Wales eerste proef voor Oranje KNVB begint vooronderzoek in de 'zaak Nilis' Asprilla duurste aankoop Newcastle Sport Valse hoop Witschge en Blinker HOOFDTRAINER TERDAG 2/ JAN UAKI 1996 Ütsnia mag Elfstedentocht rijden euwarden Rintje Ritsma is er de oorzaak van dat het bestuur an de Vereniging De Friesche Elf Steden zijn reglement heeft ewijzigd. Leden van de kernploeg mogen deelnemen aan de :edstrijdtocht. ook al zijn ze geen lid van de Elfstedenvereni- ing. Ritsma. Europees langebaankampioen, is echter geen lid an de kernploeg en zou, zo hij dat zou willen, niet aan de wed- trijd mee mogen doen. Wedstrijdsecretaris Gerrit van der Ham eeft daar een mouw aangepast door het reglement zo te wijzi en dat dat nu wel kan. Bart Veldkamp die ook buiten de kern- loeg is gevallen en nu voor België rijdt, vormt geen probleem, ij is lid van de Elfstedenvereniging. Andere cracks als Adeberg fKoss kunnen op uitnodiging meedoen, maar dan alleen aan e toertocht. Voor W.A. van Buren, ofwel prins Willem Alexan- er, hoeft het reglement niet te worden aangepast. Hij is lid. ielectie voor Davis Cup lversum Stan Franker heeft gisteren de selectie bekendge- laakt voor de eerste ronde van het tennistoernooi om de Davis up tegen India in Jaipur (9-11 februari). De directeur sportief in de KNLTB had voor zijn Zilveren Kruis-ploeg geen verras- ng in petto. Dat betekent dat Richard Krajicek in staat is te spe- n. De Hagenaar viel in de derde ronde van de Australian Open iet een rugblessure uit. De selectie bestaat uit: Richard Krajicek 2e op ATP-lijst van 15 januari), Paul Haarhuis (20), Jan Sieme- nk (24) en Jacco Eltingh (46). Het Davis-cupduel in Jaipur ordt gespeeld op gras. )peratie Overmars dit weekeinde msterdam Mare Overmars wordt dit weekeinde in het Onze eve Vrouwe Gasthuis van Amsterdam geopereerd aan de voor- e kruisband van de rechterknie. Dat gebeurt door dokter Van er Hart. Overmars kwam 20 december, in het duel met De raafschap, verkeerd terecht. Hij scheurde de kruisband en liep ?n beschadigde meniscus op. De medische staf besloot daarop at eind januari een operatie zou volgen. De aanvaller is al bezig iet zijn revalidatie, voor zover mogelijk. Hij meldt zich met gro- regelmaat in het KNVB-sportcentrum te Zeist. Vrijwel zeker is at de 22-jarige international de rest van de voetbaljaargang is itgeschakeld en ook de Europese titelstrijd in Engeland mist. alabert naar Amstel Gold Race adrid Ploegleider Manoio Saiz heeft in Madrid het program- ia van de Spaanse wielerploeg ONCE bekendgemaakt. Zijn pitsenduo' Laurent Jalabert en Alex Zülle zal in april vier we- ?ldbekerklassiekers afwerken. De Fransman, vorig jaar winnaar in de Milaan - Sanremo, en de Zwitser starten naast de Ronde an Vlaanderen, Parijs-Roubaix en Luik-Bastenaken-Luik ook in e Amstel Gold Race op 27 april. Ajax heeft met onmiddellijke ingang twee suppor ts voor vijf jaar uitgesloten van stadionbezoek. De straf is een feactie op wangedrag van het tweetal tijdens de uitwedstrijd te- pn Willem II op 14 januari. De supporters brachten vernielin- pn aan in het Tilburgse stadion. Ajax verloor in Tilburg voor het prst in