'Ik denk niet dat het iets ernstigs is' 'Een goeie ploeg koop je niet, maar maak je' Eindelijk is het de beurt aan Johan Garrelfs Sport tetterend showprogramma dens Jumping Indoor Lisse [ersman loot ongunstig Leidsch Dagblad Willem II kan na vertrek Stam opnieuw beginnen Kro'verliest CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356463 Seksueel misbruik van trainer liDRiDEen Spaanse voetbaltrainer is veroordeeld tot 33 jaar fevangenisstraf, omdat de rechter bewezen achtte dat hij de Lngens uit zijn voetbalteam seksueel misbruikte. Jesus de las vergreep zich aan acht junioren. Dat gebeurde in de eedkamer van de club Rayo Vallecano en onder de douches, jwel bij thuis- als uitwedstrijden. Uit onderzoek bleek dat de ainer zijn praktijken ook uitoefende tijdens bezoekjes aan de ioscoop en bij de spelertjes thuis. Degene die weigerde, dreigde ij uit de ploeg te zetten. Afgezien van zijn gevangenisstraf dient e las Heras bijna 60.000 gulden smartegeld betalen aan de fa- lilies van de slachtoffers en nog een boete van 32.000 gulden, ayo Vallecano draait op voor de kosten, omdat de veroordeelde illiet is. De las Heras mag de komende tachtig jaar niet optre- ;n als coach. teal Madrid uit bekertoernooi jDRip Zoals verwacht is Real Madrid in de achtste finales van et toernooi om de Spaanse voetbalbeker uitgeschakeld. Real on gisteravond voor 45.000 toeschouwers in stadion Bemabeu et 2-1 van Espanyol, maar had de uitwedstrijd met 4-1 verlo- n. De kwartfinalisten in de Copa del Rey zijn: Atletico Madrid, iragoza, Valencia, Barcelona, Sevilla, Espanyol, Tenerife en trrassing Numancia. Veer operatie Platt nden Voetballer David Platt is voor de tweede keer binnen f maanden geopereerd aan de linkerknie. De aanvoerder van nationale ploeg van Engeland en speler van Arsenal zei dat ij sinds de eerste ingreep nooit volledig fit is geweest. De ploeg- »noot van Bergkamp en Helder werd in de zomer voor onge ler dertien miljoen gulden gekocht van Sampdoria. Sindsdien eeft hij veel last van de knie. Platt sprak zijn teleurstelling uit ver het feit dat hij de fans van Arsenal nauwelijks plezier heeft linnen bezorgen. Hij verwacht over een paar weken zijn rentree maken. lumitrescu naar West Ham iden De Roemeense international Ilie Dumitrescu is door ottenham Hotspur voor vier miljoen gulden verkocht aan West am United. De aanvaller is daarmee ploeggenoot van de Ne- irlander Marco Boogers, die nauwelijks aan spelen toekomt, let de verkoop van Dumitrescu is de uittocht van buitenlanders ij Tottenham compleet. Voor aanvang van het seizoen vertrok- en Popescu (Barcelona) en Klinsmann (Bayem München). Du- utrescu werd vorig seizoen al tijdelijk uitgeleend aan Sevilla. larrel en Mottram fluiten Ajax ion De UEFA heeft de Fransman Remi Harrel als scheids- chter aangewezen voor de wedstrijd om de Super Cup tussen eal Zaragoza en Ajax. Dat duel is dinsdag 6 februari. De Schot eslie Mottram mag twee weken later in Amsterdam het tweede nel fluiten. De wedstrijd om de Super Cup gaat tussen de win- aar van de Champions League, Ajax, en de veroveraar van de uropese beker voor bekerwinnaars. Dat was Real Zaragoza, dat 10 mei Arsenal versloeg door een fabuleus doelpunt van Nay- in de slotminuut. RKC-doelman Hans Vonk vertrekt naar Heerenveen rdesport denise abbas ïping Indoor Lisse, het otste jaarlijkse springcon- ïrs in de bollenstreek, viert jaar haar lustrum met een jlieksvriendelijk programma de Lissense HoBaHo-hallen. staan shows en een ruiter- ;t op het programma, terwijl ook weer een 'strodorp' dt opgebouwd, anavond om 19.30 uur rij de nationale ruiters hun ste ronde voor de