en 1992 gebruikte iTlLsburger een in de bouw- i bekende truc om inkom- krijgen op een rekening cntz(,er geen premies hoefden 5.5 itden afgedragen. Hij ver- ar ojje verzonnen facturen en, een Leidse onderaanne- ing, mer die werk voor hem uitvoer de. Op die facturen bracht hij bijvoorbeeld de huur van sho vels, schaafmachines, lasers en knipmachines in rekening. Dit gebeurde met medeweten van de onderaannemer, die op zijn beurt kon doorgaan met het in dienst nemen van zwartwer kers. De directeur heeft twee jaar moeten wachten op de uit spraak. In maart 1994 werd hij al voor korte tijd opgesloten voor verhoor. "Dat is me niet in de koude kleren gaan zitten", zei hij twee weken geleden. "Ik ben er nog niet helemaal bo venop. Ik bezoek al twee jaar een zenuwarts." Zijn advocate verklaarde eerder dat een ge vangenisstraf 'desastreus' zou zijn voor de man. Volgens haar zou dit het faillisement van zijn bedrijf betekenen. f/VOUDE LIESBETH BUITINK Tweg wordt niet afgeslo- r gemotoriseerd verkeer. |de conclusie die het Zoe- idse college trekt na een irsonderzoek op de Geer de Zuidbuurtseweg. Vol- en W is op de weg in de en Kleine Blankaardpol- kans op gevaarlijke situa- issen auto's en fietsers te 'Dm zo'n ingrijpende maat- BMe nemen. jpjfiiting van de weg is wel ^^ijk, bijvoorbeeld door een jte plaatsen op de Geer- ^Jop de Zuidbuurtseweg of e gemeentegrens op de fcrVeg. Ook een afsluiting tij- P^de spitsuren behoort tot «gelijkheden. Volgens het |e kleven aan een afsluiting echter vooral nadelen. De vee houders in de Geerpolder wor den zo afgesloten van hun eigen weilanden, kaasboerderij 't Geertje zou minder klanten krij gen, de inwoners van de Geer polder zouden geen korte route meer hebben naar het dorp en ook de buurtbus zou uit de pol der verdwijnen. Het enige voordeel van een afsluiting .is dat er dan geen re gionaal verkeer meer door de polder rijdt. Uit verkeerstellin gen blijkt echter dat er dagelijks 470 auto's op de Zuidbuurtse weg bij de Geerbrug rijden. Dat Is zelfs iets minder dan het aan tal auto's dat in 1971 die route koos. Daarnaast remmen een verkeersdrempel en belijning op de weg het verkeer al vol doende af, constateren B en W. roelofarendsveen Krokusvakantie en druilerig weer. Het zijn de ingrediënten voor een drukke spelletjesochtend in sporthal De Tweesprong in Roelofarendsveen. Bijna 100 kinderen leefden zich gisterochtend uit op het springkussen, de wandrekken, met hockey, basketbal of andere toe stellen. FOTO HENK BOUWMAN *IDEL EN WANDEL iCHOTEN ERIC DE JAGER Griffioen opent donder- 14 maart een 'nieuw' com- lan de Leidseweg in Voor- en. De bezoeker vindt er gezellig tuincafé voor een ut koffie en een hapje eten, leestafel met een krantje, |en leningen voor invaliden, '3° speeltuin en een kinder- 1 met videoscherm. Een pa- voor de Voorschotenaar s ust en ontspanning zoekt. »t. het om een tuincentrum t z,ou je bijna vergeten, jHieer Griffioen vertelt over Ëeuwste aanwinsten onder pjnieuwe, vergrote dak van Jtuin Voorschoten. *•11921 begon het bedrijf als 3gfe-plantenkwekerij aan de gaande weg Amsterdam- rdam. Vijfendertig jaar ge- maakten Coby Griffioen laar inmiddels overleden ;enoot de definitieve keuze een tuincentrum en werd 'ekerij verplaatst. Sinds- is het bedrijf alleen maar |oeid. „We knalden werke- juit ons jasje in de oude pte", zegt ze. „Men krijgt ids meer vrije tijd en er zijn mensen die die tijd in hun I willen doorbrengen. De pel in tuinartikelen blijft ien. Tuinieren is erg popu- in Nederland. We krijgen veel klanten die echt bij tere planten willen. Daar ml wij door ons verleden als e-plantenkwekerij in gespe- seerd. Maar je moet al die L ïntiële klanten soms wel