ruim anderhalf jaar weer eens een wedstrijd in de vader- jndse competitie. Ljax verbant twee fans Schorsing Engelse clubs opgeheven fNEVEDe commissie van beroep van de UEFA heeft de Eu- ppese schorsing voor één seizoen van de Engelse clubs Totten ham Hotspur en Wimbledon opgeheven. Het college legde de jvee clubs gisteren in Zwitserland wel zware boetes op. Totten- •em moet een bedrag van twee ton betalen, Wimbledon dient 30.000 gulden over te maken. De tuchtcommissie van de UEFA chorste beide clubs wegens het gebruik van inferieure teams in vernieuwde toernooi om de Intertoto Cup. nIGF wil Europese ijshockeyliga Iunchen» De internationale ijshockeyfederatie wil in september tarten met een Europese competitie die in de plaats komt van huidige Europa-cuptoernooi. Het is de bedoeling dat er zes- clubs aan meedoen, vertegenwoordigers van landen die in periode 1994-1996 met de nationale ploeg tot de A-categorie iehoorden. Daar hoort Nederland niet bij. Duitsland, Finland, Sweden en Rusland mogen twee yearns inschrijven: Frankrijk, Iroot-Brittannië, Italië, Noorwegen, Oostenrijk, Zwitserland, jowakije en Tsjechië elk één. Maatregelen tegen Tomba ome» De leiding van de Carabinieri neemt disciplinaire maat- egelen tegen Alberto Tomba. De bekendste Italiaanse skiënde ölitieagent toonde onlangs een naar hem genoemde onderkle- iinglijn. „Er bestaan regels die alle Carabinieri in acht moeten lemen. Niemand misgunt Tomba dat hij zijn financiële belan- |;n in het oog houdt, maar dat moet wel overeenstemmen met i waardigheid van het uniform dat hij draagt", verklaarde een oordvoerder van de Carabinieri. Volgens Marchesini heeft het :drag van Tomba de waardigheid en het aanzien van de Cara- nieri geschaad en dient hij daarvoor disciplinair te worden ge- raft. Tomba is reeds twaalf jaar politieman en werd onlangs ievorderd. Koploper Bax verliest iaarlem De zaalvoetballers van Bax uit Voorhout hebben gis- eravond een kostbare nederlaag geleden in de strijd om het jampioenschap in de tweede divisie. De koploper verloor fnet 4- van Hindstore, de nummer twee op de ranglijst. Bas Heino örgde na dertig seconden nog wel voor een 1 -0 voorsprong en (ij rust stonden de ploegen 1-1 gelijk. Daarna liepen de Haar- hnmers uit en kon alleen Mario Faber met een Idutsbal wat te- Ugdoen. Bax staat nu nog twee punten voor op concurrent lindstore. Aan het einde van het seizoen promoveert slechts !én ploeg naar de hoogste afdeling in het zaalvoetbal. Siemerink verder met Bogtstra Imsterdam Rijnsburger Jan Siemerink heeft zijn contract met loach Tjerk Bogtstra met twee jaar verlengd. De twee besloten prig jaar februari, bij het tennistoernooi van Rotterdam, samen (en jaar de toernooien langs te reizen. Dat beviel beiden goed. iiemerink steeg, begeleid door Bogtstra, van een plaats buiten Ie top-100 richting top-20. „Het gaat goed, we klikken. Dat is (et belangrijkste. Vooral als je 35 weken per jaar met elkaar op lad bent", aldus Bogtstra. Siemerink neemt dit jaar opnieuw leel aan het toernooi in sportpaleis Ahoy', dat verder de toppers trajicek, Kafelnikov en Stich presenteert. Toernooidirecteur Vim Buitendijk wist in eerste instantie Paul Haarhuis en Jacco Jltingh niet voor het toernooi te interesseren. Na nieuwe onder- landelingen hapten de twee wel toe. Meesterresultaat Delemarre I/uk aan zee De Leidse schaker Jop Delemarre heeft gisteravond loor te winnen van de IJslandse grootmeester Gretarsson voor je tweede keer een meesterresultaat behaald. 