"ekort van tweesprong lalt mee Teraarse jongeren kiezen eigen hangplek Boosheid over weigeren vergunning klimaatkas puders klussen voor De Regenboog Sportschool met hip-hopklankert geopend Regio Leiden/Rijn Veenstreek Automobilist wil niet blazen Dief aan haal met dekbedden Hoge boetes voor handel in verboden medicijnen Wethouder Ch. Aptroot stopt ermee MslDAG 4 MAART 1996 chef henny van egmond.071-5: 1, plv.-chef hanskoenekoop.071 -5356429 ugdige inbrekers aangehouden tjfnaan den run De politie heeft dit weekeinde drie Alphena- van veertien en zestien jaar aangehouden die verdacht wor- van een inbraak in een sportkantine aan de Olympiaweg. c hebben zij waarschijnlijk een autokraak gepleegd. De poli- >akte 16-jarige verdachte vrijdagavond op. Bij zijn aanhou- j was hij in het bezit van gestolen goederen. Een dag later den zijn twee plaatsgenoten aangehouden. :levisie gestolen uw( |en aan den run» Uit de kantine van een sportclub aan de wel npiaweg is in vrijdagnacht een televisie gestolen. Een ruit het pand werd ingegooid. ejbraak in zes huizen Iienaan den run» Inbrekers hebben dit weekeinde op zes ral rT-: atsen in Alphen hun slag geslagen. De woningen staan aan n- Marsdiep, de Stationsstraat, de Hoorn, Jupiterstraat en aan roningenstraat. De buit bestond uit sieraden, geluidsappa- .ur en geld. onken achter het stuur Experiment voor twee keer drie maanden ter aar marieta kroft De hangjongeren in Ter Aar hebben aan de Oostka- naalweg, achter het parkeerterrein voor vrachtwagens, een eigen plek. Ze hebben er gisteren een keet neerge zet. De gemeente geeft voorlopig drie maanden toe stemming om de keet te gebruiken. ,,Als de plek ge schikt is en de jongeren gedragen zich naar behoren, dan wordt de proef met drie maanden verlengd", zegt burgemeester W. Vroegindeweij. „Daarna wordt een definitief besluit genomen." Overigens heeft de burgemeester de jongeren ge vraagd om de keet nog niet meteen te gebruiken. Deze week ontstond nogal wat commotie onder de volks- tuinbezitters toen ze van de plannen hoorden. „Maan dag heb ik een gesprek met ze", vertelt Vroegindeweij. Volgens haar is er geen gevaar dat de gemeente naar aanleiding daarvan alsnog de jongeren toestemming voor de keet weigert. „Het gaat om een informatief ge sprek. Ik leg ze uit waarom het college tot dit besluit is gekomen." De jongeren hebben de plek zelf aangedragen. Ook voor de keet en de transportkosten zorgden ze zelf. De jongeren kozen deze locatie na een gesprek met ge meente en politie. Bij hen waren klachten binnengeko men over overlast die ze veroorzaakten bij de winkels aan het Vosholplein. De overlast bestond volgens de burgemeester uit 'een gevoel van onveiligheid' van voorbijgangers en de rotnmel die ze er achterlieten. Bushokjes Daarvóór stonden de Teraarders in de bushokjes bij sporthal De Vlinder. Omdat passanten zich hier ook onveilig voelden, haalde de gemeente die hokjes onge veer een half jaar geleden weg. Burgemeester Vroegin deweij verwacht niet dat de bushokjes nu weer worden teruggeplaatst. „Mensen die op de bus wachten, doen dat nu vaak in de sporthal. Wij hebben geen signalen ontvangen dat er behoefte is aan de bushokjes." senaar Een 28-jarige Rijnsburger kon zaterdag zijn rijbewijs veren. De man reed op de Rijksstraatweg in Wassenaar met auto tegen een voorganger die voor het stoplicht stond. Bij ha[j ifhandeling van de aanrijding bleek dat de Rijnsburger stevig e gedronken. Een bloedproef wees uit dat hij 1,65 promille al- ol in zijn bloed had. iel kraak in tv-winkel ie o ien aan den rijn Bij een radio- en televisie-winkel aan de Juli- J e straat is de afgelopen nacht een snelkraak gepleegd. De da- s gooiden een tegel door de etalageruit en namen de inhoud een vitinekast mee. Hoeveel er precies is meegenomen, was n morgen nog niet duidelijk, je het je k - wef Tg A est exploitatietekort van het sportcomplex De Twee- ndepng over 1995 is opnieuw flink meegevallen. Uit de c inirlopige cijfers blijkt dat het complex vorig jaar een te- hek had van 'net iets onder de ton', aldus manager Dick ^Kuijer. De begroting voor 1995 ging uit van het dub- daie- Extra huisarts nodig in Oegstgeest OEGSTGEEST MONICA WESSELING Er moet in de Broek- en