Jet-lag hindert Katwijk niet LFC neemt pas na rust afstand van Meerburg 'Quick Boys te vriendelijk voor Sparta 2 Sport De Graafschap verrast ARC met oefenwedstrijd Lugdunum houdt Noordwijk lang bij Alkmania toont vormbehoud tegen VCL iFC Lisse blijft tweedeklasser Ter Leede net voor MAANDAG 15 JANUAR11996 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 5356463 ALPHEN A/P RUN HOOGENDAM MEDEWERKER Het aanvankelijke geplande oefenduel tussen ARC en DHC ging op het laatste mo ment niet door vanwege het 'plotselinge' bezoek van ere divisieclub De Graafschap. De Doetinchemse formatie van Fritz Korbach had op verzoek van zijn sponsor (Verkerk) een trainingsweek end gepland in Alphen aan den Rijn met daarbij een wedstrijd tegen de zaterda geersteklasser. Als tegenpres tatie werd gisteren door De Graafschap tegen DHC aan getreden. Vrijdag arriveerde De Graafschap en werkte op het kunstgras van Meerburg een pittige training af. Afgelopen zaterdag trad de Gelderse eredivisionist aan op volle oorlogssterkte. Op een bij- veld bood de Alphense ploeg van Frans Koenen meer dan aardig tegenstand, maar stapte uiteindelijk met een 4- 1 nederlaag van het veld. Grote man bij De Graaf schap was Eric Viscaal die maar liéfst drie van de vier treffers voor zijn rekening nam. De eerste van de be hendige Viscaal viel vijf mi nuten voor rust toen hij na een ongelukkige handsbal van John van der Meer vanaf de stip mocht raak knallen. De tweede goal tekende Viscaal in de 50ste minuut aan. Dat werd in de tweede helft verdedigd door Sander Pieterse, die weer vijf minu ten later nummer drie van Viscaal om de oren kreeg. I let was Robert F'uchs die De Graafschap een kwartier voor tijd aan een 4-0 voorsprong hielp. Pal voor tijd kreeg ARC de beloning voor het goede spel. Ed Borst verschalkte met een handig lobje doelman Ron Olyslager. NOORDWÜK MARK BAKKER Op het tweede veld van Noord- wijk hield Lugdunum dik een uur gelijke tred met de zaterda geersteklasser. Uiteindelijk brak een onzekere doelman, een ge miste strafschop van aanvoer der Van Tongeren en de indivi duele klasse van de Noordwijk- se spitsen de Leidse weerstand. Noordwijk won de bekercon frontatie met 6-2. Met die geflatteerde zege is Noordwijk toegetreden tot de laatste zestien ploegen van de Amstel Cup. Als Noordwijk de halve finale haalt krijgt de kust- ploeg van de KNVB automa tisch een ticket voor het KNVB- bekertoemooi van komend sei zoen - met deelname van de profclubs - toegestuurd. Van daar dat de voetbalbond voor deze bekerrace liever over 'Malt-cup' spreekt. Het is im mers een selectie voor de grote Amstel Cup. Als Noordwijk zich een ware cupfighter toont en de 'Malt-cup' voor West 2 dit jaar wint dan moet men met de be kerwinnaars uit de districten Zuid 1 en 2 gaan strijden om de finale-plaats. Die wordt als voorwedstrijd van de nationale beker in de Kuip gespeeld. Niet veel spelers zullen zater dagmiddag, op het uitstekende tweede veld van Noordwijk, aan de Kuip in Rotterdam hebben gedacht. De bal rolde weer, dat was het allerbelangrijkste. De thuisploeg opende de bekerbot sing fel en gedreven. Met Pa trick Scheurwater, Patrick van Dam en Rocky Pitti in de voor ste linie en een middenveld waarin Robert Vermin en Pa trick van de Gronde veel liever aanvallen dan verdedigen kon Noordwijk ook weinig anders dan de weg naar het vijandelijke doel zoeken. De gasten uit Lei den waren in het openings kwartier zichtbaar onder de in druk van de Noordwijkse aan- valsfurie