1 lij deed dit in de legende ronde van het Hoogovenstoemooi waar hij in de B [roep speelt. Hij dankte zijn uitgenodiging vanwege zijn twee emises tegen Jan Timman vorig jaar. Jop begon het toernooi joed door een overwinng op Rini Kuijf enremise tegen Onist- >ek, Bologan en Garcia. Het ging even iets minder toenjop van )hn van der Wiel verloor en later van Stripoenski. Maar met enremise tegen de Engelsman Tony Miles herstelde hij zich en oor deoverwinning op Gretarsson kwam Jop op een totaal van punten. Met nog twee ronden te gaan is hij reeds zeker van ajn tweede meesterresultaat. Als hij dit kunsttukje nog een keer leet te herhalen, mag hij zich Internationaal meester noemen .in kan hij op gaan voor de Grootmeestertitel. CHFF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 5356463 zeist henri van der steen gpd-verslaggever Luc Nilis loopt kans op een schorsing van enkele wedstrijden. Gisteren kon digde de KNVB aan een vooronderzoek te beginnen naar de klap die de Belgi sche 'gentleman-voetballer' tegenstan der Viscaal gaf in de woensdagavond ge speelde bekerwedstrijd De Graafschap- PSV. Alle partijen zijn inmiddels verzocht voor woensdag hun visie op de gebeur tenissen te geven, daarna beslist de tuchtcommissie of Nilis wordt aange klaagd. Nilis pleit onschuldig en zegt nog altijd zich van geen kwaad bewust te zijn. „Ik rukte me los." De televisiebeel den laten echter duidelijk zien dat Nilis sloeg, terwijl hij zich tegelijk losrukte van de shirtje trekkende Viscaal. Van groot belang in de zaak is de me ning van de waarnemer. Als deze, net als scheidsrechter Zuidema, niets heeft ge zien, dan zal Nilis waarschijnlijk worden vrijgesproken. Op basis alleen van televi siebeelden acht de tuchtcommissie te genwoordig geen zaak meer bewezen. Het is echter waarschijnlijker dat de waarnemer heeft gezien wat iedereen op televisie zag: een slaande Nilis en een met bebloede mond afgevoerde Viscaal. Wat Nilis zeker zal helpen bij een eventuele strafzaak is de voorwaardelijke opzet van de klap; Nilis sloeg min of meer in reflex. Normaal zou de PSV-er tot een schorsing van drie of vier wed strijden kunnen worden veroordeeld, zijn blanco strafblad en zijn status van heer in het voetbal, zou de tuchtcom missie echter kunnen doen besluiten het bij een straf van twee duels te laten. De kans bestaat overigens ook dat de tuchtcommissie zelfs het slaan met voorwaardelijke opzet niet bewezen zal achten. In het verleden is het meerdere keren voorgekomen-dat vooral het slaan van een tegenstander niet altijd overtui gend kan worden vastgesteld. Tussen het zich losrukken en een tik uitdelen, zit soms slechts een verschil dat op tele visiebeelden wel kan worden gesugge reerd, maar niettemin moeilijk of zelfs onmogelijk kan worden vastgesteld. In