grote prijs IENVEEN rtin Hersman houdt een ude traditie in stand. De 21- ge Sassenheimer heeft voor Europese kampioenschap ound schaatsen in Heeren- n opnieuw ongunstige ge- Hersman rijdt vandaag in eerste paar van de 500 me tegen de Rus Kohanez. Op 5000 meter treft hij dezelfde enstander in de tweede rit. favorieten kunnen zich ver- ;ens richten op de tijden die duo neerzet. lersman begint met drie ilstellingen aan zijn tweede Vorig jaar eindigde hij als de. De benjamin uit de kern- eg van Henk Gemser mikt op plaats bij de eerste zes van eindklassement. Daarmee zekert hij zich van een plaats het wereldkampioenschap ound, dat over twee weken S> Voetbalclubs scoren. Met de Actie Clubkas kunnen sportverenigingen tiuee keer per jaar de kas van de club eens lekker spekken. Sportverenigingen die zijn aangesloten bij NOC*NSf kunnen er aan deelnemen. Zij hebben er onlangs informatie over gekregen van NOC*NSF. Controleer dus de postbus! Leidsch Dagblad steunt de actie, onder andere via een spel met prachtige prijzen, eeft uw sportclub zich al voor de fictie Clubkas aangemeld bij NOC*NSf? Dat kan nog tot uiterlijk 15 februari 1996. Bel voor meer informatie op werkdagen tussen 9-16 uur telefoonnummer: 071-5 356 212 waalwijk rob van der zanden Na anderhalf jaar bankzitten bij RKC breekt voor keeper Johan Garrelfs 'de wedstrijd' aan. Als hij de komende da gen geen gekke dingen doet en heel blijft, staat hij zondag op doel in het uit- duel tegen Vitesse als vervanger van de geschorste Hans Vonk. Het is het eredi visiedebuut voor de 30-jarige Nieuwko pen die als reservedoelman tot nu toe niet verder kwam dan wat invalbeurten. „Het is even wennen. Ik ben bij alle wedstrijden meegeweest als reserve, maar al ga je uit naar Ajax, je hebt niet het gevoel dat je naar een voetbalwed strijd gaat omdat je toch niet in actie komt." De ballenvanger die via Nieuwkoop naar Alphense Boys ging en daar vier jaar keepte, was een beetje in de verge telheid geraakt en hoopt in Arnhem zijn visitekaartje af te geven. Het moment van zijn debuut komt gelegen. Gisteren werd bekend dat eerste keeper Vonk vol gend seizoen voor vijf jaar naar Heeren veen vertrekt. Garrelfs kan nu aantonen dat hij goed genoeg is om eerste man te worden. „De schorsing van Vonk komt mij goed uit, maar het was nog mooier geweest als hij per direct naar Heeren veen was vertrokken." Garrelfs beseft dat het enigszins a-col legiaal klinkt, maar volgens de doelman is het moeilijk om anders te redeneren voor een profvoetballer die ambitie heeft. „Vonk staat op mijn plek, zo moet je dat zien. Hoe eerder hij weg is, hoe beter. Toen hij werd geschorst zei ik ook niet: goh, wat jammer nou Flans. Nee, het is lekker, want nu is het mijn beurt." Garrelfs, die aan zijn tweede seizoen als full-prof bezig is in Waalwijk, weet nog niet wat er gaat gebeuren met hem. Zijn contract loopt af. „Ze weten wat ze aan me hebben en ik mag van RKC bij tekenen. Maar het bericht van Vonks vertrek is nog vers en het is nog ondui delijk wat trainer Leo van Veen wil. Mis schien komt er een nieuwe keeper, mis schien word ik de eerste man. Dat moet in de komende maanden blijken." Hij keept al anderhalf seizoen op dins dag zijn wedstrijden in het tweede en stapt op zaterdagavond of zondagmid dag elke keer weer gedwee in de dug out. Of hij dat nog een paar seizoen vol houdt, weet hij niet. Garrelfs kan zich voorstellen dat er mooiere dingen zijn voor een prof. „Maar het is wel mijn brood en ik vind dat ik het goed heb als prof. Toen ik bij Alphense Boys speelde, werkte ik door deweeks soms vijftig uur en dan moest je 's avonds nog eens naar het