IGOHJ Remise Barcelona verontrust Cruijff Ajax en Feyenoord geven hun ogen de kost tijdens Duitse streekderby Sport Faber en Wouters in de basis 'Marsroute Advocaat is de enige juiste Gewonden"'; rellen Fogj| Informatie ouer aduerteren bij het spel: 071 -5 356 230 MAANDAG 4 MAART 1996 DAC CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER,^ Johan Cruijff was bepaald niet blij met de 0-0 van FC Barcelona, zaterdagavond in de uitwedstrijd tegen Athle tic de Bilbao. „De bal goed laten rondgaan en niet sco ren, dat kan nooit tevreden stemmen", zei de coach na afloop van de generale repetitie voor het UEFA-bekertref- fen van dinsdag tegen PSV. productie. Zaragoza herstelde zich bij Albacete van het „Su per-Cup verlies" bij Ajax. Door twee treffers in blessure-tijd werd het 3-1. De formatie van Cruijff speelde de eerste helft matig, de tweede een stuk beter met Sergi en Figo als de opvallendste mensen. Fi go, Oscar en Amor (2) misten de kansen op een overwinning. Bil bao verzuimde in de eerste helft te scoren door Etxeberria en Bolo. Atletico Madrid verzuimde te profiteren van de halve misstap van de directe achtervolger. Gis teravond bleef de koploper in Corufia steken op 2-2 tegen De- portivo. De schade viel al met al mee, want twee andere achter volgers deden het nog minder. Nummer drie Compostela ver loor met 3-1 bij Oviedo. Valen cia, vierde, kreeg harde klappen bij Betis Sevilla. De thuisclub won door een heuse hattrick van Juan Sabas na de rust. Real Madrid evenaarde Champions- League- tegenstan - der Juventus tegen Salamanca. Raul, Zamorano (2), Laudrup en Luis Enrique verzorgden de België FC Brugge heeft de voorsprong van vijf punten op Anderlecht, dat vrijdag dank zij tweemaal Bosman met 2-0 van Beveren won, behouden. De koploper uit de Belgische eerste klasse won met 3-0 van FC Antwerp. Italië AC Milan heeft verder afstand genomen van de nummers twee en drie van de ranglijst. De kop loper won zaterdag met 4-0 van Vicenza. Achtervolger Fiorenti- na speelde 2-2 tegen Sampdo- ria, Parma 1-1 tegen AS Roma. Juventus, dat bij Padova met 0-5 uithaalde, volgt op de vierde plaats. Michel Kreek keerde na de pauze (0-2) niet terug in het elftal dat voetballes kreeg. De voormalige ajacied speelde ronduit slecht, maar maakte zich desondanks boos over de beslissing van de trainer. Leo nard van Utrecht speelde alleen het laatste half uur, als rechts back. Del Piero (2), Padovano (2) en Lombardo scoorden. Engeland De top van de Premier League komt vandaag pas in actie. De Nederlandse top in de league was al actief en scoorde. Num mer drie Liverpool wist gisteren de nummer vier Aston Villa met 3-0 te verslaan. De doelpunten vielen alle in de eerste acht mi nuten, van McManaman en topschutter Fowler (2). Arsenal verloor terrein in de Londense derby (1-1) bij QPR, de nummer voorlaatst. De gelijkmaker van Bergkamp, een prachtige volley, viel vlak na rust. Bryan Roy gaf in de 80ste mi nuut de genadeklap aan Shef field Wednesday, dat Regi Blin ker nog niet in de selectie had. Sheffield was teruggekomen tot 1-2. Hekkensluiter Bolton Wan derers, van De Freitas en Sneekes, won met 1 -0 bij Leeds. Gullit kwam met Chelsea niet verder dan 1-1 bij Wimbledon. Duitsland Bayern München heeft opnieuw de leiding in de Bundesliga ge nomen. De record-kampioen Aron Winter, hier in duel met Paul Ince, kon de 0-1 nederlaag van La- zio tegen Inter niet voorkomen. Halven/vege de tweede helft werd hij zelfs gewis seld. FOTO ANP profiteerde van het puntverlies