Degradatie is KZ nabij Alleen DAC dissonant in volleybal-weekeinde Saturnus na ru naar overwinni Mannen Rijnsoever na winst op Hercules riant op kop Sport Korfballers blijven in ongewiJJ Toekomst Lisse zonnii MAANDAG 4 MAART 1996 988 WD, CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER! Koifballers lijden pijnlijke nederlaag De zaalcompetitie voor KZ Leiden is na de pijnlijke 13-14 nederlaag tegen het tot gistermiddag nog puntloze Harga reeds afgelopen. Of de twaalf punten die de ploeg van coach Herman Godefroy verzamelde voldoende zijn voor lijfsbehoud, valt nog te bezien. GKV(Hg) en Ten Donck hebben nog de mogelijkheid om hier bovenuit te stijgen en dan resteert voor KZ Leiden nog een kleine kans om als één van de twee beste nummers zeven de degradatie- dans te ontspringen. KORFBAL BRAM VAN GENT MEDEWERKER Het ging allemaal zo goed met KZ Leiden de laatste weken. Door zeges op GKV(Hg), Soes- terkwartier en Ten Donck was de vijfde plaats op de ranglijst bereikt en leek redding nabij. Tegen de nog puntloze hekken sluiter Harga zouden gistermid dag de puntjes op de i gezet kunnen worden. Het liep alle maal anders. Wegens winter sport ontbraken Sandra en Mar tin Verhorik alsmede Aldo Spadon op het appèl. Luciënne Bastiaans, Joost Kwestroo en 'veteraan' Erik van Lunteren na men hun plaatsen in. „Zo veel mensen uit de basis kwijt, drie kwart zelfs van de eerste aanval, dat gaat niet ongemerkt. De in vallers hebben keihard gewerkt, maar er zat niet meer in." De onwennigheid was duide lijk zichtbaar in de patronen, maar het was vooral het ontbre ken van wilskracht dat de ploeg opbrak. Harga kreeg twee straf- worpen mee (0-2) en kwam dank zij deze opsteker in tegen stelling tot KZ wel direct goed in de wedstrijd. Snel daarna wis ten de Schiedammers de marge tot 0-7 uit te breiden, tot groot ongeloof van zelfs de meest fa natieke supporters van Harga Het duurde tot zeven minuten voor rust, voordat Mark Zirkzee de score voor de thuisploeg openbrak. Erik van Lunteren en Luciënne Bastiaans haalden op tot 3-7, waarna Harga de rust stand in de lange laatste minuut van de eerste helft op 3-8 bracht. De hervatting was hoopge vend voor KZ Leiden. Een straf- worp van Annelies van der Blom en een fraaie vrije bal van Bastiaans betekenden 5-8 en na de vakwisseling bij 5-9 brachten Van der Blom (opnieuw straf- worp) en Jan Willem van der Kaay de score op 7-9. Het duel kreeg echter steeds chaotischer trekken en te vaak vloog de bal richtingloos door de hal. Zelfs arbiter Meijnders kon zich bij vlagen niet meer aan de algehe le malaise onttrekken. Halverwege de tweede helft slaagde KZ Leiden er wel in langszij te komen. Erik van Lun teren, Annelies van der Blom en Mark Zirkzee tilden de score van 7-10 naar 10-10. De vreug de was van bijzonder korte duur, want in de volgende twee aanvallen scoorde Harga en op nieuw gaapte er een gat van twee punten. Zirkzee verkleinde de achterstand tot een goal, KZ/Leiden leed een onverwacht verlies tegen Harga en moet nu afwachten of het degradeert. FOTO TACO VAN DER EB maar vervolgens liep KZ Lëiden tien minuten lang vergeefs storm. Jan Willem van der Kaay wist geen raad met een boom lange invaller en ondanks voort durende aanwijzigingen van coach Godefroy zocht hij te vaak de korf op. De 11-13 kwam daardoor als een verlossing en direct zette de Hagenaar Lisette van Meurs in voor Brenda Vincourt en Eddy Dubbeldeman in voor de onfor tuinlijke