20% korting* op het hele assortiment k Stil genieten Verzet Schiphol en provincie tegen inperken proefdraaien Baalbergen Katwiik maakt plaats. Sensationele opruiming! OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING Tegels Sanitair KANTOORRUIMTE YAMAHA Randstad Jorritsma rekent op hoger zeepeil Luchtverkeer ontregeld door dichte mist TEGELS PLAVUIZEN SANITAIR /RIJDAG 19 JANUARI 1996 Op vrijdag 19 en zaterdag 20 januari zijn de voordeeldagen bij OMEGA Tegels Sanitair. Op ons gehele assortiment krijgt u nu 20% korting.* Of het nu gaat om een thermostaatkraan of om een komplete badkamer of plavuizenvloer. OMEGA VOORDELEN: Vakkundig advies Groot assortiment tegels en sanitair Blijvend lage prijzen Mogelijkheid om tegels te zagen Bezorgen kan geregeld worden Gekochte materialen kunnen gereserveerd worden Ruime parkeerplaats Komt u er als doe-het- zelver niet meer uit: neem dan kontakt met ons op Koffie staat klaar ADVIES OMEGA, Tegels Sanitair voorziet u van deskundig advies bij al uw sanitaire doe- het-zelf werkzaamheden. Geen vraag is te veel. Durft u het doe-het-zelven toch niet aan OMEGA adviseert u in de juiste en voordeligste keuze van professionele installateurs. KORTINGSBON Bij inlevering van deze bon ontvangt u bij de kassa 20% korting op uw aankoop Hoorn 100 (t.o. Avifauna) Alphen a/d Rijn - Tel. 0172-444640 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 - 18.00 uur zaterdag 9.00 - 17.00 uur vrijdagavond koopavond tot 21.00 uur m.u.v. reeds afgeprijsde artikelen te huur in Leiderdorp 75 m2, aparte keuken en toilet. Boven autoshowroom. Prijs ƒ15.000,- excl. BTW per jaar incl. energie. Tel. 071-5894200 ilent Eindelijk is er een piano waarop u en uw familie naar hartelust kunnen spelen èn studeren. Zonder iefnand te storen. En zonder gestoord te worden. Dankzij de combinatie van ambachtelijke akoestiek en digitale techniek, kiest u voortaan moeite loos tussen het klassieke geluid van een échte piano of... de perfecte stilte van digita le samples van Yamaha's beste concertvleugel. Bij ons ontdekt u een nieuwe vrijheid, want de befaamde piano's van Yamaha zijn nu ook leverbaar met stilte. Zaterdag 20 januari a.s. speciale demonstratie t&trrf BARNING MUZIEK TOTAAL Stationsweg 11-17 LEIDEN 071-5122858 Alphense vrouw geschept alphen aan den rijn Op de Paradijslaan in Alphen is gistermiddag een 39-jarige vrouw aangereden. De Alphense stak tussen gepar keerde auto's de straat over en werd daarbij aangereden door een auto die achteruit een parkeerplaats inreed. Het slachtoffer is voor nader onderzoek overgebracht naar het Elisabethzieken- huis in Leiderdorp. Inbraken bij bedrijven zoeterwoude-rundijk/roelofarendsveen» Uit een bedrijfspand aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude is gisternacht een videorecor der gestolen. De daders vernielden een ruit in. Vannacht sloegen inbrekers hun slag bij een bedrijf aan de Sotaweg in Roelo- farendsveen. Er werd een speelautomaat gekraakt, waarna de daders er met de opbrengst vandoorgingen. Om binnen te ko men, werd een ruit vernield, waarbij het alarm afging. Bij aan komst van de politie waren de daders echter gevlogen Kwekers gebruiken verboden middelen regio alphen Boetes tussen de 750 en 1500 gulden kunnen kwe kers uit de Alphense regio tegemoet zien omdat zij zijn betrapt op het gebruik van illegale gewasbeschermingsmiddelen. De controles werden de afgelopen twee weken gehouden bij twintig bedrijven. In totaal hadden de kwekers 21 verboden gewasbe schermingsmiddelen in hun bezit. haags redacteur Voor de veiligheid op het land is het nodig voort aan rekening te houden met een zeespiegelstij ging van 25 centimeter. Tot nu toe is steeds uitge gaan van een stijging van 20 centimeter per eeuw. Minister Jorritsma van verkeer en water staat heeft besloten de hoogte van de waterkerin gen aan te passen aan de resultaten van nieuwe berekeningen van deskundigen. Desondanks is het nieuwe waterpeil voor IJmuiden vastgesteld op 510 cm, tegenover voor heen 515 cm. Dit verschil is volgens het rie