van Borussia Dortmund (2-2 bij Mönchengladbach) en won zelf met 4-2 van stadgenoot 1860. Klinsmann scoorde in de 26ste minuut zijn tweede treffer van de dag, zijn negende van het seizoen. Ploeggenoot Zickler had er op dat moment ook al twee achter zijn naam. In het vervolg maakte de muis jacht op de olifant. Bodden scoorde voor de rust 4-1, Winkler 25 mi nuten voor tijd 4-2. Bayern- doelman Kahn sloeg vlak voor de pauze naar Bodden, die hem in een luchtduel vastgreep. Bei den kregen rood. Freiburg greep opnieuw drie punten in de strijd tegen degra datie. Invaller Rath nam tien minuten voor tijd de enige tref fer voor zijn rekening in de uit wedstrijd bij Eintracht Frank furt. Zijn Nederlandse ploegge noot Harry Decheiver behoorde tot de uitblinkers. Schotland Het gat tussen Glasgow Rangers Gent-St-Truiden 0-1, Lierse-AalslF**1 mel-SeraingO-1RWDM-Wareger dard-Ekeren 0-0, Antwerp -BruggÖEi J Charleroi 0-2. Harelbeke -MecheijjTii aan kop: Brugge 25-59, Anderlecr Lierse 25-41RWDM 25-39, Starf hef Cercle 25-37, Charleroi 25-36. prK oanv Bayern M -1860 Munch 4-2, M'gfOnt mund2-2, Frankfurt-FreiburgO-lflp L-( ruhe 0-1Schalke'04-HSV 3-0, Slf sersl 2-0, Rostock-Düsseldorf CMpen kop: Bayern M. 21-44, Dortmund;Hp7< Stuttgart 20-31, VJU Auxerre-Martigues 4-0. Cannes-Gif. Le Havre-Bastia 1-0, Lens-Gueugrtia IN Metz-Nice 4-0, Montpell -St-EtienLjH, nes-Paris SG 0-1Strasbourg-Lillef' aan kop: Paris SG 30-57, Auxerrell. U 27-51. Monaco 29-50. Lens 30-4fcröc 29-47. Guingamp 29-44. Nantes F MilanrVicenza4-0, Parma-Roma ltjjd Juventus 0-5, Atalanta-Cremonesef ri-Bari 4-2, Fiorentina-Sampdona fl SP Inter 0-1. Napoli-Piacenza 0-0. Torlm se 2-0 Stand: Milan 24-53, FioreiT Parma 24-43. Juventus 24-42, Lal Inter 24-38, Roma 24-35, Sampdf"— Vicenza 24-32, Udmese 24-31, Nl Cagliari 24-30, Atalanta 24-27, Pij 25, Torino 24-24. Padova 24-210 24-18. Ban 24-18 en Celtic blijft drie punten. Ran gers won gisteren met 0-2 bij Hibernian. Mitchell schoot in eigen doel, de tweede treffer was een strafschop van Laud rup. Celtic was een dag eerder op gelijke hoogte gekomen dank zij een 4-0 overwinning op Hearts. Van Hooijdonk scoorde zijn 23ste van het seizoen. Amadora-Salgueiros 1-1, G Vicenl 2, Belenenses-Maritimo 4-1Boav ras 4-0. Chaves-Farense 2-1Leca maio 4-1Porto-Braga 6-3, Sporti 0. Guimaraes-T irsense 2-1 Stand Porto 24-64, Boavista 24-51. Ben Sporting 24-48, Guimaraes 24-40 Aberdeen-Kilmarnock 3-0. Celtic-hp' Motherwell-Falkirk 1-0, Partick-Raf.' Hibernian-Rangers0-2. Stand aanfll gers 28-68, Celtic 28-65, AberdeeL Ernest Faber kon zaterdag nog niet lopen, morgen móet hij lopen, hard lopen zelfs. Drie dagen van behandeling moeten de centrale verdedi ger fit maken voor de wed strijd tegen Barcelona. Ook op de aanwezigheid van Jan Wouters en Philip Cocu wordt morgen gerekend. Het drietal bleef zaterdagavond buiten de basis. Nog een spe ler had zaterdag liever gerust. Stan Valckx: ,,Als Faber fit was geweest, had ik niet ge speeld omdat ik weer last heb gekregen van mijn enkel. Maar ja, ik moet dus spelen". Gevolgen had het niet, Valk- cx is er tegen Barcelona ook gewoon bij. PSV is derhalve in Barcelona gearriveerd met een selectie die zaterdag Roda JC klopte, Nilis, minus Jaap Stam, die niet speelge rechtigd is en met Jan Wou ters en Ernest Faber. Die selectie: Waterreus, Van der Weerden, Faber, Valckx, Numan, Vink, Wouters, Jonk, Zenden, Eijkelkamp, Nilis, Menzo, Van der Doelen, Van der Leegte, Cocu, Bouma, Gudjopsson. De glorie is voor de Ei ndhovenaren