Van der Kaay. Deze noodgreep had zeker effect. Lu ciënne Bastiaans scoorde 12-13, maar snel volgde opnieuw de deceptie: 12-14. Annelies van der Blom scoorde in dezelfde slotminuut vanaf de stip nog wel haar vierde goal, maar het eindsignaal maakte daarna een eind aan de illusies van KZ Lei den. „En Ten Donck heeft ook nog gewonnen van Soesterkwar- tier", stamelde een gebroken Herman Godefroy na afloop. „Het kon echt niet slechter. Nu moeten we maar afwachten hoe volgpnde week GKV *- Ten Donck afloopt. Loopt het ver keerd af dan is twaalf uit veer tien een redelijke score, maar ik derik er nog maar niet aan af hankelijk te worden van die twee beste zevende plaatsen. Dat zou heel erg zijn." KORFBAL MICHEL VAN GENT MEDEWERKER Voor Fiks, Tempo, Crescendo, Fluks en KZ Leiden is het nog steeds onduidelijk in welke klas se zij volgend seizoen zullen spelen. Zij bevinden zich name lijk dicht of zelfs onder de de- gradatiestreep. Tempo en KZ Leiden zijn inmiddels uitge speeld. de overige clubs hebben hun lot tenminste nog in eigen hand. Sporting Trigon werd door Vada'25 met 15-29 finaal in stukken geschoten. „Wij waren gewoon een maatje te klein. Zij hadden een hogere handelings snelheid, meer schot en ontzet tend veel rebounds", consta teerde coach Kees van Vliet nuchter. Het zegt genoeg dat Dimitri IJzerman eerst na ne gentien minuten de nul kon uit wissen (1-8). Vlak na rust was het verschil opgelopen tot 5-15, zodat uitsluitend de hoogte van de nederlaag onzeker bleef. Al leen Alfred Lambooy (5), Diana Beij, Jan-Willem Meijer (3) en Miranda van der Lely (2) scoor den mqer dan eens tegen de on genaakbare kampioen. Vroegtijdig Het lukte Fiks niet alle degrada- tiezorgen vroegtijdig op te los sen door een zege op Antilopen. De Oegstgeestenaars verloren na 3-3 de aansluiting (7-3) en maakten voor rust de helft van hun goals uit strafworpen (9-6). Coach Jasper Engel gaf in de pauze opdracht om opportunis- tischer te verdedigen. Zijn spe lers deden dit naar behoren en toonden ook meer werklust en zuiverheid. Adinda Hooimeijer, Matthijs de Visser (2), Inge An- holts, Marleen Boomgaard en Theo Vreeken maakten zelfs 11- 12 en 12-13, maar de laatste vier minuten waren net even te lang: 15-14 verlies. Poulegenoot TOP deed zijn sportieve plicht door mede-tob ber Fiducia met 26-22 te ver slaan. De equipe van Anne van der Zaag, met Bas van Amster dam voor Stanley Lardé (wintersport), zette een goede teamprestatie neer door rustig en gedisciplineerd te spelen. Zij bezat aldoor een voorsprong, die echter pas bij 13-16 groter was dan twee punten. Na 17-17 werden Steven Baart en Michiel Kok uitstekend in stelling ge bracht, zodat zij om en om ble ven scoren. Zij waren met elf en zeven treffers dan ook veruit de meest productieve aanvallers. Maatgevend Reeds in de eerste aanval van Pernix verdween de bal door de mand van PSV. Deze opening was maatgevend voor het slag vaardige spel van de Leidenaars in de eerste helft. Karen Arnol- dus, Raymond Boerman (4), Bert Vanhaelen (3), Lian Tiele- man en Sjoerd van der Kooy bouwden een maximale voor sprong op van liefst vijf punten (14-9, 15-10). Na de paalwisse- ling leek de thuisclub op een uitdovende gloeilamp, want alle scherpte verdween gaandeweg uit het spel. De lijstaanvoerder van IE scoorde na 16-14 vijf keer op rij en liet zich niet meer achterhalen: 20-24. Een extra tegenvaller was dat Eveline de Jong met een handblessure uit