:£-|v Feyenoord blijft maar tobben UVS: kleurloos, futloos en schotloos John van Loen: we zijn weer thuis blinker en Witschge »i willen een oplossing Leidsch Dagblad Sport "'^De Jong wil duidelijkheid i/i nijuRGWillem 11 draait een mooi seizoen, houdt bijvoorbeeld févenoord achter zich. Mede daarom vindt trainer Theo de long hei vreemd dat hij blijkbaar geen optimaal vertrouwen geniet in Tilburg. Want de oud-international zou dolgraag zien dat het bestuur zijn contract verlengt. En wel meteen Voor de kerst zouden we praten over het seizoen 1996-'97", zei De Jong na de 1 -ü tegen Ajax. Dat gesprek is uitgesteld. Uitein delijk had het begin januari wel plaats, maar De Jong proefde onzekerheid bij het bestuur, dat het nog te vroeg vindt om tot verlenging van de overeenkomst over te gaan. De Jong: ,,lk wil graag door, mijn werk afmaken. Waarom het bestuur me zo lang laat wachten, weet ik niet. Ik geniet blijkbaar niet het volste ver- trouwen." Voorzitter Groels wil gewoon meer laten meetellen dan alleen de stand. Want dan was het wel duidelijk geweest: Willem II is der de. Groels: „Inhoudelijk ga ik niet op de gesprekken in. Maar het ral geen tien weken meer duren voor wé uitsluitsel geven." Utrecht komt snel met naam indam FC Utrecht, dat gisteren met 1-0 van FC Volendam «•on, wil deze een week de nieuwe trainer aanstellen. Volgens Ca voorzitter Jan van de Kant zijn er „twee heel goede kandidaten" die de op 22 december ontslagen Simon Kistemaker kunnen op- ma volgen. De gesprekken bevinden zich in de afrondende fase. De N onderhandelingen gaan vooral nog over de Financiële voorwaar den. Van de Kant weigert de namen van de kandidaten te noe men. Dat Utrechter Ronald Spelbos een van de twee is, is een y publiek geheim. Tegen Volendam zat jeudtrainer Harry Suvee, oud-doelman van FC Groningen en FC Wageningen, op de bank. Technisch-directeur Nol de Ruiter volgde het duel vanaf de tribune. Hij had wel de voorbereiding op de wedstrijd ge daan. '■-} «otterdam Voor de wedstrijd Feyenoord-NAC heeft de politie aj vijftien NAC-supporters gearresteerd omdat ze in de trein ver nielingen hadden aangericht. De vijftien NAC-fans, bijna allen afkomstig uit het Brabantse Klundert, kregen een dagvaarding in persoon uitgereikt. Eén van hen werd wegens oogletsel overge- bracht naar het Zuiderziekenhuis. Dertig andere NAC-aanhan- )nJ gers reisden zonder vervoerbewijs en hadden ook geen voetbal- 1 kaartje. Onder de dreiging van een proces-verbaal kochten zij die kaartjes alsnog. Santos optimistisch 1*1 Tilburg Marcio Santos verwacht misschien al in februari zijn rentree te kunnen maken bij Ajax. De Braziliaan, die nog nauwe lijks speelde bij de kampioen, herstelt voorspoedig van een ern- achilleespeesblessure. Santos scheurde op 11 oktober een J achillespees tijdens een interland van Brazilië tegen Uruguay. '^De verwachting was dat de voorstopper van het nationale team dat in 1994 de wereldtitel pakte, de rest van het seizoen zou zijn uitgeschakeld. Santos werd in Brazilië geopereerd waarbij een pees uit zijn voet is gebruikt om de achilleespees te versterken. Santos is inmiddels verlost van het gips en keerde met optimis me terug naar Nederland. Perschef Endt van Ajax: „Hij maakte uit stand een aantal behoorlijke sprongen, om te laten zien wat R/K hij alweer kan. Dat zag er goed uit." Arrestaties bij Feyenoord Fusie belangenverenigingen st« De VZC (Vereniging van Zaterdagclubs) en