opnieuw begonnen Dick Advocaat moet een goed weekeinde g scoorde niet en Ajax verloor. BARCELONA GUSBERT SPIERENBURG GPD-VERSLAGGEVER Nog geen anderhalf jaar gele den zwalkte PSV van wedstrijd naar wedstrijd. Met de aanstel ling van Dick Advocaat, op 1 ja nuari 1995, is voor de Eindho- venaren de glorie weer begon nen. De opvolger van De Mos en Rijvers kwam, zag en over- Zijn kin glimt van trots. ,,Ik vond het wel mooi, René Eijkel kamp die op tv bij Barend Van Dorp opeens zegt: 'Ik heb hetzelfde inzicht als Marco van Basten, alleen: ik kan het niet zo uitvoeren als hij'. De volgende dag op de training mist die lan ge een kans voor open doel. Meteen moest hij het horen: 'Goed gedaan, Marco"'. PSV zal Romario, z'n parel uit Rio, missen morgenavond tegen de ploeg van Cruijff. Zijn ver- vanger, Eijkelkamp, is geen groot baltovenaar. Maar het is wél een kerel. „Aan dat lichaam zitten schouders en handen. René is het cement van de se lectie. Geen gezeur, geen ge mekker. Dóen. Wérken. Zo heb ik er méér. Jan Wouters speelt nog de sterren van de hemel. Hij is aan z'n tweede jeugd be zig en hij kan nog niet worden gemist. Aan de mensen in Eind hoven laat hij nu zien waarom ze hem hebben gekocht. Hij is fit en in vorm. Het is mooi om op die manier afscheid te ne men. Een nieuwe Wouters, ja, die moet ik nog zien te vinden". Met Advocaat is, in januari vorig jaar, in Eindhoven de glo rie begonnen. De opvolger van Rijvers kwam, zag en overwon. „Het begint meteen als je bin nenkomt. Meteen moet je zeg gen hoe je het hebben wil en wat er moet gebeuren. Meteen. Niet een halfjaar later. Want dan ben je te laat. Je entree; daar gaat het om. Waar het ver volgens op aankomt, is de con trole. In wezen is het niks bij zonders, maar ze moeten het wel weten". „Ik heb ze toegesproken in de kantine op de Herdgang. Ze hebben geluisterd en ze hebben het begrepen. Zeiden ze. Voor Wouters, Jonk, Valckx en Nu man was het niks nieuws. Ze kenden me nog van het Neder lands elftal. Kijk, je kunt voor zo'n groep geen wartaal verkon digen. Je zult terzake kundig moeten zijn om spelers van dat formaat te overtuigen. De mate rie is complex. Het is de tactiek. Het is de speelwijze. Het is een kwestie van kennis. Van men senkennis. Hoe ga je met de spelers om. Hoe ga je met de grote spelers om. Het reikt zo ver allemaal". Volgens manager Arnesen verstaat Advocaat als geen an der de kunst zijn spelers ervan te overtuigen dat zijn marsroute de enig juiste is. „Ik schenk mijn spelers vooral vertrouwen. Dat proeven ze en dat waarde ren ze. Zo deed ik het destijds al bij de amateurs van DSW in Pijnacker en later ook bij Haar lem en SW. Waar het op aan komt is, hoe benader je die gas ten? Hoe ga je met ze om? Het is vaak een spel.' Als de bonds coach bijna heel Ajax tegen Ier land opstelt dan praat ik er met ze over. Ik zeg dan dat ik het kan begrijpen dat Hiddink voor het Ajax-concept en de Ajacie- den kiest. Als hij die lijn volgt omdat Ajax in vorm is en alles wint, kan ik voor dat standpunt inderdaad begrip opbrengen. Maar als de individuele kwali teit ook telt, en dat heeft hij ge zegd, dan vind ik dat hij dus ook Faber, Numan, Jonk en Cocu moet selecteren". Nog geen anderhalf jaar gele den zwalkte de trots van Eind hoven nog van wedstrijd naar wedstrijd. Er was geen visie, er was geen daadkracht, de sup porters roerden zich. De werke lijkheid is thans beduidend an ders. In de race om het kam pioenschap heeft Ajax PSV nog niet van zich afgeschud en ook Barcelona heeft in