de streep trekken. Dat pro- :n wij met goede service te 3. - m het de klanten zo gemak- jk mogelijk te maken, onder Rubriek voor zakelijk nieuws Fax: 071-5321921 ging Intratuin de afgelopen maanden een ingrijpende ver bouwing. De overdekte opper vlakte werd met tweeduizend vierkante meter bijna verdub beld en de indeling drastisch omgegooid. Elke afdeling heeft nu haar eigen informatiebalie. In het café kunnen tuinliefheb- bers even bijkomen van het zware winkelwerk. „Maar er zijn ook bezoekers die alleen even een bakkie doen", geeft Grifioen toe. „En zo hoort dat ook. Je moet hier voor je plezier ko men, of je nu iets koopt of niet." Zoon Sjaco Griffioen, sinds 1 januari algemeen directeur van het bedrijf, heeft samen met zijn vriendin Vicky van der Vegt een groot aandeel gehad in de nieuwe inrichting van het cen trum. „Ik heb het meeste door de jeugd laten bedenken, want die moet er mee verder. Je moet de jongelui een kans geven, vind ik", zegt Coby Griffioen. Coby Grif fioen: „Men krijgt steeds meer vrije tijd en er zijn veel mensen die die tijd in hun tuin willen door brengen." FOTO HENK BOUWMAN Griffioen viert de opening van het vernieuwde tuincentrum op woensdag 13 maart met geno digden. Een dag later opent In tratuin Voorschoten de deuren weer voor de klanten. De eerste dagen na de opening staat het 'groene warenhuis' geheel in het teken van Japan. Zodra tweede kerosineleiding er ligt Tien oliemaatschappijen en de KLM, aandeelhouders van Aircraft Fuel Supply (AFS), willen dat er binnen vier jaar een tweede leiding ligt waardoor kerosine naar Schiphol kan worden aangevoerd. Hierdoor kunnen tan kers, die de brandstof voor vliegtuigen nu nog gedeelte lijk over water vervoeren, uit de Gouwe, Oude Rijn, Woudwetering, Braassemermeer en Ringvaart Haarlem mermeer verdwijnen. REGIO LIESBETH BUITINK De oliemaatschappijen willen de kerosinevaart afschaffen. „Die manier van transport is ouderwets en minder zeker. De beste vorm van transport is die via de pijpleiding", verklaart al gemeen directeur E. van Tienen van AFS. De capaciteit van de kerosineleiding tussen Euro poort en Schiphol die twee jaar geleden in gebruik is genomen, is volgens Van Tienen binnen kort al onvoldoende. „Als alle kerosine door die pijp zou gaan, is die over twee jaar al verza digd. En dan is de nieuwe lei ding zeker nog niet klaar. Dus tot de tweede leiding er ligt, blij ven we de tankers gebruiken." Via welk tracé de tweede lei ding moet lopen, wil Van Tienen nog niet zeggen. „We willen de vaste lasten zo laag mogelijk houden, want het gaat om aanvullende hoeveelheden kerosine. Daarom ligt het niet voor de hand om de leiding he lemaal door te trekken tot aan de Europoort. We denken meer aan aanvoerpunten voor grote tankers, zodat er geen kleine tankers meer over de Gouwe en de Ringvaart hoeven." Wanneer de oliemaatschap pijen van de provincies Noord en Zuid-Holland toestemming krijgen voor de aanleg van de leidingen, halen de gemeenten aan de vaarwegen opgelucht adem. Die vinden de kerosine vaart dwars door de kernen ge vaarlijk. Bovendien maken de tankers de pleziervaart op de provinciale wateren moeilijk. Zo mogen plezierschepen niet aan meren aan de Woubrugse Com- riekade, omdat de kerosinetan- kers een te groot gevaar zouden opleveren. Van Tienen vindt dat 'overdreven'. „Kerosine is hele maal niet gevaarlijk. En het aan tal tankers is sinds de opening van de eerste leiding al dras tisch omlaag gebracht. Vroeger waren er dagelijks 24 vaarbewe- gingen van tankers, nu zijn dat er nog maar zes. Dat scheelt nogal. Als de gemeenten daar niet blij mee zijn, lijken ze op kinderen die altijd om een tweede snoepje vragen", aldus