Si- montjespolder in Oegstgeest ruimte worden vrijgehouden voor de vestiging van een huisartsenpraktijk. De be staande praktijken in Oegst geest hebben ongeveer het maximimum aantal patiën ten en dus noopt de bouw van een nieuwe woonwijk tot de vestiging van een extra huisarts. In een brief aan het ge meentebestuur dringen de Oegstgeester huisartsen, ver enigd in de Huisartsengroep Oegstgeest, aan op het vrij houden van ruimte voor een gezondheidscentrum. In de B S-polder komen ruim 1000 huizen en de wijk gaat dus zo'n 2500 bewoners her bergen. Een gemiddelde huisartsenpraktijk telt pre cies dat aantal patiënten. Volgens huisarts A. van Steenhoven is vestiging van een huisarts in de nieuwe woonwijk vooral nodig om dat de wijk veel jonge gezin nen zal herbergen. „En moe ders moeten gemakkelijk met hun kinderen naar de huisarts kunnen gaan." Van Steenvoorden geeft er duidelijk de voorkeur aan in de wijk geen 'solistische' huisartsenpraktijk te vesti gen. „Net als in de rest van Nederland discussiëren we hier over de vorming van groepspraktijken. Twee we ten meer dan een. Door ge zamenlijk een praktijk te voeren, kun je nog eens over leggen en elkaar consulte ren." De wijk lijkt niet groot ge noeg voor de vestiging van twee nieuwe fulltime-huis- artsen. „Maar wellicht is ver huizing van een solistisch huisarts naar de nieuwe wijk mogelijk." roelofarendsveen iqfarendsveen marieta kroft tekort over 1994 was ook al I de ton. Volgens De Kuijer 3 meevaller net als in 1994, lanken aan de lagere ver- kskosten aan gas dan was vacht. En dat komt weer r de warmtekrachtkoppe- De inkomsten kwamen reen met die in de begro- „Het wijkt hooguit een bent afaldus De Kuijer. e Stichting Sportfondsen imade reserveert het geld in de toekomst tegenvallers 53 lekken, zegt de zwembad- tager. „Stel dat het tekort keer hoger uitvalt dan is be- - 5jbt, dan halen we het restant deze pot. We hoeven in dat il niet meteen bij de ge- nte aan te kloppen." dit reservepotje mag maxi- d 150.000 gulden zitten. Als SFA de komende jaren nog :r geld overhoudt, mag dat in een ander potje voor vernieu wingen. Ook aan dat potje is een - nog onbekend - maxi mum gebonden. Alles wat De Tweesprong daarna overhoudt moet terug naar de gemeente. Overigens moet deze regeling die SFA onlangs overeenkwam met het college van B en W, nog worden goedgekeurd door de .raad. Eveneens moet de raad leiderdorparjan van puk een oordeel vellen over het compromis tussen de SFA en het college dat het SFA de ko mende vijf jaar uit mag gaan van een begrotingstekort van 150.000 gulden per jaar. De Kuijer heeft al ideeën voor vernieuwingen. Hij noemt de aanleg van een zonneweide in het gebouw. Ook denkt hij er- De vaardige handen van Roberto Dresia in beeld. De visagist, bekend v luister bij. Borreltijd en de Vijf u Uit de gymzaal komen dreu nende klanken. Een hijgende stem geeft snel opeenvolgende commando's: 'Linker been om hoog, rechter been omhoog, hoofd in de nek'. Een blik door de ruit toont bezwete dames, die op hip-hopmuziek flitsende bewegingen maken. In hun over om te investeren in een midden staat Anita Felter, eige- whirlpool. „Ik ben het nog aan naresse van het zaterdag ge- het uitzoeken of het wat is, of °PenQe Felter Sport Health we door deze investeringen ook Centre, een nieuw sport- en ge zondheidscentrum in De Does in Leiderdorp. Na een paar mi nuten brengt Anita via een knopje in haar horloge de ste reoinstallatie tot zwijgen. „Dit is nou City jam", legt ze het aan wezige publiek uit. City jam is de nieuwste rage op het gebied van conditietrai ning. Het heeft veel weg van de dans in videoclips van bijvoor beeld Janet Jackson en ziet er moeilijk uit. „Dit is dan ook al leen voor gevorderden", zegt Anita, gekleed in een zwarte broek, zwart topje en met een zwarte baseballcap omgekeerd op het hoofd. „Voor beginners geven we cursussen callanetics en aerobics. Dan kunnen ze zich later aan het moeilijkere werk wagen." Naast de gebruikelijke cursus sen aerobics en steps verzorgt Felter Sport Health ook spe ciale lessen voor geestelijk ge handicapten en vijftigplussers. Anita, erkend gewichtsconsu- lente, geeft verder nog gecom bineerde cursussen voeding en sport voor vrouwen met