de kwartfina les van het UEFA Cup-toernooi nog niet van het team van Ad vocaat gewonnen. „We zijn in de UEFA Cup on verwacht zo ver gekomen. Alles wat we nu extra bereiken, is meegenomen. De twee wed strijden tegen Barcelona zijn een aardige graadmeter om te kijken hoever we internationaal zijn. In de vorige ronde, in de uitwedstrijd tegen Werder Bremen, kwam het vooral op werkvoetbal aan. Op het bevro ren veld in Bremen hadden we alles tegen. Het spelen van combinatievoebal, onze belang rijkste kwaliteit, bleek daar praktisch onmogelijk. Puur op inzet hebben we daar een goed resultaat weggesleept PSV ontsnapte die bitterkou de avond in het Weser-stadion op miraculeuze wijze. Voor het zelfde geld zou niet Advocaat maar diens stadgenoot Aad de Mos hebben gezegevierd en de gevierde held zijn geweest. De coach van PSV realiseert zich terdege hoe dun het koord is waarop hij soms balanceert. „Wat je van Aad ook kunt zeggen of vinden, als je met drie clubs landskampioen wordt (Ajax, KV Mechelen en An derlecht) dan ben je echt een hele grote trainer. Dan lukt het een keer niet bij PSV, wat na tuurlijk iedereen een keer kan overkomen. Zelfs Happel en Michels. En dan gaat hij naar Werder Bremen en dan krijgt hij daar dus de opdracht mee een nieuw elftal neer te zetten. Dat kost tijd. Dat moet men' goed begrijpen en dan mag men niet zeggen dat hij een slechte trai ner is. Het kan toch niet zo zijn dat het de resultaten zijn die bepalen of je een goede of een slechte trainer bent' Antalya-Altay2-1, Eskisi iJJ 14-0, Genclerb |°VI l-Besiktas 2-3. Karsiyakaj v Samsun-Galatasar. 3-2, Denizli-Tra Van-Ankaragucu 4-1 Stand aan KcP'J1 bahce 23-58, Trabzon 23-57. Bes^ Galatasar. 23-47 FOGGIA DPA Het duel Foggia - SaleriJh* de Serie B van het Itjet voetbal is gisteren voorilp gebroken na zware reliefer stand van 1-3 in de 89e bestookten fans het ver munten en kuipstoeltje} voor hadden ze ook het stormd. Aanleiding voo len waren de drie strafsc en drie rode kaarten scheidsrechteruitdeelde Een van de twee gre ters werd in de slotfase door een voorwerp en het veld af. Buiten het raakten de supporters c slaags. Daarbij vielen ze wonden, onder wie eei Foggia, de oude werkge Bryan Roy die nu mat teert, had eeder problei de aanhang. Op 2 febn zelden woedende fans Iers in de kleedkamer, kregen de spelers flinl pen. SIMON ZWARTKRUIS/GPD De spionnen van Ajax en Feye noord togen afgelopen zaterdag zij aan zij naar Duitsland, waar ze aan de vooravond van de Eu ropese kwartfinales een open boek kregen voorgelegd. Borus sia Mönchengladbach, donder dag tegenstander van Feye noord, en Borussia Dortmund, woensdag tegen Ajax, troffen el kaar op de Bökelberg (uitslag: 2- 2) en dat leverde enkele interes sante conclusies op. De belang rijkste: het elftal van Dortmund is los zand en wanhopig zoe kend naar vorm, dat van Mön chengladbach is gewapend be ton en ongeduldig wachtend op internationale erkenning. Vandaar ook dat Gerard van der Lem, samen met hoofdscout Ton Pronk namens Ajax in Duitsland, met een ge ruster gemoed huiswaarts keer de dan Feyenoord-trainer Arie Haan. Waar Van der Lem zei dat Dortmund hem 'een beetje was tegengevallen', was het vol gens Haan zonneklaar dat 'Feyenoord de zwaarste tegen stander heeft geloot'. Afgaand op de enerverende topper van eergisteren, en ook op de maan den daarvoor, wacht Feyenoord inderdaad een zwaardere kluif dan Ajax. Dortmund is eigenlijk al twee maanden in last. De regerend kampioen doolt in 1996 stuur loos door de competitie