Van Tienen. wethouder A. Kea (CDA/ruimtelijke ordening) van Jacobswoude reageert opge lucht op de plannen. „Dat zou voor onze gemeente een gewel dige verbetering zijn. We jui chen het ontzettend toe als de tankers van de Woudwetering verdwijnen." Zijn collega, wethouder W. Nugteren (CDA/ruimtelijke or dening) uit Alkemade sluit zich bij hem aan. „Het risico op een explosie wordt aanzienlijk min der en dus is er minder risico voor het milieu. Bovendien wordt het veiliger op het water zonder kerosinevaart Ziektewet De afschaffing van de Ziektewet in zijn huidige vorm heeft grote gevolgen voor werkgevers. De Rabobank Alphen aan den Rijn organiseert daarover in samen werking met drie accountants kantoren informatiebijeenkom sten. De bijeenkomsten worden gehouden op 12, 14, 18, 19 en 21 maart vanaf 16.00 uur in ho tel Toor aan het Stationsplein 2 in Alphen aan den Rijn. Voor in formatie en aanmeldingen: 0172-485645. Banenmarkt Familiepark Drievliet in Rijswijk houdt zaterdag 9 maart een ba nenmarkt. Het park begint op 5 april (Pasen) aan een nieuw sei zoen dat tot en met 27 oktober duurt. Om te kunnen draaien, zijn nog ongeveer honderd seiz oenskrachten, schoolverlaters of studenten nodig. De betrokke nen worden ingezet in horeca- en winkelfuncties en bij kassa- en parkeerdiensten. De seiz oenskrachten worden in deel tijd of gedeelten van het seizoen ingeroosterd. De banenmerkt (van 11.30 tot 16.30 uur) is vooral bedoeld als een kennis making met het park aan de Jan Thijssenweg 16 in Rijswijk (tel. 070-3999305). Omleidingsweg Kaag bepleit ALKEMADE MARIETA KROFT Alkemade trekt een half miljoen gulden uit om de wegen te re pareren die door de vorst kapot- gevroren zijn. Door de hele ge meente zitten er scheuren en gaten in de wegen en is er spra ke van verzakkingen. Wethou der W. Nugteren spreekt van een forse tegenvaller. De laatste keer dat Alkemade ook met vorstschade te kampen had was in 1985. In de begroting heeft de ge meente geen rekening gehou den met eventuele vorstschade. Omdat die niet vaak voorkomt. Om de noodzakelijke reparaties toch zo spoedig mogelijk uit te kunnen voeren, wordt onder houd aan andere wegen uitge steld. Om welke wegen het gaat, weet Nugteren nog niet. Vol gens de hem staat de recon structie van de Zuidweg in Rijp- wetering, die in slechte staat verkeert hier buiten. „Hierover zijn we nog in gesprek met het hoogheemraadschap en het wa terschap. Het is de bedoeling dat deze weg dit jaar wordt op geknapt." Zodra de commissies ruimte lijke ordening en financiën vol gende week dinsdag en woens dag hun fiat hebben gegeven, worden de reparaties uitge voerd. Volgens het Kaagse dorps raadslid J. Donkers moet er op de wegen op Kaageiland veel meer worden hersteld dan al leen de vorstschade. Dat schrijft hij in het jongste nummer van het dorpsblad Heen en Weer. „De smalle lanen en de aan grenzende bermen en tuinen hebben nogal eens te lijden on der het zware vrachtwagenver- keer en auto's die te hard rij den", licht hij toe. Tegelijkertijd realiseert hij zich dat op Kaag het vrachtverkeer niet kan wor den geweerd. „We hebben hier immers agrarische bedrijven op het eiland." De oplossing is, aldus Don kers, om een omleidingsweg op Kaag aan te leggen. De weg voert buiten het dorp om over het weiland. „Het is echter een kostbare zaak en zal daarom voor de gemeente wel niet haal baar zijn." Wethouder Nugteren bevestigt dat, al slaat hij nog niet direct de deur dicht. „We zijn over het vrachtwagenpro bleem in overleg met de dorps raad." Zelf denkt hij eerder aan een oplossing op de bestaande wegen zoals het aanbrengen van passeerstroken.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 15