dat geval loopt de 'zaak-Nilis' met een sisser af. Van Himst vond drie interlands tegen Oranje in '96 wat veel Achteraf kreeg voorzitter Jan Kasper alom compli menten. Kort voor de lunch schoof hij het ha mertje echter terzijde: wanhoop. „Dan zoekt de FIFA het maar uit." Maar dat wilde niemand en dus kwam er alsnog een ak koord over het programma van de WK-kwalificatie in groep 7. Spannend werd het volgens Kasper in de middag nog eens. „Toen was er een programma waarmee alleen Nederland en België het niet eens wa ren. Want die zouden dan in november en december aanstaande hun twee wed strijden spelen." Logisch dat zeker Pol van Himst, bondscoach der Rode Dui vels, verbolgen was. amsterdam gdp Van Himst: „We spelen volgen de maand vriendschappelijk en zouden dan eind dit jaar nog eens twee keer tegen elkaar moeten. Dat vond ik wat veel van het goede." Het compromis werd gevonden: Oranje speelt nu komende herfst binnen vijf weken twee keer tegen Wales. Iedereen bleek zijn wensen tot het laatste moment te heb ben achtergehouden. Behalve San Marino. Jan Kasper: „Ik heb vooraf iedereen per fax ge vraagd om knelpunten kenbaar te maken. Alleen San Marino re ageerde met een hele lijst. Dat zijn amateurs, die bleken op tal loze data niet te kunnen omdat hun spelers dan moeten wer ken." Uiteindelijk kwam er een schema uit de bus dat voor Oranje begint op 5 oktober met een uitwedstrijd tegen Wales. Op uitdrukkelijk verzoek van Wales. „Nederland is de favo riet, die willen we in ons beste stadion ontvangen. Maar dat stadion wordt straks een tijd ge sloten vanwege renovatie. Van daar", aldus bondscoach Bobby Gould. De reeks wordt voor Oranje afgesloten met een thuiswed strijd tegen Turkije. Op uitdruk kelijk verzoek van Turkije. „Ne derland is de favoriet, die willen we in de uitwedstrijd pas ont moeten als we precies weten of we moeten winnen of niet", al dus technisch directeur Fatih Terim van de Turken. Guus Hiddink kreeg in zover re zijn zin dat Oranje niet voor of na de competitie hoeft aan te treden, zoals vorig jaar in Minsk tegen Wit-Rusland. Verder wenste Hiddink verschoond te blijven van een uitwedstrijd le gen Turkije in december. Van wege het onvoorspelbare weer in Turkije tegen die tijd. Voor het eerst speelt Oranje wel een 'dubbel', met een mid- weekse interland na een wed strijd in het weekeinde. Op za terdag 29 maart speelt Neder land eerst tegen San Marino, vier dógen later wordt Oranje in Overgang Marcel Valk naar QPR nog onzeker newcastle rtr Faustino Asprilla is gisteren in de sneeuw van Noord Engeland gearriveerd om zijn definitieve overgang van het zonnige Par ma naar de Engelse koploper Newcastle United te regelen. De Colombiaanse voetballer tekent overigens pas als zijn werkver gunning is afgegeven. Met de transfer is een bedrag gemoeid van 7,5 miljoen pond (ongeveer 18,75 miljoen gulden), waar schijnlijk met inbegrip van As- prilla's weeksalaris van een klei ne veertig mille. De 26-jarige Asprilla is hoe dan ook de duurste aankoop ooit van Newcastle United. Tot dusver stond het record op naam van Les Ferdinand. Die werd voor aanvang van het sei zoen voor