viel. De start van Tempo in het cruciale duel met Celeritas was erg onwennig en moeizaam (3- 0). De geelhemden hadden met Marcel Haagsman en Marcel Hanegraaff al twee invallers in de basis en raakten na een kwartier ook Erik Pons kwijt met een enkelblessure. Zij toon den echter een sterke wedstrijd mentaliteit en hadden in Mar- tijn Hooijer (9) en Ruud de Jong (3), de vervanger van Pons, twee zuivere aanvallers. In het derde kwartier werd de 10-9 achter stand omgezet in een 14-11 voorsprong en die werd vervol gens bekwaam verdedigd: 19-17 winst. Mochten Futura en Cele ritas komende zondag de pun ten delen, dan moeten zij met Tempo een nacompetitie om degradatie spelen. I De Danaïden en Dij den weinig meer te wil verliezen en speeldeiT 1 niet bijster geïnspil I blauw-witten hadde dien veel moeite met manden. Desondank zij aldoor aan de goeddut de score, op een klqde king na (0-2, 5-5, 5-7 dien werd de voorspr teloos vastgehoudene rend in 11-8 winst, en vrouwen waren op seist Ingrid Slingerland Feenstra, Sandra Slinj en Vivianne Keijzers voor acht doelpunten. Aanval De aanval van Crescj eindelijk eens schot t werd met afgetekende!1 fers van TOV gewoif acht spelers droegenr".1 minste één treffer aan|.e<T bij. De start was al IIs. vend, want Wijnand /r Gert-Jan Hensing (ij Baak en Debbie Bloga 2-7. Het achttal vr Niesing liet zich doa^1 gentreffers in krap vijn 0 (6-7) niet van de wijr6 en ging met 8-10 rustr^ laatste kwartier overlrva Leidse verdediging zor e de aanval alle gelegen!01 om de marge van lren 10-17 uit te bouwen. Na een zwakke ope raakte Fluks steeds b speeld, zoals ESDO m ren. De Noordwijke 1»C. doordacht combinerefÉRÏ den gelijk meer schotvaardigheid. Peiar Nel Hordijk, Jeroen IiS tweemaal), Maarten Per Ronald van Drongeleiid; via 7-8 (rust) voor 10-( ge val poogde in de reste A. minuten de bal tever :r ger vast te houden (Ie was geen ramp, v rd Drongelen ontpopte z eig als matchwinnaar doopde te schieten. MEDEWERKER De mannen van Saturnus ble ven in de eerste divisie niet zon der moeite overeind tegen De Blinkert. Het werd in Haarlem 20-23, rust 11-11. In de tweede divisie bleven de vrouwen van Stompwijk '92 het antwoord schuldig op de bikkelharde de fensie van Kolping. Stompwijk verloor met 14-13, rust 9-7 van de Amsterdammers In de der de divisie won Foreholte in Voorhout royaal van Odis, 21- 14. rust 11-8. Dat betekent dat Foreholte komende week in Naaldwijk tegen Westlandia het kampioenschap en daarmee de promotie naar de tweede divisie kan bewerkstelligen. Saturnus moest ervaren dat de open dekking, die zovele te genstanders van de Leidenaars in verwarring brengt, niet tegen alle ploegen succes oplevert. De Blinkert speelde die dekking herhaaldelijk stuk en dat lever de de gelijke stand bij rust op. Na de hervatting koos coach Robin van Olphen voor een an dere dekking waarbij de gevaar lijke linkeropbouwer van de Haarlemmers werd vastgezet. Dat resulteerde in meer balver lies voor de Haarlemmers. Niet temin kon Saturnus pas ver in de tweede helft afstand nemen, 17-20. De Blinkert bleef echter gevaarlijk, 18-20. Dirk Klok zette met nog circa acht minuten spelen Saturnus op winst met een beheerste treffer, 18-21. Dat knakte het vertrouwen van De Blinkert dat niet verder kwam dan 20-22 en de wedstrijd in de slotminuut zag beslissen door de jongste man van de Leidse ploeg, Hans Nieuwenhuizen, 20-23. Zonder enige twijfel ech ter was de grote man bij