het gevolg van grote onzekerheden bij de ge berekening uit 1960. Deskundigen hielden al enige tijd rekening het feit dat de zeespiegelstijging gemiddeld geno men sneller verloopt. In het kustbeleid kwam da echter nog niet tot uitdrukking. De aanname var 20 centimeter per eeuw is gebaseerd op erv£ gen van de afgelopen eeuwen. Dat het peil het zeewater nu sneller omhoog gaat, is het volg van het broeikaseffect. In hele sombere nario's wordt rekening gehouden met een stijging de komende eeuw van 50 centimeter of meer. De dienstregeling van de KLM is de laatste dagen als gevolg van dichte mist boven een groot deel van Europa ernstig ontregeld. Diverse vluchten ondergingen vertraging, terwijl diensten naar Brussel werpen geannuleerd worden. De passagiers werden per trein naar hun bestem ming vervoerd. Waar dinsdag op Schiphol nog normaal kon worden ge land, daar leverde het vliegver keer rond de luchthaven woensdag door de hardnekki ge mist beduidend meer pro blemen op. Tal van vliegtuigen die op Schiphol zouden lan den, moesten 'na holding' als nog uitwijken naar onder meer luchthaven Düsseldorf. Schiphol en de provincie Noord-Holland verzetten zich met hand en tand tegen- een verdere inperking van het proefdraaien op de luchthaven. De nu bestaande moge lijkheden voor het testen van vliegtuigmotoren zijn mini maal nodig. Het verder beknotten van het proefdraaien is een directe aantasting van het vliegverkeer, zó betoogde mr. Tj. Douma gisteren namens Schiphol tijdens een zit ting van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Een reeks van bezwaarmakers vecht de door de provincie ver leende vergunningen voor het proefdraaien aan. Hun bezwa ren richten zich vooral tegen de geluidsoverlast, tegen het proef- vaardbare situatie, draaien 's nachts en in de De meeste bezwaarmakers avonduren en tegen het niet schaarden zich gisteren daarom meerekenen van piek- en taxi geluiden. Zij hebben vooraf steun gekregen van de adviseur van de Raad van State. Die heeft voorgesteld de verleende ver gunningen te vernietigen, om dat die ruimte laten voor het la ten bestaan van een onaan- vierkant achter de zwaarwegen de conclusies van de adviseur. De overlast is te groot, het proefdraaien gebeurt op ver keerde momenten en op de ver keerde plaatsen. De woordvoer ders van de gemeenten Amstel veen en Aalsmeer vroegen bo vendien een nauwkeurige regi stratie van de geluidsgegevens. Allen zo is volgens hen een nauwkeurige handhaving van de in de vergunningen opgeno men voorschriften mogelijk. Voor vertegenwoordigers van milieu-organisaties en bewo nersverenigingen uit Badhoeve dorp, Sloten en Aalsmeer mag het proefdraaien zo snel moge lijk worden ingeperkt. Ook raadsman Douma be klemtoonde namens Schiphol het belang van het te allen tijde kunnen proefdraaien. Het vlieg verkeer gaat altijd door; dag en nacht, bij tij en ontij, bij wind en tegenwind. Het noodzakelij ke onderhoud en eventuele re paraties moeten tussendoor ge beuren. Het proefdraaien dus ook. Het liefst in de afge schermde proefdraaiplaats, maar als dat niet mogelijk is in de open lucht. Om die reden moet Schiphol in noodgevallen op meerdere plaatsen terecht kunnen, zij het dat de holdings (onafgescherm- de plaatsen) hooguit zo'n vijftig keer per jaar zullen worden ge bruikt. In totaal wordt er op Schiphol ongeveer 2000 keer per jaar proef gedraaid. Inspectie: minder schepen aan de ketting De Scheepvaartinspectie heeft in 1995 minder buiten landse schepen aan de ket ting gelegd dan in 1994. Het ging vorig jaar om 329 sche pen en in 1994 nog om 410 schepen. De inspectie maak te donderdag bekend dat voor het eerst sprake is van minder vaarverboden. Al was het aantal inspecties in 1995 iets minder (2095 tegen 2338 in 1994), toch wijzen de con troles duidelijk op een verbe tering, aldus de dienst. Nederland heeft zich sa men met zestien andere lan den (Port State Control) ver plicht om een kwart van alle buitenlandse schepen in de zeehavens te inspecteren. THEEN

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 14