Bisschop Wiertz niet naar de Acht Mei-manifestatie 'Als geld het enige is watje najaagt, ga je een keer op je bek' 7 Leiden Kerk Samenleving Oud-rector Wegman van de KTU overleden Kerkelijke milieuactie verloopt moeizaam MAANDAG 4 MAART 1996 071 -5356414, piv.-chef hans koenekoop, 071 -5} De opmerkelijke omweg van Hein Chrispijn M es klassen lagere school, een di- W i ploma vakbekwaam banketbak- ker en een niet afgemaakte oplei ding voor leraar bakker vermeldt zijn curri culum vitae onder het kopje 'scholing'. Bij 'ervaring' kan dan nog worden aangetekend dat hij iets vaags deed bij de Zilverfabriek en de conservenfabriek van Van Ruiten, on dernemingen van naam die ondanks dat het loodje legden. En verder verdiende hij zijn brood als colporteur in advertenties of als demonstrateur in schoonmaakmidde len. En o ja, deze mogen we niet vergeten, in een grijs verleden ging hij ook nog langs de deur met schilderijtjes. De naam: Hein Chrispijn. Die als 7-jarig ventje maar één doel voor ogen stond en dat was bakker worden. Maar die nu, op 44-jarige leeftijd, aan het hoofd staat van 90 personeelsleden en die de grootste zaak van Nederland op het gebied van antieke meubelen bestiert, met een eigen fabriek in Engeland, jazeker, het kan soms raair lopen in leven. Waarbij, zoals in zijn geval, het toeval een bijzondere rol kan spelen en er en passant maar weer eens werd bevestigd dat er vele wegen naar het oude Rome leiden. Het is de hoek om, drie keer struikelen en je bent er. Een kleine 200 meter, zeg maar. Van de Rijndijkstraat 10, waar hij is gebo ren, naar de Hoge Rijndijk 260, waar zijn bedrijf in antieke meubelen met een vloer oppervlakte van 8000 vierkante meter is ge vestigd. Maar het moge uit het voorgaande duidelijk zijn, de rechte weg heeft Hein Chrispijn nooit genomen. Hij wist als jonge jongen natuurlijk toen ook niet dat die be stond. Hij wist alleen maar dat hij bakker wilde worden, gewoon omdat die banketfa- briek van Van der Meer nu eenmaal letter lijk in zijn straatje paste. Het leven was sim pel, dacht'hij als ventje. Laten we het, zeker in het prille begin daarvan, dus ook maar simpel houden. De Don Boscoschool was aan hem niet be steed, de St. Jozefschool al evenmin. Wer ken wilde hij, in de bakkerij. Eerst voor een riks per week, later, toen hij klaagde over die geringe verdienste, voor het dubbele. De extra-inkomsten kwamen van de straat. Waar hij de Vlaamse Reus van de buren leende en in de wijk een loterij organiseerde met als hoofdprijs dat konijn. Alleen, het beestje moest natuurlijk wel terug naar zijn hok, dat had hij zo afgesproken met de buurman. Wie het winnende lot had, weten ze daar rond de Rijndijkstraat tot op de dag van vandaag nu nog niet. Wie met de cent jes aan de haal ging... Maar ach, dat was toch kwajongenswerk. De handel zat ze al op jonge leeftijd in het bloed. Liever dan in de schoolbanken te zitten, verdienen ze een paar stuivers op straat. Een serie over ondernemers uit de regio die met weinig of niets zijn begonnen, maar die eigenhandig een bloeiend bedrijf opbouwden. In aflevering 6 aandacht voor Hein Chrispijn. Hij was ooit 'voorbestemd' om bakker te worden. Alleen, het liep allemaal anders. Een authentiek verhaal uit het wereldje van de antiek. Jawel, maar wie handelt, moet slim zijn - al zou dat pas veel later komen. Want het bak kersvak, dat lag Hein Chrispijn aanvankelijk wel. Vooral de creatieve aspecten spraken hem aan. En hij was ook goed. Zo goed zelfs dat hij met drie andere talenten uit Neder land werd uitgenodigd op paleis Soestdijk om daar voor koningin Juliana en de rest van de koninidijke familie zijn kunsten