de Leidse ploeg wederom Paul Timmermans die elf keer raak schoot. Stompwijk '92 wer sterdam geconfront< T. een bikkelharde def< Kolping. Met name d wijkse topschutter, S) vers, moest het c Voordat zij ook maar zetten voor de van ha de sprongworp had verdedigster aan haar gen. Het leverde naa ding te weinig vrije w om van strafworpen tingen maar niet te Toch had Stompwijk mogelijkheden om een punt te pakken, balverlies bracht de wi|| wel bij Kolping, 13- Stompwijk '92 scoord Hoevers 6, Irma van 4, Hanneke Martens ke' Heemskerk 1. Foreholte denderd openingsfase zo ge Vc over Odis (9-2), dat g zege in de maak le t< waarom de groenen r voorsprong zo paniek ;r defensie gingen speltt{ een vraag. Odis kreeg j de.kans om terug te k het dat de marge tocl het voordeel van bleef, 11-8. Na de rust holte weer op afstand ploeg met ditmaal El J; merdam in een topso met* zes treffers. Voor scoorden Ellen Warn n' Maaike Turnhout 5, Lans 3, Linda van Peggy van Drongelen i lies de Haas, Kim Geer Spreeuw en Esther Meer 1. In de afdelings eer! r wonnen de vrouwen '70van MSV, 14-11. Big nen wonnen de reservf turnus van EDH 2, 1( j' loor Rijnstreek van Ge 36, en dolf HW '70 h spit tegen GDS, 14-21. BASKETBAL GERTJAN VAN GEEN De basketballers van BV Lisse kijken weer wat zonniger naar de toekomst. Door de zege in de uitwedstrijd op Den Bosch 2 (78-64), is de ploeg van Michel van Ruiten datzelfde Den Bosch en Flyers tot op vier punten ge naderd. Met nog zes wedstrij den (waarvan vier thuis) in de eerste divisie te gaan is dat geen onoverkomelijke achterstand. Zeker gezien het feit dat Den Bosch 2 volgende week op be zoek komt. Lisse had zich ingesteld op een fel pressend Den Bosch 2. Die press kwam er, maar de be zoekers hadden daar geen moeite mee. Lisse kwam al snel voor en stond het gro< e van de wedstrijd een p voor. Omdat aan beidpj de centers in verdedi zicht hun opponenter waren, moest het sci buitenaf gebeuren Vooral Pascal Verha* daar in de tweede helft van gebruik van. Hij groot deel van de twaalf driepunters voor zijn rekening en 23 punten in de twee gang. Omdat Lisse noo tenlast kwam, bleef neren en in de slol meer afstand nemen. Den Bosch 2 - BV Lisse 64- Scores BV Lisse: Verhaar 2 Veldhuyzen van Santen 12.11 TAFELTENNIS RON HOOGENDAM MEDEWERKER Terwijl de meeste clubs die uitkomen in de landelijke tafeltenniscompetitie een vrij weekeinde hadden, deden de mannen van Rijnsoever in de tweede divisie goede zaken door het lastige - vooruitgespeelde - uitduel tegen Her cules met 6-4 te winnen. Bij de vrou wen stelde Pecos teleur door in eigen zaal van Amsterdam'78 2 te verliezen: 3-7. De mannen van Rijnsoever behaal den bij Hercules hun vijfde overwin ning in successie. Het totaal van de Katwijkse titelkandidaat is op 35 pun ten gekomen en goed voor een riante koppositie in de tweede divisie. De 6-4 zege in Ter Borg kwam evenals in de heenwedstrijd (6-4) moeizaam tot stand. De Katwijkers, spelend zonder Johan van Meurs, keken aanvankelijk tegen een 2-1 achterstand aan, maar bogen die bij de pauze fraai om in een 3-2 voorsprong. De gelijkopgaande strijd leverde na afloop van het ruim vier uur durende duel uiteindelijk een even verdiende als zwaarbevochte ze ge op. Rijnsoever had daarbij wel de steun nodig van kopman Marco Cec- chi, die zowel in de drie enkelspelen als het nipt gewonnen dubbel met Edwin Vente, fier overeind bleef. Olaf Diels bleef net als Vente eenmaal aan de goed