zes miljoen pond overgenomen van Queen's Park Rangers. „Ik ben zo opgewon den als een kind", zei Asprilla bij aankomst in Newcastle. „Voor Keegan zal ik verschrik kelijk mijn best doen. Kam pioen worden is mijn doel en de Champions League halen." Marcel Valk Marcel Valk is gisteravond te ruggekeerd uit Londen na een r/r Faustino Asprilla kreeg ondanks de snijdende kou een warm onthaal in Newcastle. vijfdaagse stage bij Queens Park Rangers. De 28-jarige Koude- kerker speelde 's middags zijn tweede oefenwedstrijd voor de club die voorlaatste staat in de Premier League. Valk - nog on der contract bij Go Ahead Eagles - kreeg bij zijn vertrek te horen dat de trainersstaf tevre den was over zijn optreden. „Maar dat zegt niets, want de onderhandelingen tussen Queen6 Park Rangers en de Eagles beginnen nu pas. Als ik te duur ben voor ze, gaat hel ge woon niet door, dus ik maak me nog niet blij," zegt Valk, die in de Adelaarshorst niet meer wel- SCOREBORD Lucky 10, vrijdag 26 januari: 18-22-24 25-33-34-36-42-45-46-50-55-59-60- 61-63-69-70-73-74. (onder voorbehoud) PRIJSVRAGEN (46.79); 3. Rianti Zwart op Fleur (47.87), 4. Stephanie Luning op Born tot Jump (47.95); 5 Mans Buurman op Miss Marple (52 57) PAARDESPORT indoor leiden Rubriek 2, springconcours. 1.30 meter: 1 Emiel Hendrix op Funel (0 strafpunten in 27.85 seconden!; 2. Albert Zoer op You Can Do It (0-28.32); 3 Kyra Aaldermg op Harley (0- 28 44); 4 Bert Romp op Burg's Pretty Woman (0-28.65); 5. Patrick Jur riensopGulht (0-28.76). Rubriek 3, springconcours, 1.30 meter; 1 Omer Karaevli op Klassis Albatros (23.20); 2. Eric van de Vleuten op Vink Bellavie (23.23); 3. Ben Schroder op Bollvorm's Maria Callas (23.64), 4. Bram Landa op Lanciano (24.60); 5. Leopold van Asten op Herscher (24.74). Rubriek 4. springconcours, 1.30 meter: 1 Gerco Schroder op Bollvorm's Maywood (46.31); 2. Emiel Tacken op Gordon SCHAKEN Wijk aan Zee. Hoogovenstoemooi. Groot- meestergroep A. Elfde ronde: Topalov (Bul) - Tiviakov (Rus) 1/2-1/2. Anand (Ina) - Le- ko (Hon) 1-0. Ivantsjoek (Oek) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Sjirov (Spa) - Timman (Ned) 1-0, Adams (Eng) - Hubner (Dui) 1- 0, Dreiev (Rus) - Gelfand (WRu) 1-0. Soko- lov (Bos) Piket (Ned) 0-1 Stand: 1 Ivantsjoek 7 1/2, 2. Anand 7. 3. Topalov 6 1/2, 4/8. Dreiev, Piket. Sjirov, Sokolov en Tiviakov 6, 9. Adams 5 1/2, 10. Leko 5, 11Hübner 4 1/2, 12/13. Gelfand en Van Wely 4, 14. Timman 3. Grootmeestergroep B. Negende ronde: Gre tarsson (IJs) - Delemarre (Ned) 0-1 (mees terresultaat voor Delemarre), Van de Mortel (Ned) - Antunes (Por) 1/2-1/2, Bologan Kuijf (Ned) 1/2-1/2, Stripoenski (Oek) - Nijboer (Ned) 0-1. Stand: 1/2. Bologan en Onitsjoek 6 1/2, 3/4. Nijboer en Van der Wiel 5, 5/6. Antunes en Stripoenski 4 1/2, 7/9. Delemarre. Garcia en Gretarsson 4, 10/11. Kuijf en Miles 3 1/2, 12. Van de Mortel 3. SCHAATSEN Sofia. EK kunstrijden IJsdansen. eind stand: 1 Gritsjoek/Platov (Rus) 2.0. 2. Krilova/Ovsiannikov (Rus) 4,0, 3. Romano- va/Jarsjenko (Oek) 6,4, 4. Anissma/Pei zerat (Fra) 7,6, 5. Lobatsieva/Averboek (Rus) 9.0, 6. Drobiazko/Vanagas (Lit) 12,0. Vrouwen, korte kür: 1. Bonaly (Fra), 2 Sloetskaja (Rus). 