en zag het moraal in een drietal oefen wedstrijden verder dalen. In trainingskamp in Brazilië volg de op een gelijkspel tegen het Flamengo van Romario een 6-1 schrobbering tegen Palmeiras en ook het onderonsje met FC Twente, een oefening in het be spelen van een driemansaanval, leverde Dortmund niet meer dan een 1 -1 gelijkspel op. Kon trainer Ottmar Hitzfield zich aanvankelijk nog beroepen op een groot aantal blessures, eergisteren was op de Braziliaan Julio Cesar na iedereen weer in zetbaar. Jürgen Kohier, Stépha- ne Chapuisat en aanvoerder Michael Zore waren al hersteld, zaterdag meldden ook Karl- Heinz Riedle, Heiko Herrlich en Knut Reinhardt zich weer aan het front. Tel daar de internatio nals Reuter, Sammer en Möller en de naar de tribune verban nen Ruben Sosa bij op en Dort mund heeft een indrukwekken de spelerslijst voor het duel met Ajax. Maar meer dan een verza meling grote namen is de mod derende club momenteel niet. Ook zaterdag ontbrak iedere sa menhang en bleek de onderlin ge irritatie meer dan groot. Dortmund speelde laf, statisch, fantasieloos en zonder overtui ging. „Wat mij vooral opviel, is dat de organisatie binnen het elftal wat tegenvalt", drukte Ge rard van der Lem zich nader hand zeer diplomatiek uit. Mönchengladbach daarente gen speelde fris van de lever, goed gegroepeerd en naar Duit se maatstaven zeer aanvallend. Zonder Max Huiberts, normali ter gepasseerd, eergisteren ge blesseerd. Gelijk Dortmund leunt Feyenoords opponent op een dichtgetimmerde defensie, maar bij balbezit komen on middellijk de beweeglijke stoot troepen in actie. De explosieve Deen Peter Nielsen, Zweeds in ternational Martin Dahlin en daarachter Karlheinz Pflipsen en Peter Wynhoff vormden een voortdurende plaag voor de ge routineerde Dortmund-defen- sie. De grote man echter, de ar chitect achter elke aanval, is Stefan Effenberg. Arie Haan zei het als volgt: „Effenberg is, net als Dahlin, een wereldster. Hij verdeelt, versnelt, vertraagt, deelt tikken uit en is heel uitge kookt. Zijn medespelers weten dat en anticiperen daar op. Ar rogant vind ik 'm niet, hij laat gewoon zien dat hij weet dat-ie de beste is." Een feest der her kenning voor Haan? „Ja, zelf had ik ook wel een beetje zo'n houding in mijn spel vroeger." Op de bruisende Bökelberg trok Effenberg ook zaterdag weer alle aandacht naar zich toe. Met prachtige passes en een voorbeeldige inzet creëerde de centrale middenvelder een veldoverwicht voor het harts tochtelijk spelende Gladbach. Desalniettemin poetste Dort mund tot tweemaal toe een achterstand weg. Eerst Riedle en een minuut voor tijd Kohier egaliseerden de twee treffers van de behendige Dahlin. Bij de eerste gelijkmaker deed Kohier - verdedigend wereldtop, aanval lend meelijwekkend beperkt - MtiMËP;» WÊÊÊm k Martin Dahlin (Mönchengladbach) geeft een voorzet, Martin Kree komt te laat. ook al van zich spreken. In een poging tot koppen bezorgde hij Michael Klinkert een hersen schudding en een bezoek aan het ziekenhuis. Net als Cesar bij week zeer onzeker. Minder onzeker was de hou ding van Martin Dahlin na af loop van de.beladen streekder by. In het programmablad Dortmund (spierblessure) is het Feyenoord al heel fijntjes afge- meespeleh van Klinkert dezé schilderd als de zwakste der kwartfinalisten in de iji Cup 2, het schepje daar op kwam van de spits dij: eigen zeggen volgend j|; Italië speelt: „In deze vojj ten we ons niet door Feyfl uit de halve finales houdei

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 16