die in de tiende mi nuut tastbaar resultaat oplever de: Van de Gronde pikte de bal op na slordig uitverdedigen van de Leidse defensie en schoot knap raak in de bovenhoek: 1-0. De openingsgoal kwam als een bevrijding voor Lugdunum: de ploeg gooide alle schroom van zich af en ging verbeten en agressief de strijd aan met Noordwijk. Vaak via het vernuft van Cees van Tongeren kwam de Leidse equipe steeds drei gender voor de neus van sluit post Ronald van Kesteren. Na dat Van Tongeren na een half uur een penalty tegen het li chaam van Van Kesteren had opgeknald, scoorde Harm de Vos vijf minuten later de gelijk maker: 1-1. In het slotakkoord van de eerste helft kregen de gasten verscheidene kansen om op voorsprong te komen, maar dankzij Coen Vredeveldt, de Leidse doelman, was het Noordwijk dat met een voor sprong mocht gaan rusten. Vre develdt, die normaliter in het derde of vierde keept graaide volledig mis op een kopbal van Jeffrey Stolk. Ondanks de tegenslag in de eerste helft die de thuisploeg een niet verdiende voorsprong gaf, kwam Lugdunum na de thee gedreven uit de startblok ken. De ploeg heeft sinds de komst van Wim Schaap aan merkelijk aan weerbaarheid en vechtlust gewonnen. In de com petitie staat Lugdunum fier op kop, maar trainer Schaap vindt dat zijn werk in de kikkerpolder nog niet af is. Vandaar dat Schaap, die serieus sprak met FC Den Haag, hoofdklasser ADO en een zaterdageersteklas ser, vandaag (maandag) hoogst waarschijnlijk zijn contract ver lengt. „Omdat ik weet dat hier nog heel veel mogelijk is", aldus Schaap. Tegen Noordwijk, toch een sub-topper in het walhalla van het amateurvoetbal, moest Noordwijker Rob Vermin zoekt een weg naar het doel van Lugdunum. De Leidenaars toonden zich een uur lang een lastige tegenstander, fo to henk bouwman Lugdunum pas halverwege het tweede bedrijf buigen. In de twintigste minuut verschalkte Scheurwater de ongecontro leerd en onnodig uit zijn doel stormende Vredeveldt slim, drie minuten later kreeg Lugdunum via een kopstoot van 'Ion de Rooy weer aansluiting (3-2), maar onmiddellijk daarna maakte Van Dam aan alle l^eid- se illusies een einde: 4-2. De vechtlust van de Leide naars was daarmee definitief gebroken. Door de wanorde in de Leidse ploeg en de onrustige Vredeveldt kreeg Noordwijk zelfs nog alle gelegenheid om een monsterscore op het bord te zetten. Alleen Van de Gronde met een knappe volley en Scheurwater met een slappe volley profiteerden van de ge boden mogelijkheden: 6-2. Noordwijk - Lugdunum B-2 (2-1). 10 Van di- Cirondc I -0. 35. De Vos 1 -141 Stolk 2-1. 65. Scheurwater 3-1. b8 De Rooy 3-2, 69. Van Dam 4-2. B0. Van de- Gronde 5-2, 86. S, heurwater 6-2. Geel John Hamhoorn il ugdunum), Vermin en Vink (Noordwijk) Scheidsrechter: Wesscl. Toeschouwers: 400 LEIDEN KARIM IDRISSI MEDEWERKER LFC is de tweede helft van het seizoen met een over winning gestart. De ploeg van oefenmeester Jan Zoete melk kende de nodige pro blemen met het laag in de vierde klasse geklasseerde Meerburg maar trok met 2-4 uiteindelijk aan het langste eind. Bij Meerburg ontbrak trainer Langhout die in het buitenland vertoefde waar door Koos van Es, die net ge kozen was tot Meerburger van het jaar, en Ruud Hale wijn de coaching tijdens de ze wedstrijd waarnamen. LFC begon de wedstrijd sterk en maakte dit al na 10 minuten duidelijk met de openingstreffer. Jan Zoete melk 'junior' scoorde. Meer burg leek aangeslagen maar herstelde zich vrij snel. De ploeg kwam zelfs op gelijke hoogte