het VCV (Ver- ind van Christelijke Voetbalverenigingen) zijn zaterdag gefu- erd. De in Zeist opgerichte BZV (Belangenorganisatie van Za- erdagvoetbalverenigingen) telt 350 aangesloten clubs. De Hen- (eloër Jaap Bisschop wordt voorzitter van de BZV. Met zijn ze- ;ot ren medebestuursleden werkt hij aan een nieuw beleidsplan. De BZV houdt de binding met de NCSU (Nederlandse Christelijke Sport Unie) in stand. ji Blinker en Rob Witschge lemen geen genoegen met de Spj erbanning uit de A-selectie bij w eyenoord. Beide spelers willen landaag een oplossing van het onflict met trainer Arie Haan. ij voeren vanmiddag overleg Tra de leiding van de club. Neemt Haan Blinker en Wit- chge niet terug in zijn spelers- iroep dan zullen zij met steun an juristen van de WCS een iii irbitragezaak aanspannen te- en Feyenoord. De twee 'link- poten' vinden dat zij recht •21 ebben op passende arbeid en. nede gelet op hun verdiensten oor Feyenoord, in de A-selectie huishoren. Opmerkelijk is dat Arie Haan elf in de jaren zeventig een •1 tchtszaak aanspande tegen ajn toenmalige trainer Hans odf taay bij Ajax, die Haan had te- jezet naar het C-elftal. Haan i,2 »on het kort geding bij de tchtbank in Amsterdam glans- 3> Atletiekclubs lopen binnen. Met de Actie Clubkas hunnen sportverenigingen twee heer per joor de kas van de dub eens lekker spekken. Sportverenigingen die zijn aangesloten bij NOC*NSF kunnen er aan deelnemen. Zij hebben er onlangs informatie over gekregen van NOC*NSf. Controleer dus de postbus! leidsch Dagblad steunt de actie, onder andere via een spel met prachtige prijzen. >eft uuj sportclub zich al voor de fictie Clubkas aangemeld bij NOC*NSF? Dat kan nog tot uiterlijk 15 februari 1996. Bel voor meer informatie op werkdagen tussen 9-16 uur telefoonnummer: 071 - 5 356 212 WILLEM SPIIRDUK, 071 -5356464. PIV CHEF ROB ONDERWATER. 071-53S6463 EREDIVISIE NAC houdt Rotterdammers op 2-2 in De Kuip De weg terug naar de top gaat bij Feyenoord gepaard met vallen en opstaan. Arie Haan is ervan overtuigd dat hij het Rotterdamse voetbalbolwerk weer levendig en bruisend kan maken, maar hij moet meer hindernissen nemen dan waarmee hij rekening had gehouden. Het ge lijkspel (2-2) zaterdagavond tegen NAC in de eigen Kuip was een zware tegenvaller, het debuut van Henk Vos was niet imponerend en de off-day van de Rus Denis Klioejev was ronduit teleurstellend. ROTTERDAM MARCEL VAN DER KRAAN GPD-VERSLAGGEVER Maar gelukkig voor Haan en Feyenoord zit er tussen al die dalletjes ook een uitschieter naar boven. Als het bijna 31.000-koppige legioen aan één ding een positief gevoel over hield, dan was het wel het op treden van Gaston Taument. In drukwekkend en adembene mend voor het publiek, stimule rend voor de spelers en de tech nische staf van Feyenoord in een moeilijke periode. Dreiging Taument had weliswaar geen aandeel in de twee doelpunten, waarmee de thuisclub zijn 'merkwaardige' achterstand goed maakte. Maar de ex-inter national, voor wie het jaar 1995 een aaneenschakeling van bles sures (inclusief een operatie) was, stond bijna in z'n eentje aan de basis voor de wederop standing van Feyenoord na een dramatische eerste helft. Tau ment zorgde voor dreiging op de rechterflank, leverde de ene na de andere prachtige voorzet af en bezorgde de complete de fensie van NAC de stuipen op het lijf. Koeman Tegen NAC viel in de warming- up Ronald Koeman weg. De li bero had op de laatste training een enkelblessure