kant van de score. Vrouwen De vrouwen van Pecos konden in het eigen Thorn Tafeltenniscentrum be paald niet imponeren. Sterker, tegen degradatiekandidaat Amsterdam '78 2 haalde de Oegstgeester ploeg bakzeil: 7-3. Daardoor begint het verblijf in de kelder van de tweede divisie steeds vastere vormen aan te nemen. Tegen het 'geweld' van Amsterdam, met de in dit duel ongeslagen veterane-kam pioene Judy Williams (mid-vijftiger) in de gelderen, was geen Pecos-speelster opgewassen. Alleen Iris Sjaardema wist naast het gewonnen dubbel (met Kars- dorp) haar overige twee partijen te ver zilveren. VOLLEYBAL FRANK DE VETTEN MEDEWERKER In de volleybalcompetitie deden de Rijnlandse divisieteams afge lopen zaterdag goede zaken. Al leen de mannen en vrouwen van DAC leden een nederlaag. De overige ploegen kwamen al le als overwinnaar uit de bus. De vrouwen van Gemini/Kan- goeroes hadden in de tweede divisie weinig moeite met Be Fair. De Leython-vrouwen ver sloegen verrassend het hoogge- klasseerde Zovoc. De mannen van DAC waren dichtbij winst tegen WC, maar verloren met 3-2. In de derde divisie mannen haalden streekgenoten RW en NOVO beide een stunt uit. RW met vier basisspelers versloeg Tonegido 2 met 3-1 en NOVO won na een aanvankelijk kansloze achterstand in Rijswijk met 2-3. Gemini had weinig moeite met het laaggeklasseer de Zovoc (3-0). Vrouwen De vrouwen van Gemini/Kan- goeroes blijven na de 0-3 winst op Be Fair in de race om het kampioenschap in de tweede divisie. De Waddinxveense thuisploeg, die op de laatste plaats staat, begon vrijuit en en thousiast aan de strijd. De ploeg van coach Martin Rutten kon aanvankelijk weinig servicedruk ontwikkelen. Na een 5-2 achter stand kwam de Voorschotense ploeg beter in het spel. Gemini boog de achterstand om in winst (11-15). In de tweede set wisten de bezoekers de angel uit de ploeg van de opponent te halen; de beste aanvalster van Be Fair werd uit de wedstrijd gespeeld. In de tweede en derde set serveerde Gemini de thuis ploeg naar een ruime 0-3 ne derlaag via 7-15 en 3-15. Concurrent Woerden ver speelde dit weekeinde een punt, zodat Gemini vaster in het zadel komt. Leython greep afgelopen za terdag in sporthal 'Op Dreef te gen Zovoc de laatste strohalm om degradatie te voorkomen. De Leiderdorpsen, die nog steeds op zoek zijn naar een trainer, kwarqen enthousiast voor de dag. Hoofdaanvalster Jolanda van der Horst was na een blessure weer terug. Ley thon startte tegen de nummer drie Zovoc voortvarend met een ruime voorsprong. De Zoeter- meerse vrouwen kwamen terug, maar konden de drie setpunten niet verzilveren (16-14). De tweede set ging met 7-15 naar Zovoc met name door slecht serveerwerk aan Leiderdorpse kant. Leython vocht zich in de derde set na een achterstand te rug naar winst. Zovoc sloeg zich stuk op de stugge Leiderdorpse verdediging (15-13). De vierde set was een formaliteit (15-6). DAC miste vier basisspeel sters in het sfeerloze thuisduel tegen Rijswijk 2. Het wegzenden van coach Amrika Amruedh le verde niet hetzelfde resultaat op, zoals eerder in het seizoen bij het mannenteam van de Al phense vereniging. In de eerste set kwam Miranda Boes uit het tweede team aanvallend goed door. De Alphense verdediging had echter geen antwoord op de Rijswijkse prikballen. De Rijswijkse bezoekers speelden, niet bijzonder maar maakten aanzienlijk minder fouten. Via 9-15, 8-15 en 10-15 (0-3) lijkt degradatie voor DAC onafwend baar. In