trainings veld. Dan is dit als broodwinning toch wel wat prettiger. Daarom klaag ix niet. Ik vind ook niet dat ik als 30-jarige doel man van RKC 2 geen perspectief meer heb. Het kan heel snel gaan in de voet ballerij." van de 1.40m klasse. Na een aantal selectierondes mondt die uit in een finale op zondag om 18.00 uur. De springwedstrij- den, ook voor de rubrieken 1.30m en 1.35m, beslaan de he- g en zondag. Vanavond is er, na de natio nale ruiters-wedstrijd, een showdemonstratie van andere hippische disciplines. Morgen avond gaan de nationale springruiters 'uit de kleren' voor een 'verkleed springen - play back dem onstratie Nederlanders maken ruim baan voor Fransman Fleurian MELBOURNE «ANP Vervolg van voorpagina Wat gebeurde op het showcourt van Flinders Park noem de Krajicek 'ontmoedigend', maar ook 'verwarrend'. Hij weet dat zijn lichaam anders is dan dat van de doorsnee speler uit, zeg maar, de top-twintig. ,,Ik heb me er bij neergelegd dat ik niet zomaar acht toernooien achter el kaar kan spelen. Maar drie, dat zou toch moeten gaan?" therapeut wordt behandeld. Had Naakgeboren hem wel op de baan gehouden? Krajicek wilde daarop niet antwoorden. „Speculeren heeft geen zin." Al in de eerste set kreeg Kraji cek last van zijn rug, die hem nooit eerder serieus parten speelde. Hij bleef spelen en werd losser. Aan het einde van de tweede set ging hel volledig mis. Krajicek kon niet meer naar zijn backhand draaien, had veel pijn bij voorwaartse bewe gingen. Bij het begin van de derde set werd hij behandeld, in de daar voor eenmalig toegestane tijd van drie minuten. Vier games later gaf hij op. Ondanks alles was de stand tussen Krajicek en Fleurian op dat moment nog in volstrekt evenwicht, 6-4 3-6 2-2. De teleurstelling druipt af van Richard Krajicek, die er in Australië maar niet in slaagt een toernooi tot een goed einde te brengen. foto»rtr Het gaat niet. Een lichaam on geschikt voor topsport? Krajicek keek aangeslagen voor zich uit. „Ik doe alles om mijn lichaam zo fit mogelijk te houden. Want elke opgave is er één te veel. Dagelijks speciale oefeningen, zo veel mogelijk rust. Voor mijn gevoel ben ik optimaal met mijn sport bezig. Eerlijk gezegd weet ik niet wat ik nu nog meer zou kunnen doen." Voorlopig rest hem weinig meer dan afwachten. Zijn vorige week speciaal voor de armbles- sure overgekomen haptonoom Jan Naaktgeboren behandelde Krajiceks rug onmiddellijk na de partij. „Het voelt nu al een stuk beter. Pas over een paar dagen wordt duidelijk wat er precies mis is. Voorlopig weiger ik te denken aan iets ernstigs. Ik ga ervan uit binnenkort weer op de baan te staan." Naaktgeboren kent het li chaam van Krajicek misschien nog wel beter dan de tennisser zelf. Dat zei Krajicek aan het be gin van de week over zijn spe ciale geneesheer, die in korte tijd de arm van de speler prepa reerde voor een service van zo'n 200 kilometer per uur. De regels staan niet toe dat een speler op de baan door zijn eigen fysio Fleurian zal nauwelijks bevat ten wat hem in Melbourne overkomt. De Fransman, kunst schilder in zijn vrije tijd, kwam als 'qualifier' het toernooi bin nen. Hij doorstond de eerste ronde, omdat een andere Ne derlander Sjeng Schalken te ziek was om de partij uit te spelen. Dat hij mocht meedoen, kwam omdat een andere Ne derlander, Tom Kempers, in de kwalificatie een matchpoint twee centimeter uitsloeg. Waarschijnlijk had Krajicek van Fleurian gewonnen. „Ik speelde niet goed, maar goed genoeg om hem te verslaan", blikte de Nederlander terug. Dat was ook zo. Krajicek gaf in de eerste set niets weg bij zijn op slag en kreeg kansen bij vrijwel iedere