opgelopen, maar dacht toch te kunnen spe len. Dat bleek niet het geval te zijn, reden waarom Peter Bosz naar de achterste linie werd ge dirigeerd. Dat het spel van Feyenoord zonder de diepte- passes en de opbouwende kwa liteiten van Koeman aanzienlijk minder aantrekkelijk is, bleek in het eerste bedrijf. Feyenoord verveelde het pu bliek met tikjes breed en zag geen kans debutant Henk Vos in stelling te brengen. Een solo actie van Ruud Heus, wiens schot door NAC-doelman John Karelse met de vuisten uit het doel werd geslagen, was het enige hoogtepunt voor de rust. Raspaardje Denis Klioejev boorde na zijn prima serie voor de winterstop alle hoop dat hij zou uitgroeien tot een buitenlands raspaardje bij Feyenoord weer de grond in. De Rus rommelde maar wat aan en streek zijn eigen coach tegen de haren in. Haan. vertwijfeld: „Ik begrijp niet wat hij had. Hij moet verkeerd gegeten hebben of zo..." De trainer ergerde zich in de eerste helft echter niet alleen aan de Rus. Het hele elftal haal de een dikke onvoldoende. „Ie dereen liep te slapen." Luiheid NAC, met Graham Arnold en de door Van Hanegem gewilde Marokkaan Abdellaoui in de spits, strafte die luiheid aan Rotterdamse zijde met twee pri ma counters af. De Australiër Arnold rondde met het hoofd een fraaie voorzet van de volko men vrije Geert Brusselers af, waarna Abdellaoui op slag van rust profiteerde van een blun der van Peter Bosz: 0-2. Arie Haan liet in de rust Klioejev in de kleedkamer ach ter. posteerde Taument op de rechterflank en liet Orlando Trustfull zijn geliefkoosde rol centraal op het middenveld in nemen. Daar ontpopte de twee voudig Oranje-international zich tot het creatieve brein van de ploeg. Haan zal zaterdagavond dui- Willem ll-Ajax 1-0 (0-0). 56. Van der Vegt 1-0. Scheidsrechter: Wegereef Toeschou wers: 14 000 Gele kaart: Van Gastel (Wil lem II) Feyenoord-NAC 2-2 (0-2). 35 Arnold 0 1 43 Abdellaoui 0-2. 54 Van Bronckhorst 1-2. 68 Van Bronckhorst 2 2 Scheids rechter: Zuidem.i Toeschouwers FC Volendam-FC Utrecht 0-1 (0-1). 39 Visser 0-1 Scheidsrechter: Lui ge Toe schouwers: 4500 Gele kaart: Ni|holt en Bociek (Volendam), Van LoeA (FC Utrecht) Topscorers: 1 Dennis de Nooijer (Sparta), Ronaldo (PSV) 12; 3 Nilis (PSV) 11. 4 Bombarda (FC Groningen), Litmanen (A|ax), Overmars (Ajax) 10. 7. Kluivert (Ajax) 9; 8. Kanu (Ajax), Van der Vegt (Wil lem II). Cocu (PSV), Lammers (Willem II), Decheiver (Go Ahead Eagles) 8 Programma morgen: PSV-NAC Vrijdag: Heerenveen PSV. Zaterdag: GA Eagles De Graafschap, Fortuna S Willem II. NAC FC Groningen Zondag: Vitesse RKC, FC Tw< n te-Roda JC. Volendam-Feyenoord. FC Utrecht-NEC. Sparta-Ajax 1 52 62 7 2 44 61 11 3 32 39 22 5 32 40 2H 3 32 32 29 6 29 28 32 4 26 28 16 5 26 20-21 7 26 28 31 7 26 26 29 8 25 23 27 6 25 25-30 9 18 14 34 I 1 14 23 42 II 14 16 38 11 14 1537 11 14 18 46 11 12 22-40 Roda JC Vitesse FC Twente RKC Groningen Fortuna S Graatschap Volendam FC Utrecht 19 17 1 18 14 2 19 8 8 19 9 5 19 8 8 19 8 5 18 6 8 19 6 8 19 7 5 19 7 5 19 7 4 19 6 7 19 4 6 19 3 5 19 3 5 19 3 5 19 3 5 19 2 6 EERSTE DIVISIE AZ-Cambuur 0-0. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 7304 Gele kaart: Wi|ker (AZ), De Ron en Goulooie (Cam buur) Bijzonderheid Keizer (Cambuur) scheurt mediale knieband Topscorers: 1 Van Oostrum lEmmen) 16 2 Lurlmg (FC Den Bosch) 13. 3. Van der Laan (Dordrecht'90), Krüzen (Heracles) 12. 