de promotieklasse ver loor RW met 3-1 uit bij Sovicos 2. Leython 2 had RW kunnen naderen maar verloor schande lijk in eigen huis tegen het als laatste geplaatste ZVH 3. Mannen De mannen van DAC waren in de Vughtse Martinihal dicht bij een stunt tegen de nummer twee van de ranglijst WC 2. De Alphense formatie kampt met personele problemen na het af vallen van Robert-Jan Baten burg (studie/werk) en een bles sure van Otto Smook. In de eer ste set overklaste WC de Al phense gasten met 15-12. In de tweede set lukte alles bij DAC. Spelverdeler Remco Valkenburg wist keer op keer zijn aanvallers vrij te spelen. De blokkering en verdediging deden de rest (3-15). In de derde set bleef DAC ondanks wisselvallig spel aan de goede kant van de score (13-15). In het vierde bedrijf le ken de Rijnstrekers rechtstreeks op een stunt af te stevenen. Een verre voorsprong werd door slordig serveerwerk uit handen gegeven (15-12). In de vijfde set speelden blessures van Remco van Dijk en Robert-Jan Boon stra DAC parten (15-7). Gemini/K kwam tegen rode lantaarndrager Zovoc alert uit de startblokken. De Zoeter- meerse ploeg won immers twee weken geleden met 3-0 van koploper Rijnmond 3. De Voor schotenaren misten hoofdaan valler Marcel Boere, terwijl Ber nard van der Pols de coaching van de zieke Casper Brussee af nam. De passing aan Voorscho tense kant was goed verzorgd, zodat spelverdeler Matti de Tombe zijn favoriete snelle aan- valsspel kon spelen. Door ge richt serveren op de stoppende voorspelers werd de Zoeter- meerse aanval onschadelijk ge maakt. Via 15-4, 15-7 en 15-6 komt Gemini door het verlies van concurrent Tonegido vaster op de tweede plaats te staan. RW koesterde vooraf aan de wedstrijd tegen Tonegido 2 wei nig hoop. Door het ontbreken van Cees van de Meent, Marco van Wensveen, Wilco Saab, Martin Broere en Marcel Ar- noutse bleven er slechts vier ba sisspelers over. In de eerste set kregen de Voorburgse bankspe- lers speeltijd. De Rijnsburgers, met Aldo Jongejans en Dennis Schooneveld uit het tweede team in de basis, straften deze misplaatste arrogantie af: 15-13. Tonegido dat in de tweede set weer de basis-zes inbracht, pak te de set met 11-15. In de derde en vierde set zag het talrijke Rijnsburgse publiek een fanatiek RW dat voor elk punt knokte. Onder aanvoering van de absolute uitblinker Arjan de Mare, die uit alle standen raak, sloeg won de ploeg van coach Piet van Rijn beide sets Kees de Ridder scoort namens Gemini/K met een welgeplaatste smash. met 15-13. NOVO trof in Rijswijk aanvan kelijk een gedreven opponent. De Noordwijkers werden in de eerste set met 15-5 op alle fron ten afgetroefd. Ook in de twee de set had NOVO weinig grip op de moeilijke Rijswijkse services. Via 15-13 kwam de Noordwijk- se formatie, waar coach Hardy Heijmen ontbrak door vakantie, op een 2-0 achterstand. Bij een 9-4 achterstand in de derde set, nam buitenaanvaller Rob van Daalen zijn ploeg op sleeptouw. NOVO maakte elf punten op rij (9-15). In de vierde set profi teerden de Noordwijkers van de verslapping en irritatie bij de Rijswijkse gastmannen. MatWjs Poelmans (aanval) en Jan Koek (blok) hadden een groot aan deel in de 12-15 setwinst. De vijfde set was na een snelle 1-6 voorsprong voor de Zeekanters gespeeld (8-15). In de promotieklasse haalde LUSV ook deze week geen punt. De Leidse studenten verloren in Delft met 3-0 van Delta 2.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 22