op dit gebied te vertonen. „Ik dacht echt dat dit mijn toekomst was", zegt hij, als hij nu terugkijkt op die periode. „Ik ging zelfs een opleiding volgen om les te kunnen geven in het vak. Maar ja, 'je bent jong en je wilt wat' is niet een slogan die is voorbehouden aan deze tijd. Ook toen hij een jaar of achttien was, deed dat al opgang, het werd per slot van rekening allemaal wat losser en makkelijker aan het eind van de zestiger jaren. „Mijn maatjes die studeerden, gingen lekker vier weken op vakantie naar Spanje. Ik, die 80 uur in de week werkte - soms in het week einde wel 30 uur achtereen - kreeg niet eens een maand vakantie van mijn baas. Ik heb toen op staande voet ontslag genomen en ben met die gasten meegegaan. Ik wilde ook de flierefluiter uithangen. Dat maakte je toch zeker zelf uit, toen." Tuurlijk, alles kon toch in die tijd. Toen er nog werk zat was en niemand zich druk maakte over de toekomst, zeker de jeugd niet. Hij beaamt dat. „Ik deed in die jaren van alles. Een paar maanden de beurzen af en dan gewoon een paar maanden niks. Ja, op strand liggen en dollen met de boys. Totdat het geld op was en je weer wat an ders aanpakte. Ik geloof wel, als ik daar nu zo over nadenk, dat ik toen in de gaten kreeg dat als je hard wilde werken, je ook best een paar centjes kon overhouden. En datje dat maar het beste helemaal zelf kon doen. Enfin, toen ik eenmaal ging trouwen, moest ik ook wel wat serieuzer worden. Dat was in '76." Hij kocht een pandje in Leiderdorp en van af dat moment stond Chrispijn - afkomstig uit een katholiek gezin van vijf kinderen en wiens vader zijn hele leven bij de touwfa- briek van Verto werkte - voor het eerst echt op eigen benen. Het was een winkeltje met een vloeroppervlakte van krap 35 vierkante meter. In planten en cadeaus. Voor 2000 gulden handel sloeg hij in, centjes die hij had verdiend met het aan de man brengen van schoonmaakmiddelen. Begon met 300 gulden omzet per week. Te weinig om van rond te komen, dus goed dat zijn vrouw nog op het ziekenhuis werkte. Maar er zat schot in de zaak die na krap een jaar uit zijn jasje groeide en waarin je letterlijk en fi guurlijk door de bomen soms het bos niet meer kon zien. „U groeit hier nog dicht", merkte een dame op die op zekere dag bij hem binnenstapte. Waarop het verhaal plots een hele andere wending nam. De persoon in kwestie, mevrouw Den Hee- ten, had namelijk dé oplossing voorhanden. De loods van haar man aan de Hoge Rijn dijk herbergde nog wel wat ruimte. Hij mocht komen kijken. Niet alleen van de lo catie, maar ook van de antieke meubeltjes en olielampjes die hij daar her en der aan trof, was hij direct gecharmeerd. De zaak was toen snel beklonken. Als hij nou de boel zou opruimen, mocht hij de hal voor lopig gratis hebben. En als hij nou kon zor gen dat de voornamelijk grenen meubels die meneer Den Heeten per container uit Ierland liet overkomen, zijn weg vonden naar het koperspubliek, dan was er vanaf dat moment sprake van een aardige deal. Die overigens stand Hield tot vorig jaar. Toen aan de samenwerking van het eerste uur door het overlijden van de voormalige directeur van de machinefabriek wat hem betreft een veel te vroeg einde kwam. Dat was in 1978. Zo weet je van niks, zo zit je in de antiek. Alleen, enig gevoel voor de materie kun je hem moeilijk ontzeggen. Want het zaakje dat begon daar aan de Ho ge Rijndijk op 500 vierkante meter is in de loop der jaren en onder een goed gesternte ('De tijd zat inderdaad mee') uitgegroeid tot een winkel, annex magazijn, annex werk plaats van maar liefst 8000 vierkante meter. En van het ene sjouwhulpje - Niek Boelee die er nog altijd