overge wicht en haar man Kenneth brengt vrouwen de principes van zelfverdediging bij. Ze zijn bij hem in goede handen, want Kenneth is meervoudig wereld kampioen in Oosterse verdedi- gingssporten. In een tweede gymzaal gaat het er ondertussen heel wat rus tiger aan toe. Hier geen stam pende muziek en wilde bewe gingen, maar een dame in een stoel en een man die haar in al le rust opmaakt. De man is visa gist Roberto Dresia, bekend van televisieprogramma's als Bor reltijd en de Vijf Uur Show. De vrouw is Ria de Lange (54), die net vandaag haar trouwdag viert. Eigenlijk zou Dresia alleen de vijftigste bezoeker van de nieuwe sportschool opmaken, maar ja, hij is er nu toch. Met vaardige hand poedert Dresia de wangen van De Lan ge. „Alleen natuurtinten en vooral niet te dik", zegt hij na drukkelijk. De lippen zet hij aan met wat bruin, want dan komen de tanden witter over. „Dat trucje passen we bij ar tiesten ook vaak toe", zegt Dre sia. Vervolgens zet hij de arca deboog nog wat aan 'et voilé, mevrouw is een heel ander mens'. Verrukt kijkt De Lange in de spiegel. „Wat zal m'n man vanmiddag opkijken!" Een 24-jarige automobilist uit Zwaanshoek probeerde gis terochtend aan een alcoholcon trole te ontkomen. Surveilleren de agenten wilden de man aan houden op de Sotaweg, maar deze stapte uit en probeerde lo pend de blaastest te omzeilen. De man had zoveel gedronken, dat hij onmiddellijk zijn rijbe wijs moest inleveren. zoeterwoude-runduk De dader van een snelkraak bij een bedrijf aan de Rijneke Bou levard ging er zaterdagavond vandoor met een aantal dek bedden. Om binnen te komen vernielde de dief waarschijnlijk met zijn auto een ruit. nfoi^RD van DER GEEST is Boers zet zijn kruiwagen ie parkeerstand en zegt: „Als had je een hekel aan •ol, nu doe je dit allemaal liefde." En verder sjokt hij zijn vrachtje aarde. Boers is van de tien vrijwilligers die vrije zaterdag besteden aan opknapbeurt van De Re- DOOg. ien tuinier kost je al gauw ig gulden per uur. Het ra- lappen op jaarbasis is be- 3t op vijftienhonderd piek. vergoedingen die daartegen- uiir staan van het Rijk zijn mi- ïaal", vindt Fred Klein, voor- :r van het schoolbestuur. We worden op die manier zegt Klein, „daarom in we het maar zelf." Vorig kisnog werd de school met op- Ten bedreigd. Dankzij een psbreed gedragen actie werd fusie met twee christelijke olen in Koudekerk en Ha- swoude een feit. De Regen- >g bleef voor het dorp be iden. Er moet nu dus wor- klat1 geklust. Voorlopig is er Tzien in twee klusdagen per Want Nieuweweteringers ^nen het niet laten. Door ren stroomt een zeldzame edgroep: S van Solidariteit, uupovenier en initiatiefnemer de klussendag Cees Uit den 'gaard verwoordt het S-ge- |i „De school is er voor het p. Dus is het dorp er ook een orj^tje voor de school. Solidari- daar moeten we het van Dben." let zwaartepunt van de klus- niet binnen het school- Vrijwilligers steken de handen uit de mouwen op de klussendag voor De Regenboogschool. „De school is er voor het dorp, dus is het dorp er ook een beetje voor de school. foto loekzuyderduin gebouw. Daar worden wat klei ne karweitjes geklaard: een gammel gordijntje, een scheef hangend schoolbord, een defec te krijtklopper. Het echte werk ligt buiten. De borders krijgen een voorjaarsbeurt. Er wordt verse grond gestort, struiken ge snoeid, het afval versnipperd. De schooltuin wordt omgespit en van koeienmest voorzien. Supervisor Marja van Tol is er dolblij mee. De zandbak moet worden verkleind en van een deugdelij ke afdekking worden voorzien. Buurtpoezen beschouwden de bak als openbaar toilet. Daar heeft de school geen behoefte aan. Vier vaders verplaatsen de randen, 's Avonds tegen zessen is de klus geklaard. Voor Uit den Boogaard blijft het niet bij de twee klussendagen. Het jaar rond neemt hij het tuinonder houd voor zijn rekening. Meestal na drieën 's middags, in wat hij noemt 'vuilwerktijd'. Voorzitter Klein is er blij mee. Het uitgespaarde geld en de ou derbijdrage kunnen zodoende voor andere zakèn, zoals een schoolreis, worden gebruikt. den haag/hazerswoude persbureau cerberus De economische politierech ter heeft een vader en een zoon uit Hazerswoude ver oordeeld tot een boete van 14.845 gulden plus een bijna