3. Szewczenko (Dui), 4 Boetriskaja (Rus), 5. Liatsjenko (Oek), 6. Gusmeroli(Fra). Assen. NK sprint, loting. Mannen, 500 m: le rit: Van de Poel - Velt. 2e. Pastor - Smulders. 3e: Blanken - Greidanus, 4e Bouwman - Janssen, 5e: Van der Kley - An- echter voor het EK van 2000 al weer gerenoveerd moet worden. Van Himst: „Waarschijnlijk spe len we daarom onze laatste twee thuiswedtrijden bij An- derlecht." San Marino speelt in San Ma rino. Bij een vorige gelegenheid moest Oranje nog naar Bologna om er tegen het mini-staatje te spelen. Vijf bondscoaches op een rij. Fatih Terin (Turkije), Bobby Gould (Wales), Guus Hiddink, Pol van Himst (Bel gië) en Massimo Bonini (San Marino) bogen zich over het speelschema. foto anp Turkije verwacht. Fliddink: „Op deze manier heb je al wat min der problemen met de regel dat clubs hun internationals voor het weekeinde moeten afstaan als er op woensdag een inter land is. Bovendien heeft de FI FA enkele weekeinden vastge steld waarop interlands worden gespeeld." Waar gespeeld wordt in Ne derland is overigens nog niet bekend. Rotterdam heeft wel licht gewoonterecht, Amster dam bezit straks het beste sta dion. De Belgen spelen hun thuiswedstrijden in het ver nieuwde Heizel-stadion, dat „Ik hoop dit weekeinde iets meer te horen over een eventu ele transfer. QPR neemt zo snel mogelijk contact op met mijn zaakwaarnemer Bob Maaskant. Ik kan alleen maar afwachten." Speelschema WK kwalificatie amsterdam gpd Een slordige zes uur vergade ren kostte het de landen van groep 7 gisteren in Amster dam om tot een wedstrijd- schema te komen. Het pro gramma bevat voor Oranje iwee 'dubbels': in de herfst wordt binnen vijf weken twee keer tegen Wales ge speeld, in het voorjaar zijn er interlands tegen San Marino (thuis) en - vier dagen later - tegen Turkije (uit). De groep- winnaars kwalificeren zich direct voor het eindtoernooi in Frankrijk, de beste num mer twee gaat ook door, de overige acht spelen in een knock-out systeem voor de vier resterende plaatsen die Europa heeft. 2 juni 1996 San Marlno-Wales; 31 aug Walcs-San Marino; 31 aug Bel- glë-Turkije; 5 okt WAII S NI Dl R I.AND; 9 okt San Marino-België; 9 nov NEDERLAND-WALLS; 10 nov Turkijc-San Marino; 14 dcc BEI. GIH-NEDEIUAND; 14/15 dcc Wales-Turkije; 29 mrt 1997 Wales België; 29 mrt NLDLRIAND-SAN MARINO; 2 apr TURKHH-NEDER i wil, lil ,I|)I SAN MARINO-NE DERLAND; 30 apr Turkije-België; 7 jun Bclgië-San Marino; 20 aug Tur- kiJe-Wales; 6 sep NEDERLAND BELGIE; 10 sep San Marino .Tur kije; U okt NEDERLAND-TURK1JE; 11 okt België-Walcs. rotterdam anp Rob Witschge en Regi Blinker, verschoppelingen bij Feye- noord, dachten gisteren dat ze weer welkom waren op de trai ningen van Arie Haan. Edoch: er is sprake van een misver stand, mede in de wereld gehol pen door de advocaat van de voetballers. Feyenoords algemeen direc teur Nicole Edelenbos verdenkt mr. Knijff, raadsman van het duo, van een spelletje. „De situ atie is totaal niet gewijzigd. We hebben hem een fax gestuurd met de mededeling dat Witsch ge en Blinker gewoon tot de A- selectie behoren." In de pers is wel eens geop perd dat