5. Dr.essen (TOP Oss). Van Roon (Tel star), Price (FC Den Haag) 9; 8 Alberda (Emmen), Konterman (Carnbuur L), Vellen (Heracles), De Wi|s (TOP Oss) 8 Programma, vrijdag: Telstar FC Den Haag Zaterdag: VVV FC Zwolle, RBC Dordrecht'90, Haarlem-MVV, Veendam Ex celsior, Eindhoven Emmen, T0P-FC Den Bosch, Helmond Sport-Cambuur. Zondag: Heracles-AZ Ruud Heus heeft NAC-speler Dick van Burik aan zijn voeten liggen. Feyenoord speelde in eigen huls gelijk, 2- 2. FOTO» ANP Den Bosch Veendam Heracles Dordr. '90 Eindhoven Den Haag Excelsior Helm Sport 19 11 19 10 19 10 19 10 19 10 7 1 40 40 18 8 1 38 30 11 6 3 36 32 19 b 3 36 33 21 5 4 35 27 18 5 6 29 34-27 8 5 26 33 31 7 6 25 25 24 7 6 25 18-19 9 5 24 30-29 7 7 22 22-23 6 8 21 27-26 2 11 20 24 34 5 9 20 17 29 10 6 19 29 36 3 12 15 23 38 3 12 15 214/ 2 13 14 19-34 delijk zijn geworden dat Trust full, die als enige in staat was om Taument met slimme steek ballen en passes te bedienen, in de as van het veld voor Feye noord veel meer waarde heeft dan op de rechterflank. Binnen tien minuten bracht Giovanni van Bronckhorst Feyenoord terug in de race. De Jong Oranje-international schoot beheerst in toen John Karelse een bal verkeerd weg trapte. Een kwartier later bracht Van Bronckhorst ook de gelijk maker. na Henk Vos' beste actie van de wedstrijd, op zijn naa NAC: Karelse: Gaasbeek, Brood, Van Burik en Atmodikoro; Remit- (66. Scheepers). Van Wonderen, Lokhoffen Brusselers; Arnold en Abdellaoui. rijk. President mr. W.J. Borger- hoff Mulder gaf de international op alle fronten gelijk. Daarbij was doorslaggevend dat Haan meende dat hij recht had op passende arbeid. De rechter oordeelde ook dat Ajax Haan voor de harde kritiek die hij op Hans Kraay had geleverd wel met een geldboete mocht straf fen, maar dat men hem niet had mogen verwijderen uit de A-se- lectie. Ergernis Haan werd zaterdagavond, tot zijn ergernis, tijdens de pers conferentie al geconfronteerd met die zaak. Haan: „Dat was een heel ander conflict. Ik heb geen zin om daarover te discus siëren. Blinker en Witschge we ten wel degelijk waar ze aan toe zijn. Ik heb met volle overtui ging een beslissing genomen over die jongens. Ze mogen bij Feyenoord trainen en fit blijven totdat er een club voor hen is." VOLENDAM ANP i (rechts) in duel met r Elroy Kromheer. FOTO ANP John van Loen (30) is weer thuis, maar het huis dat hij in 1988 verliet bestaat niet meer. FC Utrecht is veranderd, zoals ook de spits niet meer dezelfde is. De lange rossige kuif heeft plaatsgemaakt voor een gesoig neerde coupe. Het modieuze ringbaardje had hij acht jaar geleden nog verfoeid. Van Loen is na zijn omzwervingen bij Roda JC, Anderlecht, Ajax, Feyenoord en San Frecce Hiroshima een man van de wereld gewor den. FC Utrecht is daarentegen van een spectaculaire subtopper verworden tot een dolendedegradatiekandidaat. Toch besloot de lange spits in de winter stop te luisteren naar zijn hart. Dat zei hem dat hij moest terugkeren naar zijn „dup pie". Niet voor het geld - dat is er immers niet -, maar voor het gevoel. Zoals ook oud- trainer Nol de Ruiter weer in de Galgewaard aan de slag ging. En oud-ploeggenoot |an Wouters volgend jaar terugkeert als assis tent-trainer. Misschien tekent deze week Utrechter Ronald Spelbos als nieuwe trai ner. Liefde voor de club is meer dan een overwinning invullen bij de toto. In Volendam vierde Van Loen gisteren zijn rentree. Niet in het door hem geliefde rood-wit, maar in het blauw. Nooit had hij er verloren in zijn loopbaan