werkt - groeide het perso neelsbestand in de tussentijd uit tot 90 mensen, inclusief zijn zus, zijn vrouw en tot op de dag van vandaag mevrouw Van Hee ten. Dezelfde die hem destijds de sleutel naar het succes aanreikte. Van die werknemers is overigens het me rendeel (55) werkzaam in Engeland waar hij onder de naam Hein Chrispyn Ltd. vier jaar geleden in Huil een eigen meubelfabriek begon. Achttien jaar na dato is Hein Chris pijn de grootste op zijn gebied in Neder land, dé specialist op het gebied van (antie ke) grenen meubelen. Die niet alleen aan particulieren, maar ook aan grootwinkelke tens als De Bijenkorf, V&D en Gbossens le vert, alsmede aan meer dan honderd spe ciaalzaken. Maar ook in het prestigieuze Amstel-hotel tref je zijn eigen ontwerpen aan. Om eens een indruk te geven van hoe het dit bakkersknechtje uit de Rijndijkstraat is vergaan, daar 200 meter verderop aan de Hoge Rijndijk. Maar goed. Hoewel best trots op hetgeen Hein Chrispijn: „Als ik het over mocht doen, ging ik in de ontwikke lingshulp." FOTO DICK HOGEWONINC hij met eigen handen heeft opgebouw<f!§N hij vooral niet pochen of de indruk wetynï enige status te ontlenen aan hetgeen hl hf zakelijk of financieel opzicht heeft berel Zo ziet hij er ook niet uit. Wel een jasjek^, maar zeker geen dasje - en daaronder g" woon een spijkerbroek. Wel een modeit^ computer op zijn bureau, maar vooral ouderwets losse kladjes daaromheen. %j; een eigen kantoor, maar zich vooral berr( moeien met alles wat zich van hoog tottu! in de zaak afspeelt, want niets ontgaat 1) Nog altijd probeert hij het nuttige met aangename te combineren, een uitspatrC jé links en rechts moet kunnen en bij zi[ oude cluppie Scylla komt hij ook nog s#l over de vloer. Hij oogt, kortom, niet bejjve als het type van een snelle zakenman. 2} "l het eerste gezicht heeft hij, met dat hall?"1 ge haar en die nochalante houding, vee* meer weg van een gesjeesde student. Af°' het natuurlijk zo dat de schijn hier zwaj bedriegt. kg Wat is nou het geheim van de smid, hof kan het dat iemand zonder afgeronde oret ding zo'n zaak opzet met een naam diejst tussen klinkt als een (antieke) klok? k g „Mmmm, moeilijk. Hard werken natuu| ei dat staat zondermeer vast. Vernieuwenjm is ook belangrijk. Vooral in je ontwerpej dat doe ik nog altijd zelf, dat vind ik hel leukste van dit vak. En verder moetje kj— teit en service leveren. Plus wat je verdij zeker in het begin, meteen weer in je toj steken. Want stilstand, enfin, dat weet j|r onafhankelijk zijn, dat is uiteraard het I hoogste goed. Ik heb nooit een gulden een bank hoeven lenen. Nee, nooit. Wa^ door je altijd zelfstandig beslissingen ku nemen." L. En het geld, in hoeverre speelt dat een ij binnen zijn ambities? „Ach, ik heb het dat is gewoon zo. Maar een echte drijfvfl is het nooit geweest. Als dat het enige isp je najaagt in je leven, dan ga je op gege\| moment een keer op je bek. Ik heb twee dochters, die zijn veel belangrijker. En ilT kom voor mijn zaken nog wel eens in la f den als Ghana, Indonesië en nu straks de Filippijnen. Als je daar bent geweest je die armoe hebt gezien, word je met je neus op de feiten gedrukt. Zie je al snel betrekkelijke van veel dingen in. Ik heb nu een paar projectjes lopen, met kindeP1 ziekenhuizen. Ik ben dankbaar dat ik injrl gelegenheid ben om iets te doen. En hek klinkt misschien gek, maar mocht ik he over doen, dan ging ik in de ontwikkelii hulp. Ik heb nergens spijt van, maar da e- ik doen." to redactie dick van der plas. 071-5356481 Bisschop F. Wiertz van Roermond gaat om prakti sche redenen niet naar de Acht-Mei-manifestatie op 16 mei in Den Bosch. Dit heeft hij