door een treffer van Ronald Vermond en was in die periode nauwelijks de mindere van LFC. Vermond speelde op de plaats van Ed Hillebrand, die zich te laat meldde en derhalve op de bank moest beginnen. Het was echter Meerburg-aan voerder Ger van der Werf die LFC aan een voorsprong hielp. De ongelukkige verde diger was zo vriendelijk om de bal uit een voorzet van Zoetemelk op fraaie wijze in het eigen doel te deponeren. Meerburg slaagde er vervol gens toch in voor rust op ge lijke hoogte te komen. Luuk Wesseman knalde de bal uit een vrije trap van 25 meter op het doel en liet daarmee LFC-goalie Marvin Hoek kansloos; 2-2. De tweede helft kende een turbulente start. Scheids rechter Costa do Rosario keurde tot verbijstering van alles wat LFC was een doel punt van Peter Marks af. Ver volgens kende het duel een fase dat Meerburg enige greep op de wedstrijd kreeg. Michel Turk en Vermond troffen geen doel in kansrijke positie. LFC schakelde een tandje hoger en kwam op een voor sprong door Michel Mejri, die een bal vrij kon inschie ten na een misser van Meer burg sluitpost Guus Nusey. Hierna kwam LFC niet meer in gevaar, het had zelfs de beste kansen op een ruime zege. Jan Hölper trof de paal, Zoetemelks treffer werd afge keurd en ook Erik Koek testte het houtwerk. De enige LFC- er die met scherp schoot was de in de tweede helft ingeval len Fred Wagemaker, die 3 minuten voor tijd de eind stand op 2-4 bepaalde. Wa gemaker dacht in de laatste minuut zelfs voor de tweede maal te scoren, maar ook voor hem kende scheids rechter Costa do Rosario geen genade. Voor de derde keer keurde de leidsman uit Rotterdam een treffer af, en dit leidde tot een woedeuit barsting bij trainer Jan Zoe temelk. „Wij doen ook nog mee voor de periodctitel en ieder doelpunt is er tenslotte e'e'n. Dit is een schande voor hel voetbal". Over het vertoonde spel was Zoetemelk ook heel duidelijk. „We hebben ver diend gewonnen, maar de meeste spelers hebben nog wel even nodig om weer in het ritme te komen na de winterstop". Gelegenheids trainer Koos van Es was te leurgesteld, maar noemde LFC duidelijk 'de betere ploeg'. Maar voor hem telt: ..Klassebehoud is het belang rijkste, jammer dat ik trainer l^ingliout niet drie punten kan schenken op zijn vakan tieadres". Meerburg: Nusey, Borst, Wessc- man, van der Werf, Goddijn. Den nis Vermond. Zwetsloot, van Plla nen, van Haastrecht (Hillebrand), Ronald Vermond en Turk. LFC: Hoek, Verplanten, Prins, Koek, Martinazzi, Hol, Mejri (Ie Hennepe), Hölper. Zoetemelk jr.. Marks, van Waveren (Wagemukcr). Meerburg - LFC 2-4 (2-2). 10 Zo. lomeik 0-1. 22. Vermond I I. 33. Van der Werf (c d 1-2, 38 Wesse man 2-2. 65 Mejri 2 3. 86. Wage maker 2-4. Toeschouwers: 100. Scheidsrechtei: Costa do Hosario. Gele kaarten: Jan llolpci (LFC). Ml chel Turk (Meerburg) Alkmania toont vormbehoud in het nieuwe jaar. Het bezoek van de nummer laatst op de rang lijst, VCL, leverde de koploper in de zondag vierde klasse uit Roelofarendsveen gisteren een 2-1 zege en drie punten op. De eindstand was overigens al bij de rust bereikt. De eerste klap werd uitge deeld door VCL-speler Carlos Jongmans. Hij kopte na twintig minuten op fraaie wijze raak uit een corner, echter in het eigen doel. De leidenaars toonden veerkracht door al na vijf minu ten op gelijke hoogte te komen via Jan Rietkerken. Alkmania toonde zich vijf minuten later eveneens mentaal weerbaar. Martijn Mastenbroek was de doelpuntenmaker en dit bleek tevens voldoende voor de over winning