service-game van zijn te genstander; Precies zoals hij een dag eerder had voorspeld. De eerste set won hij, overtui gend, in 32 minuten. De vierde ronde van een Grand Slam, met als tegenstan der de in Melbourne sterk spe lende Chang, was weer eens wat anders geweest voor Krajicek. Vorig seizoen sloot hij de grote toernooien af met respectieve lijk de tweede (Melbourne), tweede (Parijs), eerste (Londen) en derde (New York) ronde. Sinds 1993 (Wimbledon en US Open) stond hij niet meer in de vierde ronde. Todd Woodbridge en Mark Woodforde zijn bij de Austra lian Open tot ontzetting van hun landgenoten al in de eerste ronde van het mannendubbel- spel uitgeschakeld. Het duo. nummer één van de wereld ranglijst en in Melbourne als eerste geplaatst, verloor van het onbekende Australische tweetal Joshua Eagle/Andrew Florent in drie sets: 2-6 7-6 8-10, De ontluistering van de 'Woodies' biedt extra perspec tief voor Paul Haarhuis en Jacco Eltingh, die als tweede zijn ge plaatst. In het enkelspel doen deze beide Nederlanders al niet meer mee. Als dubbel versloe gen zij in de tweede ronde aan tegen Joost Winnink en diens Duitse partner Martin Sinner. in het Zuidduitse Inzeil wordt gehouden. Daarnaast wil Hers man zich op de 1500 meter, zijn favoriete afstand, bewijzen als leider in het wereldbeker-klas sement. Tot slot probeert hij op het snelle Thialf-ijs zijn per soonlijke toptijden te verbete ren. Hersman heeft 38,53 (500), 1.53,59 (1500), 6.53,89 (5000) en 1-4.35,93 (10.000) achter zijn naam staan. Op de 500 meter rijdt Ids Postma in de derde rit tegen de Noor Hereide, titelverdediger Rintje Ritsma in de zesde rit te gen de Italiaanse sprinter Carta. Aardig is de vijftiende en voor laatste rit: de Belg Bart Veld kamp uit Den Haag tegen de Portugees Fausto de Marreiros uitVelserbroek. Bij de vrouwen rijdt Annama- rie Thomas in de vierde rit te gen de Roemeense Dascalu. TVM: weloverwogennormaal en niet te opportunistisch den bosch govert van veen gpd-verslaggever De mannen van TVM hielden zich goed. Dat initiatief van Ra- bo, dat allesomvattend wieier- project, dat was goed voor het hele Nederlandse wielrennen. Daar moest iedereen blij mee zijn, dus ook zij van TVM en de BV Wielerpromotie Benelux. Maar ergens moet het toch steken. Dat kan niet anders. Zien ze je jarenlang als de derde Nederlandse ploeg, na die van Post en Raas, denk je eindelijk het vlaggeschip te zijn, de red der van het vaderlandse wiel rennen, dient zich ineens een sponsor bij de 'concurrentie' aan die met miljoenen gaat smijten. Gisteren in 's Hertogenbosch had TVM de mogelijkheid Om publicitair iets terug te doen. De ploeg van Cees Priem en Ad Bos deed dat op de zo langzamer hand bekende, dus traditionele manier: niet opportunistisch, TVM is niet spectaculair, TVM doet weloverwogen en normaal. Dat dat devies door de jaren heen betrouwbaar bleek, is in middels wel bewezen. TVM is ook steeds succesvoller. In ab solute aantallen: van 22 over winningen in 1993 naar 32 in 1994 naar 51 hoofdprijzen in het afgelopen seizoen. Priem: „Ach, een goeie ploeg kun je niet kopen, die moet je maken. Dat is nog een hele kunst. Natuurlijk is dat initiatief goed voor iedereen die hier wat met fietsen te maken heeft, maar Rabo als redder van het Nederlandse fietsen? Daar moet ik om lachen." TVM denkt zich voornamelijk versterkt te hebben met de als eigenzinnig bekend staande Russische ronderenner Vladimir Poelnikov en de Fransen I^u- rent Roux en Stephane Petil- leau. Het budget is weer zo'n zes miljoen. De renners: Maarten den Bakker (Ned), Jeroen Blijlevens (Ned), Michel Comelisse (Ned),'Hendrik van Dijck (Bel), Bo Hamburger (Den), Tristan De renners van TVM proberen in 1996 de stijgende lijn van de afgelopen jaren door te trekken. Hoffman (Ned), l^irs Kristian Johnsen (Noo), Steven de Jongh (Ned), Steffen Kjaergaard (Noo), Servais Knaven (Ned), Jim van de Laer (Bel), Jelle Nijdam (Ned), Peter van Petegem (Bel), Stephane Pctllleau l-ra), Vladi mir Poelnikov (Gek), Hendrik Redant (Bel). I^urent Roux (I ra), Jesper Skib by (Den), Martin van Steen (Ned), Niels van der Steen (Ned), Raymond Thebes (Ned) en Bart Voskamp (Ned), JOHANNESBURG. ANP/IPA tilburg/eindhoven anp In een tijdsbestek van vier dagen is het succeselftal van Willem II, dat Ajax het aureool van onoverwinnelijkheid ontnam, uit elkaar gevallen. Maandag vertrok Jean-Paul van Gastel naar Feyenoord, woensdag onderging Ear nest Stewart een knie-operatie die hem drie maanden buitenspel zet en donderdag trainde Jaap Stam voor het eerst mee met PSV. Bovendien zit de ziekenboeg overvol. Trainer Theo de Jong, wiens contract nog steeds niet is verlengd, is ontstemd over de gang van zaken. Hij wil de selectie zo spoedig mogelijk weer aanvullen. Hij had Bert Konterman van Cambuur graag gecontracteerd. „Maar hij wacht liever tot aan het einde van het sei zoen, dan is hij transfervrij. Misschien hoopt Bert op een transfer naar het buitenland. Dat Konterman dat ri sico durft te nemen, bewijst in elk geval dat hij over tuigd is van zijn eigen capaciteiten." De verrassende nummer drie in de eredivisie moet in feite opnieuw beginnen. De Jong: „We moeten laten zien dat zoiets ons niet ineens ver terugwerpt. Als je het als club goed doet kun je tussentijdse transfers trou wens wel verwachten. Iedere week zitten er clubs op de tribune voor onze spelers. Dat Van Gastel wegging was voor mij een complete verrassing. Over Stam zei ik een paar maanden geleden al dat hij rijp was voor Oranje." De interesse van PSV voor Stam (23) dateert al van enkele maanden geleden. De verdediger hield in het duel met de Eindhovenaren Ronaldo keurig in de tang. „De wijze waarop hij Ronaldo uitschakelde, maakte veel indruk op me", zei PSV-trainer Advocaat. „Daar mee heeft hij me overtuigd. Stam is het prototype van de moderne centrale verdediger: snel, tactisch goed en koelbloedig. Een persoonlijkheid." Op termijn is de Kampenaar, die zijn carrière begon bij DOSK en vervolgde bij FC Zwolle en Cambuur, de opvolger van Stan Valckx. Voorlopig moet hij echter op de rechtsachterplaats spelen. Om te beginnen van avond tegen Heerenveen. Eigenlijk had PSV Stam pas aan het einde van het seizoen willen aantrekken maar de blessures van Prommayon en Van der Weerden noopten tot eerder ingrijpen. In de Europa Cup mag Stam niet meedoen. Daarvoor had hij voor afgelopen maandag moeten zijn aangemeld bij de Europese voet balunie. „Jammmer", was de luchtige reactie van Stam. De komende vijf en een half jaar zit hij bij PSV. Stam koos voor de zekerheid van een langdurige overeen komst. „Met Ajax is PSV de enige topclub in Nederland. Ook al beland ik een tijdje op de bank dan kan ik dat accepteren. Ik ben immers nog jong." johannesburg anp/ipa Bondscoach Ruud Krol van Egypte heeft tijdens de strijd om de Afrika Cup onverdiend verlo ren van Kameroen. De Ontem bare Leeuwen hielden door de zege met 2 I in groep A kans op de kwartfinales. Algerije won in groep B met 2-0 van Sierra Leo ne. George Weah dreigt na het toernooi om de Afrika Cup te bedanken als international van Liberia. De spits van AC Milan is zwaar ontevreden over de steun die de nationale ploeg krijgt van de Liberiaanse autori teiten.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 19