voorzitter H. Was ser van de Acht Mei Bewe ging dezer dagen meege deeld. De vernieuwingsbe weging in de Rooms-Ka- tholieke Kerk had dit jaar de bisschoppen J. Möller van Groningen en Wiertz uitgenodigd. roermond anp Wiertz heeft op 16 mei, Hemel vaartsdag, andere verplichtin gen, aldus zijn perschef. In de tweede plaats acht hij zichzelf geen deskundige op agrarisch gebied. Hij was uitgenodigd om op een programmaonderdeel over de landbouw te spreken. Het is volgens de perschef geen principieel besluit. Bisschop Möller heeft al laten weten dat hij graag zal komen. Zijn aanwezigheid hangt overi gens af van de toestemming van de lokale bisschop, mgr. J. ter Schure. Volgens de regels van de RK-Kerk bezoekt een bis schop een rk-bijeenkomst in een ander bisdom alleen als de bisschop van dat bisdom daar mee instemt. Het is allerminst zeker dat Ter Schure deze toe stemming geeft. Bisschop F. Wiertz. De Acht Mei Beweging is in 1985 opgericht na de manifesta tie 'Het andere gezicht van de Kerk' waarin progressieve ka tholieken tegen het programma van het pausbezoek aan Neder land protesteerden. Volgens Ter Schure was er eerder sprake van 'het gezicht van een andere Kerk'. Vorige maand nam de bis schoppenconferentie nog geen besluit over participatie. Behal ve de aarzelingen van Ter Schu re speelde daarbij ook een prak tisch probleem. De bisschoppen willen eerst het hele program ma weten om te kunnen bekij ken of hun aanwezigheid 'pas send' is. De bisschoppen A. van Luyn van Rotterdam en M. Muskens van Breda waren vorig jaar de eerste bisschoppen die een Acht Mei-manifestatie bijwoonden. Ook zij waren op persoonlijke titel uitgenodigd om aan een programmaonderdeel mee te doen. In het kader van de dia loog die eerder dat jaar in de Nederlandse RK-Kerk op gang is gekomen, wilde de bisschop penconferentie niet langer een blokkade tegen deelneming van enkele bisschoppen opwerpen. Muskens zei begin dit jaar in het RKK/KRO-programma Kruispunt dat door het bis schoppelijk bezoek aan de Acht-Meimanifestatie 'de sfeer in de RK-Kerk is ontdooid'. Er is volgens hem reden tot optimis me voor de toekomst. De vorige bisschop van Roer mond, mgr. J. Gijsen, heeft zich altijd fel tegen de Acht-Mei-Be- weging verzet. Hij riep elk jaar het kerkelijk kader op de mani festatie te mijden. 'Laat u niet in met deze beweging, want nie mand is op den duur bestand tegen de verleidelijke idealen' die er naar voren worden ge bracht. De opvattingen van de ze beweging kunnen, zo schreef Gijsen in 1992, op niets anders uitlopen dan op 'chaos, vooral op moreel terrein, of op de dic tatuur van kleine groepen die zelf invullen waar de mens rechtop hèeft'. utrecht anp Dr. H.A.J. Wegman, emeritus hoogleraar kerk- en dogmen- geschiedenis aan de Katholie ke Theologische Universiteit (KTU) in Utrecht, is op 65-jari- ge leeftijd in zijn woonplaats Utrecht overleden. Dat heeft zijn echtgenote bekendge maakt. Hij was ridder in de or de van de Nederlandse Leeuw. Na zijn studie in Drieber gen, Rome en Parijs werd Wegman docent liturgie aan de priesteropleiding Rijsen- burg van het aartsbisdom Utrecht. Bij de oprichting in 1967 werd hij hoogleraar aan de Katholieke Theologische Hogeschool Utrecht, de latere KTU. Van 1980 tot 1984 en van 1986 tot 1988 was hij rector. In 1988 trad hij plotseling als rector en docent af uit onvrede met de gang van zaken in de Rooms-Katholieke Kerk. Hij was gefrusteerd doordat inter communie (de viering van de maaltijd des Heren met ande re christenen) onmogelijk was. Ook was hij tot de conclusie gekomen dat elk argument om de vrouw uit te sluiten uit het kerkelijk ambt, in strijd met de