in het duel. VCL-voorzitter John ter Beek sprak de verwachting uit dat het beter zal gaan in de komende periode. „We zitten momenteel in de hoek waar de klappen val len, maar ik ben ervan over tuigd dat we weer de geest krij gen. De ploeg speelt verzorgd voetbal, nu dat beetje geluk nog." Voor VCL breken echter zor gelijke tijden aan. Zowel Riet kerken als keeper Ron Bey viel geblesseerd uit en de verwach ting is dat beiden enige duels moeten missen. WSB doet nauwelijks mee in bekerduel: 5-0 I I LEIDEN RON HOOGENDAM In 'f Zaterdageersteklasser FC Lisse I speelde een nuttige oefenpot te- gen het een klasse lager opere- ts rende Ter Leede. De Sassenhei- m mers speelden goed, combi- nl neerden naar hartelust en kwa- 1 men na een half uur niet onver- li diend op een 1-0 voorsprong door een kopbal van Paul Dijk- - man, uit 3en corner van Pepijn Brandts. Die stand werd in de 34ste minuut weer gelijk getrok- ken na een 'Overmars' staaltje van Barry Opdam (met links uitkappen en met rechts uitha len). Uit een vloeiende aanval schoot Jelle Visser Lisse tien mi nuten na de pauze knap naar de 2-1 winst. Alphense Boys oefende tegen SJC en won met 3-2. De eerste Alphense goal was een schitte rend eigen doelpunt van SJC-er Richard Marijt. De tweede was een goedkoop verkregen pingel voor Patrick Kalkema en de der de was een prima en zuiver doelpunt van het 17-jarige ta lent Barry Wesselingh. Tussen door schoot Tafner Yener in de lach toen zijn ongevaarlijke schot een te moeilijke prooi was voor de doelman van AB. De prachtigste goal (de 2-2) kwam op naam van Edwin Otte die het leer van zo'n 50 meter in het doel liet ploffen. Docos oefende tegen tweede klasser Foreholte. De Voorhout- se ploeg had er na een lange winterstop zin in. Bij rust leidde het team van Mart de Groot met 4-1, om vervolgens het sportie ve duel te beëindigen met een 6-2 overwinning. Bij Foreholte scoorden Rob van Duyn (2x), Ronald Verhart, Stan Uljee, Ge rard van Roon en op ongekende snelheid Rick van Dijk. De tref fers van Docos kwamen op naam van Dennis Stuifzand. Roodenburg toog voor een oefensessie naar het Wasse- naarse Blauw Zwart om na een 3-1 nederlaag weer terug te ke ren. Blauw Zwart, dat met rust al met 3-0 voor stond, profiteer de vooral van individuele fouten aan Leidse zijde. Tegenover een loepzuivere hattrick van Ri chard Lubbe stond een late goal van Mark Helder. Ook FC Lisse (zo) kende na een lange winterstop geen valse start. Tegen het eveneens in de derde klasse uitkomende Zand- voortmeeuwen sloot de forma tie van trainer David Brandt af met een keurige 2-1 zege met doelpunten van Paul Pijpers en Richard Mulder. Vrijdagochtend om 8 uur landde de selectie van de w Katwijk op Schiphol na een vakantie op Venezuela, zeven uur later stond de ploeg op het trainingsveld. Om dan de volgende dag gemotiveerd op het veld te staan voor een bekerpotje tegen tweedeklasser WSB is niet gemakkelijk. Maar de Katwijkse ploeg heeft zich heilig voorgenomen trainer Kees Guyt met een titel te laten vertrekken, en maakte een gedreven in druk. WSB had dan ook geen schijn van kans: 5-0. KATWUK WILLEM SPIERDUK WSB-trainer Paul van der Zwaan herinnerde zich dat zijn ploeg twee jaar geleden Katwijk nog uitschakelde voor de beker. „Toen zat het ons mee en was Katwijk niet erg gemotiveerd. Als de ploeg dat zoals vandaag wel is, dan gaat het ons allemaal wat te snel." Trainer Kees Guyt van Kat wijk glom van trots. „Ik heb zo veel inzet, beleving en strijd ge