ze daaruit zijn verwij derd door hun ruzie met trainer Haan, maar dat is niet zo. Al leen: ze maken geen deel uit van de groep die in aanmerking; komt voor de wedstrijden van »J het eerste elftal. De verbanning in de vorm van privé-training is helemaal niet voorbij. Sterker nog, verlenging volgt spoedig. Edelenbos: „We heb ben een speciaal schema ge maakt voor Witschge en Blin ker, opdat ze hun conditie op peil houden. Dal loopt tot 1 fe bruari, maar we zijn al bezig met een nieuw schema voor de periode daarna. We hebben no ta bene speciaal een trainer vrij gemaakt (Bout) om de sessies te .-, leiden". Gisteren bracht Sport Promo tion. dat in naam van directeur Rob Jansen de zaken van het tweetal behartigt, het bericht in de wereld dal de voetballers zich maandag weer bij trainer Arie Haan zullen melden. Jan sen verwees na de daarop ont stane consternatie naar de ad vocaat van de twee. mr. Knijff. Die zegt: „We hebben een fax met de mededeling dat ze tot de A-selectie behoren. Ik heb de spelers daarop gezegd dat ze weer moeten gaan trainen. Als Feyenoord laat weten dat ze niet welkom zijn, is dat het mo ment om nieuwe actie te onder nemen". Een arbitragezaak bij de KNVB behoort daarbij tot de mogelijkheden, waarin de spe lers contractontbinding en de transfervrije status zullen eisen. Rob Witschge was aanvanke lijk blij, later teleurgesteld. „On ze advocaat gaf ons te kennen dat we weer tol de A-selectie behoren en de training kunnen hervatten. Daarmee waren we al hartstikke blij, want met z'n tweetjes trainen is niks". Toen Witschge hoorde dal alles waar schijnlijk berustte op een mis verstand zei hij slechts: „Dat zou wel klote zijn". SPORT OP TV ZATERDAG 12 00-17 00 Ned 2Studio sporto aEK kunstrijden op de schaats vanuit Sofia, Open Australische tenniskampioenschappen vanuit Melbourne, en Schaatsen (NK Sprint vanuit 12 25-13 30Dld2 Sport extra skiën (Wereldbeker vanuit Sestrière, afdaling man- 12.30-13 15 EURO: Skiën: wereldbeker vanuit Sestueres (Italië), afdaling mannen 13.15-18.15 BBC 1: Grandstand Football fo cus (voetbalmagazine), paardekoersen vanuit in (afdaling mannen kunstri|denopde :ore (voetbaluit- Cut Challenge Cup) 14 00-15 00 NBC: NHL Power i overzicht NHL IJshockey. 14.00-16 15 Did 3: Sport extra 16.00-17 30EURO Open Austi niskampioenschappen vanuit M« 16 15-180? Did 1 Sport extra DFB-Hailen-Masters vanuit Dortmund 17.30-19 00 EURO Sk.e/i wereldbeker >s (itahe: 18 43 18.51 Ned 2: Sportjournaal. 19.00-21.00 EURO Voetbal. African Nations Cup vanuit Bloemfontein (Zuid-Afrlka), kwartfi- 19.10-19.50 Did 1Sportschau. 19.30-20 00 BRT 1 Sport. 19.35-20.15 BBC 2- EK Kunstrijden op de schaats vanuit Sofia 20 15-20.30 BBC 2 Sport 20 30-20.35 RAI UNO Sport 21.00-21 30 EURO: Skiën wereldbeker vanuit Sestneres (Italië) 21.45-22 45 RTL 5 De ballen Engels voet bal. 21.55-22 15 BBC 1: Sport 22 00-22.15 Old 3: Sport im Westen 22.00-23 00 EURO Open Australische ton mskarnpioenschappen vanuit Melbourne. 