traditie was. Omdat hij met de RK-Kerk brak, werd hij op zijn verzoek uit de priesterlijke be diening ontheven. In het voorjaar van 1988 moest Wegman nog als rector het besluit verdedigen dat ge huwde priesters niet langer aan de priesteropleiding van de KTU mochten doceren. Daartoe was besloten om ker kelijke erkenning van de pries teropleiding te verkrijgen. Wegman liet toen weten dat hij grote problemen met de er kenningsprocedure had. Hij verweet toen het Vaticaan dat het tijdens die procedure geen enkele liefde toonde voor de genen die de KTU dragen en gestalte geven. BEROEPINGSWERK NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Beroepen: te Besoijen: C.G. Vis ser, kandidaat te Oldebroek; te Soest (federatieve wijkgem. De Open Hof): mw. H.R. van Heil te Rhenoy en Gellicum. Toegelaten tot de evangeliebe diening en beroepbaar: C.G Vis ser, Otto Veeninglaan 30, 8096 XE Oldebroek. GEREFORMEERDE KERKEN Benoemd: te Ermelo als pasto raal assistent (part-time): mw. S.A.J. Krajenbrink-Mebius, wo nende te Woudenberg, die deze benoeming heeft aangenomen. CHR.GEREF. KERKEN Beroepbaarstelling: E.B. Renke- ma, Oliemolensingel 10, 7511 BH Enschede, Tel: 053- 4307618; B.A.T. Witzier, Wilh. Druckerstraat 186, 7311 TJ Apeldoorn, Tel: 055-5212368. GEREFORMEERDEGEMEENTEN Beroepen: te Rotterdam-Zuid: W. Visscher te Amersfoort. Kardinaal John Krol gestorven philadelphia cic/rtr/afp/dpa/efe De Amerikaanse kardinaal John Krol, oud-aartsbisschop van Philadelphia, is gisteren op 85-jarige leeftijd aan de gevolgen van diabetes overleden. Dit heeft CNN bekendgemaakt. Hij gold lan ge tijd als de leider van de traditionalistische vleugel van de Amerikaansebisschoppenconferentie. Krol, wiens ouders Poolse immigranten waren, was van 1961 tot 1988 aartsbisschop van Philadelphia in de staat Pennsylva nia. Als fervent'anti-communist onderhield hij contacten met kerkelijke leiders in Oost-Europa, onder wie de Poolse aartsbis schop Karol Wojtyla van Kraków, de latere paus Johannes Paulus II. Bij djens verkiezing in 1978 speelde Krol een belangrijke rol. Hij was onder meer lid van de pauselijke mediacommissie. Na zijn aftreden adviseerde hij het Vaticaan op financieel gebied. Hij was jarenlang een vertrouweling van de huidige paus. amersfoort anp Het verankeren van het milieu thema in het kerkelijk leven gaat veelal moeizamer ddn tij dens het conciliair proces werd gedacht. „Het gaat allemaal veel te langzaam in de kerken." Tot die conclusie komt D. van Hee- re, voorzitter van de werkgroep Kerk en Milieu, in een notitie over het versterkte broeikasef fect en de rol van de kerken. Van Heere pleit ervoor dat de aandacht voor de schepping in de theologie en de liturgie wordt geïntegreerd. De discus sie over levensstijl zal flink ge stimuleerd moeten worden en kerken zullen hun interne milieuzorg serieus moeten ne men. Helaas moet je met het Soci aal Cultureel Planbureau con stateren, schrijft Van Heere, dat een milieubewuste levensstijl maar langzaam van de grond komt in Nederland. De factor levensbeschouwing speelt maar een bescheiden rol bij de keuze van kerkmensen om een milieuvriendelijke levensstijl te realiseren. Ook drs. I. Bakker, algemeen secretaris van de Raad van Ker ken, erkent in het Woord vooraf bij de notitie dat 'veel mensen domweg niet willen, dat veel mensen het vertikken om an ders - duurzamer - te leven'. In de discussie in de Raad over dit rapport kwam volgens haar één punt sterk naar voren: de span ning tussen willen en kunnen. „Dit is het zoveelste rapport waarin de schadelijke gevolgen van onze huidige levenswijze worden aangetoond, maar wat zal het opleveren?" Van