zien. Die gasten houden hun woord", zei Guyt na afloop voor de deur van de kleedkamer, waar hij een extra knuffel over had voor Marco de Ridder. De linkerspits was weer ou derwets in vorm. Vooral zijn twee treffers in de tweede helft (De Ridder en Zwaan hadden de ruststand op 2-0 gebracht) waren van ongekende schoon heid. Eerst kreeg de voormalig SJC'er de bal uit een 1-2-combi- natie met Zwaan voor de linker voet, waarmee hij de bal on genadig hard in de linkerboven hoek deed belanden: 3-0. Tien minuten deed hij hetzelfde, toen hij de bal kreeg uit een lage voorzet van Roodakkers. Inval ler-keeper Stefan van Schie zal blij zijn geweest dat hij zich niet in de baan van het schot be vond; 4-0. Roodakkers bepaalde de eindstand op 5-0, toen hij de bal van Hans Zwaan op een presenteerblaadje kreeg. WSB - dat in de 18-jarige Stefan Schaals over een groot u talent beschikt, kreeg eigenlijk maar een goede kans. Vlak voor rust kwam Marijnen alleen voor Teun van Duyvenbode, maar hij schoot recht op de doelman af. Op sportpark De Krom was gisteren weinig te merken van de beroering die het aanstaand vertrek van Kees Guyt heeft ver- WSB liet zich door Katwijk niet zo maar opzij zetten. Kenneth Braaf ondervindt dat aan den lijve, foto •kees vanhoocdalem oorzaakt. De enige actie werd ondernomen door het bestuur door de verslaggever de toegang tot de bestuurskamer te ontzeg gen. Trainer Guyt heeft inmid dels besloten om alle commotie rond zijn vertrek opzij te schui ven. „Ik wil de spelersgroep af schermen van die problemen." De trainer denkt volgend sei zoen overigens wel bij een an dere club aan de slag te zijn. Om welke vereniging het gaat, wil Guyt nog niet zeggen. „Ik denk dat het over een paar we ken definitiefis." Katwijk - WSB 5-0 (2-0). 35. De Rid der 1-0, 44. Zwaan 2-0; 48. De Ridder 3-0; 58. De Ridder 4-0, 72. Roodakkers 5-0. Scheidsrechter: Lucassen. Toe schouwers: 450. Katwijk: Van Duyvenbode; Van Zeist. Kwestro (Robbers). Vogelaar, l'Ami, Langeveld (Oudshoorn), Braaf. Van der Plas, Roodakkers, Zwaan (Krommen hoek). De Ridder. WSB: Van Schie; Nulkes, Laros, Van de Berg, Duindam (Duyvenvoorde), l'arlevliet, Van Vondelen, Schaals. Van Hensbergen (Zandvliet), Marijnen Aanhane)Warmerdam 0 KATWUK NICK VERWOERD s MEDEWERKER n, 1 Terwijl de spelers van het eerste 01 elftal van Sparta zaterdag in :tf Rotterdam de straat op gingen ?u om te pogen meer toeschou- en wers naar Spangen te trekken. r'( mochten hun collega's van het 111 tweede team gewoon een potje te voetballen. Quick Boys trad in 3[ de vierde ronde van de districts- ,0! beker als hun gastheer op. Een en overvriendelijke gastheer. De formatie van Henk Wisman I schonk de bezoekers zo maar twee treffers. Aangezien de tel- eI Ier aan Katwijkse zijde op één ?I bleef steken, kwam er voor 'P blauwwit dus een einde aan het c' bekeravontuur: 1-2. Quick Boys, vorig seizoen nog verliezend finalist tegen ADO 01 Den Haag, kan zich derhalve nu 's! al volledig op de competitie II gaan richten. De hervatting van die wedstrijdenreeks staat voor de Wisman-brigade gepland op sil 27 januari. Katwijk heet dan de ',e tegenstander. De Amsterdamse 0£ coach heeft dus nog een paar A weken de tijd om zijn keurkorps eI voor de kraker klaar te stomen. n( Tegen Sparta 2, dat in de eredi- ~e visie van de reserveteams achter Ajax 2 de tweede plaats bezet. 