en ook gisteren won hij: met 1 -0. De spreekkoren op de tribune waren veelzeggend. De terugkeer van de verloren zoon werd gevierd. „De mensen verwach ten wonderen van me. Sinds ik 'ja' heb ge zegd, is het niet meer rustig geweest. Maar ik speel hier voorlopig een half jaar en dan kijk ik verder." Hoewel Utrecht voor het eerst in ruim drie maanden weer won, kon Van Loen niet imponeren. Hij streed aan het front als een oude strijder. Liep vele meters, legde af en toe een bal slim opzij, maar creëerde geen kansen. Zijn conditie liet hem na 78 minu ten in de steek. Bovendien had hij last van een pijnlijke hamstring. Zijn vervanger heette Raymond Graanoogst, een van de Utrechtse „schoffies" van nu. Zelf was hij ook eens zo. Het elftal van toen, van wie alleen doelman Van Ede over is ge bleven, herbergde meer van dat soort types: Du Chatinier, De Kruyk, Kruys, Adelaar, Wouters en Willaarts. „Maar in de huidige groep zitten gelukkig ook een paar echte Utrechters." Cambuur en Heracles periodekampioen AZ en Cambuur maken geen goal alkmaar anp In de strijd om de tweede plaats heeft Cambuur gisteren in Alk maar een aanval van AZ afgesla gen. Dat ging niet zonder pijn en moeite. Dankzij de uitblin kende doelman Wint de Ron, de minst gepasseerde sluitpost vau de eerste divisie, kwam de veel betere thuisploeg niet tot sco ren. Ook zijn collega Marco Rui tenbeek verrichtte een aantal goede reddingen. Mede door het sterke keeperswerk eindigdt- de topper in 0-0. Het verschil tussen beide ploegen bleef op de ranglijst twee punten. Cambuur verloor verdediger Marcel Keizer. Met een /ware knieblessure gitig hij per bran card van het veld. De voormali ge Ajacied is waarschijnlijk twee maanden uitgeschakeld. AZ, dat sinds 4 november niet meer heeft gewonnen, had de doel puntloze remise aan zichzelf te wijten. leiden rob van der zanden UVS had gisteren 88 minuten om een 0-1 achterstand weg te werken, maar de ploeg heeft momenteel veel meer tijd nodig om een goal te maken. Als het fletse bekeroptreden tegen Wil helmus een graadmeter is voor de tweede helft van de competi tie. dan kunnen de Leidenaars een snelle terugkeer in de hoofdklasse wel op hun buik schrijven. Het zou simpel zijn om te stellen dat UVS de hoofdklasse niet verdient als het thuis al ver liest van een tweedeklasser. Maar feit is wel dat de Leidse eersteklasser in deze vorm ver verwijderd is van promotie. UVS blèek gisteren kleurloos, futloos en schotloos uit de win terstop te zijn gekomen. In de Kikkerpolder was in de verste verte niet zichtbaar dat de Lei denaars vochten voor het over leven in de vierde ronde van de Amstel Cup. Cupfighters zijn de Leidse voetballers trouwens al jaren niet meer. Zo'n tien jaar gele den stond de Leidse trots onder Melbi Raboen nog in de finale, die na strafschoppen verloren ging tegen Sliedrecht. Nu was UVS - Wilhelmus (jarenlang een goed affiche in de hoofdklasse) een leuk tussendoortje met wei nig vuur en weinig toeschou wers. Experiment UVS-trainer Wim van Zwam speelde voor de afwisseling met een driemansvoorhoede en een driemansmiddenveld. Het ex periment kan gerust als mislukt worden beschouwd, zodat de ploeg als de competitie wordt hervat weer gewoon vertrouwd met 4-4-2 door kan gaan. Hoe wel UVS geen onmisbare pion nen of leiders heeft, bleek de af wezigheid van middenvelder Dick van der Heiden toch be hoorlijk zwaar te drukken op de 'chemie' van het elftal. De Kou- dekerker (hij was op winter sport) is de ideale man op een aanvallend ingesteld viermans middenveld en vormt met Gerry Jansen een soepel draaiend en regelmatig scorend koppel in de as. Jansen was gisteren duidelijk zoekende, net als veel ploegge noten overigens. Dat een zelden falende speler als Arthur van Orssagen zich als back regelma tig voorbij liet lopen en al na een uur mocht gaan douchen was meer dan een detail. Maar het was overal behelpen. Libero Marco Akerboom kon zijn bal len niet kwijt en strooide regel matig met verkeerde en zinloze dieptepasses. De aanvallende li nie, met Steven van Daalen op links en Raymond Bennekers op rechts, kon centrumspits Walter de Kievit vrijwel nooit in sco- ringspositie brengen. Behalve dan in de eerste minuut toen De Kievit een lage voorzet van Bennekers op een haar na mis te. Bennekers Bennekers - niet de man van de assists, maar van het neusje voor de goals - kreeg zelf overi gens drie aardige kansen in de eerste helft. Hij kreeg de bal er niet in en de missers brachten volgens Van Zwam een bekende boodschap: UVS scoort dit sei zoen veel te moeizaam. Wilhelmus kwam al na 120 seconden uit een scrimmage op voorsprong en de inhaalrace van UVS was niet al te overtui gend al kreeg de ploeg na rust enkele aardige kansen via Carl Roest en de immer aanwezige Akerboom. „We speelden veelal te onrustig, te gehaast en kozen te snel voor een diepe bal," vond Van Zwam, die zijn elftal nog altijd niet goochem genoeg vindt. „Akerboom heeft een fantastische lange bal in zijn linker, maar het gaat erom 'wanneer geef je hem'. We ko zen in het algemeen te weinig voor het voetbal." Akerboom is altijd de meest besproken speler bij UVS, als het goed gaat en als het slecht gaat. Vanwege zijn uitpuilende takenpakket mag de getalen teerde linkspoot best met wat consideratie worden beoor deeld. De jongeling is de verde digingsleider. maar ook aanval lend begint veel bij hem. Omdat de andere spelers in de defensie (Van Orssagen, Parrel en Van Tol) bij de opbouw nou niet be paald staan te springen om de bal, komt veel op de schouders van hun laatste man terecht. Van Zwam zou heel wat ver der met UVS zijn als Akerboom behalve een technisch wonder ook een tactisch wonder was, maar helaas is dat laatste voor lopig niet aan de orde. UVS ont beert nou eenmaal het type Jan Wouters. Van Zwam, die ooit betaald voetbal speelde bij Wa geningen, doet bij elke club die hij traint op gezette tijden even mee met een partijtje, onge traind. „Dat is voor mij een per fecte graadmeter voor de tacti sche bagage van je ploeg. Bij UVS speel ik nog moeiteloos mee en kom niet onder druk. Bij ARC had ik dat ook. Bij Quick Boys daarentegen (Van Zwam werd er kampioen, red.) kon ik niet meekomen, een tak- tisch slimme en lepe groep." Van Zwam speelde na afloop in de kleedkamer de rol van ver slaggever. .Vertel mij eens: waarom hebben wij vandaag verloren?' vroeg de trainer zich af. Verder dan 'te veel kansen gemist' kwam de groep niet. Van Zwam kon dat antwoord niet goed rekenen. UVS dus niet door naar de volgende ronde. IJVS - Wilhelmus 0 1 (0-1). 2. Ruiter man 0-1. Scheidsrechter: Aandewlcl. Geel: Bennekers (UVS). Van Bcrkel (Wilhelmus). Toeschouwers: 200. UVS De Heiden; Van Orssagen f Dt- gcnaars), Akerboom, Parrel, Van Tol (Kuit); Roest, Jansen. Van ilcijniflgen; Bennekers, Kievit, Van Daalen (llons beek) .- .v,. :V v

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 15