kerken mag echter worden verwacht dat zij zich hierbij niet neerleg gen, aldus Bakker. De werkgroep Kerk en Milieu ontstond aan het eind jaren '80. Milieu werd toen sterk met de discussie over kernenergie geas socieerd. Zorg over het rege ringsbeleid op dit terrein bracht mensen uit verschillende ker ken bijeen. De Raad van Kerken reageerde op deze zorg door in 1987 de werkgroep Kerk en Milieu op te richten. LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) KANTOOR Rooseveltstraat 82 071-535635 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-51280: Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/mvr. 1 00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-12.00uur 071-512803 DIRECTIE B. M. Essenberg, G. P. Arnold (adjunqt), J. Kiel (adjunct) 071-53 023- 53ln 023- 53 il 071-53 le 071-53 lf HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, F. Nypels, 1. G. van der Post (adjunct) PUBLIC RELATIONS W. H. C. M. Steverink 071-5356356 OMBUDSMAN R.D.Paauw 071-5356215 Tel. dag. 9.30 -11.30 uur of per post. REDACTIE G J. Visser, chef redactie nieuwsdienst/kunst H.W. van Egmond, chef red. Groot Leiden A.J.B.M. Brandenburg, chef eindredactie regio F, Blok, chef eindredactie algemeen W.F. Wegman, chef red. Duin- en Bollenstreek W. Spierdijk, chef sportredactie J. Preenen, chef binnen-, buitenland, eco Redactie: Hoofdredactie: ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17 071-53$>t RUBRIEKSADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17 uub] 071-51f ABONNEMENTEN bijvooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per maand (autom. betaling) per kwartaal (acceptgiro) per kwartaal (autom. betaling) per jaar (autom. betaling) VERZENDING PER POST per kwartaal (NL) - LEIDSCH DAGBLAD OP CASSETTEBAI^ Voor mensen die moeilijk lezen, slechte! hebben of blind zijn (of een andere dicap hebben), is een samenvatting regionale nieuws uit het Leidsch Dagbfiü geluidscassette beschikbaar. Voor infoiW 0486-486486 (Centrum voor Gesproke ZIEKENHUI. ZE ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis: vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 en woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00; Diaconessenhuis: maandag t/m v 8.00 tot 17.00; St. Elisabeth Ziekenhuis: dagelijks. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-5178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, voo ners bovendien van 10.30- 11.15uuren van 19.45-21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00 - 15.30 uur en 19.00-19.30 i na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende pleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St Elisabeth (tel. 071-5454545): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, kl en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders tot uur). Kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14.30 uut 18.30-19.00 uur. Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 0172-463131): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 l en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-5269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uu 18.30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur. 19.00-20.00 uu leen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitslui voor partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een zoek moeelijkneid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorl kunde en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkund heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-1 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. ir, klê

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 8