135 lieten de hard werkende Katwij- kers - zonder de geschorste Martin Steenvoorden - voor rust 'n een aardige indruk achter. Drei- el gend werden de aanvallen van 1 de thuisploeg vooral als Hicham 'n Rbii in het spel werd betrokken. Ia! Zijn directe opponent Rodney )e< Falix had handen en voeten no dig om de Alphenaar in Kat wijkse dienst af te stoppen. Na dat de coulant leidende Ver schoor de rechtsachter vlak voor rust had geboekt, achtte Sparta-trainer Henk van Stee het na de pauze verstandig om Falix en rechtshalf Mark Noor- lander van plek te laten wisse len. Ook Noorlander zag na een overtreding op Rbii geel, maar de spits kon in de tweede helft toch veel minder gevaar stich ten dan in de eerste rondgang 'het geval was. Ook al omdat zijn krachten afnamen. Net als die van veel andere Katwijkers. Niet zo vreemd, want Quick Boys, dat na twee weken niets doen er net weer één trainingsweekje op had zitten, gebruikte in de eer ste periode veel energie. Dat was nodig ook. want de blauw- witten dienden al na twee mi nuten de achtervolging in te zetten. De eerste de beste hoek schop leverde Sparta een goal op. Ali El Kattabi's trap kon door de mee naar voren geko men linksachter Michel Strien van dichtbij vrij worden inge kopt. Doelman Tom van der Niet trad niet op en Pieter Slootweg, die zich over Strien diende te ontfermen, lette even niet op. Er werd achterin bij Quick Boys in het restant van het eerste bedrijf nog wel meer geklungeld. Zo bood Slootweg door middel van een mislukt tikkie-breed Lofti Amhaouch in de tiende minuut een riante mogelijkheid om de voorsprong te vergroten. De middenvelder produceerde slechts een af zwaaier. Geen 0-2 dus. Integen deel, bijna halverwege de eerste helft werd het 1 -1Een vrije trap van Jaap van Duyn bereikte Rbii, die de bal knap afscherm de en uit de draai raakschoot. Even later miste Hans van der Plas de kans om zijn elftal aan de leiding te brengen. Een laag genomen vrije trap van Jaap van Duyn kon bij de tweede paal net niet door de linksback worden ingetikt. Het aandrin gende Quick Boys hielp na een half uur spelen de opponent opnieuw aan een voorsprong. Van der Niet speelde de afge dekte Floor van Duyn aan, die geen andere uitweg zag dan een pass door het midden. Amha ouch onderschepte de bal en de behendige El Kattabi profiteer de: 1-2. Een tik voor de Wisman-equi pe, die na de tweede Rotter damse treffer het spel niet meer kon maken. Via tegenstoten kregen Rbii en Peter Kruit nog wel mogelijkheden, maar goalie Frank van der Geest was steeds goed bij de les. Na de thee do mineerden de steeds achterin een tegen een spelende reser ves. Quick Boys leed in de op bouw veel balverlies en kon daardoor geen vuist meer ma ken. De beste kansen waren dan ook voor de roodwitten. maar Van der Niet hield bij kansen voor John den Dungen en Roel Buikema zijn ploeg in de race. Het mocht niet baten. Wisman: „We wisten dat we het moeilijk zouden krijgen tegen zo'n te genstander. We hebben best be hoorlijk gespeeld, maar condi tioneel konden we het niet aan. 't Was ook wel verrassend dat we nu al weer speelden." Quick Boys - Sparta 2 1-2 (1-2). 2. Strien 0-1. 19. Rbii 1-1,31. Hl Kattabi 1- 2. Scheidsrechter Verschoor. Toe- man schouwers: 800. Gele kaarten: Falix, Noorlander (Sparta 2). Quick Boys: Van der Niet, Van Diik, Pluimeraaff, Jaap van Duyn, Van aer Plas: Slootweg (Jansen), Smits, Floor van Duyn: Kruit. Aandewiel, Rbii. Hicham Rbii was zaterdag een plaag voor de reserves van Sparta. De Rotterdammers wonnen dit bekertreffen echter toch. foto henk bouw

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 17