even groot bedrag als voor waardelijke straf voor illegale handel in diergeneesmidde len. Hun bedrijf kreeg een geheel voorwaardelijke boete van 14.845 gulden. Toeft de Algemene Inspec tie Dienst (AID) de Hazers- woudenaren controleerde, hadden zij een grote hoe veelheid illegale geneesmid delen bij zich. Medicamen ten, die alleen een veearts mag verhandelen. De boete kwam voor vader er zoon neer op vijf gulden per in be slag genomen verpakking. Tijdens twee eerdere rechtszittingen beriepen de verdachten zich erop dat zij een deel van de geneesmid delen wel degelijk mochten verhandelden. Ze konden de rechter ech ter niet overtuigen. De poli tierechter vonniste zelfs strenger dan de eis, door een hoge voorwaardelijke boete aan de geldstraffen toe te' voegen. „Ik wil voorkomen dat u dit in de toekomst weer doet," zei hij. leiderdorp» judy nihof De Leiderdorpse architect T. Stuivenberg is verbolgen over het besluit van de gemeente om geen toestemming te geven voor het bouwen van een kli maatkas aan de Achthoverweg. De architect, die opkomt voor de belangen van kweker T. de Boer, legt zich er niet bij neer. „Een klimaatkas helpt om de werkomstandigheden te verbe teren en beschermt tere plant jes beter tegen weersinvloeden. Bovendien maak je met deze kas zo optimaal mogelijk ge bruik van je grond", zegt Stui venberg, die naar de commissie beroep- en bezwaarschriften is gestapt. De gemeente voert aan dat het bestemmingsplan geen ho ge kassen toestaat. Voor wijzi ging van het bestemmingsplan voelt Leiderdorp niets omdat het verwacht dat de provincie Zuid-Holland hieraan toch niet zal meewerken. Als het om lan delijk gebied gaat, is de provin cie uiterst terughoudend, aldus de gemeente. „Maar als je het niet probeert, weet je het niet", vindt Stuivenberg. De klimaatkas die Stuiven berg voor De Boer heeft ont worpen is 4,5 meter hoog en strekt zich uit over een opper vlakte van bijna 1000 vierkante meter. De Boer mag van de ge meente wel een boogkas neer zetten: een halfronde tent met een hoogte van maximaal 1,9 meter. Dat kan er bij Stuiven berg niet in. „Je mag wel je hele terrein volzetten met die rot- boogjes, maar een klimaatkas op een in goed overleg te kiezen beperkt oppervlak mag niet". Aan een boogkas heeft de kweker niet zo veel, legt Stui venberg uit. „Een boogkas is veel te laag om in te werken. Dan moet je met je knieën op de grond. Ik betwijfel of dat nu met die ARBO-wet nog wel zo maar kan. Bovendien moet je boogkassen een eind uit elkaar zetten en blijft dertig procent van je grond onbenut." De gemeente leek aanvanke lijk wel iets te voelen voor het verlenen van een tijdelijke ver gunning voor de klimaatkas voor een periode van maximaal vijf jaar. Deze optie viel later toch weer af. De gemeente zou bang zijn dat De Boer de kas niet meer weghaalt. „Als het be stemmingsplan niet gewijzigd kan worden, geef dan maar een tijdelijke vergunning. De Boer kennende zal hij die kas echt wel weghalen. Bovendien zijn de inzichten over sierteelt tegen die tijd wel veranderd. Het is de vraag of je die klimaatkas dan nog nodig hebt." De architect vraagt zich af wat nou 'in wezen' het beleid is van de gemeente ten aanzien van de Achthovenerpolder. „Als je zegt: het moet daar groen blijven, dan is ólles wat je er neerzet een aantasting." Stuivenberg vraagt zich af hoe het dan kan dat er de afgelopen tijd wel een aantal hoge schuren en stallen is ge bouwd. De commissie beroep- en be zwaarschriften buigt zich dins dag over het bezwaarschrift van Stuivenberg tegen de weigering om mee te werken aan de bouw van een klimaatkas. wassenaar de wethouder zijn drukke werkzaamheden. Abtroot was zes jaar wethouder. Als opvolger heeft de WD E. van Dijk-Staats naar voren ge schoven. Van Dijk zit sinds zes jaar in de raad. Haar bestuurlijke ervaring heeft zij opgedaan bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en het Kabinet van de Nederlandse Antillen. De Wassenaarse wethouder en loco-burgemees ter Ch. Aptroot (WD) neemt over twee maanden ontslag als wethouder. Hij heeft aangekondigd om aan het eind van de raadsvergadering op 6 mei op te stappen. Als reden voor zijn stap geeft

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 9