22 00-23.00 NBC: Super sports 22.00-23.20 Did 2. Das aktuelle Sport Studio 23 00 00.00 EURO: Golf: Europese PGA Johnnie Walker Classic Tour 23 05-23.25 BRT 1Sport op Zaterdag 23 30-23.45 RTL 4 Sport 23 45-00.55 BBC 1 Match of the day voet andaag gespeelde w dries Kramer, 6e: Schreuder - Van Velde, 7e: Van der Vlies - Leeuwangh, 8e: Wenne- mars Bos 1000 m: le: Van de Poel Blanken, 2e Bouwman Velt, 3e: Greida- nus - Pastor, 4e: Smulders - Janssen, 5e: Wennemars Bos. 6e Leepwangh Van Velde. 7e Kramer - Schreuder, 8e Van der Vlies - Van der Kley Vrouwen. 500 m: le rit: Zee Rogulska. 2e. Bollaart - Elke Zijlstra. 3e Verdouw - Wijsman. 4e Zwolle - Nuytf 5e. Van Meg- gelen - Thomas. 6e: Aaftmk Timmer, le: Zijlstra - Verdouw, 2e Thomas - Van Meggelen. Lienz: WK snowboard. Reuzenslalom, vrou wen: 1 Ruby (Fra) 2 11,91", 2 Riegler (Oos) 2.12,50, 3 Van Ert (VSt) 2.12,87, 00.00-01.30 EURO Voetbal African Nations Cup vanuit Johannesburg (Zuid-Afrika), kwartfinales. 03.55-07.00 Did 1Sport extra: Open Austra lische tenniskampioenschappen vanuit Mei- ZONDAG 06 00-08 30 BBC 2 Tennis rechtstreeks ver slag van de Open Australische kampioenschap pen. finale mannen enkelspel vanuit Melbour 10.00-11.00 Did 1: Sport extra: Open Austra lische tenniskampioenschappen. 11 00-12 50 EURO Open Australische ten- 12 10-16.55 Ned 2 Studio sport 12.30 13.00 BRT 1 Sportmiddag 12 50-13 45 EURO Sk.en wereldbeker vanuit St Gervais (Frankrijk), slalom vrouwen 2e manche 13 35-14 05 BBC 2 Fantasy football league 13.45-16 00 EURO. EK Kunstrijden op de schaats vanuit Solia. gala. 15.05-17.00 Did 1 Sport extra, zaalvoetbal, DFB-Halleri-Masters vanuit Dortmund, 15.55 18,05 BBC IMatch ot the day: voel balmagazine, vandaag o.a. een rechtstreeks verslag van oen wedstrijd uit de FA Cup, 16.00-1 00 NBC: NCAA Basket ball. 16.00-19 00 EURO: Open Australische ten niskampioenschappen, finale mannen 17.10-17 55 BBC 2: Ski Sunday magazine, vandaag o a wereldbeker skiën, afdaling man neri vanuit Sestr-ere! Italië 17.15-18.15 Old Die Sport-Reportage u a zaalvoetbal (Halien-Masters)en bobsleeën (EK vanuit St Montz). 17,55 18 55 BBC 2 Rugby special magazi kington Cup: Newcastle-Harlequins 18 08-18.40 Did 1: Sportschau 18.45-20.00 Ned 2 Studio sport. 18.50-19.10 Did 3: Sport im Westen 19.00-19 50 RAI UNO: Domenica in.- gevan eerdsportmagazine 19.00-21 00 EURO: Voetbal African Nations Cup vanuit Durban, kwartfinales 19 50-19 58 Did 1 Sportschau Telegramm 19 50 20 1 7 BRT 1 Sportweekend 20 15-20.45 Ned 2 Studio sport vervolg. 21 00-22 00 EURO EK Kunstr.|den op de 22 T5-V3 00 Ned 2 Studio sport met Itali aans en Spaanscompetitievoetbal 22.30-22 45 Did 2. Sport am Sonntag 23.00-00.00 EURO Golf Europese PGA Johnnie Walker Classic Tour. Tlerh. 23,05-23.35 RTL 5: Autosport: de turbulente F 1 jaren 1973-1980, documentairereeks. 23.40-23.55 RTL 4: Sport. 00.00-01.30 EURO: Voetbal. African Nations Cup, kwartfinales MAANDAG 08.10 08 15 Ned 3 Sportjournaal. 08 30-10.00 EURO: EK kunstrijden op de 12.00-13.00 EURO Boksen: FK 14 00-15 30 EURO: Voetbal Atnc; Cup. kwartfinales Hcrh 14 11 14 56 Ned 3. Studio si«ori 1 15 10 16 00 BBC 2 Open Austral- 15 30 17 00 EURO Voetbal Al- Cup. kwartfinales Herh 16 20-16 30 Old 3 Sport -m We-, Voetbalver. S.V.L.V. zoekt

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 23